Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zofi N. przedświateczna "szopka"
Autor Wiadomość
zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Gru 14, 2007 13:15   Zofi N. przedświateczna "szopka"

Zbliża się jedyna w roku noc, gdy milkną wszelkie spory, a ludzie jednoczą sie przy wigilijnym stole, by w zgodzie i radości witać Nowonarodzonego. Ta noc ma wielką moc. Ludzie stają się lepsi , choć na chwilę. Z Dzieciątkiem patrzą ufnie w Nowy Rok. Ludzkość się toczy i znów osiągnęła pełen okrąg.
Z tej okazji wszyscy życzymy sobie wzajemnie tego, co najlepsze i z nadzieja patrzymy na to, co los przyniesie.
Ja, nielubiana przez uczniów pisarka, autorka Medalionów i Granicy składam serdeczne życzenia wszystkim forumowiczom.
Nie byłabym sobą, aby nie zahaczyć o naszych radnych. Życzę każdemu z osobna:
1. Przewodniczącemu Rady Miasta p. Jerzemu Stachowiakowi większego zdecydowania, konkretnych działań umiejętności prowadzenia sesji
2.Pani Beacie Tarczyńskiej, aby nie zapominała, że przede wszystkim jest kobietą, a potem radną. Czas przystanąć i zastanowić się nad tym, co w życiu jest najważniejsze
3. Panu Czesławowi Kruczkowi, aby nie stał w cieniu, trzeba uwolnić myśli z cienia, wtedy coś w człowieku się zmienia
4. Panu Dariuszowi Ciesielskiemu większej aktywności życiowej. Aktywność daje pozytywne myśli.
5. Panu Jaromirowi Dzielowi życzę, aby oprócz umiejętności utrzywywania parametrów życiowych pacjenta posiadł dar zaglądania w jego myśli i odczucia. Wtedy będzie miał cały obraz choroby. Może nie leki a dobre słowo jest bardziej potrzebne?
6. Panu Michałowi Glejzerowi życzę , aby przy podnoszeniu ręki podczas głosowania wiedział, że ten głos decyduje o czyimś losie.
7. Pani Marii Kocoń życzę, aby codziennie patrząc w lustro rano widziała tę samą twarz: kobiety nauczyciela
8. Panu Jerzemu Lubbe życzę, aby miał klasę ( nie taką ze szkoły)
9. Pani Leokadii Mikule życzę, aby mieszkańcy osiedla grunwaldzkiego wreszcie nie byli biedni i osiągnęli dochody choćby w 10% majątku swojej orędowniczki
10. Pani Marii Wichniewicz życzę likwidacji skeczów politycznych na sesjach i pełnego wsłuchania się w głos ludu. Proszę nie chodzić po wskazówki polityczne do Pana Ostrowskiego- wtedy będzie normalnie.
11. Panu Marcinowi Dubisowi życzę prawdziwej, dozgonnej miłości, takiej co to nie kłamie, nie rani. Tylko miłość się liczy- nie polityka i zmienianie świata na siłę. Miłość sama nas zmienia!
12. Panu Ryszardowi Niemannowi życzę wyrośniętych pączków, prawdziwej kobiety, takiej , co zrozumie, nie zostawi i przytuli.

ufffff. palce bolą od pisania. resztę życzeń w następnym poście.

Ubik 

Wysłany: Nie Gru 16, 2007 12:13   

zofia Nałkowska napisał/a:
1. Przewodniczącemu Rady Miasta p. Jerzemu Stachowiakowi większego zdecydowania, konkretnych działań umiejętności prowadzenia sesji
2.Pani Beacie Tarczyńskiej, aby nie zapominała, że przede wszystkim jest kobietą, a potem radną. Czas przystanąć i zastanowić się nad tym, co w życiu jest najważniejsze
3. Panu Czesławowi Kruczkowi, aby nie stał w cieniu, trzeba uwolnić myśli z cienia, wtedy coś w człowieku się zmienia
4. Panu Dariuszowi Ciesielskiemu większej aktywności życiowej. Aktywność daje pozytywne myśli.
5. Panu Jaromirowi Dzielowi życzę, aby oprócz umiejętności utrzywywania parametrów życiowych pacjenta posiadł dar zaglądania w jego myśli i odczucia. Wtedy będzie miał cały obraz choroby. Może nie leki a dobre słowo jest bardziej potrzebne?
6. Panu Michałowi Glejzerowi życzę , aby przy podnoszeniu ręki podczas głosowania wiedział, że ten głos decyduje o czyimś losie.
7. Pani Marii Kocoń życzę, aby codziennie patrząc w lustro rano widziała tę samą twarz: kobiety nauczyciela
8. Panu Jerzemu Lubbe życzę, aby miał klasę ( nie taką ze szkoły)
9. Pani Leokadii Mikule życzę, aby mieszkańcy osiedla grunwaldzkiego wreszcie nie byli biedni i osiągnęli dochody choćby w 10% majątku swojej orędowniczki
10. Pani Marii Wichniewicz życzę likwidacji skeczów politycznych na sesjach i pełnego wsłuchania się w głos ludu. Proszę nie chodzić po wskazówki polityczne do Pana Ostrowskiego- wtedy będzie normalnie.
11. Panu Marcinowi Dubisowi życzę prawdziwej, dozgonnej miłości, takiej co to nie kłamie, nie rani. Tylko miłość się liczy- nie polityka i zmienianie świata na siłę. Miłość sama nas zmienia!
12. Panu Ryszardowi Niemannowi życzę wyrośniętych pączków, prawdziwej kobiety, takiej , co zrozumie, nie zostawi i przytuli.

ufffff. palce bolą od pisania. resztę życzeń w następnym poście.

Nie do wiary ile w Pani zofii jadu i nienawiści. Nawet święta nie są w stanie powstrzymać tych emocji. Jest Pani jak św. Mikołaj, ale ten z obrazka, który Pani wkleiła do postu. Pewnie wiele osób uzna Pani życzenia za błyskotliwe. Tak naprawdę są wstrętne. Żeby z okazji świąt wytykać ludziom ich słabe strony, lub zręcznie je imputować.
I na koniec, stosując ocenę tych życzeń wedle takiego klucza, życzenia dla mnie są wyjątkowe.

Proszę teraz otworzyć swój poradnik NLP i odpisać mi: „ ależ panie Marcinie, źle pan mnie zrozumiał...”

wuja 

Wysłany: Nie Gru 16, 2007 13:02   

Ja zaś życzę osobie, ukrywającej się pod nickiem Zofia nałkowska, aby z okazji Świąt solidnie zweryfikowała swoje SUMIENIE. Jeszcze jest czas, a w najbliższą sobotę DSzień Pojednania u Radzyma- Gaudentego.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Gru 16, 2007 14:03   

Pani Zofi Nałkowidiej radzę wziąć sobie do serca posty kolegów Marcina Dubisa, wuja i lodołamacza szczególnie zaś fragment o polskiej tradycji skłądania świat bożonarodzeniowych.
Temat zamykam.
Do skłądania szczerych życzeń zapraszam w odpowiednim temacia działu świąteczno - noworocznego.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Gru 17, 2007 07:43   

diabeł tasmański usunięcie moich życzeń świątecznych jest klęską tego forum , jeśli mamy mówić o jego niezależności i wolności słowa.
Nawet telewizja składa podobne życzenia w tzw. szopce noworocznej i zaręczam,że nie są one lukrowane i wytykają prawdziwe polskie przywary polityków.
Gnieźnieński zaścianek: nie tykać, nie mówić prawdy, nie pokazywać w krzywym zwierciadle, bo to nie pasuje do naszej wizji. Pan myśli, że życzenia pogodnych świąt, szczęśliwego nowego roku to prawdziwe życzenia, tych co je składają?Wyuczone, bo tak każe tradycja- za dwa dni ich sens się wypacza i znów wszyscy wracają do linii politycznej, jaką prowadzą, do podkładania kłód pod nogi i kłamstw, choć pierwszy stoją przy żłóbku Jezusa i najgłośniej w kościele śpiewają kolędy. Obłuda i fałsz. Zamykając mi usta , zamyka Pan wolność wyboru dla innych, gdyż Pan sam za nich wybrał.
Politycy łamią się opłatkiem, a potem opluwają się na sesji, w parlamencie itp. To też nasza polska tradycja?
Kto o tym mówi, wg pana ma fanaberie. Panu też brakuje klasy. mimo tego życzę Panu zdrowia i dobrego samopoczucia. Ciekawa jestem kiedy usunie mnie Pan z forum w ogóle ? Kwestia czasu i odpowiednich konsultacji?

wuja 

Wysłany: Pon Gru 17, 2007 08:21   

Łaskawa Pani.
Ukrywać podłość i złośliwość pod nickiem nawiazującym do naszej wybitnej pisarki, ba nawet pisząc niby to w jej imieniu, to jest sztuka w stylu niedawnego wicepremiera. Może więc łaskawie zmieni Pani swój nick na Andrzej Lepper.
To byłyby moje życzenia dla Pani, ale nie Świąteczne (bo to za wielkie dla Pani słowo), ale noworoczne.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Gru 17, 2007 08:41   

wuja senior forum
Jak pisał wielki Krasicki: prawdziwa cnota krytyk sie nie boi.
Cenię Pana zdanie, do Leppera mi daleko. Brakuje mi jego polotu i błyskotliwości. Jakże mogłabym mu dorównać na politycznej scenie!
Życzę z serca wielu wzruszeń przy wigilijnym stole.Kochającej rodziny przy wspólnym śpiewaniu najpiękniejszych kolęd polskich. Życzę, aby zdrowie dopisywało Panu w następnym roku, a emerytury starczyło na na cały miesiąc.
Pragnę, aby w sercu miał pan miejsce dla każdego, tak jak każe wiara katolicka. Nawet dla Łotra na krzyżu, któremu przebaczył Zbawiciel.
Narodził się, by dać każdemu szansę- zobaczenie w bliźnim Jego Samego. Boże Narodzenie jest czasem wybaczania. Tej umiejętności także życzę drogiemu wujkowi.

Lady Troll 

Wysłany: Pon Gru 17, 2007 09:13   

Przeczytałam usunięte posty Nałkowskiej i te nowe też. Taka osoba i jej wypowiedzi są też potrzebne na forum,bo wszystko nie może być "cacy".
Skoro ona nie chce pojednania jak mówi wuja , to może inni sami dadzą taką propozycję ze swojej strony

Dalai Lama 

Wysłany: Pon Gru 17, 2007 09:48   

wszystko wszystkim ale czegos nie rozumiem
wkoncu mamy wolnosc slowa a tu sie usuwa posty ktore nikogo (jak dla mnie) nie urazily a wrecz przeciwnie byly ciekawymi zyczeniami swiatecznymi

ale przejdzmy do rzeczy

wszystkim forumowiczom wesolych swiat
administratorom troche wiecej swobody i wyrozumialosci dla wolnosci slowa
a radnym zycze takiego czlowieka ktory dorownal by mojemu intelektowi i mojemu slowu

jeszcze raz wszystkiego najlepszego na swieta

lodolamacz 

Wysłany: Pon Gru 17, 2007 10:09   

zofia Nałkowska napisał/a:
diabeł tasmański usunięcie moich życzeń świątecznych jest klęską tego forum , jeśli mamy mówić o jego niezależności i wolności słowa.
Nawet telewizja składa podobne życzenia w tzw. szopce noworocznej i zaręczam,że nie są one lukrowane i wytykają prawdziwe polskie przywary polityków.
SZANOWNA Pani!
Myli się pani wszystko, co z tego świata.
Po pierwsze. To dział poświęcony szczerym i prawdziwym życzeniom świątecznym, które z natury rzeczy są symbolem pojednania i zbliżania się ludzi o bardzo różnych poglądach, często ze sobą skłóconych. Kulminacją owego zbliżenia jest wspólne dzielenie się opłatkiem.
Po drugie. Telewizja, i owszem urządza przedstawienia, które są parażyczeniami, jednak chyba szanowna pani zauważyła, że owe szopki są po prostu kabaretem zwyczajną formą rozrywki i każdy kto godzi się na oglądanie takiego programu ma pełną świadomość, że to wszystko, to przejaskrawianie rzeczywistości, tylko i wyłącznie w z góry zakładanym celu osiągnięcia efektów humorystycznych. I tak jeszcze tylko dodam – gdy uważnie się pani przyjrzy tym kabaretowym świątecznym przedstawieniom, to łatwo pani zauważy że one wszystkie kończą się… No czym? Właśnie prawdziwymi świątecznymi życzeniami i prawdziwym pojednaniem.
Pani usunięty post zatytułowany " Świąteczne życzenia" wykorzystywał ten piękny okres składania życzeń świątecznych, do zaprezentowania wyjątkowych złośliwości , a to przyzna pani jest mocno nieetyczne. Post należało zatytułować po prostu " Szopka' i niech by coś tam jeszcze pani dodała, każdy by wiedział jak to traktować.
Jak sobie pani wyobrażała składanie wzajemnych, szczerych, świątecznych życzeń przez pozostałych forumowiczów, pod tak złośliwym postem i oburzonymi wobec jego treści komentarzami. Co to miało by wspólnego z Bożonarodzeniowo- Noworocznymi życzeniami???
Czy pani bliscy, też w takiej formie składają pani życzenia???
I tak uważam, że te komentarze nie powinny mieć miejsca pod tematem „Życzenia Świąteczne”
Powtarzam, proszę założyć temat pt " Szopka Noworoczna" i będzie wtedy OK!!!

wuja 

Wysłany: Pon Gru 17, 2007 10:11   

Dalai Lama napisał/a:
wszystko wszystkim ale czegos nie rozumiem
wkoncu mamy wolnosc slowa a tu sie usuwa posty ktore nikogo (jak dla mnie) nie urazily a wrecz przeciwnie byly ciekawymi zyczeniami swiatecznymi

ADMINI, przepraszam, że nie na temat, ale mnie wkirzyło.
Kolejny rozrabiaka, zarejestrowany tylko po to, aby odwracać kijem wodę w Wiśle.
Żaden post życzeniowy nie był usuwany. Został jedynie przekwalifikowany (zgodnie z propozycją innego użytkownika Forum).
http://www.forum.gniezno....ht=fanaberie%2A

Dalai Lama 

Wysłany: Pon Gru 17, 2007 10:49   

przepraszam za moje niedoinformowanie
poprawie sie ale i tak uwazam ze przenoszenie posta z racji na to iz bylo tam wymienionych kilku radnych z imienia jest niezgodne z wolnoscia slowa
wkoncu kazdy moze wyrazic swoje poglady a jak dla mnie to nie bylo w tym poscie zadnych obrazliwych tresci wiec nie widze powodu dlaczego zostal on przeniesiony

a pozatym jeszcze raz skladam wszystkim najlepsze zyczenia i oby po swietach na tym forum zapanowala wieksza wolnosc slowa

Cytat:
wuja
ADMINI, przepraszam, że nie na temat, ale mnie wkirzyło.
Kolejny rozrabiaka, zarejestrowany tylko po to, aby odwracać kijem wodę w Wiśle.
Żaden post życzeniowy nie był usuwany. Został jedynie przekwalifikowany (zgodnie z propozycją innego użytkownika Forum).

gdybym byl rozrabiaka to zaczol bym od rzucania miesem a tak nie uczynilem wiec wypraszam sobie nazywanie mnie "rozrabiaka" bo potrafie sie odegrac slownie az coniektorym w piety pójdzie.

wiec wszystkiego naj na swieta dla wszystkich bez wyjatku

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Gru 17, 2007 11:03   

Szanowna Pani.

Pani posty nie zostały usunięte a przeniesione do właściwego dla nich miejsca. Ma pani rację telewizja czy raczej różni ludzie za pośrednictwem telewizji takowe składają. Różnica polega na tym, że wówczas jak sama pani raczyła zauważyć tytułują je per "szopka".

Należy tez sobie zadać pytanie czy telewizja zawsze jest źródłem dobrego smaku.

Od siebie powiem, że mam takie osobiste doświadczenie z osobą, która własnej zawiści nie mogła pohamować. Jest to bardzo przykre i smutne jednak w tym kraju zdarza sie nadzwyczaj często i bywa równierz że te osoby cieszą się powszechnym publicznym poważaniem.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi