Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Roman Polański zatrzymany
Autor Wiadomość
Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 17:39   Roman Polański zatrzymany

Skończyła się ucieczka Polańskiego przed odpowiedzialnością. Czy jednak grozi mu więzienie?

http://film.onet.pl/O,165...00,artykul.html

Frank Black 

Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 21:08   

Prawo powinno być równe dla wszystkich, więc przysła kryska na matyska. Pytanie tylko czemu dopiero teraz ?? ?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 21:59   

Frank Black napisał/a:
Prawo powinno być równe dla wszystkich

YYyyy tak. To w takim razie jak skomentować TO

Lub TO

?? ?? ??

And Justice for All...

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 08:26   

Żygać się chce, jak widzę hipokryzje w tym kraju, najpierw wszyscy rozentuzjazmowani nową propozycja chemicznego leczenia pedofilii, a jak trafia na Polańskiego, to nagle 100 wymówek, że jednak można to inaczej interpretować i argumenty: że to dziecko (13 lat!!) chciało tego. Ohyda.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 09:14   

TO chyba nie tylko w tym kraju. AJk widze tych naszych pożałowani godnych pseodoaktoró z Olbrychskim na czele, mówiących jak to Roman (forma per TY nie przypadkowa) juz z a to zapłacił i to dosłownie (tego dugiego członu nie mogę rozszyfrować - czyżby pan Daniel chciał powiedzieć że znany reżyser opłącił tę dziweczynę ?? :D ) t o mi się wszystko w srodku gotuje. Niestety ta histeria ogarneła cąałość świata aktorskiego takze i poza granicami naszego krakju.

Po zatrzymaniu Polańskiego nie cichną głosy oburzenia ze strony ludzi sztuki. Pod petycją w jego obronie, na której w poniedziałek znajdowało się około 70 nazwisk, podpisali się m.in. reżyserzy Wim Wenders, Michael Mann, Pedro Almodovar, Wong Kar Wai i Claude Lelouch. Polscy filmowcy, m.in. Jacek Bromski, Feliks Falk, Janusz Morgenstern, Jerzy Skolimowski i Andrzej Wajda, już w niedzielę skierowali swój apel do prezydenta Lecha Kaczyńskiego, szefa MSZ Radosława Sikorskiego i ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego.

http://film.onet.pl/0,0,2051294,wiadomosci.html

Dziś dołączył także Wałęsa...

Ubik 

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 09:45   

Zgadzam się z przedmówcami. Galopująca kretyńska histeria! Do tego zaangażowanie "Ważnych Czynników Państwowych" :glupek2: Prezydenci, byli prezydenci, ministrowie, ikony polskiego filmu.

Pomijając wszystkie niejasności dochodzenia sprzed 30-tu lat , jest tylko jedno miejsce, gdzie to się może skończyć, ta upokarzająca ucieczka.

Osobną sprawą jest hipokryzja Helvetów. Jak Polański inwestował kasę w Szwajcarii, to go nie zauważali.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 10:42   

Owszem - okoliczności zatrzymania sa co najmniej niesmaczne. Ale jeszcze bardziej niesmaczne są próby tłumaczenia Polańskiego i wmawianie tłuszczy że jak ktoś jest wybitny to można mu więcej wybaczyć, albo że juz odpokutował... Hipokryci... Pewnie widza sie na jego miejscu...

yahu 

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 13:28   

To jest jakaś masakra... "normalny" pedofil byłby rozszarpany ale Polański to przecież wielki koleś...
Mnie zastanawia dlaczego właśnie teraz, po tylu latach go wreszcie złapano?? Komu "nadepnął na odcisk"?

Frank Black 

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 13:59   

Ważne jest, co (ofiara) myślała i czuła w wieku lat 13, kiedy przestępstwo zostało popełnione. Ci, którzy uważają, że aresztowanie Polańskiego jest niesprawiedliwe, w istocie zgadzają się z jego argumentem, że 13-letnia dziewczynka, będąca po wpływem alkoholu i narkotyków, "pozwoliła" na seks z 40-letnim mężczyzną - podkreśla autor komentarza.

- A może jego obrońcy uważają, że podanie narkotyków dziecku i zgwałcenie go to nic takiego. (...) Przeciwnie, tu chodzi o bogatego i wpływowego człowieka, który wykorzystał swoją sławę i pozycję (...), żeby zgwałcić niewinne dziecko. Tu chodzi o człowieka, który ucieka zamiast stawić czoło konsekwencjom swoich czynów - podkreśla zdecydowanie "Washington Post".

Trudno się z tym nie zgodzić, uciekał ponad 30 lat od odpowiedzialności za ten czyn...

Adigno 
Red Army

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 14:46   

Kolejny dowód na to, że sprawiedliwość nie istnieje. Mam nadzieję, ze dostanie odpowiednią kare. Przypomina mi się sprawa Otylii, ona też została osądzona inaczej bo przecież to Otylia...

yahu 

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 14:50   

Niestety, my jako "proste ludy" chyba nigdy nie zrozumiemy zasad panujących na tym świecie ;)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 15:26   

Adigno napisał/a:
Mam nadzieję, ze dostanie odpowiednią kare.

Noo i Peja też :)

Adigno 
Red Army

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 17:27   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Noo i Peja też :)

hehehe, tak oczywiście. ;) Ale czyny bez porównania.

Ivan 

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 17:32   

Adigno, no podjudzanie do katowania osoby przez tłum na pewno trudno porównać do romansu z nieletnią...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 17:34   

Ivan napisał/a:
do romansu z nieletnią

do seksu z nieletnią

Ivan 

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 17:46   

Ivan napisał/a:
do romansu z nieletnią

do seksu z nieletnią

Został oskarżony , nie udowodniono mu tego .
Co do Peji , nie trzeba udowadniać , materiał wideo jest dość dobrym dowodem .

O tą różnice mi chodziło .

Roland 

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 18:11   

Cytat:

Tylko, że on się przyznał...

Frank Black 

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 18:49   

A moim zdaniem dobrze, ze wj.. mu na tym koncercie. Burak jeden przyszedł i co chciał zademonstrować ?? ? lać szczyli po papie bo szacunku nie mają do nikogo ;] tyle w temacie, nie będę dalej tego komentował :peace:

Adigno 
Red Army

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 18:55   

Frank Black napisał/a:
lać szczyli po papie bo szacunku nie mają do nikogo

Że tak powiem... " Kiedyś młodzież była lepsza " hehehe =]

Ivan napisał/a:
no podjudzanie do katowania osoby przez tłum na pewno trudno porównać do romansu z nieletnią...

Dokładnie jak napisał Diabeł, seks z nieletnią do którego się przyznał. Co jak co, ale dla mnie pobicie nie jest równe z pedofilia....
" Twarz nie szklanka... " :D

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 20:30   

Ivan napisał/a:

Nie skazano. Bo uciekł jak pospolity bandyta. Sam się przyznał. Incydent jest rzeczą pewną. Przy okazji wyszło jeszcze kilak pikantnych detali :D

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 20:38   

Pewnie,że to są dwa różne, ale przestępstwa... A odnośnie Twoich mądrości, jak ci sklepią kiedyś maskę, to jestem ciekaw, czy też będziesz tak, uważał, że to nie szklanka...

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 21:14   

Jak to dobrze, że sądownictwo w Polsce nie opiera się na orzeczeniach ławy przysięgłych!

Gdyby wyżej wypowiadający się, tworzyli taką ławę, - nikt by nie uszedł najsurowszym wyrokom!
Wszyscy, nawet tylko potencjalni przestępcy, skazywani by byli na conajmniej długoletnie więzienie,
- ale za to po sprawiedliwym procesie.

Ta społeczna surowość, jest w naszym kraju uzasadniona! Ostatecznie mamy największą na świecie liczbę pedofili,
na ten przykład!

Jeżeli by tak policzyć mężczyzn (i chłopców!), którzy mieli stosunek z niepełnoletnią kobietą, to z pewnością by wyszło,
że niemal wszyscy takim osiągnięciem mogą się pochwalić.
Nieliczne wyjątki od tej reguły, czyli niepedofile, mieliby powód do niekłamanej dumy, - gdyby chwalenie się takim statusem zapewniało powszechne i głębokie uznanie społeczne.
Niestety, u nas jest całkiem odwrotnie.

Zatem pedofil tomanek, pozdrawia wszystkich znajomych i nieznajomych pedofili, konstatując z radością, że jednak ława przysięgłych w naszym kraju nie przejdzie.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 21:25   

Rozumiem że Tomankowa córka w wieku lat 13 miała już wytłumaczone, że bzykanie jej jest OK. Szczególnie przez czterdziestolatków.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 21:28   

Tomankowa córka
Oj uważaj! Stąpasz po cienkim lodzie!

abraxas 

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 21:28   

Diabeł - zostaw starszego pana. Jemu wyraźnie się coś pomieszało. On nie wie, co oznacza słowo "pedofilia" i co w polskim (i nie tylko) prawie jest karane.

Ale mocno niepokojące jest zaprezentowane powyżej pomieszanie. Bardzo mocno.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 21:37   

abraxas napisał/a:
On nie wie
Co on wie a czego nie wie, to pański zasmarkany interes, abraxas!
Starszym panem, dla waszeci nie jestem i takie nazewnictwo sobie wypraszam!
abraxas napisał/a:
mocno niepokojące jest zaprezentowane powyżej pomieszanie
Dla mnie mocno niepokojące jest to, co przeczytałem w prezentowanych opiniach.

A "zaprezntowania powyżej", to narzucające się skojarzenie. Jedynie !!

Adigno 
Red Army

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 21:41   

Zsamot napisał/a:
A odnośnie Twoich mądrości, jak ci sklepią kiedyś maskę, to jestem ciekaw, czy też będziesz tak, uważał, że to nie szklanka...

I uważam też, że zęby to nie trawa. Istnieję coś takiego jak emotikony, ja na końcu tego akurat zdania dodałem to, co oznacza, że wypowiedź nie była do końca poważna. Dla mnie gwałt, a pobicie to znacząca różnica.

Chciałem tylko pokazać, że tego co zrobił Polański nie można porównywać do tego co zrobił Peja, a jaka różnica w mediach ? Ogromna.

Frank Black 

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 21:45   

Jeżeli by tak policzyć mężczyzn (i chłopców!), którzy mieli stosunek z niepełnoletnią kobietą, to z pewnością by wyszło,
że niemal wszyscy takim osiągnięciem mogą się pochwalić.

Oczywiście większość facetów przy 40-tce (jak miało to miejsce z Polańskim) może pochwalić się stosunkiem z 13-latką. No genialne genialne :glupek2: Gniezno pozdrawia Łódź :heej:

Maskowane wulgaryzmy nadal pozostają wulgaryzmami... /Andrzej

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 21:47   

Jak mam zostawić skoro sam zauważasz że to niepokojące i to bardzo.
Tomasz Holka napisał/a:
A "zaprezntowania powyżej", to narzucające się skojarzenie. Jedynie !!

Chyba jednak nie jedynie skoro pada autodeklaracja czy też autoklasyfikacja... Rozumiem ze nerwowa reakcja na moje słowa jest potwierdzeniem. W takim razie kondolencje. Dla córeczki.

Rozumiem że stosunek z 13-laką jest sposobem na wyjście z kryzysu wieku średniego. Dobrze że wprowadzono te przymusowa kastracje. Jak widać jeszcze badana psychiatryczne dla wypowiadajacych podobne sądy by się przydały.

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 21:50   

Panowie widzę, że niebezpiecznie zaczynają podnosić się emocje. Nie chciałbym rano wlepiać ostrzeżeń, więc grzecznie proszę o wyważone wypowiedzi.

Odpowiedz do tematu