Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs "Lato z notatnika wrażeń" - GŁOSOWANIE
Autor Wiadomość
KONKURS 

Wysłany: Nie Paź 04, 2009 10:55   Konkurs "Lato z notatnika wrażeń" - GŁOSOWANIE

Bardzo dziękuję wszystkim Forumowiczom, którzy wzięli udział w konkursie. Czas wybrać najlepsze zdjęcia. Rozpoczynamy głosowanie :)

Regulamin głosowania

1. Każdy Forumowicz może wybrać w każdej kategorii 5 zdjęć, które uzna za najlepsze i najciekawsze.

2. Głosowanie polega na wysłaniu numerów pięciu wybranych zdjęć w każdej kategorii (KRAJOBRAZ - 5 zdjęć, NATURA - 5 zdjęć, LUDZIE I WYDARZENIA - 5 zdjęć).

3. Ważna jest kolejność - na pierwszym miejscu w każdej kategorii należy umieścić numer zdjęcia, które podoba się najbardziej.

4. Głosy proszę wysyłać na PW, na konto KONKURS

5. Głosowanie trwa do 15 października 2009 r.

6. W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy Forumowicze, którzy posiadają aktywne konto, czyli przynajmniej raz wzięli udział w dyskusji na forum.

7. Prawo do głosowania mają również uczestnicy konkursu, jednak nie mogą głosować na swoje własne zdjęcia.

8. W głosowaniu nie mogą wziąć udziału osoby, które zarejestrowały się na forum po 25 sierpnia 2009 r.

9. Nagrody publiczności otrzymają autorzy zdjęć, które uzyskają najwięcej głosów w każdej kategorii. W przypadku gdy większa ilość zdjęć uzyska równą ilość głosów, zostanie zorganizowana dogrywka.

10. Spośród głosujących Forumowiczów wylosujemy jedną osobę, która otrzyma nagrodę niespodziankę.

Zachęcam do udziału w głosowaniu :)

KONKURS 

Wysłany: Nie Paź 04, 2009 10:57   

KRAJOBRAZ

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

KONKURS 

Wysłany: Nie Paź 04, 2009 10:59   

NATURA

1

2

3

4

5

6

7

8

9

KONKURS 

Wysłany: Nie Paź 04, 2009 11:01   

LUDZIE I WYDARZENIA

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Sro Paź 14, 2009 12:03   

Przypominam, że jeszcze tylko dziś i jutro można oddawać głosy na konkursowe zdjęcia.
Zachęcam do udziału w głosowaniu :)

Grzegorz 

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 11:17   

Jakieś podsumowanie? :)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 11:21   

Trwa liczenie głosów. Wyniki ogłosimy już wkrótce :)

Grzegorz 

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 11:27   

Aliena napisał/a:
Wyniki ogłosimy już wkrótce :)

OK :D
Z ciekawości - ile osób wystawiło swoje prace? Tak przyglądając się fotkom myślę że około 4

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 11:43   

Grzegorz napisał/a:
ile osób wystawiło swoje prace? Tak przyglądając się fotkom myślę że około 4

W konkursie wzięło udział 9 osób.

KONKURS 

Wysłany: Pon Paź 19, 2009 13:02   

Bardzo dziękujemy wszystkim Forumowiczom, którzy wzięli udział w konkursie. Nadszedł czas, aby ogłosić zwycięzców. Oto wyniki głosowania:

Kategoria: KRAJOBRAZ
Zdjęcie nr 3 - Remikk

Kategoria: NATURA
Zdjęcie nr 7 - Emigrant

Kategoria: LUDZIE I WYDARZENIA
Zdjęcie nr 11 - Delfint

Nagrodę za udział w głosowaniu otrzymuje Becia.

Gratulujemy!

Z Laureatami naszego konkursu skontaktujemy się na PW w celu ustalenia szczegółów odbioru nagród.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pon Paź 19, 2009 19:54   

Grzegorz napisał/a:
Jakieś podsumowanie?

Wyjdzie zatem na to, że konkurs podsumuje Fotomanek. I dobrze, - lubi.
Przyznam, że wydawało mi się, że konkurs nie wypali. Ale jednak nie, - fotoforumowicze nie zawiedli - więc dziękuję im za to serdecznie.

Proszę pozwolić przypomnieć, ze Fotomanek postanowił przyznać jedną jedyną nagrodę w konkursie, tak zwaną nagrodę fotomankową. Takie indywidualne Grand Prix, niezależne od nikogo i niczego, tylko od widzimisię Fotomanka.

Będzie to album do zdjęć fotograficznych umożliwiający wklejanie prac formatu 18 X 24 cm.
Mam nadzieję, że nagrodzony fotomankowym Grand Prix wklei tam swoje zdjęcie na pierwszej stronie, poczym powoli będzie zapełniał album conajmniej tak dobrymi pracami jak to właśnie zwycięskie zdjęcie (ale już według własnego uznania oczywiście!)

No to jedziemy zatem z fotomankowym gawędziarstwem.

KRAJOBRAZ.

Najbardziej spodobało mi się zdjęcie nr 9 i wcale nie dlatego, że nieco przypomnia moje zdjęcia "inspirujące".
Jednak, - jeżeli na fotografiach miały być zanotowane wrażenia z letnich emocji - no to tu, tych emocji jest multum! Sceneria romatyczno-obiecująca, chwila przepiękna, oby więc trwała jak najdłużej, bo oczekiwanie na szczęście, jest większym szczęściem niż ono samo jak się najczęściej okazuje.
To zdjęcie jednak obiecuje wręcz góry najrozmaitszych uciech i emocji. Mam nadzieję, że staranne powiększenie umieszczone na ścianie, jeszcze przez długi czas przypominać będzie ten czarodziejski czas.
Dziewczyna, choć pozuje, jest tak pociągająca, że tylko pogratulować autorowi takiej wakacyjnej partnerki!
I całych wakacji też!
Poza tym zdjęcie poprawne wykonane, ładnie skomponowane - zastrzeżeń brak!

Zdjęcie nr 7 umieściłem na miejscu drugim, bo to ciekawy, dobrze zauważony obrazek!
Może tylko autor nieco pośpieszył się z wyzwoleniem migawki, bo łódeczka jest zbyt mała, by zdecydowanie przyciągać wzrok każdego oglądającego tą bardzo sympatyczną fotografię.

Zdjęcie nr 21 zajeło w fotomankowej klasyfikacji miejsce trzecie, bo dobrze świadczy o wrażliwości autora!
Takie, niby zwyczajne sceny, mają swój nieodparty urok, warty z całą pewnością sfotografowania.
Czego zabrakło by autor wygrał cały fotomankowy konkurs? Nie wiem! Jakiegoś "lukru", który ze zwyczajnej sceny czyni nadzwyczajną. Sam zresztą wykonuję bardzo dużo takich ujęć i najczęściej też tego "lukru" nie potrafię sfotografować.

Zdjęcie nr 2, to kolejne wyróżnione przez Fotomanka. Przede wszystkim za temat, czyli porównanie starego z nowym.
Autor ten kontrast zauważył i pokazał, - "wypinając" się jednocześnie na typowe ujęcia w takich miejscach, czyli "ja na tle" albo ktokolwiek na tle.
Może należało nieco więcej wykorzystać odbicie na szybach? Może zmienić proporcje lub kompozycję?
W każdym razie warto było nad tym tematem popracować

Zdjęcie nr 3, to wreszcie ostatnie wyróżnione przeze mnie w tej kategorii. Obrazek jest super! Pomysł znakomity! Jednak zbyt duża ilość nieczytelnego tła sprawiła, że fotomankowe widzimisię, zadecydowało o takiej a nie innej kolejności.
No ta cyfra zawiniła i jej niechęć do przenoszenia zbyt dużych kontrastów. Film negatywowy nie miałby tylu kłopotów.
Ale autor powinien wiedzieć o tej ułomności i pewnie nieco inaczej skomponować kadr.

Autor zdjęcia nr 10 powinien pokazać znacznie więcej ziemi na pierwszym planie zamiast gładkiego nieba.
Może wtedy, z prostoty wyszła by prostota nadzwyczajna!

Autor zdjęc od 11-tego do 17-tego powinien, fotomankowym zdaniem zapamiętać, że nie przegradza się krajobrazów zaporami umieszczonymi na pierwszym planie!
Pewnie dlatego "najprzyjemniej" oglądało mi się zdjęcie nr 12.
Należało by także ustalić, czy w tej sekwencji zdjęć potrzebny jest kolor? Sceneria nadzwyczaj dynamiczna, powinna moim zdaniem sama zbudować obraz.

Wiadukty w Stańczykach na zdjęciu nr 19, dobrze ujęte ale brak sztafażu (aż się prosił!) nie pozwala pokazć ich potęgi!

Wreszcie zdjęcie nr 20, jakby żywcem wyjęte z Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, Pawła Pierścińskiego, tyle, że zabrakło plastycznego oświetlenia, które uczyniło by ten obraz zachwycającym, nastrojowym i wzruszającym.
Za sam motyw, wielkie fotomankowe gratulacje dla autora!

CDN

(proszę tylko nie zdradzać autorów zdjęć!)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sro Paź 21, 2009 18:11   

Grzegorz napisał/a:
Jakieś podsumowanie?

Czekałem nieco na jakiś komentarz, ale widać nikt nie czyta Foto Forum.

A, co tam. Jedziemy dalej.

NATURA

Zachwyciło mnie zdjęcie nr 4! Rewelacyjna kompozycja, prostota tematu i formy. W sumie REWELACJA !!
Gdyby nie luźne związki z tematem, - to właśnie zdjęcie zdobyło by fotomankowe Grand Prix.
Taka może jeszcze uwaga. Ci, co potrafią pokazać takie zdjęcie, stoją na jednym z brzegów rzeki.
Pstrykacze stoją na przeciwległym.

Zdjęcie nr 1 wybrałem chyba w wyniku fotomankowych upodobań. Las.
Pięknie pokazany nastrój i takie typowe dla lasu uczucie tajemnicy-zagrożenia.
Jakby za drzewami czaiła się jakaś bestia.
Mam pretensje do autora o zbyt rozciągnięty, poziomy kadr. Pewnie więcej pod i nad dało by lepszy efekt.
Ale to tylko takie fotomankowe widzimisię.

Zdjęcie nr 7, to bezprzecznie uroczy obrazek! Gdzieś w galerii wkleiłem podobne zdjęcie, co moim zdaniem świadczy o zbliżonym
(z autorem) poczuciu nieodpartego uroku.
Gratulacje za wycięcie kwiatów z tła.

Zdjęcia kwiatów, powinny być samograjem i sposobem na wygrywanie wszelkich konkursów gdzie tematyka
pozwala na zgłaszanie takich prac.
Kłopot w tym, że to nieprawda.
Pewnie autor zdjęcia nr 3 był najbliżej sukcesu, bo to i ładna kompozycja po przekątnej i wyraźnie wyodrębniony temat.
Niestety cuś nie zagrało i pomimo zakładania okularów do czytania nie udało mi się ustalić strefy wyraźnej ostrości.

Reszta zdjęć kwiatów pokazuje zbyt dużo, skutkiem czego nie bardzo wiadomo na czym skupić wzrok.

No i to z grubsza tyle, co miałbym do powiedzenia na temat zdjęć zamieszczonych w kategorii natura.

Jutro "Ludzie i wydarzenia" i znajdujące się tamże zdjęcie, które ze wszystkich podobało mi się najbardziej!

CDN

(fajnie by było poznać autorów zdjęć, które już omówiłem!)

emigrant 

Wysłany: Sro Paź 21, 2009 21:15   

Zanim się przyznam do pozostałych poza wygranym to poczekam na ludzie i wydarzenia ;-)

becia 

Wysłany: Czw Paź 22, 2009 08:36   

Tomasz Holka napisał/a:
Czekałem nieco na jakiś komentarz, ale widać nikt nie czyta Foto Forum.

Pan czeka na komentarz a czytelnicy na dalszy ciąg podsumowania - pewnie nikt nie chce się wychylać przed jego końcem.

Tomasz Holka napisał/a:
fajnie by było poznać autorów zdjęć, które już omówiłem!

emigrant napisał/a:
Zanim się przyznam do pozostałych poza wygranym to poczekam na ludzie i wydarzenia

A ja się przyznam - w końcu co mi tam ;)

Ale najpierw serdecznie gratuluję zwycięzcom !!
Szczególnie cieszy mnie wygrana Delfina w kategorii "ludzie i wydarzenia", ponieważ (przyznam się bez bicia) mam małą zasługę w tym, że jego zdjęcia znalazły się w konkursie - dał się w końcu namówić ;)

Tomasz Holka napisał/a:
Zdjęcie nr 3 (...) Obrazek jest super! Pomysł znakomity!

Popieram to stwierdzenie i mnie akurat nieczytelne tło nie raziło tutaj zbyt mocno - bardziej przeszkadzał mi fragment okna po lewej, bo nie mogłam się skupić na reszcie zdjęcia. Wg mnie (choć to oczywiście Beciowe "widzimisię" :P ) lepiej by było ciachnąć ten otwór... Niemniej jednak zdjęcie ma klimat i pełne jest uroku - przyznam, że miało również mój głos.

Jednocześnie dziękuję organizatorom za "nagrodę pocieszenia:
KONKURS napisał/a:
Nagrodę za udział w głosowaniu otrzymuje Becia

No to czas przyznać się teraz do popełnionych przez siebie kadrów:
"KRAJOBRAZ" - 7,8,9
"NATURA" - 2,3,4,5,6
swoje w trzeciej kategorii zdradzę po tomankowym podsumowaniu.

Tomasz Holka napisał/a:
Najbardziej spodobało mi się zdjęcie nr 9 (...) jeżeli na fotografiach miały być zanotowane wrażenia z letnich emocji - no to tu, tych emocji jest multum! (...) To zdjęcie jednak obiecuje wręcz góry najrozmaitszych uciech i emocji. (...) Poza tym zdjęcie poprawne wykonane, ładnie skomponowane - zastrzeżeń brak!

Dziękują bardzo! Miło poczytać takie komentarze do swojej pracy.

Tomasz Holka napisał/a:
Dziewczyna, choć pozuje, jest tak pociągająca, że tylko pogratulować autorowi takiej wakacyjnej partnerki!
I całych wakacji też!

No tu niestety nieco minął się Pan z prawdą (bo postać na zdjęciu wcale nie pozowała przy jego wykonaniu i z całą pewnością nie jest to modelka ani moja wakacyjna partnerka) - ale w końcu jakie to ma znaczenie skoro rezultat jest, jaki jest i wychodzi na to, że się jednak podoba ;) Jedyne co się zgadza, to wakacje były faktycznie udane :)

Tomasz Holka napisał/a:
Zdjęcie nr 7 (...) to ciekawy, dobrze zauważony obrazek!
Może tylko autor nieco pośpieszył się z wyzwoleniem migawki, bo łódeczka jest zbyt mała, by zdecydowanie przyciągać wzrok każdego oglądającego tą bardzo sympatyczną fotografię.

Dziękuję i za to wyróżnienie. Wiem o niedociągnięciach tej fotki, że za wcześnie "strzelone"... Zabrakło mi wtedy fotograficznej odwagi - pan na łódce mnie zauważył i nie chciałam mącić mu spokoju duszy mierząc dalej z aparatu i narażać się na jego gniew.

Tomasz Holka napisał/a:
Zachwyciło mnie zdjęcie nr 4! Rewelacyjna kompozycja, prostota tematu i formy. W sumie REWELACJA !! Gdyby nie luźne związki z tematem, - to właśnie zdjęcie zdobyło by fotomankowe Grand Prix.
Taka może jeszcze uwaga. Ci, co potrafią pokazać takie zdjęcie, stoją na jednym z brzegów rzeki.
Pstrykacze stoją na przeciwległym.

No prawie się rozpływam od tego miodu ;)
Co zaś do luźnych związków "zlotu przed odlotem" z tematem konkursu - doszłam do wniosku, że jakby na to nie spojrzeć ptaki częścią natury są, zaś ich "zloty" na przewodach elektrycznych zamiast na drzewach są znakiem naszych czasów.

Tomasz Holka napisał/a:
autor zdjęcia nr 3 był najbliżej sukcesu, bo to i ładna kompozycja po przekątnej i wyraźnie wyodrębniony temat.
Niestety cuś nie zagrało i pomimo zakładania okularów do czytania nie udało mi się ustalić strefy wyraźnej ostrości.

Tak, to "cuś" związane z ostrością to wynik robienia tego zdjęcia z konwerterem do makro bez użycia statywu. Strefa ostrości jest w tym przypadku 10 cm od obiektywu a trudno niezwykle ją utrzymać bez statywu.
Z resztą zdjęcia nr 2 "w różanym ogródku leśnych krasnoludków" i nr 5 "brzydkie kwiatątko" były zrobione dokładnie w ten sam sposób.

No to tyle na razie ode mnie. Czekam na podsumowanie ostatniej kategorii.

Do organizatorów zaś mam pytanie - czy podane zostaną kolejne miejsca w poszczególnych kategoriach - tak dla ciekawskich tylko (czyli m.in. dla mnie ;) )

Pozdrawiam.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Czw Paź 22, 2009 18:59   

Grzegorz napisał/a:
Jakieś podsumowanie?

Zatem dziś wreszcie przyszła kolej na:

LUDZIE I WYDARZENIA

Zacznijmy od końca, by napięcie rosło. Zdjęcie nr 1. Znakomicie podpatrzona scena i oby jak najwięcej takich fajnych obrazków rodzajowych "wyłapywali" fotoamatorzy swoimi obiektywami.
Celownkami w zasadzie!
Pewnie ci, co wrzucają drobne do fontanny (najczęściej właśnie podczas wakacji!) nie zdają sobie sprawy, że dzięki przesądom ktoś zje skromny posiłek - choćby bułkę.
Tak przynajmniej wyobrażam sobie przesłanie tego zdjecia.

Niestety ławka na plecach kobiecinki skutecznie zepsuła ostateczny efekt! Jednak od czego fotoshop
(czy jak tam to diabelstwo się nazywa) ??
Akurat tutaj, rozjaśnienie ławki w takim programie uważam za uzasadnione i niebudzące obaw o zbyt daleko posuniętą ingerencję.

Zdjęcie nr 17 to tomankowe miejsce czwarte.
Ile razy widzę taki motyw - zawsze fotografuję!! Niestety w większości przypadków mam do siebie jakieś pretensje, skutkiem czego fotografie wędrują do lamusa.

Pretensja do tego zdjęcia, to zbyt przyciemnione pnie drzew i zbyt mały, ledwo dostrzegalny sztafaż.

Trzecie tomankowe, to zdjęcie nr 14. Róbcie proszę jak najwięcej takich portretów! Starsi ludzie mają ciekawe twarze, - poorane zmarszczkami, wyraziste i ciekawe.
To niemała sztuka zrobić takie zdjecie. Może należało przyzwyczaić modela do aparatu, może zaprzyjaźnić się z nim? Różnie mawiają.
Tutaj, jak mi się wydaje, fotograf poprosił by nie patrzeć w obiektyw. Może szkoda?

Kadr tylko nieco zbyt centralny i niebo podparte głową trochę mi przeszkadza.

Na 13-tce jest równie ciekawy model, jeno koń się był wtrącił tym, no - zadem.

Drugie tomankowe, to zdjęcie nr 16. Fajna scenka rodzajowa z gatunku takich, jakie tygrysy lubią najbardziej.
Tyle, że powietrza mało z prawej strony! Niechby choć do końca ławki tego powietrza wystarczyło i bingo!
A tak, sympatyczne dziadki nie mają gdzie patrzeć.

Poza tym, to czemu ten pan na 15-tce, tak się przestraszył gołębi? Nieco opanowania i by wyszedł czarodziej.
No i albo pionowy kadr z nogami - albo tylko ręka z ptakami i twarz.

Wreszcie na sam koniec, fotomankowe Grand prix. To zdjęcie zdecydowanie wyróżnia się ze wszystkich pozostałych i moim zdaniem to także najlepsze zdjecie całego konkursu.

Piękny kadr, znakomita gra kolorów udowadniająca zasadność fotografowania w barwach naturalnych, super scena!

Nie ma się do czego doczepić, choćby i się bardzo chciało! GRATULACJE !!

Zdjęcie nr 7.

PS: Autora zdjęcia nr 7 poproszę o dane adresowe na PW, potrzebne do przesyłki fotomankowej nagrody. Dyskrecja wszelaka zapewniona!

Planistigmat 
Piotr

Wysłany: Czw Paź 22, 2009 20:50   

Tomku, dziekujemy za podsumowanie. Znalazly sie w nim cenne wskazowki, ktore autorzy zdjec powinni glegoko przemyslec a moze nawet wziac sobie do serca.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Czw Paź 22, 2009 21:05   

Planistigmat napisał/a:
dziekujemy za podsumowanie

A tam! Gadać każdy umie, tyko ze skomponowaniem fantastycznej klaty gorzej.

becia 

Wysłany: Pią Paź 23, 2009 10:08   

Tomasz Holka napisał/a:
Wreszcie na sam koniec, fotomankowe Grand prix. To zdjęcie zdecydowanie wyróżnia się ze wszystkich pozostałych (...) Zdjęcie nr 7.

Jeśli mam być szczera, to mnie akurat to zdjęcie niespecjalnie ujęło - nie wiem dlaczego, może mam inną percepcję (w końcu jestem z Wenus a Tomanek z Marsa ;) ) no i każdy ma jeszcze własne "widzimisię" :D
W każdym razie zwycięzcy szczerze gratuluję !! Mam nadzieję, że niebawem wyjdzie z ukrycia i dowiemy się kto to taki.

Tymczasem, skoro już przyznałam się do swoich zdjęć w poprzednich kategoriach przyznam się i do tych dwóch w ostatniej - są to: zdjęcie nr 5 (portret malucha) i nr 6 (z koncertu Kombii).

Planistigmat napisał/a:
Tomku, dziękujemy za podsumowanie.

Do podziękowań się przyłączam. Naprawdę miło jest poczytać obszerne komentarze do konkursu a nie tylko wyliczankę, kto wygrał.

Pozdrawiam.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Paź 25, 2009 22:13   

SALON (fotomankowych) ODRZUCONYCH.

KRAJOBRAZ

Zdjęcie nr 1 to zapewne praca naszego mistrza.
No cóż, - ktoś kiedyś powiedział (bardzo celnie!), że fotografia w barwach naturalnych nie może być tworzona dla samej barwy.
To zdjęcie stanowi doskonały tego przykład.

Zdjęcie nr 4; 5 ; 6 - to dobre zdjęcia pamiątkowe z zagranicznych wojaży. Tylko na fotografii nr 6 można dopatrzyć się jakichś błędów technicznych w postaci silnie niedoświetlonego przedniego planu.
Natomiast nr 4 ekspresyjnie pokazuje znakomitą perspektywę powietrzną a nr 5 fajny wieczorny nastrój.
Niemniej jednak, na wszystkich zdjęciach czegoś brakuje. Myślę, że brak przedniego planu czyni z tych poprawnych przecież zdjęć jedynie pamiątkę z wakacji.

Zdjęcie nr 8. Beciu, - niby tu wszystko na swym miejscu a fotografia nie robi wrażenia.
Dlaczego? Sama spróbuj dociec, bo ja nie wiem.

Zdjęcie nr 18. Kiepsko przede wszystkim ze związkami z tematem. Za zainteresowanie takim motywem należą się jednak autorowi słowa uznania.

NATURA

Zdjęcie nr 8. Nie bardzo umiem skomentować zamysłu autora ale myślę, że zarówno kadr jak i motyw został przez niego podpatrzony.
Jak na nasze Fotoforum, to zbyt przedziwnione zdjęcie. Nie warto szukać daleko jak można znaleźć blisko, że tak się wyrażę.
Podejrzewam też, że to zdjęcie i nr 18 z poprzedniej kategorii, pochodzi od jednego uczestnika.

Zdjęcie nr 9. Fajnie, że w poszukiwaniu kreatywnej fotografii spoglądamy do góry - ale tutaj zbyt mało ekspresji w tej nadmorskiej sośnie i chyba niepotrzebny skrawek nieba w kadrze.

LUDZIE I WYDARZENIA

Zdjęcia od nr 2 do nr 4. Oj dużo wysiłku włożono w tą walkę z wiatrakiem! Zdjęcia chyba jednak zawiodły jako ilustrator i świadek tych zmagań.

Zdjęcie nr 5. Beciu! Jak Beciątka spotkam w naturze, to już z pewnością rozpoznam je bez najmniejszego trudu. I samą Becię przyuważę zapewne. Inni z pewnością też!
Ale czy o to właśnie Ci chodziło??

Zdjęcie nr 6. Beciu! Dużo za duży kadr. Uciąć z prawej tyle co z góry i popatrzeć jak się ogląda.

Zdjęcia nr 8; 9 i 10. Kolejka i parowozik super. Chciałbym mieć, choćby jedynie miniaturkę.
Szkoda, że autor nie pomęczył tematu i nie zaproponował ciekawszych i bardziej ekspresyjnych ujęć.
Zalecenie na przyszłość to męczyć temat do upadłego!

Zdjęie nr 11. Ojej! Znowu Beciątka. Jest szansa, że mi się przyśnią.

Zdjęcie nr 12. Była chyba szansa na dowcip fotograficzny ale wyszło takie trochę podpatrywactwo ze szkoły podstawowej.
Autor proszony o dalsze podpatrywanie ulicznych scen rodzajowych!

No i to chyba wszystko.

emigrant 

Wysłany: Nie Paź 25, 2009 22:35   

Tomasz Holka napisał/a:
Autor zdjęcia nr 10 powinien pokazać znacznie więcej ziemi na pierwszym planie zamiast gładkiego nieba.
Może wtedy, z prostoty wyszła by prostota nadzwyczajna!

Może i tak, niemniej wydawało mi się, że proporcje podziału kadru chociaż nie są 50:50 to wolę zostawić z minimalną przewagą nieba. Wtedy tak sądziłem - kiedy zdjęcie przeglądałem, potem, po wysłaniu do konkursu doszedłem do wniosku, że może lepiej byłoby tej ziemi samej dać więcej, ale rzuciłem, że pal licho :)

Z moich zdjęć to kolejno kategoriami: 10, 7 i 7 (nie za dużo siódemek?). Każde ze zdjęć jest efektem działającego w jakimś stopniu szczęścia, jak to bywa przy reportażu - taki był główny zamiar kiedy robiłem każdy z nich.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Paź 25, 2009 22:49   

emigrant napisał/a:
Każde ze zdjęć jest efektem działającego w jakimś stopniu szczęścia

Być może. Ale sam Napoleon powiedział, że Pan Bóg jest zawsze po stronie silniejszej armii.
Coś w tym jest.

Zatem wygrałeś fotomankowe Grand Prix! Moje uznanie! To nie było łatwe zadanie!

PS: pamiętaj o danych do wysyłki nagrody na PW!

delfint 

Wysłany: Nie Lis 08, 2009 21:38   

KONKURS napisał/a:
Oto wyniki głosowania: (...)
Kategoria: LUDZIE I WYDARZENIA
Zdjęcie nr 11 - Delfint

Dziękuję bardzo za wyróżnienie.
Jako amator, który tylko okazyjnie sięga po aparat, tym bardziej czuję się zaszczycony, że moje zdjęcie spotkało się z takim uznaniem.

Życzę wszystkim forumowiczom wiele radości z odkrywania tajników fotografii.
Pozdrawiam.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Wto Lis 17, 2009 09:26   

delfint napisał/a:
Jako amator, który tylko okazyjnie sięga po aparat

Zawsze wkurzało mnie takie stanowisko!

Jak zacząłem zastanawiać się dlaczego, to doszedłem do wniosku, że należy dać sobie spokój ze szczegółowym wyjaśnianiem tego faktu.

No, na przykład, nie wszystkim muszą się podobać piękne kobiety. Niechby nawet taka rakieta ze specjalnej hodowli genetycznej - nie jest w stanie zatrzymać uwagi absolutnie wszystkich.

A co dopiero mówić o fotografowaniu.

Planistigmat 
Piotr

Wysłany: Wto Lis 17, 2009 15:17   

A mi sie takie stanowisko podoba. Delfint jest skromny i nie pozuje na niewiadomo jakiego artyste. Takich pseudoartystow spotkalem naprawde wielu.

Gratualacje delfint :) .

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Wto Lis 17, 2009 20:50   

Planistigmat napisał/a:
A mi sie takie stanowisko podoba. Delfint jest skromny i nie pozuje

Tyle, że ja nie o tym, drogi Planistigmaciu!

No jakże można nie interesować się fotografowaniem? Toć to kalectwo jakoweś polegające na niedowidzeniu i niedoczuciu (niedożyciu, jakby).

Może nowy temat "Piękne kobity" rozruszał by nieco towarzystwo? Ostatecznie tymi kobitami nieco większy procent społeczeństwa się interesuje.

Masz pierwszą.

Tytuł: "My heart belongs to daddy". Hi, hi!

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lis 17, 2009 21:10   

Tomasz Holka napisał/a:
My heart belongs to daddy

Zgoda modelki jest?

becia 

Wysłany: Czw Lis 19, 2009 10:53   

Tomasz Holka napisał/a:
Zawsze wkurzało mnie takie stanowisko!

Co jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Każdy interesuje się tym, czym chce się interesować i co z jakiegoś powodu go pasjonuje.

Tomasz Holka napisał/a:
No jakże można nie interesować się fotografowaniem? Toć to kalectwo jakoweś polegające na niedowidzeniu i niedoczuciu (niedożyciu, jakby).

Widać można nie interesować się fotografią i zapewne większość ludzi się nią interesuje tylko na tyle, żeby wiedzieć gdzie nacisnąć, gdy chce się zrobić pamiątkowe zdjęcie z imprezy lub wakacji. Nie można więc zaraz szufladkować ludzi, że jak fotografowaniem się nie interesują, to są "be" i obrażać, że niedowidzą, niedoczuwają i niedożywają... zwłaszcza, że może się okazać, że widzą, czują i żyją pełniej niż Pan, który ową fotografią się z całą pewnością pasjonuje.

Delfin przyznał się, że strzelił nagrodzone zdjęcie przy okazji i co w tym złego - byłoby lepiej gdyby się zgrywał i napisał, że planował ten kadr już na kilka dni przed imprezą, że zastanawiał się nad najlepszym ujęciem, i że w ogóle to z niego jest artysta fotografik i w małym palcu ma całą wiedzę z fotograficznych poradników...

A może przy okazji to zdjęcie jest najlepszym dowodem na to, że osoby nie interesujące się fotografią jednak też dobrze widzą wiele sytuacji...

P.S.
Wie ktoś może co z nagrodami, bo podobno jakieś były i nawet na tą "pocieszenia" się załapałam ale nie wiem, czy czegoś nie przegapiłam i mi nie przepadła ;)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Czw Lis 19, 2009 18:58   

becia napisał/a:
Co jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe
Ależ zrozumiałe i to całkowicie.
becia napisał/a:
Każdy interesuje się tym, czym chce się interesować i co z jakiegoś powodu go pasjonuje
A nie, nie Beciu! Każdy interesuje się tym, co mu wcześniej w ciekawy sposób pokazano.
Przy okazji, to idea główna mojego występowania na Foto Forum.
becia napisał/a:
Widać można nie interesować się fotografią i zapewne większość ludzi się nią interesuje tylko na tyle, żeby wiedzieć gdzie nacisnąć
Można, ale szkoda! Wielka szkoda. Żebyś tak Beciu wiedziała ile pretensji mam do siebie, że na niczym nie gram abo nie śpiewam!!
No, żeby to szlag trafił!
Tyle przyjemności mnie ominęło z tego powodu, że aż myśleć przykro!
Żebym jeszcze nie miał słuchu. Ale mam. Żebym nie miał głosu. Ale mam. I co? To wszystko się zmarnowało, przez lenistwo
i głupotę! Patrząc z perspektywy 56-cio letniego rozsądku, to nawet straszna głupota. Niewybaczalna.
becia napisał/a:
Nie można więc zaraz szufladkować ludzi
Siebie zaszufladkowałem bez zahamowań!
becia napisał/a:
obrażać, że niedowidzą, niedoczuwają i niedożywają...
Beciu, do jasnej Anielki - takie są moje wyobrażenia a to nie jest bynajmniej usiłowanie obrażania. Jeszcze mi się nie zdarzyły takowe usiłowania - przynajmniej tu na forum, - niczego takiego nie pamiętam.
becia napisał/a:
może się okazać, że widzą, czują i żyją pełniej niż Pan
Aaaa.. widzisz. Jest cała masa takich ludzi. I szczerze im tego zazdroszczę (choć staram się starać).
becia napisał/a:
A może przy okazji.............
Wybacz Beciu ale to nie jest prawda.
Mogę przypadkiem znaleźć cenny meteoryt. Ale nie wiedząc co to takiego - wyrzucę*.

* Czytaj; nie wykorzystam w żaden z korzystnych dla mnie sposobów. Znalezisko zatem mnie nie wzbogaci.

Ani dosłownie ani żadną inną drogą.

Grzegorz 

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 00:30   

Od rozwiązania konkursu minęły ponad 2 miesiące, a czytam w innym wątku, że nagrody nie dotarły jeszcze do "laureatów". Ładnie to tak?

emigrant 

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 03:54   

Grzegorz napisał/a:
Ładnie to tak?

W którym wątku? :clever: :D

Odpowiedz do tematu