Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sezon 2010
Autor Wiadomość
yahu 

Wysłany: Pią Maj 21, 2010 13:02   Sezon 2010

Coś mało piszemy o bieżącym sezonie, który jest przecież znacznie ciekawszy niż poprzedni! Podoba mi się team Kubicy. Widać że nasz kierowca jest szanowany w Renault, czego niestety nie można było powiedzieć o sytuacji w poprzednim zespole. W BMW przyklejono mu łatkę "marudy", a przecież Robert to zawodnik o wielkiej "inteligencji wyścigowej". W Renault każda jego uwaga, sugestia jest brana pod uwagę bo szefowie wiedzą że polski kierowca zna swój fach i czuje bolid. Póki co ta współpraca układa się bardzo dobrze i zmierza w dobrym kierunku! Mam nadzieję, że Robert nie przejdzie do Ferrari w przyszłym sezonie. W tej chwili jest pierwszym kierowcą, wokół którego kręci się cały team. We włoskim zespole byłby zapewne gorzej traktowany, bo pozycję lidera ma przecież Alonso.

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pią Maj 21, 2010 20:07   

yahu napisał/a:
Coś mało piszemy o bieżącym sezonie
Bo jakoś chętnych nie było.... ale może jesteś pierwszy odważny i dalej już pójdzie ;)

Rzeczywiście wygląda na to, że "francuzka finezja" jest lepsza niż "niemiecki ordnung". Zobaczymy jak to się potoczy dalej, napewno Renault jest zespołem, który potrafi wprowadzać zmiany w trakcie sezonu.
Co do Ferrari, to ja bym się tam nie wybierał. Nie dlatego, że byłby w cieniu Alonso. Z tym akurat Kubica by sobie poradził udowadniając, że wcale nie jest gorszym kierowcą. Problem w tym, że ten zespół to już nie to samo Ferrari co za czasów Todta, Brawna i Schumachera. W tym momencie ich barwy niczego nie gwarantują.
Choć w sumie, to mamy na tyle wyrównaną stawkę w tym momencie, że nikt niczego nie gwarantuje.

yahu 

Wysłany: Pią Maj 21, 2010 20:23   

Andrzej napisał/a:
Rzeczywiście wygląda na to, że "francuzka finezja" jest lepsza niż "niemiecki ordnung".

Żeby to jeszcze był ten niemiecki ład! A pamiętasz jak w poprzednim sezonie serwismeni BMW założyli Robertowi odwrotnie opony? Zresztą wpadek było znacznie więcej.
Andrzej napisał/a:
Zobaczymy jak to się potoczy dalej, napewno Renault jest zespołem, który potrafi wprowadzać zmiany w trakcie sezonu.

Właśnie to zapomniałem dodać w pierwszym poście. Renault cały czas udoskonala bolid! Na każdy wyścig są przygotowywane nowe części. Myślę że Kubica czuje się jak ryba w wodzie w tym zespole i raczej przedłuży kontrakt. Przynajmniej tak to wygląda na chwilę obecną :)

yahu 

Wysłany: Czw Cze 10, 2010 12:55   

Cieszę się że Massa przedłużył umowę z Ferrari. Przynajmniej Kubica ma jeden "problem" z głowy ;) Zresztą włoski team w tym sezonie zawodzi, więc takie przenosiny niewiele by wniosły poza prestiżem.
Przed nami GP Kanady, czyli tor który pasuje Polakowi. Poczekajmy na treningi i wtedy okaże się czy bolid Renault jest konkurencyjny (bardzo bawi mnie to określenie! :) ).

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Czw Cze 10, 2010 19:59   

Myślę, że bolid będzie "konkurencyjny" ;) A określenie zawdzięczamy chyba duetowi Borowczyk - Sokół, który wznosi sięniekiedy na poziomy dotąd nieznane polskim komentatorom sportowym. ;]
Jeszcze co do Kanady to mimo, iż nie obawiam się o formę Kubicy ani możliwości auta, to mam złe przeczucia. Mam wrażenie, że limit wyścigów bez negatywnych przygód powoli się wyczerpuje i w końcu coś musi pójść nie tak. Oby nie, mam nadzieję na dobry wyścig.

yahu, mówiłem, że to nikogo nie obchodzi ;)

yahu 

Wysłany: Pią Cze 11, 2010 11:49   

Czyli zamykamy ten temat? :D Na forum niewiele osób cokolwiek pisze więc mnie nie dziwi małe zainteresowanie tematem formuły 1.
Liczę na to że jednak Twoje przeczucia się nie spełnią! W końcu limit pecha Robert wyczerpał w stajni BMW-Sauber! ;)

r1 
69

Wysłany: Pią Cze 11, 2010 13:34   

Ja mam nadzieję, że limit szczęścia będzie trwał do końca sezonu. Robert sam mówi co chwilę, że w następnym wyścigu nie będzie tak łatwo, że tam jest szybszy tor itd. Ale w następnym wyścigu jest ok. Miałem nadzieję, że Robert zostanie w renault, to team jak najbardziej dla niego.

yahu 

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 08:48   

Ciekawy wyścig, sporo się działo z powodu częstych pit stopów! Szkoda że Kubica zajął tak odległą pozycję, bo liczyłem na skuteczność strategii i miejsce w okolicy podium. Twarde opony miały dać przewagę jednak szybko ulegały zużyciu i Robert nic nie zyskał na tej zagrywce. Po starcie doszło do sporego zamieszania w którym świetnie się odnalazł polski kierowca, awansując bodajże o 2 pozycje. Później nie było źle, ale nadprogramowy zjazd do alei serwisowej pozbawił lidera Renault miejsca w pierwszej szóstce.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Cze 16, 2010 19:44   

Ja nie jestem zadowolony z dubletu McLarena. Ale myślę że następnym razem Robert zajmie ciekawsze miejsce i będzie to pierwsza 6.
Cieszę się też że Robert nie przejdzie na razie do Ferrari.Renault to bardzo mocny zespół który docenia talent Kubicy.Martwi mnie natomiast Witalij.Nie jest chyba najlepszym partnerem dla Roberta...

yahu 

Wysłany: Czw Cze 17, 2010 08:31   

Dla Kubicy taki partner jest optymalny, bo nie musi z nim rywalizować. Do tego team jest skupiony na Polaku co doskonale widać i bardzo dobrze! W końcu Robert może spokojnie się rozwijać, a nie użerać się z jakimś "Quick Nickiem" czy innym baranem :P

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Czw Cze 17, 2010 10:30   

Myślę, że Pietrow przy takich osiągnięciach jak dotychczas nie znajdzie miejsca w Renault na przyszły sezon. Gdzieś chyba kiedyś czytałem o zapisie w jego kontrakcie, że ma uzyskiwać bodajże 1/4 punktów zdobytych przez Kubice. Na razie nawet 10% nie ma... ale nie wiem ile w tym prawdy, bo źródła nie pamiętam. W każdym razie kiepsko i jak tak dalej pójdzie, to go wywalić mogą. Tym bardziej, że jeśli uda im się jeszcze kilka razy błysnąć, to będą sponsorzy i pieniądze od Łady nie będą potrzebne. Pytanie co wtedy, czy zdecydują się na szukanie kolejnego nowicjusza? Po niewypale z Piquetem i Pietrowem mogą być zrażeni. W sumie za wcześnie, żeby mówić o nazwiskach, ale od paru dni mówi się o Renault w kontekście powrotu Raikkonena do F1 ;)

yahu 

Wysłany: Czw Cze 17, 2010 11:30   

Oby to nie było prawdą, że Raikkonen trafi do Renault. To zbyt poważny rywal dla Kubicy, który na pewno nie zgodzi się na pozycję nr 2 w zespole! W każdej ekipie, gdzie jest dwóch równych zawodników, pojawiają się jakieś tarcia, vide Vettel z Webberem. To źle wpływa na atmosferę i wyniki.

yahu 

Wysłany: Pon Sie 02, 2010 10:03   

Źle się zaczyna dziać w teamie Roberta ;] A było tak obiecująco. Wygląda na to że Polak niepotrzebnie podpisał umowę na kolejne 2 sezony, bo Renault zaczyna popełniać spore błędy i kolejne sezony mogą okazać się krokiem wstecz. Jestem rozczarowany, bo zanosiło się na rozwój bolidu, a wygląda na to że team stoi w miejscu od kilku wyścigów. A do tego teraz Pietrow zanotował dobry występ i kto wie czy już wkrótce nie zostanie pierwszym kierowcą w zespole, a co to będzie oznaczać dla Kubicy, każdy wie doskonale ;]

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pon Sie 02, 2010 10:27   

Bez paniki yahu... mówiłem, że dobra passa nie może trwać wiecznie.
Renault w tym roku szału nie zrobi i tyle. Jedyne co jest w zasięgu to dogonienie Mercedesa. 24 pukty są do odrobienia. Podobnie w klasyfikacji kierowców, jedyne czego można się spodziewać, to przeskoczenie Rosberga przez Kubicę (bo Massy dopaść raczej nie da rady). Podskoczyć może też Pietrow, ale to nie będzie łatwe i w tym przypadku nie trudno także o spory spadek.
A skąd wziąłeś teorię o Pietrowie jako No. 1 to już zupełnie nie rozumiem... dlatego, że raz wygrał z Kubicą kwalifikacje i dwa razy był wyżej w wyścigu? I to dwa razy gdy Kubica nie ukończył w wyniku awarii... fakt, wczoraj pewnie i tak byłby wyżej, ale to jeszcze żaden powód żeby stawiać takie tezy. W ciągu całego sezonu, licząc ukończone przez obu kierowców wyścigi, Kubica raz nie był w pierwszej dziesiątce, a Pietrow dwa razy był.

yahu 

Wysłany: Pon Sie 02, 2010 13:00   

Skąd wziąłem taką teorię? Ano stąd że Rosjanin ostatnio notuje lepsze występy niż Robert. Oby to były jednorazowe wyskoki, a nie jakiś trend :P
Do paniki daleko, ale jakiś niepokój jest. Początek był bardzo dobry, dlatego obecne problemy mi się nie podobają ;) Lepiej się wznosić, niż opadać czyż nie?

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pon Sie 02, 2010 14:12   

Na tą chwilę nie ma żadnego trendu, jest po prostu pech Kubicy. Lepsze występy Pietrowa zaczęly się od GP Wielkiej Brytanii, ale jeśli przyjrzeć się temu bliżej, to tak naprawdę tylko o ostatnim wyścig można tak powiedzieć. Na Silverston Pietrow był lepszy od Kubicy - dojechał 13 tylko z powodu awarii Polaka. W kwalifikacjach do tego GP było "normalnie" - 6 i 16 pozycja. W GP Niemiec identycznie niemal, w kwalifikacjach 7 i 13 a w wyścigu 7 i 10 na korzyść Kubicy. O lepszym występie możemy mówić więc tylko na Węgrzech, gdzie Pietrow po raz pierwszy wygrał z Kubicą kwalifikacje.

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Sob Sie 28, 2010 18:36   

Jesteśmy po kwalifikacjach do GP Belgii :)

Robert zajął bardzo dobre trzecie miejsce. Jutro wyścig zapowiada się emocjonująco zwłaszcza że zapowiadane są opady deszczu :D

Wielki Wódz 

Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 00:49   

yahu napisał/a:
Poczekajmy na treningi i wtedy okaże się czy bolid Renault jest konkurencyjny (bardzo bawi mnie to określenie! ).

Formuła 1 to najwyższa liga w sportach motorowych; tu słabych kierowców nie ma. Są za to słabe bolidy. Nie ma szans, by to sprawdzić praktycznie, ale wiem na pewno, że rzadko kto wiedziałby cokolwiek o Vettelu, Hamiltonie czy Kubicy, gdyby zasiadali oni za kierownicą Lotusa czy bolidu HRT. Często kierowcy są bardzo zbliżeni do siebie umiejętnościami, kunsztem jazdy, talentem. Wówczas ich osobista konkurencyjność wynosi "0". I tu właśnie do akcji wkraczają konstruktorzy, którzy taką "zerową" konkurencyjność kierowców próbują przechylić na swoją stronę idealnie zaprojektowanym bolidem.
yahu napisał/a:
Na forum niewiele osób cokolwiek pisze więc mnie nie dziwi małe zainteresowanie tematem formuły 1.

zainteresowanie tym sportem owszem jest - i to duże - ale wśród "prawdziwych", nie tych "niedzielnych" (dosłownie) fanów. Tutaj mamy forum ogólnotematyczne, F1 ginie wśród wielu innych tematów. Uwierz mi jednak, że są fora, typowe dla F1, gdzie zażarte spory i dyskusje toczą się przez okrągły rok. Po drugie - kwestia osiągnięć Kubicy. Teraz idzie mu średnio, czasem trochę lepiej. A lud oczekuje pucharów, zwycięstw i sukcesów non stop, by móc swego idola utrzymać na piedestale. W czasach dość widocznych sukcesów zespołu BMW Sauber F1 Team (za sprawą Kubicy oczywiście) czapeczki, koszulki, smycze tego zespołu widoczne były na co drugim narożniku jakiegokolwiek polskiego miasta, a co trzeci Polak ogłaszał się specjalistą od F1. Potem lekki kryzys (zespołu, nie kierowcy) i zaczęło się szemranie w tym coraz bardziej rzedniejącym tłumie. W innych sportach jest podobnie. Pamiętacie, jak swego czasu mówiło się "Nasze Złotka"?...
yahu napisał/a:
Oby to nie było prawdą, że Raikkonen trafi do Renault

Och... Kimster, mój idol od paru ładnych lat, ciągle żywa legenda F1 i niezła ozdoba mojego kubka do kawy :yes: Na pytanie dziennikarza o to, gdzie był, gdy świat obiegała wieść o odejściu Schumachera, odpowiedział ze wzruszeniem ramion: "Poszedłem się wysr..." :ups: Cały Iceman. Nigdy nie ukrywał, że dla niego ważniejsze jest mistrzostwo WRC niż F1. Po drugie - jak powiedział niedawno - w F1 zbyt wiele zależy od układów i pieniędzy, a to nie skłania go jak na razie do powrotu. Myślę, że Kimiego nie zobaczymy w żadnym zespole F1 w przyszłym roku. Aha - nie sugerujcie się rzekomo podpisanymi już kontraktami innych zawodników; często te papierki okazywały się tyle samo warte, co te nasze w ubikacjach, na rolce...
yahu napisał/a:
Oby to były jednorazowe wyskoki, a nie jakiś trend

Czy to trendy czy wyskoki - jedno i drugie można zobrazować graficznie. Jak co roku zapraszam do Analizy F1 na wykresach: http://www.f1ultra.pl/ind...-wykresach.html

Ubik 

Wysłany: Nie Lis 14, 2010 16:52   

No i po sezonie 2010. Muszę przyznać, że najciekawszy od kilku lat. Czterech do tronu w ostatnim wyścigu. Tego jeszcze nie było.

Ze zdziwieniem stwierdziłem, że Vetel, któremu nie kibicowałem, sprawił mi dziś dużą przyjemność. Doskonałe kwalifikacje, bezbłędna jazda. Wobec cienkiej jazdy Alonso i Webera, dobrze się stało, że wygrał właśnie on. Powinien na koniec podziękować Renault, za silniki, Pietrowa i Kubicę ;) Rozbroił mnie zupełnie, jak wzruszył się po przejechaniu mety.

Renault zrehabilitowało się dziś za masę błędów w sezonie.

Kubica pokazał, że w bezpośredniej walce na torze można było wyprzedzać - dwa razy!Alonso coś nie mógł.
W końcu można by powiedzieć, że skoro Ferrari chciało mieć mistrza, trzeba było brać Kubicę :PPP

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Nie Lis 14, 2010 16:59   

Ubik napisał/a:
Ze zdziwieniem stwierdziłem, że Vetel, któremu nie kibicowałem, sprawił mi dziś dużą przyjemność.
Mam podobnie. Może nie przyjemność, ale z perspektywy ostatniego wyścigu napewno zadowolenie.
Ubik napisał/a:
Renault zrehabilitowało się dziś za masę błędów w sezonie.
A Ferrari potwierdziło, że nadal mają bajzel z strategiach.

Ubik 

Wysłany: Nie Lis 14, 2010 17:19   

Andrzej napisał/a:
Ferrari potwierdziło, że nadal mają bajzel z strategiach.
A Anglicy mówią: Dajcie Kubicy Ferrari, a kwestia mistrzostwa sama się rozwiąże.
Może jednak to nie była pomyłka Ferrari. Może zakładali, że Pietrow nie będzie przeszkodą?

r1 
69

Wysłany: Nie Lis 14, 2010 20:15   

No i dobrze że wygrał młody niemiec. Ale po tym sezonie mam taką refleksję. Jeśli Kubica chce być mistrzem świata to niestety musi zmienić team, bo coś mi się wydaje że z renault to się nie uda.

Ubik 

Wysłany: Nie Lis 14, 2010 21:59   

Jeszce jedna refleksja. Wiem, że Ferrari nie ma kontaktu radiowego z bolidami Renaul. Ale mogli chociaż SMS-a do Pietrowa wysłać: "Witalij, Alonso is faster than you" :hahaha:

yahu 

Wysłany: Pon Lis 15, 2010 07:58   

No i po sezonie. Mam mieszane odczucia jeśli chodzi o Renault. Początek sezonu bardzo obiecujący, a później było już tylko gorzej. Nie dość, że bolid nie był na tyle konkurencyjny by walczyć o najwyższe cele, to jeszcze w alei serwisowej popełniano błędy. Mimo to Kubica pokazał (potwierdził) w kilku wyścigach spory potencjał i nie można powiedzieć żeby ten sezon miał zmarnowany. Ale jakoś straciłem wiarę w to, że z Renault może zdobyć mistrzostwo.
Co do wczorajszego wyścigu to napiszę tylko tyle: skoro Alonso nie potrafi wyprzedzić Pietrowa to nie zasługuje na miano najlepszego zawodnika sezonu 2010.

Wielki Wódz 

Wysłany: Pon Lis 15, 2010 08:02   

Można śmiało powiedzieć, że o tytule mistrza świata kierowców zadecydowali obaj kierowcy Renault. Pietrow przeszedł samego siebie, blokując praktycznie przez cały wyścig teoretycznie szybsze Ferrari Alonso, w dodatku cały dystans pokonując na jednych oponach. Ferrari zawaliło wyścig już na pierwszym okrążeniu - Alonso podczas wyjazdu samochodu bezpieczeństwa pozostał na torze; Pietrow, będący kilka pozycji dalej, zmienił opony zaraz po neutralizacji; Alonso nie był w stanie na miękkich gumach wyrobić sobie odpowiedniej przewagi nad Rosjaninem, więc po swoim pit-stopie wyjechał za nim. No i męczył się, biedaczysko, niemiłosiernie. Potem nóż w plecy wbił mu Kubica, który wyjechał przed nimi oboma.
Vettel pojechał idealnie, choć mogłoby być różnie, gdyby Hamilton siedział mu na ogonie i "skubał" go co jakiś czas.
Szkoda Webbera - Red Bull wciąż powtarza, że buduje swój zespół na Vettelu i wydaje mi się, że kolejny sezon w tej ekipie również będzie przebiegał pod jego dyktando.

yahu 

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 14:45   

To niesamowite że taki rutyniarz jak Alonso nie potrafił wyprzedzić debiutanta w F1. Zresztą Hiszpan jechał jakoś bez ikry, nie potrafił zbliżyć się do Rosjanina, a przecież dysponował lepszym bolidem. Więc nawet pomimo błędnej strategii powinien się uporać z kierowcą Renault!

Kenneth_Philips 

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 21:58   

Troche przesadzacie z ocenami Alonso. Co prawda Petrov mial dobrze ustawiony bolid, ale mysle, ze...Fernando bardziej bal sie popelnienia duzego bledu...niz tego ze do samej mety dojedzie za Rosjaninem. Pamietajcie o obciazeniu psychicznym...bierzcie pod uwage rowniez fakt, ze RBR jechal na mocno zdezelowanych silnikach i osobiscie oczekiwalem na ostatnim laps'ie engine failure Vettela :) Liczylem bardzo na Alonso, ale z przebiegu calego sezonu...to Red Bull zasluzyl na zloto. Chociaz na najwyzszym stopniu podium bardziej widzialbym Marka Webbera niz mlodego Niemca...no ale taki jest urok sportu :)
PS: zachowanie Alonso po wyscigu (vide: gestykulacje) - przykre

yahu 

Wysłany: Sro Lis 17, 2010 08:16   

Zgadzam się z tym co napisałeś ale jednocześnie uważam, że mistrz nie może się bać ryzyka! Skoro widział, ze tytuł wymyka mu się z rąk, to powinien wszystko postawić na jedną kartę.
Vettela nie lubię, dlatego po cichu liczyłem że przed samą metą obaj kierowcy Renault przepuszczą Alonso ;) :D

Ubik 

Wysłany: Sro Gru 15, 2010 23:51   

Dlaczego Ayrton Senna da Silva był najlepszy?

POLECAM

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Czw Gru 16, 2010 00:11   

Zwykle nie wypowiadam się w tematach sportowych, ale tu zrobię wyjątek. Pamiętam wyścig, w kórym zginął, pamiętam pogrzeb. Milion ludzi. To robiło wrażenie.

Odpowiedz do tematu