Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje zdjęcia - Lilo
Autor Wiadomość
Lilo 
Xmajster

Wysłany: Wto Maj 19, 2009 13:11   Moje zdjęcia - Lilo

Cześć i czołem :)

Ja robię zdjęcia Canonem A460 którego można kupić za jakieś 270zł, ale za miesiąc planuję kupno Canona EOS 450d - ma może ktoś?

A niżej trochę zdjęć - nie przerabianych - bo moim zdaniem przerabiane, to już nie są zdjęcia, a grafika.

1.
Jedyne kwiaty, które lubię :yes:
2.
Moje okno :D
3.
4.
5.
Zero techniki, jakości, pod światło
I te już nie moim aparatem;
6.
7.
8.
9.
Ale o co chodzi?
10.

i taki bonus dla kibiców

:D

Wiele błędów, niektóre sztuczne, eh. Z godnością przyjmę każde słowo krytyki. :)

emigrant 

Wysłany: Wto Maj 19, 2009 14:45   

Lilo napisał/a:
trochę zdjęć - nie przerabianych - bo moim zdaniem przerabiane, to już nie są zdjęcia, a grafika.

Na dobrą sprawę, przerabianie zdjęć jak kadrowanie, kontrastowanie, wyciąganie kolorów, jest fotografią, bo takie same efekty można osiągnąć odpowiednim obiektywem w analogu bądź pracując nad taśmą w ciemni :) Grafiką nazwałbym modyfikowanie zdjęcia, a to już coś innego.
Ale skoro już tu jestem, to moje typy to 1, 3 i 7 ;)

Lilo 
Xmajster

Wysłany: Wto Maj 19, 2009 15:01   

Fakt, trochę pomyliłam - w każdym bądź razie chodziło mi o to, że nie przepadam za obróbką.
Dzięki. :)

Robak 

Wysłany: Wto Maj 19, 2009 19:55   

Cytat:
Ja robię zdjęcia Canonem A460 którego można kupić za jakieś 270zł, ale za miesiąc planuję kupno Canona EOS 450d - ma może ktoś?

Hmm,powiem tak,jeśli myślisz,że wydasz na ten aparat ponad 2 tys.i oczekujesz,że zdjęcia będą rewelacyjne,to rozczaruję Cię,efekt bedzie gorszy,od tych robionych kompaktem.Powiem Tobie tak,aby uzyskać zamierzony efekt takim aparatem,to już musisz posiadać jakąś wiedzę na temat fotografii,natomiast jeśli w takim aparacie masz zamiar używać funkcji "auto" to daruj sobie zakup takiego aparatu.

Szybko okaże się że do takiego aparatu,potrzebny jest jeszcze obiektyw,który zaspokoi Twoje potrzeby,bo jak to powiedział pewien Pan Michał,a miał absolutnie rację Kit do tego aparatu to prawdziwy KIT...Dobry obiektyw,kosztuje więcej niż samo body,a jak już załapiesz,to uwierz mi,pociągnie Cie to niemiłosiernie,znam to z autopsji.

Co do samych zdjęć,nie będe ich komentował bo za mało wiem,są inni i na pewno Tobie dobrze doradzą co zaś do obróbki lub nie przepadania za tym,jak zmienisz aparat,radzę się do tego przyzwyczaić.Udanych zdjęć życzę....

Lilo 
Xmajster

Wysłany: Wto Maj 19, 2009 20:35   

Robak napisał/a:
jeśli w takim aparacie masz zamiar używać funkcji "auto" to daruj sobie zakup takiego aparatu.

Funkcja 'auto' zupełnie odpada. Wiem, że zanim dojdę do tego, do czego będę dążyć minie trochę czasu, zdaję sobie sprawę, że na manualu tak łatwo jak się może wydawać nie jest.

Robak napisał/a:
aby uzyskać zamierzony efekt takim aparatem,to już musisz posiadać jakąś wiedzę na temat fotografii

Właśnie do tego chciałabym dążyć, bo skąd czerpać wiedzę mam, ale nie mam jak jej stosować w praktyce. :)

Robak napisał/a:
Kit do tego aparatu to prawdziwy KIT...Dobry obiektyw,kosztuje więcej niż samo body

Co racja, to racja. Na szczęście tata (moje źródło wiedzy) był przez długi czas profesjonalnym, z zawodu i w zawodzie fotografem, więc sporo inwestował w obiektywy - tyle, że nie cyfrowe - także planuję kupić przejściówkę i męczyć się z ręcznymi ustawieniami - ale obiektywy są naprawdę dobre :)

Wiem, że teraz każdy dzieciak chce robić zdjęcia i ma w zasięgu ręki lustrzankę i że to wszystko może się wydawać na siłę, ale to naprawdę moja pasja od wielu lat, nie chwilowa zachcianka.

Robak napisał/a:
co zaś do obróbki lub nie przepadania za tym,jak zmienisz aparat,radzę się do tego przyzwyczaić.

Hmm.. Bez może być ciężko, ale mimo wszystko będę starała się tego unikać.

Ale dzięki bardzo za rady, wezmę je pod uwagę :)

remikk 

Wysłany: Wto Maj 19, 2009 20:46   

Generalnie co do definicji to mam podobne zdanie co emigrant.
Natomiast co do fotek to przypadła mi do gustu 7-ka.

emigrant 

Wysłany: Wto Maj 19, 2009 22:03   

Lilo napisał/a:
bo skąd czerpać wiedzę mam, ale nie mam jak jej stosować w praktyce

Masz gdzie i jak, nawet zwykłym aparatem można zrobić dobre zdjęcia (j.w.) ale ja póki miałem zwykły cyfrowy aparat, zdjęcia robiłem masowo z czego niewielki procent zostawał. Niestety, wymagania wzrosły. Kupiłem samo body, a obiektyw być może za jakiś czas. Opłaci się o wiele bardziej ;)
Lilo napisał/a:
teraz każdy dzieciak chce robić zdjęcia i ma w zasięgu ręki lustrzankę

To jest trochę przykre (nie chcę nikogo urazić) jak widzę zdjęcia robione lustrzanką w stylu fotka.pl, krzywe, nieostre itp. itd. sprzęt się marnuje...
Lilo napisał/a:
Bez może być ciężko, ale mimo wszystko będę starała się tego unikać.

Moja zasada jest taka - robisz dużo zdjęć jednego obiektu z różnymi parametrami, ale przynajmniej jedno zawsze wyjdzie dobrze. Z drugiej strony, możesz pstryknąć jedną fotkę, ale przynajmniej raz ją edytujesz, by wykadrować bądź wyrównać co innego :)
I do tego wcale nie trzeba mieć PSa ;)

Lilo 
Xmajster

Wysłany: Wto Maj 19, 2009 22:26   

emigrant napisał/a:
Masz gdzie i jak, nawet zwykłym aparatem można zrobić dobre zdjęcia

Prawda :) Tyle, że moja cyfrówka niedawno zakończyła swój żywot, niestety. I można najtańszą cyfrówką zrobić lepsze zdjęcie niż lustrzanką - jeśli się tylko ma pojęcie (nie mówię tu, że ja je mam) :)

emigrant napisał/a:
To jest trochę przykre (nie chcę nikogo urazić) jak widzę zdjęcia robione lustrzanką w stylu fotka.pl, krzywe, nieostre itp. itd. sprzęt się marnuje...

Z moich ust to dziwnie może zabrzmieć, ale też mnie to boli..
emigrant napisał/a:
Moja zasada jest taka - robisz dużo zdjęć jednego obiektu z różnymi parametrami, ale przynajmniej jedno zawsze wyjdzie dobrze.

Zaleta lustrzanek cyfrowych - można zrobić 3290174 zdjęć i wybrać jedno najlepsze :)

Wiem, mam mało lat, 'fotografia jest w modzie' i co ja mogę powiedzieć.. po prostu, chcę robić to, co mi sprawia radość.

emigrant 

Wysłany: Wto Maj 19, 2009 22:35   

Hehe, nie będę ukrywał, że bawię się robieniem zdjęć od 8 lat. Tyle czasu zajmuje mi nauka i wiem, że sporo do nauczenia jeszcze przede mną. Teraz właściwie dopiero biorę się do roboty ;) Sporo jeszcze zależy od determinacji, wiedzy no i nie można negować, że też od sprzętu, ale to sprawa drugorzędna. Zdjęcia robić i jeszcze raz robić. Pokazywać i dać się skrytykować, to pestka, umieć wyciągnąć wnioski - to już jest sukces :D

Lilo 
Xmajster

Wysłany: Sro Maj 20, 2009 15:53   

No to sporo, nieźle! Ale nie masz tutaj wstawionych swoich zdjęć?
No i nic dodać, nic ująć.. Tylko pstrykać 'z sercem' :)

Robak 

Wysłany: Sro Maj 20, 2009 17:18   

Lilo napisał/a:
Zaleta lustrzanek cyfrowych - można zrobić 3290174 zdjęć i wybrać jedno najlepsze :)

I tu sie zdziwisz,migawka powinna wytrzymać 60 tys. klapnięć(co nie znacz,że wytrzyma),śmiem twierdzić że nie jeden kompakcik wytrzyma więcej...

Lilo 
Xmajster

Wysłany: Sro Maj 20, 2009 18:14   

A no, tyle że to nie pod tym kontekstem, a tym, że lustrzanką cyfrową można zrobić załóżmy 5 zdjęć i nic nas to nie kosztuje, a na lustrzance (tej niecyfrowej) to już zajmie film, przy którym chcąc to jedno zdjęcie, będziemy musieli wywołać wszystkie pięć zdjęć i za wszystkie pięć zapłacić. A liczba '3290174' to po prostu miało znaczyć więcej, a za moje przesadne zamiłowanie do tworzenia liczb przepraszam. ;)

emigrant 

Wysłany: Sro Maj 20, 2009 20:19   

Lilo napisał/a:
Ale nie masz tutaj wstawionych swoich zdjęć?

Nie, nie mam ;)
Robak napisał/a:
I tu sie zdziwisz,migawka powinna wytrzymać 60 tys. klapnięć(co nie znacz,że wytrzyma),śmiem twierdzić że nie jeden kompakcik wytrzyma więcej...

Zgoda, ale wydaje mi się, że to już zależy od producenta. Są migawki w aparatach lustrzankowych, które zrobić mogą 150 tysięcy klapnięć (i nie chodzi tu wcale o jakieś droższe modele). Generalnie można jeszcze chyba przedłużyć gwarancję na poszczególne części, ale wydaje mi się, że chyba jest to nieopłacalne.
Ale! Nie o tym temat :-)

Robak 

Wysłany: Sro Maj 20, 2009 21:42   

emigrant napisał/a:

Zgoda, ale wydaje mi się, że to już zależy od producenta

Oczywiście masz rację,taka firma jak Hasselblad, ich aparat opuszcza fabrykę,gdzie w trakcie recznej produkcji,aparat robi tyle klapnięć,a dopiero potem idzie do klienta.A tak apropo,wiem gdzie są 3 takie sztuki,nic tylko brać.Zainteresowanym,mogę podpowiedzieć gdzie.... :P

Lilo 
Xmajster

Wysłany: Sro Maj 20, 2009 21:55   

Robak napisał/a:
wiem gdzie są 3 takie sztuki,nic tylko brać

za jedyne? :D

Teraz złotówka spada i ceny aparatów zamiast spadać idą w górę, a miałam w planie zaczekać do wakacji, aż stanieją. I nasuwa się pytanie - lepiej czekać, czy kupić teraz, bo jeśli podrożeje jeszcze bardziej? Eh.

emigrant - no to szkoda.

emigrant 

Wysłany: Sro Maj 20, 2009 22:19   

Robak napisał/a:
aparat opuszcza fabrykę,gdzie w trakcie recznej produkcji,aparat robi tyle klapnięć,a dopiero potem idzie do klienta.

W myśl fabrycznego testowania sprzętu kojarzy mi się automat z Ikei, który non stop dusi na fotel by zaprezentować jego wytrzymałość. Wydaje mi się, że migawka jako kolejny po obiektywie i matrycy wrażliwy punkt w aparacie, powinien przechodzić obowiązkowe testy i potencjalny klient powinien być przy tym informowany o jego wynikach. No ale, że ludzie czasem kupują lustrzanki na widzimisię to cóż... po co ;)
Lilo napisał/a:
Teraz złotówka spada i ceny aparatów zamiast spadać idą w górę, a miałam w planie zaczekać do wakacji, aż stanieją.

Także źle trafiłem. Najbardziej opłacało się kupować rok temu. Znajomy sprowadzał sprzęt z USA, wychodziło taniej niż w Polsce i Niemczech razem z priorytetem.

Co do moich zdjęć, są w internecie, ale nie sądzę, by było co pokazywać ;)

Lilo 
Xmajster

Wysłany: Sro Maj 20, 2009 22:35   

emigrant napisał/a:
Znajomy sprowadzał sprzęt z USA, wychodziło taniej niż w Polsce i Niemczech razem z priorytetem.

Oj, to nieźle. Jak tak dalej pójdzie, to pewnie też będę musiała poprosić o pomoc rodzinę z tamtąd, chociaż nie ukrywam, że polskim menu nie pogardzę. Nie wiem czy to bardziej mit czy prawda, że po zakupie aparatu bez takiego menu trzeba wydać około 100zł na jego instalację.
Co do pokazywania myślę, że na pewno by nie zaszkodziło, a jaki masz sprzęt? :)

Robak 

Wysłany: Czw Maj 21, 2009 14:23   

Cytat:
za jedyne? :D

za darmo....powaga,nic tylko brać.Jedyny koszt,to koszt podróży...

Pisałaś że Twój papa to fotograf,zapytaj to pewnie Tobie powie....

Polecam stronę http://canon-board.info tam gdzieś czytałem o uaktualnieniu softu.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pią Maj 22, 2009 21:47   

Lilo napisał/a:
Cześć i czołem
Hej!
Lilo napisał/a:
A niżej trochę zdjęć -
Hm... Widać, że oglądałaś wiele zdjęć. Tak trzymać!
Lilo napisał/a:
Zero techniki, jakości, pod światło
Za dużo wymagasz od cyfry. Tu i drogi aparat nie pomoże, jeżeli nie zdecydujesz się co ważniejsze - światła czy cienie?
Lilo napisał/a:
Z godnością przyjmę każde słowo krytyki.
Bo się młoda dama takowej nie spodziewa.
emigrant napisał/a:
Na dobrą sprawę, przerabianie zdjęć jak kadrowanie, kontrastowanie, wyciąganie kolorów, jest fotografią, bo takie same efekty można osiągnąć odpowiednim obiektywem w analogu bądź pracując nad taśmą w ciemni
Emigrantku - to nie jest prawda! Jak wszystko można powyciągać potem, - to znaczy, że można fotografować byle jak.
A to niedobra pokusa! Nigdzie nie prowadzi. Najlepszy jest slajd. Albo super - albo do kitu - nic nie poprawisz.
Robak napisał/a:
Kit do tego aparatu to prawdziwy KIT
Też nieprawda Robaszku! Aby obiektyw przestał wystarczać trzeba umieć więcej od niego. A to trudne.
Lilo napisał/a:
także planuję kupić przejściówkę i męczyć się z ręcznymi ustawieniami - ale obiektywy są naprawdę dobre
Nie warto! Obiektywy "filmowe" nie sprawdzają się najlepiej na matrycy. To wina matrycy a nie obiektywów. Te ostatnie są doskonałe - ale matryca knoci robine nimi zdjęcia. Lepiej kupić od razu obiektyw z literką D.
Lilo napisał/a:
Zaleta lustrzanek cyfrowych - można zrobić 3290174 zdjęć i wybrać jedno najlepsze
Po 53842-gim wszystko się nudzi i zaczynamy rozglądać się za ciekawszym zajęciem.
Lilo napisał/a:
lustrzanką cyfrową można zrobić załóżmy 5 zdjęć i nic nas to nie kosztuje, a na lustrzance (tej niecyfrowej) to już zajmie film, przy którym chcąc to jedno zdjęcie, będziemy musieli wywołać wszystkie pięć zdjęć i za wszystkie pięć zapłacić.
Dlaczego zatem wszyscy od dawna nie jeździmy samochodami z silnikami diesla? Użytkowanie też jest tańsze!
Robak napisał/a:
Jedyny koszt,to koszt podróży...
Na księżyc.
No i to było by na tyle, że tak powiem.

Robak 

Wysłany: Sob Maj 23, 2009 08:05   

Tomasz Holka napisał/a:
Też nieprawda Robaszku! Aby obiektyw przestał wystarczać trzeba umieć więcej od niego. A to trudne.

Ale to jest prawda,zresztą taka jest polityka firmy.Do w miare taniego body dają Kitowca,który szału nie robi(nie oszukujmy się),za to,nadganiają ceną na obiektywach.Ale to nie znaczy,że Kitowcem nie idzie zrobić poprawnego zdjęcia.po prostu to szklo jest słabej jakości,kupa plastiku i tyle....

Tomasz Holka napisał/a:
Na księżyc.

he he,właśnie,pytanie co jest tańsze,podróż czy aparat...

Ivan 

Wysłany: Sob Maj 23, 2009 08:14   

Kity to takie trochę mydło przeważnie ;) niestety . Ja przy zakupie pierwszej lustrzanki cyfrowej , kupiłem z nią 2 obiektyw 70-200 mm którym robiłem większość zdjęć , bo kit no właśnie po pierwsze nie potrzebowałem takiej oginskowej jaką on dawał , a po 2 mydełko było ;)

Chodzi o kita do Sony , a 2 obiektyw to już szkła C-Z ;)

becia 

Wysłany: Sro Maj 27, 2009 22:18   

Zapowiada się nieźle - jak dotąd najbardziej mi przypadły do gustu foty nr 4 i 7 - i wcale nie dlatego, że lubię te cyfry :D

Dawaj następne - chętnie pooglądam :)

Lilo 
Xmajster

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 10:39   

No i kupiłam..

Dzięki za opinie i wrzucam następne, moje pierwsze zdjęcia nowym 'sprzętem'.

1.
2.
3.
4.

Prosto z aparatu - nie przycinam, nie przerabiam. Może to błąd, ale mi tak się podoba.

emigrant 

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 19:43   

Pierwsze fajne i w sumie tylko to mnie zainteresowało. Może dlatego, że zwierzyna na zdjęciach mnie nie rusza. Trochę przycięta ta ręka, brakuje jej jeszcze trochę, ale generalnie ok, może tło bym inne wybrał ;)

3 może by było fajne, ale szkoda przyciętego kociaka i mam wrażenie, że brakuje ostrości na nim.

I jaki sprzęt wybrałaś?

Lilo 
Xmajster

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 22:22   

No póki co, to jeszcze nie miałam okazji robić zdjęć nigdzie indziej niż w.. stajni i domu. Tego kotka mam jeszcze praktycznie takie samo zdjęcie i jest w całości - zastanawiałam się, które dodać no i wypadło na to :)

Kupiłam Canona 450d z kitem - póki co dopiero zaczynam go 'obczajać', nie korzystam z autofocusa ani stabilizatora, wszystko ręcznie, także te zdjęcia mogą wychodzić nieciekawe.. Ale co tam, raz się żyje :)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sro Cze 17, 2009 07:23   

Lilo napisał/a:
Prosto z aparatu - nie przycinam, nie przerabiam. Może to błąd, ale mi tak się podoba.
Bardzo dobry pomysł!
Komputer nie fotografuje, choć zdarzają się przypadki kiedy ma większy udział w zdjęciu niż obiektyw, matryca i umiejętności fotografa razem wzięte.

Tyle, że to grafika komputerowa a nie fotografia.

A zdjęcie Nr 2 zdecydowanie się wyróżnia, choć wg mnie brakuje nieco powietrza z prawej strony.
Kotek byłby zachwycający ale raczej w pionowym kadrze. Najlepiej wyłącznie kotek i ręce - jak mi się wydaje z wyobraźni, że tak powiem.

emigrant 

Wysłany: Sro Cze 17, 2009 07:39   

Lilo napisał/a:
Kupiłam Canona 450d z kitem - póki co dopiero zaczynam go 'obczajać', nie korzystam z autofocusa ani stabilizatora, wszystko ręcznie, także te zdjęcia mogą wychodzić nieciekawe..

Myślę, że dobry wybór. Miałem okazję porównywać ten sprzęt z innymi zanim kupiłem nowy i ostatecznie jednak Canon przegrał.
Staliblizator niet, ale autofokusa używaj. Czasami naprawdę się przydaje. Przy okazji włącz sobie siatkę w wizjerze, to najlepszy przyjaciel fotografa :-)

Lilo 
Xmajster

Wysłany: Sro Cze 17, 2009 10:35   

Tomasz Holka napisał/a:
Tyle, że to grafika komputerowa a nie fotografia.

Też tak myślę!

emigrant - dzięki, siatkę włączyłam :) a można wiedzieć, jakiego wybrałeś?

Wrzucam jeszcze trzy ostatnie z cyklu 'stajnia', a potem pokombinuję i dodam z innej beczki :)

1.
tu przerobiłam - dodałam B&W
2.
3.

bakol 
hm.

Wysłany: Sro Cze 17, 2009 14:08   

Lilo!

Jużem Ci gadał, że Twoje zdjęcia mi się podobają :)

Widać że masz pomysły, a to jest najważniejsze - technika przychodzi z praktyką i czasem (kurde, brakuje mi praktyki czy czasu? :D )!

Widać że kombinujesz, poczekamy - zobaczymy (na pewno niezłe zdjęcia :))

Robak 

Wysłany: Sro Cze 17, 2009 14:55   

emigrant napisał/a:
Przy okazji włącz sobie siatkę w wizjerze, to najlepszy przyjaciel fotografa :-)

Hmmm,siatka w wizjerze???w 450D?? a to nowość...

Cytat:
emigrant - dzięki, siatkę włączyłam

a że tak spytam,jak to włączyłaś,bo ja widziałem siatkę przy Live View ale w wizjerze to nowość.Zawsze myslałem że do tego trzeba zmienić matówkę...ale co nie oznacza że może coś mi umkneło...

Odpowiedz do tematu