Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oprawy,zachowania kibicow itp
Autor Wiadomość
Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Paź 13, 2008 11:16   

Riggs napisał/a:
Lech w słabszej formie.

Bardzo odważne stwierdzenie jak na ostatnie oprawy z Bułgarskiej:

z Austrią:

z Legią:

Cytat:
W tygodniu wydarzenia z Jackiem Bąkiem

Jakie wydarzenia? Oblanie Bąka sokiem w hotelu to "wydarzenie"?
No i jaki to ma związek z LECHem?
Nie dajmy się zwariować przez paru "wybiórczych" frustratów z Warszawki...

Cytat:
i żenujący transparent

Zdania są podzielone... ;)

Cytat:
teraz sektorówka Legii - parodia parodią ale dla osób niezwiązanych ze światem kibicowskim to może faktycznie kojarzyć się z wojną.

Nie dla takich ludzi robi się oprawy na stadionach.

Cytat:
nie było by tyle szumu i zamieszania.

A ja uważam, że cały ten szum i zamieszanie to jest to, o co ultrasom chodziło.

Cytat:
A tak nawiasem mówiąc Lech pokazał kolejny raz kompleks Warszawy - parodiuje jej sektorówkę zamiast zająć się tworzeniem swojej.

Zamiast tworzeniem swojej? Zobacz drugie zdjęcie z tego postu...
A czy oprawy "anty" to pokazywanie kompleksów? Śmiem mieć zupełnie inne zdanie.

ps. Ze "smaczków" Lechowo - Legijnych dużo bardziej podobała mi się "replika żylety" wywieszona do góry kołami parę lat temu... byłem na tym meczu, siedziałem na świeżo wybudowanej czwórce i pamiętam to bieganie po klatce i nerwowe telefony legionistów... ;)

Riggs 

Wysłany: Pon Paź 13, 2008 15:13   

Marcineek napisał/a:
Bardzo odważne stwierdzenie jak na ostatnie oprawy z Bułgarskiej:

Akurat nie o te oprawy mi chodziło, nie łap mnie za słówka ;) . Na myśli miałem transparent na Bąka i anty-panoramę.

Marcineek napisał/a:
Jakie wydarzenia? Oblanie Bąka sokiem w hotelu to "wydarzenie"?
No i jaki to ma związek z LECHem?
Nie dajmy się zwariować przez paru "wybiórczych" frustratów z Warszawki...

Opinia w Polskę i pewnie w świat poszła... A to może wpłynąć na wiele rzeczy.
Co do związku z Lechem to chyba nie wiadomo czy zrobił to kibic czy jakiś frustrat z ulicy. Media przedstawiły swoją wersję.

Marcineek napisał/a:
Nie dla takich ludzi robi się oprawy na stadionach.
Marcineek napisał/a:
A ja uważam, że cały ten szum i zamieszanie to jest to, o co ultrasom chodziło.

No to jak w końcu :?: Kibice Legii odnieśli się transparentem do tej anty-sektorówki a szum robią ludzie raczej średnio związani (lub w ogóle) z kibicowskim światem.

Marcineek napisał/a:
A czy oprawy "anty" to pokazywanie kompleksów? Śmiem mieć zupełnie inne zdanie.

No to mamy inne zdanie. Uważam że pokazanie oprawy np. "Ultrastyle" czy "Why so serious" w Zurychu jest o niebo lepsze niż robienie anty, a przy okazji przeciwnik może się poczuć delikatnie mówiąc "olany". A tak teraz Warszawa będzie miała pożywkę.
Pewnie wiesz jaką opinie ma Cracovia przez swoje zachowania anty-wiślackie. Lech z racji swojej wysokiej pozycji w Polsce powinien wyznaczać wzory i nie oglądać się na resztę.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Paź 13, 2008 16:22   

Riggs napisał/a:
Akurat nie o te oprawy mi chodziło, nie łap mnie za słówka ;) . Na myśli miałem transparent na Bąka i anty-panoramę.

Transparent na Jacka? Dla mnie bardzo fajne... o poziom wyżej niż choćby skandowane gdzie indziej "Piłkarz! Co? Ty "kurczaku"!". Bąk zachował się jak prostak i jakaś "kara" go musiała spotkać.

Cytat:
Opinia w Polskę i pewnie w świat poszła... A to może wpłynąć na wiele rzeczy.

Na co np?

Cytat:
Co do związku z Lechem to chyba nie wiadomo czy zrobił to kibic czy jakiś frustrat z ulicy. Media przedstawiły swoją wersję.

No i? To w końcu wina LECHa? Poznaniaków? Czy "warszawskich" mediów?
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale na Gazeta.pl (oraz Sport.pl) najważniejszym wydarzeniem tamtego dnia nie był fantastyczny awans LECHa do fazy grupowej.. on znikł gdzieś między koszykarzami, zmianami teamu przez Kubice i innymi... najważniejsza była informacja o "bandyckiej napaści na Jacka Bąka".. bandyckim wylaniu soku choć przecież napastnicy "mogli mieć nóż" (mogli też wąglika lub głowicę atomową ale to naszemu Bączkowi przez myśl też nie przeszło)... To nie LECH był w słabszej formie tylko "prolegijne dziennikarzyny Wybiórczej"..

Cytat:
No to jak w końcu :?: Kibice Legii odnieśli się transparentem do tej anty-sektorówki a szum robią ludzie raczej średnio związani (lub w ogóle) z kibicowskim światem.

Teraz Ty łapiesz za słówka :P
Poza tym, radzę poczytać legijne forum... tam jakie płacze na poznaniaków co przedstawiają zniszczoną wojną Warszawę ;)

Cytat:
No to mamy inne zdanie. Uważam że pokazanie oprawy np. "Ultrastyle" czy "Why so serious" w Zurychu jest o niebo lepsze niż robienie anty, a przy okazji przeciwnik może się poczuć delikatnie mówiąc "olany". A tak teraz Warszawa będzie miała pożywkę.

Zurych a Wawa to przyznasz trochę inny przeciwnik kibicowski.. A kto ma pożywkę?
Poza tym, oprawy "anty" były, są i będą... Może jak kiedyś Dzięcioł tu zajrzy opowie Ci co nieco o takich oprawach w słonecznej Italii...

Cytat:
Pewnie wiesz jaką opinie ma Cracovia przez swoje zachowania anty-wiślackie. Lech z racji swojej wysokiej pozycji w Polsce powinien wyznaczać wzory i nie oglądać się na resztę.

Oj tutaj też przyrównałeś kibiców i ich nastawienie... fiuuu... po bandzie (choć o kopanej rozmawiamy) poszedłeś..

Riggs 

Wysłany: Pon Paź 13, 2008 17:10   

Marcineek napisał/a:
Na co np?

Np na ilość biletów na wyjazdy. Ustawowe 5% pojemności i koniec. A tak na ŁKS czy Widzew Lech otrzymywał większą ilość wejściówek.

Marcineek napisał/a:
No i? To w końcu wina LECHa? Poznaniaków? Czy "warszawskich" mediów?
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale na Gazeta.pl (oraz Sport.pl) najważniejszym wydarzeniem tamtego dnia nie był fantastyczny awans LECHa do fazy grupowej.. on znikł gdzieś między koszykarzami, zmianami teamu przez Kubice i innymi... najważniejsza była informacja o "bandyckiej napaści na Jacka Bąka".. bandyckim wylaniu soku choć przecież napastnicy "mogli mieć nóż" (mogli też wąglika lub głowicę atomową ale to naszemu Bączkowi przez myśl też nie przeszło)... To nie LECH był w słabszej formie tylko "prolegijne dziennikarzyny Wybiórczej"..

Akurat podane portale rzadko czytuję więc nie wiem czy awans był wydarzeniem dnia. Wierzę Ci na słowo.
Co do tego nieszczęsnego soku to chyba się zgadzamy że było to niepotrzebne. W mediach rzeczywiście zostało to rozdmuchane na miarę skandalu i bez różnicy czy zrobił to frustrat czy kibic w portalach tytuły były - "Skandal w Poznaniu", "Kibice atakują reprezentanta" itp.
Może w poprzednich postach jakoś niefortunnie wyszło, że obwiniam za to kibiców Lecha co jest nieprawdą.
Marcineek napisał/a:
Teraz Ty łapiesz za słówka :P
Poza tym, radzę poczytać legijne forum... tam jakie płacze na poznaniaków co przedstawiają zniszczoną wojną Warszawę ;)

Nie czytam ich forum, jeżeli jest tak jak piszesz (a znów Ci wierzę na słowo ;) ) no to śmiech na sali.

Marcineek napisał/a:
Oj tutaj też przyrównałeś kibiców i ich nastawienie... fiuuu... po bandzie (choć o kopanej rozmawiamy) poszedłeś..

Znowu chyba coś niefortunnie napisałem.
W opinii wielu kibiców panuje pogląd, że Cracovia istnieje tylko po to aby być anty Wisłą. Bardziej skupiają się na gadżetach anty Wiślackich i wrzutach niż na dopingowaniu własnego zespołu.
Lech, który ma największą w Polsce publikę, pod względem ultras to ścisła polska czołówka - moim zdaniem powinien robić to co umie najlepiej - dobre oprawy wspierające swój klub. Robienie anty może bardziej zbliżyć do wizerunku Cracovii, a to zbyt pozytywne nie jest.
Lech niech wyznacza wzorce kibicowania.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Paź 14, 2008 00:20   

Riggs napisał/a:
Robienie anty może bardziej zbliżyć do wizerunku Cracovii, a to zbyt pozytywne nie jest.

To ja sie odniosę do tego jak mozna. :)
Oprawa Anty powinna byc ze smakiem. :)
No i Ultrasi Lecha robia to swietnie. :)
Po oprawie anty powinna sie pojawićrowniez oprawa dopingująca wlasny klub.
Co zazwyczaj (mozliwe ze nawet zawsze ;) ) jest na Bułgarskiej. :)
Wiec kibicom Lecha Poznań jest baardzo daleko do Cracovii pod tym względem.
Riggs napisał/a:
Lech niech wyznacza wzorce kibicowania.

Lech to robi. :)
I musisz przyznac ze robi to bardzo dobrze.
Wspolnie z Widzewem (choc ten ma teraz lekka zadyszke w byciu wzorcem ;) ) należą do czołówki. :)
Bo ciezko znaleźć trzecią po Widzewie i Lechu grupe kibicow jeżdżącą tak licznie na wyjazdy i robiące show na stadionach. :)Ciekawie prezentuje sie na pewno Arka.Ale trudno ocenić tak na prawde obiektywnie (bynajmniej ja sie tego nie podejmę ;) )

Riggs 

Wysłany: Wto Paź 14, 2008 18:12   

Antek napisał/a:
Lech to robi. :)
I musisz przyznac ze robi to bardzo dobrze.

Tak, Lech robi to świetnie. Czytuje czasami forum Wiary Lecha i jest tam temacik o zachowaniu na wyjazdach - coś pięknego. Tak powinno się organizować wyjazdy (to oczywiście jeden z wielu przykładów, ten jednak bardzo mi się podoba).

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Paź 14, 2008 19:34   

Pierwszy post z podanego przez Riggsa forum:
litar napisał/a:
Będę tutaj dopisywał wszystkie zasady, które przyjdą mi do głowy.
Kto ich nie zna, niech je sobie wbije mocno do głowy, żeby nie musiał zrobić mu tego ktoś inny.

- wszyscy jeździmy tylko w barwach Lecha(koszulka, szal, ewentualnie czapeczka) - nic więcej
- żadnego obwieszania się wieloma szalami
- żadnych innych barw, czarnych koszulek, koszulek klubów zagranicznych, barw reprezentacji
- na wyjazdach zagranicznych - żadnych barw klubów zgodowych
- żadnych pomalowanych twarzy, dziwnych nakryć głowy, trąbek, klekotek i innych ***
- zakaz picia w nadmiernych ilościach, spici w dzień meczu i na stadionie będą eliminowani
- żadnego zaczepiania miejscowych, wożenia się, lania na ulicach itp.
- zakaz kręcenia filmików i robienia zdjęć z sektora(są wyznaczone osoby do tego i to wystarczy, reszta niech skoncentruje się na dopingu)
- zakaz wymiany barwami z kibicami przeciwnymi
- żadnych okazjonalnych szali łączonych
- podczas podróży autem żadnych flag, szali, koszulek itp. w oknach
- na meczu wszyscy śpiewają
- jeżeli będzie to możliwe zbieramy się wszyscy w jednym miejscu i razem ruszamy na stadion
- szanujemy środki transportu
- żadnego wandalizmu - tylko rura wyżywa się na rzeczach martwych
- żadnych kradzieży
- bratanie się z służbami mundurowymi i ochroną jest niemile widziane(od pogaduszek po robienia zdjęć)

Repertuar kar za złamanie zasad jest urozmaicony:)

Na razie chyba wszystko.

Podkreślenia moje.. Ciekawe jak zareagowaliby startowi "wyjazdowicze" (od ludzi pokroju królika czy jeszcze jednego "osobnika" po stojących na drugim krańcu podziału - "abraxasów") na wprowadzenie takich reguł... Pytanie czysto retoryczne gdyż niestety nie mamy przynajmniej kilkunastoosobowej ekipy która potrafiłaby "wyegzekwować" przestrzegania podobnych reguł :(

Dawcio 

Wysłany: Wto Paź 14, 2008 20:33   

Wystarczy człowiek, którego mało kto zna i umie podnieść głos.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Paź 14, 2008 23:02   

Dawcio napisał/a:

Nie wystarczy. ;]
A wiesz dlaczego ??
Bo to ma byc osoba ktora budzi respekt.
A taki malo znany czlowieczek tego nie wyegzekwuje. ;]

Dawcio 

Wysłany: Sro Paź 15, 2008 09:00   

Antek napisał/a:
Dawcio napisał/a:

Nie wystarczy. ;]
A wiesz dlaczego ??
Bo to ma byc osoba ktora budzi respekt.
A taki malo znany czlowieczek tego nie wyegzekwuje. ;]

Mniej znana osoba jest lepsza. Bo nikt nie wie co może się po niej spodziewać.

TOOMI 
SGIF

Wysłany: Sro Paź 15, 2008 15:40   

Ludzie w oprawie Kolejorza podczas meczu z Legią według mnie szukają za bardzo drugiego dna. Co oczywiście jak zwykle w takich przypadkach było nakręcane przez media czy osoby pokroju p.Miklasa, które nie mają o tym zielonego pojęcia.

Co do tych punktów, które wypisał litar na forum Lecha to dla mnie jest to wzór. Niestety w najbliższej przyszłości wprowadzenie takiego regulaminu podczas wyjazdów Startu jest czystą utopią ze względu na brak składu sportowego. Szkoda, bo niektórzy by się czegoś nauczyli.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Paź 15, 2008 23:16   

Dawcio napisał/a:
Mniej znana osoba jest lepsza. Bo nikt nie wie co może się po niej spodziewać.

Czyli nigdy nie brales udzialu w wyjeździe z kibicami wsrod ktorych sa kibice z grupy "sportowej'...
Wlasnie ze jak wiesz kto kim jest i czego sie po nim spodziewac to bedziesz sie pilnowal jak nigdy w zyciu. ;]
Bo wiesz ze jedno piwo za duzo i ciebie nie ma w grupie wyjazdowej.
Takich przykladow masz wiecej w tych punktach co Marcineek wypisal.Nie bede sie powtarzal.
Taka grupa jezeli nie wiesz to grupa ludzi ktorzy wlasnie podczas dopingu musi byc aktywna w mobilizowaniu pozostalych do spiewania.
Wiec nie sposob ich nie zobaczyc. ;]
Czyli mowiac krotko musza byc znani w srodowisku. ;]

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Paź 27, 2008 17:07   

Dobry reportaz na temat zachowania kibicow GKS Katowice >>TUTAJ<<
Ciekwe jak sie sytuacja potoczy dalej...

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Paź 27, 2008 18:13   

To jest DOBRY reportaż? Antek.. ja Cię proszę...

Czadoblog napisał/a:
Wiele w futbolu widziałem, ale dwóch sędziów jednocześnie zwijających się z bólu na murawie podczas meczu piłkarskiego - nigdy. To efekt bezmyślnej akcji szalikowców GKS-u Katowice, którzy na początku drugiej połowy dzisiejszego meczu z GKS-em Jastrzębie umówili się i w jednej chwili rzucili z "blaszoka" na murawę mnóstwo serpentyn. Niektórzy z nich nie potrafili (a może nie chcieli) uczynić tego prawidłowo: niektóre serpentyny nie rozwinęły się i poleciały na murawę jak pociski. Kilka z nich boleśnie trafiło piłkarzy gości, dostali nimi także dwaj sędziowie. Liniowy dostał pod żebro, główny w skroń. Ogłuszonego pogotowie zawiozło do szpitala na obserwację. Mecz został przerwany, a rozzłoszczeni bandyci wybiegli na murawę i zaatakowali służby porządkowe.

No to teraz pomyślmy logicznie... Sezon naszej drużynie "nie idzie"... Kiedy w końcu "idzie" nam mecz, skrzykujemy się z chłopakami ("snajperami" z odrzutem w łapie niczym Tomasz Majewski) i celujemy w sędziów i drużynę gości... przypominam - nasz zespół wygrywa 1:0... jeden z sędziów dostaje "pod żebro" serpentyną i........... zwija się z bólu! Normalny, wysportowany facet po dostaniu lecącą z daleeeeeka serpentyną "zwija się z bólu".. Jest z nim tak źle, że mecz musi zostać przerwany (pierwszego karetka zawiozła do szpitala)...
(nie sądzicie że "coś" tu jest nie tak?)
...dopiero wtedy na murawę wbiegają chuligani...

Nie bronię tu kibiców GKSu gdyż postąpili głupio i bezmyślnie zaczynając zamieszki na stadionie... jednak po raz kolejny media pokazują tylko jedną stronę medalu...

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Paź 27, 2008 19:26   

Marcineek napisał/a:
Normalny, wysportowany facet po dostaniu lecącą z daleeeeeka serpentyną "zwija się z bólu".. Jest z nim tak źle, że mecz musi zostać przerwany (pierwszego karetka zawiozła do szpitala)...

No wlasnie.O to mi tez chodzi w pewnym sensie.Liniowy mogl dostac nie jedna.Ale tak czy siak nie powinno to miec miejsca. ;)
Z Tym arbitrem glownym to moze rzeczywiscie przesada. ;)
Marcineek napisał/a:
(nie sądzicie że "coś" tu jest nie tak?)
...dopiero wtedy na murawę wbiegają chuligani...

No wlasnie tak nad tym sie zastanawiam.
Dlaczego chuligani wybiegli skoro jak czytamy w artykule:
Cytat:
To była dla nich dobra zabawa, ale nie wiem czy zdają sobie sprawę, że to może być ostatnia "zabawa" tego typu. Katowiccy działacze są zrozpaczeni, wątpią w sens dalszej pracy na rzecz klubu. Na razie nie chcą się oficjalnie wypowiadać, ale niektórzy z nich nie mają wątpliwości. - Dla mnie to koniec GKS-u Katowice. Koniec szans na dobre wyniki, na sponsora, na nowy stadion - powiedział mi bliski płaczu jeden z nich. - Trzy lata temu dzięki kibicom ten klub powstał, teraz dzięki nim może upaść - dodał inny.

Zaczynam wątpic w to ze kibice sami niszczyliby to co stworzyli.
Temat wydaje mnie sie ciekawy.Moze ma ktos więcej informacji na ten temat ??

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Paź 27, 2008 23:09   

No i się zaczyna...

Wybiórcza - "Sędzia mówi że mógł umrzeć!" napisał/a:
Obu poszkodowanym arbitrom natychmiast udzielono pomocy medycznej. - Kierując się wstępnymi badaniami oraz doświadczeniem życiowym, stwierdziłem, że sędzia może wrócić na boisko. Poza guzem nic wielkiego mu nie dolegało. Potwierdziły to zresztą późniejsze badania, które przeszedł w szpitalu - powiedział lekarz klubowy GKS Tomasz Misiewicz.

Złotek był jednak innego zdania. - Nie mogłem kontynuować pracy. Do teraz boli mnie głowa i oko. Całe szczęście, że nic poważniejszego mi się nie stało. Jeden z lekarzy stwierdził jednak, że gdyby taśma uderzyła mnie trzy centymetry niżej, w skroń, to zagrożone byłoby moje życie - powiedział sędzia dzień po meczu.

Idąc tropem "myśliciela" Jacka B. - przecież w jednej z tych serpentyn mógł być nóż! Na szczęście to tylko zwinięty kawałek papieru...

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Paź 28, 2008 16:50   

No to mamy drugi zarzad klubowy,ktory postępuje z kibicami tak jak ITI Legia Warszawa ;]
za interia.pl napisał/a:
"Musimy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Przede wszystkim: Jak mają wyglądać mecze na naszym stadionie. Wiemy już, że takich zachowań nie zamierzamy tolerować" - zapewnia.

"Niestety +Blaszok+, który był sercem naszego stadionu wbił nam w niedzielę nóż w plecy. Musimy sobie uzmysłowić, że +Blaszok+ jest chory na nowotwór złośliwy i trzeba go usunąć, zniszczyć. Prawdziwi kibice muszą zrozumieć naszą determinację i bezwarunkowo stanąć po stronie klubu" - grzmi Artur Łój.

Nie dziwi mnie zachowanie (czesciowe-tzn zakaz wyjazdowy) zarzadu wobec kibicow Legii.
Ale to co chca zrobic w Katowicach to zenada...
Chca zabrac im klub ktory oni uratowali przed totalna zagłada. ;]
Cytat:
Po przerwanym przez sędziego I-ligowym meczu zarząd klubu z ulicy Bukowej zamknął już stadion. Teraz wiceprezes "Gieksy", Artur Łój na łamach "Sportu" zapowiada, że definitywnie zerwał wszelkie stosunki z "kibicami" katowickiego klubu, a sektor kiboli zamierza usunąć niczym złośliwy nowotwór trawiący organizm.

Nie wyobrazam sobie meczy na stadionie w Katowicach bez charakterystycznego dopingu z Blaszoka.
Czyli bedzie tak jak na Łazienkowskiej. ;]

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Paź 28, 2008 17:19   

Cytat:
Nie wyobrazam sobie meczy na stadionie w Katowicach bez charakterystycznego dopingu z Blaszoka.

A ile razy byłeś na meczu w Katowicach? ;)
No i czym charakteryzuje się ten "charakterystyczny doping z Blaszoka"? ;)

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Paź 28, 2008 18:21   

Marcineek napisał/a:

A ile razy byłeś na meczu w Katowicach? ;)

Niestety nie mialem szansy.Bo Gieksy nie ma w ekstraklasie.
Ale od czegoi jest you tube ;)
http://pl.youtube.com/wat...feature=related
Znalezione na szybko. ;)
Niektore przyspiewki sa znane ze wszystkich stadionow.Ale jest duzo tylko i wylacznie ich przyspiewek. :)

TOOMI 
SGIF

Wysłany: Sro Paź 29, 2008 16:31   

GKS coś ma pecha w ostatnim czasie. W poprzednim sezonie pod koniec marca to starcie z policją w Tarnowie o którym było tak głośno. Teraz przypadkiem sędzia obrywa z serpentyny podczas oprawy... A media się oczywiście cieszą, bo mają pole do popisu jacy źli są Ci kibice w Polsce i jak ich trzeba zwalczać. Awantura GieKSiarzy oczywiście nie potrzebna, ale wszystkie okoliczności służyły do tego, żeby po przerwanym meczu doszło do takiej sytuacji...

Nicky 

Wysłany: Sro Paź 29, 2008 17:27   

fakty są jedno znaczne! po takim meczu wykluczenie z rozgrywek w najlepszym przypadku rozgrywanie meczu przy zamkniętych trybunach z 5-10 spotkań?
http://pl.youtube.com/watch?v=pgFQs1bIbac

TOOMI 
SGIF

Wysłany: Czw Paź 30, 2008 16:08   

Nicky napisał/a:
fakty są jedno znaczne! po takim meczu wykluczenie z rozgrywek w najlepszym przypadku rozgrywanie meczu przy zamkniętych trybunach z 5-10 spotkań?
http://pl.youtube.com/watch?v=pgFQs1bIbac

A teraz zejdź na ziemie... :glaszcze:

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Lis 10, 2008 21:15   

No to mamy poczatek konca sprawy z Katowic. ;]
Rozbraja mnie jeden z punktow postanowienia wydzialu kar przy PZPN:
Cytat:
- klub zobowiązany jest do wystosowania oficjalnych przeprosin wobec sędziów niedzielnego meczu

Przeprosic ludzi ktorzy ich oszukali w pewnym sensie... :shock: :shock: :shock:
>>Tutaj Całość<<

Riggs 

Wysłany: Sro Lis 12, 2008 10:34   

Dziwne że nikt nie pisze...
http://www.sport.pl/pilka..._w_Gdansku.html

I jeszcze filmik z zajść (nie jest to całość a jedynie materiał opublikowany przez policję):
http://www.policja.pl/por...trzymanych.html

No i oświadczenie Wiary Lecha
www.wiaralecha.pl napisał/a:
OŚWIADCZENIE

W związku z pojawiającymi się informacjami o rzekomym ataku kibiców poznańskiego Lecha na służby ochrony przed meczem z Lechią Gdańsk w dniu wczorajszym, Zarząd Stowarzyszenia „Wiara Lecha” pragnie przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie.
Przede wszystkim w żadnej z pojawiających się informacji prasowych nie została podana rzeczywista przyczyna zajść w dniu wczorajszym, bowiem nikt jak do tej pory nie zwrócił uwagi na skandaliczne warunki przygotowane przez gdański klub, jak i zachowanie służb ochrony.
Kibice przybyli na mecz ok. półtorej godziny przed jego rozpoczęciem i zostali stłoczeni w przejściu tuż przed bramkami prowadzącymi bezpośrednio na sektor kibiców gości. Mimo, iż służby ochrony miały do dyspozycji cztery bramki umożliwiające obsługę kibiców i sprawdzanie biletów, wykorzystywane były jedynie dwie. Pomimo prób interwencji ze strony kibiców, do samego końca sytuacja ta nie uległa zmianie. Biorąc pod uwagę, iż łącznie na mecz udało się 700 kibiców, w krótkim czasie w jednym miejscu zgromadziła się tak duża liczba osób, że płot odgradzający nie wytrzymał naporu tłumu i doszło do jego przerwania.
To jednak był już tylko tragiczny finał, bowiem już wcześniej przedstawiciele firmy ochroniarskiej odmówili wpuszczenia części kibiców na stadion. Jak podaje portal www.policja.pl „ochrona wynajęta przez organizatora meczu piłki nożnej zauważyła kilku nietrzeźwych fanów Lecha Poznań”. O ile nam wiadomo, pomiar „na oko” jest obarczony dużym błędem, tak więc jesteśmy przekonani, iż służby ochrony dysponują stosownymi wynikami pomiarów alkomatami, których udostępnienia kategorycznie żądamy.
Być może frustracja przedstawicieli ochrony spowodowana była nietypowym wyglądem i zachowaniem kibiców Lecha Poznań, którzy tym razem postanowili pośmiać się z samych siebie, przebierając się i używając atrybutów takich jak trąbki, sztuczne wąsy, czapki, cylindry, czy rogi wikingów. O tym, że tak było świadczyć mogą zdjęcia kibiców Lecha powszechnie dostępne w internecie. Niestety okazało się, że niektórzy ochroniarze byli tak spięci, że zupełnie nie zrozumieli żartu. Za to festiwal wulgarności, chamstwa i gazowania „dla zabawy” w wykonaniu pracowników Taurusa nie znalazł poklasku wśród kibiców Lecha. Tak czy inaczej sytuacja ta spowodowała chwilowy niepokój wśród kibiców, jednak najbardziej bulwersujące zajścia miały dopiero nadejść i nie miały z opisaną powyżej sytuacją nic wspólnego.
Jak piszemy powyżej, w wyniku bardzo powolnego wpuszczania kibiców na stadion i gęstniejącego przez to tłumu, doszło do uszkodzenia płotu odgradzającego kibiców przyjezdnych od sektorów kibiców Lechii Gdańsk. Z tego powodu część osób znajdująca się najbliżej miejsca przerwania ogrodzenia, poprzez siłę napierającego tłumu w sposób niezamierzony znalazła się poza terenem przyjmowania kibiców gości. Osoby te, w znacznej części młodzież, próbowały przedostać się na sektor kibiców Lecha, na którym w tym momencie przebywało już ok. 100 osób. Ponieważ okazało się to niemożliwe, próbowali powrócić do miejsca, w którym przebywali pozostali na miejscu kibice z Poznania. Niestety okazało się to już niemożliwe, bowiem teren ten został odgrodzony przez policję, a wszyscy próbujący przedostać się z powrotem kibice zostali brutalnie wciągnięci poza policyjny kordon. Obrzydliwa brutalność policji, która użyła gazu łzawiącego oraz urządziła kibicom „ścieżkę zdrowia” wzbudziła w sposób oczywisty reakcję oczekujących na wejście kibiców, którzy próbowali powstrzymać nieodrodnych następców ZOMO od zlinczowania naszych kolegów i koleżanek.
W tym momencie do akcji wkroczył pododdział antyterrorystyczny policji, który grożąc użyciem broni gładkolufowej, mierząc do postronnych obserwatorów z odległości kilkudziesięciu centymetrów, uniemożliwił jakikolwiek ruch po stronie kibiców. Dopiero na wyraźną interwencję kibiców, policja cofnęła się, bowiem zaistniała sytuacja stanowiła poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób oczekujących na wejście na stadion, gdyż zostali oni stłoczeni na jeszcze mniejszym terenie.
Przedstawiciele biura prasowego pomorskiej komendy wojewódzkiej stwierdzili, iż zatrzymanym kibicom zostanie postawiony zarzut udziału w niebezpiecznym zbiegowisku publicznym. Pragniemy zauważyć, iż w świetle przedstawionych powyżej faktów nie można takiej kwalifikacji zachowania kibiców Lecha uznać za prawidłową. Otóż podmiotową przesłanką odpowiedzialności za przestępstwo określone w art. 254 § 1 kodeksu karnego jest wina umyślna. Uczestnik zbiegowiska, który nie uświadamia sobie charakteru tego rodzaju zajść nie może ponosić odpowiedzialności za udział w nim, a co za tym idzie, nie może podlegać odpowiedzialności karnej.
Biorąc pod uwagę, iż podawane przez służby ochrony oraz policję informacje godzą w dobre imię kibiców poznańskiego Lecha, żądamy od Agencji Ochrony Mienia „Taurus” Sp. z o.o. oraz przedstawicieli gdańskiej policji przedstawienia protokołów z zatrzymania kibiców wraz z wynikami badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi. Nadto żądamy rzetelnego zbadania sprawy oraz powstrzymania się przez wszystkie strony od wyrażania kategorycznych sądów przed ostatecznym wyjaśnieniem wszystkich okoliczności niedzielnego meczu. W przeciwnym razie każda z osób lub instytucji może oczekiwać wytoczenia przez Stowarzyszenie powództwa o ochronę dóbr osobistych.
Dość już mamy sytuacji, w których za wszystko odpowiedzialnością obarczani są wyłącznie kibice. Jak pokazują doświadczenia ostatnich tygodni, przedstawiciele tych, którzy mają dbać o nasze bezpieczeństwo posuwają się nierzadko do rzucania kalumni, stawiania nieprawdziwych zarzutów, a równie często do czynnej prowokacji skutkującej fatalnymi następstwami.
Być może co niektórzy zapomnieli, że ich obecność na stadionie ma służyć bezpieczeństwu kibiców, w tym kibiców przyjezdnych. Jeśli tak, naszym zadaniem jest wszystkim tym osobom o tym przypomnieć. Publicznie, z imienia i nazwiska, nie chowając się za kominiarką, tarczą lub karabinem.

W imieniu zarządu Stowarzyszenia Wiara Lecha

Jarosław Kiliński
Prezes

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Lis 12, 2008 15:58   

Sytuacja jest dosc ciekawa.
Bo jak sami pewnie wiecie Lech jest spokojny na wyjazdach.
A bezpodstawne oskarżenia ochroniarzy to juz inna bajka.Czasem trzeba liczyc sie ze slowami.
Filmik Riggs wszystkiego nie pokazuje z tego co widac.Jest tam zaledwie minuta.
Wiec trudno nam ocenic dlaczego kibice Lecha zaatakowali plot.
Podejrzewam ze ktos ich sprowokowal. ;]

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Sro Lis 12, 2008 16:09   

Antek napisał/a:
Podejrzewam ze ktos ich sprowokowal.

No pewnie tak... płot...

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Lis 12, 2008 16:27   

Andrzej napisał/a:
Antek napisał/a:
Podejrzewam ze ktos ich sprowokowal.

No pewnie tak... płot...

Andrzej zobacz ten filmik jeszcze raz.Tym razem dokladniej.
Kto stal po drugiej stronie plotu ??
Koles wszedl na plot.I co ??
Dlaczego nie wskoczyl do srodka ??
Bal sie ??
Watpie. ;]

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Lis 12, 2008 16:59   

Andrzej napisał/a:
No pewnie tak... płot...

Andrzeju przeczytałeś oświadczenie Wiary Lecha?
Wiadomo, że nie wszyscy są aniołami, jednak pisanie że "płot" ich sprowokował to moim zdaniem "drobna" niesprawiedliwość.

Riggs 

Wysłany: Sro Lis 12, 2008 18:51   

Antek napisał/a:
Filmik Riggs wszystkiego nie pokazuje z tego co widac.Jest tam zaledwie minuta.

Napisałem przy filmiku że nie jest to całość zdarzeń. Całej prawdy się nigdy nie dowiemy.

Pan Jarosław Kiliński z WL trochę mija się z prawdą w swoim oświadczeniu, gdyż osoba co do której zachodzi podejrzenie spożycia alkoholu (lub np zażycia narkotyków) może nie zostać wpuszczona na stadion. I to bez badania.
Zarzut o wpuszczaniu przez 2 bramki też jest śmieszny. Na GP w Bydgoszczy kolejki były ogromne a nikomu do głowy nie przyszło niszczenie ogrodzenia.
Nazwanie policji ZOMO w oficjalnym stanowisku kibiców też nie wpływa dobrze na wizerunek.
Cytat:
Przedstawiciele biura prasowego pomorskiej komendy wojewódzkiej stwierdzili, iż zatrzymanym kibicom zostanie postawiony zarzut udziału w niebezpiecznym zbiegowisku publicznym. Pragniemy zauważyć, iż w świetle przedstawionych powyżej faktów nie można takiej kwalifikacji zachowania kibiców Lecha uznać za prawidłową. Otóż podmiotową przesłanką odpowiedzialności za przestępstwo określone w art. 254 § 1 kodeksu karnego jest wina umyślna. Uczestnik zbiegowiska, który nie uświadamia sobie charakteru tego rodzaju zajść nie może ponosić odpowiedzialności za udział w nim, a co za tym idzie, nie może podlegać odpowiedzialności karnej.

Moim zdaniem kolejna nadinterpretacja. Każdy prawnik bez problemu obali ten zarzut - wyjazd na mecz już może być kwalifikowany jako zbiegowisko (zbiorowisko).

Kibice źle trafili i prawdopodobnie za to zapłacą. Policja w Gdańsku jest straszliwie wyczulona na wszelkie nieprawidłowości. Pewnie ma to związek z tym że na co dzień mają "gorąco" za sprawą Lechii, dlatego wszelkie próby nieprawidłowego zachowania tępią w zarodku. Doskonale pamiętam mój wyjazd do Gdańska - takiej dyscypliny jaką wprowadzała AT i ochrona nigdzie indziej nie spotkałem.

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Sro Lis 12, 2008 20:28   

Antek napisał/a:
Andrzej zobacz

Marcineek napisał/a:
Andrzeju przeczytałeś

Zobaczyłem. Przeczytałem. Wyluzujcie Panowie... może w moim poście zabrakło emotikony... to ironia miała być...
Wybaczcie chłopaki, ale nie widzę na tym filmie tego, że "w krótkim czasie w jednym miejscu zgromadziła się tak duża liczba osób, że płot odgradzający nie wytrzymał naporu tłumu i doszło do jego przerwania." Widzę chuliganów.
Ale nie o to chodzi... nie o to, kto kogo sprowokował, płot, osoby związane z drugą drużyną, policja, waskie bramki, czy może kiepska pogoda... to zawsze są tłumaczenia, prawda jakaś tam zostanie stwierdzona przed sądem albo nie... to naprawdę nieważne, bo gdy to się stanie nikt o tym nie będzie pamietał...
Ważne jest to, jak to zostanie odebrane... mam wrazenie, że ostatnimi czasy kibice Lecha pracowali na dobrą markę... i to tracą.

Odpowiedz do tematu