Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe gg
Autor Wiadomość
Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Lut 20, 2009 18:04   Nowe gg

Kto z was przerzucił się na nowy komunikator i jak oceniacie jego funkcjonalność?

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Lut 20, 2009 18:23   

lipa straszna... zainstalowałem i po 5min odinstalowałem.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Lut 20, 2009 18:33   

po wnikliwej analizie ,pozostałam na starym :mruga:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Lut 20, 2009 18:35   

Mój komputer drastyczni zwolnił po zainstalowaniu :) Co więcej szybkość działania nie zależy od tego czy jest dużo wiadomości czy mało i i le programów działa równocześnie :)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pią Lut 20, 2009 19:37   

Ja testuję już od jakiegoś czasu i jest nieciekawie. Więcej wad niż zalet. Właściwie to prawie same wady. Denerwuje mnie brak możliwości jednoczesnej zmiany statusu i opisu. No i możliwość umieszczenia avatara jest chyba tylko teoretyczna. Ja swój avatar widzę, ale dla innych osób jest niewidoczny. Pewnie ta funkcja jest niedostępna. Katalog publiczny również nie działa, więc wyszukanie kogoś jest niemożliwe.
Jedyną zaletą jest chyba tylko możliwość ustawienia dłuższego opisu. Innych zalet nie zauważyłam. Nie jestem zadowolona. Wolę stare GG.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Lut 20, 2009 20:24   

A u nie się jeszcze rozwijane paski zwijają i nie chcą rozwijąc czasem :)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pią Lut 20, 2009 20:32   

Diabel-tasmanski napisał/a:
A u nie się jeszcze rozwijane paski zwijają i nie chcą rozwijąc czasem :)

U mnie też tak się czasami dzieje. Ale już odkryłam dlaczego :) Czasami gdy piszę, tekst się pojawia w okienku wyszukiwania kontaktów, zamiast w oknie rozmowy - wtedy te paski się zwijają i nie można ich rozwinąć. Wystarczy wyczyścić okienko wyszukiwania i lista kontaktów się pojawia. Czarna magia :)

emigrant 

Wysłany: Pią Lut 20, 2009 20:41   

Ja zainstalowałem nowe. Wizualnie pasuje do Visty i następcy - Windows 7, dlatego są one przystosowane bardziej pod ten system. Takie opinie słyszałem na innych forach.

Z drugiej strony nowe gadu-gadu to nie to samo co 5 lat temu, ale też nic rewelacyjnego. Moje chodzi płynnie i nie mam problemów ze spowalnianiem. Jest wiele elementów, które utrudniają używanie: ustawianie statusów w osobnej funkcji od ustawiania opisu, wyszukiwarka na wierzchu, oraz brak funkcji wyszukiwania tekstu w archiwum. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość oglądania filmów z youtube na ekranie rozmowy co jednak powoduje, że podczas przeglądania rozmowy ekran filmu skacze.
Używam nowego GG odkąd zainstalowałem 7mkę i nie mam zamiaru póki co zmieniać wersji :mruga:

Swoją drogą, GG pracuje nad nowymi wersjami komunikatora ale i tak czasami pojawiają się problemy z logowaniem bądź wyrzuca połączenie z serwerem. Różne numery GG są na różnych serwerach więc nie wszyscy mają ten problem ale mnie się to czasem zdarza. Powinni nad tym bardziej popracować.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pią Lut 20, 2009 21:05   

emigrant napisał/a:
Różne numery GG są na różnych serwerach więc nie wszyscy mają ten problem ale mnie się to czasem zdarza.

U mnie również ostatnio często tak się zdarza. Ale zauważyłam też inny problem. Zdarza się że gdy rozmawiam z kimś, niektóre wiadomości do mnie nie dochodzą. Czasami dochodzą dopiero po wyłączeniu i ponownym włączeniu GG.

Kaczy 

Wysłany: Pią Lut 20, 2009 23:39   

Aliena napisał/a:
No i możliwość umieszczenia avatara jest chyba tylko teoretyczna. Ja swój avatar widzę, ale dla innych osób jest niewidoczny. Pewnie ta funkcja jest niedostępna.

u mnie działa, lista kontaktów się zapełnia avatarami bardzo szybko :)

po instalacji nowej wersji chciałem usunąć ją od razu, jednak dałem szansę, poczekałem 2 dni... i przyzwyczaiłem się na tyle, że do starej już nie wrócę. po prostu.

eloOnora 
A!ula Reprezentant

Wysłany: Sob Lut 21, 2009 15:58   

nowe gg jest jeszcze niestabilne uzywalem juz tego gadu duzo wczesniej mialem wersje beta bylo okropna!! ta wersja jest juz werja finalna ale caly czas jest niestabilna trza poczekac jeszcze ze 2 moze 3 miechy az beda poprawki i wtedy bedzie pewnie dzialalo lepiej ogolnie uzywam tego nowego i sie przyzwyczailem i nie jest zle :]

Riggs 

Wysłany: Sob Lut 21, 2009 18:13   

Nowe gg jest stabilne, na mocno obciążonym systemie chodzi bez zarzutu nawet z radiem. Co prawda zużycie pamięci jak na komunikator małe nie jest - 35 MB ale da się to przeżyć.

zdzichu6969 
UNITRA

Wysłany: Sob Lut 21, 2009 20:42   

Mimo wszystko pionierem wśród komunikatorów będą klienty opierające sie o protokół Jabber..przykładem jabbera + GG jest AQQ [aqq.eu]

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pon Lut 23, 2009 15:34   

Kaczy napisał/a:
u mnie działa, lista kontaktów się zapełnia avatarami bardzo szybko :)

W jaki sposób to zrobiłeś? U mnie przy próbie umieszczenia avatara pojawia się taki komunikat:

Ja swój avatar widzę, ale nikt inny go nie widzi. No i na liście kontaktów żadne avatary się nie pojawiają.
A zamiast katalogu publicznego pojawia się coś takiego:

Jeżeli ktoś wie jak to mogłabym naprawić, będę wdzięczna za pomoc :)

Kaczy 

Wysłany: Pon Lut 23, 2009 18:48   

screen z listą (widoczne avatary) i katalogiem

link

avatara samemu nie wstawialem, ale polecam reinstalke gg jak masz takie problemy

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Lut 23, 2009 20:01   

Kaczy napisał/a:
widoczne avatary

Ja widze jeden ;]

Kaczy 

Wysłany: Pon Lut 23, 2009 20:12   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Ja widze jeden ;]

oj Diabeł, chyba czas na okularki :)

jeden jest przy kontakcie "Ania Pyter", drugi przy kontakcie "Antek" :P

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Lut 23, 2009 20:21   

Ach to całe dwa :)

Kaczy 

Wysłany: Pon Lut 23, 2009 20:25   

nie moja wina, że akurat cała reszta była niedostępna :P

poza tym chodziło o to, żeby pokazać Alienie, że avatary działają.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Wto Lut 24, 2009 03:06   

Kaczy napisał/a:
nie moja wina, że akurat cała reszta była niedostępna
tej... ale jak ja mam ludków niedostepnych to tez avatary widac

Kaczy 

Wysłany: Wto Lut 24, 2009 03:17   

Ukasz napisał/a:
tej... ale jak ja mam ludków niedostepnych to tez avatary widac

tej.... ale jak mam zebrac wszystkich razem w jednym miejscu? :D

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Wto Lut 24, 2009 03:18   

normalnie widze... chyba ze sasiad firanke zasłoni XD

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Wto Lut 24, 2009 17:45   

Kaczy napisał/a:
screen z listą (widoczne avatary) i katalogiem

Dzięki Kaczy. Teraz wiem, że to rzeczywiście powinno działać. A u mnie niestety nadal nie działa :( Nawet ponowna instalacja nie pomogła. Już nie mam pomysłu, co z tym zrobić.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Wto Mar 03, 2009 15:38   

Zauważyłam jeszcze jedną rzecz, która denerwuje mnie w nowym GG - możliwość prowadzenia kilku rozmów w jednym oknie. Bardzo rzadko rozmawiam z kilkoma osobami jednocześnie, więc to jest mi niepotrzebne. I denerwuje mnie to, że gdy ktoś do mnie napisze, automatycznie w tym samym oknie otwierają mi się zakładki z rozmowami, które już dawno zakończyłam.
A wracając do avatarów, nie pomogła ponowna instalacja, ściąganie i instalowanie najnowszych wersji. Ciągle było bez zmian. Dopiero dzisiaj gdy GG zaktualizowało mi się automatycznie, avatary zaczęły się pojawiać. Niestety swojego avatara nadal nie mogę wrzucić i katalog publiczny nadal nie działa. Nie wiem w czym tkwi problem, ale ja już się poddałam.

rul3z 

Wysłany: Wto Mar 03, 2009 16:29   

https://login.gadu-gadu.pl

Generacja-> moja galeria i tam na 100% wrzucisz.

lub

http://www.mojageneracja.pl/twójnumerGG/galeria/edycja

rul3z 

Wysłany: Wto Mar 03, 2009 20:10   

Pomogło?

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Wto Mar 03, 2009 21:18   

rul3z napisał/a:
Pomogło?

Pomogło. Dziękuję :) Teraz niektóre osoby już widzą mój avatar, ale niektórzy nie widzą, a jeszcze inni nie mają nowego GG ;)
Nie wiem dlaczego nie jestem widoczna u wszystkich. Ale już jest mi głupio ciągle pytać znajomych, czy mnie widzą :) Najważniejsze, że u niektórych osób jestem już widoczna.
A katalog publiczny nadal nie działa. Może on nie jest kompatybilny z moją przeglądarką. Ale wiele osób używa Firefoxa i nikt nie ma takich problemów. Nie wiem jaka może być inna przyczyna.

rul3z 

Wysłany: Sro Mar 04, 2009 08:14   

Aliena napisał/a:
katalog publiczny nadal nie działa. Może on nie jest kompatybilny z moją przeglądarką.

Problem leży po stronie usługi GG, więc nie masz co się martwić.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Czw Mar 05, 2009 23:55   

rul3z napisał/a:
Problem leży po stronie usługi GG, więc nie masz co się martwić.

Myślę, że problem nie leży po stronie usługi GG. Kaczy wrzucił tutaj screen, na którym widać, że u niego to działa. Więc to u mnie musi być jakiś problem. Może gdy pojawi się następna aktualizacja, katalog publiczny się naprawi :)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pią Mar 20, 2009 20:49   

Mam pytanie, czy ktoś może wie w jaki sposób w nowym GG mogę wyłączyć opcję rozmowy z kilkoma osobami w jednym oknie? Już po raz kolejny zdarzyło mi się, że po zakończeniu rozmowy zapomniałam wyłączyć okienko i nie zauważyłam, że ktoś inny do mnie napisał. Migającą zakładkę raczej trudno zauważyć :|
Chciałabym każdą rozmowę mieć w innym oknie, tak jak było w starym GG, ale nie wiem czy można to zmienić.

Odpowiedz do tematu