Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Groźna grypa atakuje
Autor Wiadomość
Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 16:51   Groźna grypa atakuje

Na Świecie panika, w Polsce jeszcze nie, ale już oficjalnie mówi się o tym, że wirus do nas dotrze.

Czy faktycznie czeka nas Armagedon, czy to po prostu kolejna mutacja wirusa grypy ??

Czy ktoś celowo wywołuje specjalnie panikę ?? A może ktoś celowo wywołuje epidemię ??

lodolamacz 

Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 11:10   Re: Groźna grypa atakuje

Diabel-tasmanski napisał/a:

Czy ktoś celowo wywołuje specjalnie panikę ?? A może ktoś celowo wywołuje epidemię ??
No nie wiem ?...Ale są to pytania mocno zasadne!!!

BSE, ptasia grypa, cykliczne zapowiedzi jakichs innych bliżej niokreślonych kataklizmów chorobowych ( iracka broń chemiczna?), teraz... świńska grypa... Mam wrażenie, że koncerny farmaceutyczne nie próżnują...
Już wczoraj w TV podawano, że w Polsce znacznie wzrosła sprzedaż antybiotyków, choć te akurat na grypę nic nie skutkują...Ale ludziska chca się ratować, jak potrafią !

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 11:21   

Może puszcze katastroficzne wodze fantazji, ale takiego mutanta wirusa można chyba otrzymać poprzez grzebanie w jego genetyce i wykonywanie różnych prób. W pobliżu granicy z Meksykiem jest kilka baz wojskowych. Może chłopcy bawili się z wirusami, jakiś się wymknął i rozwija się bez kontroli? Nie sądzę ,żeby było to świadome działanie. Ale jeśli tak, to nigdy się nie dowiemy o pracach np. nad nową bronią biologiczną. Ktoś wymyśli antydotum w formie szczepionki i sprawa zostanie kosztem ludzi i ich życia zakończona światowym sukcesem. Cena jednak zbyt wielka.

Hades 

Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 11:57   

Jest wiele teorii spiskowych. Faktycznie być może wirus to dzieło człowieka. Może wymknął się spod kontroli, a może celowo został wypuszczony by jakaś firma zarobiła na szczepionce (poczytajcie "Program Hades" Ludluma).
Jest też inna teoria dotycząca NWO (nowy porządek świata). Podobno ma według tej teorii dojść do wydarzenia, w wyniku którego FEMA przejmie władzę w USA i to ma służyć wprowadzeniu tego NWO. Demokracja w USA w myśl tej teorii się skończy, ludzie przeciwni temu nowemu porządkowi, zbyt samodzielnie myślący i będący na czarnych listach trafią już do przygotowanych obozów koncentracyjnych, a twórcy NWO mając w ręku USA będą potem mogli zdobyć władzę nad resztą świata. Podobno żołnierze amerykańscy celowo są wysyłani na bliski wschód by nie przeszkadzali szalonym elitom w przejmowaniu władzy i ustanawianiu nowego totalitaryzmu gorszego od tych, które były. NWO ma zaś ostatecznie opierać się na depopulacji, bo obecnej liczby ludności nie da się kontrolować i ludzi na świecie ma być 500 milionów. Ciekawe co z tego jest prawdą?

lodolamacz 

Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 19:36   

Powstała teoria, że tym razem , to lobby wołowo-drobiowe podłożyło tę świnię, żeby odbić sobie straty za poprzednie histerie.
Teraz będą zagazowywane i palone świnie… Następnymi na liście ponoć są, plantatorzy kukurydzy. :o

emigrant 

Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 22:20   

A ja Wam mówię, że to spisek przeciwko Lidl-owi! W dzisiejszej gazetce można wygrać wycieczkę do Meksyku oraz dodatkowo można w supermarkecie otrzymać gazetkę o kuchni meksykańskiej. W żadnym z przepisów nie ma nic o wieprzowinie a prezentowane są dania z mięsem wołowym. Spisek!

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 23:14   

http://www.tvn24.pl/-1,15...,wiadomosc.html

Hades 

Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 11:49   

http://wiadomosci.onet.pl/1957334,441,item.html

junoreactor 
junoreactor

Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 18:48   

Diabel-tasmanski napisał/a:
http://www.tvn24.pl/-1,15...,wiadomosc.html

Hades napisał/a:
http://wiadomosci.onet.pl/1957334,441,item.html

Mainstreamowe portale, więc nie ma co za bardzo wierzyć w 100%.
Poza tym sprawdzają, jak zachowują się ludzie, gdy przydarzy się taki "kataklizm". A ludzie jak usłyszeli słowo "pandemia", to zwariowali tak jak w ubiegłym roku na słowo "kryzys".
Pamiętacie ptasią grypę? Szumu co niemiara. Tak naprawdę zmarło kilka osób gdzieś na dalekim wschodzie, a przy okazji wybili miliony kurczaków, ptaków, łabędzi w Toruniu, narozkładali mat na drogach, lotniskach. Ludzie w maseczkach chodzili. Paranoja.
ps. widzieliście dzisiejsze notowania giełd? Firmy farmaceutyczne - wzrosty. :-)

emigrant 

Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 20:26   

junoreactor napisał/a:
Mainstreamowe portale, więc nie ma co za bardzo wierzyć w 100%.

Ciekawe, w jednym poście podajesz link do gazety wybiórczej a w drugim piszesz, że TVN24 i onet to mainstramowe portale, ja czegoś nie rozumiem, przecież to jedna drużyna :-)

btw. Dziś na dworcu w Poznaniu jakaś pasażerka chodziła z maseczką, jaką rozdaje wojsko po całym Meksyku. W tym czasie spokojnie zajadałem kanapkę ze świńską szynką. Tfu.

junoreactor 
junoreactor

Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 21:13   

emigrant napisał/a:
Ciekawe, w jednym poście podajesz link do gazety wybiórczej a w drugim piszesz, że TVN24 i onet to mainstramowe portale

Heh, wiedziałem, że ktoś się o to doczepi. Dałem link do wybiórczej, bo tam jest to opisane, ale na tubie można looknąć film, coby nie było, że to nieprawda.

Frank Black 

Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 22:39   

Ja też jakoś nie wierzę, że ta grypa tak nagle się pojawiła samoistnie...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 11:26   

Frank Black napisał/a:
Ja też jakoś nie wierzę, że ta grypa tak nagle się pojawiła samoistnie...

Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe ale ja także w to ie wierzę ;]

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 23:37   

http://wiadomosci.onet.pl/1961711,12,item.html

A najlepsze jest to:

Cytat:
Zaapelowała do koncernów farmaceutycznych o nasilenie produkcji leków przeciwwirusowych.

Wielki Wódz 

Wysłany: Wto Maj 05, 2009 21:30   

Ptasia grypa była mi wręcz na rękę - jako namiętny kurozjadacz kupowałem udka i skrzydełka za grosze, świadomy wirusa, ale i tego, że ginie już w 70 stopniach. Wśród ludu panika, bo patetyczna propaganda w tv i prasie zrobiła swoje.
Teraz mamy świńską grypę. Hmm, też mnie myśli takie nachodzą, że się ktoś bakteryjkami bawi, straszy ludzi, potem wymyśla szczepionki i tak nakręca farmaceutyczny biznes. A prawda może być taka, że wirus sam w sobie groźny nie jest. Serio piszę.

Hades 

Wysłany: Sob Maj 09, 2009 15:11   

http://wiadomosci.wp.pl/k...,wiadomosc.html
Właśnie wymyślili szczepionkę. Czy to nie dziwne? Straszenie ludzi było komuś na rękę, czyli firmom farmaceutycznym. Pewnie taką szczepionkę już dawno mieli tylko trzeba było mieć powód by ją sprzedać, więc zaczęto straszyć ludzi. Kto wie czy też tych zachorować również celowo nie wywołano?

Xenna 

Wysłany: Pią Lip 03, 2009 20:53   

Hmm...albo stajemy się coraz bardziej podejrzliwi i węszymy wszędzie teorię spiskową albo faktycznie możemy mieć rację...te "przypadki" typu grypa po grypie, nagłe znalezienie szczepionki, wzrosty giełdowe dla firm farmaceutycznych...trzeba przyznać, że staje się to coraz bardziej zastanawiające.

Kto wie może niebawem okaże się, że nie ma ludzi zdrowych są tylko nie przebadani :mruga:
________

lodolamacz 

Wysłany: Pon Lip 06, 2009 11:14   

No i wszelkie tabloidy mają swój interes TUTAJ

Śmieszy mnie kiedy podają, że na wirusa AH1N1 zachorowało juz... i tutaj pada liczba ileś tam tysięcy. Gdyby tak liczyć, to od poczatku świata z powodu wyrwania zęba zmarło pewnie dużo więcej ! :yes: ;]

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lip 21, 2009 08:32   

W GB powstała strona, kóra informuje o rozprzestrzenianiu się wirusa i pomaga wstęnie zdiagnzować objawy.

http://www.flusurvey.org.uk/

ciekawa jest mapa pokazująca liczbę zachorowań w Europie.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lis 03, 2009 22:08   

histeria dotarła do Gniezna. Z aptek zniknęły maseczki :)

Hades 

Wysłany: Sro Lis 04, 2009 13:19   

http://wiadomosci.wp.pl/k...,wiadomosc.html
Chociaż nasi przynajmniej dostrzegają, że ze szczepionkami coś może być nie tak. Jednak media i tak swoje. Nikt nie próbuje doszukiwać się drugiego dna. Nawet nie zadaje się pytań o przyczyny wybuchu fali zachorowań na tę nową grypę, która przecież może być wytworem człowieka.

Hades 

Wysłany: Czw Lis 05, 2009 14:53   

http://wiadomosci.wp.pl/k...ml?ticaid=190cf
Nie spodziewałem się, że mamy w rządzie rozsądnych ludzi. Okazuje się, że nie ulegli oni panice i nie boją się mówić o tym, że szczepionka na grypę A/H1N1 jest niebezpieczna. Wprawdzie nikt nie pyta o to, skąd wziął się ten wirus, widocznie to mniej istotne niż walka z nim, ale widać, że rząd zachowuje zdrowy rozsądek. Natomiast z tego co zauważyłem to lewica jakby uległa panice i propagandzie rozpowszechnianej, by sprzedać te szczepionki.

lodolamacz 

Wysłany: Czw Lis 05, 2009 16:04   

z podanego linku przez Hadesa napisał/a:
...Do tej pory w UE po podaniu szczepionki na grypę A/H1N1 zmarło pięć osób. Niepożądane objawy zaobserwowano także u 190 pielęgniarek, które wcześniej zaszczepiono przeciwko świńskiej grypie
I teraz to calkiem ogłupiałem.
Co nam właściwie zagraża, grypa, czy szczepionka mająca przed nią chronić ? :co:

Ubiku ! Pomocy ! :help:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Lis 05, 2009 16:26   

Pomimo iż organizacje medyczne łącznie z WHO na czele zalecają szczepienia to tylko głupiec uważa, ze ich podawanie nie wiaże sie z ryzykiem. a wprzypadku nowych... hnn to cos dla motocyklistów ;]

Ubik 

Wysłany: Czw Lis 05, 2009 18:47   

Na "zwykłą" grypę nigdy się nie szczepiłem i nie zamierzam. Choć nie przeczę, że są grupy chorych, które powinny i odniosą z tego korzyści. Jak nie chorzy, to chociaż politycy. I to nie tylko miejscowi...

Jeżeli chodzi o A/H1N1, to statystycznie jest bezpieczniejsza, niż ta zwykła grypa.

O co więc chodzi? IMO - to samo co zwykle. Cui bono?

PS Najbardziej obezwładnia mnie widok ludzi, którzy noszą maseczki, aby się nie zarazić. A już zupełnie uwielbiam widok polityków, np. premier Ukrainy, w takiej maseczce. W maseczce, którą powinni nosić... chorzy, aby nie kichać na zdrowych.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Lis 05, 2009 18:58   

Ubik napisał/a:
Jak nie chorzy, to chociaż politycy. I to nie tylko miejscowi...

Ciekawe czy w budżecie naszego miasta na rok 2010 będzie zapis o zapewnieniu środków publicznych na przedwyborcze, następne szczepienia ?
Ubik, ratuj! :help:

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Pią Lis 06, 2009 08:02   

Cytat:
PS Najbardziej obezwładnia mnie widok ludzi, którzy noszą maseczki, aby się nie zarazić. A już zupełnie uwielbiam widok polityków, np. premier Ukrainy, w takiej maseczce. W maseczce, którą powinni nosić... chorzy, aby nie kichać na zdrowych.

No niekoniecznie, zawsze to jakaś ochrona. ale zapomina się o rękawiczkach. Zresztą, by się odpowiednio przerazić, zapraszam do oglądu, jaki poziom higieny prezentują rodzice oddając swe pociechy do żłobka, przedszkola, czy też po prostu w miejscu publicznym ... Rytualne kichnięcie w dłonie, które potem dziecko chwyta. Po drugiej infekcji mej córki mam ochotę nosić korbacz i dekapitować potencjalne czynniki zarażające. ;/

Xenna 

Wysłany: Pon Lis 09, 2009 00:17   

Każda szczepionka wiąże się z ryzykiem w postaci skutków ubocznych (tak jak większość antybiotyków), tyle, że u jednych one wystąpią a u innych nie.
Kiedy ogląda się wiadomości można dostać małego zawrotu :rotfl2: minister zdrowia powtarza na okrągło o zagrożeniu w postaci szczepionki, za braniu odpowiedzialności za zaszczepionych...przeciwnicy o braku obaw i zdziwieniu co do decyzji Kopacz - czysty obłęd!

Kto wie... może jeszcze trochę i zobaczymy ludzi poubieranych od stóp do głów w duże prezerwatywki :ups: jak w "nagiej broni" wprawdzie im to służyło to do innego zabezpieczenia, ale ryzyko w ten sposób wyeliminowali wszelkie - nawet grypowe :mruga: =]

Xenna 

Wysłany: Pon Lis 09, 2009 22:14   

http://demotywatory.pl/38...zy-nowe-choroby
to tak apropo tematu :mruga:

Puma 

Wysłany: Wto Lis 10, 2009 14:07   

Po wczorajszym programie "Teraz My" mam pytanie do Ubika - jeśli dobrze zrozumiałam, szczepionka na świńską grypę jest nie do kupienia w aptece ( dla zwykłego,szarego człowieka, który ma chęć sie zaszczepić:-) mimo, ze jest lekiem dopuszczonym do obrotu w Polsce- tak ?
Jeśli tak to dlaczego ?
Na temat praktyk firm farmaceutycznych przedstawionych w programie brak mi sił komentować...

Odpowiedz do tematu