Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stronnictwo Demokratyczne w Gnieźnie
Autor Wiadomość
SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Nie Lis 22, 2009 12:41   

Szanowni Państwo!
Proszę o nie szerzenie nieprawdziwych informacji i mieszanie w głowach naszych mieszkańców i potencjalnych wyborców.
Otóż sprawa wygląda następująco.
W związku iz nformacjami o XXIII Nadzwyczajnym Kongresie Stronnictwa Demokratycznego w dniu wczorajszym informuje, że XXIII Kongres SD odbył się 4 listopada br. Kongres nie odwołał przewodniczącego SD Pawła Piskorskiego. XXIII Kongres odwołał z funkcji przewodniczącego Rady Naczelnej Krzysztofa Góralczyka i powołał w jego miejsce Waldemara Prusaka.
Spotkanie zorganizowane 21 listopada przez byłego przewodniczącego RN i jego współpracowników miało charakter prywatny i nie mało zdolności podejmowania prawomocnych uchwał.
Sąd Okręgowy w Warszawie postanowieniem z dnia 19 listopada uznał, że były przewodniczący RN SD Krzysztof Góralczyk wraz z popierającymi go działaczami nie mogą być nawet uznani za stronę w postępowaniu o dokonanie wpisu nowych członków władz Stronnictwa Demokratycznego, a tym samym odrzucił ich wniosek.
Władze SD, Rada Naczelna i Zarząd Główny, postanowiły o jak najszybszym uporządkowaniu struktur partii i doprowadzeniu w możliwie najszybszym terminie do demokratycznych wyborów na wszystkich szczeblach Stronnictwa. Na 9 stycznia zwołany został Kongres Nadzwyczajny, aby dokonać umożliwiających to korekt w statucie i rozpocząć powszechną procedurę wyborczą w SD. I tak sprawa się ma.
Poza tym przedstawiam poniżej wypowiedź Przewodniczącego SD
KONIEC zamieszania w SD
Zamieszanie wewnątrz Stronnictwa Demokratycznego dobiega końca. Sąd rejestrowy uznał wczoraj, że osoby które próbowały dokonać przewrotu wewnątrz partii nie mogą nawet być uczestnikami postępowania dotyczącego rejestracji zmian we władzach SD.
Nie miałem wątpliwości, że tak się to właśnie skończy, bo od samego początku moi przeciwnicy postępowali całkowicie bezprawnie. Żałuję jednak bardzo, że były Przewodniczący Rady Naczelnej SD Krzysztof Góralczyk i jemu podobni swoim postępowaniem konsekwentnie próbują zepchnąć SD w polityczny niebyt.
W takich właśnie kategoriach traktuje zwołane przez kilkudziesięciu zawieszonych działaczy SD zebranie, które odbyło się dziś w Warszawie. Ich postępowanie szkodzi Stronnictwu, a podjęte decyzje❠nie mają oczywiście żadnej mocy prawnej.
Szkoda, że autorzy dzisiejszego spotkania nie skorzystali z możliwości podporządkowania się prawu. Nie zmienia to jednak w najmniejszym stopniu mojej determinacji, aby doprowadzić do demokratycznych i całkowicie transparentnych wyborów wewnątrz Stronnictwa Demokratycznego.
Nawet najbardziej absurdalne zachowania grupki działaczy SD nie zawrócą zdecydowanej większości członków SD z drogi odbudowy siły i znaczenia Stronnictwa. Jestem zdeterminowany, aby wypełnić zadanie którego podjąłem się kilka miesięcy temu. Stronnictwo Demokratyczne odzyska należne mu miejsce na scenie politycznej niezależnie od tego jak bardzo jest to nie w smak moim przeciwnikom.
Paweł Piskorski-Przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego
Tak,że widzicie Państwo, że SD ma się w bardzo dobrej kondycji, a wczorajsze spotkanie i dziwne uchwały to sprawy typowo prywatne ludzi, których w SD już nie ma.
Dlatego też proszę bardzo Państwa o dalsze zaufanie, gdyż SD jest, było i nadal będzie.
Pozdrawiam serdecznie.
P.M.

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Nie Lis 22, 2009 15:55   

Szanowni Państwo.
Poza moimi wyjaśnieniami polecam przeczytać poniższy artykuł.
http://www.rp.pl/artykul/2,395090.html
Pozdrawiam.
P.M.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Lis 22, 2009 19:26   

Nestety obawiam się, że jakkolwiek ta cała awantura by się nie skończyła działa on ana niekorzyść SD

nansen 
nansen

Wysłany: Pon Lis 23, 2009 06:38   

A ktoś , kto czuje się zagrożony tym że odnowione SD , mocne finansowo , wejdzie na scene polityczna w 2010, bardzo stara się podgrzewac atmosferę .A interes w osłabianiu SD ma i lewica PO i partie centrowe

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Lis 23, 2009 16:41   

Myśle ze nikt z wymienionych na serio nie boi się tej frakcji. Przynajmniej na razie.

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Wto Lis 24, 2009 06:57   

SD nie jest frakcją , jest legalną partia polityczną działajacą od 1937 roku, posiadającą swoje koło poselskie w obecnym sejmie

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lis 24, 2009 08:58   

Wobec twego yyśle ze nikt z wymienionych na serio nie boi się tej partii.

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Wto Lis 24, 2009 10:06   

SD jest partią przyjazną i koncyliacyjną . Nie trzeba jej się bać :yes: . Szukamy przyjaciół , a nie wrogów.

cwb 

Wysłany: Sro Lis 25, 2009 22:36   

Szukajcie a znajdziecie... a gdzie sa Pana koledzy Panie Piotrze? mial Pan juz wystzskich oglosic...

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Nie Lis 29, 2009 12:35   

Niebawem Państwo przeczytacie na naszej stronie www.sd-gniezno.pl. I nie tylko o naszych członkach ale również wiele innych ciekawych rzeczy, w tym nasz program, nasze stanowiska w różnych sprawach, z życia SD, z życia naszego klubu, etc. Zapraszam wkrótce.

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Pon Lis 30, 2009 17:49   

Witam Państwa.
W dniu dzisiejszym Sąd Okręgowy w Warszawie uznał władze Pana Piskorskiego rejestrując nowe osoby na kluczowe stanowiska. Tym samym spór ze starymi działaczami którzy prowadzili interesy na majątku partii i którym się z tego dobrze żyło się zakończył.
Proszę przeczytać.
http://www.sd.pl/index.ph...c=1619&lg=&typ=
Pozdrawiam.
P.M.

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 11:30   

STRONNICTWO DEMOKRATYCZNE – DRUGA ODSŁONA PROGRAMOWA
Witam serdecznie Państwa.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzisiaj chciałbym Państwu przedstawić drugą odsłonę programową SD pod kątem zbliżających się wyborów samorządowych w 2010 roku oraz to, z czym Klub SD w Gnieźnie wychodzi do swoich mieszkańców.
Dzisiaj Państwu prezentujemy kolejne trzy działy z naszego programu. To dział „Kapitał Ludzki”, „Kultura” i „Edukacja.
Celem Klubu Stronnictwa Demokratycznego w Gnieźnie jako partii dialogu, w zarządzaniu miastem i powiatem gnieźnieńskim, jest również zwiększenie roli organizacji pozarządowych, licznych stowarzyszeń, rad osiedli, etc., ale także pojedynczych mieszkańców, otwarcie się na ich pomysły, sugestie, porady, gdyż chcemy zmieniać nasz region dla dobra wszystkich mieszkańców. Dlatego też wszystkie organizacje winny znaleźć należyte miejsce w systemie zarządzania miastem, a ich kapitał ludzki, wiedza i doświadczenie winny być starannie wykorzystane dla dobra ogółu. Poza tym, chcemy wyrównywania szans rodzin niepełnych i wielodzietnych, pomoc seniorom, gdyż w tym środowisku społeczności gnieźnieńskiej drzemie również wielki kapitał, wiedza i doświadczenie. W ramach tego działu tematycznego chcemy zrealizować m. in. zadania związane z nadaniem właściwej roli samorządom pomocniczym (m. in. radom osiedli) poprzez zwiększenie ich kompetencji, wpływu na decyzje administracji miasta oraz poziomu finansowania (wzmocnienie kompetencji decyzyjnych), wspieranie dialogu społecznego na różnych poziomach, celem umożliwienia ujawniania się obywatelskich inicjatyw, wyrównywanie szans rodzin niepełnych i wielodzietnych w edukacji i rozwoju indywidualnym, aktywizacja zawodowa i działania przeciw wykluczeniu osób samotnych, bezdomnych, niepełnosprawnych i bezrobotnych, inicjowanie działań pozwalających na godziwe funkcjonowanie seniorów w społeczeństwie oraz inicjowanie działań pozwalających na przywrócenie do aktywizacji zawodowej osób z grupy 50+.
Klub Stronnictwa Demokratycznego będzie również działać i sprawiać, aby nasze miasto stało się znane zarówno z bogatego dorobku artystycznego, z ośrodków, w których ta kultura jest realizowana, ale również z tego, że Gniezno stanowi kolebkę polskiej państwowości. Będziemy w ramach rozwoju kultury realizować przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem walorów Gniezna, jako kolebki polskiej państwowości, wspieraniem działań mających na celu poprawę infrastruktury gnieźnieńskich instytucji i obiektów kulturalnych poprzez rewitalizację obszarów historycznych i poprzemysłowych z przeznaczeniem na działania kulturalne, edukacją kulturalną dzieci i młodzieży, rewitalizacją starówki o informacje upamiętniające różne historyczne wydarzenia, upowszechnieniem i promocją muzeum archidiecezjalnego, rewitalizacją i zagospodarowaniem okolicy jeziora Jelonek na prastarą wioskę, w której dzieci i młodzież mogliby poznawać rękodzieło i kulturę ludową okresu średniowiecza oraz z działaniami na rzecz rozwoju i większej aktywności gnieźnieńskiego teatru.
W celu zagwarantowania stabilnego rozwoju miasta niezbędne jest również zapewnienie dopływu dobrze wykształconych kadr. Konieczne jest podwyższanie standardów edukacji na wszystkich szczeblach systemu oświaty. Gniezno obecnie nie należy do silnych centrów akademickich w Wielkopolsce. Klub Stronnictwa Demokratycznego podejmie zatem działania na rzecz zwiększenia oferty edukacyjnej w Gnieźnie i zatrzymania zdolnego kapitału ludzkiego. Chcemy powołania działającej przy Prezydencie Miasta społecznej Rady Oświatowej, której zadaniem będzie wypracowanie programu oświaty miasta w perspektywie kilku i kilkunastoletniej. Program będzie zawierał cele polityki oświatowej, metody osiągania celów, zakładane efekty, metody oceny realizacji programu. Poza tym, będziemy chcieli stworzyć możliwości i pozyskiwać na teren Gniezna nowe uczelnie wyższe, stworzyć i wdrożyć w życie porozumienie trójstronne: władze miasta (powiatu)- przedsiębiorcy – uczelnie wyższe, celem edukowania młodzieży na kierunkach zgodnych
z zapotrzebowaniem gnieźnieńskiego rynku pracy, stworzyć możliwości i utworzyć kolejne placówki przedszkolne i żłobek, wdrożyć system wynagradzania i motywowania kadry nauczycielskiej, a także permanentnego podwyższania kwalifikacji, utworzyć „klasy akademickie”, we współpracy z uczelniami wyższymi, w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, wspierać uczelnie w tworzeniu atrakcyjnych warunków pobytu studentów w Gnieźnie: przyjazne kampusy, tereny do uprawiania sportu i wypoczynku oraz wprowadzić program „Edukacja dzieci i młodzieży poprzez sport” – zajęcia pozalekcyjne na miejskich obiektach sportowych, np. basen.
Liczymy z Państwa strony na wielkie zaangażowanie, gdyż razem w końcu możemy dla naszego regionu zrobić coś wspaniałego, coś co pozwoli nam godnie i z wielkim zadowoleniem żyć. Dlatego ewentualne sugestie proszę przesyłać na e-mail: piotr.mikolajczak.sd@wp.pl. Z góry serdecznie wszystkim dziękuję i raz jeszcze zapraszam do udziału w naszych pracach, gdyż razem możemy zrobić więcej i lepiej.
Z poważaniem
P.M.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 19:15   

Może nie będę oryginalna, ale podobnych planów było wiele. Szumne wizje rozwoju, wyrównywania szans, podnoszenia rangi edukacji, tworzenia miejsc pracy, wiekszego uczestnictwa społecznego w decyzjach administracyjnych, różne chwytliwe slogany wyborcze- niestety....
A ja chcę uzyskać jedynie konkretną odpowiedź: proszę wskazać źródła finansowania marzeń waszej partii.Bo to, że pokrywają się one z marzeniami społeczeństwa, to dobrze wychwyciliście obserwując dyskusję i na forum i w różnych komentarzach na portalach.
Liczba przedszkoli i żłobków winna być dostosowana do potrzeb. Dziś owszem, jest za mało. A za trzy lata ,gdy przyjdzie niż demograficzny, to będziemy je likwidować, bo będą generować koszty dla budżetu? Tak już było i straty się jedynie zwiększały.
Drogie SD. Naprawdę nie powalacie mnie na kolana. Choć podziwiam upór w znajdowaniu wyborców. Myślę, że pozyskacie go w dużym procencie. Ludzie lubią marzycieli i tych, co obiecują lepsze jutro. Gorzej później z realizacją, ale to już zupełnie inny temat.
Życzę sukcesów

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 19:23   

zofia Nałkowska napisał/a:
Naprawdę nie powalacie mnie na kolana.

No właśnie. W tej całej prezentacjo SD od początku martwi mnie jedno - nie czuję żadnej nowej jakości. Jak pytam w podobnym do Zofii tonie słyszę, że mam im zaufać... A ja nawet nie wiem komu mam zaufać..

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 19:35   

Diabel-tasmanski napisał/a:
A ja nawet nie wiem komu mam zaufać..

Zaufanie społeczne traciły różne partie i różne nie zrealizowane programy. Tak trwało latami i trwać będzie. SD wyszukuje wąskich nisz, którymi może zabłysnąć i pozyskać elektorat wyborczy. A nuż ktoś naiwnie da się złowić. Życie uczy:stąpaj twardo po ziemi i licz sam na siebie. Partie tak niestety już mają. Zbijają kapitał na naiwnym społeczeństwie. Mnie nie zmanipulują, choć życzę im tego,bym za jakiś czas powiedziała: Panowie, pomyliłam się. Jesteście solą tej ziemi i jej motorem.

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 20:43   

Droga Zofio.
Dziękuję za Twoje opinie i zainteresowanie. Mam wielką nadzieję i przekonanie, że za jakiś czas powiesz, sorry SD pomyliłam się. Wiadomym jest, że podstawą każdego programu i jego realizacji są środki finansowe. Z tych ogólnie dostępnych również skorzystamy. Głowne uderzenie chcemy skupić na wykorzystaniu maksymalnym środków unijnych, co obecnie w Gnieźnie i powiecie wygląda delikatnie mówiąc mizernie co sama zapewnie zauważasz, ale przede wszystkim na nowej formule finansowania inwestycji, którą w skali ogólnopolskiej pierwsze zaprezentuje SD. Pozowlisz Zofio, że w tej chwili nie pwoiem nic więcej, gdyż konkurencja czycha na łakome kąski. Zapeniam, że rozwiązanie to jest bardzo potrzebne Polsce i samorządom, a przyjęło się w wielu karjach Europy, w tym przede wzystkim w Szwecji.
Zapewniam, że niebawem to usłyszysz od nas, jak również szczegółowe rozwiązania wszystkich rzeczy które chcemy dla miasta i powiatu zrobić.
Pozdrawiam serdecznie i życzę więcej optymizmu jeśli chodzi o partie plityczne, w tym szczególnie SD.
P.M.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 21:10   

SD napisał/a:
Pozowlisz Zofio, że w tej chwili nie pwoiem nic więcej, gdyż konkurencja czycha na łakome kąski. Zapeniam, że rozwiązanie to jest bardzo potrzebne Polsce i samorządom, a przyjęło się w wielu karjach Europy, w tym przede wzystkim w Szwecji.

Szwecję akurat dobrze znam,bo mam rodzinę. Szwecja do takich rozwiązań dochodziła latami.
Zaryzykuję i poddam SD przedwyborczemu testowi. Jak SD podzieliłoby budżet miasta na 2010 rok (patrz temat budżet w dziale polityka). Kto bowiem budżet wygra, wygra też wybory.Oczywiście, to moje subiektywne zdanie, ale jestem dobrym obserwatorem sceny politycznej naszego miasta.

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Wto Gru 15, 2009 09:06   

Droga Zofio.
Podział budżetu o który mnie pytasz to temat poważny i trzeba się przed nim ukłonić i to na dużej. Więc pozowlisz, że teraz nie podam Tobie żadnych konkretów. Natomiast czytając to co media opisują twierdzę stanowczo, że budżet Jacka Kowalskiego to budżet zachowawczy który zapewni stagnację miasta a nie jego rozwój. To co zostało w nim zaproponowane to budżet nic. Dwie inwestycje i to do roku 2016 a mianowicie blok socjalny i Lulkowo to śmiechu warte. Jako znawczyni problemu zapewne to zauważasz. Poza tym, skoro Pan Kowalski wymienia blok socjalny jako inwestycję na którą wziął kredyt, to pytam co ona za korzyść przynosi dla miasta, oprócz tego, że lokala tam dostaną wybrane osoby może bliskie Panu Prezydentowi, gdyż szum o tym został już wcześniej podniesiony i tak do końca nie jest wyjaśnione kto tam się zasiedli.
Ja jestem zwolennikiem agresywnej polityki budżetowej, często być może winna ona być na pograniczu ryzyka. Lepiej w krótkim okresie zrobić dużo, nawet za pożyczone pieniądze aby zaczęło przynosić to dochody dla miasta od razu i z tych korzyści budować kolejne budżety, niż nie robić nic i prowadzić politykę stagnacji. To jest moje zdanie i ja budżet skonstruował bym kompletnie inaczej przeznaczając zdecydowanie najwększe środki na inwestycje po to aby dać mieszkańcom po pierwsze prace, rozwój, zwiększyć dochody miasta, by miasto zmieniało swoje oblicze na lepsze w szybkim tempie, aby młodzież mogła gdzie studiować a absolwenci gdzie pracować. Trzeba podjąć wszelkie starania i przygotować takie inwestycje i takie oferty inwestycyjne aby przyciągnąć startegicznych inwestorów, którzy zaczną u nas dużo inwestować i zostawiać duże pieniądze. Popatrzmy chodziać na pobliskie Pobiedziska. One mogły ściągnąć inwestora który rozpoczął już budowę zakładu i da około 150 miejsc pracy na początku a docelowo 300. Czy Gniezna na to nie stać?
Więc Droga Zofio sama dobrze wiesz, że działania obecnego włodarza i jego projekt budżetu to typowa polityczna egzystencja, a tak naprawdę rozwój miasta jest temu Panu obcy.
Pozdrawiam
P.M.

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Wto Gru 15, 2009 09:18   

SD napisał/a:
To jest moje zdanie i ja budżet skonstruował bym kompletnie inaczej przeznaczając zdecydowanie najwększe środki na inwestycje po to aby dać mieszkańcom po pierwsze prace, rozwój, zwiększyć dochody miasta, by miasto zmieniało swoje oblicze na lepsze w szybkim tempie, aby młodzież mogła gdzie studiować a absolwenci gdzie pracować.
A o jakieś konkretne przykłady tych inwestycji można prosić, czy może
Cytat:
w tej chwili nie pwoiem nic więcej, gdyż konkurencja czycha na łakome kąski.

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Wto Gru 15, 2009 10:48   

Andrzeju.
Dzięki za zainteresowanie tym co chcemy zrobić dla miasta i regionu. Oczywiście, że szczegółów rozwiązań w tej chwili nie zdradzę. Jak dobrze się orientujesz żadne obecnie ugrupowanie o szczegółach nie mówi z uwagi na konkurencję. Zapewniam Cię że o szczegółach usłyszysz przed wyborami i to konkretnych szczegółach i rozwiazaniach łącznie z finansowaniem tych inwestycji.
Co do inewstycji które chcemy poczynić dla miasta to część masz już podane w naszych dwóch odsłonach programowych które możesz przeczytać w dziale Pytania do.. Głownie chcemy się skupić na inewstycjach drogowych bo obecny ich stan jest fatalny, inwestycjach ogólnie mówiąc środowiskowych czyli odpady, kanalizacja miasta, czystość, inwestycje związane ze sportem i rekreacją dostępne dla wszystkich mieszkańców Gniezna i nie tylko, inwestycje turystyczne /patrz wyżej/, inwestycje z odnową miasta i jego bezpieczeństwem, kulturą, oświatą w tym szczególnie inwestycje związane z roszerzeniem palety studiów wyższych, a przede wszystkich prace związane z przygotowaniem oferty inwestycyjnej miasta celem przyciągnięcia strategicznych inwestroów produkcyjnych dających stałe miejsca pracy, zapewniajacych rozwój miasta i stały dopływ środków do budżetu miasta. Powiem szczerze, że dzisiejszy obraz miasta to sklepy wielkopowierzchniowe /patrz markety/ , ktre zabijają miejscowych kupców, małych przedsiębiorców, a pożytku z nich żadnego. Jedyne co to wyzysk pracowników tam zatrudnionych.
Myślę że na tym etapie Andrzeju to mogę jedynie teraz tylko powiedzieć, a szczegóły tych przedsięwzięć zapewne usłyszysz i twierdzę że będą one bardzo ciekawe i stanowić będą w końcu alternatywę dla prawdziwego rozwoju miasta i regionu. Zacznie się w końcu coś w tym mieście dziać.
Oczywiście jeśli masz ciekawe pomysły lub ktoś z Państwa to oczywiście jestem otwarty na wszelkie rozwiązania i ciekawe projekty społeczności lokalnej i bardzo proszę o ich przesyłanie na e-mail: piotr.mikolajczak.sd@wp.pl.
Serdecznie pozdrawiam.
P.M.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Gru 15, 2009 10:55   

SD napisał/a:
chcemy się skupić na inewstycjach drogowych bo obecny ich stan jest fatalny, inwestycjach ogólnie mówiąc środowiskowych czyli odpady, kanalizacja miasta, czystość, inwestycje związane ze sportem i rekreacją dostępne dla wszystkich mieszkańców Gniezna i nie tylko, inwestycje turystyczne /patrz wyżej/, inwestycje z odnową miasta i jego bezpieczeństwem, kulturą, oświatą w tym szczególnie inwestycje związane z roszerzeniem palety studiów wyższych, a przede wszystkich prace związane z przygotowaniem oferty inwestycyjnej

Czyli wszystko :D

A co do skrywania pomysłów programowych to uważam to za śmieszne. Jeśli ktokolwiek opublikuje jako pierwszy pomysł to już jest jego pomysł. Ci którzy zrobią to jako drudzy będą zawsze już postrzegani jako kopiujący, nawet jeśłi w rzeczywistości wpadli na to samodzielnie. Skrywanie więc rozwiązań programowych do samego końca uważam za pozbawione sensu...

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Wto Gru 15, 2009 11:05   

Aby Gniezno rosło w siłę a ludziom żyło się dostatniej...

lodolamacz 

Wysłany: Wto Gru 15, 2009 11:24   

Diabel-tasmanski napisał/a:
[ Skrywanie więc rozwiązań programowych do samego końca uważam za pozbawione sensu...
To ma swoją nawet nazwę - polityczny PARTYKULAZRYZM !

Mówienie o konkurencji jest po prostu groteskowe... W czyim interesie, jak nie społecznym, są wszelki programy. Więc kto jest dla parti konkurencją ? Społeczeństwo ?

Hades 

Wysłany: Sob Gru 19, 2009 16:02   

Tak czytam ten temat o SD i widzę, że w Gnieźnie ta partia wygłasza same oświadczenia. Przecież tego nikt nie będzie czytał. Są same słowa, a gdzie działania? Nie oczekuję, że ściągnięcie inwestora, stworzycie nowe miejsca pracy itd. bo wiem, że takich możliwości nie macie, bo żeby dążyć do takich działań to trzeba mieć odpowiednie kompetencje i zajmować ważne stanowiska. Jednak by się pokazać jako partia, to możecie zacząć działać od małych rzeczy, chociażby zorganizować jakiś festyn, nawiązać współpracę z organizacjami pozarządowymi i radami osiedli, zorganizować spotkanie, debatę itd. Możliwości trochę jest, oczywiście wszystko kosztuje, ale nie mówcie mi, że nie potraficie wysupłać skądś paru groszy, albo poszukać sponsorów. Porządna partia polityczna poradzi sobie z takimi rzeczami. Wypromowanie siebie zawsze kosztuje i słowami tego nie zrobicie.

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Czw Gru 24, 2009 10:42   

Szanowni Państwo!
Wszystkim forumowiczom z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę spokoju ducha, spędzenia świąt w miłym rodzinnym gronie, wszelkiej pomyślności, smacznego karpia, bogatego gwiazdora a w nadchodzącym Nowym 2010 roku wszelkiej pomyślności, sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym i aby był on lepszy on mijającego. Raz jeszcze wszystkiego najlepszego.
Pozdrawiam
Piotr Mikołajczak
Przewodniczący Klubu SD w Gnieźnie

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Nie Sty 10, 2010 19:02   

Szanowni Państwo.
W nawiązaniu do tematów prouszanych na tym forum, a mianowicie Wybory Samorządowe tuż, tuż oraz Prawica w Gnieźnie, chciałbym oznajmić, iż Stronnictwo Demokratyczne jako partia weźmie udział w najbliższych wyborach samorządowych. Prowadzone są rozmowy z różnymi środowiskami samorządowymi i politycznymi, które owocują już zarysem ciekawego projektu (pomysłu) na zbliżające się wybory. Listy kandydatów na radnych jeżeli ten projekt uda się dopiąć do końca mogą być miłym zaskoczeniem dla wyborców. Skupimy się tylko i wyłącznie na naszych mieszkańcach i rozwoju miasta, tak by wszyscy byli zadowoleni z faktu zamieszkiwania w naszym mieście. To, że teraz widzimy jak jest, w końcu trzeba zmienić i postawić na ludzi chcących prowadzić realne działania, na ludzi ktorych nic nie będzie zaskakiwać /patrz teraz przejezdność dróg w mieście :yes: /, na ludzi którzy postawią na agresywną politykę w działaniu, na ludzi którzy nie boją się niepopularnych decyzji, etc.
Program w częściach Państwu na łamach forum przedstawiamy i niebawem część III.
Pozdrawiam serdecznie.
P.M.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Sty 10, 2010 19:05   

A w ilu tematach jeszcze o tym przeczytamy?

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Nie Sty 10, 2010 19:16   

Już w żadnym. Mieszkańcy odwiedzają różne tematy, dlatego w temacie dotyczącym SD chciałem pokazać w jaki sposób będziemy działać. Po prostu będziemy zdeterminowani w działaniu. Jako administrator Ramzesie, osoba niezależna poltycznie, powinneś to uszanować i myślę, że tak jest.
Pozdrawiam

SD 
Klub Gniezno

Wysłany: Czw Mar 11, 2010 12:01   

Naruszenie pkt 11. regulaminu forum

wuja 

Wysłany: Czw Mar 11, 2010 12:30   

A jak tam pan Paweł Piskorski, nadal jest waszą gwiazdą, czy już trochę przygasł?

Odpowiedz do tematu