Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Roman Polański zatrzymany
Autor Wiadomość
Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Cze 09, 2011 22:01   

Tomek Holka napisał/a:
Nie sądzę, aby Polański kiedykolwiek myślał, że zrobił (robił) coś złego i nienormalnego - zwłaszcza niebywałego.

Noo ja też tk myślę i dlatego jest nienormalny...

Xenna 

Wysłany: Wto Cze 28, 2011 15:34   

Tomek Holka napisał/a:
Polański został zboczeńcem, czyli multidewiacyjnym pedofilem, wraz z rozpoczęciem tego tematu.
Błąd został nim kiedy sprawa odbycia jego stosunku seksualnego z nieletnią wyszła na jaw!!!
Tomek Holka napisał/a:
Ja, z kolei, uważam, że Polański nawet nie otarł się o jakąkolwiek dewiację,
ja chyba śnie!!!!!!Nie nie napiszę co mi przyszło go głowy bo...na co mi ostrzeżenia od administracji!!!!Holka poczytaj sobie może PRAWO KARNE!!!!
artykuł 200 paragraf 1 i 2

» § 1 Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania,podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

» § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu zaspokojenia seksualnego prezentuje małoletniemu poniżej lat 15 wykonanie czynności seksualnej.

Zastanawiające jest, że jak się ma tylko rozpoznawalną twarz tu i uwdzie, kilka zer więcej na koncie i znajomości w postaci osób jakie potecjalny śmiertlenik zna tylko ze szklanego ekranu to... jest się w stanie wywinąc z każdego najbardziej obrzydliwegoo przestępstwa...co gorsza jest sie w stanie imponować swą osobą nawet facetom po 50 - szok!!!!

Grzegorz 

Wysłany: Wto Cze 28, 2011 19:43   

Xenna napisał/a:
PRAWO KARNE!!!!
artykuł 200 paragraf 1 i 2

Polskie Prawo Karne jest akurat argumentem chybionym.
Po pierwsze jeśli już, to należałoby cytować artykuły Prawa Karnego USA, z uwzględnieniem Stanu w którym doszło do "czynu".
Po drugie pamiętać należy, że w różnych państwach i kulturach wiek przyzwolenia też się różni. W Polsce jest to 15 lat, a np. w niektórych Stanach Meksyku podobnie jak w Angoli granica przyzwolenia wynosi lat 12.
Zanim ktoś spróbuje użyć argumentu, że w bardziej cywilizowanych i rozwiniętych krajach tak niski wiek jest nie do pomyślenia, to jako przykład można podać Hiszpanię, Japonię czy Koreę Południową, gdzie wiek przyzwolenia wynosi lat 13.

Xenna 

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 11:22   

Grzegorz napisał/a:
Polskie Prawo Karne jest akurat argumentem chybionym.
w takim układzie
Grzegorz napisał/a:
należałoby cytować artykuły Prawa Karnego USA, z uwzględnieniem Stanu w którym doszło do "czynu".
PROSZĘ BARDZO:
niedługo przed „wyczynem”, którego dopuścił się "SZANOWNY"Polański, paragraf 261.5.d kodeksu karnego Kalifornii został zmieniony w taki sposób, że za popełnienie określonego w nim przestępstwa – bezprawnego stosunku seksualnego z osobą w wiek poniżej 16 lat w przypadku, jeżeli sprawa czynu ma co najmniej 21 lat grozi kara do roku odsiadki w areszcie hrabstwa (jeżeli czyn taki zostanie uznany za „misdemeanor”) lub kara 2, 3 lub 4 lat pobytu w więzieniu stanowym, jeżeli czyn taki zostanie potraktowany jako „felony”. Wcześniej takie przestępstwo było zagrożone karą nawet 50 lat więzienia!!!

Dedykuję to info nadal tej samej osobie T.H, która uważa, że przecież Polański nie dopuścił sie niczego strasznego :glupek2:

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 11:45   

Xenna napisał/a:
Tomek Holka napisał/a:
Polański został zboczeńcem, czyli multidewiacyjnym pedofilem, wraz z rozpoczęciem tego tematu.
Błąd został nim kiedy sprawa odbycia jego stosunku seksualnego z nieletnią wyszła na jaw!!!

Błąd. Został nim kiedy włożył swój organ w ten czy tamten otwór 13latki. A każdy, kto twierdzi inaczej (a nie jest słono opłacanym adwokatem Polańskiego) sam sobie wystawia laurkę.

spokojny 

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 14:12   

Marcineek napisał/a:
Błąd. Został nim kiedy włożył swój organ w ten czy tamten otwór 13latki. A każdy, kto twierdzi inaczej (a nie jest słono opłacanym adwokatem Polańskiego) sam sobie wystawia laurkę.

Ale twierdzisz, że jest pedofilem?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 20:21   

spokojny napisał/a:
Ale twierdzisz, że jest pedofilem?

Świnią przede wszystkim jest. Tak samo jak Ci, którzy go bronią. Zapominamy o jednej rzeczy - nawet gdy dyskutujemy o dopuszczalnym prawem wieku, to myślimy tylko i wyłącznie o dobrowolnym takim współżyciu. To co zrobił Polański jest godne potępienia niezależnie od wieku kobiety On tę, wówczas dziewczynkę, zwyczajnie odurzył i ohydnie wykorzystał. Argument wielu jest tu tylko argumentem dodatkowym.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 21:35   

Diabel-tasmanski napisał/a:
odurzył i ..... wykorzystał
Proste pytanie.
Skąd to wiesz?
Na resztę spuszczę zasłonę miłosierdzia, ale zagranie no fair było!

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 21:40   

Tomek Holka napisał/a:
Skąd to wiesz?

Jesteś bardzo zabawny Tomaszu.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 21:41   

Bywam, - ale teraz proszę o źródła!

Jak wolisz, abym ja je przytaczał, to proszę bardzo. Który zatem z poniższych cytatów opisuje prawdę.
Ten:
Cytat:
W 1977 r. Polańskiemu postawiono kilka zarzutów, w tym gwałt na 13-latce po upiciu jej szampanem i podaniu narkotyku. Reżyser przyznał się do seksu z nieletnią, choć utrzymywał, że odbyło się to za jej przyzwoleniem.

Czy może ten:
Cytat:
Samantha Geimer, dziś ponad 40-letnia, kilkakrotnie wnioskowała do sądu o uniewinnienie reżysera. Przyznała też, że seks odbył się za przyzwoleniem oraz oświadczyła, że wybacza Polańskiemu i chce, aby umożliwiono mu powrót do USA.

spokojny 

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 22:06   

To co zrobił Polański jest godne potępienia niezależnie od wieku kobiety

Oczywiście, że jest, oczywiste, że powinien zostać ukarany.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 22:17   

spokojny, oczywiście, oczywiście.
Tyle, ze kwalifikacji na sędziego przysięgłego byś nie przeszedł!

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 22:24   

TH by przeszedł. Ale tylko w rządzonym przez PO państwie :D

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 22:40   

Diabeł do rzeczy !!
Oskarżyłeś (tu i teraz!) - zatem pewnie masz dowody i związaną z nimi pewność!
A jak nie masz - to w każdym cywilizowanym kraju, mógłbyś zostać oskarżony o zniesławienie, z przykrymi tego konsekwencjami!

Za wyjątkiem IV RP oczywiście, gdzie urządzano pokazowe egzekucje członków opozycji!

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 22:42   

Tomek Holka napisał/a:
Oskarżyłeś (tu i teraz!) - zatem pewnie masz dowody i związaną z nimi pewność!
A jak nie masz - to w każdym cywilizowanym kraju, mógłbyś zostać oskarżony o zniesławienie, z przykrymi tego konsekwencjami!

Jesteś coraz bardziej zabawny :)

Grzegorz 

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 22:56   

Tomek Holka napisał/a:
Jak myślisz? Zdążył ktoś przeczytać?

Śpieszyłem czym prędzej, niestety....
informacja napisał/a:
Taki post lub temat nie istnieje, być może został przed chwilą usunięty, wróć i spróbuj ponownie

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 23:02   

Zatem do rzeczy, Diabeł !! Lepiej już dalej się nie migać, czyli wg starego powiedzenia, nie ze mną te numery Bruner.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 23:10   

Ale ja się od niczego nie migam. Na razie dobrze się bawię :)

Grzegorz 

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 23:19   

Na razie dobrze się bawię
I gdyby moderatorzy mogli dawać administratorowi ostrzeżenia, to pewnie miałbyś już kilka na koncie :P
Tomek Holka napisał/a:
Jak wolisz, abym ja je przytaczał, to proszę bardzo. Który zatem z poniższych cytatów opisuje prawdę.
Ten:
Cytat:
W 1977 r. Polańskiemu postawiono kilka zarzutów, w tym gwałt na 13-latce po upiciu jej szampanem i podaniu narkotyku. Reżyser przyznał się do seksu z nieletnią, choć utrzymywał, że odbyło się to za jej przyzwoleniem.

Czy może ten:
Cytat:
Samantha Geimer, dziś ponad 40-letnia, kilkakrotnie wnioskowała do sądu o uniewinnienie reżysera. Przyznała też, że seks odbył się za przyzwoleniem oraz oświadczyła, że wybacza Polańskiemu i chce, aby umożliwiono mu powrót do USA.

Skoro sama zainteresowana oświadczyła, że nie ma żalu do Polańskiego, to się kolokwialnie zapytam: Po grzyba ta cała dyskusja?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 23:30   

Grzegorz napisał/a:
I gdyby moderatorzy mogli dawać administratorowi ostrzeżenia, to pewnie miałbyś już kilka na koncie :P

Za co Grzegorz? Jeśii to uzasadnisz to sam je sonie przyznam?

Grzegorz napisał/a:
Skoro sama zainteresowana oświadczyła, że nie ma żalu do Polańskiego, to się kolokwialnie zapytam: Po grzyba ta cała dyskusja?

A pomyślałeś dlaczego tak powiedziała?

Grzegorz 

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 23:40   

Za co Grzegorz?

Pkt 16 i 19 regulaminu których moim zdaniem nie przestrzegasz :P
Jeśii to uzasadnisz to sam je sonie przyznam?

Trzymam za słowo ;)
A pomyślałeś dlaczego tak powiedziała?

Powodów może być wiele. Jedni powiedzą, że skłamała pod presją środowisk, inni że potwierdziła faktyczny przebieg zdarzeń. Ja pewności nie mam, więc nie osądzam. Jak już wcześniej wspomniałem, Polański powinien stanąć przed sądem, niezawisłym sądem.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 23:42   

Grzegorz napisał/a:
Po grzyba ta cała dyskusja?
Z różnych przyczyn zapewne, w tym i niezbyt chwalebnych!

Ja brzydzę się nagonkami, ku uciesze tzw szybko-myślącego tłumu czynionymi!
Publiczne lincze i odsądzanie od czci i wiary, z użyciem najwymyślniejszych epitetów, to też nie jest to,

... co tygrysy lubią najbardziej.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 23:43   

Grzegorz napisał/a:
Pkt 16 i 19 regulaminu których moim zdaniem nie przestrzegasz :P

Nie przekonałeś mnie. Przeczytaj całą dyskusję i cały regulamin. Próbuj dalej. Słowa dotrzymam.

Grzegorz napisał/a:
Powodów może być wiele. Jedni powiedzą, że skłamała pod presją środowisk, inni że potwierdziła faktyczny przebieg zdarzeń. Ja pewności nie mam, więc nie osądzam. Jak już wcześniej wspomniałem, Polański powinien stanąć przed sądem, niezawisłym sądem.

I gdzie w twojej wypowiedzi jest argument przemawiający za zaprzestaniem dyskusji w tym temacie?

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 07:47   

Grzegorz napisał/a:

No właśnie. Po co?
Przecież jak kobieta po kilkudziesięciu latach powie że nie ma żalu do znanego reżysera, to należy jej wierzyć na słowo i zaprzestać drążenia sprawy.
Jak opuchnięta, zakrwawiona kobieta powie, że to nie pijany mąż ją skatował tylko przewróciła się na schodach - uwierzyć i nie podejmować dyskusji.
Problemem jest dopiero gdy dwóch dorosłych facetów wda się w pyskówkę i jeden drugiego liściem poczęstuje. Oczywiście sprawa jest ważna jedynie gdy jeden jest kibicem a drugi piłkarzem. To, że na drugi dzień panowie sobie wszystko wyjaśnią i podadzą rękę jest absolutnie niewystarczające by zaprzestać dyskusji i działań. "Napastnika" trzeba bezwzględnie skazać, najlepiej wcześniej przy byle okazji ostrzeliwując z gładkolufówki tak "by leżał jak szmata i błagał o litość".

Ciekawe, czy gdyby ta 13latka była córką Grzegorza czy T. Holki to również z takim zrozumieniem wypowiadaliby się o jej analnym seksie z Polańskim... Czy również nie widzieliby sensu dyskusji..

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 08:30   

Marcineek napisał/a:
To, że na drugi dzień panowie sobie wszystko wyjaśnią i podadzą rękę jest absolutnie niewystarczające by zaprzestać dyskusji i działań.

Być może dlatego że:

Tomek Holka napisał/a:
Publiczne lincze i odsądzanie od czci i wiary, z użyciem najwymyślniejszych epitetów, to też nie jest to,

choć podobno:

Tomek Holka napisał/a:
brzydzę się nagonkami, ku uciesze tzw szybko-myślącego tłumu czynionymi!

I padłem i kwiczę :) Dziękuję Tomaszowi Holce za radosne rozpoczęcie dnia :)

Grzegorz 

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 08:36   

Może w stopce ustawię sobie własny cytat
Grzegorz napisał/a:
Żeby była jasność - to co zrobił budzi we mnie obrzydzenie i tak jak napisałem kilka stron wcześniej kara musi zostać wymierzona - tyle tylko, że przez sąd, a nie przez ludzi.
żebym po każdym napisanym poście nie musiał znowu tego tłumaczyć?Marcineek, gdzie niby wyraziłem zrozumienie do tego co Polański zrobił?
Nie rozumiem za to całej tej "społecznej" dyskusji. Powinna się ona toczyć jedynie w kręgu: Pani Geimer, Sąd, Polański.
Marcineek napisał/a:
Ciekawe, czy gdyby ta 13latka była córką Grzegorza czy T. Holki

Przede wszystkim unikałbym rozgłosu. Uważam, że rozdmuchanie tej sprawy na taką skalę wyrządza więcej krzywdy Pani Geimer niż jest z tego pożytku. Ciekawe, czy gdyby to była Twoja córka, równie chętnie dyskutowałbyś o sprawie na forum publicznym?

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 12:39   

Grzegorz napisał/a:
Marcineek, gdzie niby wyraziłem zrozumienie do tego co Polański zrobił?

Masz rację. Przepraszam że postawiłem Cię na równi z T. Holką. W sumie tu na forum gorzej znieważyć Cię nie mogłem. Jeszcze raz przepraszam.

Grzegorz napisał/a:
Ciekawe, czy gdyby to była Twoja córka, równie chętnie dyskutowałbyś o sprawie na forum publicznym?

Gdyby to była moja córka to dyskusja nie toczyłaby się na temat "Dlaczego Polański jeszcze nie stanął przed sądem". Prędzej brzmiałby on: "Analna masakra nieoheblowanym kijem od szczotki - sławny reżyser już nigdy nie usiądzie na swoich 4 literach".

spokojny 

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 13:04   

Marcineek napisał/a:
Gdyby to była moja córka to dyskusja nie toczyłaby się na temat "Dlaczego Polański jeszcze nie stanął przed sądem". Prędzej brzmiałby on: "Analna masakra nieoheblowanym kijem od szczotki - sławny reżyser już nigdy nie usiądzie na swoich 4 literach".

Ach, ach, ach, jakie ty jesteś odważny i stanowczy. Ale wiesz, że gdyby to była twoja córka, to najpierw sam musiałbyś wysłać ją do Romka, żeby popstrykał fotki w basenie. Oraz: cały czas uważasz, że jest pedofilem?

Tomek Holka napisał/a:
spokojny, oczywiście, oczywiście.
Tyle, ze kwalifikacji na sędziego przysięgłego byś nie przeszedł!

Ale nie chcę i nie bardzo wiem w jakiej sprawie. Kwalifikacja prawna czynu pozostała taka sama, powinien zostać skazany za unlawful sexual intercourse. Do czego się przyznał.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 13:35   

spokojny napisał/a:
Oraz: cały czas uważasz, że jest pedofilem?

Dlaczego tak o to pytasz? Chcesz zarzucić jakąś definicją pedofilii z PWN i udowodnić mi że Polański pedofilem nie jest? Jaki masz cel w zadaniu tego pytania?
Jak zwał tak zwał. Skoro wsadził 13latce to co wsadził tam gdzie wsadził to jest zboczeńcem który powinien gnić w więzieniu gdzie współwięźniowie na pewno traktowaliby go z odpowiednimi "honorami".

spokojny 

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 14:45   

Marcineek napisał/a:
Dlaczego tak o to pytasz? Chcesz zarzucić jakąś definicją pedofilii z PWN i udowodnić mi że Polański pedofilem nie jest? Jaki masz cel w zadaniu tego pytania?

kilkanaście postów wyżej napisałeś, że Polański jest pedofilem, więc pytam, czy wogle wiesz co to znaczy? I jak widać nie. Co nie przeszkadza formułować ci kategorycznie stanowczych tez i przedstawiać "honorowych" sposobów ukarania RP. Ale kompletnie mnie to nie dziwi.

Odpowiedz do tematu