Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Roszczenia Kościoła!
Autor Wiadomość
Xenna 

Wysłany: Nie Lis 29, 2009 00:12   

Łojciec napisał/a:
jeśli jesteś wyznania katolickiego musisz wierzyć w miłosierdzie Panna i kochać bliźniego swego
sęk w tym, że nic nie musisz - możesz to robić jeżeli chcesz
to tak chyba nie do końca...może i nie musisz, ale powinieneś a to nie zawsze równa się chęcią, Łojciec napisał: KATOLICYZM NIE JEST DLA KAŻDEGO...oczywiście nie trzeba być chrześcijaninem...można być...muzułmaninem – należy tylko wierzyć W Allacha i Machometa, nauczyć się Koranu na pamięć to tylko jakieś 6226 wersów w 114 rozdziałach...płacić podatek na rzecz rozsianych po całym świecie muzułmanów...raz odwiedzić Mekkę...odmawiać minimum 5 modlitw dziennie... hmm...jeśli nadal coś jest nie tak...można przecież zostać Buddystą – wtedy jednak należy zapomnieć o ładnych kobietach, nocnych szaleństwach, dobrym alkoholu i niebie bo ono u buddystów nie istnieje – jego odpowiednikiem jest oświecenie, czyli niejako wyzbycie się wszystkich pragnień i uzyskanie prawdziwego spokoju = wolności...a więc medytuj, medytuj, medytuj...można też przejść na judaizm, wtedy należy tylko zapamiętać 613 przykazań zawartych w Torze, nie jeść surowego mięsa ...nie pracować w piątek po zachodzie słońca gdyż wtedy zaczyna się szabas...zostaje nam jeszcze Hinduizm wtedy należy rytualnie dokonać zmycia grzechów w wodach rzeki Ganges w Indiach...zamienić telewizor na ołtarz z wizerunkiem któregoś z hinduskich bogów...o którego będzie się dbać i przy którym będzie się medytować w celu przerwania łańcucha kolejnych wcieleń... no cóż można też zostać ateistą – wtedy, nie wierzy się w niebo dlatego nie pozostaje nic innego jak stworzyć je sobie za życia na ziemi...ale do tego niezbędna jest kasa...więc jeśli nie jest się bogatym z domu należało by wzbogacić się samemu...najprościej to zrealizować zostając politykiem, radnym ostatecznie prezesem.. czy członkiem jakiejś rady nadzorczej firmy przed prywatyzacją... :mruga:

Myślę, że ze mną będzie dopiero problem bo...niebo mnie nie chce a piekło obawia się, że nim zawładnę :mruga: :mruga: :mruga:

Łojciec 

Wysłany: Sob Mar 06, 2010 01:41   

Xenna napisał/a:
to tak chyba nie do końca...może i nie musisz, ale powinieneś a to nie zawsze równa się chęcią
uwierz, że w zawsze, chyba, że nie jesteś osobą wolną - np w niektórych krajach Islamskich kobiety nie mogą zmienić wyznania pod groźną śmierci.

Jeżeli szukasz swego miejsca w życiu i nie umiesz sobie jego znaleźć to wydaje mi się mało rozsądnym działaniem oskarżanie Kościołów, że wprowadzają dla swoich wyznawców nakazy i zakazy moralne. Myślę, że jednak mają głębsze uzasadnienie niż Ci się wydaje.

Yaroo 

Wysłany: Sob Mar 06, 2010 15:04   

Grzegorz napisał/a:
Wiernych ubywa, jeśli do tego straciliby majątki, z czasem kościół katolicki przestałby istnieć.

Nie wierzę w taką opcję. Pomijając jakieś tam "przegięcia", które się zdarzają, majątek Kościoła ma się nijak do jego przetrwania. Inymi słowy - trwanie Kościoła absolutnie nie zależy od jego majątku. Jestem o tym przekonany.

Grzegorz napisał/a:
Biorąc pod uwagę, że kościół katolicki istnieje 1976 lat

Jezus Chrystus został ukrzyżowany 7 kwietnia 30 roku w wieku 36 - 37 lat, a więc Kościół istnieje trochę więcej czasu :D To w ramach sprostowania :D

Xenna 

Wysłany: Sob Mar 06, 2010 17:36   

Łojciec napisał/a:
Jeżeli szukasz swego miejsca w życiu i nie umiesz sobie jego znaleźć to wydaje mi się mało rozsądnym działaniem oskarżanie Kościołów, że wprowadzają dla swoich wyznawców nakazy i zakazy moralne. Myślę, że jednak mają głębsze uzasadnienie niż Ci się wydaje.
Dla sprostowania tak na poczatek ja nie szukam swojego miejsca w życiu - znalazłam je już dawno!Nie oskarżam Kościołów, o wprowadzanie zakazów i nakazów dla swych wyznanców - ja podałam tylko pewne przykłady... realne patrzenie na religie i dostrzeganie ich pewnych "mankamentów" (że tak to ujmę) nie musi równać się oskarżeniom, a tylko realnemu i kapkę krytycznemu spojrzeniu na nie!

Grzegorz 

Wysłany: Nie Mar 07, 2010 22:31   

Yaroo napisał/a:
Jezus Chrystus został ukrzyżowany 7 kwietnia 30 roku w wieku 36 - 37 lat, a więc Kościół istnieje trochę więcej czasu :D To w ramach sprostowania :D

Z tego co pamiętam, to pierwsza gmina chrześcijańska została założona w 33 roku n.e , i została uznana jako zalążek Kościoła Katolickiego, a jako pierwszego Papieża uznano Piotra Apostoła. Chyba się nie mylę?

Yaroo 

Wysłany: Pon Mar 08, 2010 17:58   

Za 30 dni będzie 1980 rocznica ukrzyżowania.
Czy pierwsza gmina została założona w 33 roku naszej ery, tego nie wiem. Nawet jeżeli tak było, to za fakt założenia Kościoła należałoby jednak uznać nie fakt założenia tejże gminy, lecz przekaz ewangeliczny, w którym Jezus za swojego życia ziemskiego zakłada tenże Kościół. A z pewnością było to przed 7 kwietnia 30 roku. Pierwszym namiestnikiem Chrystusa na ziemi był z pewnością św. Piotr, jednakże tutaj również jego prymat zaczyna się nie od jakiegoś późniejszego faktu uznania go jako pierwszego papieża, lecz od słów Jezusa skierowanych do niego trzykrotnie - "paś baranki Moje", co również miało miejsce za życia ziemskiego Chrystusa.

Xenna 

Wysłany: Pon Mar 08, 2010 18:23   

Coś mnie siię zdaje, że lekko odbijamy od tematu...ale może mi się wydaje! :mruga:

Yaroo 

Wysłany: Pon Mar 08, 2010 18:33   

No dobra, ja zaciągam już ręczny hamulec :clever:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Lut 15, 2012 10:22   

http://www.rp.pl/artykul/...ra-ksiezom.html

Odpowiedz do tematu