Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Boisko dla Tytana
Autor Wiadomość
RugbyManiaS 

Wysłany: Pią Cze 05, 2009 08:38   

ja się wpisałęm nawet na tą propozycje
bo jetem w stanie zrobic wszystk by pomóc klubowi i grac dla niego u siebie w mieście...

Ivan 

Wysłany: Pią Cze 05, 2009 08:39   

Więc jeśli chcecie , to napiszcie tekst na tą stronę ja to wrzucę . Może ktoś jakieś logo zrobi...
I będzie okej , zawsze coś...

cwb 

Wysłany: Pią Cze 05, 2009 08:58   

kapusta napisał/a:
cwb, zbastuj bo takimi postami robisz tylko wstyd Tytanowi.
polecam taką metodę

a tak wlasciwie to o co chodzi?

emigrant 

Wysłany: Pią Cze 05, 2009 11:22   

cwb napisał/a:
takze emigrancie usprawiedliwiony jestes, ale mowienie o rzeczach o ktorych nie masz pojecia splendoru Tobie nie dodaje.

Popytaj ludzi, którzy sportem może mniej się interesują. Kiedy znajomym powiedziałem, że w Gnieźnie mamy drużynę rugby, to nie kryli zdziwienia. Niektórzy nie wiedzieli, że mamy w Polsce nawet ligi. Tak więc widzisz, ignoranta ze mnie nie zrobisz a splendoru nie potrzebuję, brzydzę się nim.

miszczu 

Wysłany: Pią Cze 05, 2009 11:32   

Ivan napisał/a:
bear, człowieku żużel jest "od zawsze" w Gnieźnie , dla dużej części ludzi z tego miasta to najważniejszy sport . I czego się dziwisz że pomogli po tym jak spaliły się maszyn na wyjeździe , to nie trampki za 30 zł , a sprzęt za duże pieniądze , bez którego nic nie można zrobić , a tym pretensjonalnym tonem pokazujesz ,tylko jakie masz/macie podejście do TŻ Start .

Jeśli nie rozumiesz tego jaka to tragedia stracić dobytek , "narzędzie pracy" które pozwala zarabiać , to nie ma sensu Tobie tego wyjaśniać , co znaczyło dla naszych zawodników to co się stało .

Tak ręce opadają jak się czyta takie posty jak Twoje.
I od kiedy Gniezno to duże miasto ?

Dla wielu ludzi ważny sport-ok. Ale rugby dla mniejszości Gnieźnian jest też ukochanym sportem, o czym świadczy choćby fakt że 50 osób w Tytanie gra w tak h*** warunkach. Dla przypomnienia-pieski, smieci, bywa ze szklo, dziury w ziemi o które na pewno idzie się przewrócić w biegu, albo nabawić sie kontuzji. Start dostał potężne dotacje od miasta no bo ile kosztuje jeden taki motor? 50000zł? Za 20000zł można by zrobić Tytanom boisko na którym mogłyby być rozgrywane mecze międzynarodowe. Ivan ja ci powiem jedno. Farmazony pie***lisz konkretne. Bo jak pisałem wcześniej-myślisz że Tytani chcą wysadzić w kosmos żużlowców i przejąć stadion. Przynajmniej ja mam takie odczucie czytając te twoje zje***e posty. A w tramkach za 30zł to może sobie grac w piłkę halową, nie w rugby bo same buty do grania do koszt minimum 180zł na który nie każdy może sobie pozwolić. Dajmy na to jakieś nie obowiazkowe wyposażenie-ochraniacz na żeby od 20zł w góre. Na barki od 60 w górę. Kask od 80 w górę. Ochraniacze na piszczele też ok 80zł. Co daje w sumie 420zł. Połowa pensji części mieszkańców Gniezna.

Później piszesz że żużel jest o wiele droższym sportem. Więc dlaczego rada miasta nie może zainwestować zdecydowanie mniejszych pieniędzy w inny sport? Myślę że z czasem koszty by się zwróciły.

eleonora, ale jeżeli byście dostali jakieś pieniądze może na własną ręke byście znaleźli miejsce do trenowania, bo na naszych radnych nie ma co liczyć.

Ivan dalej piszesz że mini-tor ma pomoc szkolić młodzież... nie lepiej od początku uczyć ich jeździć na normalnym torze? To tak jakby młodzi rugbyści czy nawet piłkarze uczyli się grac na nie wymiarowym boisku. Skutki czegoś takiego będą raczej mało efektywne. Budowa mini-toru zapewne nigdy nie nastąpi bo jest to tylko wykręt żeby się Tytanów pozbyć... A jeżeli rugby jest dla Ciebie nudne to albo nie masz jaj albo jesteś kobietą...

Teraz piszesz o młodzieży uprawiającą żużel. Niech sobie to trenują ale zwróć uwagę że to sport dla bogatych... bo bez sponsora to raczej przeciętne dziecko daleko nie zajdzie. A w rugby może grać każdy. Bogaty czy biedny. Wystarczą buty i ubranie i wcale to nie musi być nie wiadomo jaki sprzęt żeby się nauczyć grac.

Cytat:
Żeby nie było że cham i buc ze mnie;)

Tymi wszystkimi postami takiego z siebie zrobiłeś.

Pisałeś jeszcze kto wie że w Gnieźnie istnieje klub rugby. Otóż każdy kto czyta gazety związane z Gnieznem. Kilkukrotnie widziałem artykuły dotyczące Tyana i jego wyników które prezentowały się dobrze.

Twoje głupie posty na bok.

Marcinek ma dobry pomysł wg. mnie. Niech każdy Tyta zbierze podpisy od rodziny i znajomych, idźcie na rynek z piłką i jakimiś młodszymi i starszymi zawodnikami i sobie coś pograjcie, a w między czasie jedna osoba niech zbiera podpisy. Myślę też że młodsi zawodnicy wycyckali jeszcze by podpisy od nauczycieli. Wg mnie nie macie na co czkeać i zrobić taką akcje bo nic innego już chyba nie zrobicie

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Cze 05, 2009 12:24   

miszczu napisał/a:
Ivan dalej piszesz że mini-tor ma pomoc szkolić młodzież... nie lepiej od początku uczyć ich jeździć na normalnym torze? To tak jakby młodzi rugbyści czy nawet piłkarze uczyli się grac na nie wymiarowym boisku. Skutki czegoś takiego będą raczej mało efektywne. Budowa mini-toru zapewne nigdy nie nastąpi bo jest to tylko wykręt żeby się Tytanów pozbyć...

Z wieloma Twoimi słowami się zgadzam. Jednak w/w są absolutną bzdurą.. Ale to wątek na inny temat więc prosiłby adwersarzy "miczcza" o nie ciągnięcie go w nieskończoność.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Cze 05, 2009 13:02   

Turysta234 napisał/a:
Mieszka nie wpuści Tytana bo to ich boisko

tak samo jak stadion na Wrzesińskiej jest Startu...

Słuchajcie no jest problem. Mysłe, ze nie ma tutaj nikogo kto chciałby xle dla tytana. Moze po prostu potrzeba nowego obiektu. Jeśli jest społeczna potrzeba to władze powinny na nia odpowiedzieć.

A co do mini toru to z ego co mi wiadomo to jest na razie pomysł, idea... Do realizacji tak samo blisko jak do nowego boiska dla Tytana.

miszczu 

Wysłany: Pią Cze 05, 2009 16:04   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Turysta234 napisał/a:
Mieszka nie wpuści Tytana bo to ich boisko

tak samo jak stadion na Wrzesińskiej jest Startu...

Słuchajcie no jest problem. Mysłe, ze nie ma tutaj nikogo kto chciałby xle dla tytana. Moze po prostu potrzeba nowego obiektu. Jeśli jest społeczna potrzeba to władze powinny na nia odpowiedzieć.

A co do mini toru to z ego co mi wiadomo to jest na razie pomysł, idea... Do realizacji tak samo blisko jak do nowego boiska dla Tytana.

Nikt nie chce źle ale też nie ma nikogo kto chce i może pomóc...

I jeszcze wracając do minitoru, trzymam się swojego zdania że najlepiej jest wysłać młodych od początku na duży tor... Akurat w tym sporcie trzeba się do kilku rzeczy przyzwyczaić trzeba, a do tych rzeczy z pewnością należy tor.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Cze 05, 2009 16:11   

Cytat:
I jeszcze wracając do minitoru, trzymam się swojego zdania że najlepiej jest wysłać młodych od początku na duży tor... Akurat w tym sporcie trzeba się do kilku rzeczy przyzwyczaić trzeba, a do tych rzeczy z pewnością należy tor.

Chyba bardziej trzeba przyzwyczaić się do motocykla.. wyrobić prawidłowy nawyk składania się w łuku... itp itd. Jazda w kółeczko na 350m torze nic takim dzieciakom nie daje. Ale skoro chcesz się trzymać swojego zdania "bo tak".. to się trzymaj.

Nikt tu nie chce pomóc? Nie wiem czy "miszczu" to ktoś z Tytanów.. mam nadzieję że nie.. i że Tytani widzą tu kilka osób którym los ich miejsca do treningów i meczy nie jest obojętny.

miszczu 

Wysłany: Pią Cze 05, 2009 16:39   

Czytaj dokładnie. Nie ma nikogo kto może cos zrobić w sprawie boiska bo osoby które chcą coś zrobić są ale to są szare osoby które moga co najwyżej popisać na forum...

RugbyManiaS 

Wysłany: Pią Cze 05, 2009 16:41   

tak widzimy i doceniamy to że ludzie[starsi i młodsi] chcą oglądac rugby...
takich ludzi powinno byc więcej co promują coś nowego i odmiennego można powiedziec..
a nie zapatrzonych w jeden sport i kochających go nad życie i nie mających z nim nic wspólnego oprócz tego że są kibicami...

myśle ze nie jeden z was przyszedł by na rugby usiadł na ławce[bo o trubunach nie ma mowy pewnie] czy nawet na kocu na trawie wypił by sobie piwko czy sok....
bo fajnie przyjśc i popatrzec jak Tytan wygrywa\przegrywa za darmo bo za rugby w Polsce nie płaci się za bilety i obejrzec widowiskowe akcje i starania całej drużyny...
MISZCZU,
my nie chcemu pieniędzy od miasta na buty,ochraniacze piłki itp...
chociaż nie ukrywając przydało by się to bo nie każdego stac na rodzaj obuwia który byłby odpowiedni dla niego...
w naszym klubie liczą się umiejętności, ambicja, chęci do gry a nie kto z jakiego jest domu...
ale wracając do tematu
my chceliśmy tylko boiska!!!
/dobra.. dość tych przepychanek na linii "czy żużel jest fajniejszy niż rugby". Proszę zaprzestać kolejnych prowokacji zarówno z jednej jak i drugiej strony. Czynny opór przed zastosowaniem się do prośby zaowocuje ostrzeżeniami.

cwb 

Wysłany: Sob Cze 06, 2009 08:56   

a mam małe pytanie do, bo nie mogłem byc na ostatnich treningach- czy prawdą jest, że nasz trener podczas treningu na "naszym boisku" złamał/skrecil kostke?

pozdrawiam

miszczu 

Wysłany: Sob Cze 06, 2009 09:27   

RugbyManiaS, źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to jakie są koszty "uzbrojenia" do gry w rugby a jakie do żużla, i że Tytan mógłby dostać dotacje żeby poszukać miejsca do gry na własną rękę, skoro nikt nie chce Was przygarnąć.

eloOnora 
A!ula Reprezentant

Wysłany: Sob Cze 06, 2009 09:29   

to prawda i nie skrecil kostki tylko zlamal noge, barabi byl u trenera w szpitalu i z tego co mowil to Biskup mial lub bedzie mial operacje. noga nie zlamana w kostce tylko chyba ta kosc piszczelowa. Wszystko stalo sie w ostastni czwartek podczas treningu.

miszczu napisał/a:
RugbyManiaS, źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to jakie są koszty "uzbrojenia" do gry w rugby a jakie do żużla, i że Tytan mógłby dostać dotacje żeby poszukać miejsca do gry na własną rękę, skoro nikt nie chce Was przygarnąć.

zbyt duzy koszt na taka operacje.. a poza tym nawet jesli bysmy dostali pieniadze na to, to budzet na nowy rok bedzie za to jakies pol roku jeszcze potem czas na skladanie wnioskow i rozpatrzenie ich to sa kolejne miesiace i poszukanie nowego miejsca to za dlugi czas bo pewnie do konca roku nie bedizemy mieli gdzie grac ;/

miszczu 

Wysłany: Sob Cze 06, 2009 14:09   

Ale coś w tej sprawie musicie zrobić bo jak nie zrobicie nic to o rugby w Gnieźnie można zapomnieć...

RugbyManiaS 

Wysłany: Nie Cze 07, 2009 11:54   

my Gnieznu nie damy zapomniec o rugby :D
nawet jak będziemy mieli grac na jakieś wiosce pobliskiej...
tylko co my teraz mozemy zrobic...
meia się nami nie zainteresują a pojedyńcze artykuły w miejskiej gazecie nic nie poradzą

Ivan 

Wysłany: Nie Cze 07, 2009 12:05   

RugbyManiaS, a boisko w Dusznikach ? To przy szkole ? Może tam jest większa szansa dogadania się ? Niż w naszy miescie ? Pytam bo tak jak pisałem nie jestem przeciw. Po prostu mam troche inne spojrzenie na ta sprawę , ale pomoc w jakiś sposób chce , bo jesli dzieki wam ma być głośno o Gnieźnie , to przecież trzeba zrobić coś żeby się udało :)

RugbyManiaS 

Wysłany: Nie Cze 07, 2009 12:16   

szczerze mówiąc nie wiem jak wygląda to boiko bo nigdy na nim nie byłem :D
ale warto by było jechac i sprawdzic...
dzięki ż esię do nas potrafiłeś przekonac
bo powinniśmy próbowac znaleźc porozumienie i jakieś opcje gdzie nas umiejscowic a nie cisnąc na siebie przez głupie posty

Ivan 

Wysłany: Nie Cze 07, 2009 12:43   

RugbyManiaS, to jest pełno wymiarowe boisko , przy szkole . "piłkarskie" zaraz na przeciw budynku szkoły . Może tam uda wam się dogadać z dyrektorem szkoły / gminą.
Że gracie tam , a przy okazji uczycie młodych grać ? Coś na zasadzie przyszkolnego klubu ?

Nie wiem jak to ze strony prawnej może wyglądać , ale może warto w taki sposób próbowac ?

Wróć , nie Duszniki , a Szczytniki Duchowne :)

bear 
maniac

Wysłany: Nie Cze 07, 2009 19:15   

Co do naszego Trenera: noga złamana,w kostce nie w piszczelu. Na szczescie prawdopodobnie obejdzie sie bez operacjiii A jak znam Romka to za dwa miesiace bedzie w pelni sil... Na ta chwile jest uziemiony (a raczej zagipsowany) w domu.. Pozdawiam i zycze zdrowia!!!!

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Cze 07, 2009 20:26   

Dołączam się do życzeń. Trzymaj się Biskup i wracaj do zdrowia! I treningów!

RugbyManiaS 

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 12:09   

no niestety nie :(
operacja jednak bedzie potrzebnaa

RoSe 
Songoku

Wysłany: Nie Cze 14, 2009 23:21   

Wiadomo już coś na temat boiska ? Będzie zorganizowana jakaś akcja promująca rugby w Gnieźnie ?

kaki 

Wysłany: Pon Cze 15, 2009 09:37   

czytałem po dwa razy wypowiedzi Ivana bo nigdy nie przypuszczałem że tak mało argumentów może docierać do człowieka ale to tak na marginesie;)
idąc jego tropem proponuję aby każdy klub wyraził chęć organizacji MŚJ i władza będzie musiała pomóc przy jednoczesnym wykolegowaniu rzekomych partnerów
gdzieś zostało też napisane że piłkarze zostali wywaleni z paczkowskiego ale z tego co mi wiadomo to ta trawa potrzebuje do "istnienia wody" a że piłkarze zimą zaczynają trenować dość szybko to boisko nie mogło zostać odpowiednio przygotowane i mogło dojść do poważnego uszkodzenia trawy od mrozów
jestem kibicem każdego sportu w naszym mieście ale wydaje mi się trochę nie na miejscu jest takie traktowanie macosze sportów rzekomo gorszych od żużla na Boga ile jeszcze można tam pompować pieniędzy
chyba najlepszym rozwiązaniem jest likwidacja każdej inicjatywy prowadzącej do tego aby młodzież nie zachlała się i nie skończyła w przytułkach i zaoszczędzone pieniądze przekazać na jedną dyscyplinę
sądzę że mój temat nie jest za bardzo w temacie za to przepraszam
Panie Ivanie błagam zanim napiszesz kolejny raz pomyśl i niech do ciebie przemówią argumenty innych tu piszących naprawdę rozsądnych ludzi

a i na koniec tak niech Tytan jedzie grać do Szczytnik hokeiści i hokeistki niech jadą do Holandii tam jest bardzo dużo boisk, koszykówka do USA wtedy miasto będzie miało uciążliwe klubiki z głowy a Start niech się przeniesie do Torunia nowy stadion będzie łatwiej o większe imprezy

RoSe 
Songoku

Wysłany: Pon Cze 15, 2009 10:10   

No przecież jak dla mnie Start może zostać :)

SteLLar 

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 09:09   

I właśnie przez takie podejście osób związanych z czarnym sportem wywoływana jest dyskusja typu "czy żużel jest fajniejszy niż rugby/inna gnieźnieńska dyscyplina". A później się dziwicie czemu osoby dla których ważne jest dobro innych dyscyplin nie lubią klubu z Wrzesińskiej.

Mam wrażenie, że Wy po prostu nie rozumiecie sportu, jego idei. Mamy w mieście tak mało boisk i kiedy w końcu ktoś (Tytan) wpada na pomysł by reaktywować te co od lat leży odłogiem, inny klub (TŻ "Start nie mylić z Start 1954) wpada na pomysł, że lepiej to boisko zniszczyć i wyorać na nim owal, bo przecież trzeba to zrobić akurat teraz, na zielonej murawie, bo przecież nie ma do tego bardziej odpowiednich miejsc. Paranoja. A temu wszystkiemu patronują urzędnicy miasta otwartego na sport i Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Z ubolewaniem stwierdzam ,że w Gnieźnie nie ma kibiców, są tylko pasjonaci tego nietypowego sportu motorowego.

Sam miałem okres w swoim życiu, kiedy nie opuszczałem meczu żużlowego w Gnieźnie. Samo przeszło, czego i Wam życzę, dla dobra gnieźnieńskiego sportu.

RoSe 
Songoku

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 09:24   

Napisałem tego posta z ironią. Ale tu są same żale na ten temat. Nikt nie chcę podjąć jakichkolwiek ruchów. Boisko samo się zrobi ? Jeśli władze miasta mają ten klub głęboko w 4 literach to nie można bezczynnie siedzieć przed monitorem ! Trzeba działać, promując tą dyscyplinę w Gnieźnie. Podejrzewam, że 99 % mieszkańców Gniezna nie zna nawet takiego klubu więc po co wydawać pieniądze ? A co za problem zrobić stoisko np na środku rynku opowiadając o tym sporcie i klubie ? przy okazji zbierając podpisy, dając do myślenia naszemu Puchatkowi :)

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 09:50   

SteLLar napisał/a:
Mam wrażenie, że Wy po prostu nie rozumiecie sportu, jego idei.

Świetnie że Ty rozumiesz :heej: :heej: :heej:

Czy Tytani zrobili cokolwiek w sprawie boiska? Czy w momencie konfliktu z działaczami Startu załamali ręce i postanowili tylko wylewać swoje żale na forum? Szkoda że nikt z Tytanów nie podjął nawet zdaniem mojego "projektu" napisania petycji i zorganizowania akcji podpisów.. widać jest kiepski.. lepiej pożalić się na forum i w kółko wałkować jaki to żużlowy Start jest "be" ku uciesze innych "rozumiejących sport i jego ideę".

SteLLar 

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 10:23   

Okazuje się teraz, że Tytani nic nie zrobili w sprawie boiska. To o czym my piszemy? Co to jest, jak nie próba wywołania publicznej debaty na ten temat. I z czego się ten temat wziął?
Zawsze można powołać grupę marketingową. W sumie świetny pomysł. Tylko jest mały szkopuł - trzeba mieć na to środki. Dla Was nie ma prostszej rzeczy jak działalność w takim klubie.
Tylko realia są nieco inne.
W optymalnych warunkach mogłoby wyglądać to tak:
- od rana do pracy,
- jak się uda wyrwać to może do urzędów/GOSiR-u, a nuż coś się uda załatwić,
- w domu sprawdzanie maili, wykonywanie telefonów, bo trzeba zadbać o sprawy organizacyjne klubu,
- późnym popołudniem na trening,
- a wieczorem na forum - bo może ktoś zauważy nasze istnienie.
I na forum niespodzianka: Marcineek przedstawił "projekt".
Ot, pomoc osób którym jest bliski sport.
Tylko żeby mieć jeszcze stałe godziny pracy... Ale działacz sportowy ma ważniejsze marzenia.

RoSe 
Songoku

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 13:41   

I co teraz w Gnieźnie wszystko ma się sprowadzać do spraw "Tytana" ? Chcecie żeby ten klub istniał walczcie jeśli nie dajcie sobie spokój. Obwiniacie cały świat za to, że Tytan nie ma gdzie grać... ja wam źle nie życzę, przeciwnie z chęcią przyszedł bym na jakiś wasz mecz i zapoznał się z tym sportem. Być może ciekawym...

Odpowiedz do tematu