Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.plPytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory do parlamentu 2011 Kandydaci i ich ocena
Autor Wiadomość
elvis 

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2558
Skąd: Graceland
Wysłany: Pią Cze 03, 2011 08:47   Wybory do parlamentu 2011 Kandydaci i ich ocena

Czas już zacząć temat wyborów parlamentarnych. Kampania się rozkręca.
Pytania podstawowe :
Czy Naczas czy Tomaszewski czy oboje....
Gruszczyński czy Kujawa do Senatu?
Czy Dolata będzie miał ponownie legitymacje poselska?
Kto z PiS do Senatu?
 
     
Ukasz 
mięśniolot


Wiek: 31
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 3131
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 19:44   

Link:

http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

Onet podaje ze z naszego okręgu z SLD trzy osoby, Naczas, Tomaszewski, Streker-Debinska.
Cytat:
W Koninie na miejscu pierwszym listy ma się znaleźć szef biura medialnego SLD Łukasz Naczas, a na kolejnych miejscach posłowie: Elżbieta Streker-Dembińska i Tadeusz Tomaszewski. Do Senatu natomiast startować ma związany z lewicą b. prezydent tego miasta Kazimierz Pałasz.
 
     
elvis 

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2558
Skąd: Graceland
Wysłany: Sro Cze 22, 2011 05:35   

Senator wyraził także swoje zdumienie wobec postawy radnego, jako osoby publicznej, która nie orientuje się w działalności gnieźnieńskich parlamentarzystów. "Każdy parlamentarzysta takie sprawozdania sukcesywnie przed mieszkańcami składa, poprzez konferencje prasowe, poprzez wypowiadanie się w związku z różnymi inicjatywami, które podejmujemy. Pan Łukasz Naczas twierdzi, że nie wie co parlamentarzyści robią dla środowiska lokalnego. W mojej ocenie nawet nie powinien się do tego przyznawać. "

Na zakończenie konferencji senator zwrócił się do liderów SLD: "Zwracam się w szczególności do posła Tadeusza Tomaszewskiego, którego niezmiernie cenię, aby przeprowadził z panem Łukaszem Naczasem taką ojcowską rozmowę, bo bezsprzecznie jest to człowiek, który ma duży potencjał, ale widać że musi się jeszcze bardzo dużo uczyć."
http://gniezno.com.pl/wia...ka_rozmowa.html
 
     
jackthenipper 
Jack the nipper

Wiek: 48
Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 16
Skąd: Konin
Wysłany: Czw Cze 23, 2011 22:09   

Cytat:
Starzy i młodzi na lewicy

Młodzi konińscy socjaldemokraci nie poprą wprawdzie Elżbiety Streker-Dembińskiej w tegorocznych wyborach do Sejmu, ale nie poprą też żadnego innego kandydata spoza swojego grona.

Wokół wyników głosowania nad poparciem dla lewicowych kandydatów w jesiennych wyborach do Sejmu, jakie dokładnie dziesięć dni temu przeprowadzili członkowie koła Federacji Młodych Socjaldemokratów (FMS) w Koninie, narosły już legendy. Ogłoszono bowiem, że młodzi zdecydowaną większością głosów odrzucili poparcie dla posłanki SLD Elżbiety Streker-Dembińskiej, czym mieli wyrazić wotum nieufności wobec jej osoby.Tymczasem wymowa wydarzeń jest nieco mniej jednoznaczna. Otóż koło FMS jednogłośnie uchwaliło, że w najbliższych wyborach do Sejmu poprze tylko swojego przewodniczącego - Łukasza Grzelaka. Podobnie jednoznacznie odrzucili możliwość poparcia „kandydata spoza ziemi konińskiej”.

Było jeszcze trzecie głosowanie, które stało się podstawą spekulacji o wotum nieufności wobec posłanki Elżbiety Streker-Dembińskiej. Otóż na pytanie, czy koło poprze w najbliższych wyborach parlamentarnych konińskiego kandydata, ale spoza koła FMS, aż 27 spośród 32 głosujących osób odpowiedziało „nie”. Cztery osoby się wstrzymały, a jedna zadeklarowała gotowość poparcia właśnie Elżbiety Streker-Dembińskiej.

Czy wynik tego głosowania jest symptomem jakiegoś poważniejszego rozdźwięku na lewicy między młodymi i starymi? Do pewnego stopnia zapewne tak, ale trudno powiedzieć, czy na lewicy naprawdę szykuje się już, tak oczekiwana, zmiana pokoleniowa, bo dopatrywać się tu można również echa konfliktu między miejskimi (Elżbieta Streker-Dembińska) i powiatowymi (Stefan Dziamara) strukturami SLD. Młodzi socjaldemokraci z miasta i powiatu połączyli się bowiem w jedno koło, czego rzecznikiem w SLD jest właśnie Stefan Dziamara, a pani poseł z kolei pozostaje zwolenniczką istniejącego podziału konińskiego sojuszu na miasto i powiat. Być może jakieś znaczenie ma tutaj również fakt, że syn Stefana Dziamary jest członkiem koła FMS.

Kim jest kandydat młodych socjaldemokratów do Sejmu? Łukasz Grzelak ma 26 lat i studiuje na piątym roku finansów i polityki pieniężnej Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jest dyrektorem konińskiego oddziału jednego z funduszy inwestycyjnych.


Pomimo tego Pani Elżbieta Streker-Dembińska otrzyma dwójkę bo wykosiła całą swoją konkurencję.
SLD jest twardym betonem którego nie można skruszyć i jeśli ktoś dostaje jedynkę to musi być jak reszta.
Co do Kazimierza Pałasza to w Koninie rządził przez wiele lat ale nie było to coś szczególnego.
Patrząc obiektywnie to SLD ugra jeden mandat poselski z naszego okręgu wyborczego.
W Koninie ludzie nie są zadowoleni z rządów SLD bo skumało się z PISem, a w zasadzie podporządkowało się o czym świadczy kupno kaplicy która była postawiona na gruncie miasta. Władze Konina zapłaciły za budę bo inaczej nie można nazwać tej budowli 150tys zł. To i inne rzeczy odbiją się SLD na wyniku wyborczym.
 
     
elvis 

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2558
Skąd: Graceland
Wysłany: Sob Cze 25, 2011 05:26   

Nie tylko w SLD nie ma jedności
Nie widziałem wspólnej konferencji Arndt-Gruszczyński..
Senator Gruszczyński nie ma wpływy na Miasto.
II Zastępca Prezydenta Kruczek uchodzi za człowieka Arndta.
 
     
jackthenipper 
Jack the nipper

Wiek: 48
Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 16
Skąd: Konin
Wysłany: Sob Cze 25, 2011 12:00   

Listy PO i PIS raczej będą bez zmian na pierwszych dwóch miejscach.
Największą porażką naszych list jest Adam Hofman człowiek nie związany z naszymi miastami i prawie nie bywający w tych okolicach.
Z tymi ludźmi nie skorzysta ani Gniezno ani Konin, ale po dwa mandaty przy obecnych sondażach mają pewne te partie.

Ruch Palikota nie wystawi nikogo do senatu bo uważamy że trzeba tą instytucję zlikwidować.
Te partie które wystawiają kandydatów do senatu tak naprawdę ich tylko zamrażają, a nas podatników obciążają kosztami.
Senat w obecnej formie pracuje tylko nad poprawkami, a to może zrobić kilku urzędników z odpowiednim ukierunkowanym wykształceniem za dużo niższe pieniądze.
Listy Ruchu Palikota są jeszcze w trakcie tworzenia, a wszyscy kandydaci mają podobne szanse.
 
     
Diabel-tasmanski

Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 15426
Wysłany: Sob Cze 25, 2011 18:16   

jackthenipper napisał/a:
Adam Hofman człowiek nie związany z naszymi miastami i prawie nie bywający w tych okolicach.


Ile razy jeszcze to napiszesz?

jackthenipper napisał/a:
Listy Ruchu Palikota są jeszcze w trakcie tworzenia, a wszyscy kandydaci mają podobne szanse.


Tak podobne Zerowe. :)
 
     
elvis 

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2558
Skąd: Graceland
Wysłany: Sob Lip 30, 2011 17:37   

Naczas nr 1 . Będą zmiany w gnieźnieńskiej lewicy?
Koniec epoki dominacji Tomaszewskiego?
 
     
Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna


Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 318
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sro Sie 10, 2011 07:28   

Walczymy o dwa mandaty dla kandydatów z Gniezna.

[ Dodano: Sro Sie 10, 2011 12:12 ]
Pozwalam sobie zaprezentować moje postulaty programowe w zbliżających się wyborach i zaprosić do dyskusji:

PROGRAM ŁUKASZA NACZASA - SEJM 2011


1. PRZEDSZKOLA

Zapewnimy każdemu dziecku bezpłatne miejsce w publicznym żłobku i przedszkolu w ramach realizacji podstawy programowej. Właśnie dlatego uruchomimy Narodowy Program Budowy Przedszkoli i Żłobków. Będziemy także wspierać tworzenie sieci przyzakładowych i rodzinnych, położonych blisko miejsca zamieszkania, przede wszystkim w małych miejscowościach.
BĄDŹ NA CZASIE. WYBIERZ TANIE I DOSTĘPNE PRZEDSZKOLA I ŻŁOBKI. PRZYSZŁE MATKI CHCIAŁABYM NORMALNIE PRACOWAĆ. DOSTĘPNE PRZEDSZKOLE DADZĄ IM TAKĄ SZANSE.
2. SZKOŁA NEUTRALNA ŚWIATOPOGLĄDOWO
Edukacja musi być neutralna światopoglądowo. Ocena z religii powinna być umieszczona na odrębnym świadectwie. Nauczanie Religii tylko w salkach katechetycznych, a zajęcia z etyki dostępne w każdej szkole.
BĄDŹ NA CZASIE. WYBIERZ SZKOŁĘ GDZIE NIE GNĘBIĄ ZA WYZNANIE. WYBIERZ ETYCZNE PODEJŚCIE.

3. MASZ ZAWÓD, MASZ PRACĘ
Będziemy konsekwentnie bronić samorządowych szkół publicznych przed likwidacją. Dodatkowo zapewnimy bezprzewodowy Internet w każdej szkole i wprowadzimy uczniów w świat technologii informacyjnej. Będziemy wspierać zakup tablic interaktywnych oraz projektorów multimedialnych dla szkół. Doposażymy pracownie komputerowe w gimnazjach w nowoczesny sprzęt komputerowy. Skąd na to środki? Wystarczy że zlikwidujemy Instytut Pamięci Narodowej.
BĄDŹ NA CZASIE. BROŃ Z NAMI SZKÓŁ PUBLICZNYCH PRZED LIKWIDACJĄ. STAWIAJ NA NOWE PROFILE KSZTAŁCENIA. PO TO BY NIE PRODUKOWAĆ BEZROBOTNYCH.

4. SZKOŁA BARDZIEJ SOCJALNA
Szkoła to nie fabryka. To miejsce w pełni socjalne. Zmniejszymy liczbę uczniów w oddziałach. Rozwiniemy system bezpłatnego dożywiania uczniów przywracając program dożywiania dla wszystkich potrzebujących młodych ludzi. Zwiększymy znaczenie samorządów uczniowskich w szkole. Psycholog i logopeda w szkole to standard minimum. Przywrócimy gabinety lekarskie w placówkach oświatowych. Przywrócimy też Narodowy Fundusz Stypendialny.
BĄDŹ NA CZASIE. SZKOŁA TO PRZECIEŻ NIE FARBRYKA, UCZEŃ TO NIE TOWAR. EUDKACJA POWINNA BYĆ PRZECIEŻ BARDZIEJ SOCJALNA.

5. ŚRODOWISKO JAKO MAJĄTEK NARODOWY
Środowisko naturalne powinno być traktowane jako majątek narodowy. Aby prowadzić politykę proekologiczną najważniejszy jest narodowy system edukacji ekologicznej. Musimy jasno i wyraźnie powiedzieć:
NIE DLA ELEKTROWNI ATOMOWYCH W POLSCE, TAK OD ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII. BĄDŹ NA CZASIE. POSTAW NA ZIELONĄ ENERGIĘ. POSTAW NA EKOLOGIĘ.

6. KULTURA
Cenzura w sztuce i kulturze? Zmodyfikujemy stosowne przepisy w taki sposób, by nie ograniczały one swobody wypowiedzi artystycznej i wolności słowa, a równocześnie zapewniały powszechny i równy dostęp do twórczości artystycznej, stwarzając możliwość dokonywania własnych wyborów. W budżecie państwa wydatki na kulturę Powinny docelowo wzrosnąć do poziomu 1 % całości budżetu. Do zakresu odpowiedzialności ministra kultury powrócić powinna problematyka ochrony i rozwoju kultury mniejszości narodowych.
BĄDŹ NA CZASIE. 1% Z BUDŻETU NA KULTURE TO KULTURALNE ROZWIĄZANIE

7. EMERYTURY
Dążyć będziemy do podniesienia minimalnych emerytur i rent do poziomu połowy przeciętnych świadczeń. Należy także zwolnić pracodawców z płacenia składki rentowej z tytuły zatrudniania pracujących emerytów. Jednocześnie rozwój Uniwersytetu III Wieku oraz wprowadzenie karty seniora to nasze pomysły na kolorową jesień życia.
BĄDŹ NA CZASIE. MŁODY CZŁOWIEK MUSI ZAWSZE PAMIĘTAĆ O OSOBACH STARSZYCH, CZERPAĆ Z ICH DOŚWIADCZENIA I POMAGAĆ JAK TYLKO MOŻE.

8. ZATRUDNIENIE
Zamierzamy promować zatrudnienie na etat, jako bezpieczniejszą i stabilniejszą formę pracy. Będziemy walczyć ze zjawiskiem fikcyjnego samozatrudnienia oraz szarą sferą. Zwiększymy też środki na Fundusz Pracy.
BĄDŹ NA CZASIE. POWIEDZ „NIE” DLA UMÓW ŚMIECIOWYCH. POWIEDZ TAK DLA UMÓW NA ETAT.
9.NIEPEŁNOSPRAWNI
Będziemy chronić miejsca pracy osób niepełnosprawnych i szukać nowych form aktywizacji zawodowej tego środowiska. Nie dopuścimy do likwidacji osobowości prawnej PFRON. Uważamy, że należy zwolnić pracodawców zatrudniających emerytów z płacenia składki rentowej.
BĄDŹ NA CZASIE. POMOC OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM NIE MOŻE BYĆ CZYMŚ WYJĄTKOWYM. POWINNA BYĆ NORMĄ.

10. KOBIETY
Opowiadamy się za zwiększeniem zakresu opieki nad kobietami w ciąży oraz po urodzeniu dziecka. Proponujemy bezpłatne znieczulenie przy porodzie w przypadku braku przeciwwskazań medycznych, Obecnie dla 500 tys. dzieci nie ma miejsc w przedszkolach. Chcemy opieki przedszkolnej jako prawa dla każdego dziecka.
W tym celu uruchomimy m.in. Narodowy Program Budowy Przedszkoli.
BĄDŹ NA CZASIE. KOBIETY TEŻ SĄ NA CZASIE.
11. RÓWNOŚĆ
Wprowadzimy do szkół zajęcia z edukacji seksualnej. Wprowadzimy środki antykoncepcyjne na listę leków refundowanych. Uchwalimy przepisy o związkach partnerskich. Będziemy liberalizować obecne przepisy z zakresu prawa do aborcji. Zapewnimy powszechną refundację zabiegów invitro. Będziemy walczyć o realne równouprawnienie kobiet na rynku pracy.
KAŻDY INNI, WSZYSCY RÓWNI – TO HASŁO MÓWI WIELE. WIELE JEST TEŻ DO ZROBIENIA ABY RÓWNOUPRAWNIENIE STAŁO SIĘ FAKTEM.

12. BADANIA I NAUKA
Nakłady na naukę i rozwój powinny rosnąć systematycznie o 0,5% PKB rocznie, aż do osiągnięcia poziomu 3% PKB. Chcemy możliwość wprowadzenia ulg podatkowych, dla podmiotów gospodarczych, wdrażających osiągnięcia polskich uczonych.
BĄDŹ NA CZASIE. POLSKA POWINNA STAWIAĆ NA BADANIA. DOPIERO WTEDY ROZWÓJ BĘDZIE PEŁEN.
13. INFORMATYZACJA Do 2015 roku 100 % usług administracji rządowej dostępnych będzie za pośrednictwem sieci elektronicznych – to nasz cel. Przeprowadzimy także re-informatyzację szkół, bo wyposażenie w sprzęt pracowni komputerowych zostało wstrzymane przez PO. W Konstytucji RP zapiszemy prawo dostępu do Internetu, aby zlikwidować e-wykluczenie.
BĄDŹ NA CZASIE. TO LUDZIE ZWIĄZANI Z SLD WYMYŚLILI W POLSCE POJĘCIE INFORMATYZACJA. TO LUDZIE Z SLD PONOWNIE JE OŻYWIĄ.
14. INNOWACYJNOŚĆ
Przygotujemy ustawę o inkubatorach innowacyjności, dzięki czemu przy uczelniach wyższych powstaną firm typu „start-up” zakładane przez absolwentów. Zmienimy także ustawę o zamówieniach publicznych promując stosowanie otwartego oprogramowania, oraz rozwiązań wysokoinnowacyjnych i energooszczędnych.
Umożliwimy także udział w referendach i wyborach drogą elektroniczną czy też zastąpimy korespondencję listami poleconymi w obrocie administracyjnym i gospodarczym formą elektroniczną.
BĄDŹ NA CZASIE. INNOWACYJNOŚĆ TO WDROŻENIE. DOPIERO WTEDY JEST TO PROCES KOMPLETYNY.

15. PAŃSTWO ŚWIECKIE
Zasada rozdziału związków wyznaniowych od Państwa powinna być realna. Symbole religijne powinny zniknąć z instytucji publicznych, a kościoły powinny płacić podatki na takich samych zasadach jak przedsiębiorcy. Nie może być w tym temacie równych i równiejszych. Opodatkowanie kościoła? Kasy fiskalne u proboszcza? To norma prawna, która powinna być wprowadzona.
BĄDŹ NA CZASIE. NORMALNE PAŃSTWO TO ŚWIECKIE PAŃSTWO. NIE DAJ SIEBIE INDOKTRYNOWAĆ.
 
 
     
rom 

Wiek: 71
Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 187
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sro Sie 10, 2011 17:55   

Nie znalazłem lepszego miejsca na swój wpis, robię więc to tutaj, tym bardziej, że treść wiąże się z wyborami.
Od pewnego czasu zaglądałem do skrzynki na listy w oczekiwaniu na kolejną gazetkę Spółdzielni Mieszkaniowej, no i jest, jest zgodnie z przewidywaniami.Zawsze przed wyborami pojawia się w domach spółdzielców tzw. Biuletyn Informacyjny.... roznoszony przez pracowników spółdzielni i choć w większej części nie bezpośrednio, ale w sposób oczywisty jego treść związana jest z wyborami.
Nie inaczej jest tym razem, z treści wypływa aż troska o spółdzielców i ich dobro, jest garść różnych informacji, no i wywiad, nie podpisany przez prowadzącego, co można różnie odczytać.
Załóżmy, że nie mam nic przeciwko panu Kujawie, ale mam zastrzeżenia do wykorzystywania pieniędzy spółdzielców i pracowników do promowania własnej osoby kandydata na senatora.
Bulwersuje mnie również to, co sam prezes mówi w tym niby wywiadzie, mianowicie informuje, że jeśli zostanie senatorem, to nadal będzie prezesem, tylko społecznym.
No ja bym wolał jednak aby prezes zajmował się spółdzielnią wyłącznie, a nie przy okazji lub w wolnej chwili.
Tak postawiona sprawa przez pana Kujawę każe zapewne wielu potencjalnym wyborcom zastanowić się, czy lepiej mieć prezesa faktycznego, czy senatora, a prezesa tylko na papierku.
 
     
tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek


Wiek: 39
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 351
Skąd: Gniezno
Wysłany: Czw Sie 11, 2011 06:40   

Łukasz Naczas napisał/a:
Walczymy o dwa mandaty dla kandydatów z Gniezna.

[ Dodano: Sro Sie 10, 2011 12:12 ]
Pozwalam sobie zaprezentować moje postulaty programowe w zbliżających się wyborach i zaprosić do dyskusji:

PROGRAM ŁUKASZA NACZASA - SEJM 2011
Teraz wszytsko jasne - finansowanie 1-14 będzie z 15 - to jestem ZA.
Inaczej chyba to wszystko "SZKLANE DOMY"

W sumie pięknie wypowiedziała sie jedna z posłanek PO ( mam nadzię, że się nie mylę ) Racjonalne wydawanie to też oszczędności - wpisać do kajecika i podkreślić !! !
 
     
till 

Wiek: 50
Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 65
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pią Sie 12, 2011 14:06   

Jestem za tym żeby i tow. Naczas i tow. Kujawa dokończyli swoje kadencje w Radzie Miasta i Powiatu . W końcu tak o to zabiegali . Jacy to oni są cudowni i czego to nie zrobią . Minęlo troszkę czasu i już towarzysze zawijają się w poszukiwaniu nowego koryta . Apeluję wobec tego o to abyście już dziś zdali mandaty skoro wam tak się nudzi na nich. I wtedy proszę startujcie sobie , nawet do białoruskiego parlamentu bo to tam jest miejsce dla aparatczyków i lanserów.

W sejmie polskim to ja widzę osoby które znają prawo , szanują je a nie lanserów jak Naczas wielki budowniczy autostrad i przy..... as mydłkowatego , jak mu tam, Napieralskiego

Tylko i tylko poseł tow. Tomaszewski spełnia kryteria predysponujące go do kandydowania do sejmu
 
     
elvis 

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2558
Skąd: Graceland
Wysłany: Sob Sie 13, 2011 12:54   

Naczas nie był towarzyszem z PZPR. Opinia niesprawiedliwa
Wyborcy dokonają wyboru..
 
     
Adziuś 


Wiek: 28
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 262
Skąd: Gniezno
Wysłany: Wto Sie 16, 2011 05:53   

till napisał/a:
Tylko i tylko poseł tow. Tomaszewski spełnia kryteria predysponujące go do kandydowania do sejmu

Co Ty masz za pojecie?? powiedz prosze ile razy widziales posła Tomaszewskiego w wywiadach TV,programach TV,ogolnopolskich stacjach radiowych?? posel Tomaszewski powinien zostac radnym sejmiku wojewodzkiego a nie poslem.i co masz na mysli mowiac ze Naczas sie lansuje?? ja widze u niego kampanie pelna para a reszta co robi?? nic....
 
     
Marcineek 
SGIF-team


Wiek: 34
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4501
Skąd: Gniezno
Wysłany: Wto Sie 16, 2011 06:33   

Adziuś napisał/a:
powiedz prosze ile razy widziales posła Tomaszewskiego w wywiadach TV,programach TV,ogolnopolskich stacjach radiowych??


Czy to są kryteria jakimi kieruje się sztab wyborczy Łukasza Naczasa w ocenie przydatności kandydata do sprawowania urzędu posła?
Czy to są kryteria jakimi kieruje się sam Łukasz Naczas?
 
 
     
rom 

Wiek: 71
Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 187
Skąd: Gniezno
Wysłany: Wto Sie 16, 2011 10:20   

Sporo tu i trochę wyżej krytyki Łukasza Naczasa, nie wiem czemu?
Robi akcje przedwyborczą i dobrze, akcja odbiła się już echem w mediach ogólnokrajowych i w internecie np: http://wybory.onet.pl/par...ktualnosc.html.
Przecież jeśli komuś ten kandydat nie odpowiada, to na niego nie zagłosuje, ale do działania ma każdy prawo. Obserwuję go od dłuższego czasu i widzę, że pracuje nad sobą, nie rozumiem więc tych ciągłych utyskiwań na jego temat.
Jakoś nikomu nie przeszkadza kolportaż gazetek spółdzielczych przez pracowników spółdzielni a dotyczących innego kandydata, do Senatu co prawda.
Nikt też nie krytykował spotu J.Kaczyńskiego,( to już co prawda wychodzi poza nasze miasto) który elektryczne drzwi otwierał ręcznie, pomijam już fakt, że jak sam w/w mówi, nie ma czasu na wysłuchiwanie przemówień w Sejmie, więc po co tam się pcha?
Myślę, że trzeba być bardziej sprawiedliwym w ocenach, bo nie posądzam krytykantów o zazdrość, przecież każdy może kandydować.
 
     
Diabel-tasmanski

Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 15426
Wysłany: Wto Sie 16, 2011 11:49   

No dokładne tak jest. Ja uważam bardzo podobnie, z tym, że my także mamy prawo do oceny i krytyki działań wyborczych, prawda?
 
     
tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek


Wiek: 39
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 351
Skąd: Gniezno
Wysłany: Wto Sie 16, 2011 12:27   

Adziuś napisał/a:


i co masz na mysli mowiac ze Naczas sie lansuje?? ja widze u niego kampanie pelna para a reszta co robi?? nic....


No przecież nikt nie odmawia mu skuteczności - która zapewne, powiadam Wam będzie widoczna w postaci mandatu wyborczego.

A, że "z pustego to tylko Naczas naleje" to już kwestia marketingu.
Można gościa lubić/nie lubić, ale działa. Na ocenę przyjdzie czas, ale ja sądzę, że zawiedzie się na Nim wielu z Nas. Może się mylę ...
 
     
elvis 

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2558
Skąd: Graceland
Wysłany: Wto Sie 16, 2011 12:33   

Emocje wynikają z prostego faktu. Nie ma szans na 2 posłów SLD z Gniezna.
Mówi się już nawet o nowym szefie Biura na Rzeźnickiej. Rewolucja w SLD pełna parą.
Dziwię się tylko niechęci starszych towarzyszy wobec Naczasa skoro Go popierają Miller
i towarzysze. Uważam , że Naczas jest nadzieją dla Gniezna. Czy wygra nie wiem....
Ale kampania Naczasa na tle nudnego działania Tomaszewskiego może odnieść skutki. Ile jeszcze konferencji z interpelacji poselskich. Nie te czasy już...na nijakość..
Pan Tomaszewski zrobił błąd licząc na brak zmian. Ale jak pisze S. Hawking ten fizyk nasz wszechświat już od początku nie był idealny.
Zobaczcie Miller popiera i Kalisz tez Naczasa a nie Tomaszewskiego.
Myślę , że Naczasa popierają tez inni kandydaci......
myślę , że nawet Kujawie Naczas jest na rękę .
Łukasz nie masz koszulki dla mnie z N! ?? ?
 
     
Diabel-tasmanski

Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 15426
Wysłany: Wto Sie 16, 2011 21:19   

elvis napisał/a:
Dziwię się tylko niechęci starszych towarzyszy wobec Naczasa skoro Go popierają Miller i towarzysze.


Naprawde nie pojmuje co w tym dziwnego...

elvis napisał/a:
le jeszcze konferencji z interpelacji poselskich.


Wolisz taniec w wielkich kondomach?

elvis napisał/a:
Zobaczcie Miller popiera i Kalisz tez Naczasa a nie Tomaszewskiego.


BO rapują w teledysku?
 
     
Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna


Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 318
Skąd: Gniezno
Wysłany: Wto Sie 16, 2011 22:13   

Bo mówią w drugiej części teledysku trochę więcej niż trzy wyrazy :)

PS: Koszulka się znajdzie, ale pewnie coś po wyborach. Teraz wszystkie już prawie w użytku.
 
 
     
Diabel-tasmanski

Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 15426
Wysłany: Wto Sie 16, 2011 22:17   

Łukasz- zauważ co chce powiedzieć autor cytatu:

elvis napisał/a:
Zobaczcie Miller popiera i Kalisz tez Naczasa a nie Tomaszewskiego


Nie chodzi o to że popierają Ciebie. Chodzi o to, że Ciebie a Tomaszewskiego nie. Naprawdę uważasz, że Miller i Kalisz nie popierają Tomaszewskiego ??
 
     
Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna


Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 318
Skąd: Gniezno
Wysłany: Wto Sie 16, 2011 22:46   

Z pewnością popierają także Tadeusza, któremu w kampanii życzę jak najlepiej! W końcu walczymy o dwa mandaty!
 
 
     
Marcineek 
SGIF-team


Wiek: 34
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4501
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sro Sie 17, 2011 06:58   

Łukaszu skoro tutaj jesteś, to mógłbyś odnieść się do moich pytań które zadałem wczoraj o 7.33 w odpowiedzi na post Adziusia?
 
 
     
elvis 

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2558
Skąd: Graceland
Wysłany: Sro Sie 17, 2011 09:39   

Pytania :
Czy będzie klip promujący Tomaszewskiego z udziałem Napieralskiego, Millera i Kalisza?
Czy prawda sa komentarze z IL /niestety nie u nas/ , ze nowym szefem biura ma być pan Kolski?
Dlaczego Łukasz tak zaciekle Ciebie atakują na IL i te ataki Soberski przepuszcza przez sito w tym ataki osoby podpisującej się Wuja/Czy to nasz forumowy Wuja???/

Wierze w Ciebie Łukasz i ze koszulka z N znajdzie się przed wyborami.
Dla mnie te wybory maja poboczne znaczenie w moich sprawach.Ale uważam , ze Gniezno zasługuje na zmiany.
Diable , ja wole tańce w kondomach bardziej niż drętwe kursokonferencje w stylu egzek utywy PZPR.
Rozumiem polityczna poprawność Łukasza.Ale reakcje na IL świadczą wbrew jego oświadczeniom. Na Gniezno.com.pl !!! jest tak samo. Zobacz komentarze atakujące Łukasza.
Powiem rzecz niepoprawna politycznie Gdyby nie zgoda pewnych ludzi z SLD tych ataków na Łukasza by nie było.

Ten jazgot piewców PRL jest tragiczny. Jak napisał tu kiedyś jeden z forumowiczów Część elektoratu ma sentyment do starego garnituru z PZPR/SLD.
Wielu ludzi jest rodzinnie związana /biznesowo/towarzysko etc związana z tzw. stowarzyszeniem Rzeźnicka i teraz boi się zmian.
Mnie to nie interesuje i wynik wyborów tylko zmodyfikuje moje założenia.
Nie będę pracował w biurze Naczasa , ale uważam , że jest On nadzieja na zmiany.
Z Naczasem może zmiany będą ale z Tomaszewskim nie.
Wiem co mam ale myślę , ze zawsze należy spróbować nowego.

Wiesz Diable teraz ważą się losy Gniezna na następne 4 lata.

Łukasz nie przejmuj się , czas jest po Twojej stronie......
 
     
Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna


Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 318
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sro Sie 17, 2011 13:42   

Odpowiadam na pytania:

1. Żadne negatywne kryterium nie jest stosowane przez sztab Łukasza Naczasa w tym, kto może zostać posłe cyz też nie. To wyborcy weryfikują to, kto nim może zostać.
2. Nasza kampania jest nastawiona pozytywnie. Nie piszemy komentarzy atakujących innych, a jeśli takie ktoś napisał gdzieś to bez mojej zgody i wiedzy.
3. Nie interesują mnie komentarze w sieci. Jeśli ktoś ma odwagę to może do mnie zadzwonić, napisać, spotkać się i powiedzieć mi w oczy, co mu nie pasuje. Często odbieram komentarze na "nie" jako akcję skoordynowaną. Nie jest tajemnicą, że w Gnieźnie PŁACI SIĘ za artykuły, odiór w mediach, materiały prasowe! W różnej formie, w różnych dotacjach i dofinansowaniach. Brzydzę się tym! Nie zapłacę za artykuł żadnej gazecie, portalowi, czy telewizji. Jak będę chciał, to wykupię reklamę. Przyjdzie czas na wersyfikację tego, kto komu za co wykłada. Z drugiej strony to politycy nie powinni zachęcać do takich "układów". To z każej strony obrzydliwe. Media powinny być obiektywne. W pełni.
4. Paweł Kolski nie będzie dyrektorem biura. Szanuję Pawła jako człowieka, niezależnie od tego, co o nim sądzą i jak go oceniają. Mi niczego złego nie zrobił. Poza tym człowiek lewicy szanuje drugiego człowieka.
5. I na koniec. Zachęcamy do wyborów. Niezależnie czy chcecie głosować na Palikota, Naczasa czy Ostrowskiego. Możecie oddać głos na Tomaszewskie, Arndta czy Gruszczyńskiego, a także Kujawę. To wasze prawo, by wybrać. Macie powyżej założenia programowe, które będę chciał realizować. Ocenicie działania po kadencji, jeśli do niej dojdzie.

Miłego dnia wszystkim życzę!
 
 
     
Marcineek 
SGIF-team


Wiek: 34
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4501
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sro Sie 17, 2011 16:30   

Łukasz Naczas napisał/a:
2. Nasza kampania jest nastawiona pozytywnie. Nie piszemy komentarzy atakujących innych, a jeśli takie ktoś napisał gdzieś to bez mojej zgody i wiedzy.


Adziuś napisał/a:
powiedz prosze ile razy widziales posła Tomaszewskiego w wywiadach TV,programach TV,ogolnopolskich stacjach radiowych?? posel Tomaszewski powinien zostac radnym sejmiku wojewodzkiego a nie poslem.


No to radzę lepiej kontrolować jednego ze swoich "kondomboys".
 
 
     
Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna


Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 318
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sro Sie 17, 2011 17:05   

Racja. Poprosiłem już, żeby podobne wpisy się nie pojawiały. Emocje robiły swoje pewnie. Nie usprawiedliwiam, postaram się, aby nie było tego więcej - dzięki za zawrócenie uwagi.


Chciałbym też sprecyzować określenie "płaci się za artykuł" z powyższego posta. Nie mam na myśli sytuacji bezpośredniej, gdzie redaktor dostaje 100 PLN i pisze pozytywnie. Mam na myśli, że niektóre z tytułów w różnych formach mogą być wspierane przez instytucje publiczne, a te z kolei myślą, że jak zapłaciły za reklamę, to mają dziennikarzy w kieszeni. Tak być nie powinno, ale pewnie niektórzy tak mogą sądzić. Jestem przeciwnikiem płacenia środkom masowego przekazu za wkładki, artykuły sponsorowane, dotowanie konkursów. Bo instytuycje miejskie czy powiatwe nie powinny przekonywać przekonanych. Jedynie jestem zwolennikiem zakupu reklamy u zewnętrznych usługodawców. Wtedy to ma sens, gdy promocja dociera do ludzi spoza kręgu, którego promocja ma dotyczyć. Jest zatem sens reklamy o Gnieźnie w telewizji o zasięgu ogólnopolskim, nie ma żadnego sensu reklamy o Gnieźnie w Gnieźnie. Kiedyś dostałem nieprzyjemną odpowiedź na mój telefon dotyczący jednej z imprez organizowanych przeze mnie. Odpowiedź o sfinansowanie przyjazdu dziennikarzy była dla mnie szokiem. Na szczęście to już się nie powtórzyło i mam nadzieję temat nigdy nie zostanie stosowany. Uważam też, że samorządy nie powinny środkami finansowymi uraczać lokalne redakcje. Co innego ogłoszenie o np. przetargu na działki - wolny rynek, proszę bardzo, cennik i już. Ale nie szukanie sposobu dofinansowywania na siłę, byle by przekazać środki już zdecydowanie nie.
 
 
     
elvis 

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2558
Skąd: Graceland
Wysłany: Czw Sie 18, 2011 19:52   

Anonimowy
Wszystko może się jeszcze zmienić. Naczas może zniknąć w ogóle z tej listy. Za kłamstwo i oszczerstwo!!!
Odpowiedz

2011-08-01 21:14:54 | Anonimowy
Bezczelny kłamczuch Naczas. Takich posłów w Polsce nie wolno wybierać!!!

źródło :
http://www.informacjeloka...estwo&Itemid=43

A o tym co powiecie??? Dla mnie haniebne i obrzydliwe. Plucie anonimowe a IL to puszczają :nonono:

Niech wybiorą wyborcy i wygra lepszy.
 
     
tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek


Wiek: 39
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 351
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pią Sie 19, 2011 07:49   

elvis napisał/a:

A o tym co powiecie??? Dla mnie haniebne i obrzydliwe. Plucie anonimowe a IL to puszczają.


Nie ma się czym podniecać. Wybory. I tak jest to jeszcze w wersji LIGHT, poczekajmy do "za pięć" Wybory :)
Zresztą odwrócmy sytuację. Ktoś kto zerka na to forum, mógłby pomysleć, że Twoje łono ELVIS, wydało na Świat kandydata Naczasa. Mało kto jak Ty rozpływa się nad zaletami w/w członka SLD. W zasadzie nie ma różnicy ELVIS czy ANONIM.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Copyright Gniezno.com.pl ©
Wszelkie prawa zastrzeżone.
2002 - 2013

Polityka prywatności

Korzystanie z tej witryny oznacza akceptację regulaminu

Polecamy:
Agencja Interaktywna www.by.pl | Gniezno.com.pl |

Gniezno.com.pl jest firmą niezależną oraz samofinansującą i nie korzysta ze wsparcia środków publicznych; rządowych, samorządowych ani UE.

Właścicielem Gniezno.com.pl oraz Forum.Gniezno.com.pl jest firma Patryk Pawlak Sp. z o.o. z siedzibą w Gnieźnie, 62-200 Gniezno zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Poznaniu - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego z kapitałem zakładowym w kwocie 5000 złotych w całości opłaconym. KRS: 0000475702, NIP: 7842490681, REGON: 302504149

Forum.Gniezno.com.pl stanowi integralną część portalu Gniezno.com.pl i z tego tytułu wszystkie elementy serwisu objęte są ochroną prawną. Powielanie, kopiowanie i wykorzystywanie jakiejkolwiek części jest dozwolone wyłącznie do celów osobistych. Wykorzystywanie do celów komercyjnych tylko za zgodą Gniezno.com.pl z zastrzeżeniem, iż nie mogą być one w żaden sposób modyfikowane.
Wypowiedzi użytkowników forum są ich prywatnymi opiniami. Gniezno.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi naruszające dobra osób trzecich ani za prawdziwość informacji przedstawianych przez użytkowników. Korzystający z forum ponoszą wyłączną odpowiedzialność za czyny i zachowania naruszające prawo i skutki takich zachowań.
Serwis Gniezno.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam, ogłoszeń oraz informacji dostarczonych przez osoby trzecie.

Nasze serwisy:
Gniezno.com.pl | Agencja Interaktywna www.by.pl | Forum.Gniezno.com.pl

Informacje:
Kontakt | Reklama | Regulamin | Osoby odpowiedziane za forum | Załóż swój dział | Zostań moderatorem

Realizacja: Gniezno.com.pl & Agencja Interaktywna www.by.pl