Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fotografia ślubna
Autor Wiadomość
Robak 

Wysłany: Sob Sty 07, 2012 20:08   

piachol70- a nie wiesz,że liczy się kasa.U takiego "fotografa" z netu,będzie taniej bo jak sam napisałeś,posadka w tygodniu jest gdzie indziej a taki Zakład Fotograficzny i ludzie w nim pracujący,muszą zapłacić ZUS,US itp.

Swoją drogą moi znajomi kilka lat temu,miał właśnie takie zdjęcia słynnych braci z okolicy....Pani Młoda na zdjęciu pozowanym ma zamknięte oczy :ups: ,no ale ważne,że były o połowę taniej,smutna prawda

ArtMoon 
http://www.artmoon.pl

Wysłany: Sob Sty 07, 2012 20:08   

Kolego Piachol. Pani z supermarketu może mieć większe pojęcie z matematyki niż niejeden fachowiec, profesjonalista, który poza ramy szablonu nie wychodzi. Tak samo jest z niejakimi fotografami z własnymi zakładami. Jak za przeproszeniem koń na którym siedziała panna młoda zwalił kupę, to tak było na zdjęciu w formie papierowej, bo panu profesjonaliście nie przyszło do głowy, że można to w szopie czy innym programie zastemplować, widziałem ostatnio taki "kwiatek". Inna sprawa, też widziałem nie raz produkcje walone z automatu w ciemnym kościele, gdzie poza manualem nic by się nie sprawdziło... no i się nie sprawdziło. Ludzie widzą, każdy wybiera dla siebie kompromis między jakością a ceną usługi. Pozdrawiam.

gapskykucko 
gapskykucko

Wysłany: Nie Sty 08, 2012 20:10   

zdecydowanie popieram panów. Piachol, panowie z zakładów o których wspominasz często robią takie rzeczy, że płakać się chce bo nie ma odpowiedniej ilości zakładów konkurencyjnych. Tych zakładów nie ma dlatego, że prowadzenie firmy w naszym kraju nie jest tanie dlatego bardzo duża cześć ludzi pracuje w supermarkecie i robi naprawdę godne zdjęcia w weekendy. Jeśli nie jesteś wymagający jeśli chodzi o zdjęcia to idź do zakładów, jeśli oczekujesz naprawdę dobrych, oryginalnych, przemyślanych zdjęć to szukaj gdzie się da. Co do automatu i manuala, nie interesuje mnie jak ktoś zrobiłby te zdjęcia, te zdjęcia mają być takie jak ja chce a jakimi środkami to osiągnie to już nie moja sprawa. To chyba tyle co miałbym do powiedzenia w tym temacie. pozdrawiam

piachol70 
piachol70

Wysłany: Sro Sty 11, 2012 14:01   

Witam ponownie !
Miałem problem z odpowiedzią na Wasze posty , bo musiałem poszukać dobrego rzeźnika , który zna się na medycynie , bo ostatnio coś mnie mięśnie bolą.... :PPP
a swoją drogą jeżeli ktoś uważa , że Pani z marketu może mieć lepsze pojęcie w matematyce niż niejeden "fachowiec" to gratuluje ścieżki edukacyjnej kolego.
Natomiast sprawa profesjonalizmu fotografów jest zależna także od ich doświadczenia. Jeżeli taki "internetowy" fotograf dostał od rodziców w prezencie aparat , zrobił ślub koleżance a później ogłasza się w necie to jakie ma doświadczenie ? Wejdzie do ciemnego kościoła i się totalnie pogubi. Kiedyś nie było tylu fotografujących. Dlaczego ? Bo trzeba było mieć doświadczenie aby nie "skopać" zleconej pracy. Teraz w czasach fotografii cyfrowej wystarczy spojrzeć czy zdjęcie wyszło , pozostaje tylko pytanie jak wyszło.
Zdaję sobie sprawę , że są lepsze lub gorsze zakłady fotograficzne , ale istnieje coś takiego jak dialog i można się wybrać na spacer po mieście i porozmawiać jakie zdjęcia ślubne chcemy i czy taki zakład może nam je wykonać. Przypominam , że początek tej dyskusji był właśnie o tym. Ludzie szukają w internecie fachowców i bardzo łatwo jest się zawieść na takim fotografie niż na kimś , kto na rynku jest o wiele dłużej i ma większe doświadczenie. Wystarczy tylko porozmawiać i ustalić co chcemy. Oczywiście , że zdarzają się tzw. czarne owce wszędzie , ale nie można tego uogólniać jak to robi gapskykucko.
Co do ceny. Robak ma rację. Każdy kto ma działalność musi stawki mieć wyższe. Natomiast płacąc mniej trzeba liczyć się z gorszą jakością usług. Tego nie przeskoczymy. Tak jak napisał Art Moon trzeba znaleźć kompromis pomiędzy ceną, jakością a ja dodałbym jeszcze stylem. Niedawno kolega opowiadał mi o przyszłym panie młodym , który wymyślił sobie zdjęcia ślubne w .... prosektorium. Czekam kiedy ktoś wymyśli sobie pogrzeb na dyskotece.
Kończąc mój zbyt długi post chciałbym tylko przestrzec przed zbytnim uogólnianiem usług które prowadzone są przez zakłady fotograficzne i porównywaniem ich z fotografami inernetowymi. Pozdrawiam !

ArtMoon 
http://www.artmoon.pl

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 12:45   

piachol70 napisał/a:
to gratuluje ścieżki edukacyjnej kolego
po co ta ironia, moja ścieżka edukacyjna poszła w diametralnie innym niż matematyka kierunku. W dobie bezrobocia za kasą w markecie niejednokrotnie siedzą ludzie po studiach... ale wróćmy do tematu. Fakt, namnożyło się różnego rodzaju początkujących pstrykaczy, którzy pod choinką znaleźli lustrzankę z kitowym, ciemnym szkłem i wpadli na genialny pomysł łatwych pieniędzy z fotografii ślubnej. Foty robione w jpegach bo kto słyszał o RAW? walone z automatu na wprost lampą (wbudowaną), bez pomysłu i podstawowej wiedzy choćby z zakresu kompozycji kadru. Najgorsze jest to, że są na takie usługi klienci bo fotograf zrobi cały reportaż za "pińcet". Ostatnio spotkałem się z procederem kupowania portfolio, gdzie jako swoje na stronie fotografa wystawiane są zdjęcia kupione od innego. Niestety po pierwszym zleceniu życie szybko zweryfikuje doświadczenie i fachowość fotografa, tylko Państwa Młodych szkoda bo zamiast pięknej pamiątki będą mieli... wiadomo co. Wątek ten pewno czytają przyszłe pary młode więc udzielę pewnej rady. Będąc na spotkaniu u swojego przyszłego fotografa proście o pełne reportaże kilku Par Młodych, a nie sugerujcie się wybranymi przez fotografa zdjęciami. Jeśli to co zobaczycie w kilku reportażach będzie porównywalne jakościowo, technicznie i w podobnym do siebie stylu i co najważniejsze całość będzie wam odpowiadać to nic nie stoi na przeszkodzie żeby z taką osobą podpisać umowę. Ważne jest też czy fotograf posiada uprawnienia do fotografowania w kościołach i jest po kursie organizowanym w kurii oraz to czy posiada tzw backup, czyli drugi zestaw sprzętu fotograficznego. Aparat jest tylko urządzeniem i może się zepsuć w najmniej odpowiednim momencie np w połowie ślubu. Nawiązując do fotografów internetowych, często już wygląd strony www powinien dać wiele do myślenia. Jej zawartość, wiadomo, każdy ma inny gust i oczekiwania. Co zaś do fotografów ze swoimi zakładami, kiedyś w Gnieźnie, w gablocie jednego z nich wisiały rewelacyjne fotografie....skopiowane ze strony pewnego fotografa z pomorza. Wisiały do momentu aż ktoś nie zrobił zdjęcia gablocie i nie wysłał go ich autorowi. Tu tez zdarza się nabijanie klienta w butelkę.
piachol70 ludzie wpadają na najbardziej zwariowane pomysły jeśli chodzi o sesje plenerowe ale o prosektorium jeszcze nie słyszałem :D Widziałem plenery np na budowie, w koparce, w błocie bo akurat Pan Młody był tam inżynierem, może to prosektorium też z racji wykonywanego zawodu? ;) Teraz to ja się rozpisałem. Pozdrawiam wszystkich i zdrówka życzę bo pogoda faktycznie paskudna i grypowa.

magheru 

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 20:10   

Nie pozostaje mi nic innego jak dorzucić link: http://marekpodolczynski.com

Fotograf123 

Wysłany: Sro Cze 06, 2012 20:24   

Mogę polecić Pana Adama, wspólpraca ukladała się wysmienicie i jesteśmy zadowolenia,

Strona: http://adamtrzcionka.pl

ocetowy 

Wysłany: Sob Cze 09, 2012 16:46   

Polecam piatego fotografa ślubnego w Polsce: www.gubala.pl

szisza 

Wysłany: Pon Cze 25, 2012 19:59   

Każdy poleca jakiegoś Pana fotografa a ja polecę Panią fotograf tak dla odmiany: www.juliamolner.com

mr. ktoś 

Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 19:30   

Ja szczerze polecam fotografa z mojego podpisu!

kasiowska 

Wysłany: Czw Kwi 28, 2016 12:20   

szisza napisał/a:
Każdy poleca jakiegoś Pana fotografa a ja polecę Panią fotograf tak dla odmiany: www.juliamolner.com

Ja również polecam! :)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Kwi 30, 2016 10:54   

Hej! :heej: Sto lat tutaj nie zaglądałem. :-D

Jak widzę, tylko "ślubna" jeszcze dycha, a w temacie polecenia, polecenia i jeszcze raz polecenia, coraz to innych i oczywiści godnych zaufania fotografów ślubnych. Którego z nich wybrać? :co:
Pozwólcie proszę, że sprzedam Wam pewną radę, czemu ostatecznie nie powinniście się dziwić, bo przecież "wujek dobra rada" od tego właśnie jest. :D

Zatem, uwaga!

Oglądając wykonane wcześniej zdjęcia, czy to w albumie ślubnym przyjaciół, czy w portfolio lub na stronie fotografa, zwróćcie baczną uwagę na suknię ślubną panny młodej. :yes:

Suknia ta zwykle jest biała i zazwyczaj bardzo ozdobna, czyli z mnóstwem koronek, falbanek i innych ozdobników, których nazw nie potrafię nawet wymienić.
Na zdjęciu wszystkie te falbanki i koronki, a także fałdy w których suknia się układa muszą być widoczne i to w najdrobniejszych szczegółach! Im więcej odcieni bieli na sukni, tym lepiej! :yes:

Zatem, jeżeli na zdjęciu ślubnym, zobaczycie pannę młodą, która zamiast sukni "ubrana jest" w białą, jakby wyciętą z papieru, białą plamę, to od razu zrezygnujcie z usług fotografa, który to zdjęcie wykonał. :dokitu:

Niedopuszczalne też jest, gdy suknia panny młodej pokryta jest w większości białymi plamami, a koronki i inne ozdoby widoczne są tylko fragmentarycznie.

No i tyle - mam nadzieję, że nieco pomogłem wszystkim gnieźnieńskim nowożeńcom. :-)
Jeszcze tylko dobry (!) przykład prawidłowo wyglądającej sukni i ... już. :-)

Warto powiększyć zdjęcie.

Zwróćcie uwagę, że i na ciemnym garniturze pana młodego widoczne są szczegóły w cieniach, choć materiał z którego był wykonany jest gładki.

Pignot 

Wysłany: Czw Sie 11, 2016 11:16   

Taki tip zwróć uwagę na to żeby ten fotograf w swojej ofercie miał zdjęcia artystyczne na wesele bo naprawdę jest to świetna technika robienia zdjęć i świetnie one się prezentują warto takie coś mieć zrobione.

Odpowiedz do tematu