Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyniki wyborów w Gnieźnie
Autor Wiadomość
zaiks 
kaszi

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 16:06   

einstein napisał/a:
Pojawiły się wyniki do powiatu WYNIKI POWIAT LINK
Prezydent zostaje ten sam, ale w powiecie coś czuję, że szykuje się zmiana tronu.

Jeśli zaś chodzi o kandydatów do sejmiku, to chyba Gniezno nie ma żadnego przedstawiciela. Pan Prezydent Trepiński daleko w tyle - nawet za niejakim Mateuszem Czerwińskim z Mosiny. Zaskakująco duże poparcie dla tego kandydata w Gnieźnie :D

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 16:22   

Mandaty w RP

za informacjelokalne.pl:

Cytat:
Platforma Obywatelska – 8 mandatów:
- Tomasz Budasz
- Marian Pokładecki
- Dariusz Pilak
- Radosław Sobkowiak
- Włodzimierz Losik
- Krystyna Żok
- Rajmund Gąsiorek
- Ewa Mądra

Sojusz Lewicy Demokratycznej – 7 mandatów:
- Jerzy Imbierowicz
- Zdzisław Kujawa
- Jacek Kowalski
- Marek Szóstak
- Anna Wójcik-Starczewska
- Telesfor Gościniak
- Jan Gorzelańczyk

Prawo i Sprawiedliwość – 5 mandatów:
- Tadeusz Pietrzak
- Marcin Makohoński
- Andrzej Kwapich
- Zbigniew Bręklewicz
- Maciej Łykowski

Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska-Gniezno XXI – 4 mandaty:
- Krzysztof Ostrowski
- Robert Gaweł
- Marek Gotowała
- Emilia Dutka

Polskie Stronnictwo Ludowe – 2 mandaty:
- Stanisław Szczepański
- Rafał Skweres

Stowarzyszenie Wielkopolanie - 1 mandat:
- Krzysztof Dereziński

Przy czym na pewno dwa nazwiska się zmienią. Jacek Kowalski i ktoś z duetu Dereziński/Gotowała.

Brakuje Winiarskiej i członka Krawczyka.

emigrant 

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 16:29   

zaiks napisał/a:
Zaskakująco duże poparcie dla tego kandydata w Gnieźnie

Myślę, że wyborcy kierowali się skojarzeniami ;)
newager napisał/a:

Przepraszam, ale po przeczytaniu tego zdania po prostu padłem :hahaha:

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 16:41   

emigrant napisał/a:
Przepraszam, ale po przeczytaniu tego zdania po prostu padłem
Za skojarzenia odpowiada kojarzący ;]

W mieście zabraknie m.in. Kruczka.

zaiks 
kaszi

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 16:44   

newager napisał/a:
W mieście zabraknie m.in. Kruczka.
I Stacha :jupi: Misiaka Naszego :)

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 16:48   

No cóż... 175 głosów...

Ciekawie wygląda także wynik glosowania w DPS:

http://wybory2010.pkw.gov...3bd4d4ec47.html

lodolamacz 

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 17:09   

Ciekawe też że 27 letni Ł Naczas pociągnął do rady aż z 8 pozycji na liście i słabym wynikiem 69 letnia p. Sajewską Haline.

Ubik 

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 18:44   

emigrant napisał/a:
Zawodnicy z ZG-GXIX - śmiech na sali.

emigrant napisał/a:
newager napisał/a:

Przepraszam, ale po przeczytaniu tego zdania po prostu padłem :hahaha:

Emigrant, co Ciebie tak raduje w słabym wyniku ZG ?

Masz do nich coś osobistego?

emigrant 

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 19:07   

Ubik napisał/a:
co Ciebie tak raduje w słabym wyniku ZG

Po pierwsze, pisałem o ZG-GXXI a nie o ZG. Drugie, jeżeli mamy uściślać to porażka osób, które ostatnie miesiące chodziły z nosem w chmurach myśląc o wyborach jak o swoich pewnych wygranych traktując innych z ugrupowania zwyczajnie lekceważąco, jeśli nie gorzej. Rozwlekać na ten temat się nie będę. Te wybory to porażka tej "koalicji", które za bardzo uwierzyła w swoją siłę demagogii (właściwie grupy osób). Po wynikach widać, że to nie trafia do społeczeństwa, które jak widać woli pierogi. Wylano cement, który wczoraj zamienił się w beton, zwany dalej SLD. To samo się tyczy PiS, tylko, że tych mi aż żal.

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 19:45   

A mogłby ktoś napisać kilka zdań o nowych członkach Rady Miasta? Interesują mnie głównie:
Sławomir Graczyk
Anna Krzymińska
Tadeusz Purol
Monika Twardowska
Andrzej Wdzięczny

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 19:54   

Andrzej napisał/a:
Sławomir Graczyk
Flanelowa koszula w spodniach. Tyle wiem.

A wujek Google nic nie mówi?

problemowy 

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 19:58   

Andrzej napisał/a:
Sławomir Graczyk
Anna Krzymińska
Tadeusz Purol
Monika Twardowska
Andrzej Wdzięczny
A inni? Ktoś pokaże całą listę?

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 20:05   

newager napisał/a:
Tyle wiem.
Mało ;)
newager napisał/a:
A wujek Google nic nie mówi?
No własnie niewiele...
problemowy napisał/a:
A inni? Ktoś pokaże całą listę?

Mówisz - masz:
SLD
- Łukasz Naczas
- Halina Sajewska
- Ryszard Karmoliński
- Henryk Gędek
- Stanisław Dolaciński
- Tadeusz Purol
- Robert Andrzejewski
- Jan Budzyński
PO
- Mierosława Arndt
- Mirosław Skrzypkowski
- Jaromir Dziel
- Michał Glejzer
- Sławomir Graczyk
- Maria Kocoń
- Jerzy Chorn
ZG–GXXI
- Ryszard Niemann
- Bogusława Młodzikowska
- Arkadiusz Masłowski
- Dariusz Igliński
- Anna Krzymińska
PiS
- Monika Twardowska
- Andrzej Wdzięczny
- Beata Tarczyńska

Boratynek 

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 20:07   Wyniki wyborów w Gnieznie

Hades napisał/a:
A ja :glupek2: twierdzę, że wielu ludzi jest po prostu głupich i nie potrafią kierować się w czasie głosowania merytorycznymi argumentami. Ja jestem sekretarzem Rady Osiedla Piekary, zabiegałem o wiele rzeczy, by poprawić warunki na osiedlu. A tu proszę, jakaś dziewczyna, co to wywiesiła tylko plakat dostała więcej głosów do powiatu niż ja. Dyrektor szkoły więcej, a co zrobił dla osiedla?
Jak mieszkańcy przyjdą do mnie z jakimś problemem to pierw niech się udadzą do radnych, których wybrali. Nie będę się podlizywał ludziom, teraz będę ich strofować.
Z Twojego postu można wywnioskować że nie otrzymałeś dostateczną ilość głosów na które tak liczyłeś, i postanowiłeś to wszem i każdemu zakomunikować.Ja proponuje abyś zrezygnował i z tego stanowiska jakie obecnie zajmujesz,bo to co napisałeś na forum to świadczy że jesteś obrażony na brak miejsca przy korytku,a straszenie że jak ktoś do Ciebie przyjdzie to będziesz ich strofować jest co najmniej GŁUPIE!!!!! i nie godne sekretarza rady osiedla.A nazywanie ludzi głupimi jest nie etyczne tym bardziej że z tymi głupkami jak ich określiłeś masz na co dzień do czynienia.Na mój cytat nie musisz odpisywać bo pewnie nic mądrego nie napiszesz.Nie głupi mieszkaniec Piekar,(fajnie że się przyznałeś że się podlizywałeś wezmę to pod uwagę przy następnych wyborach)

lodolamacz 

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 20:15   

newager napisał/a:
Andrzej napisał/a:
Sławomir Graczyk
Flanelowa koszula w spodniach. Tyle wiem.
ZacZynał polityke jak wielu : "Nowe Gniezno" ... Pasjonat jazdy rowerem górskim, tak nawet półprofesjonalnie, trochę też chyba biegal... Tyle wiem .

wuja 

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 21:37   

Boratynek napisał/a:
Hades napisał/a:
A ja :glupek2: twierdzę, że wielu ludzi jest po prostu głupich i nie potrafią kierować się w czasie głosowania merytorycznymi argumentami. Ja jestem sekretarzem Rady Osiedla Piekary, zabiegałem o wiele rzeczy, by poprawić warunki na osiedlu. A tu proszę, jakaś dziewczyna, co to wywiesiła tylko plakat dostała więcej głosów do powiatu niż ja. Dyrektor szkoły więcej, a co zrobił dla osiedla?
Jak mieszkańcy przyjdą do mnie z jakimś problemem to pierw niech się udadzą do radnych, których wybrali. Nie będę się podlizywał ludziom, teraz będę ich strofować.

No, cóż, Marek - tak jak jego guru - obraził się i koniec.

Hades 

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 22:42   

Boratynek napisał/a:
Na mój cytat nie musisz odpisywać bo pewnie nic mądrego nie napiszesz.Nie głupi mieszkaniec Piekar,(fajnie że się przyznałeś że się podlizywałeś wezmę to pod uwagę przy następnych wyborach)

Nigdy się nikomu nie podlizuję. A ty należysz do tych myślących, którzy głosując patrzyli na programy kandydatów, ich osiągnięcia etc, czy masz to nieszczęście należeć do tych, którzy głosują patrząc tylko na barwy partyjne i ładne buzie na plakatach? A może co gorsza wcale nie głosowałeś?
Ja mam rację i wybory to pokazały, ale widzę, że prawda niektórych boli, a niech tam boli.
Mnie dziwi tylko, że niektóre osoby, co nic nie robią dostały więcej głosów niż ja (a nawet pewnie nie wiedzą, jakie są problemy na osiedlu Piekary). Chociaż w mojej komisji to otrzymałem więcej głosów niż niejedna mocna osoba.

Wuja, ja się nie obraziłem. Nie obrażam się, tylko ubolewam nad ludzką głupotą. Na kogo Pan głosował w wyborach prezydenckich jeśli można spytać? Mam nadzieję, że był to wybór w oparciu o program kandydata i jego osiągnięcia, a nie w oparciu o barwy partyjne.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 01:10   

Cytat:

Cytat:
Wuja, ja się nie obraziłem. Nie obrażam się, tylko ubolewam nad ludzką głupotą.

Ależ nie ma tutaj sprzeczności, prawda? Motłoch nie wybrał mnie- no to po mnie choćby potop. Warto zapamiętać, że nie wolno tego pana urażać, bo ma mściwe tendencje. Najlepiej zatem nie narażać na ryzyko wybrania, bo a nuż tam będą kolejne nerwy...

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 07:48   

Hades napisał/a:
Ja mam rację i wybory to pokazały

Bo moja racja jest najmojsza i bardziej mojsza niż twojsza! ;)

wuja 

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 08:27   

Hades napisał/a:
Na kogo Pan głosował w wyborach prezydenckich jeśli można spytać?

Z całą satysfakcją przyznaję, że mój kandydat wygrał te wybory, zaś jego główny konkurent okazał się małym, złośliwym, zakompleksionym człowieczkiem.
Jestem pewny, że wybrany przeze mnie Prezydent będzie rzeczywiście Prezydentem Wszystkich Polaków - nawet tych, którzy na Niego plują i ubliżają Jemu i Jego Małżonce.

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 08:33   

Marcineek napisał/a:
Bo moja racja jest najmojsza i bardziej mojsza niż twojsza!
A moja i tak jest najmojsza ;]

emigrant 

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 09:04   

wuja napisał/a:
jego główny konkurent okazał się małym, złośliwym, zakompleksionym człowieczkiem.

Wuja nie lubi Kaczyńskiego. Nie lubi patrzeć na swoje odbicie lustrzane.

A tymczasem wyników na PKW z powiatu nadal nie ma. Trochę dziwnie, że tyle czasu to zajmuje :hmmm:

yahu 

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 10:16   

No to czekamy na realizację "zwycięskiego" programu wyborczego :)
Jest na tym forum ktokolwiek, kto wierzy w wykonanie choćby w 10% tego planu?
Pytanie nr 2, czysto teoretyczne: czy którykolwiek kontrkandydat pana Kowalskiego potrafiłby coś faktycznie zrobić?

wuja 

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 12:11   

emigrant napisał/a:
Wuja nie lubi Kaczyńskiego

To prawda, bo nie lubię kłamców i oszustów.
emigrant napisał/a:
Nie lubi patrzeć na swoje odbicie lustrzane.

To jest Twoja osobista wycieczka przeciwko mnie, ale biorąc pod uwage Twoją miłość do guru - pomijam milczeniem.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 12:25   

Panowie, mieszkańcy biorący udział w głosowaniu sami, samodzielnie zadecydowali kto ma ich reprezentować w radach i na stanowisku prezydenta miasta Gniezna. Można się z tym wyborem nie zgadzać, bo mamy inne zdanie i inne poglądy. Ale nie trzeba z tego powodu wykonywać wycieczek osobistych i podsycać jakiś niezadowoleń. Wyborcy obdarzyli te, a nie inne osoby zaufaniem. Trzeba uszanować wolę ludu, tak wypada i tak jest uczciwie. Ci rozczarowani mają prawo do kontroli reprezentantów i rozliczania ich z obietnic. Demokracji wciąż się uczymy. Idzie nam coraz lepiej:)

Boratynek 

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 13:00   

Hades napisał/a:
Boratynek napisał/a:
Na mój cytat nie musisz odpisywać bo pewnie nic mądrego nie napiszesz.Nie głupi mieszkaniec Piekar,(fajnie że się przyznałeś że się podlizywałeś wezmę to pod uwagę przy następnych wyborach)

Nigdy się nikomu nie podlizuję. A ty należysz do tych myślących, którzy głosując patrzyli na programy kandydatów, ich osiągnięcia etc, czy masz to nieszczęście należeć do tych, którzy głosują patrząc tylko na barwy partyjne i ładne buzie na plakatach? A może co gorsza wcale nie głosowałeś?
Ja mam rację i wybory to pokazały, ale widzę, że prawda niektórych boli, a niech tam boli.
Mnie dziwi tylko, że niektóre osoby, co nic nie robią dostały więcej głosów niż ja (a nawet pewnie nie wiedzą, jakie są problemy na osiedlu Piekary). Chociaż w mojej komisji to otrzymałem więcej głosów niż niejedna mocna osoba.

Wuja, ja się nie obraziłem. Nie obrażam się, tylko ubolewam nad ludzką głupotą. Na kogo Pan głosował w wyborach prezydenckich jeśli można spytać? Mam nadzieję, że był to wybór w oparciu o program kandydata i jego osiągnięcia, a nie w oparciu o barwy partyjne.
To czy głosowałem to wyłącznie moja osobista sprawa, i to czy brałem pod uwagę barwy partyjne czy też wizerunek na plakatach to też moja sprawa i tylko moja.Kaczyński jak przegrał wybory na prezydenta Polski to też nie mógł się z tym pogodzić,i dlatego tak bardzo mi go przypominasz.mam nadzieję że nie jesteś tak zakompleksiony jak Guru PiS-u A na wyborach byłem, bo tak jak już pisałem w jakimś poście to napisałem wyraznie że sprawy dotyczące naszego miasta nie są mi obojętne.Ja mam tylko nadzieję że doczymasz słowa i będziesz starał się rozliczać tych co tak składali obietnice wyborcze.

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 13:26   

Przepraszam, że przerwę tę jakże pasjonującą i merytoryczną dyskusję. Wyniki wyborów do sejmiku. Jeszcze ciepłe!

http://www.bip.umww.pl/po...5&res_id=909736

I zestawienie z naszego okręgu:

http://www.bip.umww.pl/po...5&res_id=909764

Mamy jednak swojego czlowieka :D

felixd 

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 13:43   

http://demotywatory.pl/2315872

Ciekawe ile takich pojawi się jeszcze.

A przy okazji mam pytanie. Czy Prezydent ma jakieś problemy z nadciśnieniem? Strasznie purpurowy na twarzy zawsze.

Co do wyborów to tak jak pisała Zofia to nasze (mieszkańców) głosy i trzeba uszanować. Ale przy tej okazji stwierdzić muszę, iż widać wyraźnie co działa na wyborców, reklama.
Czekam oczywiście na wasze spostrzeżenia.

Pozdrawiam.

wuja 

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 14:10   

Cytat:
Z całą satysfakcją przyznaję, że mój kandydat wygrał te wybory, zaś jego główny konkurent okazał się małym, złośliwym, zakompleksionym człowieczkiem.

żeby nie było nieporozumień - to dotyczyło wyborów Prezydenta RP.
W Gnieźnie mój kandydat przepadł\, ale na pewno nie był to Dolata.

Hades 

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 14:51   

Boratynek napisał/a:
to czy brałem pod uwagę barwy partyjne czy też wizerunek na plakatach to też moja sprawa i tylko moja.

Tak, ale mam nadzieję, że podszedłeś do kwestii wyborów mądrze i nie brałeś tych rzeczy pod uwagę, co robiło niestety wielu innych.

Boratynek napisał/a:
Ja mam tylko nadzieję że doczymasz słowa i będziesz starał się rozliczać tych co tak składali obietnice wyborcze.

Rozliczać to akurat będę. Co ciekawe jeśli Kowalskie zechce zrealizować jakąś swoją obietnicę, którą zawarł w gazetce, a przyjdzie mi się żalić jakiś wyborca Prezydenta, że nie podobają mu się te działania to tego wyborcę ochrzanię. Skoro głosował na Kowalskiego to dlaczego jest niezadowolony, że Prezydent realizuje swoje obietnice? No jeśli ta osoba mi odpowie, że nie wiedziała nic o takich i owakich planach Prezydenta to też ochrzanię, że nie czytała jego programu. Co innego jeśli Prezydent Kowalski będzie robił coś zupełnie innego niż obiecywał, to też trzeba mieć na uwadze i wypominać. Nie tylko ja jednak powinienem rozliczać obecne władze, ale my wszyscy.

Odpowiedz do tematu