Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Roman Polański zatrzymany
Autor Wiadomość
Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 14:54   

Gratuluję wytknięcia mi błędu w nazewnictwie. Mam nadzieję, że jesteś z siebie dumny i zapamiętasz ten dzień na długie lata. Gratuluję celów w życiu i serdecznie pozdrawiam.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 20:51   

Grzegorz napisał/a:
Żeby była jasność - to co zrobił budzi we mnie obrzydzenie i tak jak napisałem kilka stron wcześniej kara musi zostać wymierzona - tyle tylko, że przez sąd, a nie przez ludzi.
Kara mogła być wymierzona ale tylko wtedy - w 1977 roku.
Teraz, jest już za późno, - chyba, że przyzwolić Temidzie na machanie mieczem na oślep!

A tak przy okazji!
Pewien polski sędzia miał bezczelność wnioskować o skierowanie Jarosława K. na badania psychiatryczne w związku z powszechnie znanym faktem odurzania się przez rzeczonego środkami psychotropowymi do stanu kompletnego braku odpowiedzialności za swoje słowa i czyny (do czego Jarosław K. publicznie się przyznał!)

Święte oburzenie, jakie zapanowało po prezentacji tegoż "wybryku" (choć nikt nie zapytał, czy sędzia nie miał czasami takiego obowiązku!!) doprowadziło do odsunięcia owego sędziego od orzekania w sprawie.

Tymczasem powszechnie znany fakt, choćby z cytatu zamieszonego niżej, "świętego oburzenia" nie wywołuje nawet za grosz.
Cytat:
Geimer twierdzi, że ponowne zainteresowanie prokuratury intymnymi szczegółami ma odciągnąć uwagę od błędów popełnionych wiele lat temu. W najnowszym filmie dokumentalnym o Polańskim ("Roman Polanski: Wanted and Desired") ujawniono kolejne dowody nierzetelnego prowadzenia ówczesnego procesu przeciw niemu. Z relacji ze sprawy wynika, że prowadzący ją sędzia Laurence J. Rittenband (zmarł w 1993) chciał skazać reżysera dla przysporzenia sobie popularności.
Widać, że "święte oburzenie" działa wybiórczo!
Co innego, "wielki i prawdziwy Polak" Jarosław K. A co innego mały Żyd.

Jak widać z powyższych "wypowiedzi", tylko dla mnie (i tylko z praktycznie pomijalnymi wyjątkami!),
Jarosław K. i Roman Polański są równi wobec prawa!
spokojny napisał/a:
Ach, ach, ach, jakie ty jesteś odważny i stanowczy. Ale wiesz, że gdyby to była twoja córka, to najpierw sam musiałbyś wysłać ją do Romka, żeby popstrykał fotki w basenie.
Baaaaaaardzo celnie zauważone !!
Tym razem szczere gratulacje !!
spokojny napisał/a:
Kwalifikacja prawna czynu pozostała taka sama, powinien zostać skazany za unlawful sexual intercourse. Do czego się przyznał.
A tu mała poprawka.
Polański przyznał się jedynie do uprawiania seksu z nieletnią za jej przyzwoleniem!
Powinien zostać skazany tylko wtedy, gdy sąd zdołał by udowodnić mu winę i wyjaśnić, na czym dokładnie ona polegała, eliminując przy okazji całkowicie, intencjonalne działania osób trzecich, które by miały ewentualnie na celu, doprowadzenie do kompromitacji reżysera.

Pozdrawiam, w/z Wuja p.o. Senior Forum.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 22:46   

Tomek Holka napisał/a:
spokojny napisał/a:
Kwalifikacja prawna czynu pozostała taka sama, powinien zostać skazany za unlawful sexual intercourse. Do czego się przyznał.
A tu mała poprawka.
Polański przyznał się jedynie do uprawiania seksu z nieletnią za jej przyzwoleniem!

Proponuję podszkolić angielski a potem poprawiać innych.

Tomek Holka napisał/a:
tylko wtedy, gdy sąd zdołał by udowodnić mu winę i wyjaśnić, na czym dokładnie ona polegała,

Problem polega na tym, że on jest co najmniej winny temu do czego się przyznał. Nawet jeśli nie udałoby mu się udowodnić że był to gwałt, ze nafaszerował dziewczynę prochami, to i tak jest winny samego stosunku. CO do tgo nie ma wątpliwości, gdyż sam się przyznał.

Jest także winny jeszcze jednej rzeczy. Ucieczki z USA i unikania procesu. A to już nieco gorzej...

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 23:33   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Proponuję podszkolić angielski
Proponuję nie przyganiać, panie kocioł, skoro u was Polski jeszcze w powijakach!
Jest także winny jeszcze jednej rzeczy. Ucieczki z USA i unikania procesu.
A jakby tak Jarusiowi groziło 6 tygodni w psychiatryku, to zwiałby do USA aż miło!
Z patriotycznych pobudek oczywiście (to oczywistość!!) Jako prześladowany !!

Tam sędzia ODGRAŻAŁ się publicznie Polańskiemu, co oczywiście niczyjego sprzeciwu nie wywołuje! Oczywiście !!
Pisałem o tym przed chwilą - ale wygodniej było pominąć i "proponować" bez zastanowienia, czy się opłaca.

Xenna 

Wysłany: Pią Lip 01, 2011 00:36   

Marcineek napisał/a:
Xenna napisał/a:
Tomek Holka napisał/a:
Polański został zboczeńcem, czyli multidewiacyjnym pedofilem, wraz z rozpoczęciem tego tematu.
Błąd został nim kiedy sprawa odbycia jego stosunku seksualnego z nieletnią wyszła na jaw!!!

Błąd. Został nim kiedy włożył swój organ w ten czy tamten otwór 13latki. A każdy, kto twierdzi inaczej (a nie jest słono opłacanym adwokatem Polańskiego) sam sobie wystawia laurkę.
POPRAWKA fakt Marcineek przyznaję Ci rację :ok:

spokojny napisał/a:
Ale twierdzisz, że jest pedofilem?
hmm nie no Polański jest zupełnie przeciętnym człowiekiem ma kapke inne może preferencje seksualne niż większość dojrzałych mężczyzn no ale co tam przecież sex z 13 - latką to takie...zwyczajne, normalne...ja pikole ludzie ogarnijcie się~!!!! tak sie zastanawiam tyle czepiania o słowo... nie jest tak faktycznei do końca istotne czy nazwiemy go pedofilem, gwałcicielem czy zwykła świną co skłoniła młodą nieletnią do odbycia stosunku pewne jest jedno SEX Z 13 - LATKĄ W PRAWIE POLSKIM CZY USA JEST PRZESTĘPSTWEM CO SIE RÓWNA TEMU, ŻE Z PEWNOŚCIĄ NIE JST RZECZĄ "NORMALNĄ"!!!!
Grzegorz napisał/a:
Nie rozumiem za to całej tej "społecznej" dyskusji
NO TAK PEWNIE NAJLEPIEJ JEST NIE DYSKUTOWAĆ OLAĆ SPRAWĘ I POZWALAĆ BY TZW. CELEBRYCI MOGLI ROBIĆ CO IM SIE ŻYWNIE PODBA - ŻENADA!!!

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Lip 01, 2011 07:53   

Tomek Holka napisał/a:
Jest także winny jeszcze jednej rzeczy. Ucieczki z USA i unikania procesu.
A jakby tak Jarusiowi groziło 6 tygodni w psychiatryku, to zwiałby do USA aż miło!

A U WAS BIJĄ MURZYNÓW!!!

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Lip 01, 2011 08:08   

Tomek Holka napisał/a:
skoro u was Polski jeszcze w powijakach!

Heheheheheh

Tomek Holka napisał/a:
Tam sędzia ODGRAŻAŁ się publicznie Polańskiemu, co oczywiście niczyjego sprzeciwu nie wywołuje! Oczywiście !!

Dowody, źródła są jakoweś w postaci protokołów sądowych czy tylko prasowe ploteczki?

44 

Wysłany: Pią Lip 01, 2011 16:34   

Xenna napisał/a:
SEX Z 13 - LATKĄ W PRAWIE POLSKIM CZY USA JEST PRZESTĘPSTWEM CO SIE RÓWNA TEMU, ŻE Z PEWNOŚCIĄ NIE JST RZECZĄ "NORMALNĄ"!

Proponuję nie używać Caps Lock'a.

Natomiast ze zdaniem się zgadzam - mało tego - bez względu na zapisy w prawie tym lub innym, stosunek dorosłego faceta z 13-latką jest po prostu zboczeniem i świadczy co najmniej o wątpliwej moralności - by się dosadniej nie wyrażać.

spokojny 

Wysłany: Pią Lip 01, 2011 17:43   

Xenna napisał/a:
hmm nie no Polański jest zupełnie przeciętnym człowiekiem ma kapke inne może preferencje seksualne niż większość dojrzałych mężczyzn no ale co tam przecież sex z 13 - latką to takie...zwyczajne, normalne...ja pikole ludzie ogarnijcie się~!!!! tak sie zastanawiam tyle czepiania o słowo... nie jest tak faktycznei do końca istotne czy nazwiemy go pedofilem, gwałcicielem czy zwykła świną co skłoniła młodą nieletnią do odbycia stosunku pewne jest jedno

Sama się ogarnij. I sprawdź co to jest pedofilia.

Xenna napisał/a:
SEX Z 13 - LATKĄ W PRAWIE POLSKIM CZY USA JEST PRZESTĘPSTWEM CO SIE RÓWNA TEMU, ŻE Z PEWNOŚCIĄ NIE JST RZECZĄ "NORMALNĄ"!!!!

A w niektórych krajach jest legalny. I co, normalność jest zależna od szerokości geograficznej? Zdefiniuj normalność.

44 napisał/a:
stosunek dorosłego faceta z 13-latką jest po prostu zboczeniem

Nie, nie jest.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Lip 01, 2011 18:00   

spokojny napisał/a:
Nie, nie jest.

A czym jest?

spokojny 

Wysłany: Pią Lip 01, 2011 18:06   

Marcineek napisał/a:
A czym jest?

Trzeci raz, poczytaj sobie czym jest pedofilia, kiedy z nią mamy, a kiedy nie mamy do czynienia, po co jest age of consent, jak różny w różnych krajach i czy łatwo wyznaczyć granicę. Da się wyznaczyć granicę? Naprawdę, to nie kosztuje wiele czasu i wysiłku.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Lip 01, 2011 18:16   

Nie pytam o pedofilię. Już ustaliliśmy, że udało Ci się złapać mnie na użyciu nieodpowiedniego słowa i jesteś z siebie bardzo dumny.
Teraz chciałbym żebyś Ty odpowiedział. Czym jest wg Ciebie seks dorosłego faceta z 13-latką? Skoro nie jest zboczeniem to czym?

Xenna 

Wysłany: Pią Lip 01, 2011 19:55   

spokojny napisał/a:
Xenna napisał/a:
hmm nie no Polański jest zupełnie przeciętnym człowiekiem ma kapke inne może preferencje seksualne niż większość dojrzałych mężczyzn no ale co tam przecież sex z 13 - latką to takie...zwyczajne, normalne...ja pikole ludzie ogarnijcie się~!!!! tak sie zastanawiam tyle czepiania o słowo... nie jest tak faktycznei do końca istotne czy nazwiemy go pedofilem, gwałcicielem czy zwykła świną co skłoniła młodą nieletnią do odbycia stosunku pewne jest jedno

Sama się ogarnij. I sprawdź co to jest pedofilia.
Czy Pan spokojny umie czytać ze zrozumieniem? ja nie napisałam że Polański jest pedofilrm tam nie ma nigdzie zdania twierdzacego w tej kwestii, ja ironizując podałm, że bez wzgladu jak go nazwiemy pewne jest, że jego postępowianie nie było NORMALNE!
spokojny napisał/a:
A w niektórych krajach jest legalny.
a w niektórych krajach jest legalna marycha, w jeszcze innych prostytucja a w jeszcze innych rzeczą normalna jest okaleczanie młodych dziewczyn w okresie dziecięcym...i co z tego???? jakby teraz zapytać a czy ta dyskusja tyczy sie całego świata???czy mówimi o konkretnym przypadku kolesia który bądź co bądź dopuścił sie czynu jaki nie jest w USA rzeczą tak normalną bo jednak karaną!!!
spokojny napisał/a:
I co, normalność jest zależna od szerokości geograficznej
hahah ale się ubawiłam Ty spokojny może przeczytaj temat główny tej dyskusji wtedy istnieje szansa, że zrozumiesz o czym jest dyskusja!! :yes:
Marcineek napisał/a:
Czym jest wg Ciebie seks dorosłego faceta z 13-latką? Skoro nie jest zboczeniem to czym?
Marcineek bardzo dobre pytanie z przyjemnością i ja chcę poznac odpowiedź czym dla spokojnego jest
Marcineek napisał/a:
seks dorosłego faceta z 13-latką?

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Lip 02, 2011 00:14   

Cytat:
Czy Pan spokojny umie czytać ze zrozumieniem?
Pan spokojny, nie tylko umie czytać - ale i pisać z pełnym zrozumieniem problemów, których inni nawet nie dostrzegają!
Tutaj to rzadkość.
Marcineek napisał/a:
... gościa który wsadza trzynastolatce penisa w pupę ...
Marcineek napisał/a:
... seks analny z trzynastolatkąm ...
Marcineek napisał/a:
kiedy włożył swój organ w ten czy tamten otwór 13latki.
Marcineek napisał/a:
Skoro wsadził 13latce to co wsadził tam gdzie wsadził ...
Pokazałem powyższe cytaty znajomej psycholożce, z grubsza wyjaśniając, w jakim temacie forum dyskusyjnego zostały zamieszczone.

Diagnoza brzmiała: "maniakalna zawiść na tle niespełnionych fantazji"!
spokojny napisał/a:
Nie, nie jest.
Pewnie, że nie jest!
Przeciętna trzynastolatka reprezentuje poziom intelektualny i rozwojowy, charakteryzujący przeciętnego siedemnastolatka.
Nikt mi nie powie, że trzynastolatka (jak chce!), nie potrafi rozbudzić zainteresowania (w rozważanym tu kontekście!) 95% mężczyzn (tu w znaczeniu dosłownym - czyli osobników zasługujących na to miano!).

Wszystko wskazuje na to, że Samanta nie była przeciętną, tylko nadprzeciętnie rozwiniętą trzynastolatką! No i chciała !!

Jak inaczej wytłumaczyć telefon wieczorową porą, z tradycyjnym mamusinym pytaniem, czy wszystko jest OK ??
Oj, niecierpliwus z tej mamusi, bo jeszcze w samej rzeczy nie było - a miało dopiero być za piętnaście minut!
Zatem mamusia uznaje, że wszystko jest OK i pewnie życzy córuni miłych wrażeń.
Przecież wiedziała, że latorośl jest sam na sam z 40-to letnim, sławnym reżyserem i ponadto, że za chwilę pójdzie się wykąpać.

Tymczasem dziś, niejaki Dominique Gaston André Strauss-Kahn, nie chodzi już z brzemieniem gwałciciela i zwyrodnialca seksualnego, który rzuca się na hotelowe pokojówki z gnatem w ręku!
Okazało się bowiem, że pozornie Bogu ducha winna pokojówka, była jeszcze całkiem sporo winna zwyczajnym, przyziemnym siłom!

Podobno miała nawet dywagować przez telefon, rozpływając się w zachwytach nad zaletami kompromitowania sławnych ludzi!
Amerykanie, wyznawcy zasady domniemania winy, zdążyli już jednak zgnoić do imentu, zupełnie niewinnego człowieka!!

Ba! Pogorszyły się nawet stosunki z Francją, gdzie jak wiadomo domniemanie niewinności obowiązuje.

W sumie, to chyba Polański miał świętą rację, że stamtąd zwiał !! Domniemanie winy i odgrażający się publicznie sędzia, to co najmniej o jednego grzyba w barszczu za dużo!

Pozdrawiam, w/z Wuja p.o. Senior Forum

Xenna 

Wysłany: Sob Lip 02, 2011 00:35   

Tomek Holka napisał/a:
Pan spokojny, nie tylko umie czytać - ale i pisać z pełnym zrozumieniem problemów
polemizowałabym patrząc na jego odpowiedź na mój poprzedni komentarz.
Tomek Holka napisał/a:
Marcineek napisał/a:
... gościa który wsadza trzynastolatce penisa w pupę ...
Marcineek napisał/a:
... seks analny z trzynastolatkąm ...
Marcineek napisał/a:
kiedy włożył swój organ w ten czy tamten otwór 13latki.
Marcineek napisał/a:
Skoro wsadził 13latce to co wsadził tam gdzie wsadził ...
Pokazałem powyższe cytaty znajomej psycholożce, z grubsza wyjaśniając, w jakim temacie forum dyskusyjnego zostały zamieszczone.

Diagnoza brzmiała: "maniakalna zawiść na tle niespełnionych fantazji"!
hmm prawdziwie szanujący się lekarz nie stawia diagnoz na podstawie zdawkowych informacji i w dodatku wyciagniętych z kontekstu calości dyskusji czy zdarzeń! =]
Tomek Holka napisał/a:
Nikt mi nie powie, że trzynastolatka (jak chce!), nie potrafi rozbudzić zainteresowania (w rozważanym tu kontekście!)
a czy ktoś próbował twierdzić inaczej...pewnie, ze może ale umysł 40 latka powinien być czujny i nawet jakby taka 13 - latka z nie wiem jak wielkimi wdziękami weszła naga do pokoju wijąc się zalotnie (wyolbrzymiam celowo) to ten 40 - latek powinien nie wykorzystać sytuacje tylko nakazać ubrać się jej i wyrzucić z domu!!! Dla "zdrowego" faceta sytuacja taka jest patologiczna a 13 lataka nie istotne czy wygląda na starszą, czy umie uwodzić itd jest TYLKO 13 - LATKĄ = DZIECKIEM!!!
Tomek Holka napisał/a:
W sumie, to chyba Polański miał świętą rację, że stamtąd zwiał
Gratuluje tego stwierdzenia pewnie najlepiej popełnić zbrodnie i zwiać...no ale jak sie jest celebrytą to... jak widać w mniemaniu niektórych można wszystko... Holka ciekawe co pani psycholog powiedział by dając diagnozę dotyczacą Twego podejścia do sprawy... :ups:

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Lip 02, 2011 00:46   

Xenna napisał/a:
... umysł 40 latka powinien być czujny ...
:hahaha:
Niestety natura zadbała (we własnym i dobrze pojętym interesie!) aby najwyższą czujność w takich przypadkach wykazywały całkiem inne organy !!

Brawa za cytat - dowcip roku!
:rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:

44 

Wysłany: Sob Lip 02, 2011 00:55   

Tomek Holka napisał/a:
Pewnie, że nie jest!

Tomek Holka napisał/a:
Nikt mi nie powie, że trzynastolatka (jak chce!), nie potrafi rozbudzić zainteresowania (w rozważanym tu kontekście!) 95% mężczyzn (tu w znaczeniu dosłownym - czyli osobników zasługujących na to miano!)

Ciężko się spierać kto zasługuje na miano "mężczyzny" a kto nie, no i kto ma prawo o tym decydować :)

Natomiast jeśli już nawet trzynastolatka (i to czy chce nie ma specjalnego znaczenia - taka dziewczynka jest w okresie dojrzewania i poznaje dopiero intymność w rozważanym kontekście - do głowy mogą jej przychodzić różne rzeczy i ją łatwiej bym usprawiedliwił) rozbudzi zainteresowanie dorosłego faceta, to - moim zdaniem - zdrowym odruchem jest bariera psychiczna nie pozwalająca wykorzystać "okazji". Tym się różni osoba zdrowa, odpowiedzialna i dojrzała od pozbawionej tych cech, że potrafi przewidzieć konsekwencje swojego zachowania. Że potrafi panować nad swoimi popędami.
Pomijam kwestie moralne, bo to osobna para kaloszy. Choć nie mniej istotna.

Nie wiem czy w przypadku słynnego reżysera jego zachowanie było spowodowane jakiś problemem w psychice czy po prostu poszukiwaniem wrażeń w imię wolności artystycznej. Efekt ten sam.

Nie rozumiem usprawiedliwiania czynów podobnych do tego, którego dopuścił się p. Polański. I - tak jak niektórzy Uczestnicy - nie rozumiem dlaczego pewne grupy ludzi mogą więcej. Świnia jest świnią i ustrojenie się w perły tego nie zmieni.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Lip 02, 2011 01:21   

44 napisał/a:
Nie rozumiem usprawiedliwiania czynów podobnych do tego, którego dopuścił się p. Polański.
Nikt tu nie usprawiedliwia niczyich czynów!
Ja domagam się jedynie powstrzymania się od czynienia najcięższych zarzutów na podstawie pozorów !!
Przykład Strauss-Kahna najlepiej o tym świadczy !!
44 napisał/a:
dlaczego pewne grupy ludzi mogą więcej
Nie mogą !! Przykład Strauss-Kahna najlepiej o tym świadczy !!
44 napisał/a:
Świnia jest świnią
Chyba, że się okaże, iż ześwinienie nastąpiło w wyniku wdzięcznego umieszczenia poślinionego paluszka w samej rzeczy.

44 

Wysłany: Sob Lip 02, 2011 09:36   

Tomek Holka napisał/a:
Nikt tu nie usprawiedliwia niczyich czynów!
Ja domagam się jedynie powstrzymania się od czynienia najcięższych zarzutów na podstawie pozorów !!

No to akurat rozumiem. I nie mam nic więcej do dodania :)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Lip 02, 2011 09:58   

Tomek Holka napisał/a:
Niestety natura zadbała (we własnym i dobrze pojętym interesie!) aby najwyższą czujność w takich przypadkach wykazywały całkiem inne organy

To niestety czy na szczęście?

W tym kraju jest mnóstwo miejsc gdzie 13 i 14 latki świadczą usługi seksualne. Ale czy jest to normalne (naturalne)? Czy fakt ze je świadczą uprawnia i usprawiedliwia czterdziesto czy pięćdziesięciolatka aby podjeżdżał bryką i bzykął je na tylnym siedzeniu? Jeśli ktoś uiważa inaczej, ma po prostu nierówno pod sufitem.

Mówienie o próbie linczu jest zwykłym mydleniem oczu ponieważ nikt z nas Polańskiego nie powiesi na drzewie ani do lochu nie wtrąci. Natomiast poza odpowiedzialnością przed prawem mówimy także o stosunku społecznym do takich czynów. W moim mniemaniu sam fakt odbycia stosunku z trzynastolatką powinien spotkać się z powszechnym społecznym napiętnowaniem a nie pochwałą jak czynią to niektórzy.

Piszemy tutaj także o ostentacyjnych gestach solidarności z reżyserem, które w świetle powyższego, daleko wybiegają poza granice przyzwoitości.

Radziłbym też nie wypowiadać się o amerykańskim systemie karnym nie mając o ty zielonego pojęcia podobnie jak nie tłumaczyć zwrotów z języka angielskiego nie mając o nim pojęcia.

Xenna 

Wysłany: Sob Lip 02, 2011 21:48   

Tomek Holka napisał/a:
Xenna napisał/a:
... umysł 40 latka powinien być czujny ...

Niestety natura zadbała (we własnym i dobrze pojętym interesie!) aby najwyższą czujność w takich przypadkach wykazywały całkiem inne organy
Rozumiem, że u Ciebie ten inny organ zachował by czujność...bo tak w Twoim przypadku działa natura no cóż...GRATULUJĘ! -
44 napisał/a:
zdrowym odruchem jest bariera psychiczna nie pozwalająca wykorzystać "okazji". Tym się różni osoba zdrowa, odpowiedzialna i dojrzała od pozbawionej tych cech, że potrafi przewidzieć konsekwencje swojego zachowania. Że potrafi panować nad swoimi popędami.
Lepiej bym tego nie ujeła, nie musze chyba w takim przypadku pisać co można powiedzieć o osobie myslacej tylko i wyłącznie ORGANEM. Proponował bym tylko byś Tomaszu pisał bardziej w swoim imieniu a nie ogólnie bowiem na miejscu mężczyzn za taką charakterystykę ich postępowania obraziła bym się! 44 - swoją mądrą wypowiedzią dowiódł, że nie każdy jednak myśli tylko...(wiesz czym) niektórzy mają jeszcze rozum...szkoda że tylko niektórzy!

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 21:47   

To niestety czy na szczęście?
Niestety, dla każdego człowieka (którego przywykliśmy określać mianem normalnego!), biologiczne siły natury działają najskuteczniej.
Na szczęście, dla samej natury, która ma do osiągnięcia jeden, jedyny cel zasadniczy - a nie zna uwarunkowań kulturowych!

Doskonale potrafię sobie wyobrazić sytuację, kiedy wszelkie bariery (kulturowe, obyczajowe, psychiczne ........ długo by wymieniać!), nie mają żadnych szans w starciu z interesownym, przemyślanym i wytrenowanym działaniem pozornej "niewinności".

W tym kraju jest mnóstwo miejsc gdzie 13 i 14 latki świadczą usługi seksualne. Ale czy jest to normalne (naturalne)?
No cóż. To dość powszechny sposób myślenia, niestety nie rozwijający szerzej (i głębiej) wiedzy o samym zjawisku.

Jeżeli bowiem faktycznie tak jest (czego niestety nie wiem!), to być może jest to całkiem normalne zjawisko, doskonale znane np. socjologom lub seksuologom.
Na pytanie, czy to naturalne, czyli nie związane z np. biedą, patologiami w rodzinach, itp, itd - przez czystą ostrożność, wolałbym zapytać specjalistów - jednak odpowiedź TAK przyjąłbym ze spokojem świadomego potęgi natury.

Miałem okazję czytać o analogicznych zachowaniach dotyczących licealistek, które zostały ostatecznie uznane za naturalne i normalne, choć bynajmniej nie przez opinię społeczną - a jedynie przez seksuologów.
... mówimy także o stosunku społecznym do takich czynów.
Nie wspominając ani słowem, że przeciętna wiedza o seksualności człowieka i wszystkich zjawisk z tym związanych, zatrzymała się w naszej Ojczyźnie na poziomie plebejusza z początków ubiegłego wieku!
Była, jest i niestety jeszcze ciągle będzie - TABU !!
Cytat:
Piszemy tutaj także o ostentacyjnych gestach solidarności z reżyserem, które w świetle powyższego, daleko wybiegają poza granice przyzwoitości.
Nie zastanawiając się nawet przez chwilę, dlaczego światowa elita ludzi kultury stanęła murem za Polańskim!
Radziłbym też nie wypowiadać się o amerykańskim systemie karnym nie mając o ty zielonego pojęcia podobnie jak nie tłumaczyć zwrotów z języka angielskiego nie mając o nim pojęcia.
Radziłbym przeceniać przeciwników, nie wspominając już o docenianiu.

To oszczędza wstydu, gdy pomawiani o głupotę, zechcieliby jednak adminowi dokopać!

Pozdrawiam!

Xenna 

Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 17:57   

Tomek Holka napisał/a:

W tym kraju jest mnóstwo miejsc gdzie 13 i 14 latki świadczą usługi seksualne. Ale czy jest to normalne (naturalne)?
No cóż. To dość powszechny sposób myślenia, niestety nie rozwijający szerzej (i głębiej) wiedzy o samym zjawisku.

Jeżeli bowiem faktycznie tak jest (czego niestety nie wiem!), to być może jest to całkiem normalne zjawisko, doskonale znane np. socjologom lub seksuologom.
Niestety zabrzmiało jak "szkoda że nie sprawdziłem", "Może jest znane seksuologom jako NORMALNE ZJAWISKO ?? ? - Jeśli juz to raczej jako powszechne zjawisko a to z normalnioscią nie musi mieć nic wspólnego!

Panie Holka -
Tomek Holka napisał/a:
Niestety, dla każdego człowieka (którego przywykliśmy określać mianem normalnego!), biologiczne siły natury działają najskuteczniej.
Na szczęście, dla samej natury, która ma do osiągnięcia jeden, jedyny cel zasadniczy - a nie zna uwarunkowań kulturowych!
Jakby to Panu wytłumaczyć... Ludzi od zwierząt różni ROZUM!!! Zwierzęta działaja TYLKO w oparciu o popęd i siły natury... Człowiekowi dano jeszcze ROZUM (choć zaczynam wątpić, czy każdemu) posługując się nim i nic organy nie maja tu do rzeczy, nie toleruje i niepostepuje on zawsze na zasadzie zwierzecego zaspokajania swych potrzeb seksualnych!!!

fajova 

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 13:02   

przykładowa kara.....mnóstwo wątpliwości i mamuśki podprowadzające pedofilom swoje dzieci, żeby im otworzyć drzwi do sławy.....

sterydy anaboliczne
spalanie tłuszczu

Odpowiedz do tematu