Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Test portalu Gniezno.com.pl
Autor Wiadomość
zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 14:09   

Diabeł, wiesz co? Zamurowało mnie. Warto było czekać. Nowoczesny, nie-sztampowy. Dużo funkcji, wszystko czytelne. No jak na mój gust, będzie bezkonkurencyjny jakościowo i myślę, że pod względem treści też

bakol 
hm.

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 21:39   

jeśli wystartuje z równie dobrą (pod względem ilości, jakości i aktualności) treścią, to w takiej formie będzie coś... bardzo dobrego :)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 22:18   

bakol napisał/a:
jeśli wystartuje z równie dobrą (pod względem ilości, jakości i aktualności) treścią

To trzeba wypracować. Plus jest taki że sam jak dziennkarz wrzucasz teraz tekst. TO powinno załatwić sprawe szybkości :)

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 22:47   

Jak dla mnie to może być portal nr 1 w Gnieźnie.Potencjał jest wielki. :) Cieszy że nie będzie to dotowane z pieniędzy samorządowych.Dzięki temu nikt nie będzie miał argumentów by zarzucić brak obiektywizmu. :)

bakol 
hm.

Wysłany: Sro Cze 16, 2010 00:24   

obiektywizm w mediach nie istnieje.

a z doświadczenia wiem, że faktycznie opcja wrzucania materiału samemu jest bardzo fajna i upłynni przepływ informacji :)

Dawcio 

Wysłany: Sro Cze 16, 2010 11:28   

Najnowocześniejszy portal w Gnieźnie. Dużo opcji, których nie ma nigdzie więcej. Cały portal dopracowany bardzo dokładnie, a to jeszcze nie jest jeszcze wszystko. Wygląd również zmieniony na plus. Teraz tylko czekać za otwarciem i będzie się czym pochwalić.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sro Cze 16, 2010 14:54   

Cytat:
Najnowocześniejszy portal w Gnieźnie
no tak... przy takiej konkurencji to mega prestiż :D :D:D

bigart 

Wysłany: Czw Cze 17, 2010 12:00   

Nowy wygląd bardzo czytelny i "czysty".
Jedyne do czego mogę się doczepić to miejsce kontaktu z redakcją oraz subskrypcji. (prawa kolumna)
W tej chwili przy braku banerów są one widoczne, ale w momencie pojawienia się reklam może być ciężko na I rzut oka je odnaleźć.

Powodzenia! Mam nadzieję że newsy będą się pojawiać równie szybko lub szybciej niż u konkurencji:)

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Cze 18, 2010 17:57   

Co tu dużo pisać... rewelka i tyle.. PeVnym, nieprzychylnym by.pl, osoboM prawdopodobnie ciśnienie podskoczy ;)

revolta 

Wysłany: Pią Cze 18, 2010 23:48   

Dosc dlugo mnie tu nie bylo i powstal portal :ups:

OK :)
Troche przeszkadza mi uklad strony - jest przejrzysty i dopracowany graficznie, jednak czesc glowna, chyba przez pozbawienie regularnego ukladu, jest dosc ciezka do czytania.
Trzeba niestety szukac wzrokiem po ekranie artykulów ktore sa na roznych poziomach, w dwoch kolumnach - to na pewno nie pomaga w przyswajaniu tresci i odszukiwaniu interesujacych artykulow.
Wydaje mi sie ze główne, najnowsze lub najwazniejsze artykuly powinny byc wyroznione wielkoscia i znajdowac sie w lewej kolumnie a pozostale nowe informacje w formie mniejszych odnosnikow w prawej kolumnie. Oczywiscie podzial na dzialy tematyczne jest bardzo dobry, jednak dzialy w prawej i lewej kolumnie chyba nie powinny "mieszac sie" na tym samym poziomie. Mysle ze jedna szara "krecha" przez obie kolumny powinna oddzielac dzialy tematyczne.

Reszta oczywiscie mi sie podoba a jak cos zauwaze dam cynka :)

Bergol 
antykler

Wysłany: Wto Cze 22, 2010 02:37   

Tak sobie dzisiaj przeglądam i muszę przyznać, że całkiem świeżo się prezentuje. Z racji tego iż to jest dopiero test portalu panuje tam trochę bałagan ale całość robi dobre wrażenie. Nie wiem jak będzie rozwiązane informowanie czytelników o najnowszych pojawiających się artykułach. Chodzi mi o to, że nie lubię przewijać całej strony z góry na dół żeby szukać co zostało dodane. Lubię widzieć nowinki od razu, przeczytać to co interesuje i jest nowe a potem myszkować w pozostałych tematach.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Cze 22, 2010 08:28   

Tradycyjnie flashnewsy. Kilka wiodących tematów pojawi się w oknie do góry. Intersuje CIę kultura, sport klikasz na odpowiedni dział i masz przejrzystą listę tematów. Nie wiem czy można cciecczegós wiecej :) Do tegomożesz sobe zamówić kanały RSS no i jeszcze kilka innych mozliwosci powiadamiania n.p. o zbiżajacych się imprezach :)

Bergol 
antykler

Wysłany: Wto Cze 22, 2010 13:41   

Diabel-tasmanski napisał/a:
mozliwosci powiadamiania n.p. o zbiżajacych się imprezach :)

To wydaje mi się całkiem dobrym pomysłem :ok:

problemowy 

Wysłany: Wto Cze 22, 2010 14:53   

a kiedy pokażecie szerszej publice portal? Jednak ciekawość to 1 stopień do piekła:P

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Cze 22, 2010 15:06   

problemowy napisał/a:
a kiedy pokażecie szerszej publice portal?

Wkrótce ;]

Bergol napisał/a:
To wydaje mi się całkiem dobrym pomysłem

Myślę, że to będzie dla wielu zaskoczeniem :)

remikk 

Wysłany: Wto Lip 06, 2010 09:20   

Czy wiadomości na portalu będą w większości w formie audio ? Osobiście wolę czytać niż słuchać. W tej chwili z tego co zauważyłem większość jest w formie audio.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lip 06, 2010 10:36   

remikk napisał/a:
Czy wiadomości na portalu będą w większości w formie audio ?

Trudno mówić o proporcjach. Będą i takie i takie. Nie wiem czy większość jest audio. Chyba jednak nie :)

whasuuup 

Wysłany: Wto Lip 06, 2010 11:28   

super, a można będzie ściągnąć te audio by.... no posłuchać ze swojego dysku? :)

Patryk 
Administrator

Wysłany: Wto Lip 06, 2010 11:31   

whasuuup napisał/a:
super, a można będzie ściągnąć te audio by.... no posłuchać ze swojego dysku?

będzie taka funkcja

Riggs 

Wysłany: Wto Lip 06, 2010 11:47   

whasuuup napisał/a:
super, a można będzie ściągnąć te audio by.... no posłuchać ze swojego dysku? :)
Możesz użyć wtyczki download helper dla Firefoxa.
Znalazłem mały bug na portalu. Z ciekawości zajrzałem do zakładki "Praca" - ładuje się link taki sam jak w zakładce "Reklama".

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Lip 06, 2010 13:09   

Szczerze mówiąc wygląda przejrzyście i układ dwóch kolumn daje ogląd na więcej dziedzin.
ps. sekcja blogów- klikam na następny temat- dla mnie domyślnie powinien być następny temat danego blogu- nie inny blog...
ps. 2. szynobus Diable byłby super. ;) Debiut- udany. ;)

whasuuup 

Wysłany: Wto Lip 06, 2010 13:17   

Riggs napisał/a:
whasuuup napisał/a:
Możesz użyć wtyczki download helper dla Firefoxa.
Znalazłem mały bug na portalu.

niby racja. ale jak mi sami pozwolą to będę miał mniejszego cykora, że nadal mnie będą "lubić" gdy urodzi się coś z ich dźwięków na moim kompie :)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lip 06, 2010 13:21   

Dzięki :)

problemowy 

Wysłany: Wto Lip 06, 2010 21:46   

Dla mnie bez wielkich fajerwerków ale czytelnie... można byłoby zrobić żeby się logować i ustawiać kolumny wg własnych zainteresowań np. powiedzmy że mnie interesuje Sport i Kultura i bym sobie te zagadnienia ustawił na samej górze zamiast jechać za Kulturą mimo że z boku nie rzuca się w oczy po lewej menu. i obrazki które przeskakują mogłyby mieć jakieś numerki jak coś się rzuci w oczy żeby można było wrócić kliknąć w interesujący temat...
Dla mnie portal porównywalny z IL na którym mam zablokowane wszelkie reklamy w firefoxie i dlatego IL się jakoś mi prezentuje i nie irytuje. Tutaj reklam jest dużo mniej ale to podejżewam że jak wzrośnie zainteresowanie stroną wzrośnie też reklam na których można zarobić na funkcjonowanie.

emigrant 

Wysłany: Wto Lip 06, 2010 21:54   

problemowy napisał/a:
Dla mnie portal porównywalny z IL na którym mam zablokowane wszelkie reklamy w firefoxie i dlatego IL się jakoś mi prezentuje i nie irytuje.

Miarą strony jest to, czy potrzebujemy blokady reklam by ją móc przeglądać. W przypadku Gniezno.com.pl !!! nie potrzebowałbym tego podczas gdy na IL ładowanie zajmuje za dużo czasu. Pomijam, że jeśli mówimy o rozplanowaniu przestrzennym strony internetowej, to reklamy na Gniezno.com.pl !!! wcale nie rzucają się w oczy (czyt. nie przeszkadzają) o czym nie można powiedzieć w przypadku IL :D
problemowy napisał/a:
Tutaj reklam jest dużo mniej ale to podejżewam że jak wzrośnie zainteresowanie stroną wzrośnie też reklam na których można zarobić na funkcjonowanie.

Marketing stron internetowych polega na tym, że jeżeli wzrasta ilość odwiedzin tym samym cena reklamy na tej stronie relatywnie również idzie w górę. To, że ktoś ładuje w ilość świadczy tylko o jednym.

Możliwość ustawiania kolumn byłaby fajna z racji tego, że sport raczej mniej mnie interesuje aniżeli właśnie np. kultura czy zapowiedzi. Ale nie wymagam, mówię to z perspektywy czasowej obserwowania strony :nauka:

Ze swojej strony estetycznie portal na plus, ale o tym już mówiłem przy innej okazji. Pozostaje kwestia warsztatu redakcyjnego :)

Czarna Mamba 
Alicja Tylkowska

Wysłany: Wto Lip 06, 2010 22:33   

Emigrancie, no to rozwiń tę "pozostałą kwestię" - będzie nam się łatwiej ustosunkować.

bonanno 

Wysłany: Sob Lip 10, 2010 17:39   

Witam

Zauważyłem coś takiego.
Przy przeglądaniu galerii zdjęć pierwsze 5-6 ładuje się natychmiast, przy kolejnych trwa to trochę dłużej (1-2 sek). Sprawdzałem na różnych kompach, przy różnych połączeniach i przy klikaniu każdego zdjęcia oraz pokazie slajdów.

remikk 

Wysłany: Czw Lip 22, 2010 08:23   

http://gniezno.com.pl/wia...zekiwaniom.html

Czy w planach są wywiady z innymi właścicielami księgarń i sklepów, czy też jest to art. sponsorowany ?
W sumie nie tak dawno była dyskusja na temat ogłoszenia w IL, które takiego statusu nie miało.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Lip 22, 2010 13:09   

remikk napisał/a:
Czy w planach są wywiady z innymi właścicielami księgarń i sklepów, czy też jest to art. sponsorowany ?

To nie są artykuły sponsorowane. Moze was to zdziwić ale nie wszscy chą wywiadów udzielać.
To :

http://gniezno.com.pl/wia...zadowolony.html

ani to:

http://gniezno.com.pl/wia...sza_postep.html

ani nic innego nie jest artykułem sponsorowanym. Taka formuła u nas nie istnieje. Jeśli ktoś chce zaistnieć - zapraszamy :)

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Czw Lip 22, 2010 16:08   

http://gniezno.com.pl/wia...ac_dziecka.html
No ale ten tytuł artykułu to taki lekko silący się na sensację...
Me uwagi- niekonsekwencja w pisaniu tytułów artykułów, raz zakończone kropką innym razem nie... http://gniezno.com.pl/
Super, że jest powiększanie tekstu. Blogi- jest sensowniej, iż widać inne wpisy. Naprawdę przejrzyście na całym portalu. ;)

Odpowiedz do tematu