Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Premiership
Autor Wiadomość
emmure 

Wysłany: Wto Sty 05, 2010 11:38   

Długi własciciela MU Malcolma Glazera względem banku z którego wziął kredyt by zakupic klub nie zmieniaja faktu, że United to najbogatszy klub na świecie.
Już w 2000 roku,gdy BSkyB chciało wykupić klub za miliard funtow byli warci wiecej niz obecnie Real za ktorego szejk Mansour bin Zayed daje teraz miliard ale euro.
Obligacje w MU mają jedynie na celu oddanie klubu z rąk Glazera kibicom, co uważam za słuszną decyzje.
Wilk syty (wlasciciel splaci swoj kredyt) i owca cała (kibice beda zadowoleni).

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Sty 05, 2010 13:32   

Kaspi napisał/a:
No i co nam na to powiesz Antek ? :D Bo chyba nie znów to samo co 2 linijki wyżej wziąłem w cudzysłów. Nie masz pojęcia jakie ManU ma pieniądze to nie zmyślaj bajeczek.

Gdzie napisalem ze nie ma dlugów ??
Nie ma klubu na swiecie niezadłużonego. ;]
A Leeds to nie Alcoron. Gdzie tej zespolowi Alcoron blizej do amotorow niz zawodowych pilkarzy. ;)
Leeds by spokojnie wygralo polska pierwsza lige... Alcoron- watpie. :D

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 11:41   

Cytat:
Już w 2000 roku,gdy BSkyB chciało wykupić klub za miliard funtow byli warci wiecej niz obecnie Real za ktorego szejk Mansour bin Zayed daje teraz miliard ale euro.

Porównywanie tych czasów, lat 2000 kiedy bito rekordy wszelkie i lekka reka wydawano 25-30 mln za pilkarza sredniej klasy, do czasow dzisiejszych jest nie na miejscu.

Cytat:
Obligacje w MU mają jedynie na celu oddanie klubu z rąk Glazera kibicom, co uważam za słuszną decyzje.

Jakim kibicom?

Cytat:

Wiekszej glupoty, nie mogles napisac. To jest poczatek jeszcze wiekszych problemow finansowych.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 13:08   

Tak jeszcze o długach...

727 mln funtów - Manchester United

609 mln funtów - Real Madryt (klub twierdzi, że tylko 296 mln)

436 mln funtów - Barcelona

386 mln funtów - Inter Mediolan

348 mln funtów - AC Milan

297.7 mln funtów - Arsenal

240 mln funtów - Liverpool

147 mln funtów - Juventus

136 mln funtów - Roma

96 mln funtów - Bayern Monachium

Ciekawe prawda?

emmure 

Wysłany: Pon Sty 18, 2010 07:00   

http://mufc.pl/aktualnosc...-przejeciem-mu/
dziecioł jak pisalem MU jest wart najwiecej sposrod wszystkich klubow sportowych, bijac przy tym real.
W 2000 dawali miliard, a teraz juz 1,2 miliarda.
Te 727mln to kredyt ktory wzial Glazer zeby moc wykupic klub. United jest jednak na tyle rentowne, że stac ich na placenie odsetek.

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Pon Sty 18, 2010 09:46   

tym się różni żyd z Ameryki od naftowych szejków z Arabii czy Rosji. Czelsi ma ogromny dług podobnie jak ukochany klub Manchesteru ale są to długi względem własnego właściciela. a żyd kupił klub za kredyt który wziął na konto klubu. i jak się mu noga powinie to upchnie klub byle komu albo sprzeda stadion. a z powodu długów nie ma kasy na spektakularne transfery.
emmure ty naprawdę wierzysz, że kibice utrzymają klub taki jak MU na obecnym poziomie? to naiwny jesteś

lodolamacz 

Wysłany: Pon Sty 18, 2010 11:30   

emmure napisał/a:
Długi własciciela MU Malcolma Glazera względem banku

Marcineek napisał/a:
Tak jeszcze o długach...

kapusta napisał/a:
Czelsi ma ogromny dług

Pierwsza rzecz ! Slowo "dług" w wiekszości podawanych przykładów wielkich klubów piłkarskich jest nieporozumieniem i medialną papką mająca wywołać jedynie jakąś sensację.
To są, jedynie tzw. "pasywa" inaczej zobowiązania, które posiada każde przedsiębiorstwo i wbrew temu co na ogół się sądzi, to, im te pasywa są wyższe, tym bardziej świadczyć to może, o dobrej kondycji firmy. Choć, oczywiście wszystko musi mieć swoje pokrycie.
W przypadku "Manchester United", już sama marka ma ogromną wartość.
dzieciol napisał/a:

Cytat:
Cytat:

Jakim kibicom?

Sluszne spostrzeżenie.
obligacja nie czyni nikogo właścicielem, to nie jest "akcja", to jedynie forma zaciągania pożyczki przez emitenta obligacji. I nic więcej.

1 liga 

Wysłany: Czw Sty 21, 2010 13:51   

Jak się czujecie po przegranych derbach? Ale upokorzenie :mruga:

Adigno 
Red Army

Wysłany: Czw Sty 21, 2010 14:25   

Strasznie, mam myśli samobójcze.. :glupek2:

"dwumecz" znane Ci jest to pojęcie ? Czyli jeszcze nie koniec.

emmure 

Wysłany: Czw Sty 21, 2010 14:46   

Jakie upokorzenie?
Ogladales mecz? 1 gol z karnego z dupy, 2 po rogu ktorego nie było. Caly czas napor United.
Jak tak zagraja w rewanzu to jestem spokojny o wynik.
Inna sprawa to Tevez.
Tevez to lasy na kase dziad.
Musi miec zapewnione miejsce w podstawowej jedenastce, bo inaczej zacznie plakac. Przez dwa lata nie zrozumial, ze United to klub takiego pokroju, ze moze sobie pozwolic na strate Teveza, bo ma dwoch, a teraz juz trzech napastnikow od niego lepszych.
Jakby mial jaja, to zostalby i walczyl. Woli isc na latwizne.
Do tego jezdzic po ludziach, ktorzy dali mu szanse wygrac lige i LM. Ale niestety - z tego co zauwazylismy myslenie nie jest najmocniejsza strona Carlosa, dlatego niech lepiej zajmie sie gra w nowym klubie. po fakcie to każdy jest genialnym strategiem, a już na pewno półgłówek bez podstawówki, niech zostanie trenerem i zaliczy jakiś finał, zobaczymy czy zawsze wygra i podejmie najlepsze decyzje.
Tevez pokazuje jak bardzo byl lojalny wobec klubu i Sir Alexa... najbardziej rozbawil mnie to ze Tevez powiedzial ze nie pojdzie do najwiekszego wroga United, Liverpool'u a pojdzie do City... brawo Tevezowi ktoś powiedział kiedyś, że może być drugim Maradoną, a ten w to uwierzył.
I na pewno nie był to SAF. Ucieka z okrętu, który wydaje się mu tonąć, bo południowcy za gwiazdy uważają tylko południowców..(nie ma mrugacza to spadam). Jego ADHD na boisku BYWAŁO (nie:"było") atutem, ale przy mikrofonie jest już totalną porażką.
Tevez odszedł podobnie jak Heinze bo po pierwsze od zawsze był gwiazdą (Gabi podejrzewam też był pierwszym przy ustalaniu skłądu w każdym klubie w ojczyźnie czy Francji) nie był przyzwyczajony do rotacji, nie do końca jest w stanie zrozumieć potrzeby drużyny i to że np Ferguson woli mniej walczącego ale kreatywniejszego zawodnika grając przeciwko ligowej przeciętności. dodatkowo gracze z 3 świata i okolic, mający bardzo nędzne wykształcenie, od 5 lat ganiający za piłką zamiast chodzić do szkoły, są bardzo łatwi do manipulowania przez sprytnego agenta.
Agenci biorą prowizję z transferów, bonusów od podpisania umowy itp. a wmówić półinteligentowi (generalizując oczywiście) że lepiej będzie mu w innym klubie i że tam znów zaświeci blaskiem to raczej żaden problem.
Występy: Dymitar Berbatow 36 (7) Carlos Tevez 34 (17)
Ot, taka ciekawostka.
Tevez zagrał aż 2 mecze mniej w podstawie od Berby.
Z ławki wchodził ponad dwa razy częściej.
Do tego Berba nie płakał jak siedział z Arsenalem w 1/2 czy w finale LM. Żałosne.
W tym seoznie była to namiastka gracza z poprzedniego. Nie znam przypadku, żeby Ferguson od tak odsunął bez przyczyny zawodnika od składu. Musiałby to być wielki konflikt, a i tak mam wątpliwości, że gracza mającego takie poparcie u fanów po prostu by olał. Tevez myślał, że już ma status gwiazdy i będzie grał w każdym meczu - rzeczywistość okazała się dla niego brutalna.
Tym meczem to raczej udowodnil, ze glowa grac nie potrafi, brame zdobyl z 0,5m, nawet jakby mial kwadratowa banie, to i tak spudlowac by nie mogl - wczesniej zmarnowal w sposob ultrasmieszny sytuacje, gdzie juz bylo troszke trudniejsze zagranie glowa.
Nie wiem co pokazal w tym meczu - przy golu United podal do Andersona i z tego poszla cala akcja.
Potem wbil nieslusznego karnego, ktorego podarowali mu Rafael, Bellamy i przede wszystkim sedzia.
Dorzucic do tego jeden bardzo niecelny strzal z dystansu (w jego stylu) i jest caly wystep Teveza. Poza tym mnostwo zlosliwosci do kibicow i pilkarzy United.
Moim zdaniem juz Roo przez tych 20 ostatnich minut pokazal o wiele ciekawsze akcje niz Tevez przez cale spotkanie i to, ze w przeciwienstwie do Argentynczyka nie jest uzalezniony od kolegow i sedziego.
Chyba zreszta nikt nie watpi, ze bramki Argentynczyka strzelilby kazdy inny napastnik ligi - chyba, ze karnego by spudlowal, ale Roo to sie raczej nie zdarza. Te dwa gole to kwestia szczescia i sedziego. Tevez nie wykreowal sobie tak naprawde zadnej sytuacji przez cale spotkanie.
Given bronil fantastycznie.

RoSe 
Songoku

Wysłany: Czw Sty 21, 2010 15:50   

Emurre zawsze obroni swój klub :yes: i brawo tak robią kibice zakochani w swojej drużynie. Co prawda kibicem czerwonych diabłów nie jestem ale zachowanie pozytywne :)

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 13:00   

O niektórych tutaj na forum mówią że to ślepy fanatyzm.

Piąteczka Emmure.

Ale jedno w życiu pamiętaj, tylko tak Old Trafford wygląda pięknie:
http://www.youtube.com/watch?v=h9Whca2UzAc

emmure 

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 13:24   

Nie lubie Teveza, dla mnie to sprzedawczyk jakich mało.
Przytocze ostatni wywiad
Gary Neville jest lizusem oraz idiotą - zdradził piłkarz Manchesteru City, Carlos Tevez. Przypomnijmy, że kapitan Manchesteru United w ostatnich dniach negatywnie wypowiadał się na temat swojego byłego kolegi z drużyny, a podczas pojedynku z "The Citizens" pokazał Argentyńczykowi środkowy palec.
- Byłem pierwszym, który przyszedł do hotelu klubowego na lunch - zaczął napastnik. - Na stole leżały gazety. Spojrzałem na nie, chociaż nie mogłem ich przeczytać. Jednakże były w nich zdjęcia Gary'ego Neville'a oraz artykuły o mnie. Następnie zapytałem moich kolegów, co tam piszą.
- Pomyślałem sobie: "Co ten kretyn mówi o mnie? Przecież nigdy nie powiedziałem czegoś takiego o nim i nigdy nie mieliśmy żadnych problemów". To był po prostu brak szacunku ze strony mojego byłego kolegi, z którym przecież wygrałem tyle trofeów. Argentyńczyk odniósł się również do słów kapitana Manchesteru United, który stwierdził, że Ferguson słusznie postąpił pozbywając się Teveza z Old Trafford.
- To bardzo źle, że tak powiedział. Opowiadanie w mediach o moich relacjach z Fergusonem to lizusostwo. Jeszcze raz powtórzę, że jest kretynem. To co o mnie opowiadał oznacza zupełny brak szacunku dla mnie jako byłego kolegi z zespołu. Ja nigdy nie powiedziałbym czegoś takiego o nim - zakończył Tevez.

"Spojrzałem na nie, chociaż nie mogłem ich przeczytać."
Hahahahaha... xD Tyle lat w Anglii a dalej zero angielskiego. Kto tu jest idiotą???

Cieszy wczorajszy mecz z Hull City i 4 gole Rooney`a. Szkoda ,że nie było wyżej.
Sam Owen mogl strzelic kolejne 4 gole.
http://www.dailymotion.pl...hull-city_sport

Oby tak było w środe z City i w sobote na Emirates z Arsenalem :))

Udało sie sprzedać obligacje za ponad 500 mln Funtów ,a wiec emisja ich uporządkuje finanse klubu (a raczej Glazerów) i da spokój na 7 lat. W związku z tym, że i tak jesteśmy skazani na rude brody to będzie to dobre dla nas, mam nadzieję.

Poza tym dzięki obligacjom będzie można taniej nabyć klub jakby ktoś chciał a Glazerowie chcieli sprzedać. Oni wyłożyli na zakup w 2005 około 275 mln. reszta dług. Więc teraz trzeba będzie dać 275 plus zysk jaki sobie zażyczą. Bo obligacji nie trzeba będzie spłacać od razu. Zamiast
1,5 mld jak trzeba by wyłożyć teraz starczy 500 - 600 mln a długiem martwić się później.

Klub emituje obligacje za 500 baniek, z tego tytułu będzie rocznie oddawał 45 mln funtów na zapłacenie odsetek tym, którzy teraz wpakowali w to pieniądze (porównując do odsetek na poziomie ok. 70mln rocznie klub wychodzi 25 baniek na czysto..)

W 2017 roku klub odkupuje obligacje..
Jeśli dobrze rozumiem, to na samym przekształceniu odsetek z banku na obligacyjne wychodzimy 25 rocznie na czysto, pomnożyć razy 7 to zaokraglimy - niecałe 200mln funtów.

Widocznie Glazerowie i zarząd liczą, że w ciagu tych 7 lat uda się nastukać dodatkowe 300mln przychodu i odkupić obligacje.

Albo, że w tym 2017 klub odkupi część (za powiedzmy zaoszczedzone 200mln) i wypuści w obieg następne.

Odsetki od obligacji będą płacić w odstępach kwartalnych, przy rocznym oprocentowaniu 8-9 proc. Nie będzie dopisywania odsetek do kapitału. W 2017 do spłaty będzie 504 mln plus odsetki za ostatni okres.

Cel obligacji jest jeden. Umożliwić spłatę PIK kasą MU. Przy kredytach z banków było to niemożliwe, bo te się na toi nie zgadzały. PIK rosły bo przy tych pożyczkach właśnie jest dopisywanie odsetek do kapitału, co powoduje ciągły przyrost długu.

Do tego czytałem, że w związku z tym, że stosunek rocznego EBITDA (zysk przed amortyzacją i odsetkami) do zadłużenia przekroczył 6. w takim wypadku oprocentowanie PIK rośnie z 14,25 do 16,25 co jeszcze spowoduje przyrost długu. Dzięki obligacjom PIK (spora część przynajmniej) zostanie spłacona i dzięki temu struktura finansowania klubu będzie bezpieczna. Nie wpadną w spirale ciągle przyrastającego długu niemożliwego do spłaty ze środków własnych klubu.
Reasumując
Dość,że oprocentowanie mniejsze, to jeszcze ani fifa ani uefa sie nie przyczepia o dlug. Jesli w 2017 roku nie wykupia tych obligacji to moga sprzedac kolejne i tak w kolko.
Jest to o tyle lepsze od kredytu ze jest o 2 razy mniejsze oprocentowanie, klub jest nie uzalezniony od banku i jest swiadomosc ze klubu nie przejmie zaden bank ktory bedzie chcial tylko odzyskac to co pozyczyl.

Adigno 
Red Army

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 21:41   

emmure napisał/a:
Oby tak było w środe z City

Musi być. Roo, Owen, Nani + Valencia na skrzydłach, Scholes i Darren środek i klepiemy niebieską hołotę :) A tevez mam nadzieję, że przez gwizdy nie usłyszy swoich myśli.
Martwi mnie troche to co dzieje się z Vidicem..

emmure 

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 07:15   

Adigno napisał/a:
emmure napisał/a:
Oby tak było w środe z City

Musi być. Roo, Owen, Nani + Valencia na skrzydłach, Scholes i Darren środek i klepiemy niebieską hołotę :) A tevez mam nadzieję, że przez gwizdy nie usłyszy swoich myśli.
Martwi mnie troche to co dzieje się z Vidicem..

Wszystko ok. Tylko dałbym Berbatova na atak zamiast Owena.
Z bułgarem jakos to wygląda, a Owen marnuje za dużo okazji w każdym meczu.

Kaspi 

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 10:46   

emmure lepiej się napatrz na Old Trafford, bo już niedługo stadion zostanie sprzedany i twoje piłkarzyki poodchodzą bo nie będzie gdzie grać i trenować. Jednak jest szansa na wynajem stadionu od innego klubu =]

Adigno 
Red Army

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 11:02   

ehe, Rooney pierwszy odejdzie, do legii. Po co ta napinka ? :whoeva:

emmure napisał/a:
Wszystko ok. Tylko dałbym Berbatova na atak zamiast Owena.

Niby tak, ale jakoś cigle licze, że Owen zacznie być skuteczniejszy. Ale w sumie przy obecnej dyspozycji Roo, z Berbą będzie idealnie, racja. Zobaczymy co SAF ustawi.. byle nie z 1 napastnikiem.

emmure 

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 11:35   

Kaspi napisał/a:
emmure lepiej się napatrz na Old Trafford, bo już niedługo stadion zostanie sprzedany i twoje piłkarzyki poodchodzą bo nie będzie gdzie grać i trenować. Jednak jest szansa na wynajem stadionu od innego klubu =]

Jeśli potrafisz czytac ze zrozumieniem to przeczytaj jeszcze raz tego długiego posta wyżej.
Po wypuszczeniu obligacji o długu nie ma mowy, a wiesci o sprzedazy OT można wlozyc miedzy bajki.
To twoj smieszny real kilka lat temu musiał zrobic wałek ze sprzedażą Santiago Bernabeu. Żeby nie wpaść w tarapaty finansowe upchneli obiekt miastu za 500mln euro, by dzień pozniej odkupic go za 1 euro.
Swoją droga smieszne, że taki "wielki" klub jak real musi co rusz odkupywac pilkarzy od "cienkiego" MU (Beckham, Ruud, Heinze i Cristiano) by cokolwiek osiagnac.
Teraz z tego co slyszalem polują na Vidica, Evansa, Feridinanda, Evre i Rooney`a.
Takie rzeczy tylko w realu :)) .

Adigno
Berbatov musi grac, gdzies czytalem ,że na 67 spotkan z nim w skladzie przegralismy tylko 4, strzelamy srednio ok. 1 gola wiecej w meczu i ogółęm nasza gra wygląda wtedy lepiej.
Zarzuca mu się słaba skuteczność, ale jakby porowanac jego 16 goli w 50 meczach do 19 w 63 Teveza i doliczy sie do tego ponad 20 asyst to nie jest tak zle :))
Poza tym Bułgar swietnie rozgrywa piłke.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 17:06   

Kaspi napisał/a:

Tylko na to Ciebie stac ?? =]
Liczyłem na cos lepszego niz zaczepki w tollingowym stylu.
Patrzcie i uczcie sie kibice z Primera Division. ;) LINK
Chyba jednaki kibice spod znaku Red Army zaczeli wychodzić z ukrycia. :)

Adigno 
Red Army

Wysłany: Sro Sty 27, 2010 23:04   

1 liga napisał/a:
Jak się czujecie po przegranych derbach? Ale upokorzenie

Nie spytasz jak się czujemy po wygranych ? :mruga:

Manchester jest czerwony i nic tego nie zmieni :yes:

Ale znów grali z 1 napastnikiem..

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Sty 27, 2010 23:13   

"Niestety" ale Manchester jest niebieski... Czerwone są okolice i trochę świata... :nauka:

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 16:30   

Marcineek napisał/a:
"Niestety" ale Manchester jest niebieski... Czerwone są okolice i trochę świata... :nauka:

Tylko City! Jak w Rzymie Roma, i w Turynie Toro.
Historii nie oszukasz.

emmure 

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 16:44   

Jakiej historii :))
Na MU od zawsze chodzilo po kilkadziesiat tys ludzi. Nie są to krasnoludki przecież. :D
Nie musze chyba pisać, że to United ma najlepsza frekwencję na swiecie oscylująca w granicach 76tys. widzow na każdy mecz.
City bez arabow pałętało by sie gdzies po 2 lidze. ZERO szacunku dla nich i sprzedawczyka Teveza.
Wczorajszy mecz był świetny. MU było lepsze; na 6 setek wykorzystało połowe.
Szkoda, że sędzia wypatrzył wynik 1 meczu, bo niebyło nerwówki wczoraj.
Ale co tam dramaturgia czasami musi być.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 17:07   

emmure napisał/a:
City bez arabow pałętało by sie gdzies po 2 lidze. ZERO szacunku dla nich

Zero szacunku bo znaleźli sponsora? Czy zero szacunku bo nie mają tyle sukcesów co United?
Może dla Leeds United też zero szacunku bo pałętają się gdzieś po 2 lidze?

Co dla Ciebie jest wykładnikiem tego, czy dany klub zasługuje na szacunek czy nie?

A Manchester był i jest niebieski.. czy chcesz tego czy nie.

emmure 

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 17:58   

Wydali 241mln Funtów na zakup 20 nowych piłkarzy w rok czasu i udają frajerów.
http://transferleague.co.uk/index.php
MU w latach 1992-10 wydali tylko o 160m mln wiecej.
Wytłumacz mi dlaczego Manchester jest niebieski skoro:
-City nawet przy tych transferach jest słabsze
-nie wygrali żadnego trofeum od 34 lat, przy 33 w ostatnich 19 latach MU
-mają mniej kibiców
-mają gorszy bilans derbowych pojedynkow
-mają mniej trofeow
-przegrali 2 mecze w tym sezonie z MU

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 18:05   

Dlatego że kibice City to mieszkańcy Manchesteru. W samym Manchesterze króluje kolor niebieski. To, czy zdobyli jakieś puchary, czy mają gorszy bilans derbowy i czy transfery kosztują 10 czy 100mln... nie ma znaczenia.
Kibicowsko w Manchesterze króluje City a w Chinach, Polsce, Indiach czy okolicach Manchesteru - United..

Adigno 
Red Army

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 19:29   

Przecież pisane jaki kolor ma Manchester ma wyraz symboliczny po derbach i w tym sensie to pisałem... na szczęście, najczęściej Manchester jest CZERWONY.

http://www.mcfc.co.uk/Sho...E-A-RED-TEE-SKY

...
Tak kończą frajerzy, wiece co z nim zrobić =]

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 19:44   

Adigno napisał/a:
Przecież pisane jaki kolor ma Manchester ma wyraz symboliczny po derbach i w tym sensie to pisałem... na szczęście, najczęściej Manchester jest CZERWONY.

http://www.mcfc.co.uk/Sho...E-A-RED-TEE-SKY

...
Tak kończą frajerzy, wiece co z nim zrobić =]

No żal.pl ...
Marcineek napisał/a:
A Manchester był i jest niebieski.. czy chcesz tego czy nie.

Niestety ale to prawda...
Bo stadion Mac City znajduje sie w centrum miasta.Tam pierwsze kroki kierowali pierwsi kibice z Manchesteru.Jeżeli chodzi o United to nazwe swa zawdziecza temu że dzielnica na ktorej sie znajduje kiedys lezala poza miastem a klub powstal z polaczenia dwoch innych klubow. A że ma wiecej kibicow... No ma. Ale nie mierzy sie tego w sile chińczyków, hindusów, polaków itd. Prawdziwi kibice Man Utd zeszli do podziemia.
A stało sie tak gdyż nastapila wymiana kibicow z klasy niższej na klase średnią (chodzi mnie o klasy społeczne).
Dobrym przykładem jest sytuacja w Łodzi.Tam łodzianie chodzą na ŁKS a na Widzew chodzą ludzie z dzielnicy Widzew i okoliczne wsie.

Adigno 
Red Army

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 22:10   

Ale ja się pytam, co z tego ? Bo nie rozumiem w czym problem z tym, że Ci są z miasta, a Ci z okolic. W końcu City więc to oczywiste ze z miasta. W Manchesterze ( już nie napisze, że w mieście bo zaraz ktoś sie doczepi ) nr 1 jest Utd czy tego chcecie czy nie. Wygrali i nie ma sie czego doczepić widzę.. a może coś o długach się znajdzie ? =]

sg 

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 23:41   

pozwolę sobie zacytować pewnego dżentelmena który pewnego razu powiedział :" Chelsea London " i wszystko w temacie :D

Odpowiedz do tematu