Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zdj Szymon Drzewiecki
Autor Wiadomość
cichy* 

Wysłany: Nie Paź 03, 2010 10:02   zdj Szymon Drzewiecki

Witam!

Dobrego odbioru...

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Paź 03, 2010 13:01   

cichy* napisał/a:
Dobrego odbioru...
Dziękuję, jednak zdecydowanie wolałbym, gdyby z każdego tematu wybrano trzy lub cztery zdjęcia i przedstawiono nam z jakimś komentarzem.
Podanie linku do wszystkich zdjęć, pełniłoby wtedy rolę uzupełnienia.

Widzę, że fotoreportaż lub też chwytanie życia na gorąco, to ulubiony temat Twoich zdjęć.
To niezwykle trudny dział fotografii, choćby ze względu na konieczną wprawę w błyskawicznym budowaniu uporządkowanego kadru.

Witam niniejszym na pokładzie i jednocześnie zapraszam do wypowiedzi, gdyż pomimo faktu, że pojedynczy obraz starcza za tysiąc słów, warto choć kilka tych słów dołączyć.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Paź 03, 2010 14:35   

cichy*, jedna uwaga - to nie jest linkownia. To jest forum. Chcesz dyskusji na temat swoich zdjęć to wklej je tutaj. Najlepiej jak sugeruje Tomasz małymi seriami. Pozdrawiam

cichy* 

Wysłany: Nie Paź 03, 2010 22:24   

1.

2.

3.

4.

becia 

Wysłany: Wto Paź 05, 2010 11:02   

Witaj. Cieszę się, że do nas dołączyłeś.
Im więcej nas będzie, tym większa szansa nauczyć się czego nowego i spojrzeć na świat oczami innych.

Co do zaprezentowanych zdjęć (nie wiem, czy już zdążyłeś się zorientować ale ja czepialska zwykle jestem, więc się podoczepiam ;) ):

1. Główny "obiekt" centralnie a pozostałe sprawiają wrażenie braku zdecydowania. Albo bym przesunęła kadr w prawo i umieściła w nim jeszcze pana na niebieskim motocyklu tnąc prawie całkowicie tego w tle na żółtym albo odwrotnie - ucięła tego na niebieskim a żółty w tle umieszczając w całości.

2. Też centralny kadr nieco mi nie odpowiada no i jest niezły bałagan w tle. Może manipulowanie głębią ostrości pomogłoby "wydobyć" uchwycony przez Ciebie kontrast tych dwóch panów. Myślę, że nie zaszkodziłoby też ciachnięcie tuż za tylnym kołem motocykla - pozbylibyśmy się dodatkowo rozpraszającej żółtej przyczepy w tle.

3. Jest trochę krzywo no ale to szczegół - zawsze można wyprostować ;) Tutaj też chyba byłoby dobrze uciąć kadr tuż za motocyklem w celu pozbycia się większej części rozpraszacza w postaci auta po prawej.

4. Wygląda na dość chaotyczne - nie mam punktu zaczepienia dla oka. Myślę, że byłoby znacznie lepsze, gdyby motory z prawego dolnego rogu znalazły się w kadrze w całości.

Zdaję sobie sprawę, że w czasie robienia reportażu czasem trudno zadbać o takie szczegóły - niemniej pokazałeś tu te zdjęcia jak sądzę dla uzyskania jakiejś opinii. Ta jest moja - całkiem subiektywna i jak zwykle nieco czepialska ;)
Zobaczymy co powiedzą inni.

Zajrzałam do całej Twojej galerii - sporo tego jest. Mam nadzieję, że pochwalisz się tutaj jeszcze swoimi pracami, bo masz z czego wybierać - widziałam wiele ciekawych ujęć. :yes:

P.S.
Jak możesz to umieszczaj proszę w temacie zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 800 x 600 px lub 900 x 700 px. Twoje mają ok. 3000 x 2000 px i strasznie długo się ładują, co może niektórych zniechęcać ;)

cichy* 

Wysłany: Wto Paź 05, 2010 11:34   

Dziękuje za ocenę. Nie przeszkadza mi to, że się "czepiasz" jak sama zwróciłaś uwagę
becia napisał/a:
Im więcej nas będzie, tym większa szansa nauczyć się czego nowego i spojrzeć na świat oczami innych.

Co do rozdzielczości postaram się poprawić:)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Wto Paź 05, 2010 20:55   

cichy* napisał/a:
Nie przeszkadza mi to, że się "czepiasz"
Ja nie będę specjalnie się czepiał, bo fotoreportaż ma swoje prawa nadzwyczajne, że się tak wyrażę.

W zasadzie, to wszyscy motocykliści siedzący na swych maszynach, powinni mieć miejsce do ruchu!
A nie mają.

Pomimo, że na ostatnim zdjęciu, większość osób odwrócona jest tyłem, to bardzo fajna scenka.
Harleya, przetoczyłbym jednak do tyłu, tak by ściągał wzrok na pierwszy plan. Norton mógłby pozostać (śliczny!)

Facio na pierwszym zdjęciu nie ma pojęcia, że choć myśli, że niezwykle imponuje widowni, to w oczach takich jak ja się ośmiesza.
No cóż. W czasach gdy remontowałem swoją WL-kę, nie było go jeszcze na świecie.

Za to tego drugiego, najchętniej bym wyściskał łapskami. Piękny Sokół 1000!
A doprowadzenie go do takiego stanu, łatwe nie było.

Do dwóch gości na trzecim, chętnie i sam bym dołączył. Gdybym miał jakąś Electrę lub choćby Intrudera.
No ale nie mam, niestety.

Jeszcze przed miesiącem z przyjemnością przeglądałbym te zdjęcia! Niestety, kilka tygodni temu, mój kolega i szef jednocześnie, Maciek Majchrzak, właściciel Autotrapera, został zabity przez niefrasobliwą kobietę.
Zginął na swoim Harleyu, dlatego nie mogę patrzeć na takie fotgrafie bez skojarzeń.

cichy* 

Wysłany: Wto Paź 05, 2010 22:15   

Szczerze współczuje straty. Kilka lat temu także straciłem znajomoego. Zginął w mojej opini ze swojej winy. Mam nadzieję, że teraz razem z Twoim kolegą mają tyle prostych ile tylko chcą.....

Wracając do zdj. Mam świadomość tego, że są one "zaciśnięte". Obiecuje poprawę:)

5.

6.

7.

8.

Dziękuję za zmniejszenie zdjęć do prezentacji. Lepiej jednak, by zamiast linków było od razu widać co jest na fotkach, dlatego pozwoliłam sobie edytować Twojego posta.
Gdybyś miał jakieś kłopoty techniczne - służę pomocą.
Zachowałam też numerowanie - łatwiej się odnieść do konkretnej pracy, zwłaszcza gdy będzie ich już tu wiele. :)

becia 

Wysłany: Pon Paź 18, 2010 10:28   

Szymon,
zdjęcia z drugiej serii podobne w zasadzie do pierwszych i jak na reporterskie przystało mają swoje mniejsze lub większe wady. Najlepsze wg mnie to 5. Na pozostałych jakby trochę brak zdecydowania, co chciałeś pokazać. No ale reportaż rządzi się swoimi prawami, więc się nie czepiam ;)

Mam też propozycję - aby dyskusja na temat Twoich zdjęć zaczęła się rozwijać może warto byłoby abyś ze swojego portfolio wybierał najlepsze wg Ciebie fotografie z danej serii i zamieszczał tutaj tylko klika na dany temat. Bo wiesz trudno komentować zdjęcia tak do siebie podobne, jak te pokazane powyżej, ponieważ to ten sam reportaż, ten sam sposób pokazania i w zasadzie te same uwagi można przypisać do pierwszej, jak i drugiej serii.

Pokaż teraz może coś z innego wydarzenia, bądź innej kategorii - porozmawiamy... :)

cichy* 

Wysłany: Wto Paź 19, 2010 11:06   

Koncert Fisz-Emade-Eprom z 22 stycznia 2010r - Lokomotywa

1.
http://img697.imageshack.us/i/dsc0130ll.jpg/

2.
http://img214.imageshack.us/i/dsc0046r.jpg/

3.
http://img179.imageshack.us/i/dsc0069q.jpg/

4.
http://img693.imageshack.us/i/dsc0196c.jpg/

5.
http://img834.imageshack.us/i/dsc0051hx.jpg/

=]

becia 

Wysłany: Sro Paź 20, 2010 14:03   

Fajnie, że zamieściłeś zdjęcia z innej imprezy i zapewne wiele osób chętnie podyskutuje na ich temat - jednak nie wiem, czy zauważyłeś ale Twój poprzedni post ze zdjęciami edytowałam aby zdjęcia wyświetliły się bezpośrednio w temacie i prosiłam, abyś Ty też to robił zamieszczając kolejne.
Konieczność klikania w linki trochę zapewne zniechęca zaglądające tu osoby a już z pewnością stanowi utrudnienie, gdy chce się te zdjęcia skomentować.

imageshack udostępnia kody umożliwiające umieszczenie zdjęć na forum w taki sposób aby były widoczne bezpośrednio w temacie. Wystarczy skopiować ten kod i skorzystać tu na forum z opcji IMG.
Mam nadzieję, że się nie obrazisz za powyższe uwagi ale nie mogę za każdym razem bawić się w edycję Twoich postów :)
Proszę więc zamieść powyższe zdjęcia raz jeszcze korzystając z opcji IMG - tak dla treningu :mruga:
Jak się wprawisz, to będzie już z górki :yes:

cichy* 

Wysłany: Sro Paź 20, 2010 14:33   

1.

2.

3.

4.

5.

dooraa 

Wysłany: Sro Paź 20, 2010 19:38   

cichy*, fotki się nie załadowały... ja ich nie mam...

becia 

Wysłany: Sro Paź 20, 2010 19:47   

dooraa napisał/a:
cichy*, fotki się nie załadowały... ja ich nie mam...

Czyli to jednak nie jest problem z moim komputerem. ;)
Widocznie Szymonie użyłeś niewłaściwego kodu. Zawsze zanim wyślesz posta klikając "podgląd" możesz sprawdzić, czy fotki się ładują. Jeśli nie widać ich na podglądzie - znaczy, że musisz skopiować inny kod. Jeśli się ładują - znaczy jest ok i można wysyłać.

Nawet jak po wysłaniu zauważysz, że zdjęcia nie pojawiły się w poście możesz go jeszcze w ciągu pół godziny edytować.

Powodzenia !!

cichy* 

Wysłany: Sro Paź 20, 2010 20:31   

1.

2.

3.

4.

5.

becia 

Wysłany: Czw Paź 21, 2010 10:07   

Na początek gratulacje, że się uporałeś z technicznymi sprawami :ok:

Co do zdjęć - podobają mi się w zasadzie wszystkie. Tylko 2 jakoś średnio tu pasuje - takie albumowe bardziej niż koncertowe. ;)
The best jak dla mnie 1 !! Fantastyczna ekspresja - świetnie wyczułeś moment. Jedno, do czego można się doczepić, to przepalenia na palcach prawej dłoni wokalisty.
Tak, czy inaczej tylko pozostaje mi pogratulować ujęcia :yes:

cichy* 

Wysłany: Pią Paź 22, 2010 23:35   

Sopot...
1.

2.

3.

...Lednica

1.

2.

3.

Kraków...

1.

2.

3.

dooraa 

Wysłany: Sob Paź 23, 2010 09:48   

Witaj cichy*, :)
Widzę, że kategoria "reportaż" jest Ci najbardziej bliska :)

Cytat:
Sopot...

Moim skromnym zdaniem sopockie są zbyt centralne, 2 - szkoda uciętej mewy po prawej stronie(to trochę zakłóca odbiór), 1 i 3 - jeśli już tak centralnie to skadrowałabym do kwadratu.

cichy* napisał/a:
...Lednica

1 bardzo, baaardzo fajna, podoba mi się kadr po przekątnej
2 starałabym się kadrować tak aby spadochroniarz miał przed sobą więcej przestrzeni, nie za sobą...

cichy* napisał/a:
Kraków...

Ta seria najbardziej mi się podoba zwłaszcza 3 - dzięki poruszonym nogom zdjęcie nabrało dynamiki :)

Pozdrawiam ciepło ;)

cichy* 

Wysłany: Sob Paź 23, 2010 11:49   

Dziękuję za cenne uwagi!

Odpowiedz do tematu