Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Boisko dla Tytana
Autor Wiadomość
problemowy 

Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 14:21   

Ziela napisał/a:
A poszukajcie gdzieś na obrzeżach Gniezna jakieś polany, albo na ustroniu jest boisko do piłki nożnej z tym że piaszczyste.
chodzi mniej więcej o to że zawsze jest jakiś właściciel terenu... i musi on na to wyrazić zgodę... dlatego są prowadzone poszukiwania wszędzie w Gnieźnie i okolicach. Ktoś może ma jakiś wolny teren albo zna kogoś kto chciałby pomóc to prosiłbym o tą pomoc.

Ziela 
Ks Gniezno

Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 14:45   

No ale tam grają wszyscy bo to boisko dla wszystkich a zarządza nim spółdzielnia mieszkaniowa.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 14:49   

Pod Gnieznem w Szczytnikach Duchownych jest fajne boisko trawiaste.... całkiem sporawe. Kwestia odgadania sie z dyrekcja placówki.

Pytanie... Przed czym trenujacie ? Jakieś zawody, liga ?

problemowy 

Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 14:59   

w tą niedziele z tego co wiem mają Odbyć się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów... poza tym Tytan Gniezno gra w Lidze Rugby 7

Klasyfikacja po 12 turniejach:
1.Włókniarz Zgierz 64 punkty/6 turniejów;
2.BBRC Łódź 56/4;
3.AZS AWFiS Gdańsk 56/4;
4.ŁKS Łódź 49/3;
5.Flota Gdynia 43/3;
6.Zduńska Wola RK 42/4;
7.Juvenia Kraków 40/2;
8.RC Ruda Śląska 40/4;
9.Alfa Bydgoszcz 35/2;
10.Orkan I Sochaczew 34/2;
11.RC Biało/Czarni Nowy Sącz 31/4;
12.AZS Politechnika Wrocław 30/2;
13.Skra Warszawa 26/2;
14.Arka Rumia 26/3;
15.UTM Kiszyniów 24/1;
16.Gentlemens RC Łódź 23/3;
17.Budowlani Łódz 21/1;
18.Unislavia Unisław 21/2;
19.Czarni I Bytom 20/2;
20.RC Częstochowa I 20/2;
21.NHRK Kraków 17/3;
22.Sparta Żychlin 16/6;
23.Kosmaz Koszalin 16/1;
24.Orkan II Sochaczew 15/1;
25.Czarni II Bytom 15/1;
26.Tytan Gniezno 15/3;
27.Koliber Sosnowiec 14/2;
28.Tytan Kutno 13/3;
29.Gorce I Raba Niżna 12/2;
30.Sparta Jarocin 11/1;
31.AZS AWF Warszawa 11/1;
32.LZS Bezrzecze 9/1;
33.Szerszenie Toruń 9/1;
34.RC Jasło 8/2;
35.Frogs Warszawa 5/1;
36.AZS UZ Szczecin 5/1;
37.Kaskada Szczecin 3/1;
38.Juvenia II Kraków 3/1;
39.Gorce II Raba Niżna 3/1;
40.RC Częstochowa II 3/1;
41.Czarni Pruszcz Gdański 3/1;
42.Bartlowizna Goniądz 2/2;
43.49 Pułk Śmigłowców Pruszcz 1/1;
44.Fabrykanci Pabianice 1/1;
45.Akademia Marynarki Wojennej 1/1;
46.Feniks Starachowice 1/1.

problemowy 

Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 16:33   

Moi drodzy :) mam miłe wieści od Łukasza Lubczyńskiego organizatora koncertów z serii "Pod Lupą", że z sceny podczas najbliższego koncertu dnia 16 kwietnia od godziny 19 w Centrum Kultury EsTeDe będzie przedstawiony problem rugbystów. Wstęp na koncert w cenie 5 zł, a występują: Jerry Melon oraz Usta Mariana.
Podziękowania z mojej strony dla Łukasza za zainteresowanie się sprawą.
Z pozdrowieniami Problemowy

Damian1204 

Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 17:10   

Świetnie =] To miło i z Twojej strony, ze strony pana Łukasza i innych, co się angażują :-)

problemowy 

Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 17:30   

Szczerze sam jestem pod wielkim wrażeniem :) i jestem bardzo zadowolony z kontaktu z Łukaszem i że będzie z sceny przedstawiona cała sytuacja

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 19:39   

Cała czyli jaka ?

Twoim zdaniem kto ponosi wine i czym sie ona przejawia ? O ile w ogole ktos jest winny.
Kto powinien pomóc i dlaczego?
Czego oczekuje Tytan?
Jakie są koszta przygotowania boiska zeby mozna było rozgrywac mecze ligowe?

problemowy 

Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 21:56   

Ukasz napisał/a:
Cała czyli jaka ?
Taka że Tytan pozostał na lodzie z boiskiem... że brak jest funduszy, że poszukują sponsora... i myślę że trener Tytanów jeszcze coś doda od siebie w ogóle o Rugby. Wszystko zależy od tego ile zostanie przeznaczone czasu dla trenera Biskupskiego.

Ukasz napisał/a:
Twoim zdaniem kto ponosi wine i czym sie ona przejawia ?
Trudno tutaj wskazywać w ogóle jakieś osoby konkretnie. Myślę że ogólnie można określić osoby odpowiedzialne za sport w Gnieźnie... osoby te w ogóle widać że nie przejawiają chęcią dyskusji dojścia do jakiegokolwiek kompromisu. Nikt nie stara się nawet poszukać miejsca które miasto mogłoby konkretnie wskazać na miejsce do treningów. Sam osobiście wysyłałem maile do Prezydenta, do dyrektora Gosiru, do RM, do radnych do których znalazłem kontakty i w sumie nic z tego nie wynikło. Nikt nie odpisał poza radnym Dorożałą nie zwrócił uwagi na ten problem. Jedynie ta osoba mnie napawa optymizmem w tym mieście.
Ukasz napisał/a:
Kto powinien pomóc i dlaczego?
Tak jak osoby odpowiedzialne... Prezydent mający chyba sporo do powiedzenia, Miasto jako właściciel obiektów sportowych w mieście: stadionu żużlowego oraz stadionu miejskiego przy ul.Strumykowej. Jak sama nazwa wskazuje jest to stadion miejski i każdy powinien mieć do niego dostęp. Gosir jako zarządca wszystkimi obiektami w mieście. Tak jak pisałem wyżej p.Dyrektor Gosiru nawet nie odpisał na moje maile. RM też powinna pomóc w poszukiwaniu miejsca i ewentualnie wyznaczyć takie miejsce. Co rusz słychać o nowych inwestycjach w mieście być może taki inwestor mógłby zbudować od podstaw boisko tak jak było z inwestorem budującym Galerię Gniezno... dał pieniądze na wykonanie boisk z sztuczną nawierzchnią dla szkół w Gnieźnie.
Ukasz napisał/a:
Czego oczekuje Tytan?
Ciężko mi to określić jako osobie z boku ale przynajmniej zrobie to obiektywnie. Moim zdaniem Tytan Gniezno potrzebuje przede wszystkim miejsca do treningów. Po prostu boiska trawiastego. Rugbystom brakuje podstawowego sprzętu poza piłkami to z tego co wiem mają dwie już w kiepskim stanie tarcze, kilka słupków i kilka piłek. Każda pomoc dla klubu się najzwyczajniej przyda.

Ukasz napisał/a:
Jakie są koszta przygotowania boiska zeby mozna było rozgrywac mecze ligowe?
Tutaj ta liga polega na tym że są organizowane turnieje na które przyjeżdża każdy kto może, każdy klub którego na to stać i wyrazi chęć uczestnictwa w tym turnieju. Według mojego rozeznania żeby takie coś zorganizować potrzebne jest przede wszystkim boisko z liniami o wymiarach 100 m x 70 m., bramka w kształcie litery H gdzie poprzeczka musi być zawieszona na wysokości 3 m a odległość między słupami odległość między słupami wynosi 5.6 metra.
Raz na innym forum już moje szacunkowałem takie koszty tak więc tekst z tamtąd:
Koszt:
koszt bramek szacowałbym na ok.5000-6000zł myślę że koszty można byłoby obniżyć gdyby bramki były zrobione przez jakieś przedsiębiorstwo w gnieźnie(trepko,akwa)firmy które mają kontakt z metalem i mają do nich dostęp, myślę że zlecenie wykonania to firmie obniżyłoby koszty do jakiś 2000-3000 i ochraniacze na brakmki (na słupy) koszt na dwie bramki ok 2000 oraz ewentualne wyrównanie terenu i wysianie trawy koszt ok 10000max do tego kreda do wykonania linii max 2000. to są takie szacowane koszty przeze mnie ale dokładnie się nie orientuję w tym... część prac na pewno rugbyści sami by wykonali i wykonywali by gdyby takie boisko powstało. każdy dołożyłby wszelkich starań aby boisko powstało po jak najmniejszych kosztach. jeśli boisko trafiło na start trzeba byłoby dosiać trawę skuć betony na łukach i koszt bramek byłby wyższy bo w czasie zawodów żużlowych nie może nic stałego stać w koronie toru dlatego bramki musiałyby być ruchome.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 22:16   

Trudno sie nie zgodzić w wielu kwestiach, które tutaj podniosłes. Sam swego czasu za jajem ganiałem. Jednak musisz mieć na uwadze, to że Urząd Miejski wspiera juz nascie dyscyplin w rożnej formie. Wnioski sie pisze i "jakieś" pieniądze sie znajdują w konkursach/przetargach itd...
Nie można jednak naszego samorządu traktować jak krowy dojnej bo dla wszystkich nie wystarczy. Miasto wspiera żuzel bo jest najpopularniejszy, wspiera mieszko - sam nie wiem dlaczego :ups: wspiera koszykówke i laskarzy - dyscypliny wiodące i z tradycjami w Gnieźnie. Broń Boże nie jestem anty do Was. Całym sercem popieram Wasze starania, wiem jednak ze nie można zawsze liczyć na UM.

Czy ktoś z Was wybrał sie do Starostwa ? Swego czasu Starosta Ostrowski deklarował jaki to z niego miłosnik sportu. Może parlamantarzyści ? Panowie wybory niedlugo - trzeba uderzyć w ten dzown :mruga:

Problemowy powiedz mi mniej wiecej jak wyglada strategia pozyskiwania sponsorów dla rugbystów? Czego oczekujecie a co dajecie w zamian ?

Co do bramek na stadionie przy Wrzesińskiej to podczas spotkania inauguracyjnego z Gdańskiem (lany poniedziałek) były bramki do piłki kopanej na murawie stadionu - tylko złożone - przylegały do ziemi (to jest jakiś sposób).

Przykładowo, zanim rozpoczenie sie kolejna batalia w sprawie boiska z władzami lokalnymi proponuje stworzyć strone poparcia dla Tytana - nich każdy kto popiera inicjatywe wpisze sie na strone - moze uzbiera sie 5tys moze 15tys podpisów - bedzie to jakis argument.

Co do kokalizacji - ciekawy teren jest przy hali GOSiRu na Paczkowskiego.

problemowy 

Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 22:38   

Ukasz napisał/a:
Nie można jednak naszego samorządu traktować jak krowy dojnej bo dla wszystkich nie wystarczy.
Szczerze ja tak nie sądzę... Myślę że trzeba zacząć od dyskusji jednak nikt nie traktuje Klubu Tytana Gniezno poważnie i nikt zbytnio nie przejmuje się Rugbystami. A moim zdaniem czas zacząć zmieniać nastawienie Gnieźnieńskich urzędników na bardziej poważne i bardziej z pozytywnym nastawieniem do klubu.
Ukasz napisał/a:
Czy ktoś z Was wybrał sie do Starostwa ?

Ja osobiście wysyłałem maile. Z tego co słyszałem Władze klubu również starają się odwiedzać Starostę. Z jakim skutkiem sami wszyscy widzimy.
Ukasz napisał/a:
Może parlamantarzyści ?
Również próbowałem się skontakować z Gnieźnieńskimi parlamentarzystami i skutek był taki sam... Zero zainteresowania sprawą. Miałem taką nadzieje że p.Tomaszewski jako taka osoba bliska sportu która często obejmuje patronaty nad różnymi imprezami sportowymi odpowie. Jednak się zawiodłem...
Ukasz napisał/a:
Problemowy powiedz mi mniej wiecej jak wyglada strategia pozyskiwania sponsorów dla rugbystów?
Tym się zajmuje sekretarz klubu którym jest Radosław Biskupski. Z tego co informował na innym Gnieźnieńskim forum w fazie tworzenia jest film promocyjny klub. Jednak to pytanie jest bardziej do niego niż do mnie. Ja osobiście szukam osoby chętnej która za free zrobi takie bardziej profesjonalne fotki tak jak to było z koszykarzami przed jedną z Gnieźnieńskich imprez.
Ukasz napisał/a:
Co do bramek na stadionie przy Wrzesińskiej to podczas spotkania inauguracyjnego z Gdańskiem (lany poniedziałek) były bramki do piłki kopanej na murawie stadionu - tylko złożone - przylegały do ziemi (to jest jakiś sposób).
Z tego co wiem w trakcie meczu żużlowego żadna stała konstrukcja nie może być w koronie stadionu... chodzi właśnie o takie coś jak bramki. Mimo wszystko żużlowcy startując w takich zawodach, bardzo dużo stawiają-zdrowie a nawet najcenniejsze życie. Z tego powodu popieram akurat takie coś, żeby bramki były demontowane.
Ukasz napisał/a:
Przykładowo, zanim rozpoczenie sie kolejna batalia w sprawie boiska z władzami lokalnymi proponuje stworzyć strone poparcia dla Tytana - nich każdy kto popiera inicjatywe wpisze sie na strone - moze uzbiera sie 5tys moze 15tys podpisów - bedzie to jakis argument.
Też o tym myślałem ale jeszcze o tym nie pisałem :]
Ukasz napisał/a:
Co do kokalizacji - ciekawy teren jest przy hali GOSiRu na Paczkowskiego.
Dodam więcej... Jest bardzo ciekawy... tylko z tego co słyszałem, gdzieś mi się obiło o moje uszy że ma powstać drugie boisko hokejowe. Jest to teren Gosiru. Jednak jak pisałem wcześniej próbowałem kontaktować się z dyrektorem Gosiru. Niestety nie dostałem żadnej odpowiedzi. I to jest dowód że rugbyści nie są traktowani poważnie.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 22:54   

problemowy napisał/a:
Sam osobiście wysyłałem maile do Prezydenta, do dyrektora Gosiru, do RM, do radnych do których znalazłem kontakty i w sumie nic z tego nie wynikło.

problemowy napisał/a:
Ja osobiście wysyłałem maile.

problemowy napisał/a:
Również próbowałem się skontakować z Gnieźnieńskimi parlamentarzystami i skutek był taki sam... Zero zainteresowania sprawą. Miałem taką nadzieje że p.Tomaszewski jako taka osoba bliska sportu która często obejmuje patronaty nad różnymi imprezami sportowymi odpowie.

powiem tak... maila mozesz wysłac do cioci, babci siostry itd... maile w urzedach czy biurach parlamentarnych sa zbywane i nie sa traktowane powaznie. Wiec jezeli ktos chce byc traktowany powaznie to powinien sam sie powaga sytuacji wykazac.

problemowy napisał/a:
Jest to teren Gosiru. Jednak jak pisałem wcześniej próbowałem kontaktować się z dyrektorem Gosiru. Niestety nie dostałem żadnej odpowiedzi. I to jest dowód że rugbyści nie są traktowani poważnie.
ot przyklad.

co do fotek - kwestia umowy barterowej - tylko ponawiam pytanie "co wy jestescie w stanie zaoferowac ?"

problemowy 

Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 23:16   

Ukasz napisał/a:
co wy jestescie w stanie zaoferowac ?
Dla miasta promocja na turniejach z cyklu LR7. Odbywają się one w całej Polsce. Dla sponsora tak samo. Kwestia dogadania się. Jak wykorzystać np.Nazwę firmy itp. czy jakoś miejsce na koszulce wynająć. Sukcesów obiecać jednak nie można boisko weryfikuje wszystko. Ale z pewnością można obiecać zaangażowanie wszystkich w to co robią. Jednak Wy jest to za dużo.... Jestem osobą postronną która sama stara się działać, nie jestem związany w żaden sposób z klubem a chcę mu pomóc.
Ukasz napisał/a:
co do fotek - kwestia umowy barterowej
gdyby takowe fotki się ukazały z pewnością byłby reklamą dla fotografa. Dlatego z pewnością, fotograf coś z tego by miał. Myślę że jeszcze każdy po treningu-sesji w miłym towarzystwie chętnie wypiliby piwo za udany trening-sesję :D . Jeśli takie coś by powstało na pewno zostałoby tutaj pokazane. Coraz częściej się spotykam z miłymi słowami że dobrze że staram się zwrócić uwagę na to co się tutaj dzieję. i bardzo miło mi z tego powodu.
Ukasz napisał/a:
powiem tak... maila mozesz wysłac do cioci, babci siostry itd... maile w urzedach czy biurach parlamentarnych sa zbywane i nie sa traktowane powaznie. Wiec jezeli ktos chce byc traktowany powaznie to powinien sam sie powaga sytuacji wykazac.

W takim razie po co tacy ludzie podają kontakty pod postacią maila??? Internet jest coraz powszechniej stosowanym środkiem przekazu i kontaktu miedzy ludźmi i wydaję mi się że takie coś jak mail czy wizyta w biurze parlamentarzysty powinna być tak samo traktowana. I szczerze tak jest. Trener Biskupski na innym forum przytaczał przykład wizyty u Prezydenta miasta umówionej miesiąc wcześniej... Gdzie przybyli do Gniezna przedstawiciele Polskiego Związku Rugby mieli się spotkać z Prezydentem... Jednak się spotkali z jego zastępcą bowiem Sam prezydent miał Ważniejsze Sprawy... To ja się pytam dlaczego i po co w ogóle takie umawianie istnieje?

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 10:03   

problemowy napisał/a:
gdyby takowe fotki się ukazały z pewnością byłby reklamą dla fotografa. Dlatego z pewnością, fotograf coś z tego by miał. Myślę że jeszcze każdy po treningu-sesji w miłym towarzystwie chętnie wypiliby piwo za udany trening-sesję . Jeśli takie coś by powstało na pewno zostałoby tutaj pokazane

wystarczy udac sie do jakiegos ogarnietego salonu i przedstawic sprawe - dogadac umowe. Zaproponowac przykładowo umieszczenie baneru reklamowego na stronie www itd... Koszykówke robilo fotostube - moim zdaniem zrobili to dobrze.

problemowy napisał/a:
Trener Biskupski na innym forum przytaczał przykład wizyty u Prezydenta miasta umówionej miesiąc wcześniej... Gdzie przybyli do Gniezna przedstawiciele Polskiego Związku Rugby mieli się spotkać z Prezydentem...

A wiceprezydent vel zastepca to nie prezydent ??
Chodzi o zakres kompetencji... Prezydent tak na dobra sprawe ma za zadanie "klepnąc" dana kwestie, zastepca - wysłuchac, przedstawic, zaopiniowac, podnieśc do dyskusji. Nie zawsze udział "pierwszego" jest konieczny. Nie mniej tak jak napisałem wyzej. Ida wybory - warto przycisnąć. Dla niektórych to bedzie szansa na kolejne głosy, albo ich brak.

Odpowiedz do tematu