Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ks. Jankowski nie żyje
Autor Wiadomość
Yaroo 

Wysłany: Pon Lip 12, 2010 21:22   Ks. Jankowski nie żyje

TVN 24 podała, że ks. Jankowski nie żyje. Nie wiem czy dobrze umieszczam tę informację, ponieważ umieszczenie jej w dziale "Religia" ma tyle wspólnego z religią co ja z arabistyką. Kiedyś stosowałem "Język Palikota" i twierdziłem, że w Polsce mamy, niestety, dwóch pajaców w sutannie - Jankowskiego i Rydzyka. W obliczu śmierci człowiek patrzy jednak inaczej. Nie zmieniam zdania o tym człowieku, jednakże wierzę gdzieś tam w swoich najgłębszych pokładach, że Ten, który jest Ostatecznym Rozrachunkiem jest przede wszystkim Miłością większą niż moja ironia. Niech tak pozostanie.

emigrant 

Wysłany: Pon Lip 12, 2010 21:53   

Yaroo napisał/a:
Kiedyś stosowałem "Język Palikota"

Nadal Ci to pozostało jak widać. Trzeba było sobie darować zakładanie tematu w ten sposób.

Yaroo 

Wysłany: Pon Lip 12, 2010 21:58   

emigrant napisał/a:
Nadal Ci to pozostało jak widać. Trzeba było sobie darować zakładanie tematu w ten sposób

No ale sobie nie podarowałem. Jak widać - tak mi zostało. Nie będę udawał kogoś innego w związku ze zmieniającymi się okolicznościami. Nie jestem jak chorągiewka na wietrze i poczytuję sobie tę stałość za zaletę. Poza tym w swoim poście wyraziłem również jasno swoje stanowisko w sprawie.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Lip 12, 2010 22:03   

Yaroo napisał/a:
poczytuję sobie tę stałość za zaletę.

I dlatego powinno się takie tematy przmeilczeć. Tak robię ludzie posiadający coś takiego co nazywa się wyczuciem... Jego brak zaletą na pewno nie jest...

Yaroo 

Wysłany: Pon Lip 12, 2010 22:06   

Diabel-tasmanski napisał/a:
I dlatego powinno się takie tematy przmeilczeć. Tak robię ludzie posiadający coś takiego co nazywa się

faryzeizmem. Nie widzieć. Nie słyszeć. Nie zauważać problemu. Zmieniać zdanie ponieważ tak wypada. Udawać. Chwalić po śmierci. Dziękuję. To nie moja bajka.

emigrant 

Wysłany: Pon Lip 12, 2010 22:12   

Yaroo napisał/a:
Udawać. Chwalić po śmierci.

Ktoś Ci to każe tutaj robić? Wystarczy przemilczeć i przeczekać jakiś czas a potem napawać się swoim językiem palikota (czyt. szamba). Jakie to chrześcijańskie...

Yaroo 

Wysłany: Pon Lip 12, 2010 22:23   

emigrant napisał/a:
Wystarczy przemilczeć i przeczekać jakiś czas a potem napawać się swoim językiem palikota

Można tak. Tylko dlaczego "przeczekać"? Bo tak wypada? Jeszcze raz powtarzam, że dla mnie nie istnieje "wypada" lub "nie wypada". W drugiej części swojego pierwszego postu jasno wyraziłem swoje stanowisko w sprawie.

emigrant napisał/a:
Jakie to chrześcijańskie...

Poczytaj pisma św. Atanazego Aleksandryjskiego bezlitośnie zwalczającego arian i ich zwolenników. Nie ma tam mówienia o tym, że białe jest czarne, a czarne - białe.

Jakie te pisma ŚWIĘTEGO Atanazego chrześcijańskie...

emigrant 

Wysłany: Pon Lip 12, 2010 22:39   

Yaroo napisał/a:
Można tak. Tylko dlaczego "przeczekać"? Bo tak wypada? Jeszcze raz powtarzam, że dla mnie nie istnieje "wypada" lub "nie wypada".

Kultura osobista jak widać jest rzeczą względną.
Yaroo napisał/a:
Poczytaj pisma św. Atanazego Aleksandryjskiego bezlitośnie zwalczającego arian i ich zwolenników. Nie ma tam mówienia o tym, że białe jest czarne, a czarne - białe.

Jakie te pisma ŚWIĘTEGO Atanazego chrześcijańskie...

Przytoczenie pism św. Atanazego jest porównywalne z powoływaniem się na regulamin szkolny w aspekcie cywilnoprawnym. Nie pisma św. Atanazego stawia się na samej górze w chrześcijaństwie, ale czy to ważne? Istotnym jest by:
Yaroo napisał/a:
ale sobie nie podarowałem.

Tyle OT z mojej strony.

Yaroo 

Wysłany: Pon Lip 12, 2010 23:11   

emigrant napisał/a:
Przytoczenie pism św. Atanazego jest porównywalne z powoływaniem się na regulamin szkolny w aspekcie cywilnoprawnym.

No cóż, pozostaje mi rozłożyć ręce. Nawiązanie do Ojców Kościoła pozostało niezrozumiane w aspekcie istoty problemu. Zdarza się. Zatem szanując spojrzenie oponenta dyskusji, dodam tylko - tyle z mojej strony...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Lip 12, 2010 23:12   

Yaroo napisał/a:
tyle z mojej strony...

TO powinno paść zanim założyłeś temat...

Yaroo 

Wysłany: Pon Lip 12, 2010 23:16   

I TO by pasowało do całości wizji większości. Mnie wystarcza zgoda z własnym przekonaniem.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lip 13, 2010 07:43   

Kultura iszacunej do majestat śmierci wymaga byś tę zgodę zachował dla siebie :P

Frank Black 

Wysłany: Wto Lip 13, 2010 14:15   

niech zlicytują jego jaguara i inne dobra materialne a kasę dadzą na powodzian ;] upss... chyba, że testament mówi inaczej.

p.s.

jakoś trudno mi sobie wyobrazić jego tam na górze z aniołkami :diabel:

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Wto Lip 13, 2010 17:37   

http://chaotizz.wordpress...alat-pieniazek/ Diabel-tasmanski, emigrant, Wy, Panowie, nie czytajcie.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lip 13, 2010 17:48   

newager, masz lektury...

Ja nie poddaję ocenie ks Jankowskiego. Zwracam jedynie uwagę ze zachowanie w momencie śmierci jest nietaktowane. Widzę ze niektórym i tyle trudno jest pojąć...

Yaroo, lektury Ojców Koscioła są mniej ważne niż Biblia...

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Wto Lip 13, 2010 18:39   

masz lektury...
Język wulgarny, ale co do meritum zgadzam się z autorem (może poza pustką w sercu).

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lip 13, 2010 19:57   

newager napisał/a:
Język wulgarny

Inteligentny człowiek potrafi przekazać co ma do przekazania bez "dynamizatorów zdań"

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Wto Lip 13, 2010 20:00   

Inteligentny człowiek
Ten czlowiek jest inteligentniejszy niż Ci się wydaje.

Frank Black 

Wysłany: Wto Lip 13, 2010 22:30   

konkretnie na temat i bez owijania w bawełnę :ok:

problemowy 

Wysłany: Sro Lip 14, 2010 00:53   

na moje takie forum jest potrzebne aby napisać kilka zdań swoim zdaniem na dany temat i człowiek nie powinien być uczony że tak nie wypada!!! Po prostu taka jest wizja Yaroo niektórym ludziom ciężko jest zrozumieć że niektórzy są obiektywni... Yaroo Popieram w 1000% a nawet 500000% twoje zdanie a inni są przewrażliwieni na temat śmierci. Ludzie to jest jakby nie patrzeć jakiś etap w naszym życiu (najbardziej smutny bo kończący wszytko co na życiu ziemskim istnieje) ale ŚMIERĆ nie może pozostać tematem tabu tak jak sex czy dla niektórych używki i właśnie Śmierć... zawsze jest smutek jak odchodzi ktoś bliski ale taki jest ludzki żywot że i tak wszyscy umrzemy! Trzeba się z tym oswoić a nie myśleć o tym że Ooo Szacunek... Jak masz do człowieka szacunek za życia to będziesz miał i po śmierci. Jak nie to nie... Jakie życie taka śmierć powiada moja Babcia mająca 89 lat i ma rację... moja babcia jest cudowną osobą i już mówi o śmierci i już jest oswojona że nastąpi to niedługo i daje tylko kazania żeby się nikt nie kłócił o jej majątek bo to jest zbyt przyziemne... i żebyśmy się tylko modlili o jej miejsce w niebie... Ona jest już oswojona z śmiercią. Ja również. Trzeba myśleć na luzie z tym... Ja moim bliskim wprost powiedziałem że jeśli umrę za wcześnie niech wytną ze mnie co się da nawet ręce uszy nogi! cokolwiek się może innej osobie przydać i inny człowiek będzie mógł przeżyć dłużej. Mam postanowienie że od tego roku oddaję krew. i staram się pomagać innym bo wiem że po śmierci nie wszystko ode mnie zależeć. Diabel-tasmanski, emigrant i inni nie takie to straszne. Dozo do następnego postu... wracam wkrótce w przyszłym tygodniu może coś jeszcze dorzuce do tego :)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Lip 14, 2010 18:07   

Zamiast komentarza do powyższych..

http://wiadomosci.wp.pl/k...mosc_video.html

Yaroo 

Wysłany: Sro Lip 14, 2010 18:27   

Yaroo, lektury Ojców Koscioła są mniej ważne niż Biblia...

O, tak! To jest święta racja. Ja jednak nie stawiałem św. Atanazego ponad Biblię, tylko chciałem ukazać go jako kogoś kto nazywał rzeczy po imieniu. Jeżeli zaś ma być Biblia, a nie pisma Ojców Kościoła, to niech będzie zatem inny przykład - samego Jezusa przepędzającego kupczących w świątyni. Tam szło raczej "ostro" :) Stoły zostały powywracane i trochę hałasu się narobiło. A przecież mógł Jezus grzecznie poprosić aby nie kupczyli w domu Jego Ojca. Ale On zrobił to co zrobił WBREW TEMU CO WEDŁUG INNYCH WYPADAŁO ZROBIĆ. To samo dotyczy wyrzutu zrobionego faryzeuszom, (Mt 23,27-32) gdzie nazywał ich grobami pobielanymi i obłudnikami i tak im nawymyślał, że ciarki chodzą po plecach. I trudno sobie wyobrazić aby słowa te padały w sposób łagodny. Takie trochę niechrześcijańskie było to postępowanie Jezusa :D

Tak jak napisałem na samym początku, mam nadzieję, że Bóg, który zna serce tego człowieka dopuści go wcześniej czy później do Siebie. Ale jako człowiek jestem przerażony i ciarki przechodzą mi po plecach kiedy wraca mi przed oczy jego postać w białej "garnituro-sutannie" ze złotym łańcuchem na piersi i paroma sygnetami tego samego kruszcu na palcach. Ta ocena jest moją oceną i nic jej nie zmieni - czy będzie wydana w chwilę po śmierci czy też za miesiąc, bo tak wypada. Całe szczęście, że po ziemi chodzi, często niestety niezauważana, armia księży i ludzi Kościoła, którzy robią wiele dobra nie stawianego na świecznikach. I całe również szczęście, że sam mam zaszczy znać kilka takich osób.

Yaroo 

Wysłany: Sro Lip 14, 2010 18:30   

No właśnie - sam Niesiołowski zauważa, że tego kremu w ciastkach było za wiele. I w tym tkwi problem, że wogóle tego "Kremu życia codziennego" było właśnie za wiele. Za wiele przepychu, za wiele bogactwa, za wiele wysoko podniesionej arystokratycznej głowy...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Lip 14, 2010 18:35   

Yaroo, tkai mąry a niczego nie rozumiesz. Nawet pieniacz Niesiołowski potrafi się zachować w takiej chwili... Ty nie. I Ty sie na Biblię powołujesz? Jezus kierował się miłością i to jest w Biblii nadrzędne. Nie wyrzucał i nie pomstował nad kupcami gdy pomarli...

Yaroo 

Wysłany: Sro Lip 14, 2010 18:54   

No niestety, mądrością Giga-Tacie jak widać nie dorównuję (jeśli o mądrość chodziło). A Niesiołowski to jakiś autorytet? Włącz myślenie, Diabeł i zadaj sobie pytanie ile jest prawdy w tym wystąpieniu Niesiołowskiego, a ile pozorów i zachowawczości.

Interpretacji Biblii gratuluję. Z miłości należałoby również zrobić pewne zdecydowane kroki za życia. Kto wie, może np. porysować Jaguara? :D :D:D

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Lip 14, 2010 19:56   

Yaroo napisał/a:
Kto wie, może np. porysować Jaguara?

Myślę ze dyskusja dalsza nie ma sensu. Wystawiłeś sobie wspaniałe swiadectwo.

Yaroo 

Wysłany: Sro Lip 14, 2010 20:11   

No faktycznie nie ma sensu bo albo naprawdę tak wolno trybisz albo udajesz, że nie rozumiesz. Można wątek zamknąć.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Lip 14, 2010 20:26   

Nie Ty decydujesz kiedy wątek będzie zamknięty. A jełśli jeszcze raz napiszesz komukolwiek, że wolno trybi to zostaniesz starszym szeregowym (na początek)

Yaroo 

Wysłany: Sro Lip 14, 2010 22:05   

Ojojoj! Widzę, że zabolało... Ale, drogi Diable, parafrazując Ciebie - nie Ty będziesz decydował jakie sobie wystawiam świadectwo, ponieważ nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, gdyż jedynie istotna jest dla mnie opinia o mnie moich przyjaciół - to po pierwsze, a po drugie - co mnie do łez rozbawiło - nie Ty będziesz decydował o degradacji mnie do starszego szeregowego. Tym bardziej ze stopnia służbowego - kapitana :)) )))

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Lip 14, 2010 23:22   

Yaroo napisał/a:
Ojojoj! Widzę, że zabolało.

Głupota mnie boli w istocie

Yaroo napisał/a:
Ale, drogi Diable, parafrazując Ciebie - nie Ty będziesz decydował jakie sobie wystawiam świadectwo

No nie śmiał bym. Przecież wyraźnie napisałem, że sam sobie wystawiłeś ;]

Cytat:
co mnie do łez rozbawiło - nie Ty będziesz decydował o degradacji mnie do starszego szeregowego.

Rozczaruję Cię. Tutaj stopnie twojej formacji nie obowiązują. Tutaj belki przydzielam ja :) I jeśli jeszcze komuś napiszesz w taki sposób jak mi zapewne zostaniesz starszym szeregowym :)

Odpowiedz do tematu