Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Puchar UEFA/Liga europejska
Autor Wiadomość
Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Paź 20, 2010 19:21   

Jutro kolejny mecz Lecha w Lidze Europa. :)
Tym razem rywalem jest Manchester City.Niby Lech powinien być bez większych szans.Ale patrząc na wynik Juve z Manchesteru można mieć jakąś nadzieję. :)

yahu 

Wysłany: Pią Paź 22, 2010 13:32   

Lech nie dał rady, na co głównie miała wpływ słaba pierwsza połowa meczu. Dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusji, City było lepsze pod każdym względem, ale to mnie nie dziwi. Potencjał Anglików jest o wiele wyższy niż Lecha. Co na plus? Walka do końca i nawet całkiem dużo składnych akcji. Szkoda że w ataku zagrał od początku "Czibamba", a nie Rudnevs. Podejrzewam że z Łotysza byłoby dużo więcej pożytku. Defensywa Lecha nie zagrała idealnie ale też nie popełniła rażących błędów. Po prostu rywal był lepszy.

lodolamacz 

Wysłany: Pią Paź 22, 2010 15:40   

yahu napisał/a:
. Po prostu rywal był lepszy.
No był ! Choć tez nie wystawili optymalnego składu.
Lech przy odrobinie szczęścia może i nawet remis by wyciągnął. Ale jak liczyć na dobry wynik, i to z takim rywalem, kiedy najbardziej opanowana umiejętność polskich piłkarzy to " łut szczęścia" a jak ta zawodzi - no to klapa!

yahu 

Wysłany: Wto Paź 26, 2010 12:20   

lodolamacz napisał/a:
yahu napisał/a:
. Po prostu rywal był lepszy.
No był ! Choć tez nie wystawili optymalnego składu.

Dodam tylko że City zagrało w tym meczu bez 100% zaangażowania. Widać wyraźnie że priorytet to liga angielska, zresztą nie tylko dla ManCity... Wystarczy zapytać przeciętnego kibica na wyspach co ma większą wartość - tytuł Mistrza Anglii czy zwycięstwo choćby w Lidze Mistrzów?
Co to wszystko ma do Lecha? Ano to, że Lech musi zacząć grać znacznie lepiej żeby wyjść z grupy. Honorowe porażki to za mało żeby zadowolić kibiców.

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Wto Paź 26, 2010 16:21   

To nie jest ich priorytet, tylko zwykłe tłumaczenie.
Od lat nie wygrywają, i maja z tym problemy.

Ja jeszcze nigdy nie słyszałem, żeby klasowy piłkarz przechodząc do Anglii powiedział: Jadę tam bo chce wygrać ligę angielską.

Jeśli jest inaczej to po ch** ciśnienie, i zwalnianie trenerów po nieudanym starcie w LM? Po co płacz działaczy i kibiców L'pool, że jako obrońcy tytułu nie mogą startować w LM bo zajęli 5 miejsce w lidze? Po co wycieczki, zagraniczni piłkarze i wyjazdy?

Przestańcie powtarzać tę chorą teorię bo się nie dobrze robi.

To jakby Gollob powiedział, że ma w dupie GP i woli wygrać Mistrzostwo Polski, bo to najlepsza Liga świata jest.

yahu 

Wysłany: Sro Paź 27, 2010 07:51   

Widać jak mało wiesz na temat specyfiki ligi angielskiej i nie tylko.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Paź 27, 2010 19:22   

dobrze że polscy fani premierszip wiedzą tak wiele.. wiedzą jakie są priorytety dla MU czy Liverpoolu.. :ok:

emmure 

Wysłany: Sro Paź 27, 2010 20:03   

Jestem z Utd od 1997r. i sezon w sezon Sir Alex Ferguson, najbardziej utytułowany trener w historii klubowej piłki, który jest dla mnie największą wyrocznią mówi
"najważniejsza jest premiership", ale skoro tacy napinacze jak wy "więdzą" lepiej od menadżera, który zdobył WSZYSTKO w klubowej piłce, to żyjcie dalej z tą myślą.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Paź 27, 2010 20:51   

Już widzę jak w sytuacji:

środa: Finał LM z Interem ;)
sobota: mecz o decydujący o mistrzostwie Anglii. MU traci do Chelsea 2pkt i jedynie zwycięstwo daje mu tytuł

A. Fergusson daje odpocząć paru gwiazdom zespołu bo "najważniejsza jest premiership". :D

No i wybacz, ale w napince dotyczącej MU i angielskiej piłki jesteś niedoścignionym wzorem.

yahu 

Wysłany: Pią Paź 29, 2010 08:11   

Marcineek napisał/a:
dobrze że polscy fani premierszip wiedzą tak wiele.. wiedzą jakie są priorytety dla MU czy Liverpoolu.. :ok:

Mam kolegów którzy na wyspach mieszkają ładnych parę lat i orientują się w tamtejszych realiach. Podpieram to dodatkowo własnymi obserwacjami meczów ligi angielskiej, a w nich widzę dużo większe zaangażowanie niż w LM, a już na pewno w LE.

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Pią Paź 29, 2010 12:14   

yahu napisał/a:
Marcineek napisał/a:

Mam kolegów którzy na wyspach mieszkają ładnych parę lat i orientują się w tamtejszych realiach. Podpieram to dodatkowo własnymi obserwacjami meczów ligi angielskiej, a w nich widzę dużo większe zaangażowanie niż w LM, a już na pewno w LE.
uważasz, że angielskie zespoły olewają LM ? no to masz widzę pojęcie. żaden właściciel nie pozwoli na takie podejście do najbardziej kasowej rozgrywki. to dzięki LM CR i DB są celebrytami a nie tylko gwiazdami piłkarskimi. to powoduje wzrost sprzedaży koszulek itd. a gwiazda na miarę wysp nie podpisze kontraktu reklamowego na dziesiątki i milionów euro. taki biznes

yahu 

Wysłany: Pią Paź 29, 2010 12:53   

kapusta napisał/a:
yahu napisał/a:
Marcineek napisał/a:

uważasz, że angielskie zespoły olewają LM ? no to masz widzę pojęcie. żaden właściciel nie pozwoli na takie podejście do najbardziej kasowej rozgrywki. to dzięki LM CR i DB są celebrytami a nie tylko gwiazdami piłkarskimi. to powoduje wzrost sprzedaży koszulek itd. a gwiazda na miarę wysp nie podpisze kontraktu reklamowego na dziesiątki i milionów euro. taki biznes

A pokaż mi gdzie napisałem że olewają LM?? Zwykle z perspektywy kibica ważniejsza jest wygrana z rywalem "zza miedzy", czyli liga. Nie wiem czy wesoło by było fanatykom Lecha gdyby ich zespół wygrał całą LE, a jednocześnie opuścił szeregi ekstraklasy?

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Pią Paź 29, 2010 13:51   

a jakoś nie widzę wzmianki o perspektywie kibica. bo chyba pisaliście o jakiś Fergusonach, zawodnikach i ich zaangażowaniu. uwierz mi, że kolesie biegający po boisku mają w 95% głęboko gdzieś to na czym zależy kibicom, tym bardziej na angielskich stadionach.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Paź 29, 2010 19:27   

O czym Wy tu piszecie? Na angielskich stadionach (najwyższej klasy rozgrywkowej) nie ma kibiców! Są klienci. ;)

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Sob Paź 30, 2010 08:02   

Marcineek napisał/a:
O czym Wy tu piszecie? Na angielskich stadionach (najwyższej klasy rozgrywkowej) nie ma kibiców! Są klienci. ;)

Nie przesadzaj, bo jeszcze Wyrocznia kibiców aka yahu uświadomi Tobie, że nie masz pojęcia o piłce....

Luis 

Wysłany: Sob Paź 30, 2010 13:16   

Marcineek napisał/a:
Są klienci. ;)
Bredzisz! To widzowie, siedzą i podziwiają ;) Teatr Panowie, teatr.

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Sob Paź 30, 2010 14:19   

Luis napisał/a:
Marcineek napisał/a:
Są klienci. ;)

w teatrze nie ma piwa i popcornu.
ale lekko odbiegliśmy od tematu.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sob Paź 30, 2010 19:21   

kapusta napisał/a:
Luis napisał/a:
Marcineek napisał/a:
Są klienci. ;)

w teatrze nie ma piwa i popcornu.
ale lekko odbiegliśmy od tematu.

Za to w kinie jest popcorn i piwo. ;)
Prawdziwi angielscy kibice oglądają mecze w pubach... Smutne to ale prawdziwe.
Co ciekawe niedawno trafiłem na ciekawy artykuł jakiegoś angielskiego dziennikarza (oczywiście przetłumaczony na język polski ;) ) który zachwycał się kibicami Lecha bawiącymi się na angielskich trybunach.Zastanawiał się dlaczego nie bawią się tak angielscy kibice... Odpowiedź jest prosta. Ich już na trybunach nie ma.Mają zakazy wstępu na stadiony.Zakazy które często są wystawiane z błahego powodu.Dlatego oglądając mecze angielskich drużyn w pucharach jest wszechobecna cisza.Przez co czasami mecz wydaje się nijaki.A widowisko ratuje tylko poziom sportowy.W polsce też już pojawiają się coraz większe pieniądze,nowe stadiony, kluby trafiają w ręce bogatych biznesmenów... A ja jako kibol mam nadzieję że w Polsce nigdy nie będzie drugiej Anglii na trybunach.Mam nadzieję że polskich kiboli nie da się kupić.Nawet za wielkie gwiazdy biegające po murawie i za grę rok w rok w elitarnej Lidze Mistrzów.

yahu 

Wysłany: Wto Lis 02, 2010 07:58   

dzieciol napisał/a:
Marcineek napisał/a:

Nie przesadzaj, bo jeszcze Wyrocznia kibiców aka yahu uświadomi Tobie, że nie masz pojęcia o piłce....

Tak, jestem wyrocznią i jeszcze mogę podać dokładne wyniki meczów w Anglii w najbliższej kolejce ;)

Antek masz rację ale to co napisałeś dotyczy klubów z czołówki, które zainwestowały ogromne pieniądze w transfery i podniosły ceny biletów do takich kwot, że przeciętny kibic może sobie oglądać mecz w pubie.

INUS 

Wysłany: Wto Lis 02, 2010 17:15   

Cyrk to zrobił Lech z biletami , zero szacunków dal kibiców, a wiara łazi na te mecze i tracą kapuche na bilety , a oni jak szlagier z MC blokują sobie 15tys biletów i sprzedają vipom i firmą, które rezerwują do swoich pracowników. KKS Lech zrobił smiech na sali banda gamoni i tyle. w d.... mam tego Lecha niech się najedzą tymi biletami przynajmniej kasa zaoszczędzona.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Lis 02, 2010 18:12   

INUS napisał/a:
w d.... mam tego Lecha

No to panu już podziękujemy. Na Man. City zapraszamy na wyspy. Na Juve do Turynu, a do Salzburga to nawet nie kieruję bo to nie aż tak "dżezi" klub... :heej:

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Wto Lis 02, 2010 23:25   

INUS napisał/a:
w d.... mam tego Lecha

w d.... to Ciebie ma Lech.

Ci co mieli mieć bilety dostali je. Reszta mnie nie obchodzi.

yahu 

Wysłany: Czw Lis 04, 2010 10:58   

Lech dziś stoi przed bardzo trudnym zadaniem ale nie jest na straconej pozycji. Faworytem jest oczywiście ManC i jeśli tylko gracze Lecha złapią odpowiedni luz, to kto wie? Remis jest w zasięgu, na zwycięstwo jednak ciężko liczyć. Zwycięstwo w lidze z Wisłą na pewno podbudowało piłkarzy. Zmiana trenera też powinna dodatkowo zmotywować.
Jeszcze kilka tygodni temu nie dawałbym szans poznańskiej drużynie, ale... ManC nie gra rewelacyjnie w LE i być może Lech to wykorzysta.

yahu 

Wysłany: Pią Lis 05, 2010 10:33   

No i proszę, każdy jest do ogrania! Nawet naszpikowany kasą Manchester! Nazwiska nie zawsze grają, ważna jest odpowiednia "chemia" między zawodnikami, a tej w zespole gości od kilku meczy brakuje. Lech to wykorzystał i zasłużenie zgarnął 3 punkty. Szczęście tym razem dopisało Kolejorzowi (gol Arboledy). Kto na plus, a kto na minus? Cała defensywa na plus, ale już kiedyś pisałem że akurat ta formacja Lecha robi dobrą robotę. Injac znowu kapitalny gol, tak powinien grać każdy defensywny pomocnik, czyli destrukcja + strzał z dystansu. Z kwartetu ofensywnego tylko Peszko zasługuje na pochwałę. Po raz kolejny słabo zagrał Rudnevs. Stilić i Krivets też niezbyt dobrze się spisali. Ten drugi bardzo łatwo tracił piłki, był jakiś taki mało dynamiczny. Lech ma cały czas problem z ofensywą ale na szczęście tacy zawodnicy jak Arboleda (niby obrońca a podejrzewam że mógłby zagrać w ataku :D ) czy Injac ratują sytuację.

lodolamacz 

Wysłany: Pią Lis 05, 2010 11:30   

Co, przy takim wyniku pisać ? Tylko :brawo: :brawo: :brawo: .
Choć można mieć uwagi do poszczególnych graczy Lecha, to jednak wynik tutaj jest rozgrzeszeniem...
Ale Jedno też rzucało się w oczy. Od dawna nie widziałem polskiej drużyny która wychodzi na boisko bez panicznego lęku do renomowanego rywala... Nie wiem czy to już zasługa Bakero? Bo tylko na ustawienie psychiczne pilkarzy mógł mieć jedynie czas.
Swego czasu po spektakularnych sukcesach nad City na kilka lat w Europie na poważnie zaczął się liczyć Widzew wydając polskiej piłce takich tuzów jak Boniek, Młynarczyk, czy Żmuda, może to City to taka Golgota polskiej piłki, po pokonaniu której rodzi się coś wielkiego. Tak by się chciało, żeby tak było!

r1 
69

Wysłany: Pią Lis 05, 2010 11:55   

lodolamacz napisał/a:
Cytat:
Swego czasu po spektakularnych sukcesach nad City na kilka lat w Europie na poważnie zaczął się liczyć Widzew wydając polskiej piłce takich tuzów jak Boniek, Młynarczyk, czy Żmuda

oby tak się stało, tylko proszę niech klub nie sprzedają taki zawodników jak tylko Ci dwa razy oddadzą celny strzał na bramkę :mruga:

jak pokazał transfer Lewandowskiego dziś mógł grać w LE całe mecze pewnie strzelał by bramki, a tak gra ogony, co go całkowicie zblokowało, tylko kaska tam jest większa

yahu 

Wysłany: Pią Lis 05, 2010 13:07   

r1 napisał/a:

jak pokazał transfer Lewandowskiego dziś mógł grać w LE całe mecze pewnie strzelał by bramki, a tak gra ogony, co go całkowicie zblokowało, tylko kaska tam jest większa

Tylko co by mu dał kolejny sezon w mizernej lidze polskiej? Zaryzykował i po prostu musi się przełamać. Brakuje mu skuteczności ale w końcu coś trafi i będzie dobrze. Na pewno gra z zawodnikami poziomu europejskiego zaprocentuje. Gdyby został w Lechu to pewnie jedyną korzyść odniósłby z promocji w LE i jego cena by wzrosła. Rozwoju by wielkiego nie zanotował.

r1 
69

Wysłany: Pią Lis 05, 2010 14:13   

yahu napisał/a:
Cytat:
Brakuje mu skuteczności ale w końcu coś trafi i będzie dobrze.

Coś to On już tam trafił, i nic z tego nie wynika. Musi się przełamać i dużo strzelać. Bo inaczej za parę miesięcy zapomnimy o nim jak o wielu talentach które wyjechały za granicę.

szczypi 
SGIF-team

Wysłany: Pią Lis 05, 2010 14:40   

r1 napisał/a:
Bo inaczej za parę miesięcy zapomnimy o nim

oj tam Smuda i tak będzie go powoływał :D

yahu 

Wysłany: Czw Gru 02, 2010 10:43   

Awans Lecha stał się faktem! Po losowaniu grup nie dawałem większych szans poznańskiej ekipie, a jednak futbol jest zaskakujący!
Szkoda, że wczorajszy mecz odbył się w tak fatalnych warunkach, bo zawodnicy nie mogli pokazać pełni możliwości. No i ten Kikut, który ma ogromną intuicję ofensywną ale niestety nie potrafi kopnąć piłki we właściwym kierunku. A szkoda, bo facet naprawdę ma niesamowity (jak na defensora) ciąg na bramkę rywala! Brakuje tylko strzału, ale to można wytrenować, więc panie Kikut - do roboty! ;)
Brawo dla Lecha za walkę, w dodatku zakończoną sukcesem!

Odpowiedz do tematu