Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VIII Bieg Europejski - Gniezno (10.04.2010)
Autor Wiadomość
Bergol 
antykler

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 01:10   VIII Bieg Europejski - Gniezno (10.04.2010)

No i stało się... Firma ALTOM została sponsorem strategicznym biegu dzięki czemu ruszyła machina organizacyjna związana z biegiem.

Można się już zapisywać po przez internet w tym miejscu: http://online.datasport.p...y.php?zawody=28

Regulamin biegu wrzucę za chwilę na stronkę klubową Altomu ( www.klubaltom.pl ).

P.S. Wpisowe do końca stycznia wynosi zaledwie 20zł

Bergol 
antykler

Wysłany: Wto Sty 26, 2010 12:38   

Na liście zapisanych widnieje już 80 osób. Głównie są to mieszkańcy Poznania. Do końca stycznia wpisowe wynosi zaledwie 20zł więc nie warto się ociągać z zapisami ;)

Bergol 
antykler

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 11:57   

Powoli lista startowa do biegu zbliża się do 300 zawodników. Jest na niej sporo Gnieźnian ale liczę na to, że to nie będzie koniec.
Mamy już projekt medalu, który będziecie mogli powiesić na swojej szyi po przecięciu lini mety:

Bergol 
antykler

Wysłany: Pią Mar 19, 2010 09:27   

Mamy już przeszło 400 zgłoszeń do biegu :ok:

W tym roku wychodząc naprzeciw biegaczom, którzy odwiedzą Gniezno przygotowane zostały dla pierwszych 700 zawodników, którzy ukończą bieg atrakcyjne longsleevy i plecaki z nadrukiem:

Patryk 
Administrator

Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 06:37   

emigrant 

Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 08:43   

Nie wiem gdzie to napisać, zrobię więc to tutaj, mam nadzieję, że do jutra do 17ej, czyli zanim wystartuje bieg, ulice na których będzie się on odbywał zostaną posprzątane przez zarządców. Ładna wizytówka będzie, zwłaszcza na tej piaskowej pustyni, która jest na Wyszyńskiego, gdzie nawet szkło leży :no:

Bergol 
antykler

Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 23:37   

W imieniu Komitetu Organizacyjnego VIII Biegu Europejskiego pragniemy złożyć serdeczne wyrazy współczucia rodzinom ofiar katastrofy samolotu pod Smoleńskiem.
Łączymy się z nimi w bólu.

A.K. napisał/a:
Drodzy koledzy i koleżanki biegacze, przyjaciele sportu oraz fani muzyki Urszuli.

„ VIII Bieg Europejski” w Gnieźnie miał być wielkim sportowym wydarzeniem, a po nim dla zawodników oraz mieszkańców Gniezna i wszystkich gości miał się odbyć koncert URSZULI.
Przez długie tygodnie przygotowywaliśmy się do tego sportowo-kulturalnego święta. Dla wielu zaangażowanych w organizację osób był to cel, dla którego poświęcaliśmy się bezgraniczne. Wydawało nam się, że nie ma wokół nas ważniejszych spraw. Okazało się, że strasznie myliliśmy się. Wczorajsza tragedia zaskoczyła wszystkich, w różnych życiowych sytuacjach. Dla nas był to również wielki szok, strach i bezradność. Dziś pewnie już wszyscy zdają sobie sprawę z rozmiaru tragedii,
z symboliki miejsc katastrofy, niewyobrażalnej na skalę światową straty elity politycznej jednego państwa, w jednym miejscu i czasie.
Proszę mi wierzyć, że nikt nie pragnął bardziej, żeby ten bieg się odbył niż ja. Od ośmiu lat angażuję się w jego organizację całym sobą i pewnie nikt tak boleśnie nie odczuł decyzji o jego odwołaniu. Bardzo szybko pojęliśmy decyzje o odwołaniu koncertu. Co do biegu biliśmy się
z myślami następne pół godziny, zastanawiając się czy można przeprowadzić bieg w bardzo okrojonej formie zachowując pełen respekt dla powagi sytuacji, ofiar tragedii i ich rodzin. W danym momencie nie była ogłoszona żałoba narodowa, ani nie mieliśmy żadnych nacisków „odgórnych”.
Zgodnie z naszymi sumieniami, przekonaniami i zdrowym rozsądkiem podjęliśmy najsłuszniejszą
z możliwych decyzji o odwołaniu biegu. Nam nadzieję, że dziś już wszyscy zrozumieli naszą decyzję
i w pełni się z nią zgadzają. Ci, którzy pod wpływem emocji wypowiedzieli pod naszym adresem kilka nieprzyjemnych słów, dziś wstydzą się za nie.
W imieniu wszystkich osób zaangażowanych w organizację biegu i koncertu pragnę zapewnić, że będziemy starali się znaleźć inny termin i może w skromniejszej oprawie, ale przeprowadzić bieg
i koncert. Nie będzie to łatwe i możliwe do zrobienia w krótkim czasie. Potrzebujemy co najmniej miesiąc na zdobycie wszystkich zezwoleń i uzgodnień z policją, zarządami dróg i władzami miasta. Musimy znaleźć wolny termin, który nie będzie kolidował z innymi imprezami w Gnieźnie oraz
z planami osób niezbędnych do przeprowadzenia tego wydarzenia (np. zespołu Urszuli).
Tym terminem mogłaby być sobota 5 czerwca ale musimy to skonsultować z organizatorami innych imprez zaplanowanych na ten dzień.
Jako organizatorzy ponieśliśmy bardzo duże koszty w związku z dotychczasowymi przygotowaniami. Musimy poszukać brakujących środków, renegocjować warunki umowy z naszymi darczyńcami i musimy też mieć czas, żeby wszystkich powiadomić o nowym terminie.
Wszyscy zawodnicy, którzy dokonali opłaty startowej będą automatycznie mogli wystartować w VIII BE w nowym wyznaczonym terminie bez dodatkowych opłat. Organizator zgodnie
z regulaminem nie przewiduje zwrotów wpłaconych wcześniej opłat. Umożliwia natomiast przekazanie jej na rzecz innej osoby, która zdecyduje się wystartować w zamian za niego.

dyrektor biegu
Andrzej Krzyścin

Lilo 
Xmajster

Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 12:47   

Przepraszam za wprowadzenie w błąd, bieg ma odbyć się 4 czerwca (jeśli można, proszę o usunięcie poprzedniego posta)

Bergol 
antykler

Wysłany: Pon Cze 07, 2010 23:25   

Pastisz po raz kolejny!

http://www.klubaltom.pl/aktualnosci.php?id=149
http://www.informacjeloka...sport&Itemid=23

Mój tekst o biegu na klubowej stronie:

Dariusz Berg napisał/a:
Po biegu w rozgrzanym Gnieźnie na wyjazd do Grodziska zdecydowała się już tylko czwórka klubowiczów w składzie: Sebastian Mastalerz, Remigiusz Czaczyk, Wojciech Łącki oraz Biskupski Kazimierz.
Najlepszy wynik w tym składzie uzyskał Sebastian Mastalerz kończąc bieg z czasem 01:37:58. Widać, że ostatnie treningi przynoszą efekt i wynik z biegu na bieg jest co raz lepszy. Niestety jeszcze nie tym razem dane było złamać wynik 01:35.
Zanim stoper wskazał limi 2 godzin na mecie pojawił się Remik Czaczyk. Wojtek i Kazimierz musieli niestety tym razem zadowolić się wynikami powyżej 2h.

Czas uzyskany przez Wojtka mocno odbiegł od zakładanego ponieważ udzielał pierwszej pomocy.

Wojtek Łącki:
"Małe wyjaśnienie do mojego czasu w Grodzisku.
Biegłem w tempie na 1:55- takie były warunki i moje możliwości na ten dzień. Na 18 km zasłabł młody zawodnik niemal wpadając do rowu, po chwili stracił przytomność. Był bez odruchów nawet na bodźce bólowe. Na szczęście miał zachowaną akcję serca i oddech. Pomagałem go przenosić i zajmowałem się do czasu przybycia ratownika, a pobiegłem dalej, gdy słyszałem już nadjeżdżająca karetkę. Pomagali wolontariusze i strażacy. Jak się potem dowiedziałem w karetce miał drgawki. Wszystko prawdopodobnie przez udar cieplny. Opieka nad chorym zawodnikiem zajęła mi około 15 minut, więc ostatnie 3 kilometry potraktowałem jak rozbieganie. No cóż służba nie drużba, a ludzkie zdrowie i życie nie ma ceny. Dla tego zawodnika miał to być pewnie piękny dzień sportowego sukcesu, a stał się dla niego niemal dramatem. Pamiętajmy, że żadna „życiówka” nie jest warta naszego zdrowia, a czasem życia."

Wchodzę dziś na stronę serwisu i oczom nie wierzę:
informacjelokalne.pl napisał/a:
Po Biegu Europejskim w rozgrzanym Gnieźnie na wyjazd do Grodziska na Półmaraton Słowaka zdecydowała się już tylko czwórka klubowiczów z Altomu: Sebastian Mastalerz, Remigiusz Czaczyk, Wojciech Łącki oraz Kazimierz Biskupski. Wszystko zapowiadało wspaniałą walkę na trasie. Jednak dla Wojciecha Łąckiego bieg ten pozostanie na długo w pamięci.

Najlepszy wynik z tego składu uzyskał Sebastian Mastalerz kończąc bieg z czasem 01:37:58. Widać, że ostatnie treningi przynoszą efekt i wynik z biegu na bieg jest, co raz lepszy. Niestety jeszcze nie tym razem dane było złamać wynik 01:35. Zanim stoper wskazał limit 2 godzin na mecie pojawił się Remigiusz Czaczyk. Wojciech Łącki i Kazimierz Biskupski musieli niestety tym razem zadowolić się wynikami powyżej 2 godzin.
Czas uzyskany przez W. Łąckiego mocno odbiegł od zakładanego, ponieważ udzielał on na trasie pierwszej pomocy. I za taką postawę należą się wielkie brawa i podziękowania. A w jakich okolicznościach do tego doszło. Oto relacja gnieźnieńskiego lekarza i biegacza Wojciecha Łąckiego.
- Biegłem w tempie na 1:55- takie były warunki i moje możliwości na ten dzień. Na 18 kilometrze zasłabł młody zawodnik niemal wpadając do rowu. Po chwili stracił przytomność. Był bez odruchów nawet na bodźce bólowe. Na szczęście miał zachowaną akcję serca i oddech. Pomagałem go przenosić i zajmowałem się do czasu przybycia ratownika. Pobiegłem Dalej, gdy słyszałem już nadjeżdżająca karetkę. Pomagali wolontariusze i strażacy. Jak się potem dowiedziałem w karetce miał drgawki. Wszystko prawdopodobnie przez udar cieplny. Opieka nad chorym zawodnikiem zajęła mi około 15 minut, więc ostatnie 3 kilometry potraktowałem jak rozbieganie. No cóż służba nie drużba, a ludzkie zdrowie i życie nie ma ceny. Dla tego zawodnika miał to być pewnie piękny dzień sportowego sukcesu, a stał się dla niego niemal dramatem. Pamiętajmy, że żadna „życiówka” nie jest warta naszego zdrowia, a czasem życia – mówi W. Łącki
Dlatego też start Wojciecha Łąckiego mimo słabego czasu jest wielkim sukcesem. On sam jest człowiekiem o wielkim sercu. Prawdziwym lekarzem – sportowcem.

To już po prostu lekka przesada aby kopiować mój artykuł ze strony www.klubaltom.pl i podpisywać swoim imieniem i nazwiskiem! Jak znam politykę serwisu mój komentarz nie pojawi się pod artykułem.

Skandal!!!

Co o tym sądzicie?

Bergol 
antykler

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 02:27   

Ok. Emocje opadły a wraz z nimi przyszedł czas na wyjaśnienia ze strony serwisu. Nastąpił wirtualny uścisk dłoni. Temat został wyjaśniony między mną i informacjamilokalnymi na PW.
Mam nadzieję, że takowych spraw nie będzie trzeba w przyszłości roztrząsać.

Odpowiedz do tematu