Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Łukasz Naczas - spec od internetu?
Autor Wiadomość
bakol 
hm.

Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 22:07   Łukasz Naczas - spec od internetu?

Na stronce www.naczas.pl, wśród aktualności zaszczytne miejsce zajmuje tekst GW (oto link http://www.naczas.pl/aktualnosci.php)

A tu krytyczny (w sensie gość trochę się na tym zna) wpis na znanym (i przeze mnie uwielbianym) blogu Orlińskiego:

http://wo.blox.pl/2011/04...e-surfowac.html

ja nawet Łukasza lubię, ale trochę boli wciskanie ludziom kitu, że jest się mega specem...

spokojny 

Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 23:05   

Pierwszy link nie działa.
Strona ŁN jest żenująca na wielu poziomach. Powinni ją pokazywać studentom różnych marketingów i pochodnych, na zajęciach pt. "Nigdy w życiu tak nie róbcie".

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 21:14   

Służę linkiem bezpośrednim http://wyborcza.pl/1,7684...m_Grzesiek.html (poprzedni, jakby ktoś uważał i znał się na sieci, był dodatkowo zaopatrzony w nawias - stąd brak jego działania).

Blog Orlińskiego to wynaturzenie niespełnionego w mojej opinii zwolennika liberalizmu w czystej postaci. Nienawidzi Napieralskiego i SLD. Trudno zatem, aby pisał coś pozytywnego.

Dorzucam zatem kilka innych rzeczy z Wyborczej:
http://info.wyborcza.pl/t...%81ukasz+Naczas

Internet ma to do siebie, że można pisać dużo, często rzeczy, które mijają się z prawdą. Nie obrażam się na to, doceniam wolność słowa i robię swoje. Kampania prezydencka i samorządowa w sieci to rzeczy za które odpowiadałem. Jak pokazują wyniki SLD wśród Internatów od czasu mojego działania w Centrum Medialnym SLD znacznie się poprawiły i od 4 miejsca powędrowaliśmy na miejsce 2 za PO. To dla mnie miarodajny wynik.

PS: Do spokojnego :) Tak strona była pokazywana na kilku Uniwerkach jako przykład dobrej kampanii w sieci. Widać wykładowcy m.in. UAM się mylą :)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 22:19   

Łukasz Naczas napisał/a:
Widać wykładowcy m.in. UAM się mylą

Ostatnio bardzo często :)

spokojny 

Wysłany: Nie Maj 01, 2011 13:48   

Łukasz Naczas napisał/a:
Blog Orlińskiego to wynaturzenie niespełnionego w mojej opinii zwolennika liberalizmu w czystej postaci. Nienawidzi Napieralskiego i SLD. Trudno zatem, aby pisał coś pozytywnego.

Dlaczego brzydko kłamiesz? Albo: wypowiadasz się o nim, choć nie masz pojęcia. Albo: czytałeś i nie zrozumiałeś co czytasz.

Łukasz Naczas napisał/a:
PS: Do spokojnego Tak strona była pokazywana na kilku Uniwerkach jako przykład dobrej kampanii w sieci. Widać wykładowcy m.in. UAM się mylą

Nie takie rzeczy dzieją się na polskich uniwersytetach.
Banalne błędy ortograficzne na stronie gościa, który odpowiada za wizerunek w sieci? Trochę creepy.
A są tam gorsze rzeczy.

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Nie Maj 01, 2011 17:17   

Fakt jest faktem, nie kłamstwem. Jeśli jest kłamstwo to grunt to napisać "jakie". Warto wymienić.

Cytat:
A są tam gorsze rzeczy

Jakie? Również warto wymienić. Gołosłowność nie jest w modzie.[/quote]

tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek

Wysłany: Nie Maj 01, 2011 17:26   

Łukasz Naczas napisał/a:

Jakie? Również warto wymienić. Gołosłowność nie jest w modzie.
[/quote]

Narcyzm.

Zagadka dla przedszkolaka, ile Jaś naliczy Naczasów?
[...] ale, czy to jest akurat "to gorsze" ...

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Nie Maj 01, 2011 17:33   

Taki był zamiar i zabieg. Zwielokrotnienie postaci. Nie będę tłumaczył dlaczego taki zabieg się stosuje. Wystarczy pomyśleć logicznie - podpowiem, nie jest to narcyzm :)

elvis 

Wysłany: Nie Maj 01, 2011 19:48   

A nie ma trochę zawiści ? Łukasz Naczas odniósł sukces.

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Nie Maj 01, 2011 20:04   

Cytat:
A nie ma trochę zawiści ? Łukasz Naczas odniósł sukces.

Elvisie do sukcesu jeszcze daleko. Osiąga się etapy pozytywnie ocenione lub nie. Dla mnie dwie ostatnie kampanie były bardzo udane i ocenione przez specjalistów jako bardzo dobre. Trudno powiedzieć kiedy człowiek osiąga sukces. Dla mnie sukces jest jeszcze daleko - trudno mi na razie określić gdzie. Bo sukcesem można było traktować zostanie ranym w wieku 19 lat. Sukcesem może być dla kogoś innego zaliczenie egzaminu na prawo jazdy. Inny będzie uważać za sukces napisanie komentarza w sieci. Może Sejm? Może PE? Może coś innego w działalności politycznej? A może realizacja lewicowego programu?

Co do zawiści - zawsze jest i będzie. Przyzwyczaiłem się do tego i staram się nie zwracać uwagi na zaczepki, natomiast staram się też wyciągać z każdej uwagi jakiś wniosek i go analizować. To wzmacnia, za co dziękuję wszystkim wrogom i przeciwnikom :)

elvis 

Wysłany: Nie Maj 01, 2011 21:03   

Łukasz. Naczas odniósł sukces. Był w TVN i GW. Może być blisko wicepremiera Napieralskiego.
Dzięki temu Gniezno może dużo zyskać.
Zobacz\cie efekty. Naczas idealnie wychodzi na przeciw elektoratowi .....

problemowy 

Wysłany: Nie Maj 01, 2011 22:18   

elvis napisał/a:
wicepremiera Napieralskiego.
od kiedy Napieralski jest wice?

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Pon Maj 02, 2011 08:36   

To wizja szklanej kuli Elvisa. ;)

spokojny 

Wysłany: Wto Maj 03, 2011 14:02   

Łukasz Naczas napisał/a:
Fakt jest faktem, nie kłamstwem. Jeśli jest kłamstwo to grunt to napisać "jakie". Warto wymienić.

Kłamstwo jest kłamstwem, a nie faktem.
Nie rozmawiaj ze mną jak polityk z politykiem.
Dlaczego blog Orlińskiego jest wynaturzeniem? Dlaczego twierdzisz, że nienawidzi sld i Grzegorza?

Oraz: Jest liberałem? srsly? W przeciwieństwie do was, lewaków?

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Wto Maj 03, 2011 15:00   

Znów nie potrafisz zrozumieć. To nie jest kłamstwo tylko twoje niezrozumienie. Twierdzę, że ów gość jest liberałem. Tak, w przeciwieństwie do nas lewaków. Stąd jest zupełnie nieobiektywny. Pała nieskrępowaną nienawiścią do lewicy i tyle. Tak twierdzę na podstawie przeglądanych tekstów. Fakt nie kłamstwo.

Nie muszę rozmawiać z Tobą wcale, a jednak to czynie. Styl pozostaw mojej osobie, ocenę swojej. Nie rozkazuj, chyba że sobie.

Widzisz spokojny. Nie wskazałeś owych błędów, gorszych rzeczy. Stąd odpowiedź na pytanie: jak z Tobą poważnie dyskutować? Zero konkretów to Twoje hasło czy maksyma życiowa?

lodolamacz 

Wysłany: Wto Maj 03, 2011 15:28   

Łukasz Naczas napisał/a:
. Tak, w przeciwieństwie do nas lewaków.
:hahaha:
W Was jest tyle lewactwa, co we mnie monarchii !

spokojny 

Wysłany: Wto Maj 03, 2011 16:30   

Łukasz Naczas napisał/a:
Twierdzę, że ów gość jest liberałem. Tak, w przeciwieństwie do nas lewaków. Stąd jest zupełnie nieobiektywny. Pała nieskrępowaną nienawiścią do lewicy i tyle. Tak twierdzę na podstawie przeglądanych tekstów. Fakt nie kłamstwo.

Ten gość jest o dwie skale na lewo od was. Stąd twierdzę, że a) kłamiesz, żeby móc sięgnąć do Arsenału Argumentów Polskiego Polityka (TM): "ja jestem taki lewicowy, liberał mnie bije!!!" (możesz jeszcze "to prowokacja", "to mowa nienawiści", "to atak polityczny", inne) b) jeśli coś jednak czytałeś i takie są twoje wnioski, to facepalm.jpg.

I dlaczego piszesz "jest wynaturzeniem"? Blog WO został wybranym przez miesięcznik Press najlepszym blogiem dziennikarskim roku 2010 (wcześniej 2007). Wydajesz na jego temat tak kategoryczny osąd, uzasadnij. Fakultatywnie możesz też odpowiedzieć merytorycznie, na krytykę zawartą w notce podlinkowanej przez bąkola, najlepiej bez sięgania do AAPP.

Łukasz Naczas napisał/a:
Może Sejm? Może PE? Może coś innego w działalności politycznej? A może realizacja lewicowego programu?

Miło, że przyznajesz, iż realizacja lewicowego programu to jakaś mglista przyszłość i alternatywa dla posłowania.

Łukasz Naczas napisał/a:
Nie wskazałeś owych błędów, gorszych rzeczy.

Haha, za darmo? Żebyś se poprawił? Haha.

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Wto Maj 03, 2011 16:56   

Skala na lewo jest w Polsce pojęciem subiektywnym. Raczej wynaturzeniem na lewo od prawa - jak wypada, tak pisze. Jak chce, tam ma. Ten sam miesięcznik, na który się powołujesz daje oceny kampanii, której byłem współautorem jako najlepszej z tych, które były w sieci. To nie znaczy, że są nieomylni. Blog słaby, pisany łamaną polszczyzną, bełkot nowomowy - to moja ocena. Odbiór, nie uzasadnienie.

Ponownie nie wykazałeś gorszych rzeczy na mojej www, stąd rzucanie słów na wiatr jest widzę u Ciebie w modzie. Pisze się, "żebyś sobie poprawił". "Se" to możesz ewentualnie odpocząć od klawiatury. Nie zamierzam bowiem podejmować polemiki z Tobą już więcej. Jak to mówią "BAN".

spokojny 

Wysłany: Wto Maj 03, 2011 17:55   

Łukasz Naczas napisał/a:
Skala na lewo jest w Polsce pojęciem subiektywnym. Raczej wynaturzeniem na lewo od prawa - jak wypada, tak pisze. Jak chce, tam ma. Ten sam miesięcznik, na który się powołujesz daje oceny kampanii, której byłem współautorem jako najlepszej z tych, które były w sieci.

Po jakiemu to jest? Teraz widzimy na czym polega twój problem: czytanie i pisanie po polsku. Dlatego nie zrozumiałeś nic z bloga WO.

Podpowiem ci jak interpretować pochwałę Pressa: jedna z najlepszych kampanii internetowych, wśród partii quasi-lewicy, których przewodniczący ma na imię Grzegorz i lubi surfować.

Łukasz Naczas napisał/a:
Blog słaby, pisany łamaną polszczyzną, bełkot nowomowy - to moja ocena.

Przeczytaj jeszcze raz, trzy pierwsze zdania swojego wpisu i zastanów się, czy masz moralne prawo krytykować kogokolwiek za sprawność językową.

Łukasz Naczas napisał/a:
Nie zamierzam bowiem podejmować polemiki z Tobą już więcej.

Wcale mnie to nie dziwi, nie masz żadnych argumentów, więc uciekasz.

Przypominam również, że cały czas możesz merytorycznie odpowiedzieć na wpis (czytaj: krytykę z linkowanej notki) bąkola. Nie musisz tylko mi (skoro się obraziłeś), możesz reszcie forowiczów.

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Wto Maj 03, 2011 18:01   

Jak wyżej dwa. BAN

spokojny 

Wysłany: Wto Maj 03, 2011 18:16   

Łukasz Naczas napisał/a:
Jak wyżej dwa. BAN

Aha, skoro okazałeś się niekonsekwentny i jednak się odzywasz, po raz drugi przypominam o możliwość merytorycznej odpowiedzi na wpis bąkola.

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Wto Maj 03, 2011 19:44   

Marytorycznie na wpis bakola:

Nie ja napisałem o sobie: specjalista. Tym się zajmuję w partii i z tym jestem kojarzony wśród dziennikarzy w Warszawie. W partii również odpowiadam za sieć i przekaz tworzony w sieci. Kilkukrotnie takie opinie pojawiały się w środkach masowego przekazu, że jestem specjalistą SLD od internetu. Zatem nie jest do "wciskanie kitu". Na podstawie wpisu WO nie można tego podważać. W sieci jest sporo wpisów za i przeciw mojej pracy. Gdybym się miał na nich opierać, to nie robiłbym nic. Dla mnie wyznacznikiem są kolejne wyniki wyborów i sprawy, które "odpalam" jako człowiek odpowiedzialny za PR i sieć. Także ich obecność w środkach masowego przekazu - za to jestem rozliczany i oceniany.

Dwa lata temu odpowiadałem za zmianę stroy sld.org.pl - był to krok milowy, a nikt nie chciał się podjąć implementacji kontentu do nowej szaty. Dwa lata temu poparcie w sieci dla SLD były o około 3-4 % mniejsze niż w realnych sondażach. Mieliśmy wtedy 4 miejsce w sieci po UPR. Po dwóch latach zmieniliśmy sieć, uruchomiliśmy pierwszą i jedynie działającą na zakładanym poziomie telewizję partyjną w sieci. Odpaliliśmy wiele akcji internetowych, wiele działań PR także wypaliło. I po tych dwóch latach jest tak: mamy 2 miejsce w sieci! mamy około 3-4% więcej niż w sondażach krajowych i w wielu sprawach udało się nam dotrzeć do społeczności sieci. To tyle podsumowania. Orliński nie jest żadną wyrocznią ani też specem w tej tematyce. O ile się orientuje pisze on często o kulturze masowej, a nie o zabiegach PR. Zresztą choć szanuję publicystykę, to zamiast pisania i oceniania wolę działać.

jackthenipper 
Jack the nipper

Wysłany: Wto Cze 28, 2011 21:54   

Artykuł z Gazeta.pl

15 tys. fanów? Śmieszne!

44 

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 21:27   

GW napisał/a:
mówił Paweł Naczas odpowiedzialny za działania SLD w internecie.

Eee... To nie o naszego lokalnego Naczasa chodzi ;)

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 23:36   

Jak widać, można przez cały artykuł pisać poprawnie, a raz się pomylić :) To znaczy, że jeszcze muszę popracować :)

elvis 

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 21:39   

Jesteście drobiazgowi. Naczas to najbardziej znany polityk z Gniezna w Warszawie.......
Już fakt , ze jest jedynką to potwierdza.

44 

Wysłany: Pią Lip 01, 2011 16:35   

Nie wiem czy jest tak jak mówisz, ale to oczywiście możliwe. Z tym "Pawłem" to żart oczywiście - zdziwiłem się, że GW sobie na takie błędy pozwala.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Lip 02, 2011 10:10   

elvis napisał/a:
Już fakt , ze jest jedynką to potwierdza.

elvis, jeszcze nie jest

elvis 

Wysłany: Pon Lip 04, 2011 10:11   

Ale będzie.
Naczas ma szersza perspektywę po USA i Chinach. Prawda jest ze bardziej siedzi w internecie jak jego koledzy z sld, niektórzy podobno sami emaili nie odbieraja

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Lip 04, 2011 17:10   

Politycy w ogóle w necie nie istnieją. Najgorszy chyba pod tym względem jest PiS choć doradcy sugerują im ekspansję w tym zakresie. No i tyle ze sugerują. W innych patiach też wcale lepiej. Zobaczcie choćby obecność lokalnych polityków w necie. Masakra. Łukasza Naczasa jeszcze długo nikt przegoni.

Odpowiedz do tematu