Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto widział patrole w Gnieźnie??
Autor Wiadomość
takijeden 

Wysłany: Wto Lip 13, 2010 09:19   Kto widział patrole w Gnieźnie??

Mieszkam na ul.3Maja to co ostatnio tam się dzieje to przechodzi wszelkie granice... od 7 rano na oknie wystawowym od sklepu z kuchniami(bez reklamy) przesiadują żuliki i chlaja wińsko a o słownictwie nie wspomne...
W hotelu na ul Jolenty często mamy delegacje sportowców z zaprzyjaźnionych miast partnerskich ,często idą na pieszo ul 3 maja na zawody czy hale sportowe nie jest to chyba najlepsza wizytówka miasta
czy jest jakas siła w Gnieźnie patrol policyjny lub strzaży miejskiej aby zrobic z tą patologią jakiś porządek???

P.S. niedawno był w Gnieźnie "jeszcze" marszałek Bronek i tyle patroli na raz w Gnieźnie nie widziałem czy te "siły" wystawiane sa tylko na przyjazd VIPów czy jak??

problemowy 

Wysłany: Sro Lip 14, 2010 00:33   

jak się widzi takie zjawiska to się to zgłasza pod nr 997 tak? a nie ma się pretensji do wszystkich że ktoś nic nie robi... może siły policyjne są potrzebne w innym miejscu... Najlepiej jak będziesz kolego/koleżanko widzieć tak zjawisko to dzwoń! a nie miej pretensji bo to też twoja wina że umiesz zwrócić uwagę tylko na forum. może miałbyś/miałabyś tyle odwagi żeby to powiedzieć dzielnicowemu w twarz że się po prostu opierdala. Na moje to picie alkoholu w miejscu publicznym nie powinno być w ogóle karane, co to za różnica czy człowiek jest upojony na ławce w parku czy na takich piwnych ogródkach na deptaku?! co to jest niby za wizytówka miasta? hmm na deptaku można legalnie a już na ławce w parku niby nie? ja tego osobiście nie rozumiem. Tak czy inaczej pozdrawiam i odpisze najbliżej poniedziałek lub wtorek bo mam taki skromny wyjazd nad morze... Będę pić w miejscu publicznym ciekawe czy dostanę jakiś mandat zobaczymy jak się na to ustosunkują władze Mielna:) tzn Policja;)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Lip 14, 2010 07:57   

Z większoącią się zgadzam. Tylk ze ile rzy widziałeś upojonego w ogródku na deptaku? Sam z przyjemnością wpsominam czasy kiedy piwo piło się w plenerze, ale cóż do tego też potrzeba kultury, które nam niestety brakuje.

takijeden 

Wysłany: Sro Lip 14, 2010 15:16   

zostaje tylko pogadac z dzielnicowym...

Bergol 
antykler

Wysłany: Sro Lip 14, 2010 22:24   

Co do patroli mogę dodać od siebie, że w jeden dzień w trójkę spędziliśmy całą noc w centrum łażąc z aparatami i statywami trenując zdjęcia nocne i zaszokowało mnie to, że nie widzieliśmy ani jednego patrolu policji :zdziwko: Na takiej samej sesji w Poznaniu patrol był spotykany średnio co kwadrans. Poznań nocą bardziej bezpieczny od Gniezna.

AHFC 

Wysłany: Sro Lip 14, 2010 22:40   Re: Kto widział patrole w Gnieźnie??

takijeden napisał/a:
Mieszkam na ul.3Maja to co ostatnio tam się dzieje to przechodzi wszelkie granice... od 7 rano na oknie wystawowym od sklepu z kuchniami(bez reklamy) przesiadują żuliki i chlaja wińsko a o słownictwie nie wspomne...
W hotelu na ul Jolenty często mamy delegacje sportowców z zaprzyjaźnionych miast partnerskich ,często idą na pieszo ul 3 maja na zawody czy hale sportowe nie jest to chyba najlepsza wizytówka miasta
czy jest jakas siła w Gnieźnie patrol policyjny lub strzaży miejskiej aby zrobic z tą patologią jakiś porządek???

P.S. niedawno był w Gnieźnie "jeszcze" marszałek Bronek i tyle patroli na raz w Gnieźnie nie widziałem czy te "siły" wystawiane sa tylko na przyjazd VIPów czy jak??

SM ma zabawkę, którą najbardziej lubi się bawić i jeszcze przynosi ona dochody. Co to jest ?
RADAR !! !! !!

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Czw Lip 15, 2010 22:39   

SM ma ograniczone godziny "urzędowania". Pracują "od" "do" (7-22 chyba). A Policja ostatnio i tak często się kręci po mieście. Partnera (albo coś w tym guście) często widzę.

mieszkanka 

Wysłany: Pią Lip 16, 2010 18:41   

Patrole, i to liczne powinny pojawić się na na osiedlu Kazimierza W. koło żabki. Tam się nie da mieszkać. Do rana trwają libacje na dworze, a "nawalona" młodzież sika przez barierkę sklepu.Mieszkańcy chyba już nie interweniują bo to grozi porysowaniem aut itp.

Ale apropos straży miejskiej, dziś widziałam dwóch strażnikow na skuterach.....

problemowy 

Wysłany: Pon Lip 19, 2010 01:27   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Tylk ze ile rzy widziałeś upojonego w ogródku na deptaku?
Siebie co drugi piątek... chociażby i racja jest taka że większość sobie przychodzi na jedno/dwa piwa i nic im po takiej dawce nie jest niektórzy jednak piją więcej i więcej i więcej... Jakoś picie w plenerze lepiej idzie tym bardziej jak jest okazja... a okazję zawsze się znajdzie :P Moim zdaniem Policja mimo wszystko powinna zwiększyć patrole nocne... Diabel-tasmanski może zrobisz w imieniu forum i użytkowników petycję/prośbę o zwiększeniu patroli i przyjrzałbyś się temu z punktu widzenia dziennikarza?

Marcinio 

Wysłany: Nie Lip 25, 2010 01:00   

problemowy napisał/a:
Diabel-tasmanski może zrobisz w imieniu forum i użytkowników petycję/prośbę o zwiększeniu patroli i przyjrzałbyś się temu z punktu widzenia dziennikarza?

No proszę a kim jest DT żeby pisał w imieniu forumowiczów jak tu ma każdy inne zdanie. Może niektórzy nie chcą wogóle patroli.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Lip 26, 2010 07:34   

Marcinio napisał/a:
DT żeby pisał w imieniu forumowiczów

Adminem he he. Tak serio - pisaliśmy już różne pisma. Oczywiście nie w imieniu wszystkich forumowiczów tylko tych co chcieli. Tylko ze tym razem nie widzę takiej potrzeby, gdyż jest to temat na bieżąco wałkowany na posiedzeniach komisji bezpieczeństwa obu rad - miasta i powiatu.
Przede wszystkim pamiętajmy ze policja to nie drużyna superbohaterów.Nie wystarczy poświecić latarką na chmurkę i z nieba spadną postaci o supermocach, które zaprowadzą ład i porządek w mieście.

No i tez pamiętajmy o sobie. Każdy się boi zadzwonić po patrol a narzekać że pijaczkowie drą sie pod sklepem o późnej porze to nie przeszkadza. No i także po stronie policji często decydujący jest czynnik ludzki.

problemowy 

Wysłany: Wto Lip 27, 2010 01:54   

No i tez pamiętajmy o sobie. Każdy się boi zadzwonić po patrol a narzekać że pijaczkowie drą sie pod sklepem o późnej porze to nie przeszkadza. No i także po stronie policji często decydujący jest czynnik ludzki.
Ja jestem młody i czasem przyznam że jak idę z imprezy lubię sobie pokrzyczeć (przez to że jestem kibicem Kolejorza są to przyśpiewki stadionowe :) ) ale jak mam rano wstać a pod oknem siedzi ktoś i mi sen zakłóca to zamykam okno i jak dalej jest hałas który mnie drażni to otwieram okno i proszę o ściszenie tonu... jak to nie skutkuje dzwonię. Przyznam że jednak jak poproszę normalnie o spokój to ten spokój jest i raczej nie mam z tym problemu, i myślę że nastawienie ludzi młodych jest inne jak widać że jakiś dziadek co chwila krzyczy że mają się uciszyć, a inne jak młodszy człowiek normalnie poprosi o spokój bo idzie na 6 do pracy i chciałby się jednak wyspać.

Voima 

Wysłany: Czw Sie 26, 2010 11:56   

Ja ostatnio widziałam patrol :) Policjant i policjantka robili sobie spacerek dookoła wenecji wieczorową porą :P Normalnie byłam w szoku ^^

Luis 

Wysłany: Czw Sie 26, 2010 18:22   

Voima napisał/a:
Ja ostatnio widziałam patrol :) Policjant i policjantka robili sobie spacerek dookoła wenecji wieczorową porą :P Normalnie byłam w szoku ^^
Może to była randka? :>

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Czw Sie 26, 2010 18:33   

Albo otwartego sklepu szukali ;]

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Sie 28, 2010 08:46   

Albo guza :)

alien_1967 

Wysłany: Nie Paź 03, 2010 10:17   

Z cała pewnością była to randka :calus:

Sabu 

Wysłany: Nie Sty 23, 2011 11:38   

Czytałem wywiad z nowym komendantem w Gnieźnie i mówił że jego jednym z pierwszych celów jest zwiększenie patroli na ulicach. Co z tego wyjdzie to zobaczymy.

Ja ogólnie widzę patrole policji dość często nawet po zmroku natomiast SM w ogóle. SM widziałem na patrolu w sumie 2 razy. Raz na początku istnienia i drugi jak stali na łazienkach w godzinach w których nic się nie dzieje.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Sty 23, 2011 13:37   

Ja tak się zastanawiam, czy faktycznie piesze patrole zwiększają bezpieczeństwo. Fakt ostatnia interwencja policji na Wenecji i uratowanie samobójcy daje jakiś obraz, ale... Jakiego rodzaju zagrożeniom ma to zapobiegać?

Sabu 

Wysłany: Nie Sty 23, 2011 14:06   

Moim zdaniem patrole piesze mają sens np jak się idzie osiedlowymi uliczkami to szybciej zobaczą i usłyszą że ktoś kroi samochód albo niszczy klatkę schodową. Z samochodu nie mają szans bo jak jadą samochodem to tylko naokoło osiedla nie widząc co się dzieje w głębi osiedla.

tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek

Wysłany: Nie Sty 23, 2011 19:03   

Ja tak się zastanawiam, czy faktycznie piesze patrole zwiększają bezpieczeństwo. Fakt ostatnia interwencja policji na Wenecji i uratowanie samobójcy daje jakiś obraz, ale... Jakiego rodzaju zagrożeniom ma to zapobiegać?

Raczej aspekt psychologiczny. Mają być widoczni - często i gęsto. Budzi to w społeczeństwie poczucie bezpieczeństwa.

... a rutynowe spisywanie różnej maści żulisławów, szwendającą się młodzież powinno być na co dzień.

emigrant 

Wysłany: Sob Cze 25, 2011 12:16   

Plus - w ciągu ostatniego miesiąca z osiem razy widziałem patrole SM na odcinku Łaskiego/Tumska łapiących kierowców jeżdżących na skróty. Ciekaw jestem czy to coś da.

rom 

Wysłany: Sob Cze 25, 2011 14:03   

Dziś Chrobrego, Tumska zastawione samochodami, tak jak by nie było tam zakazu.
Ani straż, ani prezydent tego nie widzą. Przed wyborami do Rady porządek będzie.

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Sob Cze 25, 2011 14:14   

rom napisał/a:
Przed wyborami do Rady porządek będzie.
Nie będzie. Wybory już były ;)

Odpowiedz do tematu