Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stronnictwo Demokratyczne w Gnieźnie
Autor Wiadomość
SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Nie Paź 25, 2009 18:47   

Za błędy serdecznie przepraszam, ale wynikają one z szybkiej chęci odpowiedzi zainteresowanym rozmówcom. Pozdrawiam

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Pon Paź 26, 2009 06:31   

http://www.sd.pl/index.ph...c=1589&lg=&typ=

Warto przeczytać

JotKa

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Sro Paź 28, 2009 12:03   

Warto przeczytac.
http://wiadomosci.wp.pl/k...mosc_prasa.html
P.M.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Paź 28, 2009 12:26   

No ten artykuł działa na niekorzyść SD ;] A poza tym przypomnam, że temat wątku brzmi " Stronnictwo Demokratyczne w Gnieźnie"

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Sro Paź 28, 2009 12:48   

Członkowie Klubu SD w Gnieżnie nie są zamieszani w żadne afery z mieszkaniami, ani w żadne inne najdrobniejsze nawet wykroczenia :mruga: . Nie maja mają żadnych zaszłości, i w pełni popierają stanowisko p.Pawła Piskorskiego z powstałej sytuacji.
a link, cóż ,jest po to aby forumowiczom pokazać o co starym hmm. działaczom głównie chodzi .

JotKa

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Paź 29, 2009 11:11   

Generalnie gratuluję budowania atmosfery zaufania dla nowej formacji politycznej

:D

http://wiadomosci.onet.pl/2068454,11,item.html

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Czw Paź 29, 2009 11:43   

Generalnie dziękuję.
Tylko po co ten szyderczy uśmiech. Mam nadzieję, że naprawdę tak uważasz.
Pozdrawiam

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Paź 29, 2009 13:50   

Nie wydaje mi się. Trudno będzie zaufać ludziom formacji,która ma na konie jakieś nieczyste sprawy i pierze je w taki sposób. Nawet gdyby złaożyć że pan Piskorski ma czytste intencje to nikt tego po prostu nie kupi.

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Czw Paź 29, 2009 14:35   

Nieczyste sprawy mają na koncie starzy działacze SD, którzy próbowali uprawiać własną politykę, czyli czerpać korzyści z nieruchomości i być nadal w niebycie jak chociażby w ostatnich 3 latach.
Jeśli chodzi o obecne władze to nie słyszałem, żeby komukolwiek postawiono zarzuty. Domniemania i stawianie wirtualnych zarzutów nie podpartych żadnymi zarzutami, to niestety obecny trend w polityce, którym głównie kierują się politycy PiS i PO. Jest to przykre, nieuczciwe i niesmaczne. Ale taki mają jedyny sposób aby usunąć swoją konkurencję.
Mam wielką nadzieję i przekonanie, że władze SD mają na tyle dużo determinacji, że się nie poddadzą, a ewentualne stawiane absurdalne zarzuty szybko skomentują i udowodnią swoją niewinność wskazując stosowne dowody.
W przeciwieństwie do Ciebie, wierzę i widzę już to, że jest coraz szersze grono osób, które zainteresowane jest chociażby przynależnością do SD. Od początku lutego, kiedy przewodnictwo objął Pan Piskorski, uległa ona poprawie o blisko 400%. O czymś to świadczy. Zaufanie rośnie, tym bardziej, że obecnie na scenie politycznej dzieją się cuda i wielkie dziwy, a l;udzie mają już serdecznie dość tego spektaklu między Po i PiS.
Jeśli natomiast chodzi o gnieźnieńskie SD, to oczywiście jesteśmy nowymi ludźmi, nigdy nie związani dotychczas z polityką, nie zamieszani w żadne afery, z czystymi rękoma. Tutaj mam wrażenie i przekonanie, że naszą lokalną mądrą społeczność przekonamy do siebie i znajdziemy u nich pełne zaufanie, tym bardziej, że wojna między Po i PiS w Gnieźnie nabiera rumieńców. Mam nadzieję, że doprowadzi ona do wyniszczenia tych ugrupowań. Mam też wielką nadzieję, że nasi mieszkańcy widzą również to, jak PO upolitycznia wszystko co się da w mieście, aby przejąć totalnie całą władzę. Uważam, że tymi ruchami senatora lokalna społeczność jest już zrażona i da temu wyraz w wyborach. A tak poza tym, mógłby senator ogłosić co będąc senatorem zrobił dla miasta, dla przedsiębiorców, za którego również się uważa z kioskiem na Winiarach, ile projektów wniósł z własnej inicjatywy? Odpowiedź jest z góry wiadoma. NIC i NICZEGO NIE WNIÓSŁ.
Pozdrawiam.

emigrant 

Wysłany: Czw Paź 29, 2009 15:11   

SD napisał/a:
W przeciwieństwie do Ciebie, wierzę i widzę już to, że jest coraz szersze grono osób, które zainteresowane jest chociażby przynależnością do SD.

Nooo, głównie zainteresowana jest Polska Partia Kobiet, o czym piszą gazety a jakoś dziwnie zostało tu pominięte :-D

SD napisał/a:
Odpowiedź jest z góry wiadoma. NIC i NICZEGO NIE WNIÓSŁ.

Hehe, coś w tym jest. Niemniej, jestem ciekaw co Wy wniesiecie. Kolejna partyjka na scenie Gniezna. Potem wszystko z góry jak zwykle będzie się przedkładać na to co jest na dole. Aż chce się... :wc:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Paź 29, 2009 16:52   

SD napisał/a:
Nieczyste sprawy mają na koncie starzy działacze SD,

Nie tylko SD w każdym niemal ugrupiwaniu starzy działacze mają coś na koncie. Najpierw się to ukrywa, potem ubarwia a potem zakałda nową partię pod szyldem nowej jakości. I tak w kółko.

SD napisał/a:
Od początku lutego, kiedy przewodnictwo objął Pan Piskorski, uległa ona poprawie o blisko 400%. O czymś to świadczy.

A ajk wpłyneło to na zmianę notowań?

SD napisał/a:
Jeśli natomiast chodzi o gnieźnieńskie SD, to oczywiście jesteśmy nowymi ludźmi, nigdy nie związani dotychczas z polityką, nie zamieszani w żadne afery, z czystymi rękoma.

Chciałbym w to wierzyc jednak każdy tak twierdzi. Na początku.

SD napisał/a:
wojna między Po i PiS w Gnieźnie nabiera rumieńców

Yyyyy ??

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Pią Paź 30, 2009 08:43   

Drogi Ramzesie.
Zgadzam się, że większość starych działaczy ma coś za paznokciami. Ale w przypadku SD nie ma zmian barw klubowych, tylko tych ludzi zawieszono. Moim skromnym zdaniem to dobrze, bo sygnały dochodzą, że już się opamiętali i chcą pojednania.
Jeśli chodzi o lokalne SD to zapewniam, że są to nowi ludzie i nie mają nic brudnego za paznokciami. Dlaczego? Bo jesteśmy nowi dotychczas nie działający w polityce. Dlatego naszym celem jest pełna przejrzystość, prawdomówność i działanie na rzecz naszych mieszkańców i naszego regionu, celem diametralnej poprawy. Chcemy prowadzić agresywne działania a nie jak jest obecnie, politykę zachowawczą opartą na niezbędnym minimum.
Ponadto, na dzień dzisiejszy, tak już mówiłem wielokrotnie, skupiamy się na budowaniu struktur SD w całej Polsce. Następnie nastąpi ofensywa programowa i wyjście do ludzi, mediów, różnych środowisk zawodowych. Wówczas sondaże zapewnie nas zauważą i osiągniemy minimum minimalny próg wyborczy.
Pozdrawiam serdecznie.
P.M.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Paź 30, 2009 08:57   

Ja cały czas rozumiem tę argumentację. Ale czy ktoś to kupi - pytam ponownie? NAtomiast nowi członkowie startują z bagażem brudów pranych w partii. Z pijarowskiego punktu widzenia byłoby lepeij założyć nową, czystą formację. A tak - ludzi esie zastanawiają co w tej partii jest nie tak i dlaczego grupa Piskorskiego tak uparcie trzyma się akurat tej formuły zamiast iść w nową jakość. To przyznacie jest dziwne i nigdy nie da się tego do końca obronić...

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Paź 30, 2009 09:14   

Też jestem zdania, że nowi ludzie winni być związani z nowa formacją polityczną, a nie bazować na partiach o pewnym skrzywieniu. Wówczas obraz nowych będzie nierozerwalnie kojarzony z błędami tych, do których przystali. Przecież Pan Piskorski mógł założyć nieskalna żadnymi wadami partię nowoczesną. Dlaczego zatem związał się z SD? Wg mnie sięgał po kasę tej partii, by mieć gotówkę na kampanię wyborczą. Nie zmienię tego zdania, choćby nie wiem jak Pan Mikołajczak mnie przekonywał o dobrych intencjach nowego Wodza SD.
Oczywiście partię na dole tworzą normalni ludzie z naszych środowisk, żal będzie , jak ich pracy nie docenią wyborcy, bo większość zna Głównego Spadochroniarza do SD, gdyż nie jest to nowa twarz.
Wolę Olechowskiego i dziwię się,że przystał na współpracę z Panem Piskorskim. Ale widać nie znam się na polityce. Wiem jedno. Kto ma kasę, ten ma władzę. Będzie SD miało kasę, po władze szybko sięgnie.

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Pią Paź 30, 2009 16:48   

Droga Zofio i Ramzesie.
Oczywiście, że lepiej byłoby zawiązać nowe czytse ugrupowanie. Ale zawsze są dwa rozwiązania. Albo nowe albo uleczanie i ożywianie starego. Pan Piskorski wybrał wariant drugi i patrzę na to z wielkim optymizmem i wirzę, że się wszystko uda. Ale dla przypomnienia i dla wyjaśnienia Zofi chcę powiedzieć, że Pan Piskorski został w styczniu tego roku zaproszony przez starych działaczy do objęcia roli lidera w SD. Z tego co wiem wachał się bardzo ale w końcu się zdecydował. I zapewniam po raz kolejny, że pieniądze, a konkretnie nieruchomości, nie miały tu wielkiego znaczenia. Poproszono go by wyciągnął SD z blisko 20 letniego niebytu. Tego zadania się podjął. Czy zrobił dobrze, ocenimy później. Ja uważam, że wszystko się uda. Chciałbym jeszcze przypomnieć, gdyż wielu wiesza psy na SD i zarzuca PRL-owskie korzenie, ale to dzięki SD, która pomogła Wałęsie, o czym wielokrotnie wspominał, oraz Mazowieckiemu stworzono pierwszy pokomunistyczny rząd. Uważam, że to wielka zasługa i tego negować nie można.
Poza tym uważam, że Pan Piskorski wprowadza nową jakość uprawiania polityki do SD, nasze szeregi zasilają nowi członkowie, znane osoby, jak chociażby poseł Lis, Widacki, Filar. Uważam, że zbiegiem czasu wszystko się ułoży i osiągnięmy jak SD sukces.
Jeśli chodzi o finanse, to nie był powód dla którego przyszedł Pan Piskorski o czym niejednokrotnie pisłałem. Ale oczywiście zgadzam się, że w polityce ogrywają one znaczącą rolę. Uważam w takim razie, iż skoro SD sprzeda nieruchomości czego wymaga ustawa o partiach politycznych, to będzie trochę grosza i wówczas pomoże nam to w odniesieniu sukcesu.
Ramzesie. Formuła teraz w SD będzie nowa. Nowi ludzie, nowe zaangażowanie, nowe plany w tym pomogą. Oczywiście mógł Pan Piskorski zrobić inaczej, ale podjął się tej trudnej pracy i chce reaktywować coś co kiedyś żyło i pomogło w odbudowaniu demokracji i obaleniu komunizmu.
Jeśli chodzi o nasz Klub SD w Gnieźnie, to my tak w zasadzie skupiamy sie głównie na naszym mieście, mieszkańcach i powiecie. Chcemy jak najlepiej dla naszego regionu, chcemy ożywienia w naszym mieście, chcemy likwidować bezrobocie, chcemy pomóc naszym rodzimym przedsiębiorcą, gdyż to oni winni być kołem zamachowym naszego regionu i jego rozwoju. Będziemy prowadzić politykę odważną, a nie statyczną jak jest obecnie, nie boimy się trudnych decyzji, chcemy poprawić byt naszych mieszkańców. Dlatego też przygotowaliśmy nasz program pod kątem wyborów samorządowych, którego I odsłonę już pokazaliśmy. Teraz je konsultujemy, zbieramy pomysły naszych mieszkańców, analizujemy je i zapewne znajdą one odzwierciedlenie w tym programie, bo chodzi nam o to, aby był to program wspólny nasz wszystkich. Kolejne odsłony będą w odstępach trzy tygodniowych. Poza tym liczę i wierzę, że będziemy alterantywą do istniejących ugrupowań, a nasi mieszkańcy dadzą nam kredyt zaufania. Zapewniam, że się nie zawiodą.
Pozdrawiam i łączę wyrazy szacunku.
P.M.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Paź 30, 2009 16:54   

SD napisał/a:
Pan Piskorski wybrał wariant drugi

No właśnie - wybał wbrew logice. Wiec jakiś powód iał.Te powód jest bliżej nieznnany szerokim kręgom potencjalnych wyborców i dlatego własnei działa na niekorzyć SD.

SD napisał/a:
Poproszono go by wyciągnął SD z blisko 20 letniego niebytu. Tego zadania się podjął.

PRzepraszam - kto konkretnie go poprosił?

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Sob Paź 31, 2009 08:27   

Ramzesie.
Czy wybrał wbrew logice, czy nie, to się okaże przy okazji wyborów parlamentarnych w 2011 roku. Podjął taką decyzję i ja ją szanuję. Wierzę w to, że wszystko będzie zmierzało w jak najlepszym kierunku. A każdy z wyborców ocenii z biegiem czasu czy była to dobra decyzja czy też nie.
Jeśli chodzi o zaproszenie Pana Piskorskiego do SD? Zaprosiłi go ówcześni działacze zasiadający w Radzie Naczelnej, Zarządzie Głownym SD. Podczas XXII Kongresu kiedy poddano pod głosowanie wniosek o przejęcie przewodnictwa w SD przez Pana Piskorskiego, to na 102 delegatów za było 98. 4 wstrzymało się od głosu. A więc jednogłośnie wszyscy dotychczasowi działacze zaprosili go do SD i do podjęcia się tego trudnego zadania, jakim jest pobudzenie i przywrócenie wizerunku SD po 20 latach niebytu. Tak, że Ramzesie była do decyzja jak widzisz wszystkich działaczy SD.
I aby przerwać propagandę na temat rzekomego przyjścia Pana Piskorskiego tylko po kasę, powiem taką recz. Pierwszą osobą zaproszoną do SD i przejęcia przewodnictwa był Pan Prezes BCC. Lecz jego warunkiem było 30 mln na koncie. Wobec takiego postawienia sprawy temu Panu podziękowano. Pan Piskorski takiego warunku nigdy nie postawił i postanowił ruszyć od zera. Chwała mu za to.
Pozdrawiam.
P.M.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Lis 01, 2009 21:19   

SD napisał/a:
Podjął taką decyzję i ja ją szanuję.

Ja też. ALe nie rozumiem. Nie rozumiem - nie głosuję. Mam nadzieję, że ten prosty związek logiczny jest czytelny. To dośc ważna informacja dla członków SD, bo jak sądzę podobnie myślących są miiliony...

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Pon Lis 02, 2009 07:32   

Ramzesie i wszyscy Szanowni Wyborcy!
Jeśli rozumiecie tą sytuację, to dajcie mu szansę. Ja nie uważam iż zrobił wbrew logice. Zrobił myślę dlatego, że SD istnieje i ma zaplecze polityczne i pewną grupę członków chcących działać. Dajcie szansę i kredyt zaufania, a oceniać będziemy później bo konkretnych wynikach pracy. Działa dopiero od lutego, a więc niespełna 8 miesięcy. Na wyniki trzeba jeszcze trochę poczekać. Wierzę w to, że uda nam się dotrzeć do wyborców i ich do siebie przekonać. Więc proszę o spokój, o obserwację działań SD, a ocena będzie przy urnach w 2011 roku podczas wyborów parlamentarnych.
Natomiast ja osobiście skupiłbym się i tak będę robił wraz z członkami SD w Gnieźnie, na naszym mieście i naszych mieszkańcach. Dla mnie priorytetem jest nasz region i poprawa jego wizerunku, poprawa bytu naszych mieszkańców i rozwój miasta i powiatu. I to dla mnie teraz jest rzeczą świętą. Tutaj trzeba działać i zrobić taki realny program, aby pobudzić naszych lokalnych przedsiębiorców do działania, do tworzenia nowych miejsc pracy, do rozwoju szkolnictwa, w tym wyższego, do stworzenia warunków dla młodych mieszkańców Gniezna w zakresie zatrudnienia, szkolenia, do stworzenia warunków dla potencjalnych przyszłych inwestorów, do rozwoju sportu i turystyki, kultury, pomoc ludziom starszym i biednym, stworzyć warunki do powszechnego dostępu do internetu, poprawić warunki i jakość zarządzania miastem i powiatem. Należy prowadzić politykę "agresywną" pod kątem inwestycji, działania winny być śmiałe wybiegające troszeczkę w przyszłość. Chcemy przerwać obecną sytuację prowadzenia polityki statycznej, zachowawczej, w zasadzie opierającej się na działaniach z dnia na dzień, nie dających nic szczególnego naszym mieszkańcom i naszemu miastu. Chwalenie się Miasta i Prezydenta oraz Starosty swoimi mizernymi sukcesami, jest nie poważne a bierze się to z faktu zbliżających się wyborów samorządowych. Inwestycje którymi się chwalą nasi włodarze są inwestycjami z góry zaplanowanymi, natomiast jest totalny brak inwestycji strategicznych i wybiegających w przyszłość. Czy nasi włodarze zrobili coś, aby ściągnąć do Gniezna jakiegoś poważnego i dużego inwestora, który dałby przynajmniej 200 - 300 miejsc pracy? NIE! Czy zrobili coś na rzecz naszych lokalnych przedsiębiorców aby poprawić im warunki funkcjonowania? NIE! Czy zrobiono coś, aby zatrzymać naszych mieszkańców w Gnieźnie, dając im możliwość pracy? NIE! Więc pytam się co zrobiono, aby nadal im zaufać?! Chwalenie się podrzędnymi inwestycjami, oczywiście również potrzebnymi, ale nie mającymi znaczenia dla poprawy bytu naszych mieszkańców i rozwoju naszego regionu jest totalną fikcją i mydleniem oczu. Mam wielką nadzieję, że mieszkańcy to widzą i dadzą temu wyraz w najbliższych wyborach. Mam też wielką nadzieję, że obdarzą kredytem zaufania nowe twarze w lokalnej polityce, niczym nie skrępowane, nie uwikłane w żadne układy. Takimi ludźmi jesteśmy m.in. my członkowie SD w Gnieźnie. Dlatego proszę nie skupiać się głównie na liderze SD, czy zrobił on dobrze czy też nie, bo na to przyjdzie odpowiedź później, tylko skupmy się na naszym mieście i na tym, co tak naprawdę robi się dla naszego regionu i miasta.
Pozdrawiam serdecznie.
P.M.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Lis 02, 2009 08:07   

SD napisał/a:
dajcie mu szansę

zbyt wiele razy dawałem szansę politykom

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Pon Lis 02, 2009 08:35   

Ramzesie spróbuj raz jeszcze, a się nie zawiedziesz! Troszeczkę więcej optymizmu.
I również proszę o kredyt zaufania dla lokalnego SD.
Pozdrawiam.
P.M.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Lis 02, 2009 13:05   

SD napisał/a:
Takimi ludźmi jesteśmy m.in. my członkowie SD w Gnieźnie. Dlatego proszę nie skupiać się głównie na liderze SD

Tu się nie zgadzamy SD. Jeśli struktura gnieźnieńska jest częścią krajowej SD, to jako cząstka partii politycznej będzie zmuszona realizować odgórne decyzje liderów. Tak jest z każdą partią. Dlaczego nie założyliście lokalnej partii lub stowarzyszenia niezależnego od warszawskich wodzów?
Jestem realistką. Bez tej partii i jej kasy i tu w regionie gnieźnieńskich nie zdziałalibyście za dużo sami. Choć ZG jakoś się trzyma :mruga:
Oszukiwali mnie politycy i wczasach komuny i w tzw. demokracji. Słowami karmicie jak oni. A ja jestem głodna czynów. Czy po czynach zatem Was poznamy? Takie czyny winny już być przed wyborami, bo na pobożne życzenia i obietnice chyba nabierze się jedynie naiwny elektorat, bo ten zmanipulowany ja ja, teraz mówi nie. Czy jestem osamotniona w tej wypowiedzi? Ilu członków obecnie macie w Gnieźnie w SD?

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Pon Lis 02, 2009 16:52   

Droga Zofio!
Jesteśmy częścią krajową SD i nie odżegnuję się od decyzji władz naczelnych. Tylko jak na dzień dzisiejszy nikt z naczelnych nie ingeruje w wewnętrzne sprawy tych na dole zarówno w sprawy klubowe jak i te co idą na zewnątrz, jak np. sprawy programowe. Oczywiście są rzeczy konsultowane ale obowiązuje dialog i siła argumentów i na naszym podwórku jest normalnie, bez konfliktów, po naszej myśli.
Dlaczego jesteśmy w SD? Bo bliskie nam są idee głoszone przez SD. Poza tym ludzie są bardzo wartościowi i obowiązuje pełna demokracja. Nie ma też wodzostwa w partii, jak to niektóre media próbują pokazać.
Jeśli chodzi o czyny, to zapewne dobrze wiesz, że nowemu ugrupowaniu zawsze jest ciężej coś pokazać, dostać się do mediów, etc. Ale przyjdzie taki czas, że i o nas usłyszysz i zobaczysz nas w akcji. Zapewniam, że nastąpi to niedługo.
Jeśli chodzi o człnków?
Jesteśmy cały czas w fazie formowania i przyjmowania nowych członków. Jest ich, kandydatów, kilkunastu. Lecz podchodzimy z wielką ostrożnością i staramy się każdego najpierw sprawdzić, czy to osobiście w rozmowie, czy też w działaniu. Dlaczego tak? Otóż było już paru chętnych, którym tylko zależało na nr 1 na liście wyborczej. Takich ludzi nie chcemy i będziemy się od nich ustrzegać.
Obecnie pełnoprawnych członkó jest kilkunastu. O dokładnej liczbie i nazwiskach nie będę mówił, gdyż mamy sygnały iż PO z Panem senatorem zaczynają nas rozszywrowywać, aby coś ciekawego znaleźć. Na to przyjdzie czas i napewno nazwiska zostaną wkrótce podane. Niebawem ruszy nasza strona internetowa www.sd-gniezno.pl to niej szczegóły się ukażą.
Pozdrawiam serdecznie i łączę wyrazy szacunku.
P.M.

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Nie Lis 08, 2009 16:58   

Witam serdecznie wszystkich.
Wobec jednego z tematów na tym forum, a mianowicie "Kto na Prezydenta Miasta Gniezna", nie widząc obecnie możliwości wyłonienia jednego wspólnego prawicowego kandydata, z uwagi na chęć totalnego przejęcia władzy przez PO, a zarazem mydlenie oczu naszym mieszkańcomKlub SD w Gnieźnie wystawi swojego kandydata, którego dane personalne przedstawimy Państwu niebawem.
Z wyrazami szacunku.
P.M.

cwb 

Wysłany: Nie Lis 08, 2009 17:11   

a czy SD poza tymi wpsiani na forum cokolwiek wiecej pokaze? jesli liczycie, ze to forum zapewni Wam elektotat, to musze Was zmartwic, no ale kurcze nie... chyba pora sie szerzej pokazac mieszkancom. prawda?

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Nie Lis 08, 2009 18:41   

Witam cwb.
Bardzo szanuję Twoje opinie bo są obiektywne i każdy ma prawo do swoich wypowiedzi. Oczywiście zgadzam się z Tobą, iż na razie jesteśmy niezbyt aktywni, a to związane jest głównie z budową struktur i naszego programu. Ale zapewniam Cię, że już za niedługi czas ruszymy z głosem do mieszkańców. Wtdey będzie szansa na bardziej obiektywną ocenę naszych już konkretnych działań.
Pozdrawiam.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Nie Lis 08, 2009 20:10   

SD napisał/a:
Wtdey będzie szansa na bardziej obiektywną ocenę naszych już konkretnych działań.
A co będzie,jeśli odwołają wodza SD Pana Piskorskiego, który ze 100 osób zawiesił 60? (Chyba,że mam mierne dane)Jak wtedy będzie wyglądał wizerunek SD gnieźnieńskiego?
Walka o władzę na szczycie nie jest bez znaczenia na dole, bo wskazuje,że jak w każdej partii politycznej jest walka o stołki. Czyż zatem wyborca nie będzie was odbierał przez pryzmat tej rozgrywki? I nie obdarzy was zaufaniem, takim, jakiego oczekujecie?

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Nie Lis 08, 2009 20:33   

Droga Zofio.
Jeśli chodzi o SD na górze, to Zarząd Krajowy SD zawiesił 69 członków SD z terenu całej Polski, za naruszenia których się dopuśicili m. in. prowadzenia działalności gospodarczej na majątku partii, czerpanie z nich korzyści finansowych, ale także za szkodzenie swoim działaniem wizerunkowi partii. Powiem szczerze, że może to nie najlepsze metoda, ale Panowie ci niebyli skłoni do dialogu, o którym tak wiele się mówi. Chcieli natomiast trwać w starej rzeczywistości i niebycie politycznym, byle by tylko kasa się zgadzała. Wobec powyższego Zarząd Krajowy SD podjął takie kroki. Usunięte osoby to starzy działacze, a ich średnia wieku to około 68 lat. Więc nic dziwnego, że chcieli spokojnie sobie żyć. Tylko pytanie jest takie teraz. To po co zapraszali Pana Piskorskiego, który zapowiedział od razu, że chce zrobić porządek z majątkiem i ze strukturami jeśli chodzi o nowych członków? I takie przyzwolenie dostał. A teraz afera?! Jest pewna niekonsekwencja starych działaczy.
Jeśli się dobrze orientujesz odbył się XXIII Kongres Nadzwyczajny, który wybrał Nowego Przewodniczącego Rady Naczelnej i uzupełnił jej skład osobowy. 15 jest jej posiedzenie i zostanie ustalony system wyboru delegatów na Zjazd Zwyczajny celem wyboru nowych władz SD na kolejne 4 lata. Poza tym uzupełniony został skład Zarządu Krajowego SD.
Piszesz o odwołaniu Pana Piskorskiego. Ale kto go odwoła? Ci starzy działacze, których już nie ma?! Powiem szczerze, że jest to po prostu niemożliwe. A SD teraz już pójdzie w dobrym kierunku i będzie poprawiało swój wizerunek.
Co do nas w Gnieźnie. Nie mamy sobie nic do zarzucenia i robimy swoje. Ozywiście nieporozumienia na górze mają jakiś wpływ na odźwięk, ale bez przesady. Tak jak pisałem my będziemy robić swoje, przekonywać nazych mieszkańców, wprowadzać świetne projekty, przekonywać do siebie. Wizerunek się poprawi w ramach pozytywnego działania na recz naszych obywateli, naszego społeczeństwa.
Mam nadzieję, że rynek polityczny lokalny rządzi się troszeczkę swoimi prawami, oczywiście nie oderwanymi od centrali, ale staramy się żyć swoim życiem i naszych mieszkańców. Jak do tej pory nikt nam niczego jeszcze nie narzucał. Jest wszystko w jak najlepszym porządku.
Pozdrawiam Zofio.

cwb 

Wysłany: Sob Lis 21, 2009 19:30   

ja moze zapale symboliczna swieczke [*]

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Lis 21, 2009 20:11   

Odwołanie Piskorskiego to zła wiadomość dla tych który chcieli postawić na SD w wyborach.

Odpowiedz do tematu