Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca w Policji
Autor Wiadomość
Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Wto Gru 18, 2007 13:49   Praca w Policji

Często sie słyszy, że Policja ogłasza nabór. Czy mogłaby Pani przybliżyć mniej więcej jak to wygląda w chwili obecnej ?? Jak wyglądają testy sprawnościowe (domyslam się ze są) itd...

Z góry dziękuje :peace:

Grzegorz 

Wysłany: Wto Gru 18, 2007 21:29   

Ukasz, te informacje są ogólnodostępne w internecie:

ZA www.gniezno.policja.gov.pl
Cytat:
Ogłoszenie

KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI
W POZNANIU
OGŁASZA
ROZPOCZĘCIE REKRUTACJI
KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W POLICJI
NA TERENIE WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO
Planowane przyjęcia do służby w terminach:
w dniu 14 stycznia 2008r.
w dniu 17 marca 2008 r.
w dniu 12 maja 2008 r.
w dniu 14 lipca 2008 r.
w dniu 15 września 2008 r.
w dniu 17 listopada 2008 r.
W NASTĘPUJĄCYCH JEDNOSTKACH:
Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu,
Oddziale Prewencji Policji w Poznaniu,
Komendach Miejskich Policji w Lesznie, Kaliszu, Koninie i Poznaniu,
Komendach Powiatowych Policji w Chodzieży, Czarnkowie, Gnieźnie, Gostyniu,
Grodzisku Wlkp., Jarocinie, Kępnie, Kole, Kościanie, Krotoszynie, Lesznie, Międzychodzie, Nowym Tomyślu, Obornikach, Ostrowie Wlkp., Ostrzeszowie, Pile, Pleszewie, Rawiczu, Słupcy, Szamotułach, Śremie, Środzie Wlkp., Turku, Wągrowcu, Wolsztynie, Wrześni, Złotowie.

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:
· obywatel polski o nieposzlakowanej opinii,
· niekarany i korzystający z pełni praw publicznych,
· posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
· posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
· ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby w wielkopolskiej Policji
powinny składać osobiście
od poniedziałku do piątku w godzinach od 1000 do 1400
w punkcie przyjmowania dokumentów znajdującym się przy wejściu głównym gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ul. Kochanowskiego 2a,

NASTĘPUJĄCY KOMPLET DOKUMENTÓW :
· pisemne podanie o przyjęcie do służby w Policji,
· wypełniony kwestionariusz osobowy,
· odręcznie napisany życiorys,
· dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (czytelne kserokopie – oryginały dokumentów do wglądu),

Natomiast wypełnioną ankietę bezpieczeństwa (do dokumentów oznaczonych klauzulą „POUFNE”) i świadectwa pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby kandydat składa w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w terminie wyznaczonym w toku postępowania kwalifikacyjnego.

Formularz kwestionariusza osobowego i ankiety bezpieczeństwa można otrzymaćw Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i każdej komendzie powiatowej (miejskiej) Policji na terenie województwa wielkopolskiego lub pobrać ze strony internetowej www.wielkopolska.policja.gov.pl

Osoba ubiegająca się o przyjęcie do służby w Policji, składając dokumenty powinna posiadać przy sobie dowód osobisty (mężczyźni również książeczkę wojskową).

Informacji dotyczących procedury kwalifikacyjnej można uzyskać:
1. na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (www.policja.gov.pl),
2. na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu (www.wielkoposka.policja.gov.pl)
3. w „INFORMATORZE DLA KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W POLICJI” dostępnym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i w każdej komendzie powiatowej (miejskiej) Policji na terenie województwa wielkopolskiego,
4. w Sekcji Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu – numer telefonu 061- 84-12-822.

Podstawę prawną procedury kwalifikacyjnej stanowi Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 sierpnia 2007 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji (Dz. U. Nr 170, poz. 1202).

Złożone dokumenty nie będą zwracane.

INFORMACJA DODATKOWA
Limit przyjęć do służby w wielkopolskiej Policji w dniu 14 stycznia 2008 r. wynosi 26 miejsc.

revolta 

Wysłany: Sro Gru 19, 2007 12:08   

Mam kilku kolegow pracujacych w policji - zaluja swoich decyzji.
Po kilku latach zauwazylem ze bardzo sie zmienili...
I nie chodzi tylko o pieniadze.
Przede wszystkim, policjant MUSI wejsc wszedzie gdzie jest kierowany przez dyzurnego, MUSI rozwiazywac wszystkie konflikty na miejscu i nie sa to cwiczenia - to realne zagrozenie. Policjant nigdy nie wie co go czeka w czasie pozornie prostej interwencji, nie wie kogo tam zastanie. Decyzje MUSI czesto podjac w kilka sekund - od tego jaka decyzje podejmie moze zalezec zycie jego lub innych. Wiele interwencji konczy sie rozprawami sadowymi - agresywne zbiry czy natretne zule skarza policjantow o naduzywanie sily i stosowanie przemocy. Policjanci sa swiadkami w sadach i czesto musza sie tlumaczyc ze swoich dzialan.
Zanim ktokolwiek z Was podejmie decyzje o pracy w policji, radze dobrze sie zastanowic.
Wyobrazcie sobie smierdzace meliny, najwredniejszych przestepcow, najciemniejsze zakatki naszych miast, zwloki i rozboje. Czy normalnie macie z tym kontakt? Kazdy omija takie rzeczy z daleka. Dla policjanta to codziennosc.
TO BARDZO CIEZKA PRACA

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sro Gru 19, 2007 17:02   

Grzegorzu... wiem jakie dane i informacje dostepne są w sieci. Potrafie szukac info w internecie. Chciałbym jednak sie dowiedziec od Pani rzecznik jak to wygląda w przypadku np absolwentów szkół wyższych odpowiednio na poziomie licencjackim jak i po zdobyciu tytułu magistra.

czy takie osoby są traktowane inaczej anizeli ci zaraz po maturze, czy przekłada sie to na stanowiska itd...

witkacy 

Wysłany: Pią Gru 21, 2007 22:37   

Ukasz napisał/a:
Grzegorzu... wiem jakie dane i informacje dostepne są w sieci. Potrafie szukac info w internecie. Chciałbym jednak sie dowiedziec od Pani rzecznik jak to wygląda w przypadku np absolwentów szkół wyższych odpowiednio na poziomie licencjackim jak i po zdobyciu tytułu magistra.

czy takie osoby są traktowane inaczej anizeli ci zaraz po maturze, czy przekłada sie to na stanowiska itd...

To nie ma znaczenia. Wszyscy traktowani sa równo. Jak przejdziesz przez etap kwalifikacyjny to jesteś kierowany na 6-miesięczny kurs do Szkoły Policji. Wszyscy traktowani są równo i nie przekłada się to na stanowiska. Po szkole masz przydział to prewencji i patrolujesz sobie ulice. Chyba, że masz znajomości lub Tobie się poszczęści i przydzielą Ciebie do innej sekcji.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sob Gru 22, 2007 00:52   

Sugerujesz ze majac margaryne przed nazwiskiem znacze tyle co "zwykły" chłopaczek po szkole sredniej ??

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Sob Gru 22, 2007 01:05   

nawet mniej jak tamten ma jakieś fajne technikum skończone. po co tobie studia do patrolowania ulic?

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sob Gru 22, 2007 01:15   

Patrolowanie ulic... chyba majac tytuł magistra chociazby z wychowania fizycznego, ma sie prawo do walki o ambitniejsze cele prawda ?? Ot chociazby taka funkcja rzecznika prasowego. Bardzo fajna sprawa... Nie uważasz ze to lekkie przegiecie zeby magister patrolował ulice ??

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Sob Gru 22, 2007 08:12   

uważam. wolałbym tam osoby bardziej kompetentne. a na rzecznika to bardziej pasują mi osoby po kierunkach humanistycznych :D
chociaż po AWF to jak znalazł do machania pałką i gonieniu za złodziejem.
myślisz, że jak pójdziesz odrabiać wojsko to dostaniesz jakąś lekką funkcje? wsadzą ciebie w kamasze i jazda na poligon, mając głęboko gdzieś twoje studia

witkacy 

Wysłany: Sob Gru 22, 2007 09:04   

Ukasz napisał/a:
Patrolowanie ulic... chyba majac tytuł magistra chociazby z wychowania fizycznego, ma sie prawo do walki o ambitniejsze cele prawda ?? Ot chociazby taka funkcja rzecznika prasowego. Bardzo fajna sprawa... Nie uważasz ze to lekkie przegiecie zeby magister patrolował ulice ??

Magistrów jak mrówkóm. Żeby byc rzecznikiem totrzeba trochę przepracowac w Policji. Możesz oczywiście starac się o pracę w Szkołach Policji jako nauczyciel w-f, ale i tam trzeba miec jakiś czas przepracowany i raczej Ciebie nie wezmą od razu.

Grzegorz 

Wysłany: Sob Gru 22, 2007 14:36   

Ukasz napisał/a:
Sugerujesz ze majac margaryne przed nazwiskiem znacze tyle co "zwykły" chłopaczek po szkole sredniej ??

:D to mnie rozbawiłeś :D
A powiedz mi - w czym jesteś lepszy od takiego "zwykłego" chłopaczka ze średnim? I jeszcze może wcześniej kończyłeś L.O.?
To, że masz "magazyniera" lub "margarynę" jak sam piszesz przed nazwiskiem nie czyni z Ciebie nikogo lepszego. Studia kończy teraz każdy kto ma na to ochotę i to bez zbędnego wysiłku.
Żeby otrzymać konkretne stanowisko, najpierw trzeba zdobyć wiedzę, umiejętności i doświadczenie, potrzebne do jego wykonywania zaczynając od stanowisk szeregowych. Jeśli wykażesz się tymi cechami na początku służby to z pewnością Twoi przełożeni to zauważą i będziesz miał możliwość awansu.
Tyle.

STARTOWIEC1267 

Wysłany: Pią Gru 28, 2007 20:01   

a czy mozna by odbyc sluzbe wojskowa w policji ?? ?? Bo slyszalem ze istnieje taka mozliwosc , w poznaniu nawet sam widzialem

Grzegorz 

Wysłany: Pią Gru 28, 2007 20:06   

Zajrzyj tutaj http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/?a=2554
To są szczegóły dotyczące programu "Kadet" dla osób chętnych do pracy w Policji a niemających uregulowanego stosunku do służby wojskowej.

witkacy 

Wysłany: Sob Gru 29, 2007 03:14   

STARTOWIEC1267 napisał/a:
a czy mozna by odbyc sluzbe wojskowa w policji ?? ?? Bo slyszalem ze istnieje taka mozliwosc , w poznaniu nawet sam widzialem

Lepiej jest w wojsku. W Policji masz dłużej bo 12 miesięcy no i cały czas masz służby. 2 miesiące unitarki i 10 "łażenia" po mieście.

STARTOWIEC1267 

Wysłany: Sob Gru 29, 2007 13:35   

Aha dzieki witkacy za informacje , bo sam sie nad tym zastanawielm troszeczke

Anna Osińska 
Oficer Prasowy

Wysłany: Pon Gru 31, 2007 12:28   

Ukaszu
Starając sie o przyjęcie do pracy w Policji trzeba posiadać co najmniej średnie wykształcenie (wymóg). Natomiast wykształcenie wyzsze (preferowane prawnicze) pozwala uzyskać większą ilość punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Gladiator 
Maximus Decimus Meridius

Wysłany: Sro Cze 11, 2008 21:43   

cytat ogłoszenia wklejonego tutaj w dniu 18 grudnia przez Grzegorza:
- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii,
- niekarany i korzystający z pełni praw publicznych,
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
- ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej."

W poniedziałkowej Gazecie Wyborczej przeczytałam, że w Poznaniu brakuje 200 policjantów. W związku z tym prowadzony jest nabór. Wymagania to m.in. MINIMUM WYKSZTAŁCENIE ZAWODOWE, NIE MA GÓRNEJ GRANICY WIEKU :|
Zaniemówiłam...

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sro Cze 11, 2008 22:21   

Gladiator napisał/a:
W poniedziałkowej Gazecie Wyborczej przeczytałam, że w Poznaniu brakuje 200 policjantów. W związku z tym prowadzony jest nabór. Wymagania to m.in. MINIMUM WYKSZTAŁCENIE ZAWODOWE, NIE MA GÓRNEJ GRANICY WIEKU :|
Zaniemówiłam...
no to mnie zaskoczyłas...

Spoko jezeli ktoś ma 30 na karku i jest sprawny na tyle zeby bvez problemowo zdać testy sprawnościowe to luz... natomiast co do wykształcenia to woła o pomstę do nieba. Wyjaśnia sie dlaczego policjanci chodzą parami na patrol. Jeden umie czytać a drugi pisać... dramat.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Cze 12, 2008 15:50   

A czym zachęcić młodego wykształciucha do pracy w Policji ??

kaszi 

Wysłany: Czw Cze 12, 2008 16:26   

Po 15 latach otrzymujesz emeryturę, nierzadko wyższą od tych, co pracują ok. 40 lat. Na dodatek po służbie zatrudnia Cię np. agencja ubezbieczeniowa, szukająca specjalistów w szacowaniu kosztów kolizji, agencje ochrony, którym byli policjanci z racji swoich kontaktów na pewno się przydadzą...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Cze 12, 2008 16:28   

Kaszi na doradcę komendanta głównego :D

Gladiator 
Maximus Decimus Meridius

Wysłany: Sob Cze 14, 2008 21:50   

no Ukasz, czyżby ocieplenie "stosunków" ;) w końcu się z czymś zgadzamy :)

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Nie Cze 15, 2008 09:02   

I niech tak zostanie ;)

witkacy 

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 09:13   

Gladiator napisał/a:
posiadający co najmniej średnie wykształcenie,

Teraz już nie trzeba miec średniego, przyjmują także po zawodówce. Reszta wymagań jak na razie bez zmian.

DaVe 

Wysłany: Wto Lip 01, 2008 20:48   

Strona naszej gnieźnieńskiej komendy policji uległa odświeżeniu >> http://www.gniezno.policj...ntpage&Itemid=1

RoSe 
Songoku

Wysłany: Pon Lip 07, 2008 00:16   

Mam pytanie i bylbym wdzieczny gdyby ktos kompetentny mi na nie odpowiedzial... Moj przyjaciel powaznie mysli o zostaniu Policjantem ( nic dziwnego od malego chcial nim byc )... w kazdym badz razie moje pytanie jest takie... gdy mial jakos 15-16 lat mial sprawe w sadzie o rozboj... sad orzekl kare nadzoru kuratora do 18 roku zycia.. Czy to definitywnie przekresla jego szanse na zostanie funkcjunariuszem Policji ??

emigrant 

Wysłany: Pon Lip 07, 2008 07:17   

RoSe napisał/a:
Mam pytanie i bylbym wdzieczny gdyby ktos kompetentny mi na nie odpowiedzial... Moj przyjaciel powaznie mysli o zostaniu Policjantem ( nic dziwnego od malego chcial nim byc )... w kazdym badz razie moje pytanie jest takie... gdy mial jakos 15-16 lat mial sprawe w sadzie o rozboj... sad orzekl kare nadzoru kuratora do 18 roku zycia.. Czy to definitywnie przekresla jego szanse na zostanie funkcjunariuszem Policji

Cytat:
obywatel polski o nieposzlakowanej opinii,
niekarany i korzystający z pełni praw publicznych,
posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Wydaje mi się, że sankcja jaką był nadzór jest już wystarczająca do skreślenia. Ja osobiście nie chciałbym widzieć Twojego przyjaciela jako policjanta. Po prostu nie ufałbym mu.

Radek 

Wysłany: Pon Lip 07, 2008 09:26   

Wedle mojej wiedzy młodociany, który popełnił przestępstwo tak jak w omawianym wyżej przypadku, po ukończeniu 18 roku życia rusza z czystym kontem. Nie dosyć, że może ubiegać sie o pracę w policji to jeszcze otrzyma stosowne zaświadczenie z KRS o tym, iż jest niekarany i korzysta z pełni praw publicznych.

Dla pewności lepiej jednak, żeby w tym temacie wypowiedział się ktoś bardziej kompetentny :)

Radek 

Wysłany: Pon Lip 07, 2008 09:30   

witkacy napisał/a:
Teraz już nie trzeba miec średniego, przyjmują także po zawodówce.

Tak, ale tylko do prewencji. Więc jesli ma w planach awans i wspinanie sie po szczeblach kariery w służbie winien uzupełnić wykształcenie.

RoSe 
Songoku

Wysłany: Pon Lip 07, 2008 11:00   

Cytat:
RoSe napisał/a:
Mam pytanie i bylbym wdzieczny gdyby ktos kompetentny mi na nie odpowiedzial... Moj przyjaciel powaznie mysli o zostaniu Policjantem ( nic dziwnego od malego chcial nim byc )... w kazdym badz razie moje pytanie jest takie... gdy mial jakos 15-16 lat mial sprawe w sadzie o rozboj... sad orzekl kare nadzoru kuratora do 18 roku zycia.. Czy to definitywnie przekresla jego szanse na zostanie funkcjunariuszem Policji

Cytat:
obywatel polski o nieposzlakowanej opinii,
niekarany i korzystający z pełni praw publicznych,
posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Wydaje mi się, że sankcja jaką był nadzór jest już wystarczająca do skreślenia. Ja osobiście nie chciałbym widzieć Twojego przyjaciela jako policjanta. Po prostu nie ufałbym mu.

I dlatego ze kiedys mial trudna sytuacje w domu, byl mlody i co tu duzo mowic glupi to ma rezygnowac ze swoich marzen ??

Odpowiedz do tematu