Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ruch Poparcia Palikota jest już w Gnieźnie.
Autor Wiadomość
Hades 

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 21:03   

Zsamot napisał/a:
I jak psy ich powywieszać, na sztachetach!!!

Czy ja mówię o takim traktowaniu ateistów? Po prostu ateizm jako postawa demoralizująca powinien być zabroniony, a jego propagowanie karane grzywną lub w skrajnych przypadkach więzieniem połączonym z jakąś terapią.
Wyjaśnię przy okazji co ja uważam za ateizm, otóż nie jest to próba zrozumienia wiary i swojej własnej jej interpretacji. Ateizm to negowanie wszystkich religii, odrzucenie Boga i chęć przymuszenia innych do odrzucenia wiary i przyjęcia pustki duchowej, a właściwie przyjęcia materializmu, ponieważ ateizm to też odrzucenie duchowości i wszystkiego tego co niematerialne.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 21:06   

Ale czy ja Tobie przypisuję takie słowa- otóż wskazuję, co trzeba z dewiantami zrobić- eksterminować, by nie infekowali wierzącej tkanki- zaiste żyjącą ideami. ;)

Hades 

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 21:09   

Zsamot napisał/a:
eksterminować, by nie infekowali wierzącej tkanki

Takie tezy wobec ludzi pewnego wyznania głosił jeden taki bezbożnik, który chciał podbić świat i w tym celu rozpętał wielką wojnę.

Marcin Sklepowy 
popierający RPP

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 21:24   

Witam.
Moim kontrowersyjnym zdaniem jeśli temat dotyczy KK to będąc wierzącym,który nie ma zamiaru występować z KK chciałbym w swoim imieniu poprzeć działania Szczecińskich działaczy Ruchu Poparcia. Uważam że każdy ma prawo wierzyć w co chce i jak chce ale by było sprawiedliwie.
Natomiast nie może być tak że ludzie,którzy namawiają mnie do ubóstwa sami robią coś zupełnie innego-bogacą się moim kosztem.
http://www.youtube.com/watch?v=dAKdqc2AGOE

Ze swojej strony serdecznie zapraszam wszystkich uczestników tej jakże ciekawej dyskusji na spotkanie z Januszem Palikotem 4.03.2011 o 18-tej,które odbędzie się w liceum medycznym przy ul. Mieszka I gdzie będzie można zadawać pytania nie tylko na tematy wiary.

Pozdrawiam

Hades 

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 21:29   

Marcin Sklepowy napisał/a:
atomiast nie może być tak że ludzie,którzy namawiają mnie do ubóstwa sami robią coś zupełnie innego-bogacą się moim kosztem.
http://www.youtube.com/watch?v=dAKdqc2AGOE

Kolejne ateistyczne bzdury wyolbrzymione jak się da. Idąc tym tokiem myślenia to każdy z nas okrada państwo, bo korzysta z dróg, na które państwo daje pieniądze. Jakie to by były oszczędności, gdybyśmy z nich nie korzystali. Rozliczamy PIT-y, a to wymaga utrzymania urzędników, jakie to by było tanie, gdybyśmy nie płacili podatków. Ech, wszystko można przedstawić na swój sposób. Widać wyraźnie ofensywę ateizmu, którą trzeba powstrzymać.

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 21:37   

Z dróg korzysta każdy. Jeśli nie bezpośrednio (bo nie może z takich czy innych powodów opuścić mieszkania), to przynajmniej pośrednio - przyjedzie pogotowie, listonosz, zakupy ze sklepu. Ze Świątynii Opatrzności Bożej wybudowanej z MOICH pieniędzy nigdy nie skorzytam. Nikt też za mnie tego nie uczyni. Za to chętnie dam pieniądze na wybudowanie synagogi, propagowanie buddyzmu, hinduizmu, wspomogę protestantów. Swojego czasu, będąc w ewnagelickim kościele na Dolnym Śląsku zostawiłem w skarbonie banknot z trzema cyframi. Bo czułem taką potrzebę. Żyję w wolnym kraju i nie pozwolę by grupa katolickich fundamentalistów go zniszczyła.

Hades 

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 21:48   

newager napisał/a:
Za to chętnie dam pieniądze na wybudowanie synagogi, propagowanie buddyzmu, hinduizmu, wspomogę protestantów.

Nikt ci nie zabrania, jak najbardziej możesz i jest to dobry gest.
newager napisał/a:
Żyję w wolnym kraju i nie pozwolę by grupa katolickich fundamentalistów go zniszczyła.

Ależ żadna grupa katolików tego kraju nie niszczy, to teorie rozsiewanie przez przeciwników wiary katolickiej. Gdyby np: hinduizm był dominującą religią w kraju to podejrzewam, że byłaby na nią też nagonka.
Ateizm natomiast powinien być zachowany przez ateistów dla siebie. Tak samo jak heteroseksualiści, homoseksualiści czy biseksualiści nie powinni się publicznie obnosić ze swoją seksualnością tak ateiści nie powinni publicznie obnosić się ze swoim ateizmem. To prywatna sprawa kto z kim śpi i kto jest ateistą. Jeśli wszystko tak będziemy ochoczo upubliczniać to w końcu ktoś dojdzie do przekonania, że prywatność jest rzeczą zbędną.

KACYK 
kacyk

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 22:13   

Hades napisał/a:
Cytat:
Ależ żadna grupa katolików tego kraju nie niszczy

Taaaak. A te "elementy", przedstawiciele wiary katolickiej przed pałacem prezydenckim gdy przybyli tam trzej pasterze w sutannach po krzyż, to co? W jaki sposób zostali potraktowani przez "prawdziwych katolików"-obrońców krzyża?

Hades 

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 22:16   

KACYK napisał/a:
Taaaak. A te "elementy", przedstawiciele wiary katolickiej przed pałacem prezydenckim gdy przybyli tam trzej pasterze w sutannach po krzyż, to co? W jaki sposób zostali potraktowani przez "prawdziwych katolików"-obrońców krzyża?

Błędnie interpretujesz tamtejsze wydarzenia. Sprawa z krzyżem wyglądała trochę inaczej niż usiłujesz to przedstawić. Ludzie chcieli krzyż, gdyż był dla nich symboliczny, a jego próba zabrania stamtąd była pewnym nieporozumieniem, niepotrzebnie wywołanym ze strony kancelarii Prezydenta. Ostatecznie krzyż został zabrany, ale to dlatego, że jego przeciwnicy wywoływali skrajne emocje i nie było innego wyjścia.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 22:24   

Cytat:
i nie było innego wyjścia.
Ja myślę, że ten argument chętnie byłby użyty przy każdej innej okoliczności.
Hades- plączesz się- zakazujesz ateizmu, za chwile mogę go reprezentować, ale po cichu (wszak nie ma się czym chwalić. ;) )- nie czujesz swej obłudy?

KACYK 
kacyk

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 22:45   

Hades napisał/a;
Cytat:
Błędnie interpretujesz tamtejsze wydarzenia. Sprawa z krzyżem wyglądała trochę inaczej niż usiłujesz to przedstawić. Ludzie chcieli krzyż, gdyż był dla nich symboliczny, a jego próba zabrania stamtąd była pewnym nieporozumieniem, niepotrzebnie wywołanym ze strony kancelarii Prezydenta. Ostatecznie krzyż został zabrany, ale to dlatego, że jego przeciwnicy wywoływali skrajne emocje i nie było innego wyjścia.

Każdy ma swoją interpretację, na wszystkie sprawy.
Dla niektórych ludzi ten krzyż był(jest) symbolem, a dla niektórych(biskupów) tylko meblem.
Tak każdy może wierzyć w to co chce i mówić to co chce. I pewnie każdy ma rację.

till 

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 08:21   

Hades napisał/a:
Zsamot napisał/a:
I jak psy ich powywieszać, na sztachetach!!!

Czy ja mówię o takim traktowaniu ateistów? Po prostu ateizm jako postawa demoralizująca powinien być zabroniony, a jego propagowanie karane grzywną lub w skrajnych przypadkach więzieniem połączonym z jakąś terapią.
Wyjaśnię przy okazji co ja uważam za ateizm, otóż nie jest to próba zrozumienia wiary i swojej własnej jej interpretacji. Ateizm to negowanie wszystkich religii, odrzucenie Boga i chęć przymuszenia innych do odrzucenia wiary i przyjęcia pustki duchowej, a właściwie przyjęcia materializmu, ponieważ ateizm to też odrzucenie duchowości i wszystkiego tego co niematerialne.

Większych idiotyzmów dawno nie czytałam. proponuję Panu wyjazd do Afganistanu czy Arabii Saudyjskiej gdzie wśród fanatyków religijnych zrealizuje Pan swoje marzenia . A terapię z zakresu opanowania swojej ksenofobii proponuję przeprowadzić Panu i to jak najszybciej !! !!!!
Pozdrawiam i powrotu do równowagi psychicznej życzę .

Hades 

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 08:44   

till napisał/a:
Większych idiotyzmów dawno nie czytałam.

Przecież wyraźnie napisałem co ja uważam za ateizm. To mam uważać inaczej? Toż to narzucanie poglądów.
Z moim zdrowiem psychicznym wszystko jest dobrze.
Zsamot napisał/a:
Hades- plączesz się- zakazujesz ateizmu, za chwile mogę go reprezentować, ale po cichu

Nie zabraniam bycia prywatnie ateistą, ale tak jak zauważyłeś, po cichu, bez obnoszenia się i promowania tego. Każdy ma prawo grzeszyć i to jego prywatna sprawa czy chce w tym grzechu trwać, czy woli się wyspowiadać.

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 09:13   

Hades napisał/a:
po cichu, bez obnoszenia się i promowania tego
To dlaczego za półtora miesiąca wyleziesz na ulicę na drogę krzyżową? Jesteś w czymś lepszy? Dlaczego wyłazisz na Boże Ciało? Chcesz wierzyć? Wolny kraj. Ale rób to w zaciszu własnego domu, a nie zmuszaj do oglądania tego innych.

Aaa... No tak, katolicy to większość, bla, bla, bla... Oni są lepsi od całej reszty! Jednak.

jackthenipper 
Jack the nipper

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 10:07   

Wszelkiego rodzaju procesje, stawianie i obrona krzyża to jest raczej manifestacja wiary a nie wiara. Sam KK myli misję bo za bardzo angażuje się w politykę i władzę państwa.
Duchowni teraz są raczej maszynkami do robienia kasy i nie widać po nich tego prawdziwego duchowieństwa. Kiedyś ksiądz, dzielnicowy to była podobna funkcja miał wiedzieć wszystko o swoich ludziach a dzisiaj chodzi tylko po kolędzie i bije kasę zero zainteresowania problemami rodziny. Dlatego jestem osobą wierzącą niepraktykującą bo dzisiejszy KK nie zajmuje się ludźmi i zatracił z nimi kontakt dodatkowo cofa się ze swoimi relikwiami w czasy średniowiecza.

wuja 

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 14:43   

jackthenipper napisał/a:
jestem osobą wierzącą niepraktykującą

Takie sformułowanie, to kompletna BZDURA!
A wogóle, od dłuższego czasu "dyskusja" nie na temat.
Miało być o paligłupocie, a jest o wyznaniach.

Frank Black 

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 16:44   

Hades przyjdz na spotkanie, Janusz da Ci dildo będziesz mógł później robić to co zawsze po nocach z nowym nabytkiem :D

Hades 

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 18:01   

Frank Black napisał/a:
Hades przyjdz na spotkanie, Janusz da Ci dildo będziesz mógł później robić to co zawsze po nocach z nowym nabytkiem :D

Jak mi da, to ja publicznie spalę takie paskudztwo. Nie wiem po co ludziom te sztuczne rzeczy?
Kto wie, może na spotkanie przyjdę, tylko zdobędę moherowy beret, bo mam prawo do takiego światopoglądu.

till 

Wysłany: Sro Mar 02, 2011 11:18   

Beret jest światopoglądem ? :-)

A co do akcji w Szczecinie to myślę że , albo żaden religijny symbol nie powinien wisieć w urzędach państwowych , albo wszystkie . Polska to jest państwo obywateli, a nie tych wierzących w ten czy inny sposób.

Patryk 
Administrator

Wysłany: Sob Mar 05, 2011 00:56   

Materiał ze spotkania z Januszem Palikotem

http://gniezno.com.pl/wia..._palikotem.html

luki1luki 

Wysłany: Wto Mar 08, 2011 18:25   

ZAPRASZAMY
Spotkanie obecnych członków Ruchu Poparcia oraz nowych sympatyków chcących włączyć się aktywnie w działanie i budowę struktur w powiecie Gnieźnieńskim.
10 marca · 18:00
ul. Chrobrego 2 ,Miami Sport Pub,Gniezno

Hades 

Wysłany: Wto Mar 08, 2011 18:32   

Wy w tym ruchu urządzacie spotkania sympatyków. Co z działalnością na rzecz miasta? Możecie chyba coś zorganizować? Oczywiście robiąc to lepiej niż obsługa nagłośnienia na tym piątkowym spotkaniu.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Sro Mar 09, 2011 14:02   

I to napisał Hades, który tu na forum deklarował, ze nie będzie pomagał ludziom, bo nie zagłosowali na niego... Brawo hipokryto...

Hades 

Wysłany: Sro Mar 09, 2011 14:25   

Zsamot napisał/a:
I to napisał Hades, który tu na forum deklarował, ze nie będzie pomagał ludziom, bo nie zagłosowali na niego... Brawo hipokryto...

Nie zrozumiałeś moich tekstów. Wyraźnie zaznaczyłem wtedy, że robiąc coś dla siebie, to się zrobi też coś dla innych, więc chcąc pomóc innym można zacząć od robienia czegoś dla siebie.

till 

Wysłany: Sro Mar 09, 2011 15:25   

Hades napisał/a:
Wy w tym ruchu urządzacie spotkania sympatyków. Co z działalnością na rzecz miasta? Możecie chyba coś zorganizować? Oczywiście robiąc to lepiej niż obsługa nagłośnienia na tym piątkowym spotkaniu.

Panie Hadesie , na rzecz miasta to działają odpowiednie służby , odpowiednio opłacane .
A mam pytanie , co na rzecz miasta zrobiło Stowarzyszenie Koliber ?
Jest na przykład tyle psich odchodów do posprzątania , może byście je usunęli w czynie przedwyborczym .
Na razie to widoczni jakoś nie byliście , nic mi o waszej aktywności nie wiadomo .

Hades 

Wysłany: Sro Mar 09, 2011 15:32   

Kolibra już nie ma.
Czyli nie chcecie nic robić? Czyli takie towarzystwo wzajemnej adoracji mam rozumieć?

till 

Wysłany: Sro Mar 09, 2011 15:42   

Nie do mnie to pytanie.

To po co ten wpis pod Pańskimi tekstami - po co reklamować politycznego trupa? Wiem tylko że Koliber był a jakby go nie było- bo niczym pozytywnym się w tym mieście ten tworek nie wykazał ,a to określa Pana krytykanckie spojrzenie na innych , podczas gdy samemu NIC pożytecznego nie robi Pan . Łatwo klepać w klawiaturę , bardzo łatwo, tylko że nic z Pana pisaniny nie wynika pozytywnego .

A czym jest w Gnieźnie PO, jak nie towarzystwem nepotyczno-adoracyjnym , a SLD ? A PIS ? A ziemia Gnieźnieńska ?

A tak przy okazji , mimo pewnych potknięć , spotkanie z Panem Januszem Palikotem , wbrew moim wcześniejszym osądom, określam jako , na razie oczywiście polityczne wydarzenie miesiąca.

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Sro Mar 09, 2011 15:50   

Przypominam, że wątek dotyczy Ruchu Poparcia. Kolejne post nie na temat polecą.

luki1luki 

Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 06:48   

Jeden z artykułów pisany przez naszego kolegę Pawła,zapraszam do lektury.

Wspólna Polityka Rolna – czy po drodze nam z Rolnikami ?

” Być rozumnym to największa cnota, a mądrość polega na tym, by mówić prawdę i postępować godnie z naturą, słuchając jej głosu.”
Heraklit z Efezu

Podstawowe zasady Wspólnej Polityki Rolnej zostały ustanowione w traktacie o utworzeniu Wspólnoty Gospodarczej, czyli Traktacie Rzymskim z 25 marca 1957 roku. Zgodnie z art. 33 traktatu (TWE wersja skonsolidowana po Traktacie z Nicei – dawny art. 39 Traktatu Rzymskiego) cele, zwiększenie wydajności rolnictwa poprzez popieranie postępu technicznego, zapewnienie odpowiedniego życia społeczności wiejskiej, poprzez wzrost indywidualnych dochodów rolników. Zapewnienie rozsądnych cen poprzez system of reasonable proces, stabilizacja rynków rolnych, zapewnienie bezpieczeństwa dostaw produktów rolnych na rynek.

Czy należy zadać sobie pytanie w obecnej chwili – kiedy to 1 maja 2004 roku Polska stała się członkiem Unii Europejskiej, członkiem Wspólnoty Europejskiej -jak wygląda Polska wieś od tamtego czasu ? Uważam, że tak. Ostatnio w luźnych rozmowach w środowisku uczelnianym padło pytanie – z kim Rolnikom jest „po drodze?”. Znając powierzchownie temat polityki, propagandy telewizyjnej, która narzuca Nam swój tok rozumowania na zlecenie sił uczestniczących w życiu politycznym i pragnących utrzymać się u władzy, odpowiedzielibyśmy razem, jednym tchem – oczywiście z PSL-em lub też PIS-em – jak to szczyci się od czasu do czasu Pan Prezes Kaczyński. Niejeden rzekłby, człowieku oni od zawsze zaprzedali duszę jednej, jedynej słusznej partii albo tej z listkiem zielonym w tle. „Bambry, Bałery” etc (to jedne z wielu określeń używanych w społeczeństwie) to ludzie, którzy mają klapki na oczach, niewykwalifikowana hołota, ludzie gorszej kategorii !

Nie ma nic bardziej błędnego i piszę to z całym szacunkiem dla tej grupy społecznej. Poprzez takie myślenie innych ugrupowań, nie dajemy tej warstwie społecznej żadnego wyboru. Żadnej alternatywy, pozostawiając tych ludzi samym sobie, na pożarcie rekinów spekulantów, elit politycznych, którzy z premedytacją wykorzystują naiwność ludzi gorzej wykształconych (czytaj starsze pokolenie) czyhając na naiwność ludzką, zdobywają ten jakże upragniony elektorat. Zatem jak wygląda tak naprawdę polska wieś? Czy tak jak ją podaje Nam na talerzu Waldemar Pawlak ? Człowiek starej daty, nienowoczesny, bojący się podjąć odważnych decyzji ? Przecież ten rolniczy konserwatysta, uczepiony na elektoracie wiejskim nie wprowadzi innowacji w polityce rolnej, dlaczego ? A dlatego, że lansowanie swojego image ,jest ważniejsze niż rewitalizacja obszarów wiejskich. Zaraz ktoś krzyknie, że jestem niedouczony, pewnie, krzyczcie – bo to tylko Wam pozostało – szanowni przeciwnicy. Powiem Wam jak wygląda polska wieś.

Widzieliście kiedyś film Ireny Morawskiej i Jerzego Morawskiego „Czekając na sobotę” ? Nie ? Tak ? Ci, którzy widzieli ten dokument wiedzą… Warto zejść na ziemie by się przekonać jakie są realne problemy polskiej wsi. Oknem na świat jest klub Nokaut – dyskoteka. Pachniało w niej przybytkiem szemranym. Zapomnienie po całym bożym tygodniu życia na wsi to główny wątek. Przeżyć tydzień by się spotkać na mszy niedzielnej i zobaczyć jak kto wygląda, jakie ma buty. Lub iść do wiejskiego klubu to tez polityka rolna, ale ona nie rozwiązuje problemów. Film nie jest przypadkiem odosobnionym, polska wieś wygląda tragicznie, trzeba ją zmieniać…. Jak się mieszka w takich realiach, na zadupiu gdzie nic nie ma, tam gdzie diabeł mówi dobranoc ,to co człowiek ma ze sobą zrobić? Dla nich wyjazd do miasta to duży koszt. Wykształcenie – kto się tym przejmuje na wsi… Nie wszystkich trzeba usprawiedliwiać oczywiście. To jest swego rodzaju porażenie. Wymiarów problemów wsi jest bardzo wiele, handel międzynarodowy, czy tez społeczny.

Mówimy o dopłatach, subsydiowaniu rolnictwa, dopłaty do paliw, o KRUSie, etc .Trzeba mówić o drugiej stronie medalu - o nie dofinansowaniu wsi z drugiej strony (społecznie, edukacyjnie, kulturalnie). U nas w takich osadach to nic nie funkcjonuje. Głęboka wieś ma obecnie status nie wsi a kolonii. Koloni gdzie psy stadnie wyją do księżyca. Niejednokrotnie w takich wioskach nie znajdziesz rodziny bez uzależnienia alkoholowego – powodem jest wielkie nic – pola, gospodarstwo, odcięcie od świata – pozostaje telewizor, alkohol. Panowie z PSL i PIS – odpowiedzcie, jak wykorzystaliście phare Sapard – fundusze przedakcesyjne ? Czy trzeba komuś tłumaczyć jak wygląda zasób biblioteczny na wsiach? Jest tragiczny ! Tak się nie da budować nowoczesnego społeczeństwa. Najpierw trzeba wyrobić głód nauki w dziecku . Doprowadziliście do PROCESU DEPOPULACJI WSI. Do tego, że człowiek ze wsi z reguły jest gorzej wykształcony, nie potrafi się pokazać pod względem cv, interview. Ile jest walorów życia na wsi – fundamentalny walor z funkcją rezydencjalną– ile kosztuje dom na wsi a ile dom w mieście. Nie zajmujemy się poważnymi tematami. Za to eventy telewizyjne takie jak naloty na sklepy bardzo przyciągają Naszą uwagę. Co jest tego powodem, a no problem handlu rolnego i wzrost cen na płody rolne w świecie. Dajcie na tacy jak załatwić problem z mieszkaniami na wsi, zwłaszcza dla wsi metropolitarnych gdzie można sobie dojechać ze wsi do miasta do pracy. Zycie a przeżycie to nie to samo Panowie Szlachta !

Czy pamiętacie czym Rolnictwo rożni się od innych rodzajów produkcji? Tym, że na rolnictwo maja oddziaływanie np. uwarunkowania klimatyczne, choroby zwierzęce a co za tym idzie, wpływa to na dochodowość produkcji, zwłaszcza długie cykle produkcyjne (zainwestowany kapitał zwraca się po miesiącach).

Nasze sklepy, polskie sklepy – osławiona Biedronka. Nie chodzi o niechęć polityczna, jednak to sprawa każdego z Nas. Stwierdzenie że Biedronka jest dla ludzi biedniejszych jest zwrotem nieszczęśliwym. Każdy dyskont ukierunkowany jest na niskie ceny ale niskie ceny mogą być w kontekście dla ludzi którzy chcą cos zaoszczędzić – nie zaś w rozumieniu dla biedoty !. Biedronka to market polskich producentów, którzy dla niej samej produkują pod inna marką. Firmy chcą targetować rynki i nadają towar do rożnego rodzaju dyskontów gdzie ich marka nakłada sama w sobie marże tego samego towaru.

MOM - mięso oddzielane mechanicznie - brudna część produkcji, flaki, ryje, wymiona, bydlęce penisy, jadra – gdzie zatem dyskusja o świadomości konsumenckiej? Ubogich ludzi w Polsce nie brakuje, to że coś ileś kosztuje , jest pochodną rożnych czynników. W przetwórstwie rolno spożywczym nic marnować się nie może. Z czego robi się parówki (te tanie) ? - z wymion bardzo często. Biała kiełbasa gdzie nie powinna koło białej leżeć - jest wszystko w niej tylko nie to co powinno w niej być – resztki po głównej produkcji. Kiedy się je takie jedzenie - lekarz mówi mam cie! Później grabarz mówi mam cie! Zapchane tętnice, zawały spowodowane syfem produkcyjnym.

Krytykować wieś można za populizm liderów rolniczych, za ściemę. Za to ze KRUS musi być zreformowany w ich interesie. Cały czas widzimy wciskanie ciemnoty polskiemu społeczeństwu. Ciemnota – pokazują to badania z 2002 roku - gdyby mieszkańcy wsi mieli głosować za wejściem do Unii – nie weszlibyśmy! Robiono im wodę z mózgu mówiąc jaki syfilizm ich spotka. Obecnie najbardziej proeuropejska grupa polskiego społeczeństwa to wieś. Jakiż to paradoks! Dziś jest moda o dopłatach bezpośrednich jakby były zbawieniem a nie są. Kierunek ma być taki w gospodarce - Dzięki rożnym instrumentom I i II filaru ma występować proces tworzenia dużych , nowoczesnych sprawnych gospodarstw rolnych. Powinno ich być mniej. W Polsce o 2/3. Te osoby które odchodzą z rolnictwa na emerytury, pracowałyby w mieście w ramach migracji wahadłowej. Musimy rozwijać wielo funkcyjność np. usługi we wsi. Kilkanaście miliardów euro wykorzystano na dofinansowanie rolnictwa i wsi. I jaka mamy sytuacje w polskiej wsi ? Żadną, cementujemy archaiczną strukturę polskiej wsi. Liczba gospodarstw się nie zmniejszyła, hektary zwiększyły się z ok. 8 na 10. Zmienia się tylko to że poszło więcej kasy, 3 ha gospodarstwo to żadne gospodarstwo, 25% w ogóle nie produkują na rynek polski a 20% tylko szczątkowo i nie sprzedają miesięcznie więcej niż za 800 zł brutto. Jak takie gospodarstwa dostają pieniądze z dotacji np. 4000 zł – co one mają zrobić za tą kwotę? Dlatego dotacje powinno dawać dużym gospodarstwom – choć to podstawowy spór. Pomocą biednym gospodarstwom powinna się zajmować polityka społeczna a dużymi gospodarstwami polityka rolna. No tak jest - jak minister coś obieca i się zbiera elektorat polityczny.

Polityka rolna ma mnóstwo luk i dziur prawnych. Potrafią to wykorzystać np. politycy tacy jak sławny euro poseł Paweł P. (czarna owca PO) obecnie SD - kupił 300 Ha ziemi za bezcen. Załatwił sobie więźniów, którzy zalesili mu połowę tych ziem i w zamian za to przez 25 lat będzie jeszcze dostawał pieniądze w kwocie kilkunastu milionów złotych z tytułu zalesienia. Euro poseł dostaje do tego apanaże w wysokości 40000 zł miesięcznie !! Nie on jedyny wykorzystuje instrumenty polityki rolnej! Powinno się wykluczyć tak zwanych rolników taksówkarzy, którzy maja 1 ha i dostają dotacje a w mieście pracują jako taksówkarze lub tez pracują w prywatnych zakładach.

Każda złotówka, która jest wydawana jako dotacja powinna wracać z powrotem na wieś na dofinansowanie do unijnych projektów w celu rewitalizacji wsi.

Pogoń za zyskiem, chciwość, nie zna granic!

Polska wieś statystycznie to wieś mała, niestety ogólna opinia to taka że wieś jest szaro bura, brzydka, ma rozproszoną strukturę osadniczą - to mankament wsi – nie ma centrum osadniczych – poza Urzędami.

Konkludując, pragniemy zwrócić Twoją uwagę drogi Rolniku, że nie tylko Populistyczny PSL czy PiS ma lekarstwo na Waszą biedę i na poprawę jakości życia na wsi. Oni już mieli swoją szansę. Jak powiedział wcześniej cytowany Heraklit – „Niepodobna wejść dwa razy do tej samej rzeki.” Dołączcie do nas w walce o lepsze jutro, o przyszłość Twoich dzieci, wnuków. Bo Ruch Poparcia jest dla wszystkich, dla Polski a przede wszystkim dla Polaków !!

Wielkopolski Ruch Poparcia Gniezno
Paweł Kordek

till 

Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 15:58   

A Pan Palikot uratuje wieś . Pośle tam setki wolontariuszy z Ruchu z żołądkową gorzką w zanadrzu i stanie się cud.
Ten tekst jest tak zagmatwany, że nie wynika z niego nic , oprócz samozachwytu autora nad własnym słowotokiem.
Konkrety Panowie i Panie, proszę o konkrety.

A tak na marginesie , cichutko o Waszym liderze, cichutko o Waszym Ruchu , pomysłów starczyło na dwa miesiące ?

Odpowiedz do tematu