Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Religia -- Cudotwórcy -- Pozaziemskie zdolności -- Kosmici -
Autor Wiadomość
DonLeon 

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 09:36   Religia -- Cudotwórcy -- Pozaziemskie zdolności -- Kosmici -

Witam....

Poruszam kontrowersyjny temat. Może ktoś z was jest w stanie uwierzyć w to :

http://www.youtube.com/watch?v=Dcg6LfGieRc

(jest 8 części)

Czy może wasze wyznania się zmienią??

DaVe 

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 11:46   

Jaka beezdura... omg :clever: :

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 11:51   

DonLeon napisał/a:
Czy może wasze wyznania się zmienią??
Małą byłaby wiara,jeśli po filmikach youtube miałabym zmienić wyznanie
DaVe napisał/a:
:brawo: :brawo: :brawo:

DonLeon 

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 12:30   

fakt, głupie stwierdzenie, ale dlaczego film jest bzdurą??
Ponieważ nie został zapisany w Biblii, ponieważ księża nie mówią aby w to wierzyć??

A jeśli każde z wyznaj jest tak samo zmyślone??
A jeśli żyjemy dla Boga, którego obraz wymyślił sprytny manipulator??

A jeśli..............

wuja 

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 12:49   

Proszę o powstrzymanie się od prowokacji / Aliena

bakol 
hm.

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 13:24   

Nie bój się DonLeon :)

nie wszyscy na forum są tacy!

niestety nie mam zbyt wiele czasu, ale postaram się krótko, zwięźle wypowiedzieć w tym temacie.

Otóż, po pierwsze primo - nie wiemy czy Pan Derren Brown, z nas nie robi sobie jaj.

Bo wierzymy mu, że są to niereżyserowane spotkania z przypadkowymi, spontanicznie reagującymi ludźmi.
Przecież mogło być tak, że zarówno Ci 'liderzy' jak i 'owieczki' byli po prostu wynajętymi aktorami, a iluzja Browna sięgnęła dalej niż myślimy :)

można by to spróbować weryfikować poprzez guglowanie nazwisk osób podanych w filmie jako znane w USA z działalności "ściemniaczej". Jeśli rzeczywiście, są oni zawodowymi hochsztaplerami to powinni się znajdować jakiś oficjalnych stronach swoich hochsztaplerskich organizacji.

Jeśli jest to prawdą, to jedynie przekonuje mnie, że być może Jezus, Budda, czy Mahomet byli po prostu niesamowicie charyzmatycznymi Brownami przeszłości, którzy pewnie sami wierzyli w swoje nadprzyrodzone koneksje :)

film ciekawy i wcale nie dziwię się reakcji moich szanownych poprzedników. Oni już po prostu tacy są ;)

rul3z 

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 13:31   

Większość za Was ma się za ludzi wykształconych i inteligentnych, a co niektórzy o opętaniu piszą... Sięgnijcie po opracowania naukowe, poczytajcie troszkę o genezie wiary i religii na świecie. Odnośnie wiary Katolickiej, poczytajcie zapiski oraz opracowania odnośnie Mezopotamii i Egiptu, a po środku znajdziecie znane Wam bóstwa... Zresztą nie będę sugerował czy nakłaniał do czegokolwiek, wolna wola jak Wasza Biblia powiada. Nie ważne kto w co wierzy, ważne jakim jest człowiekiem dla drugiego człowieka.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 13:39   

bakol napisał/a:

A czego miałby się bać DonLeon?
I JACY TACY są na forum?
bakol napisał/a:
Oni już po prostu tacy są ;)
Och, Bakol nie jestem ortodoksyjną katoliczką
rul3z napisał/a:
Nie ważne kto w co wierzy, ważne jakim jest człowiekiem dla drugiego człowieka.
Właśnie

DaVe 

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 13:48   

bakol napisał/a:
Bo wierzymy mu, że są to niereżyserowane spotkania z przypadkowymi, spontanicznie reagującymi ludźmi.
Poprawka- jeśli mu wierzymy, że mówi prawdę! :clever:
DonLeon napisał/a:
fakt, głupie stwierdzenie, ale dlaczego film jest bzdurą??
Ponieważ nie został zapisany w Biblii,
Dlatemu jest bzdurą, bo nikt nie zmienia wiary/przekonań tak nagle. "Powiedz szczerze, ale tak naprawdę szczerze, wierzysz teraz? - Tak wierzę." buhahahah!! Autor robi nas w bambuko, tak jak reszta wróżek, iluzjonistów itp.
zofia Nałkowska napisał/a:
I JACY TACY są na forum?
Pewnie chodziło mu o twardo stąpających po ziemi ludzi :clever: Ale to w jego stylu, by wywołać dalszą dyskusję :P

bakol 
hm.

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 13:55   

Zgadzam się z "Rulezem" :)

to najbardziej wyświechtany slogan dotyczący relatywizmu religijnego, ale jak najbardziej prawdziwy :)

Bodajże Trocki pisał o tym, by zostawić kapłanom ich zaświaty i życie po życiu, a ludzie powinni zająć się tym co jest tu i teraz, oraz spróbować stworzyć raj na ziemi.

Niestety, nie każde wyznanie pozwala być tak samo "dobrym" wobec innych. Ale to już inna para kaloszy.

Cytat:
bakol napisał/a:

A czego miałby się bać DonLeon?
I JACY TACY są na forum?

Zofiu, takich reakcji jak:

1. Jaka beezdura... omg :clever: :

2. DaVe napisał/a:
:brawo: :brawo: :brawo:

3. A jeśli.............. jesteś opętany? Wtedy nie będę się dziwił takim wstawkom na publicznym Forum.

Do trzech razy sztuka, więc postanowiłem Leonowi pokazać że nie wszyscy niemerytorycznie odnoszą się do zaprezentowanego filmiku, nie każdy sugeruje opętanie :)

wuja 

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 14:07   

No, cóż, bakol - wierzysz, ze Boga nie ma - twoja sprawa
Ja wierzę, że Bóg jest, moja sprawa.
Poszukaj mi jednak choć jednego dowodu naukowego, że Boga nie ma (nie wymysłów filozofów!)
Natomiast cały skomplikowany wszechświat, z jego plusami i minusami jest dowodem na istnnienie Boga. Nawet Twoja niewiara - Bóg dał człowiekowi wolną wolę.

Wracając do tematu. Jako katolik (Zdeklarowany i praktykujący, choć jednak nie ortodoksyjny - jak sugerowała Zofia), wierzę w Słowo Objawione, a nie w wymysły reżysera filmiku z youtube.
Pozdrawiam świątecznie w Święta Zmartwychwstania Pańskiego!

bakol 
hm.

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 14:25   

masz rację DaVe, wciągnęło mi gdzieś "jeśli". Ale sprawdziłem osobiście pierwszą postać wymienioną w filmie i rzeczywiście pojawiają się strony z New Age, do sprawdzenia :) a to jest akurat dowód dość przekonywujący, chyba że to autor filmu stworzył tyle stron itd.

Jeżeli ludzie tam występujący to nie podłożeni aktorzy, to nie robi nas w bambuko, tylko ich :) a niektórzy z "nich", niektórych z "nas" :) (iluzjonistów, wróżek, szamanów, kapłanów)

DaVe, zła odpowiedź! Chodziło mi o ludzi, którzy coś dyskredytują nie podając żadnych argumentów przeciw :) (niektórzy złośliwi twierdzą, że jedną z funkcji forum jest właśnie dyskusja :P )

Wuja odpiszę Ci później z caaaaaałą przyjemnością (o ile ktoś inny mnie nie uprzedzi...) ;]

DonLeon 

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 14:59   

Racja, nie można zmienić przekonań od razu,
Nie można również wierzyć że to co wydaje się nam kłamstwem to fałsz,
Z pokolenia na pokolenie wpajano nam cudze słowa, polegamy na opini innych i wierzymy w to, wierzymy tak bardzo że staje się to codziennością, słowem prawdy.

Są rzeczy niewytłumaczalne, i dlatego wszystko w tej kwestii będzie budziło kontrowersje.

Czy istniał Jezus??? Tak, był człowiekiem, jak my. To fakt
Czy istniał Bóg??? Tego nikt nie wytłumaczy i nigdy się prawdy nie dowiemy.

Wiem, że w każdej religii jest i prawda i fałsz

Wiele jest możliwości narzucenia własnej woli pomimo nieświadomości ludzi, którym wolę swoją narzucamy -- manipulacja..

Co mnie najbardziej denerwuje w wierze Katolickiej??? hmmm.... stwierdzenie" wierzę, bo wierzę, nie da się tego wytłumaczyć, ale to czuję"

I jeszcze jeden wątek,
Dlaczego każdy kto powołuje się na Boga i leczy ( co jest potwierdzone) ludzi chorych sposobami innymi niż te które znamy ma wg. Biblii moce szatana
Dlaczego ktoś kto przewiduje przyszłość ma moce szatana

Dlaczego lekarz w szpitalu tych mocy od szatana nie ma, dlaczego ksiądz który odprawia obrzędy spirytystyczne nie ma mocy od szatana, dlaczego to Kościół - Księża potrafią w ten sposób się wypowiadać nigdy nie zakładając że może to być prawda???

Jest wiele różnych sprzeczności ,a pomimo to Wierni próbują odrzucić to myślenie, ponieważ szatan ich kusi...

DonLeon 

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 15:01   

I jeszcze jedno

Pytasz Bakol o dowody naukowe dla których Bóg nie istnieje ---- nie ma

A przytocz mi dowody naukowe, które potwierdzają istnienie Boga ?? ?

Beti 

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 15:34   

DonLeonie
stwierdzenie" wierzę, bo wierzę, nie da się tego wytłumaczyć, ale to czuję"

A jak wytłumaczysz ,to że czlowiek myśli?Wiemy,że mamy mózg,możemy go zobaczyć,ale myśli nie jesteś w stanie zobaczyć,a jednak są ...;) inaczej nie zadawałbyś tylu pytań;)"Jest jak wiatr,nie widzę Go,ale czuję"
I z miłością jest podobnie:)Skąd wiesz,że kochasz?Skąd wiesz,że to ta jedyna?Przecież nikt nie mógł "wprogramować"Tobie takich uczuć,a jednak czujesz i wiesz,że to ta i żadna inna;)

rul3z 

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 20:01   

Beti napisał/a:
A jak wytłumaczysz ,to że czlowiek myśli?Wiemy,że mamy mózg,możemy go zobaczyć,ale myśli nie jesteś w stanie zobaczyć,a jednak są ...;) inaczej nie zadawałbyś tylu pytań;)"Jest jak wiatr,nie widzę Go,ale czuję"
I z miłością jest podobnie:)Skąd wiesz,że kochasz?Skąd wiesz,że to ta jedyna?Przecież nikt nie mógł "wprogramować"Tobie takich uczuć,a jednak czujesz i wiesz,że to ta i żadna inna;)

Łopatologia...

wuja napisał/a:
Poszukaj mi jednak choć jednego dowodu naukowego, że Boga nie ma (nie wymysłów filozofów!)

Wystarczy chcieć i znajdziesz drogi Panie niejedną pozycję, która neguję istnienie Boga, napisane przez byłych duchownych, którzy podczas swojej pracy naukowej doszli do wiedzy oświecenia.

Na dobry początek polecam pozycję pani profesor Uta Ranke-Heinemann pt. "Nie i amen"

Uta Ranke-Heineman jako pierwsza i jedyna kobieta otrzymała w 1970 roku profesurę i katedrę teologii katolickiej na Uniwersytecie w Duisburgu, a potem w Essen, gdzie wykładała Nowy Testament i Starożytną Historię Kościoła. W mediach wywołała wiele kontrowersyjnych dyskusji. Występowała przeciwko "pesymizmowi seksualnemu" i ostro krytykowała kościół, odnoszący się nietolerancyjnie do małżeństw mieszanych. Krytyką pism Albertusa Magnusa doprowadziła do ostrych kontrowersji z zakonem dominikanów. Słynna jest także ze swych odważnych tez dotyczących dziewiczego poczęcia Marii.

Drogi "wuja" tu nie trzeba być naukowcem, wystarczy popatrzeć wokół siebie nie patrząc ślepo w coś co narzucono Ci podczas chrztu gdy byłeś nieświadomym człowiekiem ...

Mały przykład, który pokazuję do czego zmierza, zmierzała i będzie zmierzać religia..!

Główna strona Radia Maryja:

Konta złotówkowe
- PKO BP S.A. II/O Toruń
nr 69 1020 5011 0000 9602 0012 9130

- Bank Pocztowy S.A. O/Toruń
nr 77 1320 1120 2565 1113 2000 0003
z dopiskiem: "Dar na cele kultu religijnego"

Konta walutowe
EUR - PKO BP S.A. II/O Toruń
ul. Grudziądzka 4, 87-100 Toruń

nr 65 1020 5011 0000 9602 0105 7298
Funty GBP - PKO BP S.A. II/O Toruń
nr 08 1020 5011 0000 9502 0105 7306
Dolary USD - PKO BP S.A. II/O Toruń

nr 13 1020 5011 0000 9302 0105 7314
(Ofiarodawcy spoza Polski przed numerem konta winni dopisać symbol PL, a po numerze: SWIFT - BPKOPLPW)

Konto w USA
RADIO MARYJA, P.O. BOX 39565
CHICAGO, IL 60639-0565
Konto w Kanadzie
St. Stanislaus - St. Casimir's Polish Parishes - Credit Union Limited
40 John St., Oakville, ONT L6K 1G8
Numer konta: 84920

Zapraszam rowniez na strone glowna:
Parafii Rzymskokatolickiej Błogosławionego Radzyma Gaudentego na Winiarach w Gnieźnie http://www.radzym.pl/ ciekawe co znajdziecie na stronie głównej ...

wuja 

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 20:50   

rul3z, zapytam wprost: dajesz coś na te konta - z całą pewnością nie, sadząc po Twoich wypowiedziach. a więc ta sprawa nie powinna Ciebie nic, a nic obchodzić. nie Twój cyrk - nie Twoje małpy.
ja daję, bo chodzę, bo z utrzymaniem obiektów wiążą się koszty.
Jeśli Ty idziesz na piwo do pubu, też musisz dać przy barze - nikt Tobie nie poida za darmo - chyba że w mordę.

Kukiz 
BJJ

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 22:12   

Szczerze to nie ma sensu nikogo na nic nawracać, przewracać itp.
Jeśli nikt nie wchodzi Ci z buciorami do życia ze swoimi pierdołami o religii itp. niech robi co chce. Jeśli bezpośrednio mnie coś takiego nie dotyka, mam na to...

rul3z 

Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 07:35   

wuja napisał/a:
rul3z, zapytam wprost: dajesz coś na te konta - z całą pewnością nie, sadząc po Twoich wypowiedziach.

Prędzej dam sobie ..... na sucho ogolić.

wuja napisał/a:
a więc ta sprawa nie powinna Ciebie nic, a nic obchodzić. nie Twój cyrk - nie Twoje małpy.

Tak samo mówiono gdy inne kraje próbowały reagować na poczynania Świętej Inkwizycji ...
Nie można obojętnie przechodzić obok komercjalizacji kościoła, nawet gdy sie nie jest osobą wierzącą.

wuja napisał/a:
bo z utrzymaniem obiektów wiążą się koszty.

Oczywiście, jednak bilans przychodów do rozchodów wspomnianej działalności ks. Rydzyka jest w proporcji 1:50, więc na utrzymanie obiektów starczy ...

wuja napisał/a:
Jeśli Ty idziesz na piwo do pubu, też musisz dać przy barze - nikt Tobie nie poida za darmo - chyba że w mordę.

Czyli idąc do kościoła jak nie dam na tace, to mnie na stosie spalą? (analogia)
Czyli oficjalnie Pan przyznaje, że za wiarę, a dokładnie kult wiary w kościele trzeba płacić?

wuja 

Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 07:36   

Zaiste, zadziwiajaca sprawa.
W dziale RELIGIA!!!, nikt z wierzacych i praktykujacych nie atakuje ateistów i nie "nawraca" ich.
Natomiast osoby deklarujace się jako niewierzący, co rusz wprowadzają wątki naigrywajace się z wiary, czy próbujące podwarzać Prawdy Wiary.
Potem są wielce zdziwieni, że praktykujący katolik uznaje to za zamysły szatańskie.
No cóż - nazwę rzecz po imieniu - ci wrogowie wiary są nie ateistami, lecz antyteistami.
A jak napisał Kukiz, błagam Was, nie właźcie z buciorami do naszego życia.
Załóżcie sobie swój własny, antyteistyczny dział - ja nie będę Wam mieszał i nie będę się z Was naigrywał.

rul3z 

Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 07:58   

Widzę, że nie odniesie się Pan do mojej argumentacji posługując się marnymi konfabulacjami zamiast podjąć merytoryczną dyskusję.
Z szacunku na Pana wiek, odpuszczam dalszą dyskusję na ten temat...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 15:28   

rul3z napisał/a:
ystarczy chcieć i znajdziesz drogi Panie niejedną pozycję, która neguję istnienie Boga

A pewnie. Ale pytanie było zdaje się o argument, bo napiać to może każdy... cokolwiek.

rul3z napisał/a:
byłych duchownych, którzy podczas swojej pracy naukowej doszli do wiedzy oświecenia.

Do czego doszli ?? :)

rul3z napisał/a:
wystarczy popatrzeć wokół siebie nie patrząc ślepo w coś co narzucono Ci podczas chrztu gdy byłeś nieświadomym człowiekiem

No poatrz a u mnie było akurat odwrotnie... Czyli twoim zdaniem zgłupiałem, tak ??

rul3z 

Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 16:36   

Bardzo proszę o powrót do merytorycznej dyskusji. Kolejne posty nie związane z tematem zostaną nagrodzone ostrzeżeniem / Aliena

DonLeon 

Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 18:12   

Oj burzliwa ta rozmowa......:)

I dlatego właśnie powinno się o tym rozmawiać.

Wuja, przecież nikt się tobie z buciorami nie wciska, to tylko forum, nie zapominaj.
Złościsz się, a jeśli chodzi o wspólny dialog powinna górować rozwaga nie złość.

Jeśli przeszkadza tobie dyskusja na ten temat masz prawo nie dyskutować.
Jeśli uraziliśmy ciebie w jakikolwiek sposób, przepraszamy:)

Jednak skoro rozmowa ta wytrąciła ciebie z równowagi, to warto było ją podjąć, Dziękujemy :)

Pozdrawiam i zachęcam do dalszej konwersacji, ponieważ mówić zawsze warto :)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 18:14   

DonLeon napisał/a:
ponieważ mówić zawsze warto

Nie zawsze niestety. Bo niemerytoryczne dyskusja więcej złego wnosi niz dobrego.

Pozdrawiam

lodolamacz 

Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 19:38   

rul3z napisał/a:
Widzę, że nie odniesie się Pan do mojej argumentacji posługując się marnymi konfabulacjami zamiast podjąć merytoryczną dyskusję.
Z szacunku na Pana wiek, odpuszczam dalszą dyskusję na ten temat...
Pozwolę sobie w zastępstwie ! Myślę, że Wuja się nie obrazi.

Problem w tym , że Ty w ogóle nie odnosisz się do wiary, a już na pewno nie podważasz, w żaden sposób, fakt istnienia Boga.

Tobie się jedynie wydaje, że piszesz o istnieniu, lub nie, Boga. A jak przeczytasz swoje posty z pewnością łatwo dostrzeżesz, że tam nie ma nic o Bogu, Ty piszesz jedynie o ziemskich isatotach (księżach , zakonnikach) ich matrialnych dobrach i związanych z ich postawmi frustracjach . A to tylko ludzkie, jakże błędne, wyobrażenia istnienia Boga.

Masz prawo, to wolno każdemu, oburzać się na zbytek wielu duchownychy, nawet powiem Tobie, że Pan Bóg , tez pewnie się na to oburza.
Ja sam kiedy patrzę na Licheń, kołata mi w głowie jedynie Disneyland.

Jednak należy zawsze pamiętać - Bóg jest bardzo skomplikowany, ale nie jest złośliwy. .. Gdyby było inaczej, byłoby bardzo prosto, aż nudnie. Łatwo byłoby palcem pokazać, opisać, określić itp. Czy nie sądzisz, że naprawdę byłoby to cholernie banalne, aż możnaby rzec, mało Boskie, A nawet wcale Boskie.
Dlatego czasami warto nieco bardziej pewne rzeczy zgłębić.

junoreactor 
junoreactor

Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 20:50   

zofia Nałkowska napisał/a:
Małą byłaby wiara,jeśli po filmikach youtube miałabym zmienić wyznanie

A po czym jesteś w stanie zmienić wyznanie?

Poza tym, każda shierarchizowana religia, to najgorsze co może być. Spójrzcie, do czego prowadziły religie przez ileś tam wieków - mordy, gwałty, rabunki. I wszystko w imię Boga, jakby go nie nazwać. Zresztą mamy to do dziś. Nie wspominając o papieżach. Ci to dopiero byli artyści w knowaniach, intrygach, morderstwach, zbijaniu majątków.
Zresztą chyba jest napisane: "jeśli wierzysz, to zamknij się w izdebce swojej i módl się do mnie"(jakoś tak to szło), a nie: "jeśli wierzysz, to zapisz się do kościoła, dawaj kasę i nie truj dupy"
Co do kasy jeszcze, to pięknie współgra nawoływanie księży do ubóstwa z ostatnimi ich praktykami - odzyskiwanie majątków i sprzedaż ich za grube miliony. Że o Licheniu i świątyni opatrzności nie wspomnę.

Kolejna rzecz, to czy mamy wierzyć w 100% pismu, które było spisywane po jakimś czasie, od dziejących się w nim wydarzeń, i które powstało z opowiadań przekazywanych sobie ustnie kolejnych osób?

I na koniec quiz" jeśli kłamstwo powtarzane 100 razy staje się prawdą, to czym może być kłamstwo powtarzane przez 2000 lat ...?

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 21:12   

junoreactor napisał/a:
A po czym jesteś w stanie zmienić wyznanie?
Po niczym. Ja już swoje miejsce i swoją drogę znalazłam. Życzę tego samego szukającym i mającym zwątpienia
junoreactor napisał/a:
Poza tym, każda shierarchizowana religia, to najgorsze co może być. Spójrzcie, do czego prowadziły religie przez ileś tam wieków - mordy, gwałty, rabunki. I wszystko w imię Boga, jakby go nie nazwać. Zresztą mamy to do dziś. Nie wspominając o papieżach. Ci to dopiero byli artyści w knowaniach, intrygach, morderstwach, zbijaniu majątków.
Zresztą chyba jest napisane: "jeśli wierzysz, to zamknij się w izdebce swojej i módl się do mnie"(jakoś tak to szło), a nie: "jeśli wierzysz, to zapisz się do kościoła, dawaj kasę i nie truj dupy"
Co do kasy jeszcze, to pięknie współgra nawoływanie księży do ubóstwa z ostatnimi ich praktykami - odzyskiwanie majątków i sprzedaż ich za grube miliony. Że o Licheniu i świątyni opatrzności nie wspomnę.

Zgadzam się, ale to nie jest wiara w jedynego Boga.
junoreactor napisał/a:
I na koniec quiz" jeśli kłamstwo powtarzane 100 razy staje się prawdą, to czym może być kłamstwo powtarzane przez 2000 lat ...?

Populistyczne stwierdzenia, dla tych, co mają wątpliwości, są niespokojni, czy dobrze wybrali, a może idą ścieżką krętą i wciąż szukają i nie mogą znaleźć. Ale rzeczą ludzką jest błądzić i ja to rozumiem. Bo człowiek otrzymał wolną wolę i nieważne od kogo. Masz wybór i dokonaj go.

DonLeon 

Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 21:12   

dla spragnionych wiedzy

http://video.google.pl/vi...lient=firefox-a

CHCIELIŚCIE FAKTÓW

Wykład na Uczelni.....

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 21:15   

DonLeon napisał/a:
CHCIELIŚCIE FAKTÓW
i mitów? :ups: