Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Boisko dla Tytana
Autor Wiadomość
Turysta234 

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 16:43   

a może Tv Gniezno ??

bear 
maniac

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 18:37   

Zadne z gnieznieżskich pism ani innych medii nie odważy sie poruszyć tego tematu!!!! Trzeba szukać dalej!!! Dla niektórych lepszą opcją jest żeby młodzież stała z piwem ale w szaliku Startu niż wyładowała sie na boisku... Może trzeba szukać paktu z Mieszkiem? Oni też nie moga sie rozwinać przez brak kasy, której na Start nie brakuje... Na zachodzie czy chociaż w Gdyni piłkarze i rugbyści trenują i grają razem i myśle że i u nas mogłoby sie to udać!!! Mieszko dostaje pieniadze i na tym sie kończy, nikogo nie obchodzi czy wystarczy, jak i to czy Tytan ma gdzie trenować. Z takimi możliwosciami jakie mamy, to tylko zasługa Biskupa że sa takie osiągniecia!!! Dla Startu zawsze są propozycje i pieniadze,nawet jak palą sie maszyny to oglasza sie prawie żałobę narodową i zbiórke pieniedzy... A co z innymi sportami w tak dużym mieście?????? Ręce opadają... Gniezno-miasto otwarte na Sport..CZARNY....

Ivan 

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 18:53   

bear, człowieku żużel jest "od zawsze" w Gnieźnie , dla dużej części ludzi z tego miasta to najważniejszy sport . I czego się dziwisz że pomogli po tym jak spaliły się maszyn na wyjeździe , to nie trampki za 30 zł , a sprzęt za duże pieniądze , bez którego nic nie można zrobić , a tym pretensjonalnym tonem pokazujesz ,tylko jakie masz/macie podejście do TŻ Start .

Jeśli nie rozumiesz tego jaka to tragedia stracić dobytek , "narzędzie pracy" które pozwala zarabiać , to nie ma sensu Tobie tego wyjaśniać , co znaczyło dla naszych zawodników to co się stało .

Tak ręce opadają jak się czyta takie posty jak Twoje.
I od kiedy Gniezno to duże miasto ?

cichy92 
lotka&szlaka

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 18:55   

bear napisał/a:
Mieszko dostaje pieniadze i na tym sie kończy

Racja. Mieszko się kończy. :ups:

Jednak popieram myśl o nawiązaniu rozmów z Mieszkiem. Albo chociażby zainteresowanie się boiskami obok Orlika na Strumykowej. To chyba też należy do Mieszka? Jest miejsce. Tak w ogóle to gnieźnieńskie to jakie rugby? 7, 13 czy 15 osobowe?

bear napisał/a:
Ręce opadają... Gniezno-miasto otwarte na Sport..CZARNY....

Oj chyba nie. Bynajmniej nie tylko na Czarny. Fakt faktem większość miejskiej kasy przeznaczonej na sport idzie na Start. Kocham żużel ale nie jestem tego zwolennikiem. Teoretycznie (i praktycznie?) jest to klub zawodowy który powinien utrzymywac się z własnych pieniędzy jednak ostatnio w środowisku żużlowym były trudne chwile i myślę że pomoc była uzasadniona. Miasto dzięki temu zyskuje promocje na Polske np. przez Turniej Chrobrego.

A jeśli chodzi o miasto otwarte na sport wystarczy spojrzec na liste klubów dofinansowanych.... Bo danie pieniędzy to jest jakieś "otwarcie". Nie zmienia to faktu że dla rugbystów nie ma miejsca do gry. Musicie szukać. Ja trenuje badmintona. Przykładem wytrwałości w poszukiwaniu miejsca do gry (w tym przypadku badmintona) może być mój tata. Ponad 20 lat chciał założyć profesjonalny klub badmintona w Gnieźnie, z autorskim programem jego prowadzenia (tj. składki, pozyskiwanie sponsorów, miejsce do gry, zaplanowanie treningów, grup wiekowych, wydatków rocznych etc.) jednak na przeszkodzie stanęło właśnie miasto. Projekt nie spotkał się ze zgodą gnieźnieńskich radnych i poszedł do szafy. Po owych 20 latach udało się założyc klub. Jednak ze skąpym programem i wolniejszym czasem realizacji założonych celów z powodów zaplecza owego klubu. Po tych kilku latach na małej sali, z jednym kortem, w Gimnazjum nr 3, liczna grupa gnieźnieńskich badmintonistów (jest nas ponad 30 osób) trenujemy w hali Kolegium Europejskiego, na wymalowanych przez prywatne pieniądze kortach. Do czego zmierzam. Musicie szukać. Ja na pewno bd trzymał kciuki za Wasze powodzenie.

Sebol93 

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 19:57   

Cytat:
jakie masz/macie podejście do TŻ Start .

Jak najbardziej prawidłowe

Cytat:
, to nie trampki za 30 zł

Niewiesz ile kosztuje profesjonalny sprzęt do rugby więc nie pisz ze trampki za 30 zł

A tak wogóle jestem ciekaw,jak Ty Ivanie byś się zachowywał gdyby Start znalazł się w naszej sytuacji...

cichy92 
lotka&szlaka

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 20:02   

Sebol93 napisał/a:
Niewiesz ile kosztuje profesjonalny sprzęt do rugby więc nie pisz ze trampki za 30 zł

To chyba było uogólnienie ze strony Ivana. Nie mające związku z rugby.

Ivan 

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 20:04   

Sebol93, no na pewno nie tyle co sprzęt który się spalił...porównywanie nakładów finansowych w tych dwóch zupełnie innych sportach nie ma sensu , sprzęt żużlowy jest o wiele wiele droższy.
Cytat:
A tak wogóle jestem ciekaw,jak Ty Ivanie byś się zachowywał gdyby Start znalazł się w naszej sytuacji...

Jak Start był w pewnej sytuacji była strona www + petycja i dużo dużo podpisów w niej..

cichy92 
lotka&szlaka

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 20:06   

Treaz wchodzimy w spekulacje. Nie oszukujmy się klub Tytan nie zbierze tyle podpisów co Start. Tego jestem pewien.

Wcześniej pojawiła się propozycja napisania do radnych. Zrobił to ktoś?

Ivan 

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 20:09   

cichy92, ja tylko odpowiedziałem , a co zrobił bym to co robię jak mogę , plakat , stronę www. Pomógł bym klubowi tak jak umiem. A nie siedział wylewał żale na forum i płakał jaki ten świat jest fe i be.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 20:09   

Ivan napisał/a:
dużo dużo podpisów w niej..

Czyżby także spoza Gniezna?

Ivan 

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 20:10   

Diabel-tasmanski, a co za różnica z jakiego miejsca ? Ważne kto się wtedy podpisał i ile tego było , jak wyglądał dzień kiedy był ustalany budżet i ile osób było pod Urzędem.

cichy92 
lotka&szlaka

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 20:11   

Ivan napisał/a:
cichy92, ja tylko odpowiedziałem , a co zrobił bym to co robię jak mogę , plakat , stronę www. Pomógł bym klubowi tak jak umiem. A nie siedział wylewał żale na forum i płakał jaki ten świat jest fe i be.

Rozumiem i popieram Twoje zdanie.

Cytat:
Czyżby także spoza Gniezna?

Kibiców Startu można znaleźc poza Gnieznem...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 20:19   

Ivan napisał/a:
Diabel-tasmanski, a co za różnica z jakiego miejsca

No niestety Ivan jest to diametralna różnica.

cichy92 napisał/a:
Kibiców Startu można znaleźc poza Gnieznem...

Kórzy nie mają nic do budżetowych pieniedzy naszego miasta.

Ivan 

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 20:22   

Diabel-tasmanski, nawet jeśli wykluczyć tych z po za Gniezna to i tak i tak ilość była by duża , próbowałem tą stronę www znaleźć , ale widocznie już nie ma jej..

Mniejsza o to . Mi chodzi o to że tylko widać płacz na forum , bo nie dali , bo obiecali i nie dali. Zróbcie akcje , petycje , odpowiednia ilość podpisów i wtedy może Wam się uda. Płaczem na forum nic nie zdziałacie.

cichy92 
lotka&szlaka

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 20:24   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Kórzy nie mają nic do budżetowych pieniedzy naszego miasta.

Chcą tylko dobra klubu, który jest w tym mieście.

Jak to mówi mój nauczyciel od PO : DZIAŁAJ!

eloOnora 
A!ula Reprezentant

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 21:40   

Ludzie!!!! Skad sie niby wzielo "podejscie" rugbistow do TŻ??? Zrobili to co zrobili i nie bedzie to chwalone!!! A spekulacje na temat pieniedzy to jest inny temat chodzi o boisko a nie o pieniadze i to jest roznica. Tytan nie jest bokatym klubem i do tej pory jezdzimy na turnieje pokrywajac czesc kocztow z wlasnych kieszeni a poza tym to nie jest miejsce i czas zeby mowic o poniedzach. Brakuje nam miejsca do TRENOWANIA!

Ivan rozumiem to ze jestes kibicem startu w naszych szeregach znajduja sie tez fani startu ale postaw sie teraz w naszej sytuacji chcac rozwijac swoja pasje nie mozesz bo nie ma w miescie nato miejsca ;/ wyobraz sobie ze zuzlowcy trenuja na zrujnowanym torze gdzie o wywrotke nie trudno i zwieksza sie ryzyko kontuzji... my jestesmy wlasnie w takim martwym punkcie. I nie zycze takiej sytuacji zadnemu klubowi.

Turysta234 

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 21:41   

biskup napisał/a:
Mianowicie taki, że zarówno zarząd Mieszka i Tytana podejmą się trudnej batalii zdobywania funduszy na górne boisko.

cichy92 jak byś przeczytał wszystkie posty w tym temacie to powyżej jest napisane co do górnego boiska na mieszku

cichy92 napisał/a:
Tak w ogóle to gnieźnieńskie to jakie rugby? 7, 13 czy 15 osobowe?

7 i 15

Ivan napisał/a:
a tym pretensjonalnym tonem pokazujesz ,tylko jakie masz/macie podejście do TŻ Start .

Takie jak ma Start do nas (czyt. Tytana)

Ivan napisał/a:
Mniejsza o to . Mi chodzi o to że tylko widać płacz na forum , bo nie dali , bo obiecali i nie dali. Zróbcie akcje , petycje , odpowiednia ilość podpisów i wtedy może Wam się uda. Płaczem na forum nic nie zdziałacie.

A jak ty byś się zachował gdyby tobie coś obiecal,i a po 3 miesiącach zrobili cie w .....?????

Nikt z nas nie płacze tyko domagamy się boiska do trenowania. A co do akcji to nie jestem pewien ale Trener i Prezes jeszcze przed całą tą sytuacją zrobili akcje w UM czyli taką prezentacje o Rugby

Ivan 

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 21:46   

eloOnora, może weź pod uwagę to co jest najważniejsze dla TŻ , a swoje żale zostaw dla siebie . Jeśli powstanie mini tor , który pomoże młodzieży się uczyć jeździć , to będzie to bardzo ważny krok w kierunku szkolenia młodzieży , które kiedyś w Gnieźnie było bardzo dobre i wtedy nasi wychowankowie robili nam wyniki.

Więc jeśli powodem rezygnacji z pomysłu boiska dla was na obiekcie , jest to powstanie mini toru , to ja się pod tym też podpisał bym. Co jak co nic nie podpisywaliście ? (chyba że coś przeoczyłem w tym temacie) Jeśli nie to na "gębę" to wiesz...dużo można. Zmienić zdanie każdy może . I jeśli jest szansa na powstanie mini toru . To niech to robią . To jest ważne dla żużla w Gnieźnie , trzeba patrzeć w przyszłość .

TŻ Start Gniezno też nie jest bogatym klubem . Zawodnicy sami kupują sobie sprzęt .
Turysta234 napisał/a:
A co do akcji to nie jestem pewien ale Trener i Prezes jeszcze przed całą tą sytuacją zrobili akcje w UM czyli taką prezentacje o Rugby

Taką to ....wiesz. Ja mówię o petycji która popisują mieszkańcy miasta.

A Start do Was jakie ma mieć podejście?
Zmienili zdanie , mają inne plany rozwoju , chcą robić finał IMŚJ . Więc co jest ważniejsze dla nich ?

Proszę Ciebie pierwszy i ostatni raz żebyś pisał wszystko w jednym poście a nie odpowiadał kazdemu w osobnych./Antek

eloOnora 
A!ula Reprezentant

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 21:58   

Ivan widze ze dyskusja z Toba nie ma najmniejszego sensu... Boisko do rugby daje mozliwosc takze dla mlodziezy. Tak czy owak boisko i tak w tym miejscu mie powatanie wiec musimy szukac innego miejsca.

Ivan powiedz tak szczerz teraz co myslisz o rugbistach??? Z Twoich wypowiedzi wynika ze myslisz stereotypowo. Banda *** ktora chce sie nawalac na zasady!!! Mylisz sie i to bardzo!!! To nie jest uliczna walka! Rugbisci to nie sa degeneraci!

Ivan 

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 22:04   

eloOnora, nic nie myślę . A co mam myśleć. Oglądałem kilka raz w TV mecze i dla mnie jest to nudne. Nic ciekawego jak dla mnie.

Czy Ty czytasz całość czy wybierasz sobie to co Tobie odpowiada. Mówiłem o młodzieży uprawiającej żużel , mini tor daje im szanse opanowania techniki jazdy na mniejszym "owalu" oswojenia się z maszyną . Zanim zaczną jazdę na torze.

Młodzież musi chcieć coś robić czy to będzie piłka , bierki czy inny sport. Sama musi dać sobie szanse.

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 22:05   

Ivan napisał/a:

TŻ Start Gniezno też nie jest bogatym klubem . Zawodnicy sami kupują sobie sprzęt .

a w innych klubach to dostają go z klubu? :glupek2: to zawodowcy i sami inwestują w swój park maszynowy.
piszcie zapytania do radnych bo klub nie odpowiada na kulturalne mejle podpisane imieniem i nazwiskiem. ale czego wymagać

Ivan 

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 22:09   

kapusta napisał/a:
Ivan napisał/a:

a w innych klubach to dostają go z klubu? :glupek2: to zawodowcy i sami inwestują w swój park maszynowy.
piszcie zapytania do radnych bo klub nie odpowiada na kulturalne mejle podpisane imieniem i nazwiskiem. ale czego wymagać

A ty to tak wybiórczo czytasz że szkoda słów , może zobacz w odpowiedzi na co to było napisane...a zapomniałem...i tak wiesz lepiej.

Co do odpowiadania na twoje @ , myślisz że nie mają co robić w klubie ? Jesteś osobą nie związana z tą sprawą "gapiem" i mają się jakiemuś kapuscie "tłumaczyć" nie bądź śmieszny.

eloOnora 
A!ula Reprezentant

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 22:09   

Taka sama szanse moze dac mlodzierzy normalne boisko. Nie wiem czy masz dzieci ale puscil bys swoja pocieche na trening na murawe gdzie nie trudno o skrecenie kostki, wpadniecie w psia kupe czy w szklo. Ktos z was napisal o jakiejs petycji cos takiego nie przejdzie u nas bo.... tytan nie rozegral zadnego meczu w gnieznie a dlaczego bo nie ma gdzie!!! tymsamym nie ma kibicow bo jak tu mozna zatroszczyc sie o kibicow

Cytat:
Co do odpowiadania na twoje @ , myślisz że nie mają co robić w klubie ? Jesteś osobą nie związana z tą sprawą "gapiem" i mają się jakiemuś kapuscie "tłumaczyć" nie bądź śmieszny.

chcac zachowac twarz i dobra reputacje nalezy odpowiedzec dlaczego klub ktory NIE jest wlascicelem ma wlasne plany zagospodarowania terenu za plecami zainteresowanych!!! Gosir przejal stadion po to aby latwiej bylo wspolpracowa miedzy tytanem a tż (z tego co wiem a jak sie myle to niech mnie ktos poprawi) a tu sprawa ma zupelnie inny bieg

Ivan 

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 22:12   

eloOnora, sam sobie odpowiedziałeś chyba dlaczego tak jest. Nie pokazaliście się w Gnieźnie , tak poważnie ile osób w mieście wie o tym że istniejecie ? Bo wydaje mnie się że bardzo mało.

Co do takich warunków od ponad 3 lat działamy jako nieformalna drużyna rycerska , "treningi" mamy na trawie koło gosiru i nie są to też odpowiednie warunki , ale lepiej tak niż wcale.

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 22:17   

Ivan napisał/a:
kapusta napisał/a:
Ivan napisał/a:

A ty to tak wybiórczo czytasz że szkoda słów , może zobacz w odpowiedzi na co to było napisane...a zapomniałem...i tak wiesz lepiej.

jak napisałem mejla do Polonii Warszawa z pretensjami, że coś mi się nie podoba to rzecznik prasowy odpisał i dokładnie wyjaśnił co i jak. a napisałem, że jestem spoza Warszawy. czyli jak się chce to można. kto tu jest śmieszny? ja czy klub?

eloOnora 
A!ula Reprezentant

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 22:21   

ty jako wjak rycerz nie wiem jak to nazwac sam pewnie wiesz nie wazne, ty jako rycerz mozesz pojawic sie przy okazji na rynku gdy bedzie jakis festyn my z pilka na rynek nie pojdziemy i to jest diametranla roznica wiec nie mierz nas i was jedna miaro prosze. Jezdzimy na turnieje i jak mowimy gdzie i w jakich warunkach trenujemy to ludzie lapia sie za glowe i dziwia sie jak mozna do tego puscic i zaraz dada sie ze nasze miasto jest przepelnione takimi arogantami jak ty wlasnie to wtedy juz nikt sie nie dziwi.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 22:21   

Ivan napisał/a:
eloOnora, może weź pod uwagę to co jest najważniejsze dla TŻ , a swoje żale zostaw dla siebie . Jeśli powstanie mini tor , który pomoże młodzieży się uczyć jeździć , to będzie to bardzo ważny krok w kierunku szkolenia młodzieży , które kiedyś w Gnieźnie było bardzo dobre i wtedy nasi wychowankowie robili nam wyniki.

Że co ??
Prosze Ciebie Ivan o rozsadek.
Mini tor mozna gdzies na łące w Owieczkach strzelić.Nie wymaga to az tak wielkich kosztow.
A poza tym przez tyle lat nie bylo Mini toru i jakos sobie Start radzil na duzym torze. ;]
Tytan ma 60 osob.I ten sport jest bardziej masowo uprawiany przez mlodziez niz speedway. ;)
Ivan napisał/a:
Więc jeśli powodem rezygnacji z pomysłu boiska dla was na obiekcie , jest to powstanie mini toru , to ja się pod tym też podpisał bym

No nie podchodzisz widze do tematu obiektywnie.Szkoda.
Ivan napisał/a:
I jeśli jest szansa na powstanie mini toru . To niech to robią . To jest ważne dla żużla w Gnieźnie , trzeba patrzeć w przyszłość .

To ja od przyszlego roku bede protestowal przeciwko pieniądzom na Start z Urzedu Miasta. ;]
Wtedy bede obiektywny. ;)
Prosze was.Spojrzcie na to obiektywnie pozbywajac sie sympati klubowych.
Spojrzcie na nich jak na kazdego innego sportowca.
Miasto i Start odbieraja im zapal.
To jest sedno problemu.
Zniechecaja ich do dalszego uprawiania tej dyscypliny. ;/

Edit:
Ivan napisał/a:
Nie pokazaliście się w Gnieźnie , tak poważnie ile osób w mieście wie o tym że istniejecie ? Bo wydaje mnie się że bardzo mało.

Skoro jest juz ich 60 osob w klubie to chyba wiedza.
Tyle ze ja jako kibic w meczu np nie mam szansy bo gdzie.Glowny watek tematu. ;]

Ivan 

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 22:22   

kapusta napisał/a:
kto tu jest śmieszny? ja czy klub?

Musze odpowiadać ;p

Człowieku , widzę że Ty nie umiesz jak normalna osoba się zachowywać ,nie potrafisz w normalny sposób pisać . Zauważ że jest milion ważniejszych spraw w klubie niż jakieś boisko..dla kogoś. I że odpisać mogą , ale nic nie muszą , mają do tego pełne prawo , są stroną w tej sprawie.

eloOnora 
A!ula Reprezentant

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 22:25   

poza tym wszystkim osiagniecia do warunkow w jakich trenujemy sa ogromne. Powiem tylk oze nasz wychowanek jest w tej chwili na zgrupowaniu polskiego zespolu rugby 7 w wwa. Az strach pomyslec co by bylo przy normalnych warunkach ale kogo to obchodzi najwazniejsze ze jest start. :jupi:

Ivan 

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 22:26   

eloOnora napisał/a:
ty jako wjak rycerz nie wiem jak to nazwac sam pewnie wiesz nie wazne, ty jako rycerz mozesz pojawic sie przy okazji na rynku gdy bedzie jakis festyn my z pilka na rynek nie pojdziemy i to jest diametranla roznica wiec nie mierz nas i was jedna miaro prosze. Jezdzimy na turnieje i jak mowimy gdzie i w jakich warunkach trenujemy to ludzie lapia sie za glowe i dziwia sie jak mozna do tego puscic i zaraz dada sie ze nasze miasto jest przepelnione takimi arogantami jak ty wlasnie to wtedy juz nikt sie nie dziwi.

To też nie jest takie proste , ale temat nie o tym.

Ja rozumiem o co chodzi , wiem czego potrzebujecie.
Żeby nie było że cham i buc ze mnie;)
Mogę pomoc tak jak umiem , zrobić stronę www z miejscem na petycje czy coś takiego.
Nie jestem przeciw , ale patrze na to w inny sposób . I trudno być mnie obiektywnym , bo dla mnie Start jest najważniejszy .

eloOnora napisał/a:
Az strach pomyslec co by bylo przy normalnych warunkach ale kogo to obchodzi najwazniejsze ze jest start. :jupi:

Dla wielu najważniejsze , wielu przebyło wiele km na mecze Startu i wielu wiele zrobiło dla tego klubu.

Odpowiedz do tematu