Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zadyma w Skorzęcinie
Autor Wiadomość
Przemek B 

Wysłany: Czw Maj 05, 2011 00:16   Zadyma w Skorzęcinie

http://www.informacjeloka...nalne&Itemid=21

Ciekawe kiedy pewne osoby zrozumieją że likwidacja posterunku Policji w Skorzęcinie była strzałem w kolano?
Ciekawe kiedy władze Witkowa zrozumieją że kilku ochroniarzy na cały ośrodek to "trochę" mało??
Czy muszą paść trupy żeby ktoś się za to zabrał??

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Czw Maj 05, 2011 00:34   

Żaden ochroniarz nie będzie za marne grosze walczył i narażał zdrowia.

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Czw Maj 05, 2011 01:27   

Swego czasu (jakoś w 2004-2005 - w każdym razie w liceum byłem) dorabiałem sobie za barem. To, co się działo ok. 2-3 w nocy można porównać tylko do burd wszczynanych na stadionach przez kibol... wiernych i oddanych miłośników klubów piłkarskich, znaczy się. *** lali się szkanymi butelkami po mordach, skakali po maskach samochodów, wyrywali płoty, śmietniki itp. Mimo, że upłynęło już trochę lat, to widok łysej pały rzuconej ma maskę policyjnego poldka utkwił mi w pamięci. Mało tego. Policjanci poczekali, aż klient się otrząsnął, spadł z samochodu i... pojechali. Zajęła się nim dopiero ochrona. Zabrali go za szmaty w ciemny kąt i spałowali. Powód takiego działania? Policjant musiałby sporządzić raport. Działania ochrony zaś "nikt nie widział". Jakaś prewencja była, policjanci mieli spokojne wieczory i wszyscy byli zadowoleni. Nota bene panowie ci też ze Źródełka się wyczołgiwali :ups:

Frank Black 

Wysłany: Czw Maj 05, 2011 09:50   

imprezy w Skorzęcinie, nie dziękuje postoje :) chyba właśnie, że ze swoją ekipą w razie czego. Tam można jechać za dnia wykąpać się, coś zjeść i do chaty... przecież to już od kilku lat stał się przybytek wszelkiej maści chołoty co jadą tylko się prać i spinać na deptaku.
Wole jechać nad morze, wyjdzie znacznie taniej i z większą kulturą, której w Skorzęcinie od lat brakuje...

2-3 policjantów w budzie nic nie zmieni, tam powinna być znacznie większa ekipa funkcjonariuszy i o wiele lepszy monitoring całego ośrodka aby w razie czego łatwiej można było zidentyfikować bandziorów.

czy ktoś z forumowiczów był w czasie tej zadymy w tym lokalu?

tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek

Wysłany: Czw Maj 05, 2011 12:11   

newager napisał/a:
Powód takiego działania? Policjant musiałby sporządzić raport. Działania ochrony zaś "nikt nie widział". Jakaś prewencja była, policjanci mieli spokojne wieczory i wszyscy byli zadowoleni.

Nie chciałbym uogólniać, ale w zasadzie jest to praktyka. Koleżanka - barmanka - opowiadała zasadę działania ochrony: od 22:00 do 6:00 kop w d..pę, od 6:00 do 22:00 za szmaty i na komendę.

I ciekawostka :) jak są złożone pary ochroniarzy ( m.in. gupy interwencyjne) :) zazwyczaj jeden smukły - szybki, drógi wielki do przechodzenia przez ściany :) .

Przemek B 

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 13:35   

Zsamot napisał/a:
Żaden ochroniarz nie będzie za marne grosze walczył i narażał zdrowia.

Nieistotne jest za ile kasy "stoisz". Jeśli zdecydowałeś się to robić to robisz to jak najlepiej. Żródełko ma całkiem solidną ochronę jednak w obliczu zamaskowanej 40 osobowej rozjuszonej bandy z basebolami i innymi sprzętami w łapach skazany jesteś na pożarcie .
Rozmawiałem z chłopakami chwilę po zajściu i na serio niewiele mogli zdziałać. Zrobili co mogli i bynajmniej nie wzięli nóg za pas.

tomaszgrzybek napisał/a:

I ciekawostka :) jak są złożone pary ochroniarzy ( m.in. gupy interwencyjne) :) zazwyczaj jeden smukły - szybki, drógi wielki do przechodzenia przez ściany :) .

Czego Ty się naoglądałeś???? :D

tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 14:02   

Przemek B napisał/a:

tomaszgrzybek napisał/a:

Czego Ty się naoglądałeś???? :D

OT
siostra po kilkuch włamanich wzieła ochronę na dom. Zapomniała dodać mnie do listy osób mogących przbywać na posesji podczas nieobecności domowników. Kiedy po zaniku prądu właczył się alarm ....bla,bla, a potem olbrzym siedział mi na lędzwiach :)
Kilkukrotnie widziałem grupy interwencyjne z Justusa i zawsze ten szablon się sprawdzał. Biedny Lanos jak wsiadał ten olbrzym to amortyzatory się wyginały :) , a drugi był delikatny jak Claudia Shiffer :) Myslałem, że to zamierzonie działanie, ustawianie par jak w przedszkolu :)) ))))

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 16:14   

tomaszgrzybek napisał/a:
Kiedy po zaniku prądu właczył się alarm ....bla,bla, a potem olbrzym siedział mi na lędzwia

Czyli zareagowali prawidłowo.

Przemek B napisał/a:
Nieistotne jest za ile kasy "stoisz". Jeśli zdecydowałeś się to robić to robisz to jak najlepiej.

Co do autora tych słów to nie mam najmniejszych watpliwosci, że jest dobrym ochroniażem, ale jednak Przemku nie wszyscu sa tacy. Troche krytycyzmu wobec kolegów :)

r1 
69

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 08:18   

Zadymy w Skoju to normalka pamiętam jak pare lat temu zawiozłem tam znajomych z dziećmi na pare dni. Już po pierwszej nocy się ewakułowali po tym co słyszeli i zobaczyli w nocy.
W dzień zupełnie przyzwoicie ale ten nocki to już inny wymiar zabawy.

Frank Black 

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 12:40   

według tego opisu wyglądało to niczym porachunki mafijne LINK

Przemek B 

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 12:50   

Przemek B napisał/a:
Nieistotne jest za ile kasy "stoisz". Jeśli zdecydowałeś się to robić to robisz to jak najlepiej.

Diabel-tasmanski napisał/a:
Co do autora tych słów to nie mam najmniejszych watpliwosci, że jest dobrym ochroniażem, ale jednak Przemku nie wszyscu sa tacy. Troche krytycyzmu wobec kolegów :)

O kolegów jestem spokojny jednak faktycznie nie wszyscy pracujący w tym zawodzie tak do pracy podchodzą :)

Frank Black napisał/a:
według tego opisu wyglądało to niczym porachunki mafijne LINK

Żadne tam mafijne. Po prostu ochrona wyprowadziła kogoś kto na to zasłużył . Z racji tego że osoba ta była częścią jednej ( z wielu) konińskich band ( to chyba dobre słowo) skrzyknęła swoich znajomych i postanowili się w dość typowy dla nich sposób zemścić. Konin to specyficzne miasto gdzie tego typu porachunki są na porządku dziennym. U nas to nie do pomyślenia jednak tam to inny świat. Miałem niejednokrotnie do czynienia z agresorami z tamtej okolicy i nie mam o tym mieście najlepszego zdania

Frank Black 

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 15:12   

skoro wiadomo kto i z skąd, to czy organy ścigania (POLICJA) posiada także tą wiedzę aby osoby odpowiedzialne za tą zadymę zostały pociągnięte do odpowiedzialności karnej ??
jak na bande watażków to byli dość dobrze zorganizowani więc taka akcja zapewne nie była ich pierwszą ani ostatnią...

kiedyś słyszałem ( nie wiem ile w tym prawdy), że MAXIM jak przejmował bramkę na dyskotece w Koninie/ pod Koninem to jechali 2 autokarami pełnymi "karków" :) więc może faktycznie w tych rejonach jakieś bandy grasują...

jednak nie może być tak, że w ośrodku wypoczynkowym, nie ma posterunku policji i patroli a sytuacje niczym z westernu są na porządku dziennym. Tam faktycznie brakuje aby doszło do morderstwa to może komuś oczy się otworzą...

Przemek B 

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 16:48   

Frank Black napisał/a:
skoro wiadomo kto i z skąd, to czy organy ścigania (POLICJA) posiada także tą wiedzę aby osoby odpowiedzialne za tą zadymę zostały pociągnięte do odpowiedzialności karnej ??

To pytanie do Policji. Z tego co wiem zatrzymano kilkanaście osób

Frank Black napisał/a:
jak na bande watażków to byli dość dobrze zorganizowani więc taka akcja zapewne nie była ich pierwszą ani ostatnią...

W sumie wiele inteligencji nie trzeba żeby wpaść w 40 chłopa do lokalu i rozwalać co popadnie. Pierwsza taka akcja to pewnie nie była w ich wykonaniu... Z zaznaczeniem na "pewnie".

Frank Black napisał/a:
kiedyś słyszałem ( nie wiem ile w tym prawdy), że MAXIM jak przejmował bramkę na dyskotece w Koninie/ pod Koninem to jechali 2 autokarami pełnymi "karków" :) więc może faktycznie w tych rejonach jakieś bandy grasują...

W każdej plotce jest ziarenko prawdy. 2 autokary to oczywiście przesada ale skład był znacznie większy niż w normalnych okolicznościach (wyposażenie zresztą też) .

Frank Black napisał/a:
jednak nie może być tak, że w ośrodku wypoczynkowym, nie ma posterunku policji i patroli a sytuacje niczym z westernu są na porządku dziennym. Tam faktycznie brakuje aby doszło do morderstwa to może komuś oczy się otworzą...

Mam nadzieję że się w końcu otworzą. 2 ostatnie lata to było "chodzenie z granatem w kieszeni" . Szczęście że nie było trupów chociaż czasami było blisko. Kiedyś to się musiało zemścić. Jeśli to zdarzenie nie otworzy nikomu oczu to już nie wiem co się będzie musiało wydarzyć

marcin_N 

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 00:22   

Przemek B napisał/a:
Konin to specyficzne miasto gdzie tego typu porachunki są na porządku dziennym. U nas to nie do pomyślenia jednak tam to inny świat. Miałem niejednokrotnie do czynienia z agresorami z tamtej okolicy i nie mam o tym mieście najlepszego zdania

Znam sporo osób z tamtego regionu i nawet nie chcąc generalizować, muszę przyznać że tamtejsze klimaty znacznie odbiegają od wszelkich możliwych norm, które możemy zaobserwować w naszym mieście.

wojtasl 

Wysłany: Sro Maj 11, 2011 17:02   

Z tegp co wiem wszyscy "zadymiarze" zostali zlapani i wszyscy byli z Gniezna. To co wiem od znajomego policjanta z gnieźnieńskiej kryminalistyki. Niestety jak również mnie poinformował barmanka ktora ucierpiała w tym zdarzeniu zmarła.

problemowy 

Wysłany: Czw Maj 12, 2011 00:40   

w tym momencie jest tyle plotek na ten temat że trzeba tylko czekać za rzetelną odpowiedzią ze strony mediów i policji bo ja słyszałem o kompletnie innych ludziach niz gniezno i konin... także nikt nie wie o co chodzi. Do tego jeśli chodzi o ofiary to słyszałem tylko o obiciach a nie o śmierci. Jeśli to prawda to jest to naprawdę smutne jednak jakoś nie chce mi się w to uwierzyć...

wojtasl 

Wysłany: Czw Maj 12, 2011 17:41   

problemowy napisał/a:
w tym momencie jest tyle plotek na ten temat że trzeba tylko czekać za rzetelną odpowiedzią ze strony mediów i policji bo ja słyszałem o kompletnie innych ludziach niz gniezno i konin... także nikt nie wie o co chodzi. Do tego jeśli chodzi o ofiary to słyszałem tylko o obiciach a nie o śmierci. Jeśli to prawda to jest to naprawdę smutne jednak jakoś nie chce mi się w to uwierzyć...

masz racje trzeba poczekac do jakichś oficjalnych informacji ja tylko przekazałem co sie dowiedzialem ale rożnie może byc ... sie okaże

Przemek B 

Wysłany: Czw Maj 12, 2011 17:59   

Obawiam się że sprawa przycichnie i zostanie tak jak było. Zreszta idzie to w tym kierunku...

Riggs 

Wysłany: Czw Maj 12, 2011 19:16   

wojtasl napisał/a:
Niestety jak również mnie poinformował barmanka ktora ucierpiała w tym zdarzeniu zmarła.
Niestety też słyszałem taką wersję i to praktycznie z pierwszej ręki.

Mam nadzieję że wszyscy złapani zostaną surowo ukarani.

Przemek B 

Wysłany: Czw Maj 12, 2011 19:54   

Riggs napisał/a:

Mam nadzieję że wszyscy złapani zostaną surowo ukarani.

Tu pojawiają się wątpliwości. Złapana została grupa osób jadących samochodami z opisu przypominające te które były zgłaszane. Znaleziono przy nich sprzęty.To jednak poszlaki.
Pojawia się problem. Napastnicy byli zamaskowani. Obawiam się że będzie brakowało osób które mogły by rozpoznać kogokolwiek ze sprawców i tym samym wskazać winowajców. Monitoring z tego co wiem niewiele da. Jedyny ślad o jakim słyszałem to tatuaż Lecha Poznań na plecach jednego z bandziorów widziany przez chłopaków z ochrony

Jeśli to prawda z tą barmanką to na serio przykra sprawa.

tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek

Wysłany: Sob Maj 14, 2011 19:32   

Przemek B napisał/a:

Jedyny ślad o jakim słyszałem to tatuaż Lecha Poznań na plecach jednego z bandziorów widziany przez chłopaków z ochrony

Jeśli to prawda z tą barmanką to na serio przykra sprawa.

Ha! Kwalifikacja pobicie ze skutkiem śmiertelnym?

W tej sytuacji, ciekawe czy ochrona będzie zeznawać, ... Ciekawe jak twarde w tej sytuacji będą teraz "chłopaki z bramki".

DaVe 

Wysłany: Sob Maj 14, 2011 23:45   

Nikt nie umarł. Barmanka ma tylko kilka szwów od szkła. Złapali wszystkich uczestniczących w tych "zamieszkach".
Przemek B napisał/a:
Monitoring z tego co wiem niewiele da
Monitoring przecież nagrał tych, którzy zostali wyproszeni.

Frank Black 

Wysłany: Nie Maj 15, 2011 15:32   

DaVe czy wiesz może skąd pochodzili agresorzy ? czy faktycznie chodzi o Konin ?

Przemek B 

Wysłany: Nie Maj 15, 2011 19:47   

DaVe napisał/a:
Nikt nie umarł. Barmanka ma tylko kilka szwów od szkła. Złapali wszystkich uczestniczących w tych "zamieszkach".
Przemek B napisał/a:
Monitoring z tego co wiem niewiele da
Monitoring przecież nagrał tych, którzy zostali wyproszeni.

Monitoring w Skorzęcinie to "sztuka"...
Wszystkich raczej nie złapano. Kilkanaście osób z ok 40stu.

Frank Black 

Wysłany: Nie Maj 15, 2011 20:47   

już od kilku osób słyszałem zupełnie sprzeczne informacje w tym temacie, jestem ciekaw jak sytuacja wyjaśni bo naprawdę bezpieczeństwo w tym ośrodku wisi na włosku...

Przemek B 

Wysłany: Nie Maj 15, 2011 20:57   

Jak to wisi na włosku?? Tam nie jest bezpiecznie!!!!

DaVe 

Wysłany: Nie Maj 15, 2011 21:41   

Frank Black napisał/a:
czy wiesz może skąd pochodzili agresorzy ? czy faktycznie chodzi o Konin ?
Ja słyszałem, że Środa/Śrem, że wszystkich złapano już i że mieli dziary Lecha, ale to wiesz... Każdy będzie wierzył swojemu źródłu, dopóki nie będzie oficjalnego oświadczenia...

Przemek B 

Wysłany: Nie Maj 15, 2011 22:11   

Sremskie mieli tablice rej

Frank Black 

Wysłany: Czw Maj 19, 2011 12:25   

Warto zobaczyć zamieszczony filmik w tym artykule. Nie jest to ze Skorzęcina ale gdzie indziej też bywa "ciekawie" LINK

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Czw Maj 19, 2011 13:09   

Frank Black napisał/a:
Warto zobaczyć zamieszczony filmik w tym artykule. Nie jest to ze Skorzęcina ale gdzie indziej też bywa "ciekawie" LINK

ten klub jest w samiuśkim centrum, obok siedziby straży miejskiej (jakieś 10 metrów) ale to speluna jakaś

Odpowiedz do tematu