Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Na jakiej zasadzie wybrać ubezpieczenia komunikacyjne?
Autor Wiadomość
Palolina 

Wysłany: Czw Lut 26, 2009 15:42   Na jakiej zasadzie wybrać ubezpieczenia komunikacyjne?

Prawo jazdy mam od pół roku dopiero, ale właśnie kupiłam nowego vw polo 1.4 . Szukam w miare taniego całego pakietu ubezpieczeń, ale nie za bardzo się orientuję jak je wybierać, poza tym że wszyscy radzą mi oc wybierać najtańsze. Czy tak jest rzeczywiście? Będę wdzięczna za pomoc.

DaVe 

Wysłany: Czw Lut 26, 2009 17:15   

Dla mnie jedynym kryterium jest cena, dlatego też polecam brać najtańsze, gdyż OC nie jest dla nas, ale dla ewentualnych poszkodowanych. Odradzam natomiast branie OC tylko na siebie, jeśli masz mniej niż 24/25 lat, bo cię raty/stawka zaszokuje. Lepiej wziąć kogoś z rodziny, kto ma full zniżek, na współwłaściciela, umówić się z nim, że w razie W dopłaci się mu różnicę w jego OC i można jeździć. Po prostu ubezpieczalnie nie ufają młodym kierowcom.
Jeśli masz powyżej 25 lat, to możesz zajrzeć na Pocztę (MTU), ponoć jest promocja na AC - 60% zniżki nawet dla tych, którzy ich nie mieli.

Robak 

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 09:39   

Ze swojego doświadczenia powim że jesli chodzi o OC to fakt najlepiej najtańsze.Obecnie najtańsze to MTU.AC zaś,radzę podpisać u pewniejszego ubezpieczyciela(np:PZU) a to dla tego że małe ubezpieczalnie szukają wymówek aby nie wypłacić z polisy AC.

Proponuję zobaczyć u którego ubezpieczyciela pełen pakiet bedzie najtańszy.
Lecz tak jak napisał DaVe,bez współwłaściciela,zapłacisz majątek...

DaVe 

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 14:08   

Nie jest Robak powiedziane, że najtańsze jest MTU (OC). Dla mnie dotychczas najtańsze było HDI. Niestety, ale trzeba się trochę nachodzić i popytać o konkretne przypadki w towarzystwach.

raiden 

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 15:52   

Hmm... ja swoje pierwsze autko (rok prod 1994, pojemnosc 1,4, benzyna, kupione w kraju) ubezpieczalem pod koniec 2007 roku.. i wtedy najtaniej wyszlo w AXA Ubezpieczenia (1,2 tys).. w MTU zaplacilbym blisko 2 tys, w PZU jeszcze wiecej.. w Warcie natomiast zaproponowano mi 1,8 tys na pol roku... ;-) Ahh te nadwyzki dla mlodych, tak nielubianych przez TU kierowcow :(

Co firma to inne warunki. Proponuje zatem obejsc badz tez obdzwonic i wyciagnac konkretne wnioski :)

Robak 

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 16:11   

DaVe napisał/a:
Nie jest Robak powiedziane, że najtańsze jest MTU

zgadzam się z Tobą jak najbardziej.W zeszłym roku akurat tak wyszło że to oni(ich oferta) byli najbardziej atrakcyjni na rynku.W tym roku,dostałem za 1,7, OC+Nw za 320 zł(pełna zniżka).i powiem szczerze nie chciało mi się już szukać tańszych ofert.
Dla porównania dodam że 3 lata temu najbardziej opłacało mi sie zawrzeć umowe na polise OC,AC,NNW+AA w PZU,niestety rok pózniej dostałem podwyżkę za samo OC ponad 300zł i im podziękowałem,Zostawiłem tylko u nich AC z racji że najmniej kombinują jeśli chodzi o odszkodowania z AC.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 16:14   

Czasami sporo zależy od agenta...

Palolina 

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 19:10   

Jakoś nie mam chęci się ubezpieczać przez agentów, poza tym studiuję i pracuję i zwyczajnie nie mam na to czasu , a mam 23 lata i niestety zero zniżek. Sprawdzałam kalkulatory directów i nie wiedziałam, że pzu też ma taką ofertę. Nie wiem, czy coś takiego dałoby się zrobić, żebym wzięła na współwłaściciela mojego tatę, który ma pełno zniżek w pzu, do tego pakietu przez internet? Bo jak będę musiała przez agenta, to tak średnio.

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 20:12   

Palolina napisał/a:
Nie wiem, czy coś takiego dałoby się zrobić, żebym wzięła na współwłaściciela mojego tatę, który ma pełno zniżek w pzu, do tego pakietu przez internet?
Dać by się dało, pytanie czy będzie się opłacać...

DaVe 

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 21:56   

Palolina napisał/a:
mam 23 lata i niestety zero zniżek
Sprawdź więc wg mnie oferty HDI i MTU, względnie Compensy - of kors ojciec jako główny współwłaściciel.
HDI - zniżki ojca -60%, zwyżka 30% za twój wiek, -10% za jednorazową opłatę, NW 35PLN.
A Compensa chyba nie stosuje zwyżek dla osób, które mają 24 lata skończone.

cwb 

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 23:18   

witam,

jako multiagnet ubezpieczeniowy (16 fitm ubezpieczeniowych) zdecydowanie odradzam powierzanie swojego majatku (casco) czy tez nawet ochory OC komus przez telefon. Reklama w stylu, ze ktos zaoszczedzil kilkaet zlotych bo agent tyle nie zarobil jest smieszne. Prosze policzyc sobie jaka kwote Directy wydaja na kampanie w TV - a czy ktokolwiek widzial reklame np MTU, HDI, UNIQi itp?
oszty prowadzenia tak szeroko zakrojonej kampanii medialnej sa relatywnie wyzsze niz prowizje wyplacane agentom przez towarzystwa. Dla usicsclenia-agenci na komunikacji nie zarabia, te prowizje sa kilkuprocentowe... wiec policzcie sami od swoich polis 5-6-7 % i powiedzcie czy to jets kilkaset zlotych:)

Co do rozroznienia OC i AC

Zdecydowanie przy OC liczy sie cena- to papier, ktory nie roznii sie niczym innym poza cena od konkurenta (wszytkie OC sa reulowane przez Ustawe) . Roznica polega tylko na cenie. Zatem smialo mozna brac tam gdzie cena jest najnizsza. MTU faktycznie jest tanie, ale nie we wsyztskich przypadkach wypada najkorzystniej.

Jesli chodzi o AC - sprawdzone firmy w mojej ocenie najlepiej szkody powstale z AC likwiduje Hestia, szybka sprawna liwkidacja. Pomijam istotny szczegol ze czesto wypacaja znacznie wyzsze odszkodowaia

W razie czego sluze pomoca:)

pozdrawiam

cwb 

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 09:29   

Robak napisał/a:
Dla porównania dodam że 3 lata temu najbardziej opłacało mi sie zawrzeć umowe na polise OC,AC,NNW+AA w PZU,niestety rok pózniej dostałem podwyżkę za samo OC ponad 300zł i im podziękowałem,Zostawiłem tylko u nich AC z racji że najmniej kombinują jeśli chodzi o odszkodowania z AC.

normalna praktyka pewnych firm ubezpieczeniowych- zachecamy niska sklada 1rwszoroczna, pozniej dowalamy do pieca i liczymy, ze klient zapomni nam wypoiwedziec umowe. Fajnie nie?:)

DaVe napisał/a:
Sprawdź więc wg mnie oferty HDI i MTU, względnie Compensy - of kors ojciec jako główny współwłaściciel.
HDI - zniżki ojca -60%, zwyżka 30% za twój wiek, -10% za jednorazową opłatę, NW 35PLN.
A Compensa chyba nie stosuje zwyżek dla osób, które mają 24 lata skończone.

nalezy zawsze sprawdzac wszystkie oferty- trudno byc na bierzaco z licznymi promocjami, bo to a jedna firma ma z mieszkaniem taniej, (czasami OC + dom wychodzi taniej niz samo OC), druga z ubezpieczenim zdrowtynym, trzecia z kotem, czwarta z psem , piata z tesciowa itp.../za tesciowa moze byc spora zwyzka, bo generuje wielka szkodowosc;-)/

Palolina napisał/a:
do tego pakietu przez internet? Bo jak będę musiała przez agenta, to tak średnio.

jedni wola matki, drudzy corki - tak jak pisalem, nie powierzylbym swojego mienia komukolwiek przez nternet, czy telefon. nawet jesli po drugiej stronie lacza jest porzadna firma. Kontakt z zywa osoba, to kontakt z zywa osoba i tego nikt nie zmieni.

Robak napisał/a:
a to dla tego że małe ubezpieczalnie szukają wymówek aby nie wypłacić z polisy AC.

male zakaldy maja silne obostrzenia w OWU (przy AC) -> sa tylko dla tych, ktorzy musza miec AC np flota we firmie, auto ma byc obiektem zastawu itp

Powtorze, co do zsady AC wybierajmy u pewnych ubezpieczycieli takich jak: Hestia, Allianz, HDI, Generali, Compensa , Pzu

Pozdrawiam:)

Robak 

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 13:24   

cwb napisał/a:
a czy ktokolwiek widzial reklame np MTU

A czy przypadkiem ta firma na okrągło nie reklamuje się w TV Mango,lub coś w tym stylu???

cwb napisał/a:
W razie czego sluze pomoca:)

Może adres,lub jakiś kontakt?
No chyba że się myle,budynek Wąskotorówki?

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 13:47   

Gdyby ktoś chciał sprawdzić wysokość składki ubezpieczenia komunikacyjnego, tutaj znajduje się kalkulator, w którym można obliczyć wysokość składki w 8 towarzystwach ubezpieczeniowych - PZU, Allianz, Ergo Hestia, Uniqa, HDI Asekuracja, Benefia24, PTU i mBank:
http://ipolisa.pl/kalkulator/
ale nie jestem pewna czy ten kalkulator jest aktualny i wiarygodny. Chyba jednak najlepiej sprawdzić to bezpośrednio w firmach ubezpieczeniowych i poszukać najlepszej oferty.

cwb 

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 14:35   

Robak napisał/a:
Może adres,lub jakiś kontakt?
No chyba że się myle,budynek Wąskotorówki?

Nie to nie tam.
Nasze nowe biuro znajduje sie na ulicy 3 maja 58 na smym dole przy rondzie (viavi stacji z gazem elgas obok ko okien) jest ono w trakcje adaptacji (realny termin kiedy zaczniemy tam funckjonowac to polowa marca ) numer telefonu wysylam na priv.

Pozdrawiam

Aliena napisał/a:
ale nie jestem pewna czy ten kalkulator jest aktualny i wiarygodny. Chyba jednak najlepiej sprawdzić to bezpośrednio w firmach ubezpieczeniowych i poszukać najlepszej oferty.

kalkulatory interentowe niekiedy sa pozycjonowane przez firmy- na zlecenie. Kto da wiecej ten jest "tanszy" rzeczywistosc w Internecie a przy podispniu polisy moze sie roznic.
To takie pozycjonowanie jak w googlach- kto da wiecej ten jest wyzej. Przetestowalem kiedys pewien kalkulator na 10 pojazdow 9 bylo najtanszych w pewnej firmie. (to byla kalkulacja platna smsem). Co gorsza po kontakcie telefonicznym z biurem obslugi klineta ZADNA z tych kwot nie odpoiwadala tym z internetu.

Czesc:)

Posty zostały scalone. /Andrzej

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 14:46   

Aliena napisał/a:
tutaj znajduje się kalkulator

Utwierdza mnie w przekoaniu że dobrze wybrałem ;]

cwb 

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 14:50   

nie psialem akurat o tym- tego nie testowalem

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 15:09   

cwb napisał/a:
nie psialem akurat o tym

A ja cytowałem Alienię ;]

BTW - firma której reklama widoczna jest w tym kalkulatorze nie wypadła u mnie najtaniej. Ani nawet na drugim czy trzeci miejscu :)

cwb 

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 15:47   

co innego reklama na portalu czy nawet logotym firmy umieszczony w kalkulatorze a co innego pozycjonwanie wynikow w kalulatorze;-)

co innego linki sponsorowane a co innego pozycjonowanie:)

onimajesz?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 16:03   

Teoria spiskowa nie poparta dowodami. Moja kalkulacja zgadza się z wynikami sprawdoinymi porzy wyborze ubezpieczenia. I co?

cwb 

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 16:20   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Teoria spiskowa nie poparta dowodami.

nie formuowalbym takich wnioskow gdybym nie mial podstaw.

Czy jest w tym teoria spiskowa? Nie wiem co na to UOKIK - i nawet go o to nie pytam.
Ale podchodzi mi to o czyn nieuczuciwej konkurencji

Gwoli scislosci Diable- nie pisalem o ipolisie.

Ciesze sie, ze Twoja kalkulacja na ipolisie sie zgadza. W mojej jest roznica o kilkadziesiat zlotych, bo swoja zawieralem w okresie jakiejs tam promocji.

A z nowinek ubezpieczeniowcy to dodam, ze calkiem niedlugo polisy OC zdrozeja i to znacznie.

Pozdrawiam:)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 16:22   

cwb napisał/a:
nie pisalem o ipolisie.

A ja tak, co wyraźnie akcentuje w cytacie słów Alieny..

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 16:41   

cwb napisał/a:
dodam, ze calkiem niedlugo polisy OC zdrozeja i to znacznie

Czy mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? Jak wysokich podwyżek możemy się spodziewać i z jakiego powodu te polisy zdrożeją?

cwb 

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 17:32   

Aliena napisał/a:
Czy mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? Jak wysokich podwyżek możemy się spodziewać i z jakiego powodu te polisy zdrożeją?

Jasne

Wzrost skladki za ubezpieczenia wiaze sie z dynamicznym wzrostem iloscu firm zajmujacych sie uzyskiwaniem odszkodowan z tytulu OC a nawet AC w imieniu ubezpieczonego.
Co za tym idzie odszkodowania po zleceniu wlasnie wyspecjalisozowanej firmie sa znacznie wyzsze niz te wyplacane "z automatu".

Firmy ubezpieczeniowe nie sa organizacjami non-profit- musza zarabiac. Wydaje mi sie, ze te skaldki i tak sa niskie. Ryzyko OC to 1.5 mln zlotych (gorna granica odkszodowania z tytulu OC jakie ubezieczyciel moze wyplacici - ustawa). A my je kupujemy za ulamki procenta faktycznego rzyka. Faktem jest, ze ubezpieczyciel lcizy, ze nic sie nie stanie, ale czesto te nadzieje sa plonne.
A wyobrazmy sobie sytuacje w ktorej z naszej winy autobus wpada do rowu i ginie kilka osob? Poza aspektem moralnym itp... zaplacilismy kilaset zlotych mozemy wysiasc z samochodu i trzasnac drzwiami. A ubezpieczyciel wyplaci kolosalne odszkodowanie. - to troche katastroficzna wizja swiata, ale ubezpieczenia sa wlasnie od ryzyka.

Dodakowym czynnikiem, ktory bedzie odpowiedzialny za wzrost skladki bedzie mozliwosc ubiegania sie o odszkodowanie (nawet 1 000 000) za straty moralne poniesione w wyniku smierci bliskiej osoby.

A jesli ktokolwiek powatpiewa w obowiazkosc OC prosze sobie wyobrazic przytoczona przeze mnie szkode.... nie majac OC.

Pozdrawiam!

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 21:51   

cwb napisał/a:
Dodakowym czynnikiem, ktory bedzie odpowiedzialny za wzrost skladki bedzie mozliwosc ubiegania sie o odszkodowanie (nawet 1 000 000) za straty moralne poniesione w wyniku smierci bliskiej osoby.

A do tej pory prawo ograniczało takie możliwości?

cwb 

Wysłany: Nie Mar 01, 2009 10:24   

Andrzej napisał/a:

Nie ograniczalo, ale nie przewidywalo az tak wysokich.

I bylo ono wyplacane w wiekszosci wypadkach tylko przy reprezentacji firmy specjalizujacej sie w odyzskiwaniu odszkodowan

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Nie Mar 01, 2009 11:04   

cwb napisał/a:
Andrzej napisał/a:

Nie ograniczalo, ale nie przewidywalo az tak wysokich.

Co generalnie wychodziłoby na jedno, ale nie wychodzi bo to nieprawda.
cwb napisał/a:
I bylo ono wyplacane w wiekszosci wypadkach tylko przy reprezentacji firmy specjalizujacej sie w odyzskiwaniu odszkodowan
A to akurat jasne i niezmienne :)

cwb 

Wysłany: Nie Mar 01, 2009 11:15   

Andrzej napisał/a:

Mozesz uscislic?

polecam lekture:

http://www.grupaimage.pl/...i=szukaj&k2=502Prawo Drogowe NOWELE

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Nie Mar 01, 2009 11:51   

cwb napisał/a:
Andrzej napisał/a:

Mozesz uscislic?

Chodzi o to, że według mnie oba stwierdzenia sa praktycznie tożsame. A prawo w żaden sposób nie wyznacza limitu odszkodowań. Nie mogło więc ani "ograniczać wysokości" ani "nie prawidywać tak wysokich" bo po prostu tego nie reguluje.
Domyślam się chyba o co Tobie chodzi, ale nie ma to zwiazku z wysokością odszkodowań.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Nie Mar 01, 2009 11:53   

A mnie najbardziej nurtują te firmy specjalizujące się w odzyskiwaniu odszkodowań.

cwb napisał/a:
odszkodowania po zleceniu wlasnie wyspecjalisozowanej firmie sa znacznie wyzsze niz te wyplacane "z automatu".

cwb napisał/a:
I bylo ono wyplacane w wiekszosci wypadkac htylko przy reprezentacji firmy specjalizujacej sie w odyzskiwaniu odszkodowan

Nie znam się na tym, ale dlaczego odszkodowania są wyższe gdy zajmuje się tym wyspecjalizowana firma, a z automatu są przyznawane niższe odszkodowania? I dlaczego niektórych odszkodowań nie można samemu uzyskać, tylko trzeba w tym celu wynająć firmę, która się tym zajmie? Dla mnie to oznacza, że zwykły szary człowiek, który nie wynajmuje takiej firmy, jest po prostu oszukiwany, skoro dostaje mniej niż mu się należy. A jeśli tak jest, moim zdaniem nie ma żadnego powodu, żeby podwyższać wszystkim składki. Nie widzę powodu dlaczego mam płacić wyższą składkę, jeśli nie będę korzystać z usług takiej firmy i w razie wypadku dostanę niższe odszkodowanie niż inni.
Szkoda, że nie napisałeś o ile procent mogą wzrosnąć składki i kiedy możemy się spodziewać tej podwyżki.

Odpowiedz do tematu