Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Układ po wyborach
Autor Wiadomość
Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Cze 06, 2011 22:41   

elvis napisał/a:
Starczy strona www

Przestań gadać bdury. Kiedy byłeś ostatnio na stronie posła?

elvis 

Wysłany: Pon Cze 06, 2011 23:40   

A po co tam miałem być Diable?
Tam nic dla mnie nie ma.
Jak nie wchodzę to piszę bzdury???? Dziwna logika.

http://www.informacjeloka...ltura&Itemid=20

Bardzo piękny i fascynujący materiał. :ups:
Taki jest układ po wyborach.

[ Dodano: Pią Cze 10, 2011 08:11 ]
Małe uzupełnienie.
Mix dobrze napisaŁ:
http://www.informacjeloka...on-a-polityczny

MARTWI MNIE OBRONA ESTABLISHMENTU LE BONEM.....

BzK
Kiedy siedzę lub stoję w zwartej masie ludzi, jestem częścią tłumu. I w niczym mi to nie uwłacza, bo wciąż mogę być sobą, np. na koncercie rockowym. Ale patrząc na takie zgromadzenie, nazywam je tłumem bez zamiaru lekceważenia kogokolwiek. Proszę zajrzeć do jakiegoś słownika pod hasło "tłum". Albo np. przeczytać Le Bona.

Jak pamiętamy, Le Bon uważał, że tłum charakteryzuje się niskim poziomem intelektualnym, myśli obrazami i przeżywa silne, skrajne, przesadne uczucia. Wobec tego ten, kto chce tłum kontrolować, winien posługiwać się prostymi hasłami i słowami. Jeżeli tylko można, to te słowa i hasła należy starać się przedstawiać w obrazowej postaci. Nie trzeba i nie należy ich uzasadniać w racjonalny sposób, mają one bowiem wywoływać emocje, a uzasadnienia racjonalne mogą u uczestników tłumu wywoływać wątpliwości, co mówiąc współczesnym językiem psychologii społecznej — mogłoby obniżyć wiarygodność osoby oddziałującej na tłum, a tym samym zmniejszyć skuteczność jej oddziaływań. Uzasadnienia racjonalne są niepotrzebne jeszcze i z innego powodu. Hasła czy słowa wiążą się według Le Bona w jakiś sposób z nieświadomością i w niej zaczynają działać niejako autonomicznie. Trzeba również odwoływać się do uczuć tłumu, a ten, kto oddziałuje, winien je podzielać z tłumem lub udawać, że je podziela. Tak więc Le Bon wyraźnie preferuje emocjonalne oddziaływania propagandowe. Owe hasła czy słowa należy zdaniem Le Bona wielokrotnie powtarzać, a dzięki zaraźliwości tłum zostanie przez nie opanowany. Wydaje się, że zwrócenie uwagi na rolę powtarzania haseł dało początek różnego rodzaju poglądom na oddziaływania propagandowe podkreślające wagę powtarzania określonych treści. Poglądy te w skrajnej postaci zawarte są w twierdzeniu, że „wystarczy jakieś kłamstwo powtarzać dostatecznie długo, żeby zostało uznane za prawdę". Można by więc w
jakimś stopniu uznać Le Bona za ojca określonej koncepcji propagandy

http://webcache.googleuse...e=www.google.pl

tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek

Wysłany: Pon Paź 10, 2011 12:41   

tomaszgrzybek napisał/a:

Osobiście mam sentyment do starego garnituru PZPR - SLD

elvis napisał/a:

Sentymenty nie tworzą poltyki.

tomaszgrzybek napisał/a:

apropo - Panowie i Panie z loży klakierów bardziej subtelnie i ostrożnie pokładajcie nadzieje w narybek SLD.

elvis napisał/a:

Oczekuję zmian i mam prawo to wyrażać.

elvis napisał/a:

A myslisz, ze stare sumy i szczupaki są lepsze?
Gniezno ma szanse na posła Naczasa i senatora Tomaszewskiego.

... i co z tym starym wyświechtanym garniturem, nie był sprawdzony, żadnych poprawek nie wymagał.
... po co było robić rewolucję w trudnych czasach dla partii, było robić w balona swoich wiernych wyborców ?

PS
Sentymenty przekładają się na słupki wyborcze, wszyscy o tym wiedzą tylko nie Gregory, jego świta oraz spece od TCP/IP.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Paź 21, 2011 14:19   

PO po sukcesie parlamentarnym poczuła się bardzo pewnie. Zbyt pewnie. Gdyby nie to że nie ma konkurencji...

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Pią Paź 21, 2011 14:41   

Wina PiS- PO to partia, która odwleka zmiany, mało robi, a wygrywa, bo ... nie ma rozsądnej alternatywy.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Paź 21, 2011 15:25   

Kiedyś się ten fart skończy...

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Pią Paź 21, 2011 16:07   

Nic tu z farta nie ma, a z zacietrzewienia pana , który we mgle słyszy strzały...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Paź 21, 2011 16:10   

Przesadzasz i upraszczasz

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Sob Paź 22, 2011 15:15   

Przejaskrawiam? Tak, ale tak to czynią media, w każdą stronę. ;)
Poza tym skądś są potem takie opinie.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Sty 29, 2012 19:35   

Coś się w układzie dzieje. Z bloku Ostrowskiego dezerterują ludzie co albo jest wynikiem presji koalicji, albo też faktu że Krzysztof Ostrowski wszedł na dobre do PiS.

PiS także chyba jakiś kryzys przechodzi. Platforma w Gnieźnie ma się dobrze SLD także zachowuje stabilność. Co dalej?

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 01:32   

ZG ma się stać PiS2, to i migracja, stary- nomen omen- gracz przywrócony, dla mnie błąd taktyczny...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 06:19   

Mówisz o eksperymencie pod nazwą Solidarna Polska? Oj przejadą się na tym...

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 11:07   

Nie, że w zamyśle szefa ZG, pana Ostrowskiego, ma być PiS bis, a może primo? ;) O SP nie wypowiadam się, w Gnieźnie to chyba nadal miraż, chyba...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 12:07   

Zsamot napisał/a:
w zamyśle szefa ZG, pana Ostrowskiego, ma być PiS bis

Myśle że nie. Po prostu nie przewidział tego że jak się zaangazuje w PiS to ZG sie rozsypie

Zsamot napisał/a:
O SP nie wypowiadam się, w Gnieźnie to chyba nadal miraż, chyba...

Miraż to to chyba jest w Polsce. Przykład PJN pokazał... W Gnieźnie to katastrofa :)

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 12:35   

P. Ostrowski sam się wypowiadał, że zdaje sobie sprawę, iż jego jasna, konkretna deklaracja za PiS spowoduje zmiany kadrowe. Pytanie raczej czy konkretne osoby przewidział...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 19:50   

Zsamot napisał/a:
P. Ostrowski sam się wypowiadał, że zdaje sobie sprawę, iż jego jasna, konkretna deklaracja za PiS spowoduje zmiany kadrowe.

Eee chyba inną pamięć mamy :)

Cytat:
Ziemia Gnieźnieńska, której tradycje sięgają już ponad 17 lat, ma do spełnienia nadal dużą rolę na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Zwłaszcza w kontekście światopoglądowego sporu, jaki będzie się toczył pomiędzy partiami - wejście partii Palikota do Sejmu tylko ten spór zaostrzy. Duża część wyborców nie będzie chciała w tym sporze uczestniczyć i dla nich organizacje samorządowe, takie jak Ziemia Gnieźnieńska będą nadal atrakcyjne. Wbrew temu, co powszechnie mówiono, że to jest stowarzyszenie Krzysztofa Ostrowskiego, w Ziemi jest dużo mądrych ludzi, którzy mają swoje zdanie i potrafią je artykułować. Często było to inne zdanie niż moje, także w kwestii Prawa i Sprawiedliwości. U nas są sympatycy jeszcze co najmniej kilku innych partii i ma to pewne walory. Chciałbym nadal być członkiem Ziemi Gnieźnieńskiej.
A przewodniczącym?
Pytanie o przewodniczącego nie jest łatwym pytaniem. Myślę jednak, że przez najbliższe miesiące, czy najbliższy rok nadal będę przewodniczył Ziemi Gnieźnieńskiej. Odbyłem kilka rozmów z zarządem i radnymi Ziemi. Poinformowałem ich, że chcę wstąpić do PiS i oddawałem się do ich dyspozycji. Zdecydowana większości chce, żebym pozostał przewodniczącym. Za rok zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Może być tak, że będzie to trudne do połączenia, wtedy wspólnie zastanowimy się, kto by mógłby pełnić obowiązki przewodniczącego.

http://gniezno.com.pl/wia...ronie_mocy.html

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 11:38   

Racja, ale ja to odczytałem inaczej- czyli nie zrezygnuję z władzy, tylko z ... Was. ;) Taki przekorny jestem.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 11:47   

no tak - ryzyko używania w polityce niejednoznacznych wypowiedzi :D

Odpowiedz do tematu