Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Boisko dla Tytana
Autor Wiadomość
miszczu 

Wysłany: Czw Maj 28, 2009 21:00   Boisko dla Tytana

Przed chwilą się dowiedziałem od znajomego z klubu, że nasi Tytani zostali "wystrzeleni w kosmos" z boiskiem. Miało być ono na Wrzesińskiej na żużlu. Tam sie urzędasy ze Startu i miasta zgodziły, było to z tego co wiem z rok temu. Ostatnio prezes klubu dostał pismo od wyżej wymienionych panów z wykrętką że boiska nie bedzie bo trzeba je poszerzyc bo beda dmuchane bandy i boisko do rugby się nie zmieści. Bandy zajmują no maksymalnie metr. Dlaczego to pisze? Żeby pokazać Gniezno od prawdziwej strony-obiecują i za przeproszeniem w kulki lecą ;] . Pisząc to chciałem tylko i wyłącznie to pokazać, może w jakimś stopniu pomoge naszym rugbystom znalezc dom :P GNIEZNO OTWARTE NA SPORT. Ciekawe jaki. Żużel i Mieszko które spada do 4 ligi. Amen.

/Rozumiem złość jednak proszę nie używać takich słów na forum. /Dawcio

eloOnora 
A!ula Reprezentant

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 09:59   

miasto otwarte tylko na zuzel... tak powinno to brzmiec

miszczu 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 12:22   

Dodam jeszcze że zamiast wyróżnionego zwrotu w kulki lecą było w h** lecą :P I proszę tego nie wycinać bo po to jest cenzura w języku Polskim żeby jej uzywać. Wracając do tematu. Podobno przez obecne "boisko" Tytanów ma przebiegać rondo. Czy to prawda? Jeżeli tak gdzie będziecie grać?

Swoją drogą jestem też ciekawy jakie dotacje dostaje Tytan w porównaniu do np. Startu. Wg. mnie miasto powinno coś robić w kierunku rozwoju rugby, bo z pewnością jest to sport ciekawszy niż żużel w którym jeździ się w kółeczko i sypie żwirem na widownie. Kiedyś chyba wpadne na trening Tytanów o ile klub będzie jeszcze miał miejsce do grania.

Ivan 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 12:36   

miszczu napisał/a:
Wg. mnie miasto powinno coś robić w kierunku rozwoju rugby, bo z pewnością jest to sport ciekawszy niż żużel w którym jeździ się w kółeczko i sypie żwirem na widownie.

Twoje zdanie . Moje jest takie że żużel jest ciekawszy , bardziej czysty , bez "przemocy" .

Po za tym stadion TŻ Start Gniezno będzie remontowany , bo jest szansa na finał IMŚJ właśnie w Gnieźnie , ale to wymaga zmian na stadionie. I nie dziwię się że wolą robić remont aby stadion był bardzo dobrym obiektem żużlowym , niż robić zlepek na stadionie że to i to. Potem powstały by problemy z treningami w układzie Tytani na stadionie Startu .

Tak zawodnicy Startu mają prawię wolną rękę jeśli chodzi o trenowanie na torze , a przy założeniu że Tytani byli by na nim , nie ma opcji treningów , bo nie da się tak że ktoś na murawie , jakaś piłka i żużlowiec jeżdżący .

Stadion Startu był żużlowo - hokejowy. Od czasu jak hokeiści mają swój obiekty na Paczkowskiego , jest to typowo żużlowy obiekt i niech tak zostanie.

Chcemy mieć porządny stadion żużlowy. A nie jakaś dziwną hybrydę.

A czy Gniezno jest tylko otwarte na żużel , może i tak ale to właśnie żużlowcy promują Gniezno w Polsce .

eloOnora 
A!ula Reprezentant

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 13:28   

ivan ty chyba nie rozumiesz o co tak naprawde tu chodzi.... glownie rozchodzi sie to ze stadion nalezy do gosiru a ten mial zrobic boisko do rugby tak to mialo wygladac... a ze dzialacze startu maja wiecej do powiedzenia od wlasciciela to tu juz jest cos nie tak i o to tak napradwe chodzi w tym wszystkim!! nasi radni chcieli nas uciszyc i udlalo im sie!! POZA TYM CZY ZUZLOWCY MAJA TRENINGU NA TORZE CODZIENNIE?! nie samym zuzlem czlowiek zyje... ciekawe co bedzie na drugi rok jak start nie osiagnie wyniku w tym sezonie... ?? ?

Ivan 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 13:42   

Wynik Startu w tym sezonie to utrzymanie się w 1 lidze i nikt na nic więcej nie liczy .
I nic to nie zmienia , żużel był i będzie . Czy to II Liga czy I Liga nic się nie zmienia.

A co do tego że człowiek nie tylko żużlem żyje. To ja też mógł bym marudzić , bo nie ma miejsca w Gnieźnie gdzie można uprawiać szermierkę i mieć pretensje do całego świata.

Tak stadion jest Gosiru , ale patrząc na to pod względem marketingowym / zarobkowym , to co im się bardziej opłaca ? Mieć na nim tylko TŻ Start , czy TŻ Start + wydatki na przystosowanie trawy dla Was ?

No działacze Startu mają dużo do powiedzenia , bo oni starają się o modernizacje stadionu , szukają sponsorów , załatwiają środki finansowe na remonty .

Nie nie mają codziennie treningów , ale chodzi o to że na stadionie zostaje banda dmuchana , która kosztuje nie mało. I ona tam musi być , bo zdejmowanie , chowanie jej , to za dużo zachodu .

Ale w przy tanim stanie spraw jak Ty to widzisz ? Nasi przed meczami jeżdżą dość dużo , są treningi ,potem jest przygotowanie toru na mecz. To nie są pierdoły i wymagają czasu. Więc przykładowo piątek , sobota i niedziele odpada. Bo wątpię że zostali byście wpuszczenie na obiekt w momencie kiedy nawierzchnia jest przygotowana na mecz i trwają prace na trawie z ustawianiem reklam itd.

eloOnora 
A!ula Reprezentant

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 16:22   

zapewniam startu nikt z nas nie chce wyrzucic z tego stadionu chodzi o zwykle podzielenie sie ale to i tak jest juz przeszlosc... kiedys byl tam hokej i nikt nie narzekal... najgorsze jest to ze nie wygral sport a uklady.... ciekaw jestem kto zgarnie hajs dzieki takiemu rozwojowi spraw... ciekawi mi kto rzadzi stadionem wlasciciel [gosir] czy 'najemca' [start]

Ivan 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 16:25   

Coś chyba nie rozumiesz co napisałem.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 17:04   

Ivan - kto twoim zdaniem powinien decydować o losach obiektu?

Ivan 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 17:06   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Ivan - kto twoim zdaniem powinien decydować o losach obiektu?

Zarządca , ale tak jak pisałem jeśli myślą marketingowo / finansowo , to raczej im się to nie opłaca . Bo to nawierzchnia itd , bramki . I raczej mnóstwo sporów z TŻ Start Gniezno potem.

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 17:15   

w jakim sensie się nie opłaca? dlaczego likwidować bandy? rugbyści je zniszczą? durne to twoje rozumowanie. skąd załatwia Start środki na remont? z Urzędu Miasta? Start płaci takie pieniądze, że miastu się nie opłaca wpuścić tam Tytana? tor przygotuje się przed lub po meczu, reklamy ustawi w niedziele itd. kto nie wpuści Tytana? jak pozwoli GOSiR o Start chyba nie ma nic do powiedzenia.
tak w ogóle to powinni grać na Mieszku ale w Gnieźnie nic normalnie nie funkcjonuje

Ivan 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 17:21   

kapusta, po pierwsze wydaje mnie się że Start ma dużo do powiedzenia , oni opiekują się obiektem . To że to jest Gosir-u to jakoś tak i tak średnio do mnie przemawia.
Tak dostają kasę od Urzędu Miasta itd , ale dostają na modernizację stadionu żużlowego .

A co do toru itd. od zawsze jest to stadion żużlowy . Więc o co chodzi ?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 17:24   

Czyli jeśłi jesteś na przykład właścicielem kamienicy a ktoś nią zarządza to może dowolnie dobudować balkon albo windę nawet jeśli Ty zmierzałeś w tym miejscu zbudować szyb kominowy?

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 17:28   

Ivan napisał/a:
Tak stadion jest Gosiru , ale patrząc na to pod względem marketingowym / zarobkowym , to co im się bardziej opłaca ? Mieć na nim tylko TŻ Start , czy TŻ Start + wydatki na przystosowanie trawy dla Was ?

Pod względem marketnigowo/zarobkowym to najbardziej opłaca się wypożyczyć maszyny, które wyburzyły Polanex i z nich zrobić użytek.
Wtedy odpada koszt utrzymania obiektu, dotacje dla klubów a i grunt można sprzedać.
:mruga:

Ivan 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 17:29   

Eeee?

Ale czy Start coś robi wbrew woli Gosiru ?
To że ma pewne zdania na temat tego co ma dziać się na stadionie , ma takie prawo , od lat oni zajmują ten obiekty , w tej chwili poczynili pewne kroki aby ten obiekt wyglądał coraz , lepiej i żeby go przystosować do zawodów takich jak IMŚJ . I najwidoczniej pomysł Tytanów i całej infrastruktury nie pasuje do tego co ma dziać się z torem i murawą.

Tak jasne widać że Start jest faworyzowany , ale nie ma co ukrywać jest jedną z nielicznych drużyn w Gnieźnie które mają sukcesy , miejscem które potrafi ściągnąć 10 tys ludzi w popołudnie. Więc nie ma co się dziwić.

Wydaje mi się że lepszym miejscem jest boisko Mieszka...niż stadion Startu.

Ivan 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 17:30   

Andrzej napisał/a:
Ivan napisał/a:

Pod względem marketnigowo/zarobkowym to najbardziej opłaca się wypożyczyć maszyny, które wyburzyły Polanex i z nich zrobić użytek.
Wtedy odpada koszt utrzymania obiektu, dotacje dla klubów a i grunt można sprzedać.
:mruga:

W Toruniu tak zrobili ;) i jak widać na tym dość dobrze wyszli ;)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 17:34   

Ivan napisał/a:

No własniw w tym rzecz ze nie wiemy czyja wola ma tu znaczenie decydujące...

Ivan napisał/a:
To że ma pewne zdania na temat tego co ma dziać się na stadionie , ma takie prawo , od lat oni zajmują ten obiekty , w tej chwili poczynili pewne kroki aby ten obiekt wyglądał coraz , lepiej i żeby go przystosować do zawodów takich jak IMŚJ

Sorry Ivan ale to akurat nie jest uzasadnienie :)

Ivan napisał/a:
I najwidoczniej pomysł Tytanów i całej infrastruktury nie pasuje do tego co ma dziać się z torem i murawą.

Ponieważ?

Ivan napisał/a:
nie ma co ukrywać jest jedną z nielicznych drużyn w Gnieźnie które mają sukcesy

Nooo to widać jakie masz pojęcie o sporcie. Od kilku lat Start ma na koncie jeden ligowy awans... Co do sukcesów innych to wystarczy dobrze poszukać. Choćby na forum...

Ivan napisał/a:
miejscem które potrafi ściągnąć 10 tys ludzi w popołudnie

Wyborców Ivan, wyborców...

Ivan napisał/a:

Bez komentarza....

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 17:36   

Ivan napisał/a:
Eeee?

To że ma pewne zdania na temat tego co ma dziać się na stadionie , ma takie prawo , od lat oni zajmują ten obiekty , w tej chwili poczynili pewne kroki aby ten obiekt wyglądał coraz , lepiej i żeby go przystosować do zawodów takich jak IMŚJ . I najwidoczniej pomysł Tytanów i całej infrastruktury nie pasuje do tego co ma dziać się z torem i murawą.

Tak jasne widać że Start jest faworyzowany , ale nie ma co ukrywać jest jedną z nielicznych drużyn w Gnieźnie które mają sukcesy , miejscem które potrafi ściągnąć 10 tys ludzi w popołudnie. Więc nie ma co się dziwić.

jakie są te sukcesy? wymień te które pamiętasz
korzystają z nie swoich obiektów(wie ktoś ile płacą najmu) i to jest argument by o nich decydować? co start robi takiego z murawą, że Tytan im przeszkadza? sądze, że nowa murawa, bramki(demontowane) i zaplecze socjalne( z którego Start również skorzysta) to wszystko czego rugbystom potrzeba. nie żądają podgrzewanej murawy, oświetlenia i zadaszonego boiska

Sebol93 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 17:39   

http://www.start.gniezno....ewsfull&id=2623

Boisko miało już być na stadionie Startu...ale jednak nasi żużlowcy stwierdzili,że wolą zrobić na murawie tor do mini żużla...nie będe tej sytuacji komentowal

Ivan 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 17:40   

Czyich ? Bo nie wiem , jakoś żadnej agitacji wyborczej nie widziałem na stadionie...

Ivan napisał/a:

Bez komentarza....

Dlaczego ? Przecież po pierwsze wielkość murawy na Mieszku jest większa , po 2 stadion piłkarski to stadion piłkarski , nie ważne jaka piłka ;)

Cytat:
Nooo to widać jakie masz pojęcie o sporcie. Od kilku lat Start ma na koncie jeden ligowy awans... Co do sukcesów innych to wystarczy dobrze poszukać. Choćby na forum...

A czy piszemy w kontekście ostatnich 2/5 lat czy ogólnie ?
A co sukcesów TŻ Start można zaliczyć 2 turnieje , w tym tegoroczny z bardzo dobrą obsadą . Czyli powrót żużla na wysokim poziomie do Gniezna , jest to sukces klubu.

Ivan napisał/a:

To że ma pewne zdania na temat tego co ma dziać się na stadionie , ma takie prawo , od lat oni zajmują ten obiekty , w tej chwili poczynili pewne kroki aby ten obiekt wyglądał coraz , lepiej i żeby go przystosować do zawodów takich jak IMŚJ

Sorry Ivan ale to akurat nie jest uzasadnienie :)

Jak nie ? Stadion jest w trakcie modyfikacji , remontów.
Więc wydaje mnie się że jednak Start ma pewne prawo głosu kto będzie na tym obiekcie po za nimi . Skoro jest to obiekt typowo żużlowy. W większości miast jest to norma stadion żużlowy = tylko żużel , bez kombinowania i innych klubów.

Ivan 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 17:42   

Sebol93 napisał/a:
http://www.start.gniezno.pl/index.php?event=news&eventid=newsfull&id=2623

Boisko miało już być na stadionie Startu...ale jednak nasi żużlowcy stwierdzili,że wolą zrobić na murawie tor do mini żużla...nie będe tej sytuacji komentowal

A ja skomentuje i w końcu , gdzieś młodsza młodzież będzie mogła uczyć się jazdy. Tak jak to jest w Szwecji , Dani . A nie walki na dużym torze. I brawo dla TŻ Start Gniezno.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 17:46   

Ivan napisał/a:
Czyich ? Bo nie wiem , jakoś żadnej agitacji wyborczej nie widziałem na stadionie...

Na taka zmianę musiał zgode wyrazić właściciel. Sam sobie resztę dopowiedz.

Ivan napisał/a:
Dlaczego ? Przecież po pierwsze wielkość murawy na Mieszku jest większa , po 2 stadion piłkarski to stadion piłkarski , nie ważne jaka piłka ;)

No i odsyłam Cię do całej historii od początku i co do tego gdzie mieli grać rugbyści. Najpierw się zorientuj a potem wypowiadaj.

Ivan napisał/a:
A czy piszemy w kontekście ostatnich 2/5 lat czy ogólnie ?

No każdy pisze w takim kontekście jak mu wygodnie. Ale ogółnie to moze być jeszcze gorzej...

Ivan napisał/a:
Start ma pewne prawo głosu kto będzie na tym obiekcie po za nimi

A to już inaczej brzmi...

Ivan napisał/a:
Skoro jest to obiekt typowo żużlowy.

Od kiedy? Z tego co mi wiadomo był to kiedyś hipodrom. Potem stadion hokejowo-żuzlowy. To co decyduje o tym, ze nagle stał się obiektem typowo, jak twierdzisz żużlowym? Czyjeś słowo?

Ivan napisał/a:
W większości miast jest to norma stadion żużlowy = tylko żużel , bez kombinowania i innych klubów.

W innych miastach wyprowadzenie psa = kupa na chodniku - mamy z nich brać przykład?

Sebol93 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 17:46   

Ivan...ale problem jest taki,że nawet jeśli by tego mini toru nie zbudowali to młodsza młodzież i tak będzie miała gdzie jeździć.Tytan wręcz przeciwnie...na naszym "boisku" prędzej czy pozniej coś powstanie i zostaniemy "bezdomni"

P.S. Znaczy problem jest ten,że Start OBIECAŁ nam boisko...

Ivan 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 17:49   

Sebol93 napisał/a:
Ivan...ale problem jest taki,że nawet jeśli by tego mini toru nie zbudowali to młodsza młodzież i tak będzie miała gdzie jeździć.Tytan wręcz przeciwnie...na naszym "boisku" prędzej czy pozniej coś powstanie i zostaniemy "bezdomni"

Ale jest duża różnica w szkoleniu na dużym torze a na mini torze...
Ale nie o tym temat.

Z jednej strony bardzo szkoda że nie macie miejsca .
A ten teren który leży odłogiem po lewej stronie gosiru (ul.Paczkowskiego) przed skate parkiem ?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 17:52   

Ivan napisał/a:
A ten teren który leży odłogiem po lewej stronie gosiru (ul.Paczkowskiego) przed skate parkiem ?

Chyba nie zdajesz sobie sprawy Ivan jaki jest koszt zrobienia boiska...

Ivan 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 18:00   

Ivan napisał/a:

Chyba nie zdajesz sobie sprawy Ivan jaki jest koszt zrobienia boiska...

Nie nie zdaje sobie sprawy. Ale przecież jakaś petycja , środki nie wiem , jeśli jest minimalna szansa to chyba warto jej szukać..

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 18:12   

No właśnie w drodze wielomiesięcznych dyskusji, ustaleń, analiz, szukania środków ustalono najlepszą możliwą lokalizacje - stadion Startu. Po czym za plecami zainteresowanych decyzję zmieniono. I o tym piszemy.

Sebol93 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 18:19   

Ivan! przeczytaj sobie informacje zawarte w tym linku
Kod:
http://www.start.gniezno.pl/index.php?event=news&eventid=newsfull&id=2623

Przeczytaj uważnie bo widze,że mimo swojego wieku :ups: czytanie ze zrozumieniem Ci nie idzie...

Michooo 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 18:20   

Ivan napisał/a:
miejscem które potrafi ściągnąć 10 tys ludzi w popołudnie

uuuuuuuuuuuuuła! Diable!
za to z czystym sumieniem możesz strzelić sobie bana :faja:

miszczu 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 18:53   

Przeczytałem tu że rugby to brutalny sport, i z tej wypowiedzi wynika że w rugby chodzi tylko o to żeby sie po napierniczać. :glupek2: Miałem okazję prae razy w rugby zagrać, i faktycznie po meczu jest się troche poobijanym ale kontuzje w rugby są tak częste jak w piłce nożnej więc z tego wynika że wcale tak brutalny sport to nie jest, a nawet jeżeli jest ludzie lubią popatrzeć jak ktoś kogoś ostrzej zszarżuje, czy nawet popełni na kimś faul polegajacy na wystawienie ręki biegnącemu.

Edit
i nie ze sobie zmyślam o tym rugby ale troche sie tym interesuje :P

Odpowiedz do tematu