Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chcesz darmową nagrodę przesłaną na twój adres (nawet XBOX )
Autor Wiadomość
xboxer 
X360 serwis GG:1808884

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 00:20   Chcesz darmową nagrodę przesłaną na twój adres (nawet XBOX )

Słyszeliście może o Lockerz?
Ostatnio miałem chwilę wolnego czasu i postanowiłem sprawdzić ten serwis. To naprawdę działa.

Poniżej opis.

Lockerz jest stroną na której zdobywamy punkty, które możemy wymieniać na nagrody takie jak: gry, filmy, kosole do gier, sprzęt audio i video. Punkty zdobywa się za codzienne odwiedzianie strony, odpowiadanie na banalnie proste pytania. Każdy kto zaloguje się lub odpowie na pytanie dostaje 2 punkty. Dla przykładu iPod touch 2G 8GB możemy nabyćza 320 punktów, Xbox'a 360 za 625. Wystarczy tylko odwiedzać stronę codziennie i odpowiadac na pytania. Na strone można dostać się tylko i wyłącznie przez zaproszenia.

Piszcie na PW adresy mailow (najlepiej gmail)
Wtedy podeślę wam zaproszenie wraz z tutorialem opisującym co i jak ;P.
Dodatkowo mile widziane komentarze na temat tego serwisu w tym temacie. Pozdrawiam

44 

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 09:34   

Przez piramidki kilka osób miało już problemy z prawem :)

Ivan 

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 11:06   

44, nie jest to piramidka.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 11:09   

44 napisał/a:
Jakie? Pytam z ciekawości.

44 

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 13:28   .

Odpowiedź w linku

44 

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 14:04   

Odpowiedź w linku

To o problemach z prawem w kontekście piramid finansowych. :)

W internecie wiele osób skarży się, iż portal Lokerz oszukuje. Czy to prawda? Przekonają się ci, którzy w to wejdą :)

Tu też o lokerz

Nie jest to oczywiście piramidka finansowa, więc może mój pierwszy post nie był trafiony. Ale - zasady są dosyć podobne. Ktoś nas zaprasza (typowe dla piramid jest to, że nie można się w nią zaangażować samemu, inna osoba musi nas wprowadzić) i dzięki temu zyskuje punkty. Nie dostaliście jeszcze nigdy oferty zaproszenia na lokerz? Ja miałem już z 5 :)
Później my musimy robić różne rzeczy, na czym korzysta portal. Czy wzbogaci się dana osoba? Z pewnością straci czas :)

Jak bardzo trzeba być naiwnym, by wierzyć, że dostanie się za darmo np. telewizor?

Ja w życiu nie wszedłbym w taką "zabawę". Niemniej - jeśli ktoś z użytkowników spróbuje, to może niech zdaje relację z odbierania nagród :)

PS. Proszę o usunięcie poprzedzającego postu (mego autorstwa ;) ). Nie można edytować wypowiedzi kilka razy w małym odstępie czasowym. Z góry dziękuję :)

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 14:15   

Ja nic takiego nie dostałem... Ano nie można edytować postów, a szkoda, dziękuję za linki- poczytam, swoją drogą mnie irytują z kolei ponowne zaproszenia np. na facebooka, czy jak to się nazywa... Jak człowiek raz mówi : nie, to moża by to uszanować...

Ivan 

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 14:18   

44 napisał/a:
Jak bardzo trzeba być naiwnym, by wierzyć, że dostanie się za darmo np. telewizor?

Nie wiem czy naiwnym. Dostałem zegarek za punkt , teraz czekam na "restock" bo mam odpowiednia ilość punktów na xboxa , albo ipoda.

http://i267.photobucket.c...pl/IMG_2999.jpg
http://i267.photobucket.c...pl/IMG_3001.jpg
http://i267.photobucket.c...pl/IMG_3002.jpg

I ten sam zegarek w sklepie w Polsce.
http://www.highclass.pl/z...hite,p793518062

Ja za mój zapłaciłem 130 zł opłat celnych .

lodolamacz 

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 15:53   

Zsamot napisał/a:
44 napisał/a:
Jakie? Pytam z ciekawości.
Lech Grobelny twórca BKO, skazany, a potem skończył zasztyletowany na śmietniku... Nijaki Mariusz K. za piramide o nazwie "Skyline" działającej w poczatkach lat 90 skazany i... zamordowany.

To tak poza tematem. Choć 44 ma nieco racji że lokerz to w pewnym sensie piramida.
Cytat:
Ja miałem już z 5

rownież miałem juz kilka. wszystkie wyrzuciłem. bo :
Cytat:
... bardzo trzeba być naiwnym, by wierzyć, że dostanie się za darmo np. telewizor?

Nie znam sie na tyle zeby autorytatywnie sie tutaj wypowiadac, ale wydaje mi sie że kazdorazowe wejście na wskazana stronę www. pociaga za soba pewne konsekwencje. jest sie natychmiasat namierzonym i obserwowanym, gdzie i w co sie zagląda w ten sposób nabywają pewnej wiedzy o czlowieku, info. te sprzedają

Ivan 

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 16:39   

lodolamacz napisał/a:
Nie znam sie na tyle zeby autorytatywnie sie tutaj wypowiadac, ale wydaje mi sie że kazdorazowe wejście na wskazana stronę www. pociaga za soba pewne konsekwencje. jest sie natychmiasat namierzonym i obserwowanym, gdzie i w co sie zagląda w ten sposób nabywają pewnej wiedzy o czlowieku, info. te sprzedają

A potem napada na Ciebie łysy bandyta...

Dlaczego ludzie w tym kraju nie potrafią normalnie podejść do tego ? Na całym świecie ludzie dostają nagrody z lockerzy. Sam już mam jedną , teraz mam szanse na następną.

44 

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 22:32   

Ivan napisał/a:
Sam już mam jedną , teraz mam szanse na następną.

Cóż - gratuluję. Jak dostaję coś za darmo, to wolę wiedzieć od kogo :) Np. niedawno dostałem telewizor, ale wiedziałem co i jak. I jestem wdzięczny :)

Mimo tego, że np. Ivan nagrodę dostał, ja bym w to i tak nie wchodził.

Ivan napisał/a:
Ja za mój zapłaciłem 130 zł opłat celnych

To mnie zaciekawiło. Oczywiście koszt nieporównywalny z tym, który widnieje na podanym przez Ciebie linku, ale jednak za darmowy zegarek musiałeś zapłacić 130 zł, nie? :)

lodolamacz napisał/a:
wydaje mi sie że kazdorazowe wejście na wskazana stronę www. pociaga za soba pewne konsekwencje

Też tak sądzę.

PS. Ivan - napisz jak dostaniesz xboxa. Bo jest to rzeczywiście ciekawe.

Ivan 

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 22:42   

lodolamacz napisał/a:
wydaje mi sie że kazdorazowe wejście na wskazana stronę www. pociaga za soba pewne konsekwencje

Nie. Strona nie zapisuje niczego. Po za tym jeśli jest się nieufnym można wchodzić przez proxy.
Cytat:
To mnie zaciekawiło. Oczywiście koszt nieporównywalny z tym, który widnieje na podanym przez Ciebie linku, ale jednak za darmowy zegarek musiałeś zapłacić 130 zł, nie?

Bo w naszym kochanym wspaniałym kraju , celnicy się doczepili do paczek. Bo pojawiło się ich dużo i pojawiło się cło. Wcześniej gdy ilość paczek z lockerzy była mała nie było cła , a paczki były oznaczone ( do dzisiaj są) taśmą z napisem "gift". Ale jak widać na naszych celników to nie działa.

Na stronę bez zaproszeń można się zapisać.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Pią Sty 29, 2010 09:55   

Ale co było oclone? Musiała być podana wartość przesyłki chyba, bo jak inaczej wyliczyli te 130? A propo stron, jeszcze na studiach, miałem dobre zajęcia z metod badań socjologicznych z p. prof. Gruszczyńskim i opisywał, że np. w Wielkiej Brytanii nie przeszedł projekt badan telemarketingowych, gdzie informacje były pobierane na podstawie m. in. zużycia prądu, bo to ingeruje w prywatność klienta. Więc myślę, -jestem laikiem- ze jednak jest jakiś ślad/ korzyść dla zamieszczających takie okazje (?)

Ivan 

Wysłany: Pią Sty 29, 2010 10:38   

Tak wartość jest podana , bo przesyłki są ubezpieczone .

lodolamacz 

Wysłany: Pią Sty 29, 2010 15:34   

Przejrzałem w necie co się dało o Lockerz i pierwsze co mnie zdziwiło, to że jeśli tylko pojawi się słowo „lockerz” natychmiast następuje nakierowanie na stronę lockerz.com
I nie jest tak jak pisze Ivan, bo jednak te punkty trzeba jakoś zdobywać i jest szereg na to wymogów.

1. Za zalogowanie sie, dostajemy 2 PTZ dziennie.
2. Za zapraszanie znajomych dostajemy kolejne 2 PTZ.
3. Przerozne Eventy, Swieta. Do 60 PTZ!
4. Codziennie odpowiadasz na pytania Lockerz, tzw. Dailies. Mozesz otrzymac za nie od 2 PTZ do 10 PTZ.

I jest jeszcze parę innych zasad przyznawania punktów.

To wszystko bardzo mi przypomina działania przesławnej już firmy „ Amway”,- tam też zasada punktów jesat podstawową -
której niezwykle kontrowersyjne metody działania próbowano przedstawić w filmie..
WITAJCIE W ŻYCIU

Jednak potężne lobby które zasiada w „Amway” skutecznie uniemożliwia upublicznienie działalności tej firmy i blokuje emisję filmu/

Poniewaz o filmie nie mogę skopiować linku do Wikipedi ( może to tylko przypadek, a może świadome działanie Amway) zamieszczam cały opis.

Cytat:

Witajcie w życiu – polski film dokumentalny z 1997 w reżyserii Henryka Dederki przedstawiający kulisy działalności koncernu Amway zajmującego się sprzedażą bezpośrednią. Miano filmu dokumentalnego nie odzwierciedla w pełni jego formy ani przekazywanych w treści - sceny dobierane były i montowane celem uzyskania zamierzonego kształtu artystycznego o silnym ładunku emocjonalnym. Część scen odgrywana jest przez aktora inscenizującego domniemany przebieg życia przedsiębiorcy Amway. Pojawiają się też sceny z udziałem zwierząt laboratoryjnych i postaci nie związanych z fabułą filmu (ludzie leżący na podłodze, stojący na wysokich budynkach, wykrzykujący entuzjastyczne hasła).

Od pierwszej publicznej projekcji filmu jego rozpowszechnianie jest niemożliwe z powodu wyroków sądów, dlatego film zdobył miano pierwszego "półkownika" III RP, aczkolwiek można go bez trudu znaleźć w sieciach p2p.

W 1997 roku Amway wytoczył proces karny autorom filmu (oskarżając ich o zniesławienie) oraz proces cywilny producentom (TVP i spółce Contra Studio). Proces karny został umorzony przez Sąd Okręgowy w Łodzi w 2003 z powodu przedawnienia. W 2004 roku pozew cywilny oddalił Sąd Okręgowy w Warszawie, uzasadniając orzeczenie argumentem, iż film powstał w interesie społecznym. Amway odwołał się od tego wyroku do Sądu Apelacyjnego. SA w osobie sędziego Krzysztofa Tucharza uznał racje osób pokrzywdzonych i zarzuty zniesławienia ze "w dużej części uzasadnione". Jednocześnie zakazał emisji filmu. Nakazał także producentom zamieszczenie przeprosin w prasie i wpłatę 10 tys. zł na cele charytatywne [1].

Prawnicy producenta filmu odwołali się do Sądu Najwyższego, który skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Apelacyjny, nakazując skorzystanie z opinii biegłych. Sędzia Antoni Górski tłumaczył, że sąd powinien skorzystać z opinii biegłego - reżysera. - To film o skomplikowanej strukturze, a nie dokument, który można oceniać w kategorii prawda/fałsz. Oprócz treści ocenić trzeba warsztat artystyczny - mówił sędzia.[2]

O sprawie sądowego zablokowania emisji filmu Witajcie w życiu Adam Bogoryja-Zakrzewski nakręcił w 2001 film dokumentalny Szlaban.

W 2009 planowany był pokaz filmu podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego, jednak Telewizja Polska nie udzieliła na niego licencji, ze względu na niezakończone procesy sądowe[3].

Oświadczenie rzecznik firmy Amway podkreśla jednak, że "Obowiązujący zakaz emisji filmu wynika z wyroku sądowego, jaki zapadł w sprawie wniesionej przez osoby prywatne, które zostały w filmie bezpodstawnie ośmieszone i poniżone". [4]

Tak że ja osobiście raczej jak najdalej od tego Lockerz...

Ivan 

Wysłany: Pią Sty 29, 2010 15:38   

lodolamacz napisał/a:
1. Za zalogowanie sie, dostajemy 2 PTZ dziennie.
2. Za zapraszanie znajomych dostajemy kolejne 2 PTZ.

Co zajmuje Ci maksymalnie 2 minuty....
"firma" Lockerzy jest mała , panowie na promocji i reklamie która będzie na stronie zarabiają , za to My mamy możliwość zdobywania nagród.

Jak dla mnie starczy .
Mam zegarek wartości 600 zł za 130 ...

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Pią Sty 29, 2010 16:28   

Ivan za taki zegarek dałeś 130? znasz kogoś kto dostał ipoda albo xboxa?

Ivan 

Wysłany: Pią Sty 29, 2010 16:47   

kapusta, tak znam kilka osób które dostały xboxa i ipody.
Wartość zegarka rynkowa to ok 600 zł , opłaty nałożone przez urząd celny wyszły ~130 zł.
Za xboxy w granicach 250-300 zł się płaci. Pewna osoba imaca dostała zapłaciła 600 zł , sprzęt wartości 3 tys zł.

xboxer 
X360 serwis GG:1808884

Wysłany: Pią Sty 29, 2010 18:55   

Jeżeli ktoś z was chciałby zaproszenie może się zgłosić do mnie ;P

44 

Wysłany: Pią Sty 29, 2010 22:46   

Ivan napisał/a:
na promocji i reklamie która będzie na stronie

Czy to znaczy, że na razie na nich nie zarabiają, ale w przyszłości dopiero będą? Na razie dokładają do interesu setki tysięcy euro (może miliony)?

Ivan 

Wysłany: Pią Sty 29, 2010 22:49   

44, zarabiają , ale na tą chwile reklam prawie nie ma , czasem coś się pojawia.
A na samej "marce" zarabiają .. i promocji towaru damych firm.

44 

Wysłany: Sob Sty 30, 2010 10:10   

Ok. Życzę Ci, byś rzeczywiście dostał tego xboxa i by nie wiązało się to z czymś o czym nie wiesz.

Ivan 

Wysłany: Pią Lut 26, 2010 23:51   

Dzisiaj poszło biednie , spóźniony byłem o 2 minuty i z tego co ciekawe dla mnie już nic nie było , ale żeby nie wyjść z pustymi rękoma :) kubeczek :)

Ivan 

Wysłany: Sro Mar 24, 2010 22:56   

Dzisiaj doszedł :)
A a marcowym restocku jak się uda go wygrać z USA (wtedy tylko cały świat bez US ) będzie brał udział . Poluję na MacBooka ( nie ma już cła na nagrody :D )

Luis 

Wysłany: Czw Mar 25, 2010 11:52   

Ivan napisał/a:
restocku
A cóż to takiego jest? :]

Ivan 

Wysłany: Czw Mar 25, 2010 12:15   

"Wyprzedaż" czyli kilka minut danego dnia kiedy można wymienić pkt. na nagrody ;p

Luis 

Wysłany: Czw Mar 25, 2010 14:24   

I kiedy ta wyprzedaż będzie?;) Może ktoś mi wyśle zaproszenie? :D

Ivan 

Wysłany: Czw Mar 25, 2010 14:27   

Daj @ ;) na pw

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 13:38   

Wczoraj, praktycznie z nudów, zarejestrowałem się na www.takeagift.pl - czyli takim polskim lockerz.

Punkty zdobywa się tu za codzienne logowanie się na stronie, wypełnianiu ankiety i zapraszaniu innych osób.

Ma ktoś z was też konto? Ktoś coś wygrał?
Gdyby ktoś chciał założyć - oto link do rejestracji: www.takeagift.pl

Luis 

Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 14:27   

Zablokowaliście mi Ivana...

Jest jakieś ograniczenie na tym takeagift?? Tzn., czy jak komuś prześlę linka to może kliknąć tylko 1 raz na 24h czy jakoś inaczej to jest? :]

Odpowiedz do tematu