Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wszechwładca Diabeł-tasmański

Czy uważasz że Diabeł-tasmański przesadza czasem z ostrzeżeniami cenzurą i innymi tego typu formami ograniczenia wypowiedzi innym użytkownikom
Tak
42%
 42%  [ 16 ]
Nie
50%
 50%  [ 19 ]
Nie mam zdania
7%
 7%  [ 3 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 38

Autor Wiadomość
problemowy 

Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 23:44   Wszechwładca Diabeł-tasmański

Wszechwładca Diabeł-tasmański/Co komu się niepodoba w zachowaniu administratora forum. Propozycja zmian.

Tak wiec jak w temacie. Osobiście nie podoba mi się podejście p.Administratora do tematu Katastrofy samolotu prezydenckiego. Wypowiadałem się normalnie, aż p.Diabłowi-tasmańskiemu nie spodobała się forma moich wypowiedzi, być może i innych też.
Panie adminie. Mam pytanie czy jest to forum wolne, gdzie można pisać w pełni swoje prywatne przemyślenia i zdanie na pewne tematy. Czy stara się pan ograniczyć wolność wypowiedzi? Czy może(jakie jest moje zdanie) robi Pan focha na innych rzuca ostrzeżeniami jak ktoś ma inne zdanie niż Pan gdy kończą się panu argumenty? Rozumiem że nie chcesz mieć tutaj Diable rozpierduchy ale Moja Propozycja zmian jest taka:
Wrzuć troszkę na luz Diable. Będzie to lepiej dla działalności forum.

Robak 

Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 01:11   

A czy od tego nie jest dział techniczny????
Piszesz w nieodpowiednim temacie a potem dziwisz sie....

problemowy 

Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 02:27   

a ja myślałem że hydepark to dyskusje o wszystkim...?? czy jednak nie to? a może tutaj nie ma nic związanego z problemami z samym serwisem a podejściem amina do swojej pracy...

Luis 

Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 11:10   

Jeżeli rozmowa staje się "niesmaczna", lepiej czasami ją przygasić, niż pozwolić na jej rozwój, tym bardziej, że mamy teraz żałobę narodową. Co poniektórzy trochę ochłoną - wyjdzie im to na dobre... oby... żywię taką szczerą nadzieję.

EOT.

Riggs 

Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 18:20   

W niektórych przypadkach zachowanie administratora można uznać za cenzurę. Wystarczy spojrzeć na przykład ostatnio zbanowanego użytkownika który całość opisał na swoim blogu. I to dla mnie jest skandal.
A co do tematu o katastrofie - tam też króluje jeden nurt i tylko jeden ton wypowiedzi jest dozwolony. Ale jeśli ktoś czyta czasami dział polityczny to wie do którego ugrupowania politycznego administratorowi bliżej więc mnie ten ton już przestaje dziwić.

44 

Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 20:13   

Riggs napisał/a:
A co do tematu o katastrofie - tam też króluje jeden nurt i tylko jeden ton wypowiedzi jest dozwolony

Riggs - dlaczego piszesz takie rzeczy - przecież w temacie są argumenty tak jednych, jak i drugich - każdy może to przecież zobaczyć.

Czy za pisanie nieprawdy i oskarżanie administratora o coś czego nie robi powinno się jakoś upominać użytkowników? Jak uważasz?

Ubik 

Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 20:41   

Uważam, że admin reaguje znacznie rzadziej, niż bym oczekiwał, więc chyba jest dość liberalny. Demokracja - rozumiem, ale porządek musi być ;)

emigrant 

Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 21:30   

Najlepszy komentarz do problemu problemowego:
Luis napisał/a:
Jeżeli rozmowa staje się "niesmaczna", lepiej czasami ją przygasić, niż pozwolić na jej rozwój, tym bardziej, że mamy teraz żałobę narodową.

Jeżeli do kogoś taki argument nie dociera to już jego problem albo kwestia kultury osobistej ;]

Riggs 

Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 23:46   

44 napisał/a:
Riggs - dlaczego piszesz takie rzeczy - przecież w temacie są argumenty tak jednych, jak i drugich - każdy może to przecież zobaczyć.

Mi się nie podobało w tej konkretnej dyskusji praktyczne niedopuszczanie do komentowania pochówku na Wawelu. Wiem, że dyskusją na forum i tak nie zmienimy tego stanu rzeczy ale powinny być dopuszczane racje obu "obozów". Te posty co prawda nie są usunięte ale raczej przyjęte na zasadzie - "podyskutujemy po pogrzebie". Bo to że dyskusja na ten jakże delikatny temat powinna być spokojna, stonowana i wyważona to chyba nikt nie ma wątpliwości.

problemowy 

Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 01:37   

Riggs napisał/a:
Te posty co prawda nie są usunięte ale raczej przyjęte na zasadzie - "podyskutujemy po pogrzebie".
Jednak moje posty były usunięte...

Cytat:
Najlepszy komentarz do problemu problemowego:
Luis napisał/a:
Jeżeli rozmowa staje się "niesmaczna", lepiej czasami ją przygasić, niż pozwolić na jej rozwój, tym bardziej, że mamy teraz żałobę narodową.

Jeżeli do kogoś taki argument nie dociera to już jego problem albo kwestia kultury osobistej ;]

Osobiście w tym temacie nie widziałem nic niesmacznego... Jak dla mnie wszystko było na miejscu bo i jedna i druga strona pisała swoje jakieś zdanie. Jednak admin w osobie Diabła-tasmańskiego to zakończył kasując o ile dobrze policzyłem 2 posty oraz dał ostrzeżenie... wedle mnie niezasłużone. Nikogo w tych postach nie obraziłem, nikomu nic nie zrobiłem poza wyrażeniem swojej opinii na temat pogrzebu p.Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Stwierdzam że nie można mieć tutaj własnego zdania przeciwnego do zdania admina...

Dziękuje

44 

Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 16:26   

problemowy napisał/a:
Jak dla mnie wszystko było na miejscu

problemowy napisał/a:
dał ostrzeżenie... wedle mnie niezasłużone

Rozumiem, ale zwykle każdy chce bronić swojej racji, stąd zakłada, że nie było nic złego w jego zachowaniu. Na forach muszą być jednak ludzie, którzy będą "trzymać pion". Ktoś musi to kontrolować - może czasem subiektywnie, ale chyba nikt obiektywny do końca nie jest.

Jeśli rzeczywiście uważasz, że Diabeł Cię skrzywdził (wybacz, nie kojarzę konkretnie Twoich wpisów), to napisz do niego, na pewno Ci wytłumaczy dokładnie co i jak - jeśli jeszcze tego nie zrobił.

Zawsze można zrezygnować z pisania, jeśli komuś nie odpowiada moderacja - część ludzi na tym forum się nie wpisuje, inni jedynie na tym się wypowiadają - wolność.

problemowy 

Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 19:32   

Cytat:
Zawsze można zrezygnować z pisania, jeśli komuś nie odpowiada moderacja - część ludzi na tym forum się nie wpisuje, inni jedynie na tym się wypowiadają - wolność.
Jak widać nie mogłem się tylko wypowiedzieć, wyrazić swojego zdania.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 17:52   

No to poczekaj do terminu zaproponowanego przez Diabła i wtedy zobaczymy? Ok? Ja jednak uważam, że termin tych dywagacji był niestosowny- zwłaszcza w obliczu jak to w kraju wygląda- banda osób, którym brakowało pretekstu, by uszanować atmosferę żałoby- nie tylko Prezydent zginął, a Ty teraz będziesz roztrząsał- Wawel, czy Piramidy? Jakie to ma tak naprawdę znaczenie? Za tydzień zapomnisz o tym, a niesmak kłótni pozostanie...

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 14:30   

Zsamot napisał/a:
zwłaszcza w obliczu jak to w kraju wygląda- banda osób, którym brakowało pretekstu, by uszanować atmosferę żałoby- nie tylko Prezydent zginął, a Ty teraz będziesz roztrząsał- Wawel, czy Piramidy

Dziękuje za zaliczenie mnie do bandy. ;]

Riggs 

Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 14:52   

Zsamot napisał/a:
Jakie to ma tak naprawdę znaczenie? Za tydzień zapomnisz o tym, a niesmak kłótni pozostanie...
Tu nie ma żadnej kłótni tylko była podjęta próba dyskusji na temat tej bardzo dziwnej decyzji. Widać nie wszystkim odpowiada to że ktoś może mieć inne zdanie i do dyskusji nie dopuszczono.
A na innych forach na których się udzielam można porozmawiać na ten temat i nikt nie robi świętego oburzenia i cenzury.

Xenna 

Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 17:47   

Riggs napisał/a:
na innych forach na których się udzielam można porozmawiać na ten temat i nikt nie robi świętego oburzenia i cenzury.
Więc jeśli chcesz sobie na ten temat podyskutować masz inne fora, jak widać na tym woleliśmy uszanować pewien spokój i czas żałoby, aby wrócić do kwestii mniej delikatnych już po określonym wcześniej terminie.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 09:20   

Zastanawiałem się czy w ogóle zabierać głos w tej sprawie, a jeśli już zabierać to odnieść się do konkretnej sytuacji, do konkretnej osoby czyli siebie czy do wszystkich słów które tu padły. Grzecznie i właściwie będzie chyba jeśli zabiorę głos.

Moi drodzy - zwraca się do wszystkich. Nie jest to żadna tajemnicą że niezwykle trudno jest zadowolić wszystkich:) Jestem w tej trudnej sytuacji że poza tym że jestem administratorem ktory zarządza tym forum ale równocześnie zabieram głos w dyskusji. Mam także swoje poglądy, jak chyba każdy. Nei kryję sie z nimi ani nie staram się ich ukryć aby komus dogodzić. Wydaje mi się to właściwe.

Zdaje sobie sprawę, że każdy kto nie zgadza się ze mną i ściera ze mną poglądy w dyskusji może obawiać się wykorzystania przeze mnie pozycji w tej dyskusji. Byłoby to oczywiste naduzycie - nie mam wątpliwości.

Teraz zwracam się do osób, które zgłosiły zastrzeżenia w sposób wyartykułowany do czego zachęcam także tych, którzy głosowali ale nie zebrali w sobie tyle siły aby się wypowiedzieć. Będę mógł się do zarzutów odnieść. No chyba ze ktoś krytykuje dla zasady.

Drogi kolego problemowy - nie wiem czy w sposób świadomy strasz się wprowadzić w błąd innych czy może robisz to nieświadomie. Zasada jest prosta - jeśli ktokolwiek z administratorów lub moderatorów zamieszcza informację, że nie maja być zamieszczane jakieś treści a Ty mimo tego je zamieszczasz to najpierw jest ponowna prośba, jeśli zamieścisz ponownie to post taki zostaje usunięty. Jeśli z uporem maniaka wpisujesz go po raz kolejny to post zostaje usunięty a Ty otrzymujesz ostrzeżenie. Proste prawda?

Rigss - w twoim przypadku zakładam że to co piszesz, piszesz świadomie. Nie wierze że przy twoim forumowym stażu, tak inteligentny człowiek pisze to co piszę przez pomyłek. Drugi twój wpis w tym temacie to ewidentny dowód na to ze sam sobie zaprzeczasz. Proponuje przejrzeć temat a potem przycztać to co sam napisałeś. Spróbuj postawić się na moim miejscu. Co do opisanej przez Ciebie sytuacji w pierwszym poście to gdybym ja się dopuścił takiej manipulacji to chyba byści e mie zlinczowali. Drogi Rigss pozwolisz że się odniosę do tego co napisałeś a co jest w połączeniu z tym na co się powołujesz poważnym nadużyciem. Po pierwsze to nie ja zbanowałem tego użytkownika ale drugi z administratorów a temat jest jak mi sie zdaje jasno sformułowany. Jest to świadoma czy nieświadoma manipulacja z twojej strony? Po drugie zarzucasz mi ze faworyzuję bliskie mi poglądy... JAk nazwać to co robisz Ty? Powołujesz się na opinię człowieka, nie pytając o to co ma do powiedzenie na ten temat druga strona? Jak to się nazywa? I na końcu zapytam Ciebie jeszcze zupełnie z innej beczki wolałbyś abym wygłaszał takie poglądy aby zadowolić użytkowników?

Tymczasem serdecznie pozdrawiam

Patryk 
Administrator

Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 13:54   

Riggs napisał/a:
W niektórych przypadkach zachowanie administratora można uznać za cenzurę. Wystarczy spojrzeć na przykład ostatnio zbanowanego użytkownika który całość opisał na swoim blogu. I to dla mnie jest skandal.

Proszę nie odbierać mi moich zasług !! !! :) ten ban jest ode mnie na wyraźne życzenie użytkownika :)

Riggs 

Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 14:42   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Rigss - w twoim przypadku zakładam że to co piszesz, piszesz świadomie. Nie wierze że przy twoim forumowym stażu, tak inteligentny człowiek pisze to co piszę przez pomyłek. Drugi twój wpis w tym temacie to ewidentny dowód na to ze sam sobie zaprzeczasz. Proponuje przejrzeć temat a potem przycztać to co sam napisałeś. Spróbuj postawić się na moim miejscu. Co do opisanej przez Ciebie sytuacji w pierwszym poście to gdybym ja się dopuścił takiej manipulacji to chyba byści e mie zlinczowali. Drogi Rigss pozwolisz że się odniosę do tego co napisałeś a co jest w połączeniu z tym na co się powołujesz poważnym nadużyciem. Po pierwsze to nie ja zbanowałem tego użytkownika ale drugi z administratorów a temat jest jak mi sie zdaje jasno sformułowany. Jest to świadoma czy nieświadoma manipulacja z twojej strony? Po drugie zarzucasz mi ze faworyzuję bliskie mi poglądy... JAk nazwać to co robisz Ty? Powołujesz się na opinię człowieka, nie pytając o to co ma do powiedzenie na ten temat druga strona? Jak to się nazywa? I na końcu zapytam Ciebie jeszcze zupełnie z innej beczki wolałbyś abym wygłaszał takie poglądy aby zadowolić użytkowników?
Ok, to do mnie to się odniosę.
1. Co do bana - nie jest to świadoma manipulacja. Źle zrozumiałem rozmowę z użytkownikiem i myślałem że to od Ciebie dostał bananka. Za wprowadzanie w błąd przepraszam.
2. Jeżeli post użytkownika problemowego rzeczywiście łamał regulamin to miałeś prawo go usunąć. Jednak w tej dyskusji twierdzi on zupełnie coś innego, co w połączeniu z zamknięciem owego tematu sprawiło że mu uwierzyłem.
3. Twoje poglądy to Twoja osobista sprawa. W wielu rzeczach się z Tobą zgadzam ale w paru kwestiach zupełnie nie. Mnie uderzyło najbardziej zamknięcie dyskusji w temacie jako niemożliwość przedstawienia swojego punktu widzenia. A po ponownym powrocie dyskusji stało się zupełnie coś odwrotnego niż przewidywano - to osoba która domagała się zamknięcia dyskusji zaczęła teraz obrażać nazywając użytkowników "menelami".
To jest mój punkt widzenia. Może poprzednie posty napisane na gorąco miały za dużo emocji. Teraz na chłodno przedstawiam swój punkt widzenia. Jeżeli poprzednie posty Ciebie uraziły albo poczułeś się postawiony w złym świetle to przepraszam. Mam nadzieję że teraz jasno przedstawiłem swoje stanowisko i opinię.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 14:46   

Riggs napisał/a:
Twoje poglądy to Twoja osobista sprawa. W wielu rzeczach się z Tobą zgadzam ale w paru kwestiach zupełnie nie. Mnie uderzyło najbardziej zamknięcie dyskusji w temacie jako niemożliwość przedstawienia swojego punktu widzenia. A po ponownym powrocie dyskusji stało się zupełnie coś odwrotnego niż przewidywano - to osoba która domagała się zamknięcia dyskusji zaczęła teraz obrażać nazywając użytkowników "menelami".

Co do "meneli" to przeczytaj dokąłdnie - nie został taknikt nazwany ale zachowanie destrukcyjne zostało porównane do niszczenia łąwki przez menei. To jest róznica.

CO do zamknęcia tematu - to prosże zostań na tydzień adminem i poodbieraj telefony od zbulwersowanych ludzi dla czego taki temat jest jeszcze nei zamknięty, potem oceniaj innych.

Co do obrazy - nie, nie obraziłem się :) Nie mam w zwyczaju :) Krytyka adminitracji jest wpisana niejako w tę funkcję :) Nawet gdyby wyniki głosowania były odwrotne to i tak byłby to sukces :)

Rada ode mnie - wysłuchać obu stron. A już na pewno nie powołyuwać się na opnie autoró wątpliwej jakości blogów :)

44 

Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 20:05   

Co do roli admina - moderatora, a i po części odnosząc się do zamknięcia tematu - nie zazdroszczę tych funkcji na forum :)

W temacie katastrofy padały takie słowa, że dziwiłem się dlaczego nie ma ostrzeżeń - moim zdaniem admin czy moderator powinien dbać o kulturę, a tej - znów moim zdaniem - momentami zdecydowanie brakowało. Nie umiałem się powstrzymać, by nie pisać, więc dobrze, że wszystko zostało przystopowane, bo to nie czas na takie dyskusje.

Z pewnością nie mógłbym pełnić takiej roli jak Diabeł tutaj, bo nad pewnymi rzeczami nie mógłbym przejść z taką tolerancją. Gdy na jakimś forum proponowano mi moderację, odmówiłem.

Szanujcie więc tych, którzy starają się to ogarnąć, a jednocześnie są tak tolerancyjni.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 20:11   

TO historyczny moment i historyczny wpis. Po raz pierwszy zostałem nazwany tolerancyjnym :D

Nie wiem czy się zarumienić, zaprzeczyć czy wręcz zaprotestować ?? :D

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 20:17   

Eee tam, się nie ciesz... 44 napewno się coś pomyliło... ;)

44 

Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 20:29   

Nie wiem czy się zarumienić, zaprzeczyć czy wręcz zaprotestować ?? :D

Akurat Ty najlepiej nie komentuj ;)

Zaraz mnie oskarżą o wchodzenie Ci w ...

Wtedy odeślę ich do tematu o "Albumie" ;)

problemowy 

Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 22:12   

Drogi kolego problemowy - nie wiem czy w sposób świadomy strasz się wprowadzić w błąd innych czy może robisz to nieświadomie. Zasada jest prosta - jeśli ktokolwiek z administratorów lub moderatorów zamieszcza informację, że nie maja być zamieszczane jakieś treści a Ty mimo tego je zamieszczasz to najpierw jest ponowna prośba, jeśli zamieścisz ponownie to post taki zostaje usunięty. Jeśli z uporem maniaka wpisujesz go po raz kolejny to post zostaje usunięty a Ty otrzymujesz ostrzeżenie. Proste prawda?
Ja ujmę to tak pierwszy post który znikł jeszcze nie widziałem twojego o zamknięciu tematu, potem się wkurzyłem i napisałem nie pamiętam czy kolejnego i dopiero zauważyłem twoj post o zamknięciu tematu... wtedy się wpieniłem że nie dajesz się wypowiedzieć na otwartym forum i zobaczyłem ostrzeżenie. I dlatego otworzyłem ten oto temat...
mam jeszcze jedną propozycję zmian na tym forum: mianowicie moglibyście otworzyć shoutbox'a takie krótkie wiadomości np. z ciekawym linkiem do youtube z kabaretem... coś na wzór śledzia

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 22:47   

No i w zasadzie bez komentarza. Albo nie - jeden będzie - śledzia nie ma, nie było i nie będzie ;]

whasuuup 

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 09:34   

dlaczego? moglibyśmy wpisywać Śledziu wypier...aj :0

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 11:24   

śledzia nie ma, nie było i nie będzie

To ja już z Tobą nie piję :P

zaiks 
kaszi

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 16:34   

Mój podpis to bezsprzeczna manipulacja. Którego administratora? Mogę się tylko domyślać.

:)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 16:54   

Nie mogłem się powstrzymać :hahaha:

Ale szczerze się cieszę :)

Odpowiedz do tematu