Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ruszyła budowa szatni na Strumykowej
Autor Wiadomość
Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Lis 18, 2010 17:20   

lodolamacz napisał/a:
dzisiaj sport, Marcinku, to też towar który podlega takim samym prawom rynku jak wszystko inne

No właśnie. Dlatego nie mogę zrozumieć dlaczego dla garstki osób chcecie budować stadion za kilkadziesiąt (a może raczej kilkaset) milionów złotych.

lodolamacz napisał/a:
Jesli Ciebie zadowala postawienie baraku socjalnego

Gdzie to wyczytałeś? Czy ja napisałem, że barak to spełnienie moich marzeń jeśli chodzi o stadionową infrastrukturę?

Szkoda że w taki sposób uciekasz (ja tak to odbieram) od postawionych przeze mnie pytań. Na żadne nie odpowiedziałeś. Liczyłem na bardziej merytoryczną odpowiedź. Szkoda. Pozdrawiam.

lodolamacz 

Wysłany: Czw Lis 18, 2010 17:44   

Marcineek napisał/a:

Szkoda że w taki sposób uciekasz (ja tak to odbieram) od postawionych przeze mnie pytań. Na żadne nie odpowiedziałeś. Liczyłem na bardziej merytoryczną odpowiedź. Szkoda. Pozdrawiam.
Dobrze odpowiem
Marcineek napisał/a:

No właśnie. Dlatego nie mogę zrozumieć dlaczego dla garstki osób chcecie budować stadion za kilkadziesiąt (a może raczej kilkaset) milionów złotych.
Bo tego rodzaju obiekty wtedy tylko się zapełniają kiedy same sobą prezentuja coś ciekawego, kiedy oferta nie jest monotematyczna, kiedy czas tam spędzony nie znudzi Twojej kobiety, Twoich dzieci i Ciebie. I nawet jeśli grające druzyny to będzie tylko III liga, ale wielorodność ofert obiektu sprawi że ludzie tam pójdą jak do hipermarketu i to nie w ilośći set osób ale tysięcy. A każde nawet pośredniej klasy zawody będą tylko pretekstem żeby tam być, żeby wypic piwo, żeby zaliczyć fryzjera, żeby dzieciak się rozerwał w niewielkim kinie itd. itd. A sportowcy maja godziwe warunki socjalne. Tak pokrótce działają te molochy stadionowe. Nas stać choćby na namiastkę czegoś takiego.
My natomiast ciągle tkwimy w mentalności socjalistycznego projektanta, którego szczytem osiągnięcia projektowego było usypanie mozliwie najwyższego wału ziemnego pełniącego rolę trybun i gdzies z boku baraku z szatniami i kiblami.

Sabu 

Wysłany: Czw Lis 18, 2010 18:35   

Antek napisał/a:

Sabu napisał/a:
Antek, nie wiem w jakim ty wymiarze żyjesz. W Gnieźnie są ważniejsze inwestycje.

Na przykład Postawienie kolejnego marketu.

napisałem: Dworzec, modernizacja MPK, remont dróg dojazdowych. To są ważniejsze inwestycje niż stadion.

lodolamacz napisał/a:
sie nazywa efekt "Bilbao" bo tam, w Bilbao,

Ok róbmy miasto dla turystów. Tylko turystów trzeba czymś przyciągnąć i nie będzie to na pewno stadion na 10tys. No chyba że będzie super oryginalny i nietypowy na skale światową jak np Krytaya Arena

Czym mamy przyciągnąć turystów ? Katedrą, Muzeum?

lodolamacz napisał/a:
My natomiast ciągle tkwimy w mentalności socjalistycznego projektanta, którego szczytem osiągnięcia projektowego było usypanie mozliwie najwyższego wału ziemnego pełniącego rolę trybun i gdzies z boku baraku z szatniami i kiblami.

Na wałach też można zrobić ładny stadion zobacz sobie Fujieda City Stadium. Specjalnie są tak usypane żeby można było przyjść i posiedzieć na trawce.

Jak chcesz przyciągać turystów to nie stadionem których zaraz będzie masa w Polsce i prawie każdy będzie taki sam. Budujemy markety ok ale nie pozwalajmy postawić kolejnego szarego baraku tylko niech to będzie ładny market wtapiający się w otoczenie i pasujący do Gniezna. Przykład Stary Browar który przyciąga turystów z Polski i ze świata. Budujemy dworzec ok ale warto zbudować go tak jak wyglądał przed wojną na pewno dodało by to uroku i turyści się tu zatrzymujący by go pamiętali. A znając życie to jak dojdzie do budowy dworca będzie to niby nowoczesna bryła nijak pasująca do Gniezna i otoczenia. Budujemy fontannę no to zróbmy to z rozmachem jak np w Pradze gdzie na pokazy przychodzi masa ludzi a nie jakieś marmurowe kloce proponowane przez radnych. To na pewno przyciągnie więcej ludzi niż jakiś tam stadion

lodolamacz 

Wysłany: Czw Lis 18, 2010 19:21   

Sabu napisał/a:

lodolamacz napisał/a:
sie nazywa efekt "Bilbao" bo tam, w Bilbao,

Ok róbmy miasto dla turystów.
Ne rozumiesz ! Efekt "Bilbao" to tylko pewne przesłanie którego najważniejszym zadaniem nie jest zdobycie turystów, ale tak jak w miastach byłego zagłębia ruhry znaleźć sposób na najbardziej efektywne wykorzystanie porzuconych obiektów a,przy okazji stworzyć choć część utraconych miejsc pracy, a dopiero w dalszej kolejności jest element turystyki.
Najważniejszym przesłaniem było aby te tysiące m.kw nie leżało odłogiem, ale tętniło życiem i w miarę możliwości na siebie zarabiało, i o to głównie powinno chodzić z Mieszkiem i tak po części powinno być na stadionie Startu... Dzisiaj o tej porze te dwa miejsca w Gnieźnie to pustkowia, niby leżące w centrum miasta, ale zupełnie próżne... Niech mi nikt nie mówi że to normalne! Że tak jest OK!!!

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Lis 18, 2010 20:46   

lodolamacz napisał/a:
Bo tego rodzaju obiekty wtedy tylko się zapełniają kiedy same sobą prezentuja coś ciekawego, kiedy oferta nie jest monotematyczna, kiedy czas tam spędzony nie znudzi Twojej kobiety, Twoich dzieci i Ciebie.

Czy Ty pamiętasz że cały czas rozmawiamy o stadionie? Nie o kolejnym centrum handlowym z kinem, fryzjerem i kafejką? Przyznam, że nie wiem czy Arena of Shalke tętni życiem 24/7. Nie wiem czy zarabia na siebie przez cały rok. Dla mnie jest pewne, że kiedy przychodzi czas wykorzystania tego stadionu w celu do którego został zbudowany (mecz piłkarski) - jest on pełen, żyje i być może(!) wtedy kafejki, sklepy i puby także się zapełniają.

lodolamacz napisał/a:
I nawet jeśli grające druzyny to będzie tylko III liga, ale wielorodność ofert obiektu sprawi że ludzie tam pójdą jak do hipermarketu i to nie w ilośći set osób ale tysięcy.

Nadal przypominam że stadion to stadion. Nigdy nie będzie hipermarketem. Antek byłeś na Old Trafford. Czy poza wycieczkami z całego świata widziałeś tam tysiące ludzi które buszują w sklepach, piją kawę w kawiarenkach i czeszą się u fryzjera?

lodolamacz napisał/a:
A każde nawet pośredniej klasy zawody będą tylko pretekstem żeby tam być, żeby wypic piwo, żeby zaliczyć fryzjera, żeby dzieciak się rozerwał w niewielkim kinie itd. itd.

Idealizujesz Piotrze (mam nadzieję, że mogę się tak do Ciebie zwracać mimo różnicy wieku, choćby tu na forum?). Sam stadion, choćby nie wiem jak zajedwabisty, nie zmieni mentalności ludzi. Nie przyjdą na "byle mecz" bo mogą wypić piwo czy iść do fryzjera, a przynajmniej ja w to nie wierzę.

lodolamacz napisał/a:
Najważniejszym przesłaniem było aby te tysiące m.kw nie leżało odłogiem, ale tętniło życiem i w miarę możliwości na siebie zarabiało, i o to głównie powinno chodzić z Mieszkiem i tak po części powinno być na stadionie Startu... Dzisiaj o tej porze te dwa miejsca w Gnieźnie to pustkowia, niby leżące w centrum miasta, ale zupełnie próżne... Niech mi nikt nie mówi że to normalne! Że tak jest OK!!!

Oczywiście że nie jest OK. Jednak patrząc na stadion Mieszka popatrz na dojazd/dojście do niego. Może (a raczej na pewno) warto najpierw "ożywić" Wenecję? Sprawić, żeby popołudnia i wieczory nie odstraszały od niej a zachęcały. Barem na wyspie, oświetlonymi alejkami, być może monitoringiem (działającym!), jakimiś wypożyczalniami rowerów czy rolek... A dopiero gdy ten obszar będzie "zrewitalizowany" - zabrać się za "ożywienie" Mieszka. Być może do tego czasu coś się w tym klubie zmieni sportowo i organizacyjnie, i będzie warto choćby w niedzielę się wybrać na "Estadio Strumykowa" :)

lodolamacz 

Wysłany: Pią Lis 19, 2010 12:40   

Marcineek napisał/a:
Nigdy nie będzie hipermarketem.
Mylisz się. Tylko wielofunkcyjnośc takich obiektów gwarantuje ich rentowność i pełna publikę.

Marcineek napisał/a:
Może (a raczej na pewno) warto najpierw "ożywić" Wenecję?
Pewnie że tak.. A stadion zostawić odłogiem, a niech mieszkańcy, przyjezdni, studenci CEG omijają to miejsce z daleka.
Marcinku! Albo rewitalizujemy coś kompleksowo, albo po łebkach ! Może nie wiesz, ale cały teren przeznaczony na rekreacje i sport wg. planów zrobionych juz wiele lat temu, rozciąga się od zabudowań byłego folwarku Dziekanki, od ul Dalkoskiej, poprzez stadion no i resztę Wenecji.
Więc poważnie potraktujmy cały plan, a nie tylko jego fragment.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Lis 19, 2010 14:19   

lodolamacz napisał/a:
Tylko wielofunkcyjnośc takich obiektów gwarantuje ich rentowność i pełna publikę.

Tylko poziom sportowy drużyny grającej na takim obiekcie gwarantuje pełną publikę! Żadne zakłady fryzjerskie, supermarkety czy kina tego nie zastąpią! Jeśli nie będzie zainteresowania obszarem sportowym - nie będzie pełnego stadionu. No chyba że od razu nazwiemy to "Centrum Handlowe "Strumykowa"" i niech sport będzie jedynie mało znaczącym dodatkiem...

lodolamacz napisał/a:
Pewnie że tak.. A stadion zostawić odłogiem, a niech mieszkańcy, przyjezdni, studenci CEG omijają to miejsce z daleka.

Znów wkładasz mi w usta twierdzenia z którymi absolutnie się nie utożsamiam. Jeśli znalazłyby się środki i sensowne plany rewitalizacji całości Wenecja+"Estadio"+"górne mieszko" (obok Orlika) - jestem jak najbardziej za. Jednak nadal uważam, że są pilniejsze inwestycje.

Sabu 

Wysłany: Pią Lis 19, 2010 15:47   

lodolamacz napisał/a:
Marcineek napisał/a:
Mylisz się. Tylko wielofunkcyjnośc takich obiektów gwarantuje ich rentowność i pełna publikę.

Yhy tak jasne na stadion Lecha ludzie chodzą żeby robić zakupy. To samo na wszystkich stadionach świata. Na stadionach świata nic się w ciągu tygodnia nie dzieje poza wycieczkami (tylko żeby były wycieczki to trzeba mieć jeszcze historie i markę) i ruchem w biurach. Stadion ożywa tylko w dniu meczu i nie bo są hipermarkety tylko dlatego że jest mecz

Marcineek napisał/a:
Znów wkładasz mi w usta twierdzenia z którymi absolutnie się nie utożsamiam. Jeśli znalazłyby się środki i sensowne plany rewitalizacji całości Wenecja+"Estadio"+"górne mieszko" (obok Orlika) - jestem jak najbardziej za. Jednak nadal uważam, że są pilniejsze inwestycje.

Ożywienie Wenecji jak najbardziej na tak bo teraz tam wieczorem to strach iść. Mi się tam widzi organizowanie takich pokazów jak w Pradze ;) Jednak proponuje najpierw zająć się dworcem i MPK.

lodolamacz 

Wysłany: Pią Lis 19, 2010 16:20   

Sabu napisał/a:
lodolamacz napisał/a:
Marcineek napisał/a:

Yhy tak jasne na stadion Lecha ludzie chodzą żeby robić zakupy.
Czytamy ze zrozumieniem ! Wielofunkcyjność to nie znaczy hipermarket... Ruszyć panowie troszkę wyobraźnią...
I to by było na tyle.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Lis 19, 2010 18:49   

Marcineek napisał/a:
Antek byłeś na Old Trafford. Czy poza wycieczkami z całego świata widziałeś tam tysiące ludzi które buszują w sklepach, piją kawę w kawiarenkach i czeszą się u fryzjera?

Old Trafford to inny stadion Marcin. Ten stadion to historia i wielki klub. :)
Ale patrząc na niego jako na obiekt, to jest to obiekt na obrzeżu miasta.Obiekt gdzie w kawiarni siedzieli ludzie.Manchester United ma tam swoje muzeum.Ale też ma co pokazać w nim. ;)
Nie byłem na City. A szkoda bo miałbym może inne porównanie.Bo stadion City jest w centrum.
Sabu napisał/a:
Yhy tak jasne na stadion Lecha ludzie chodzą żeby robić zakupy.

Stadion Lecha to całkiem inny obiekt.Inne rozmiary itp.Tam jak będzie wykończone zaplecze to zobaczysz tych turystów odwiedzających muzeum klubowe i zwiedzających stadion.Spokojnie.Będą też pewnie kawiarnie i restauracje. ;)
Sabu napisał/a:
Na stadionach świata nic się w ciągu tygodnia nie dzieje poza wycieczkami (tylko żeby były wycieczki to trzeba mieć jeszcze historie i markę) i ruchem w biurach. Stadion ożywa tylko w dniu meczu i nie bo są hipermarkety tylko dlatego że jest mecz

Na ilu takich prawdziwych stadionach byłeś w europie ??
Ile ich widziałeś ??
A skąd wiesz że ludzie w Gnieźnie nie chodziliby na Rugby np ??
Jest drużyna a nie ma obiektu.Obiektu który możnaby dzielić razem z Mieszkiem czy też lekkoatletami. ;)
Sabu napisał/a:
Jednak proponuje najpierw zająć się dworcem i MPK.

MPK to spółka w której niewiele ma do powiedzenia rada miasta. ;)
Dworzec to PKP... Tego nie ruszysz póki PKP nie odda lub odsprzeda gruntu razem z budynkiem. ;] Takie małe OT. ;)

RoSe 
Songoku

Wysłany: Sob Lis 20, 2010 22:22   

Wy tak na poważnie z tym stadionem za x$$$$$$ piszecie ? =] Zdaje sobie sprawę, że na dworze jest coraz zimniej i ciekawiej spędzić dzień przed kompem ale nie wypisujcie bzdur. Póki co modernizowany jest stadion na Wrzesińskiej i to małymi kroczkami a Wy chcecie stadionu porównywalnego z obiektem Schalke ? :glaszcze: Proszę moderatora ( Marcinka bo chyba tylko on tu pozostał przy zdrowych zmysłach ) aby zamknął temat albo przeniósł go do działu humor. :papa:

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Nie Lis 21, 2010 12:10   

Ma ktoś może aktualne zdjęcia z prac na stadionie? :)

lodolamacz 

Wysłany: Nie Lis 21, 2010 12:49   

RoSe napisał/a:
Wy tak na poważnie z tym stadionem za x$$$$$$ piszecie ? =] Zdaje sobie sprawę, że na dworze jest coraz zimniej i ciekawiej spędzić dzień przed kompem ale nie wypisujcie bzdur. Póki co modernizowany jest stadion na Wrzesińskiej i to małymi kroczkami a Wy chcecie stadionu porównywalnego z obiektem Schalke ? :glaszcze: Proszę moderatora ( Marcinka bo chyba tylko on tu pozostał przy zdrowych zmysłach ) aby zamknął temat albo przeniósł go do działu humor. :papa:
1. Czytamy ze zrozumieniem...
2. Podziwiać opanowanie wklejania emotek, szkoda tylko, że w cytowanym komentarzu to największa i w zasadzie jedyna wartość…
3. Polecam jako punkt odniesienia wziąć obiekt Pelikana Niechanowo. Tyż pikny!!!.

RoSe 
Songoku

Wysłany: Nie Lis 21, 2010 13:59   

1. Dzięki za cenne rady.
2. Również dziękuje.

W Pana postach można jedynie wywnioskować, że jest Pan idealistą i marzycielem. W mieście w którym brakuje na wszystko kasy ma powstać obiekt za kilkaset mln ?? Zresztą stadion buduję się dla DRUŻYNY ! Nie dla kina, basenów itp itd. Wydaję mi się, że nie bardzo Pan rozumie słowo STADION. Albo na siłę próbuje Pan udowodnić, że ma rację.

Tylko bez prywatnych wycieczek.Następne skończą się ostrzeżeniem.A teraz wracamy do tematu.

lodolamacz 

Wysłany: Nie Lis 21, 2010 15:27   

RoSe napisał/a:
. Wydaję mi się, że nie bardzo Pan rozumie słowo STADION. .
Ahh! Może ? Natomiast nieco mam pojęcia o ekonomi !
Cytat:
W mieście w którym brakuje na wszystko kasy
Można natomiast ładować kasę nie zadając sobie minimum trudu żeby taki obiekt choć w części na siebie zarabiał. Tak?
Cytat:
ma powstać obiekt za kilkaset mln ??
A skąd ta kwota?

Kiedyś Rafał Kapler, prezes Narodowego Centrum Sportu powiedział:
"Każdy hot dog sprzedany w barze na Stadionie Narodowym będzie oznaczał dla nas zysk."

Teraz zgodnie z rozumowaniem R Kaplera, pozwolę sobie powtórzyć :
RoSe napisał/a:
W mieście w którym brakuje na wszystko kasy
Jak może brakować kasy, skoro stać miasto na ponoszenie 100% wydatków związanych z utrzymaniem 2 stadionów. ? Czyżby jakiś nonsens!

RoSe 
Songoku

Wysłany: Nie Lis 21, 2010 18:38   

Ja jestem jak najbardziej za tym stadionem i nawet niech sam na siebie zarabia ale nadal uważam, że bez odpowiedniego poziomu sportowego taki stadion jest nam kompletnie nie potrzebny.

Ps.
Tylko bez prywatnych wycieczek.Następne skończą się ostrzeżeniem.A teraz wracamy do tematu.

A jaki jest temat ? Bo chyba nie "Stadion Marzeń Estadio Mieszko"

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Nie Lis 21, 2010 19:12   

RoSe napisał/a:
Póki co modernizowany jest stadion na Wrzesińskiej i to małymi kroczkami a Wy chcecie stadionu porównywalnego z obiektem Schalke ? :glaszcze:

No to cofamy się do pierwszej klasy gdzie uczono czytania ze zrozumieniem.
Nikt nie napisał o stadionie porównywalnym z Schalke. Piszemy o tym że ta inwestycja która jest robiona na Strumykowej jest totalnie nieopłacalna. Bo jest zbyt droga a za parę lat i tak trzeba będzie przebudować cały obiekt pewnie. ;)
RoSe napisał/a:
Zresztą stadion buduję się dla DRUŻYNY ! Nie dla kina, basenów itp itd. Wydaję mi się, że nie bardzo Pan rozumie słowo STADION.

A może być na przykład dla dwóch lub trzech drużyn ?? Albo dla wielu innych dyscyplin ??
Nie odpowiadaj.Bo pewnie nie zakumasz o co nam tutaj chodzi.
RoSe napisał/a:
Ja jestem jak najbardziej za tym stadionem i nawet niech sam na siebie zarabia ale nadal uważam, że bez odpowiedniego poziomu sportowego taki stadion jest nam kompletnie nie potrzebny.

Jaki poziom prezentuje Start ??
Uważasz że zasługuje na obiekt taki jaki ma ?? Czy może zasługuje na obiekt w stylu Apatora ale taki na 10 tysięcy ??
Za takie bezsensowne remontowanie obiektów w Gnieźnie dziękuję. ;)
Bezsensowne bo myśli się o tym co jest dziś a nie jakie standardy będą jutro...

yahu 

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 10:09   

Najpierw klub, drużyna, a dopiero później stadion. Taka kolejność jest sensowna, bo kto da gwarancję, że kibice zaczną się interesować daną dyscypliną po budowie stadionu?
W Gnieźnie nie ma dla kogo budować stadionu, nie ma w naszym mieście aż tylu kibiców.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 01:39   

yahu ja mam na myśli obiekt wielofunkcyjny.Czyli zamiast bieżni może być tor żużlowy. ;)
A w środku boisko do piłki np. ;) W ten sposób na przykład obiekt byłby wykorzystywany już przez dwie dyscypliny. ;) A opcji może być więcej przecież. ;)

yahu 

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 08:55   

Antek, naprawdę chcesz mieć tor żużlowy wokół boiska? Naprawdę chcesz oglądać zawody z odległości "100 metrów"? Przecież taki tor musiałby mieć długość około 400m jeśli nie więcej. Naprawdę chcesz oglądać zawody na takim lotnisku jak w Poznaniu choćby?
Super nowoczesny stadion, z rozsuwanym dachem, z wymiennymi płytami jest poza zasięgiem finansowym, ale nie tylko chodzi o pieniądze tylko o brak kibiców.

RoSe 
Songoku

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 15:10   

Antek napisał/a:
No to cofamy się do pierwszej klasy gdzie uczono czytania ze zrozumieniem.
Nikt nie napisał o stadionie porównywalnym z Schalke. Piszemy o tym że ta inwestycja która jest robiona na Strumykowej jest totalnie nieopłacalna. Bo jest zbyt droga a za parę lat i tak trzeba będzie przebudować cały obiekt pewnie. ;)

Rzeczywiście bo stadion, w którym ma się jeszcze mieścić kino, fryzjer, kawiarnia, BASEN + wysuwany dach to pikuś. Taki obiekt mógłby zaliczać się do solidnego europejskiego średniaka w "rankingu stadionów" dlatego uznałem, że chcecie stadionu na miarę Schalke.

Antek napisał/a:
A może być na przykład dla dwóch lub trzech drużyn ?? Albo dla wielu innych dyscyplin ??

Jakich ? Hokej na trawie ? Na mecz hokeistów ile osób chodzi 30 ? Chyba to Ty nadal nie kumasz, że taki stadion na tą chwilę jest nam nie potrzebny.

Antek napisał/a:
Jaki poziom prezentuje Start ??
Uważasz że zasługuje na obiekt taki jaki ma ?? Czy może zasługuje na obiekt w stylu Apatora ale taki na 10 tysięcy ??
Za takie bezsensowne remontowanie obiektów w Gnieźnie dziękuję. ;)
Bezsensowne bo myśli się o tym co jest dziś a nie jakie standardy będą jutro...

Uważam, że Start zasługuję jak najbardziej na taki stadion jaki jest + może oświetlenie. Na meczach Startu przy dobrym rywalu zasiada 8-9 tyś. czyli jak najbardziej takiej publice trzeba zapewnić godne warunki do oglądania widowiska sportowego :)

Antek napisał/a:
.Czyli zamiast bieżni może być tor żużlowy. ;)
A w środku boisko do piłki np. ;)

Dla mnie stadion na Wrzesińskiej 25 to jak świątynia ! Więc żadne przeprowadzki mi nie w głowie !!

lodolamacz 

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 18:55   

RoSe napisał/a:
[

Rzeczywiście bo stadion, w którym ma się jeszcze mieścić kino, fryzjer, kawiarnia, BASEN + wysuwany dach to pikuś. Taki obiekt mógłby zaliczać się do solidnego europejskiego średniaka w "rankingu stadionów" dlatego uznałem, że chcecie stadionu na miarę Schalke.

zapomniałeś jeszcze o lunaparku i cyrku ! Ale i tak ironia marna ...
Coraz bardziej w twoich oczach widzę nie tyle niezrozumienia czytanych postów, ale strach, wielki strach przed czyms ambitniejszym...
Ale co zrobić, wiem, w swym myśleniu nie jesteś sam i dlatego to miasto upada i upada w wielu dziedzinach

Przecież dla wielu nawet ten budowany archaiczny, marny barak jest zbędny na Strumykowej,
Co, starczyło by toi toi? Pozwolę sobie i ja na i ronię, tylko w drugą stronę.

RoSe napisał/a:

Dla mnie stadion na Wrzesińskiej 25 to jak świątynia !
To co zabierasz głos o stadionie "Mieszka" ?... Bo na Wrzesińskiej teraz pusto, głucho i smutno ?.
RoSe napisał/a:
+może oświetlenie
RoSe napisał/a:
W mieście w którym brakuje na wszystko kasy ]

Sabu 

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 19:23   

RoSe napisał/a:
Antek napisał/a:
A może być na przykład dla dwóch lub trzech drużyn Albo dla wielu innych dyscyplin

Jakich ? Hokej na trawie ? Na mecz hokeistów ile osób chodzi 30 ? Chyba to Ty nadal nie kumasz, że taki stadion na tą chwilę jest nam nie potrzebny.

Hokej akurat u nas jest popularny tylko nikt nic nie robi żeby przyciągnąć na niego ludzi. Przykład taki że kiedy kilka lat temu zrobiono jakiś turniej międzynarodowy to ludzi było dużo.

RoSe 
Songoku

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 19:54   

lodolamacz napisał/a:
zapomniałeś jeszcze o lunaparku i cyrku ! Ale i tak ironia marna ...
Coraz bardziej w twoich oczach widzę nie tyle niezrozumienia czytanych postów, ale strach, wielki strach przed czyms ambitniejszym...

To chyba pan ze względu na wiek zapomina co pisze wcześniej więc przypominam.

lodolamacz napisał/a:
I nawet jeśli grające druzyny to będzie tylko III liga, ale wielorodność ofert obiektu sprawi że ludzie tam pójdą jak do hipermarketu i to nie w ilośći set osób ale tysięcy. A każde nawet pośredniej klasy zawody będą tylko pretekstem żeby tam być, żeby wypic piwo, żeby zaliczyć fryzjera, żeby dzieciak się rozerwał w niewielkim kinie itd. itd.

=]

lodolamacz napisał/a:
RoSe napisał/a:

Dla mnie stadion na Wrzesińskiej 25 to jak świątynia !
To co zabierasz głos o stadionie "Mieszka" ?... Bo na Wrzesińskiej teraz pusto, głucho i smutno ?.

Sezon żużlowy Panie lodolamaczu nie trwa cały rok.

lodolamacz napisał/a:
RoSe napisał/a:
+może oświetlenie
RoSe napisał/a:
W mieście w którym brakuje na wszystko kasy ]

Uważa Pan, że nie ma różnicy pomiędzy stopniową modernizacją stadionu a budowaniem obiektu od podstaw ? Nie musi Pan odpowiadać. Zresztą jak już pisałem na Wrzesińska przy dobrym rywalu zawita ok 8 tys. dlatego jest dla kogo modernizować stadion :)

Ps1. Widzę w Pańskich postach brak argumentów a zdania typu " nie umiesz czytać ze zrozumieniem" może Pan sobie w ..... schować.

ps2.
lodolamacz napisał/a:
zapomniałeś
lodolamacz napisał/a:
Coraz bardziej w twoich oczach

Kiedy my przeszliśmy na "ty" ? Ale ok.. Patryk jestem.

lodolamacz 

Wysłany: Sro Lis 24, 2010 16:46   

RoSe napisał/a:

lodolamacz napisał/a:
I nawet jeśli grające druzyny to będzie tylko III liga, ale wielorodność ofert obiektu sprawi że ludzie tam pójdą jak do hipermarketu i to nie w ilośći set osób ale tysięcy. A każde nawet pośredniej klasy zawody będą tylko pretekstem żeby tam być, żeby wypic piwo, żeby zaliczyć fryzjera, żeby dzieciak się rozerwał w niewielkim kinie itd. itd.

Szkoda, że ciągle nie potrafisz odróżnić jedynie pewnej hipotezy , będącej odniesieniem do przykładów najlepszych wzorców europejskich i przyjmujesz to jako absolut, a nie coś co może podlegać weryfikacji, choć jest niewątpliwie, ale też tylko, pokazaniem kierunku do którego należy zmierzać...

RoSe napisał/a:

RoSe napisał/a:

Kiedy my przeszliśmy na "ty" ?
Tego rodzaju uwagi świadczą jedynie o braku pewnej klasy...

Odniesienia do żużla pominę, bo ni jak mają się do tematu modernizacji obiektu "Mieszka"...

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Lis 24, 2010 17:18   

Piotrze a masz może jakiekolwiek informacje o rentowności nowoczesnych stadionów wybudowanych w 80tys. mieście? Wystarczy takie kryterium. Pominę już takie szczegóły jak totalny brak zainteresowania lokalną drużyną..
Jakiekolwiek dane potwierdzające Twoje i Antka wizjonerskie pomysły?

lodolamacz 

Wysłany: Czw Lis 25, 2010 14:31   

Marcineek napisał/a:
Piotrze a masz może jakiekolwiek informacje o rentowności nowoczesnych stadionów wybudowanych w 80tys. mieście? Wystarczy takie kryterium. Pominę już takie szczegóły jak totalny brak zainteresowania lokalną drużyną..
Jakiekolwiek dane potwierdzające Twoje i Antka wizjonerskie pomysły?
Pytanie jest paskudnie trudne. !
Ja, Marcinku, tutaj wielokrotnie nadmieniałem, że istotą problemu jest nie tyle sama rentowność obiektu, ale poszukiwanie rozwiązań minimalizujących koszty jego utrzymania...
Dzisiaj sam fakt, że kikuhektarowy teren nie daje miastu nic, a na dodatek zmusza do ponoszenia niemałych kosztów utrzymania , choć jak sam piszesz- jest totalny brak zainteresowania - i ci którzy mają na to wpływ, w swojej bojaźni nie decydują się na rozwiązania optymalne, powodujące żeby zainteresowanie wzrosło, tylko wręcz prymitywne - jak postawienie baraku- zmusza do zastanowienia...

Gdyby, zaznaczam, hipotetycznie przyjąć że za chwilę ktoś postanowi obiekt Mieszka przystosować do potrzeb lekkoatletycznych, a jest to dużo prawdopodobne, o tym się mówi od wielu lat, to co wówczas? Postawi się kolejny barak na przechowanie tego całego sprzętu.?

Takie obiekty piłkarsko- lekkoatletyczne, o dość nowoczesnym zapleczu i to za rozsądne pieniądze powstały np. w Ostródzie, Łęczycy, czy wskazywanym tutaj już wcześniej Lesznie, które, nie jest jak ktoś pisał, wcale wiele bogatszym miastem od Gniezna - to nieprawda! -a ich piłka jest na poziomie Mieszka. Natomiast mają wielu dobrych lekkoatletów, a sam obiekt przez to jest wykorzystany do granic możliwości, i jest to zdroworozsądkowe rozwiązanie, bo nawet jeśli są koszty, to per saldo są i zyski, bo jest na miejscu gabinet lekarza sportowego, i to nie tak dla picu, ale naprawdę urzęduje, bo jest prosty gabinet odnowy, jest siłownia, bo po tartanowej bieżni może pobiegać zwykły Leszczynianin, i biegają, bo szkoły regularnie korzystają, o młodych adeptach piłki nie muszę wspominać... Więc choćby przez sam fakt że te hektary przez większość część roku nie leżą odłogiem, lecz służą do aktywnego uprawiania sportu, śmiało można nazwać zyskiem.

billywingrove 

Wysłany: Czw Lis 25, 2010 17:30   

Widzę, że temat nieco zszedł z toru ale dla zainteresowanych zdjęcia z budowy, które pojawiły się na wgniezno.pl Link: http://www.wgniezno.pl/in...ieszka&Itemid=5

RoSe 
Songoku

Wysłany: Pią Lis 26, 2010 19:29   

lodolamacz napisał/a:
Szkoda, że ciągle nie potrafisz odróżnić jedynie pewnej hipotezy , będącej odniesieniem do przykładów najlepszych wzorców europejskich i przyjmujesz to jako absolut, a nie coś co może podlegać weryfikacji, choć jest niewątpliwie, ale też tylko, pokazaniem kierunku do którego należy zmierzać...

Mógł Pan wcześniej napisać, że to tylko hipoteza choć uważam, że to wcale nie miała być hipoteza z pańskiej strony.

lodolamacz napisał/a:
Tego rodzaju uwagi świadczą jedynie o braku pewnej klasy...

Dostosowałem się tylko i wyłącznie do Pana poziomu. Zresztą już cytowałem Pana ataki w moim kierunku.

lodolamacz 

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 12:24   

yahu napisał/a:
Najpierw klub, drużyna, a dopiero później stadion. Taka kolejność jest sensowna,
No to w Kołobrzegu robią bez sensu :D (Kotwica gra w tej samej klasie co Mieszko - tak dla niezorientowanych)
http://www.portalsamorzad...zegu,10658.html

Odpowiedz do tematu