Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjazd kibiców na mecz Wybrzeze Gdańsk vs Start Gniezno
Autor Wiadomość
wojtasl 

Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 17:46   

Ilościowo naprawde super to wypadło ale jakościowo różnie wyzwiska typu GKS ch.... jest i inne wyzwyiska pod adresem gospodadzy były żenujace. Jechaliśmy dopingować swoja druzyne a nie wyzywać przeciwników w takich momentach było mi wstyd no ale cóz mam nadzieje ze kiedyś sie to zmieni na coś pozytywniejszego.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 18:12   

Ja też mam taką nadzieję... ;)

Adigno 
Red Army

Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 21:21   

A ja mam głos zdarty do tej chwili, dla mnie było ok :D

RoSe 
Songoku

Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 10:14   

wojtasl napisał/a:
Ilościowo naprawde super to wypadło ale jakościowo różnie wyzwiska typu GKS ch.... jest i inne wyzwyiska pod adresem gospodadzy były żenujace. Jechaliśmy dopingować swoja druzyne a nie wyzywać przeciwników w takich momentach było mi wstyd no ale cóz mam nadzieje ze kiedyś sie to zmieni na coś pozytywniejszego.

A dla mnie żenujące było to, że spora część kibiców wogóle nie śpiewała. Skoro wygrywamy w faworyzowanym Gdańsku i oni nadal byli cicho to już nie wiem co może na nich podziałać i zachecić do dopingu.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 11:19   

RoSe napisał/a:
nie wiem co może na nich podziałać i zachecić do dopingu.

Nic. Tak samo jak nic nie może podziałać na <cenzura> którzy wolą obejrzeć jadącą polewaczkę niż naciągnąć sektorówkę. Na <cenzura> nie ma rady...

Więcej, wraz ze zdjęciami, już niedługo w relacji...

wojtasl 

Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 17:17   

RoSe napisał/a:

A dla mnie żenujące było to, że spora część kibiców wogóle nie śpiewała. Skoro wygrywamy w faworyzowanym Gdańsku i oni nadal byli cicho to już nie wiem co może na nich podziałać i zachecić do dopingu.

Ja to rozumiem ale mi chodziło o to czy nie można kulturalnie dopingować ? NIe dziwie sie niektórym osobą że w pewnych momentach niekrzyczeli bo ten chamski doping w niektórych momentach mógł zniesmaczyć.

art78 

Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 18:42   

Co do naciągania sektorówki. Mam pewną sugestię. Skoro idzie sektorówka i stoimy pod wiatr to może nie powinno się w tym samym momencie odpalać rac. Głównie z tego powodu wyszło to dziadowsko.

Milek PGN 
Tylko START

Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 20:43   

Mecz udany, chłopacy pokazali na co ich stać :yes: Oby tak do końca ;]
Co do samego wyjazdu to serdeczne podziękowania dla SGIF, niezapomniane przeżycia. Nie zabrakło oczywiście emocji na trasie, ale wole o tym nie wspominać i jak najszybciej zapomnieć... W końcu udało nam się zdążyć na mecz :jupi:
Jeżeli chodzi zaś o wyzwiska rzucane w stronę gospodarzy to cóż można powiedzieć oni tak samo zachowują się u nas :ups: a poza tym to nasi rywale hehe
Ja dopingowałem z całych sił, na całe gardło (do dziś mnie boli i mówię dość cicho :mruga: )
Warto być ze START-em wszędzie!!!
"Czy wygrywasz czy nie
Ja i tak kocham Cię..."

art78 

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 09:35   

Cytat:
Jeżeli chodzi zaś o wyzwiska rzucane w stronę gospodarzy to cóż można powiedzieć oni tak samo zachowują się u nas a poza tym to nasi rywale

Czyli co? Mam rozumieć, że skoro ktoś kto przyjeżdża do nas na stadion i zachowuje się jak prostak, "rzuca mięsem" itd, itp to trzeba tak samo zachowywać sie na stadionie u niego tak? Znaczy taki rewanżyk?

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 10:23   

Milek PGN napisał/a:
oni tak samo zachowują się u nas

Dawno nie widziałem tak zachowujących się, tak "dopingujących" kibiców gości na Wrzesińskiej. Przy niektórych niedzielnych zachowaniach gnieźnian, kibice Wybrzeża przypominali w Gnieźnie ministrantów.
Niektórzy kibice Startu zatrzymali się kibicowsko i mentalnie na początku lat 90tych. Wtedy właśnie bluzgi, napinka, promocje i nawalenie się w podróży było szczytem "kumatości" na osiedlu.

Milek PGN 
Tylko START

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 15:19   

nie zrozumcie mnie źle, ja nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę za takimi wyzwiskami w stronę innego klubu czy kibiców. Jak jedzie się na mecz to dopinguje się swoich a nie rzuca bluzgi, a utkwiło mi w pamięci, że właśnie w sierpniu ubiegłego sezonu kibice z Gdańska się u nas tak zachowywali

adamixx 

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 17:48   

Pozostaje być w dobrej myśli, że z czasem i z wyjazdu na wyjazd będzie coraz "profesjonalniej" ;) a ludzie skumają o co chodzi w dopingowaniu. W następnych wyjazdach mam nadzieje, że cały sektor wyjazdowy będzie bardziej zgrany.

Polajgno 
No Fear

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 18:18   

a ja twierdze że to zależy gdzie się jedzie to tak jak byś oczekiwał że Lech się z legią polubi jak jesteś taki świety to za ksiedza a nie na mecze ludzie różnie wykazują emocje i nienawiśc do niektórych klubów tak było jest i będzie a co do nawalenia się w autobusie to powiem żę każdy robi to co lubi i nie wiem czy jest co komentować chyba żę ktoś ci panie admin narzygał na kolana :ups: : :hahaha:

adamixx 

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 18:34   

Niestety na sektorze byli też tacy co raczej oprócz tekstów typu "GKS k... jest!" nie znali nic innego. Jeszcze ewentualnie zrozumiałbym, gdybyśmy przegrywali i oni zaczęliby pierwsi na nas coś cisnąć... ale tak to na serio buractwo a nie kibicowanie. I wcale nie trzeba być księdzem, żeby w miarę normalnie się zachowywać, bo ideału to nikt nie wymaga!

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 19:39   

Polajgno napisał/a:
co do nawalenia się w autobusie to powiem żę każdy robi to co lubi

Robić "co lubi" to może w domu na kanapie, na działce, ulicy i wszędzie tam, gdzie nie reprezentuje swoim zachowaniem swojego "ukochanego" klubu. Na wyjeździe jest przedstawicielem Startu i Gniezna. To zobowiązuje! Jeśli tego nie rozumiesz to znaczy że jeszcze nie dorosłeś do kibicowania.

wojtasl 

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 20:02   

Polajgno napisał/a:
a co do nawalenia się w autobusie to powiem żę każdy robi to co lubi i nie wiem czy jest co komentować chyba żę ktoś ci panie admin narzygał na kolana :ups: : :hahaha:

brz komentarza :whoeva:

abraxas 

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 20:27   

Marcineek napisał/a:
Na wyjeździe jest przedstawicielem Startu i Gniezna. To zobowiązuje!

Otóż to. Wirażowi pytali, czy "oni tak zawsze" :-(

Nicky 

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 21:43   

abraxas napisał/a:
Marcineek napisał/a:
Na wyjeździe jest przedstawicielem Startu i Gniezna. To zobowiązuje!

Otóż to. Wirażowi pytali, czy "oni tak zawsze" :-(

to proponuje zapytać się wirażowym np z Grudziądza jak zachowaują sie kibice z Gdańska u nich ;]

wojtasl 

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 22:39   

Nicky napisał/a:

to proponuje zapytać się wirażowym np z Grudziądza jak zachowaują sie kibice z Gdańska u nich ;]

A czy my mamy patrzeć na innych czy na siebie? co nas obchodzą kibice innych druzyn ? najważniejszy jest Start i żeby nasi zawodnicy czuli wsparcie od kibiców a nie jakieś obelgi wobec drugiej druzyny.

TOOMI 
SGIF

Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 00:12   

Polajgno napisał/a:
a ja twierdze że to zależy gdzie się jedzie to tak jak byś oczekiwał że Lech się z legią polubi jak jesteś taki świety to za ksiedza a nie na mecze ludzie różnie wykazują emocje i nienawiśc do niektórych klubów tak było jest i będzie a co do nawalenia się w autobusie to powiem żę każdy robi to co lubi i nie wiem czy jest co komentować chyba żę ktoś ci panie admin narzygał na kolana :ups: : :hahaha:

Bluzgi są częstym elementem wielu spotkań i nikt tego nie zmieni, bo ma to czasem swój smaczek w potyczkach poszczególnych drużyn. Jednak gdy klub wygrywa spotkanie na trudnym terenie 3 raz w historii i po 21 latach to jest dla mnie śmieszne jechanie rywalowi a nie dopingowanie własnej drużyny. A skoro normalnym jest dla Ciebie nawalenie się w autokarze to mogę Ci zakomunikować, że nie masz po co się już więcej zgłaszać przy następnych wyjazdach.

Luis 

Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 07:44   

Marcineek, wojtasl, abraxas, TOOMI i reszta wiedzących o co chodzi w dopingowaniu. Czego Wy oczekujecie od ludzi dla których radością jest pojechanie po przeciwnej drużynie, a gdy trzeba wesprzeć swój zespół normalną przyśpiewką to ciężkie jest otwarcie ust, czy podniesienie rąk do klaskania?

Niestety mentalność większości Gnieźnian jest taka, iż pójdą na mecz, krzykną kilka razy Start Gniezno w trakcie spotkania (i to jeszcze jak prowadzimy) i dla nich będzie to ok. Ewentualnie podłączą się przy wrzucie na drużynę gości. Normalnie to siedzą i oglądają, czasem zdarzy się poklaskać... Smutne, ale prawdziwe.

Co do zachowania podczas wyjazdu. Przydałaby się grupa jak na Kolejorzu i pilnowanie przestrzegania zasad wyjazdowych. Oj zdziwiłaby się wiara, oj zdziwiłaby się ;)

TOOMI 
SGIF

Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 12:19   

Wybrzeże Gdańsk - Start Gniezno 37:52 (03.04.2011), relacja:
Kod:
http://www.sgif.pl/news.php?readmore=77

BachaFan 

Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 13:17   

Bardzo fajnie napisane ;) :ok:
Przyjemnie się czytało, no i uśmiech pojawił się na twarzy bo od razu przypomniał się w głowie cały ten wyjazd ;) Mimo wszystko było mega...
Co do "propocji"... następnym razem jak ktoś miałby zamiar się bawić w takie rzeczy to niech odkłada poeniążki ze 2 tygodnie wcześniej to sobie kupi jak człowiek... a nie potem nam problemy stwarza...

Co do dopingu... fakt faktem był dość zauważalny podział na sektorze co dało się zauważyć dość szybko... Trzeba się panowie lepiej dogadać i pójść do przodu z organizacją...
Mam nadzieję, że w niedziele w Gnieźnie doping będzie przynajmniej na takim poziomie jak w Gdańsku... ( dobrze że za marzenia nie karają bo bym dożywocie dostał )

A co do chamskich przyśpiewek... Mimo wszystko nie oszukujmy się, że to nieodzowny element spotkań z niektórymi klubami... tak jak ktoś napisał o meczach Lecha z Ległą...
Nie wydaje mi się, że w takim Grudziądzu czy Rawiczu na meczu z Poznaniem również takie przyśpiewki będą miały miejsce... a Gdańsk to w końcu Gdańsk, co nie zmienia faktu, że faktycznie troszkę to bezsensowne w przypadku gdy nasza drużyna wygrywa...

Swoją drogą mimo, że wulgarna to bardzo mi się spodobała przyśpiewka "Kto stworzył" ;p
Wcześniej jej nie znałem i tak jakoś wpadła w ucho ;p
W drodze powrotnej została fajnie przerobiona na "Kto stworzył szczekające pieski" ;p

krychu90 

Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 14:22   

jak już mówiłem , wyjazd był mimo wszystko pozytywny.
Toomi pięknie napisany tekst :d oddaje wszystko to co się działo na trasie.....

Polajgno tak jak już Toomi powiedział, mam wielką nadzieje że 'z nami' w autobusie już nie pojedziesz, nie potrzeba nam 'spijusów'...

Mecz w Gdańsku był już parę dni temu i teraz przygotowujemy się na inauguracje naszego stadionu, tak więc chyba temat się troszkę wyczerpał.

Polajgno 
No Fear

Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 21:20   

krychu90 napisał/a:

Polajgno tak jak już Toomi powiedział, mam wielką nadzieje że 'z nami' w autobusie już nie pojedziesz, nie potrzeba nam 'spijusów'...
.

jestem ciekaw dlaczego tak sądzisz?? dlatego żę poparłem ludzi którzy się nawalili to niejestem godzien z wami jechać czy może dlatego że ja się nawaliłem?? ja myślałem że jedziemy w tym samym celu dopingować naszych na obcej ziemi i twierdze że wyszło *** i nie przeszkadza mi że się ktoś nawalił wszyscy byli na meczu nikt nie spał w autobusie wszyscy dopingowali tak czy inaczej było zwyciestwo i było to dla nas najlepszym podziękowaniem wiec nie rozumiem co wam leży że ktoś się upił czy krzyczał nie tak jak byście chcieli jeśli nie podoba wam się moja osoba to spoko ja się nie wprosiłem a że mi nie przeszkadza to co was boli to sory nikt nie mówił o jakimś regulaminie ja się bawiłem dobrze aż do teraz jak ktoś mnie ocenia po tym co sądzę a nie po tym co robie

dla mnie był to pierwszy wyjazd i z wami ostatni bo większym przypałem było spóźnienie się na mecz i zatrzymanie przez policje a chwalenie się że z sgif nie ma lipy nie pasuje bo lipy było sporo

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 22:00   

Takiego bełkotu nie ma sensu komentować. Może jakbyś zaczął używać znaków interpunkcyjnych, Wielkich liter i ogólnie trzymał jakiś poziom wypowiedzi... no ale skoro nie przeszkadzają Ci spity i nie rozróżniasz przez pasażerów którego autokaru był przymusowy postój to ja nie mam pytań.

Polajgno napisał/a:
dla mnie był to pierwszy wyjazd i z wami ostatni

Cieszę się, że się rozumiemy.

TOOMI 
SGIF

Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 00:02   

Polajgno napisał/a:
jestem ciekaw dlaczego tak sądzisz?? dlatego żę poparłem ludzi którzy się nawalili to niejestem godzien z wami jechać czy może dlatego że ja się nawaliłem?? ja myślałem że jedziemy w tym samym celu dopingować naszych na obcej ziemi i twierdze że wyszło *** i nie przeszkadza mi że się ktoś nawalił wszyscy byli na meczu nikt nie spał w autobusie wszyscy dopingowali tak czy inaczej było zwyciestwo i było to dla nas najlepszym podziękowaniem wiec nie rozumiem co wam leży że ktoś się upił czy krzyczał nie tak jak byście chcieli jeśli nie podoba wam się moja osoba to spoko ja się nie wprosiłem a że mi nie przeszkadza to co was boli to sory nikt nie mówił o jakimś regulaminie ja się bawiłem dobrze aż do teraz jak ktoś mnie ocenia po tym co sądzę a nie po tym co robie

dla mnie był to pierwszy wyjazd i z wami ostatni bo większym przypałem było spóźnienie się na mecz i zatrzymanie przez policje a chwalenie się że z sgif nie ma lipy nie pasuje bo lipy było sporo

"Nie wprosiłeś się"? Nie, fakt. Zgłosiłeś się jak normalny chętny do wyjazdu, ale jak miałeś jakieś uprzedzenia to nie trzeba było się zgłaszać. A co do twoich dalszych wypocin. Dziwne, że nie zgłaszałeś żadnych zastrzeżeń podczas wyjazdu, a teraz piszesz tu jakieś farmazony. Jeszcze jakby spóźnienie na mecz było spowodowane przez nas :whoeva: I albo bawiłeś się dobrze albo lipy było sporo. Zdecyduj się człowieku. I przy twoim podejściu liczę, że nawet organizatorzy drugiego autobusu nie będą mieli zamiaru Ciebie zabierać. Bo jeżeli chodzi o nas to wszystko jest już jasne i klarowne. Bez odbioru.

Sternal20 

Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 07:49   

Brawo TOMI, Brawo Marcinek. Takiego zachowania nie można tolerować.
Pomimo tego że nie byłem w Gdańsku (zajęcia na WSL) popieram to, aby ktoś
koordynował grupą i "karał odmieńców".
Pozdro widzimy się na Łodzi i razem krzyczymy...

HEJ START

Edddddd 

Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 09:46   

Nie było mnie na wyjeździe - w związku z tym prosiłbym nie przywiązywać wielkiej wagi do tego co napiszę.
Problem picia podczas spotkań sportowych jest dosyć popularny - niestety. Z mojego punktu widzenia, "pilnowanie innych", żeby się nie schlali jest czymś w rodzaju czystego absurdu. Każdy ma prawo decydować o tym, co ze sobą robi. Co istotne, jeden wypije 5 piw i jest ok, drugi 2 i ma "odlot" - w związku z tym jak ten nadzór miałby wyglądać? Kontrolowanie dorosłego człowieka jest z lekka dziwne, w moim odczuciu, ale...

W głowie mi się nie mieści (a łeb mam nie od parady ;) ), jak można kraść na stacji benzynowej piwa?! Jak można narażać całą grupę swoją głupotą? W konsekwencji autobus został zatrzymany, a Wy ledwo ledwo zdążyliście na stadion - co śmiało można nazwać lipą, przez duże eL.

Teraz pojawią się pytanie - dopuścić się absurdalnej (w moim odczuciu) kontroli, czy zaufać kibicom, że nie zrobią trzody w stanie wskazującym na spożycie?!
Kiedyś, bez zmrużenia oka, optowałbym za 2 możliwością. Teraz...
Teraz zwyczajnie w świecie nie wiem. Człowiek się stara, poświęca swój czas, swoje nerwy, chce być odpowiedzialny za grupę, chce by wyjazd był udany. Jak tu nie pozwolić wypić piwka dla towarzystwa? Przecież ma być super atmosfera! Nie pozwolisz - źle, bo kim Ty jesteś żeby zakazywać mi pić piwa?! Pozwolisz - jeszcze gorzej!

Niestety, na końcu i tak Cię w d*pę kopną w ramach podziękowania - jedni lub drudzy.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 11:02   

Edddddd:

Sprawa jest BANALNIE prosta. Konsekwentna selekcja osób zapisujących się na autokar. Nawalisz się, zrobisz przypał - w najlepszym wypadku odpoczywasz przez 1-3 wyjazdy. W najgorszym masz zabrane barwy i wylot z autobusu w dowolnym miejscu (tego na szczęście jeszcze nie praktykowaliśmy) i "dożywotniego" bana na środki transportu organizowane przez SGIF (tutaj kilka osób już na liście widnieje).

Kogo bierze do autokaru inny organizator, w sumie nie moja sprawa i interes. Jednak od przyszłego wyjazdu przewoźnik będzie miał od nas ultimatum. Albo, jeśli bierze inny autokar kibiców to jedziemy "na dwie grupy", albo my wybieramy innego przewoźnika. Nie dopuścimy do takiej sytuacji jaka miała miejsce w niedzielę, że za winy kilku <cenzura> z drugiego autobusu odpowiadamy wszyscy.

Co do kontroli alkoholowej - uważam, że każdy ma swój rozum i sam powinien wiedzieć czy może bez uszczerbku na wizerunku wypić 5 czy 2 piwa. Jego prywatna sprawa, jednak odpowiedzialność za swoje czyny ponieść musi. Nie potrafisz się zachować - nie jedziesz następnym razem. Proste i logiczne.

Co do ostatniego zdania. Jeśli "w d*pę kopną" nas spitusy i przypałowcy - Alleluja! Nie zależy nam na ich zdaniu i obecności w organizowanych przez nas autobusach. Normalni nie kopną, bo albo nie zachowują się przypałowo, albo po wyskoku zrozumieją sprawę, odczekają kilka wyjazdów przerwy i wrócą.

Na koniec powiem Wam wszystkim tak. Toomi czy ja NIE MUSIMY nic organizować. Żadnego busa czy autokaru. Naprawdę możemy pojechać sobie na wyjazd samochodem czy wynająć busika dla kilkunastu znanych od lat znajomych. To, że nam się chce jest tylko i wyłącznie dla WAS i STARTU. Jeśli nie potraficie tego uszanować to nie robicie na złość nam, tylko innym kibicom i zawodnikom którzy nie raz podkreślali jak ważne dla nich jest poczucie, że nawet w takim Tarnowie czy Rzeszowie mają dla kogo jechać.

Odpowiedz do tematu