Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
moje foteczki - dooraa :))
Autor Wiadomość
dooraa 

Wysłany: Pon Paź 18, 2010 21:50   moje foteczki - dooraa :))

Witam wszystkich bardzo serdecznie :mruga:

Mam na imię Dorota, od pięciu lat bawię się amatorsko w foto. Ulubionym tematem jest natura i wszystko co z nią związane, najlepiej czuję się w kategorii makro... Chciałam się z Wami podzielić moimi wypocinami...

1.

2.

3.

Pozdrawiam serdecznie :)

Planistigmat 
Piotr

Wysłany: Wto Paź 19, 2010 18:14   

Witamy na forum. :)

Bardzo fajne zdjecia, szczegolnie podoba mi sie nr 3.

Prosze, napisz tez moze krotko jak je robisz. Widze, ze uzywasz lapmy blyskowej. Czy jest to lampa pierscieniowa ?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Paź 19, 2010 18:37   

Tak mi też trójeczka pasuje :)

dooraa 

Wysłany: Wto Paź 19, 2010 20:42   

Bardzo miło, że fotki przypadły do gustu :) Do zabawy w makro używam mojego starego, kochanego canonka s2is + dcr-250 + dyfuzorek własnej produkcji. Dyfuzorek zrobiony z bristolu, w środku wyklejony folią spożywczą aluminiową, na przodzie zastosowałam podwójną lub potrójną... (nie pamiętam...) kalkę techniczną... i zakładam go na lampę wbudowaną. Z innymi kategoriami walczę canonem 450D. Ostatnio próbuję swych sił ze starymi obiektywami ( na razie helios 44-2 i jupiter 135mm/3,5) i zakupioną do nich przejściówką m-42 z potwierdzeniem ostrości. Ufff... ależ się rozpisałam... Przepraszam, że wkleiłam takie duże fotki ale nie umiem miniaturek :no: Postaram się zaglądać jak tylko mi czas na to pozwoli.
Pozdrawiam...

dooraa 

Wysłany: Wto Paź 19, 2010 22:33   

To może dzisiaj coś z innej beczki... coś z wakacji...

4.

5.

6.

Fotki wykonane aparatem 450D + kit :)

becia 

Wysłany: Sro Paź 20, 2010 13:52   

dooraa napisał/a:
Witam wszystkich bardzo serdecznie :mruga:

Witaj - bardzo się cieszę, że do nas zawitałaś :)

Z makro widzę, że sobie świetnie radzisz - choć robali nie lubię zdjęcia w pierwszej serii bardzo dobre. Mnie najbardziej spodobało się zdjęcie 2 a nie wychwalane tu 3.
Zapewne dlatego, że tło jest na nim naturalne (przynajmniej takie sprawia wrażenie) na pozostałych zaś pomarańczowa kartka/ ściana ? wg mnie psuje odbiór i daje efekt sztuczności i sterylności.

dooraa napisał/a:
coś z wakacji...

Trochę dziwny format - takie niby panoramy ;)
Ogląda się dość przyjemnie, chociaż na 4 światła trochę "rażą" - zwłaszcza po lewej stronie kadru.
W 5 nie pasują mi te "betony" u dołu kadru - chyba wolałabym zrobić kilka kroków do przodu by nie było ich na zdjęciu i kadrować nieco bardziej w prawo, by więcej ująć ludzi na szlaku.
6 jak dla mnie trochę zbyt centralna i niepotrzebne cienie u dołu kadru. Centralne kadry lubię ale gdy jest na nich równowaga - tutaj jej nieco brakuje. Ja bym chyba wyszła na środek drogi spróbowała strzelić z żabiej perspektywy.

W każdym razie Twoje "portfolio" zapowiada się ciekawie - czekam więc na kolejne foty :yes:

dooraa 

Wysłany: Sro Paź 20, 2010 19:32   

becia napisał/a:
choć robali nie lubię

ja mówię o nich "moi mali przyjaciele" im więcej ich fotografuję tym bardziej uwielbiam :) Co do stonki z pomarańczowym tłem - to sciana bloku. Ów model zagościł na moim balkonie, po krótkim czasie znudzony małą sesyjką odleciał..

becia napisał/a:
Trochę dziwny format - takie niby panoramy

To są panoramy :yes: Format może i dziwny ale to zależy z ilu fotek je kleję a zdjęcia robię do nich w pionie i nieraraz sklejana jest z 4 a nieraz z 7 fotek - stąd taki format wychodzi .
Tak w nawiasie to maje pierwsze panoramki...

Dzięki za komentarze, będę miała uwagi na względzie przy następnych zabawach :)

Na dzisiejszy, ponury dzień posyłam Wam kwiatki :)

7.

8.

9.

Pozdrawiam :)

becia 

Wysłany: Czw Paź 21, 2010 10:15   

dooraa napisał/a:
posyłam Wam kwiatki :)

Bardzo ładne z resztą wszystkie :)

Chociaż na 7 trochę światła mi brakuje a 8 zbyt "zwyczajnie" pokazana ;)

9 natomiast, choć trochę moim zdaniem za mocno ucięta u dołu, spodobała mi się bardzo.
Ładny kadr, stonowane tło i motyw dobrze z niego wyciągnięty. Super :ok:

dooraa 

Wysłany: Pią Paź 22, 2010 16:12   

becia napisał/a:
na 7 trochę światła mi brakuje

Na moim monitorku ze światłem jest ok, jest na kwiatku :) może mamy inaczej ustawione, a może takie złudzenie ponieważ przy roślinkach, przy makro (zwłaszcza robione kompaktem) często ustawiam pomiar punktowy.

Dzięki za komentarz, pozdr. ;)

becia 

Wysłany: Pon Paź 25, 2010 12:08   

dooraa napisał/a:
Na moim monitorku ze światłem jest ok

Nie miałam na myśli poziomu naświetlenia zdjęcia - bo ten jest ok. Chodziło mi o grę światła - tutaj widać, że dopalone lampą - naturalnego w zasadzie brak. Przez to jest tak jakoś płasko.
Dlatego właśnie najbardziej spodobało mi się 9, bo tam światełko, choć słabe, gra na pąku i na kroplach.
W ogóle raczej jestem zwolenniczką wykorzystywania naturalnego światła - lampa tylko dla uzupełnienia i z wielkim umiarem.
Tutaj sama natura, bez lampy i przeróbek:

Pozdrawiam.

dooraa 

Wysłany: Pon Lis 01, 2010 21:58   

becia, masz rację z tym światłem, sama często piszę, że światło tworzy obraz... dzisiaj podaję fotki wykonane bez lampy ze starym zenitowskim heliosem podłączonym do lustrzanki za pomocą przejściówki m-42 z potwierdzeniem ostrości...

10.

11.

12.

a i tak moje makro będę robiła z moim zestawikiem nadal z lampą włącznie, postaram się w najbliższym czasie odszukać coś w tym temacie :)

Pozdrawiam serdecznie :mruga:

becia 

Wysłany: Wto Lis 09, 2010 12:44   

dooraa napisał/a:
fotki wykonane bez lampy
dooraa napisał/a:
i tak moje makro będę robiła z moim zestawikiem nadal z lampą włącznie

Chyba nie do końca się zrozumiałyśmy - nie wiem jak Tobie wytłumaczyć o co mi chodzi...
Ja nie twierdzę, że przy makro, czy innej fotografii nie należy wspomagać się lampą. Uważam jednak, że tylko wspomagać, bo zdjęcia z użyciem wyłącznie lampy (zwłaszcza wbudowanej) są może dobrze naświetlone ale "płaskie".
Zdjęcia powyżej pokazane zaś, choć nie błyskane lampą i mogące robić wrażenie ze względu na powiększenie też nie powalają - brakuje im właśnie światła ale nie lampowego, może bardziej słonecznego, jak np. tutaj:
http://www.obiektywni.pl/...n.php?id=357550
Nie wiem, czy jasno się wyraziłam - chodzi mi o grę świateł na zdjęciu.

dooraa napisał/a:
postaram się w najbliższym czasie odszukać coś w tym temacie

Chętnie zobaczę jeszcze inne Twoje prace. Czekam z niecierpliwością :)

Anginka 

Wysłany: Wto Lis 30, 2010 00:52   

Wszystkie są oryginalne, moj favoryt to zdecydowanie 12 ;]

Odpowiedz do tematu