Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ruszyła budowa szatni na Strumykowej
Autor Wiadomość
Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Sob Paź 30, 2010 11:17   Ruszyła budowa szatni na Strumykowej

Nareszcie można by rzec!

Chłopaki będą mieli szatnie z prawdziwego zdarzenia. Nawet sam prezydent chwycił za szpodel :D

Ma ktoś może jakiś szersze informacje o tym obiekcie? co w nim będzie się mieścić?

ze zdjęcia wnioskuję że będzie wybudowany tuz obok kas biletowych tam gdzie są obecnie mini szatnie dla młodzików.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Nie Lis 14, 2010 20:19   

Gniezno.com.pl napisał/a:
Pełna parą ruszyły prace budowlane na obiekcie Mieszka Gniezno. Już niedługo powstaną tam szatnie dla piłkarzy.

Koszt inwestycji to bagatela 1.226.620, 83. Prace zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy obejmuje prace rozbiórkowe, wycinanie drzew oraz rozpoczęcie prac budowlanych. Druga część prac to dokończenie prac budowlanych i ich wykończenie. Całość ma zostać oddana do użytku pod koniec maja 2011. Powierzchnia użytkowa budynku to 379m2. W budynku znajdzie się 6 szatni, łazienki, ubikacje, pomieszczenie dla sędziów, pomieszczenie dla lekarza oraz pokój konferencyjny z kawiarnią.

Powiedzcie mi czy to się opłaca ??
Skoro jest kasa na szatnie to oże lepiej byłoby wybudować nowy obiekt z zadaszanymi trybunami na 10 tysiecy na maksa.Podejrzewam że koszt byłby z 30 razy większy ale za to zniknąłby problem obiektu na jakieś 15-20 lat... Gniezno to jednak pod tym względem wiocha jakich w Polsce mało. Wiocha 70 tysięczna z zaściankowym myśleniem... ech...

Sabu 

Wysłany: Nie Lis 14, 2010 22:33   

za milion złotych to byś nawet krzesełek nie kupił a co dopiero zbudować i zadaszyć trybunę. Żeby nie być goło słownym to stadion Stadion Kotwicy Kołobrzeg z dwoma zadaszonymi trybunami i pojemnością 3tys to koszt 23,5mln zł oficjalnie.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Lis 15, 2010 14:40   

Antek napisał/a:
Podejrzewam że koszt byłby z 30 razy większy

Sabu zanim skomentujemy - czytamy dokładnie i ze zrozumieniem.

Sabu 

Wysłany: Pon Lis 15, 2010 15:47   

Marcineek napisał/a:

Sabu zanim skomentujemy - czytamy dokładnie i ze zrozumieniem.

Co nie zmienia faktu że budowa stadionu dla mieszka jest bezsensu przez praktycznie zerowe zainteresowanie mieszkańców. Lepiej zainwestować w szkółkę piłkarską.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Lis 15, 2010 16:37   

Sabu napisał/a:

Co nie zmienia faktu że budowa stadionu dla mieszka jest bezsensu przez praktycznie zerowe zainteresowanie mieszkańców. Lepiej zainwestować w szkółkę piłkarską.

Po pierwsze nazwy klubów piszemy z dużej litery.
Po drugie - jeżeli uważasz że Mieszko zasługuje na stadion tylko i wyłącznie dla siebie to tylko pogratulować.
Ja mam na myśli (pewnie jak większość mieszkańców tego miasta ;) ) stadion wielofunkcyjny z bieżnią itp.
Za 30 mln pln można odpierdzielić taki stadion że szok.Jeżeli by zabrakło pieniędzy miastu to są jeszcze środki z UE. A 10 tysiącznik wystarczy w zupełności.

Baju 

Wysłany: Pon Lis 15, 2010 23:59   

Był by porządny stadion to i kibice by byli. Ten stadion co jest teraz bardziej odstrasza niż przyciąga :(

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 07:46   

Baju napisał/a:
Był by porządny stadion to i kibice by byli.

Co za bzdura!

Baju napisał/a:
Ten stadion co jest teraz bardziej odstrasza niż przyciąga

A ja uważam, że gdyby odnowić "Estadio Strumykowa" mielibyśmy jeden z najpiękniejszych (o ile nie najpiękniejszy) "naturalny" stadion w Wielkopolsce. Dlatego nie podoba mi się pomysł budowy nowego stadionu.

krychu90 

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 09:39   

Marcineek napisał/a:
Co za bzdura!

Marcin mówisz że bzdura a ja tobie podam przykład chociaż by z Torunia gdzie wybudowano przepiękną MotoArene, gdzie w pierwszym roku startów stadion pękał w szwach bez względu na to z kim Unibax jechał. Ludzie poprostu przychodzili zobaczyć piękną arene co pokazał ostatni sezon (liczba kibiców na stadionie)

yahu 

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 10:28   

Ale później z każdym meczem było już tylko gorzej na tej wspaniałej MotoArenie. Ludziom się opatrzyło i kibiców ubywało, a przecież to eliga!
W Gnieźnie budowa stadionu na pewno by przyciągnęła "niedzielnych" kibiców ale jak długo by się taki stan utrzymał?
W Gnieźnie nie ma atmosfery dla piłki i od tego trzeba wszystko zacząć. A jest to zadanie arcytrudne w obliczu bliskości Lecha.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 14:05   

Co prawda yahu mnie ubiegł ale właśnie sam strzeliłeś sobie w stopę:

krychu90 napisał/a:
w pierwszym roku startów

krychu90 napisał/a:
Ludzie poprostu przychodzili zobaczyć piękną arene

Piękna arena to magnes jednorazowy... a czy pustkami świeci "Estadio Strumykowa" czy "Piękna Arena of Gniezno" jest mało istotne.

Sabu 

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 14:06   

Antek napisał/a:
Ja mam na myśli (pewnie jak większość mieszkańców tego miasta ) stadion wielofunkcyjny z bieżnią itp.
Za 30 mln pln można odpierdzielić taki stadion że szok.

Tylko kto to potem utrzyma? Samo postawienie stadionu to nie wszystko. Jak wiemy Mieszko nie ma pieniędzy miasto raczej też.

krychu90 napisał/a:
Marcin mówisz że bzdura a ja tobie podam przykład chociaż by z Torunia gdzie wybudowano przepiękną MotoArene, gdzie w pierwszym roku startów stadion pękał w szwach bez względu na to z kim Unibax jechał. Ludzie poprostu przychodzili zobaczyć piękną arene co pokazał ostatni sezon (liczba kibiców na stadionie)

Ta tylko zobacz jakie nazwiska jeżdżą na tej MotoArenie a jakie nazwiska grają w Gnieźnie.

yahu napisał/a:
W Gnieźnie nie ma atmosfery dla piłki i od tego trzeba wszystko zacząć. A jest to zadanie arcytrudne w obliczu bliskości Lecha.

Wagrowiec, Szamotuły, Wronki postawiły na szkółki piłkarskie i na dobrze im to wyszło. Zobacz gdzie grają ich wychowankowie. Szkółka w Gnieźnie by się sprawdziła moim zdaniem do tego można by nawiązać współprace z Lechem albo innym klubem z ekstraklasy a może nawet z zagranicznym klubem?

Gniezno to głownie kibice żużlu i Lecha dlatego moim zdaniem Mieszko nie ma perspektyw.

yahu 

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 14:32   

Sabu napisał/a:
yahu napisał/a:

Wagrowiec, Szamotuły, Wronki postawiły na szkółki piłkarskie i na dobrze im to wyszło. Zobacz gdzie grają ich wychowankowie. Szkółka w Gnieźnie by się sprawdziła moim zdaniem do tego można by nawiązać współprace z Lechem albo innym klubem z ekstraklasy a może nawet z zagranicznym klubem?

Pytanie jest następujące: czy przeciętnego kibica obchodzi jakaś tam szkółka stworzona na potrzeby klubów spoza Gniezna??

Sabu 

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 14:42   

yahu napisał/a:
Pytanie jest następujące: czy przeciętnego kibica obchodzi jakaś tam szkółka stworzona na potrzeby klubów spoza Gniezna??

Wtedy nie ma potrzeby kibica (którego i tak obecnie na stadionie nie ma) bo kasa jest ze sprzedaży zawodników lub od klubu patrona. A jakby poziom młodzieży był wysoki to myślę że kibice tez by się znaleźli bo juniorzy grają w własnej lidze.

lodolamacz 

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 15:29   

Sabu napisał/a:

Jak mnie denerwuje takie podejście do sprawy.
Popatrz

Poznajesz ? Jeśli nie to zgadnij, gdzie to?

W każdym razie, jak widać, obok siebie funkcjonują dwa obiekty, oba o dość solidnym standardZie.
Na jednym wychowali się MŚ, na drugim reprezentanci Polski...I nikomu w tym mieście nie przychodzi do głowy twierdzić że któryś z tych obiektów jest zbędny. Mało ! Władze widza konieczność istnienia i inwestowania w oba. A samo miasto jest mniejsze od Gniezna.

Sabu 

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 16:00   

Tak tylko że Leszno jest dużo bogatszym miastem niż Gniezno. To wina władz która przespała najlepszy okres żeby sprowadzić do Gniezna dużych przedsiębiorców za to mamy markety i ronda. W sumie to dyskusja na inny temat ;)

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 17:52   

Cytat:
Tylko kto to potem utrzyma? Samo postawienie stadionu to nie wszystko. Jak wiemy Mieszko nie ma pieniędzy miasto raczej też.

Pitolenie.Poczytaj trochę o stadionach jakie się teraz buduje a później pisz.
Stadion to miejsce gdzie odbywają się koncerty,wszelkie pokazy itp bajery.Wczoraj trafiłem fajny artykuł na temat stadionów w europie. Na stadionie w Gelsenkirchen odbywają się walki bokserskie czy też ostatnio inauguracja Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie. Mecz pomiędzy Niemcami a USA.
Uważam że obiekt na ul. Strumykowej to relikt PRL który dzisiaj jest niefunkcjonalny i inwestowanie w niego jest wielkim przepłacaniem. Stadion utrzymuje się sam jeżeli jest wykorzystywany przez 365 dni w roku.Tego czegoś na Strumykowej nie da się wykorzystać przez 365 dni. Ja jestem całkowicie za wybudowaniem nowego obiektu z krwi i kości.I nie tylko dla Mieszka :)

lodolamacz 

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 19:07   

[quote="Antek"]
Cytat:
. Na stadionie w Gelsenkirchen odbywają się walki bokserskie czy też ostatnio inauguracja Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie. Mecz pomiędzy Niemcami a USA.
Nawet zawody PŚ w biathlonie...
Ale sa tez baseny, kluby fitnesu, knajpki i wiele, wiele przeróżnych biur ...
Ale kto w tym mieście to rozumie... PrzecieŻ tutaj dominuje skrajny minimalizm i pojmowanie wielu spraw na poziomie jakiegoś sołtysa.
Bo jak inaczej rozumieć włodarza miasta, który ogranicza się do postawienia pw sąsiedztwie boiska baraku, niczym coś bardziej zbliżonego do obiektu w Niechanowie... :mrgreen:
Nigdy nie zrozumiem ludzi tak myślących. :glupek2:

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 21:30   

Antek napisał/a:
Na stadionie w Gelsenkirchen odbywają się walki bokserskie czy też ostatnio inauguracja Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie. Mecz pomiędzy Niemcami a USA.
lodolamacz napisał/a:
Nawet zawody PŚ w biathlonie...
Ale sa tez baseny, kluby fitnesu, knajpki i wiele, wiele przeróżnych biur ...

Tak na szybko z Wikipedii (nie chce mi się szukać ludności):
Gelsenkirchen: Powierzchnia 104,84 km²
Gniezno: Powierzchnia 40,6 km²

Kluby grające na co dzień na stadionach:
Shalke: Bundesliga, były mistrz i vicemistrz Niemiec, uczestnik LM, klub ze ścisłej niemieckiej czołówki ligowej. Klub w którym grają obecnie tacy zawodnicy jak Raul czy Huntelaar.
Mieszko: trzeba pisać?

O różnicach w zamożności mieszkańców zagłębia Ruhry a Gniezna i okolic też chyba nie trzeba, prawda?
Maleńka różnica.

Baseny? Jest w Gnieźnie basen i nie słyszałem żeby był przepełniony. Podobnie jest we Wrześni.
Knajpki? Ludzie piszemy o Gnieźnie, gdzie na GWIAZDĘ MUZYKI HH przychodzi połowa Lokomotywy. Gdzie młodzież woli wypić Gulmana w bramie przy rynku niż iść do pubu czy na koncert.
Walki bokserskie? Może najpierw hala z prawdziwego zdarzenia i walki, które choć w części ją zapełnią?
Biathlon? Hokej? Bądźmy poważni...

Antek napisał/a:
Stadion utrzymuje się sam jeżeli jest wykorzystywany przez 365 dni w roku.Tego czegoś na Strumykowej nie da się wykorzystać przez 365 dni. Ja jestem całkowicie za wybudowaniem nowego obiektu z krwi i kości.I nie tylko dla Mieszka :)

Oj Antek Antek.. masz chłopie fantazję :)
Weźmy najbliższy przykład. W Poznaniu jest nowy stadion. Utrzymuje się sam czy może wszyscy zachodzą w głowę jak zrobić, by jak najmniej do niego dopłacać?

JAK chcecie zapełnić ten nowy piękny, funkcjonalny stadion w Gnieźnie? Konkretnie! Bo ja nie widzę takiej możliwości, przynajmniej przez najbliższych kilka lat.

lodolamacz napisał/a:
kto w tym mieście to rozumie... PrzecieŻ tutaj dominuje skrajny minimalizm i pojmowanie wielu spraw na poziomie jakiegoś sołtysa.

Może i prezentuję skrajny minimalizm i pojmowanie spraw na poziomie sołtysa, ale widzę co ma sens a co niekoniecznie.

Sabu 

Wysłany: Sro Lis 17, 2010 10:14   

Ja dam inny przykład. Mamy piękne boisko i bieżnie na szkole podstawowej nr 12.
Organizuje się tam coś? Możliwości jest wiele: Zawody lekkoatletyczne dla powiatu, Turniej piłki nożnej, Jakiś puchar prezydenta miasta, Mini olimpiada itd.

na razie ja tam widzę lekcje w-f i jak jest pogoda to czasami ktoś wynajmie boisko żeby pokopać piłkę. Jak zaczniemy w pełni wykorzystywać to co mamy to będę za budową stadionu.

yahu 

Wysłany: Sro Lis 17, 2010 11:07   

Antek chciałbyś stadionu na 10 tyś. miejsc... ale jak go zapełnić? Kim? Na żużel nawet ludzie nie chodzą w takiej liczbie, a co dopiero na podwórkową piłkę?
Sabu, bieżnia na 12 ma charakter czysto szkolny, nie trzyma wymiarów. Do tego nie ma tam żadnych trybun, więc kto ma oglądać zawody powiatowe?

Sabu 

Wysłany: Sro Lis 17, 2010 11:37   

Sprint na 100m i 200m, bieg na 500m i 1000m, piłka nożna, pchnięcie kulą, na hali piłka ręczna i koszykówka, na II LO siatkówka ewentualnie koszykówka. Igrzyska powiatu jak się patrzy tylko że nikomu się nie chce tego zorganizować. Baaa można z tego nawet zrobić coroczne zawody. A taką małą trybunę szybko można postawić na czas zawodów. Nie chodzi o to żeby wszystko miało wymiary olimpijskie po prostu takie zawody jak najbardziej idzie zorganizować. I jak chętnych na takie imprezy będzie dużo to można spokojnie budować stadion i przenieść wszystko na jeden obiekt.

lodolamacz 

Wysłany: Sro Lis 17, 2010 12:58   

Marcineek napisał/a:
.

Tak na szybko z Wikipedii (nie chce mi się szukać ludności):
Gelsenkirchen: Powierzchnia 104,84 km²
Gniezno: Powierzchnia 40,6 km²

Dwie podstawowe rzeczy.
1. Marcinku ! Jesli juz byłes na Wikipedi to zobacz jak nazywa sie burmistrz Gelsenkirchen. Mało kto wie że , to człowiek którego korzenie wywodzą się spod Gniezna.
Gelsenkirchen w okresie międzywojennym budowała liczna emigracja z Gniezna obecni tamci mieszkańcy pochodzenia polskiego to ich potomkowie. W gnieźnieńskiej prasie lat 20 i 30 (XXw) można znaleźć obszerne relacje i listy ówczesnych Gnieźnian którzy osiedlili się w Gelsenkirchen. To taki krótki rys historyczny...
Natomiast to odniesienie ma o tyle uzasadnienie że gnieźnieńskie władze zamiast jeździć gdzieś za idiotycznymi tytułami po jakichś Bułgariach przejechaliby się lepiej do rodaków z Gelsenkirchen żeby dowiedzieć się jak to i owo się robi.
2. Jeśli mamy brać skądś wzorce to wolę z Gelsenkirchen, nawet jeśli to co tam jest wykracza poza nasze możliwości, bo to równanie w górę, niż z jakiegoś Humania gdzie pewnie jest jeszcze gorzej niż u nas, bo to równanie w dół.
Przecież stadion Mieszka zaraz nie musi być dokładnie taki ja SChalke Arena, bez przesady, ale kierunek modernizacji powinien do takich wzorców zmierzać. A powód jest banalnie prosty. Kończy się epoka, że "szmat" ziemi leży niemal odłogiem, sporadycznie tylko wykorzystany, a mógłby choćby w części przynosić dochody. Dzisiaj niemal każdy metr kw. obłozony jest podatkiem,dającym dochód miastu i jest czymś niezrozumiałym, wręcz absurdalnym, że w przypadku takich obiektów jak stadion Mieszka, czy Startu zamiast zmierzać do zmniejszania kosztów ich utrzymania, to lekką ręką albo wydaje się kasę miejską, albo zostawia się hektary zupełnie odłogiem.. Głupota i tyle.

I jeszcze jedno Marcinku ! Z tym Zagłębiem Ruhry to wcale nie jest tak cudnie jak to sie wielu wydaje, Ale to inny temat.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Lis 17, 2010 15:04   

Marcineek napisał/a:
Baseny? Jest w Gnieźnie basen i nie słyszałem żeby był przepełniony.

To Marcin zapraszam na Basen w Gnieźnie. ;)
Marcineek napisał/a:
Knajpki? Ludzie piszemy o Gnieźnie, gdzie na GWIAZDĘ MUZYKI HH przychodzi połowa Lokomotywy. Gdzie młodzież woli wypić Gulmana w bramie przy rynku niż iść do pubu czy na koncert.

Ile masz restauracji na poziomie w Gnieźnie ??
Albo inaczej.Ile kawiarni jest w Gnieźnie.
Marcineek napisał/a:
Weźmy najbliższy przykład. W Poznaniu jest nowy stadion. Utrzymuje się sam czy może wszyscy zachodzą w głowę jak zrobić, by jak najmniej do niego dopłacać?

To co tam jest to bubel w porównaniu do tego z Gelsenkirchen.Sami kibice Lecha tak o nim piszą. Tam jak wiesz zapewne nie wejdzie ani basen ani hala za trybunami. ;)
Zresztą wszystkie w Polsce jakoś rewelacyjnie się nie zapowiadają.Żaden nie ma ani wysuwanej płyty ani zamykanego dachu... Ale to rzeczywiście sfera marzeń jeżeli chodzi o Gniezno. :)
yahu napisał/a:
Antek chciałbyś stadionu na 10 tyś. miejsc... ale jak go zapełnić? Kim? Na żużel nawet ludzie nie chodzą w takiej liczbie, a co dopiero na podwórkową piłkę?

Coś Ty się tak tej piłki uczepił.Czy stadion w Polsce ma służyć tylko piłce ??
No proszę was...
Co do boksu czy hokeja to jeden z wielu przykładów na zapełnienie stadionu. :)
Podobnie jak koncerty itd... Nie bądźmy minimalistami jak nasi radni i prezydent.Albo będziemy się rozwijać jak cały zachód albo będziemy nadal w d...e.
Tak dla przykładu to nowe obiekty buduje się nawet w Stalowej Woli gdzie piłka nigdy wyżej nie była niż 1 liga, a teraz i tam chylą się ku upadkowi. Ale myślą naprzód.Bo za parę lat może być potrzebny taki obiekt.
Stadion to nie tylko obiekt rozgrywek sportowych.
A propos Niemiec jeszcze. Tam już chyba nie ma miasta gdzie by się stadionu nie budowało nowego.I buduje się od 10-15 tysiączników po 30-50 tysięcy.

yahu 

Wysłany: Czw Lis 18, 2010 08:01   

Antek napisał/a:

yahu napisał/a:

Coś Ty się tak tej piłki uczepił.Czy stadion w Polsce ma służyć tylko piłce ??
No proszę was...
Co do boksu czy hokeja to jeden z wielu przykładów na zapełnienie stadionu. :)

No proszę Ciebie... na hokej i boks ludzie nie przyjdą. Ile osób ogląda mecze hokeistów? A przecież stadion jest bardzo fajny, wygodny, ze sztucznym oświetleniem. Uczepiłem się piłki, bo tylko ta dyscyplina może przyciągnąć odpowiednio dużą publikę.

Antek napisał/a:

Podobnie jak koncerty itd... Nie bądźmy minimalistami jak nasi radni i prezydent.Albo będziemy się rozwijać jak cały zachód albo będziemy nadal w d...e.

Rozwijajmy się w kierunku inwestycji najważniejszych dla przeciętnego człowieka, czyli stworzenia miejsc pracy, zwłaszcza dla osób młodych, wykształconych. Jeśli to im zapewnimy, to i na rozrywkę wszyscy będą mieli więcej ochoty (i pieniędzy). W tej chwili wszyscy uciekają z Gniezna, bo tutaj nie ma pracy. Zatrzymajmy ich, a reszta sama się ułoży!

Antek napisał/a:

A propos Niemiec jeszcze. Tam już chyba nie ma miasta gdzie by się stadionu nie budowało nowego.I buduje się od 10-15 tysiączników po 30-50 tysięcy.

Zostawmy już ten kraj w spokoju. To są inne realia.

Sabu 

Wysłany: Czw Lis 18, 2010 10:50   

Antek, nie wiem w jakim ty wymiarze żyjesz. W Gnieźnie są ważniejsze inwestycje. Modernizacja MPK, Budowa dworca, remont dróg dojazdowych. Do tego trzeba pozyskiwać przedsiębiorców żeby w Gnieźnie nie zostali sami emeryci. Tak jak mówiłem wykorzystujmy na razie to co mamy a nie.

Antek napisał/a:

Tak tylko tam najpierw postawiona na rozwój gospodarki a potem na rozrywkę. Żeby nie jechać daleko to przykład Poznania. Przypomnij sobie czy tam najpierw budowano markety i stadiony czy też zakłady produkcyjne i przedsiębiorstwa.

lodolamacz 

Wysłany: Czw Lis 18, 2010 12:24   

Sabu napisał/a:
Antek, nie wiem w jakim ty wymiarze żyjesz. W Gnieźnie są ważniejsze inwestycje.
Zapytam retorycznie! A w jakim świecie żyje Sabu ? A słyszałeś o czymś takim jak partnerstwo publiczno - prywatne? .... Te niemieckie super obiekty właśnie powstały na takiej zasadzie.
Yahu napisał/a:
Zostawmy już ten kraj w spokoju. To są inne realia.
jakie inne realia? Te Zagłębie Ruhry na ktore powoływał sie Marcinek bylo w totalnej rozsypce, było bankrutem, to budowa takich obiektów jak Schalke, czy w Dortmundzie na nowo ożywiła ten region, dając zupełnie nowe możliwości. Więc warto sie dogłębnie temu przyjrzeć, a nie a priori odrzucać.
Sabu napisał/a:
Żeby nie jechać daleko to przykład Poznania. Przypomnij sobie czy tam najpierw budowano markety i stadiony czy też zakłady produkcyjne i przedsiębiorstwa.
J/w. W Ruhry padały huty, padały inne produkcyjne molochy a na ich miejsce stawiano wielofunkcyjne obiekty sportowo-rozrywkowe. T sie nazywa efekt "Bilbao" bo tam, w Bilbao, po raz pierwszy tak zaczęto myśleć i robić
I jesli do Gniezna nie da się sprowadzić produkcji VW, to tym bardziej należy zrobić maksymalnie wszystko, żeby uruchomic przemysł sportowo-rozrywkowo-turystyczny... A taka modernizacja jak to zrobiono na Wrzesińskiej 25, stadion który stoi teraz do wiosny puściutki, czy budowa baraku na Mieszku to nieporozumienie, małostkowość i jest droga do nikąd, bo inni zawsze będą mieli obiekty o lata nowocześniejsze i praktyczniejsze . Gniezno w ten sposób, zawsze będzie na szarym końcu.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Lis 18, 2010 12:57   

Sabu napisał/a:
Antek, nie wiem w jakim ty wymiarze żyjesz. W Gnieźnie są ważniejsze inwestycje.

Na przykład ?? Postawienie kolejnego marketu. ;]
Czy Ty naprawdę wierzysz że to miasto znów będzie przemysłowym miastem ?? Ja nie.
Utrzymywanie takiego obiektu jaki jest na Strumykowej jest totalnie nie opłacalne.Trzeba dokładać doczegoś czego nie można używać cały rok.
Sabu napisał/a:

Tak tylko tam najpierw postawiona na rozwój gospodarki a potem na rozrywkę. Żeby nie jechać daleko to przykład Poznania. Przypomnij sobie czy tam najpierw budowano markety i stadiony czy też zakłady produkcyjne i przedsiębiorstwa.

Prowadzono to równolegle.Jeżeli już z takim czymś wyskakujesz. Zobacz kiedy budowano tam obiekty o takim standardzie jakie teraz powstają w Polsce.
I żeby nie było.We wschodnich Niemczech też powstają obiekty.A to taka biedniejsza część Niemiec.
Tam całe zachodnie Niemcy dopłacają do rozwoju wschodniej części kraju.Więc pitolenie o gospodarce daruj sobie.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Lis 18, 2010 16:40   

Lodołamaczu drogi (Antka pominę bo w dyskusji na żywo mówi troszeczkę inaczej niż tutaj..) powiedz mi PO CO? i DLA KOGO? ten stadion miałby powstać?

Chcemy basenu - wybudujmy porządny basen, taki z prawdziwego zdarzenia, z 5 zjeżdżalniami, saunami, jacuzzi i Bóg wie czym jeszcze. Tego w 10tysięcznika nie wsadzisz a tylko taki basen przyciągnie ludzi z powiatu, województwa czy Polski.
Chcemy boksu, hokeja czy innej koszykówki - wybudujmy halę z prawdziwego zdarzenia! Na 5tys ludzi, z zapleczem gastronomicznym, parkingiem itp. itd.
Chcemy kawiarni - jest masa pustych lokali w centrum. Pisząc puste mam na myśli zarówno pustostany (tu pojawia się pytanie jak wpłynąć na właścicieli by obniżyli czynsze) jak i puste knajpki czy kawiarnie. Najpierw może zapełnijmy te miejsca, stwórzmy "kulturę wyjścia na miasto", a potem bierzmy się za przeganianie tych ludzi na Strumykową (bo tam nowy stadion widzi Antek) czy w inne, oddalone od centrum miejsce.

W Gelserkirchen było dla kogo robić stadion! Dla drużyny która osiągnęła wiele sukcesów i która miała imponującą frekwencję! Dlatego ten i inne stadiony powstały a ich wkład w rozwój regionów jest niezaprzeczalny. Jednak nie zapominajmy że stadion jest w pierwszej kolejności stadionem! Na nim mają się odbywać zawody sportowe przy pełnych trybunach! Dopiero potem są koncerty, kawiarnie, kręgielnie, baseny, sklepy czy inne punkty biurowe/usługowe.
W Gnieźnie dopóki nie będzie zapotrzebowania na stadion dla DRUŻYNY - nie będzie sensu go budować. A że takiego zapotrzebowania na stadion Mieszka nie ma, widać choćby tu - na forum. Na dobrą sprawę, o tak ważnym (wg Was) aspekcie gnieźnieńskiego życia (nie do końca) sportowego, rozmawiają 4 osoby z prawie 2000 zarejestrowanych użytkowników.. To już o czymś świadczy. A jeśli do tego weźmiemy jeszcze pod uwagę ile z tych dyskutujących osób kibicuje Mieszkowi, ile regularnie chodzi na mecze przy ul. Strumykowej - mamy pełny obraz "potrzeby" na nowy stadion Mieszka.

lodolamacz 

Wysłany: Czw Lis 18, 2010 17:09   

Marcinku! Odpowiem krótko... Niewiele zrozumiałeś z moich postów. Jesli Ciebie zadowala postawienie baraku socjalnego, to podziwiam Twoja wizję sportu w tym mieście i naprawdę zupełnie nie widzę sensu dalszej dyskusji, bo poruszasz takie kwestie które raczej wymagałyby wyjaśnienia podstawowych zagadnień rynku w ogóle, bo dzisiaj sport, Marcinku, to też towar który podlega takim samym prawom rynku jak wszystko inne. To tyle i aż tyle ! A że temat nie ten, no to na tym zakończę. Mam nadzieję że kiedyś to zrozumiesz.

Odpowiedz do tematu