Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Posiedzenia Komisji Promocji, Kultury i Turystyki
Autor Wiadomość
john_wayne1 
głupota jest nieuleczalna...

Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 20:01   

No! przydałby się! To jak będzie, nie będzie? Jak mi się nie uda dojechać to bym chociaż w samochodzie w necie zobaczył...

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 23:47   

Będzie. Będę się starał.

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Będzie. Będę się starał.

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Będzie. Będę się starał.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 00:03   

No to już jest prawie stream :D

Artur Kuczma 
Angel's Justice

Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 00:06   

Hmmm... Mainstream ;) Ale dobrze, że Łukasz się postara :)

elvis 

Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 10:55   

Jedno słowo Łukasza Naczasa i mainstream zabezpiecza fachowcy z UM.

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 09:26   

Będzie raczej coś na zasadzie małej kamerki i puszczenia przekazu na jednym z bezpłatnych steramów. Mam nadzieję, że to wystarczy dla tych, którzy nie mogą być na miejscu.

Bardzo się cieszę, że udało się zaprosić Panią Magdalenę Florek z Europejskiego Instytutu Marketingu Miejsc. Jej dotychczasowe działania i wykłady na zagranicznych uczelniach dają nadzieję na ciekawą dyskusję.

Ma pojawić się też Prezydent Kowalski. Porosiłem, żeby pojawił się na tak ważnej komisji osobiście. Oczywiście wiceprezydenci też się pojawią. Mam nadzieję, że to dobry początek dyskusji o kierunku promocji Gniezna. Tej dyskusji od dawno brakowało.

ZAPRASZAM - PIĄTEK godz. 14.00 - Scena Miejskiego Ośrodka Kultury.

john_wayne1 

Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 12:03   

Łukasz Naczas napisał/a:
Będzie raczej coś na zasadzie małej kamerki i puszczenia przekazu na jednym z bezpłatnych steramów. Mam nadzieję, że to wystarczy dla tych, którzy nie mogą być na miejscu.[/b]

A po co więcej? To wystarczy i o to nam, forumowiczom chodziło... Obok stream'a, na darmowych serwerach można z powodzeniem uruchomić chat, żeby internauci mogli np. zadawać pytania. (w ten sposób powinny się odbywać wszystkie debaty na poważne tematy)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 17:30   

Z tym ze debaty to debaty a nie komisje. Moze powinna najpierw odbyć się debata a potem komisja?

john_wayne1 

Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 20:29   

Ramzes - ale dobrze wiemy, że na debaty zaproszeni goście (radni, politycy) nie przychodzą! Pamiętna debata na temat kultury w naszym mieście i Pan Skrzypkowski, który nie chciał się na temat kultury wypowiadać (chociaż właśnie kończył przewodniczenie komisji kultury) bo jak to powiedział "dziś jestem tu ze swoimi studentami , w roli obserwatora..." itp. - ŻART JAKIŚ!!

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 20:33   

No tak ale to taka kultura miasta...

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 06:53   

Komisja ma swoje prawa. Najważniejszym z nich jest możliwość składania wniosków do Prezydenta Miasta przez radnych. I jeśli są oni wyczuleni na słuchanie to wtedy wnioski płyną od tych, którzy na komisje przychodzą. To powinien być schemat działania.

Niezależnie od formuły. Przypominam - PIĄTEK godzina 14.00. MOK!

john_wayne1 

Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 09:26   

Łukasz Naczas napisał/a:
I jeśli są oni wyczuleni na słuchanie to wtedy wnioski płyną od tych, którzy na komisje przychodzą.

No to widocznie nie są wyczuleni ;)

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 15:07   

Oj przepraszam, ale na ostatnich komisjach po kilka wniosków. Nawet raz kilkanaście. I część rozwiązuje sprawy które pojawiły się na komisji.

john_wayne1 

Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 23:56   

Łukasz Naczas napisał/a:
Oj przepraszam, ale na ostatnich komisjach po kilka wniosków. Nawet raz kilkanaście. I część rozwiązuje sprawy które pojawiły się na komisji.

Jakie wnioski konkretnie? Na jakim etapie są prace do poszczególnych?

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 18:52   

Kilka wniosków;
1) sprawa wniosku o przeprowadzenie remontu w siedzibie PTTK - zostanie przeprowadzona wizja lokalna i zbadana konieczność przeprowadzenie remontu
2) wniosek o umieszczenie kalendarza wydarzeń na stronie www.gniezno.eu - zrealizowany
3) wniosek o oficjalny profil na Facebooku Gniezna - zrealizowany będzie w ramach projektu "Królewskie Gniezno w sercu Wielkopolski - maj 2011
4) wniosek o realizację uchwały w sprawie Ogrodu Wolności - odpowiedź udzielona - brak prawnej możliwości realizacji uchwały rady miasta Gniezna
5) wniosek o odnowienie elewacji budynku w którym znajduje się Punkt Informacji Turystycznej - sprawa w toku - wymiana pism
6) brak możliwości parkowania autobusów przy Muzeum Początków Państwa Polskiego - odpowiedź nie jest satysfakcjonująca - mowa o parkingu przy katedrze i oznaczeniach kierunku do tego parkingu - będziemy wnosić o zmianę kierowania autobusów i możliwość ich innego zawracania z parkingu przy. Orliku przy Kostrzewskiego

Więcej odpowiedzi nie mam przy sobie. Kilka wniosków w trakcie realizacji.

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 19:47   

Łukasz Naczas napisał/a:
zostanie przeprowadzona wizja lokalna i zbadana konieczność przeprowadzenie remontu
Ciekawe jakie wnioski będą zeń wyciągnięte. Zimą tam wysiedzieć nie można.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 20:05   

newager napisał/a:
Ciekawe jakie wnioski będą zeń wyciągnięte. Zimą tam wysiedzieć nie można.

A kto tam siedzi zimą i po co?

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 21:48   

Choćby ktoś, kto telefony odbiera. Miałem legitymację do podbicia i ni huhu nie mogłem się wstrzelić w okienko 10-12 ;]

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 21:53   

Cóż... Ale nie studencką? :)

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 22:27   

Szkolną ;]

tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek

Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 07:08   

Łukasz Naczas napisał/a:
Bardzo miła informacja. Udało się nam zaprosić Panią Magdalenę Florek z Europejskiego Instytutu Marketingu Miejsc. To bez wątpienia głos na który czekamy. Dzięki uprzejmości Pani Doktor będziemy mieli drugi ciekawy referat wprowadzający.

Oto dane na temat naszego gościa: Magdalena Florek

Ciekawe jak Szanowna Pani doktor postrzega Gniezno w kontekście:

cytat:
Dr Magdalena Florek i dr Karolina Janiszewska z ramienia UEP biorą udział w projekcie "Funkcjonowanie i kierunki rozwoju aglomeracji poznańskiej" i są odpowiedzialne za prace diagnostyczne i koncepcyjne dotyczące marketingu aglomeracji poznańskiej. Projekt powstał z inicjatywy Rady Aglomeracji Poznańskiej we współpracy z czterema poznańskimi uczelniami wyższymi (Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, Politechniką Poznańską, Uniwersytetem Ekonomicznym oraz Uniwersytetem Przyrodnicznym).

źródło:
a tutaj

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 07:58   

Będzie można zapytać i z pewnością usłyszeć odpowiedź. To dowiedzieć tylko, że w temacie przyjedzie do nas ktoś, kto na rzeczy się zna.

tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek

Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 11:19   

Łukasz Naczas napisał/a:
Będzie można zapytać i z pewnością usłyszeć odpowiedź. To dowiedzieć tylko, że w temacie przyjedzie do nas ktoś, kto na rzeczy się zna.

Ups to ja już może odrazu sobie odpowiem na to moje pytanie:

cytat:
Aglomeracja poznańska obejmuje obszar, na którym narodziło się państwo polskie. W Poznaniu, w 968 roku, książę Mieszko I założył pierwsze biskupstwo. W 1253 roku król Polski Przemysł II ustanowił tutaj swoją stolicę oraz nadał miastu prawa miejskie.

Aglomeracja poznańska leży w centrum województwa wielkopolskiego. Obejmuje obszar zurbanizowany wokół Poznania z ośrodkami o wykształconych więziach funkcjonalnych w sferach społecznej, gospodarczej, z rozwiniętą infrastrukturą komunikacyjną. Więzi te ciążą wyraźnie ku stolicy rejonu Poznaniowi. Tworzą ją 23 gminy (Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kaźmierz, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Środa Wlkp., Tarnowo Podgórne) w układzie dwóch pierścieni otaczających miasto centralne. Na jej obszarze, stanowiącym 11% województwa wielkopolskiego, zamieszkuje 1 mln osób, czyli 30% mieszkańców Wielkopolski.

źródło: TU

Już żałuję, że nie będę miał okazji być na spotakaniu ...

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 14:19   http://www.livestream.com/gniezno

Jutro punktualnie o 14.00 uruchomiony zostanie przekaz na żywo. Oto adres:

http://www.livestream.com/gniezno

lodolamacz 

Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 14:41   

tomaszgrzybek napisał/a:
Łukasz Naczas napisał/a:

Ups to ja już może odrazu sobie odpowiem na to moje pytanie:

cytat:
Aglomeracja poznańska obejmuje obszar, na którym narodziło się państwo polskie. W Poznaniu, w 968 roku, książę Mieszko I założył pierwsze biskupstwo. W 1253 roku król Polski Przemysł II ustanowił tutaj swoją stolicę oraz nadał miastu prawa miejskie.

Aglomeracja poznańska leży w centrum województwa wielkopolskiego. Obejmuje obszar zurbanizowany wokół Poznania z ośrodkami o wykształconych więziach funkcjonalnych w sferach społecznej, gospodarczej, z rozwiniętą infrastrukturą komunikacyjną. Więzi te ciążą wyraźnie ku stolicy rejonu Poznaniowi. Tworzą ją 23 gminy (Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kaźmierz, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Środa Wlkp., Tarnowo Podgórne) w układzie dwóch pierścieni otaczających miasto centralne. Na jej obszarze, stanowiącym 11% województwa wielkopolskiego, zamieszkuje 1 mln osób, czyli 30% mieszkańców Wielkopolski.

źródło: TU

Już żałuję, że nie będę miał okazji być na spotakaniu ...

W tej sytuacji najrozsądniej będzie wystąpić do władz Poznania o status miasta partnerskiego :mrgreen:

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 14:51   

Łukasz Naczas napisał/a:
Jutro punktualnie o 14.00 uruchomiony zostanie przekaz na żywo.
Zobaczymy co z tego wyjdzie. Może następnym krokiem powinien być udział mieszkańców via Skype...?

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 12:33   

Jesteśmy po wstępnych testach. Działa, choć z małymi problemami tutaj na miejscu - jednak działa :)

www.livestream.com/gniezno

START 13.50

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 18:50   

Wiem że Łukasz jest z Komisji zadowolony, ja znacznie mniej. Ciekawe kto z deklarujących się uczestniczył w komisji online?

Odpowiedz do tematu