Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Speedway Express
Autor Wiadomość
krzychu... 

Wysłany: Pią Cze 21, 2013 17:17   

Nicky napisał/a:
Krzychu widze ze brak argumentów z Twojej strony zabolało ;]
Krytykując A.Rusieckiego i jego zarząd.. Konkretne pytanie dla takiego Piknika- Laika co byś zmienił w Starcie ?? Widze że boisz się odpowiedzać , bo dobrze wiesz jakie to jest srodowisko Gnieznienskie. Czas na krzycha ..... wizje Startu na 2014( nie zasłaniaj się długami ) i wiele pozostałych lat....!!!

Króciutko ja nie będę z Tobą polemizował co bym zrobił, a co nie poczytaj to co było pisane przeze mnie w marcu fragmenty masz powyżej, wszystko się spełnia długi po pierwsze, po drugie Leszka nie ma, po trzecie ceny biletów. O czym mamy rozmawiać, otrząśnij się, zawodnicy którzy w teorii mieli wyciągnąć najwięcej z klubu Ułamek i Lindback nic nie jadą, a klub przy nienajgorszej frekwencji nie jest w stanie utrzymać chociaż minimalnej płynności finansowej. Skład zbudowany na kreskę taka prawda, powiedz mi o czym mamy dyskutować?

Chcesz znać wizje na 2014 moją osobistą. Wystartujmy... chociaż do tego sezonu, dostańmy normalną licencje na 2015, nie żadną warunkową. Zatrudnijmy na następny sezon kompetentnego trenera, bądź innego menagera niech gość buduje skład w jakiś tam realiach jakie będą. Zacznijmy stawiać na własnych wychowanków w większym wymiarze niż tylko juniorzy może jeszcze nie w następnym sezonie bo pewnie nie będzie nas na nich stać, ale może choćby na 2015 kogoś tu ściągnąć. Przede wszystkim jednak zacznijmy wydawać tyle ile jesteśmy w stanie zebrać. Zrozum ja nie oczekuje od tego klubu cudów, nie wiadomo jakich transferów, ja oczekuję tylko normalności, tego by pod koniec sezonu jeden z drugi nie martwili się o to że nie ma licencji i nie wiadomo czy będzie itp. Chcę jedynie przejrzystości normalnej rozmowy z kibicem, a nie przypominania sobie o kibicu gdy go nie ma trybunach bądź gdy grunt pod nogami się pali. Jakoś Arkadiusz Rusiecki nigdy taki wylewny nie był jak w ową środę.

Dla mnie tyle, nie będę się rozwodził na wiele kwestii bo nie w tym rzecz, moje posty możesz poczytać i sam oceń co było nie prawdą, co się nie spełniło itp, zauważ że nigdy nie oceniałem kontraktowanych zawodników, bo to jest zawsze spora ruletka.

antyjagus 

Wysłany: Pią Cze 21, 2013 18:27   

krzychu... napisał/a:

Dla mnie tyle, nie będę się rozwodził na wiele kwestii bo nie w tym rzecz, moje posty możesz poczytać i sam oceń co było nie prawdą, co się nie spełniło itp, zauważ że nigdy nie oceniałem kontraktowanych zawodników, bo to jest zawsze spora ruletka.

Człowieku pływasz w kosmicznych realiach nie mając zielonego pojęcia o fundamentach budowli, którą oceniasz, kiedy ona się burzy.

Piszesz piękne eseje, spora część to baśń, która ubrana w odpowiednie słowa wygląda jak dokument, ale w ogólnym rozrachunku nim nie jest.

Porozmawiaj z ludźmi z klubu, których oceniasz w cztery oczy i jeśli uda Ci się od nich uzyskać pełną wiedzę w aspektach, do których się odwołujesz to wtedy będziesz formułował wnioski i zarzuty mając solidne przesłanki.

marcin78 

Wysłany: Sob Cze 22, 2013 08:12   

Prawda jest taka, niestety bardzo bolesna, że jest tragedia jeśli chodzi o sytuacje finansową Startu. Moim zdaniem to wszystko co ma miejsce to pokłosie długu z ubiegłego sezonu, gdyż aby otrzymać licencję, trzeba być na zero za poprzedni sezon. Co robi klub, spłaca poprzednie zadłużenie z pieniążków, które powinny iść na bieżący sezon i już na tzw. "dzień dobry" jest na minusie. Trwa poszukiwanie kasy na sprawy teraźniejsze, a jej już niema. Co wtedy, kredyt, czyli następny dług! Jak widać to tzw." błędne koło"!!!

Do_żylny 

Wysłany: Sob Cze 22, 2013 10:10   

marcin78 napisał/a:
Prawda jest taka, niestety bardzo bolesna, że jest tragedia jeśli chodzi o sytuacje finansową Startu. Moim zdaniem to wszystko co ma miejsce to pokłosie długu z ubiegłego sezonu, gdyż aby otrzymać licencję, trzeba być na zero za poprzedni sezon. Co robi klub, spłaca poprzednie zadłużenie z pieniążków, które powinny iść na bieżący sezon i już na tzw. "dzień dobry" jest na minusie. Trwa poszukiwanie kasy na sprawy teraźniejsze, a jej już niema. Co wtedy, kredyt, czyli następny dług! Jak widać to tzw." błędne koło"!!!

najgorsze jest to że sponsorzy się odwracają. Jeszcze rok temu wielka feta a teraz tragedia i rozpacz...
będą długi trzeba bedzie ogłosić upadłość, ale spoko powstanie nowa spółka, Victoria Gniezno, będzie git... ;/
Aby uratować speedway w Gnieźnie trzeba będzie zacząć od II ligi i samymi juniorami aby wyjść na prostą...
po co to wszystko...
Jedynym który na tym sezonie zyska bardzo dużo to Oskar Fajfer który zapewne w przyszłym roku wyląduje w Falubazie.

maksior 

Wysłany: Sob Cze 22, 2013 10:49   

Tylko jak powstanie nowy klub to będzie musiał spłacic zaległości za poprzedni klub,taki jest teraz regulamin.

unreal86 

Wysłany: Sob Cze 22, 2013 11:21   

Panowie jest źle ale aż tak bym nie panikował. W takiej sytuacji jest 80% wszystkich klubów w Polsce. Nawet w ekstralidze. Bydgoszcz, Tarnów, Gniezno, Gorzów chyba też. Częstochowa jeszcze dwa lata temu też stała na skraju. Rzeszów i Leszno z olbrzymimi karami. Nie tylko nasza sytuacja jest ciężka. Taka sytuacja jest z całym naszym speedwayem niestety.

luk 

Wysłany: Sob Cze 22, 2013 13:11   

Winą działaczy jest to że pchali się do Ekstraligi nie mając zagwarantowanych środków na przejechanie sezonu do tego stare zaległości. Jeżeli na coś nie mam pieniędzy to tego nie kupuję proste. A w klubie co postępują na odwrót a jak nie ma kasy to najlepiej ją z kibiców wyciągnąć na dodatek serwując beznadziejne zawody.

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Sob Cze 22, 2013 13:20   

luk napisał/a:
Winą działaczy jest to że pchali się do Ekstraligi nie mając zagwarantowanych środków na przejechanie sezonu do tego stare zaległości.

Żadna ich wina że weszliśmy do Ekstra...
Każdy tutaj tego oczekiwał.
Wina może być wtedy gdyby się okazało że kasa się rozeszła nie tam gdzie trzeba.

Nicky 

Wysłany: Sob Cze 22, 2013 14:45   

Taki Krzychu nie potrafił się obronić-argumentami, okazał się kibicem SUKCESU!
Apeluje po raz kolejny dla w/w oraz i innych osób, podajcie jaki macie sposób na prowadzenie tego klubu, konkretnie kto ma być prezesem? jaki budzet? itd..wszystko co związane z finansami, już teraz wiem że NIKT nie znajdzie się w Gnieznie ( poza kolesiami wzajemnej adoracji- jak to frustraci mówią o nich ) którzy będą chcieli prowadzić Start.

krzychu... 

Wysłany: Sob Cze 22, 2013 17:11   

Dla Pana powyżej i tego drugiego od baśni...

Krzychu przed sezonem pisał następująco... (można to przeczytać w innym dziale)

- Start Gniezno nie pozyskał żadnego sensownego partnera finansowego (nie chodziło mi tu o żaden sponsoring tytularny strategiczny itp zdecydowanie niższy poziom mnie interesował) FAKT

- Lech Kędziora nie nadaje się do prowadzenia klubu w Gnieźnie (co pokazało życie nie nadawał się) FAKT

- pisałem dalej że ceny biletów zaproponowane na Falubaz są abstrakcją, życie pokazało dokładnie to samo bo już z każdym spotkaniem ludzi było mniej mimo tego że cena była w mojej ocenie bardzo atrakcyjna w przedsprzedaży jeżeli chodzi o takiego typu widowisko FAKT

- ponad to pisałem o tym że Start spadnie FAKT

Kończąc Krzychu pisał dalej że skończy się to wywrotką finansową bo musi! FAKT! Jeżeli ani jeden z was nie umie się odnieść do tego co pisałem w marcu, gdy każdy z Was podniecał się już rozpoczynającym sezonem to niech zamilknie będzie lepiej. Ja mam wszystko czarno na białym co pisałem i tak dalej po przez moje posty. dzisiaj wyszło na moje, a Wy jesteście jeden z drugim oburzeni że jeszcze wytykam niektóre rzeczy. Otrząśnijcie się ludzie w końcu ja tylko napisałem moją wizję dotyczącą sezonu 2013 jakoś dziwnie wyszło na moje. Zatem nim mi jeden z drugim coś zarzuci niech najpierw odkopie to co było pisane wcześniej.

Cytat:
Taki Krzychu nie potrafił się obronić-argumentami, okazał się kibicem SUKCESU!
Apeluje po raz kolejny dla w/w oraz i innych osób, podajcie jaki macie sposób na prowadzenie tego klubu, konkretnie kto ma być prezesem? jaki budzet? itd..wszystko co związane z finansami, już teraz wiem że NIKT nie znajdzie się w Gnieznie ( poza kolesiami wzajemnej adoracji- jak to frustraci mówią o nich ) którzy będą chcieli prowadzić Start.

Nigdy nie byłem kibicem sukcesu i nigdy nim nie będę znałbyś mnie dobrze byś o tym wiedział. Zrozum w dzisiejszej sytuacji nie ma już dobrych wyjść te długi o ile uda się spłacić to będzie trwało bardzo długo. By była jasność za zaistniałą sytuacje odpowiada Arkadiusz Rusiecki z całym zarządem. Trzeba jasno sobie powiedzieć eliga przerosła Start Gniezno prawie pod każdym względem, jedynie kibic spisał się na medal.

Cytat:
Człowieku pływasz w kosmicznych realiach nie mając zielonego pojęcia o fundamentach budowli, którą oceniasz, kiedy ona się burzy.

Odpowiem Tobie tak jaki klub tacy partnerzy biznesowi.

Nie będę Was kuł już więcej swoimi postami, będzie od tej pory sielanka na forum. Ten nieszczęsny w Waszym mniemaniu Krzychu przepowiedział praktycznie scenariusz dla tego klubu przed sezonem spełnił się on praktycznie w pełni - spadająca frekwencja, zwolnienie Lecha K., spadek oraz ogromne długi zatem następnym razem jak mi coś zarzucicie oceńcie to co było pisane przed sezonem, tylko Wy byliście na tyle naiwni widzę że liczyliście że ten sezon uda się zamknąć finansowo.

Dla mnie koniec dyskusji Wy macie swoje racje ja mam swoje, ale wiem jedno ja w 100% trafiłem wywrotkę finansową.

pozdrawiam bez odbioru dla dwóch powyższych kolegów ;)

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Sob Cze 22, 2013 17:23   

krzychu... napisał/a:
ale wiem jedno ja w 100% trafiłem wywrotkę finansową

Lechma widocznie też :mruga:
Komunikat GKSŻ:
1. Informujemy, że w rozgrywkach MDMP drużyna Start Gniezno S.A. występować będzie pod nazwą:
SERV-NET START Gniezno

Do_żylny 

Wysłany: Sob Cze 22, 2013 19:12   

radkoski napisał/a:
krzychu... napisał/a:
ale wiem jedno ja w 100% trafiłem wywrotkę finansową

Lechma widocznie też :mruga:
Komunikat GKSŻ:
1. Informujemy, że w rozgrywkach MDMP drużyna Start Gniezno S.A. występować będzie pod nazwą:
SERV-NET START Gniezno

jak byś był obeznany to byś wiedział że juniorka w zeszłym roku jeździła jako Cembrit, teraz jest serv-net, lechmie nic do tego, znafco.

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Sob Cze 22, 2013 20:34   

Zobaczymy znafco ;)

FC Strzała 

Wysłany: Nie Cze 23, 2013 11:13   

Ja się zapytam tak,co by było gdybyśmy wygrywali te mecze minimalnie przegrane i to w dodatku wysoko np 55:35 ? chyba bylibyśmy już BANKRUTAMI,tak więc niech prezio nie pitoli że kasy brakuje tylko mógł lepiej kontrakty-umowy z zawodnikami i sponsorami spisywać aby nie mogli się wycofać.Tylu nas kibiców chodzi na mecze i jeszcze brakuje mu kasiory,inne drużyny mogą nam pozazdrościć takiej frekwencji.Pozd.

ponk 

Wysłany: Nie Cze 23, 2013 21:28   

Nicky napisał/a:
Konkretne pytanie dla takiego Piknika- Laika co byś zmienił w Starcie ?? (...) Czas na krzycha ..... wizje Startu na 2014( nie zasłaniaj się długami ) i wiele pozostałych lat....!!!

nie było to do mnie- ale jednak się wtrącę... powiedz Nicky do czego mają prowadzić Twoje posty? chcesz nam powiedzieć, że zarząd jest ok- tylko cały świat sprzysiągł się przeciwko "Startowi"?? pytam bo nie wierzę, że cała ta sytuacja ciebie nie przeraża? przecież ktoś te "księżycowe" umowy z zawodnikami podpisywał- ktoś doprowadził do tego, że mija ledwo połowa sezonu a my mamy górę długów/ zaległości/ niespłaconych zobowiązań... jak można teraz oczekiwać od zawodników, że przystaną na zmniejszenie kontraktów, kiedy część z nich nie ma jeszcze zapłacone za żadne spotkanie?? jeśli jesteś blisko klubu to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak wielkie są w tej chwili zaległości i że tylko cud może sprawić, że przyszłym roku wystartujemy w 1szej lidze... przecież gdyby nawet do końca sezonu stadion wypełniał się publicznością to niestety długi są tak wielkie, że niczego to nie zmieni... najwięksi sponsorzy (przynajmniej ci na "L" i ci na "Ł") się wycofują, samemu Zagarowi klub "wisi" 500 tyś- jego ludzie "koczują" przy W25 czekając na pieniądze bo w żadne "przelewy" już nikt wierzy- a Ty pytasz "krzycha" co by zrobił w przyszłym roku?? kpisz czy o drogę pytasz?? jeśli o mnei chodzi to ja bym zmienił jedno... przed sezonem Rusiecki powinien wyjść do kibiców i powiedzieć wprost: Drodzy Państwo- Ułamek za występy w Gnieźnie życzył sobie 1,3 mln, Lindback 1,7... nie jesteśmy frajerami i nie pozwolimy się okradać dlatego nasz skład będzie słabszy niż byśmy chcieli, ale jeśli mamy spaść to przynajmniej bez długów- jeśli kibice, sponsorzy, władze miasta i zarząd spółki nie zgodzi się z moją wizją budowania zdrowego, wypłacalnego, wiarygodnego klubu- zrezygnuję z funkcji i odejdę- ale nie zgodzę się być grabarzem żużla w tym mieście....

Nicky napisał/a:
Ando - ryzyk fizyk był. I tu wielki plus dla działaczy za odwagę.

kontrakty bez pokrycia to też "ryzyk fizyk" były.... jak widać ci ludzie tak mają... minus "za odwagę".

luk 

Wysłany: Nie Cze 23, 2013 23:03   

Teraz powinni ten sezon do końca odjechać jak najmniejszym kosztem by uratowć żużel w Gnieźnie, i ciąć wszystkie koszty typu trener od młodzieży trener zagraniczny od 1 drużyny niestety nie ma na to kasy wg mnie oskar i damian powinni jeździć na pozycjach 1-5 do tego Zagar mozna by także pomyśleć o kimś z ksm 6,5 i prosta zasada pieniądze z biletów zaraz do zawodników za pkt z meczu.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Pon Cze 24, 2013 08:03   

ponk napisał/a:
jeśli jesteś blisko klubu to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak wielkie są w tej chwili zaległości i że tylko cud może sprawić, że przyszłym roku wystartujemy w 1szej lidze...

Może mi ktoś wytłumaczyć, coście się tak tej pierwszej ligi uczepili? W II też istnieje proces licencyjny i tak samo trzeba go przejść, więc na razie zanosi się na niebyt całkowity.

Do_żylny 

Wysłany: Pon Cze 24, 2013 11:28   

skoro nawet pełna publika nic nam nie da to nie mam wiecej pytań... chyba ktoś niepełno sprawny umysłowo ustalał nasz budżet.

yahu 

Wysłany: Pon Cze 24, 2013 12:55   

Jeśli budżet był ustalany metodą życzeniowo-marzeniową to ja nie mam więcej pytań. Ryzykować to można własną kasą a nie dobrem wspólnym, a takim jest niewątpliwie Start. Problem jest taki że w Gnieźnie nigdy nie było wielkich pieniędzy, a ekstraliga jest w tym aspekcie bezlitosna. Tutaj nie można sobie pozwolić na półśrodki, a takie właśnie zostały zastosowane w Gnieźnie. Podjęto ryzyko, które się nie udało. Zupełnie niepotrzebnie, bo wystarczyło zbudować skład na miarę naszych możliwości i powalczyć o utrzymanie. Większość kibiców zdawała sobie sprawę że utrzymanie eligi w Gnieźnie będzie arcytrudne. Najważniejsza w funkcjonowaniu klubu jest przejrzystość, szczerość względem sponsorów i kibiców. Bez zaufania nic się nie może udać.

Czebyl 

Wysłany: Pon Cze 24, 2013 13:28   

Wie ktoś może na jakie kwoty opiewają kontrakty naszych zawodników? Podobno Prezes nie przepłacił, kasy nie starczyło nawet na pół sezonu, a przecież zbieraliśmy resztki z pańskiego stołu... Jeszcze jedno pytanie, jak to się stało, że niektórym zawodnikom nie zapłacono nawet za 1. mecz, skoro w meczu inauguracyjnym był nadkomplet publiczności, a nasi rajderzy zdobyli raptem 30 pkt? Czy w ogóle wszyscy dostali całość pieniądzy na przygotowanie do sezonu, czy tak jak w Gdańsku 1/4?

Do_żylny 

Wysłany: Pon Cze 24, 2013 14:08   

Czebyl napisał/a:
Wie ktoś może na jakie kwoty opiewają kontrakty naszych zawodników? Podobno Prezes nie przepłacił, kasy nie starczyło nawet na pół sezonu, a przecież zbieraliśmy resztki z pańskiego stołu... Jeszcze jedno pytanie, jak to się stało, że niektórym zawodnikom nie zapłacono nawet za 1. mecz, skoro w meczu inauguracyjnym był nadkomplet publiczności, a nasi rajderzy zdobyli raptem 30 pkt? Czy w ogóle wszyscy dostali całość pieniądzy na przygotowanie do sezonu, czy tak jak w Gdańsku 1/4?

podobno oficjalnie klub na meczu z falubazem zarobił tylko 80 tys., takie mam info od jednej osoby powiązanej z klubem. Zapewne problemem są długi i to pożera lwią część dochodów... a bank nie sprzątaczka czekać nie będzie...
no ale jak ułamek bierze za przyjazd 40 tys. to o czym mowa...

Nicky 

Wysłany: Pon Cze 24, 2013 15:45   

Problem jest bardziej złożony niż się większosci tu wydaje.
1,7mln Antonia może nawet mieć 5mln i tak tych pieniędzy nie zarabia ( z wyjątkiem przygotowania do sezonu ), ( nie zobaczy) bo po prostu nie jezdzi ( i z tego co wiem nie pojedzie już ).
Dwa nie prawda jest że nie którzy zawodnicy nie mają zapłacone za żaden mecz, rozumiem że pijesz do Mateja- Twój informator z z pewnej rodzi Z ma błędne informacje:) o czym przekonacie się na dniach.
Owszem klub się pomylił jeśli chodzi o frekwencje i tu są tyły z wyjątkiem Zielonej i Częstochowy w reszcie spotkań szału nie było, przełożone spotkanie z Tarnowem ok 70-80tyś w błoto poszło
I co najważniejsze o którym większosc z Was nie wie że całkiem sporo sponsorów( firm ) nie wywiązało się ze swoich obietnic na tą chwile tłumacząc się kryzysami w firmie itd ( aha nie były to obietnice na "słowo " tylko wszystko na papierze jest. Co do przysłosci klubu to na tą chwile za wczesnie mówić , poczekajmy do końca 2013 i wtedy się okaże co dalej....
Co do Pana Ł to głęboko się mylisz Ponk.
Tak pytam się tym wszystkim co krytykują zarząd Co Wy byście lepiej zrobili jakich WY byscie sponsorów przyprowadzili do klubu? Łatwo jest krytykować a trudniej zrobić TYLE

ugo 

Wysłany: Pon Cze 24, 2013 15:52   

Nicky napisał/a:
Problem jest bardziej złożony niż się większosci tu wydaje.
1,7mln Antonia może nawet mieć 5mln i tak tych pieniędzy nie zarabia ( z wyjątkiem przygotowania do sezonu ), ( nie zobaczy) bo po prostu nie jezdzi ( i z tego co wiem nie pojedzie już ).
Dwa nie prawda jest że nie którzy zawodnicy nie mają zapłacone za żaden mecz, rozumiem że pijesz do Mateja- Twój informator z z pewnej rodzi Z ma błędne informacje:) o czym przekonacie się na dniach.
Owszem klub się pomylił jeśli chodzi o frekwencje i tu są tyły z wyjątkiem Zielonej i Częstochowy w reszcie spotkań szału nie było, przełożone spotkanie z Tarnowem ok 70-80tyś w błoto poszło
I co najważniejsze o którym większosc z Was nie wie że całkiem sporo sponsorów( firm ) nie wywiązało się ze swoich obietnic na tą chwile tłumacząc się kryzysami w firmie itd ( aha nie były to obietnice na "słowo " tylko wszystko na papierze jest. Co do przysłosci klubu to na tą chwile za wczesnie mówić , poczekajmy do końca 2013 i wtedy się okaże co dalej....
Tak pytam się tym wszystkim co krytykują zarząd Co Wy byście lepiej zrobili jakich WY byscie sponsorów przyprowadzili do klubu? Łatwo jest krytykować a trudniej zrobić TYLE

Ja tam nie mam w klubie znajomych, ale ciekawi mnie co się stało, że nie ma tych grubych ryb o których mówił prezes po awansie.

Czebyl 

Wysłany: Pon Cze 24, 2013 16:06   

ugo napisał/a:
Ja tam nie mam w klubie znajomych, ale ciekawi mnie co się stało, że nie ma tych grubych ryb o których mówił prezes po awansie.

O ile grube ryby były zainteresowane sponsorowaniem Startu, to z pewnością chciałyby być w zarządzie spółki, a wtedy A. Rusiecki i jego współpracownicy nie mieliby nieograniczonej władzy w klubie. Podejrzewam, że mimo sporych długów nie brakuje pieniędzy na pensje dla Prezesa i jego współpracowników, szkoda tylko że dla zawodników już nic nie zostaje...

ugo 

Wysłany: Pon Cze 24, 2013 16:45   

Czebyl napisał/a:

O ile grube ryby były zainteresowane sponsorowaniem Startu, to z pewnością chciałyby być w zarządzie spółki, a wtedy A. Rusiecki i jego współpracownicy nie mieliby nieograniczonej władzy w klubie. Podejrzewam, że mimo sporych długów nie brakuje pieniędzy na pensje dla Prezesa i jego współpracowników, szkoda tylko że dla zawodników już nic nie zostaje...

Też tak myślałem i szkoda, że przyspawali się do tych stołków a teraz płacz i lament, że ogromne długi i że największy sponsor czyli kibic nie chodzi tak tłumnie na mecze. W Częstochowie Maślanka zrezygnował, mają bardzo fajny skład i przede wszystkim sponsorzy są a Marianowi nie chcieli dać, bo mu nie ufali.

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Pon Cze 24, 2013 19:26   

Nicky napisał/a:
I co najważniejsze o którym większosc z Was nie wie że całkiem sporo sponsorów( firm ) nie wywiązało się ze swoich obietnic na tą chwile tłumacząc się kryzysami w firmie itd ( aha nie były to obietnice na "słowo " tylko wszystko na papierze jest.

Życie... Jakby ktoś z "rynku" był zatrudniony do tego tematu to na pewno wiedziałby że lokalni sponsorzy są ok ale w ilości baaaardzo hurtowej.
A tak cały czas się kręci wokół tego samego: trzeba było już po rozpoczęciu sezonu szukać kasy i sponsora ale konkretnego... Kto go miał znaleźć ? Pewnie kibice ?
Nicky napisał/a:
Tak pytam się tym wszystkim co krytykują zarząd Co Wy byście lepiej zrobili jakich WY byscie sponsorów przyprowadzili do klubu?

"I znowu to samo"... Nie ja, wy, oni ale MY czyli lepiej TO powinni zrobić: zarząd/marketing chyba... Post no.1... co znów kibice ?
Jak znam życie to do szukania kasy znaleźli się ludzie z wolnotariatu za małą kasę, a nie ktoś który ma kontakty bierze kasę konkretną ale idzie za tym kasa na klub ( nie wiem, może się mylę).
A teraz "inna bajka":
Nie miałem złudzeń że jeśli będą "bęcki" na początku sezonu to zostaną tylko sympatycy żużla, a nie... widowiska/grilla; i zakładając że prowadzę klub, mieszkam w Gnieźnie, nie raz byłem na stadionie i wiem czego mogę się spodziewać w związku z tym myślę co zrobić nie opowiadam że jest ok. W dzisiejszych czasach jestem (prezesem/zarządem) przewidujący bo i tak prawie cudem weszliśmy (i chwała za to żeby było jasne) więc trzeba spiąć pośladki bardziej i nie czekać z np. trenerem :mruga: , podobnie jak z szukaniem ewentualnej kasy ( bo kibice swoją na pewno przyniosą). Co prawda nawet ja słyszałem że kasy starczy do połowy sezonu więc jeśli już takie "ploty" śmigały przed pierwszym meczem to jak to zwykle bywa jest w tym "ziarenko" prawdy - nawet gdyby teraz ktoś powiedział że akurat tak wyszło. A teraz ??
Ci nie płacą, tamci nie płacą, kibice od grilla też więc jest jak napisane wyżej.
Zostali kibice ale i tak ich to wk...ia co widzą ale chodzą bo jak to u nas ciągle liczymy na jakiś dobry sport/klub w Gnieźnie. Mamy wreszcie Ekstra i powtórkę z rozrywki z tego wynika. Czy tym razem lekcje zostaną odrobione ? Czy ktoś wreszcie zrobi ze Startu naprawdę profesjonalny klub na lata ? Nie na sezon ? (nie skreślam prezesa - ale jego otoczenie jest rzekłbym mało profesjonalne, bez tego ani rusz...)
Co do tematu:
I najważniejsze na tyle miejsca w programie Startu praktycznie w ciemno możemy wpisywać dwa nazwiska, trzecie jest cały sezon zmienne reszta to tak naprawdę puste miejsca...
Czebyl napisał/a:
O ile grube ryby były zainteresowane sponsorowaniem Startu, to z pewnością chciałyby być w zarządzie spółki, a wtedy A. Rusiecki i jego współpracownicy nie mieliby nieograniczonej władzy w klubie.

Właśnie mam nadzieję że tak... nie jest.
Czebyl napisał/a:
Podejrzewam, że mimo sporych długów nie brakuje pieniędzy na pensje dla Prezesa i jego współpracowników

ugo napisał/a:
Też tak myślałem i szkoda, że przyspawali się do tych stołków

Jak wyżej...
ugo napisał/a:
W Częstochowie Maślanka zrezygnował, mają bardzo fajny skład i przede wszystkim sponsorzy są a Marianowi nie chcieli dać,

Ciekawe jak to się ma do postów wyżej o tym ... co WY byście ?? :mruga:

ponk 

Wysłany: Pon Cze 24, 2013 21:37   

Nicky napisał/a:

Dwa nie prawda jest że nie którzy zawodnicy nie mają zapłacone za żaden mecz, rozumiem że pijesz do Mateja

niestety muszę Ciebie zmartwić- mylisz się i co do zawodnika i co do informatora.... choć przyznam, że informację o zawodnikach którzy nie mieli zapłącone za żadne spotkanie otrzymałem po meczu z Tarnowem od tego czasu może się coś zmieniło...
Nicky napisał/a:

1. Pomylić się można zawsze- ale pytam o ile??? doskonale wiesz, że obecnie zaległości są szacowane na dużo więcej niż 1.000.000 PLN i nawet na więcej niż 1.500.000.... o tyle więcej pieniędzy kibice nie mogli przynieść dotychczas i nie mogą przynieść w tych 3ech spotkaniach które zostały do końca sezonu.
2. 80 tyś za Tarnów?? o czym my tu rozmawiamy?? przy budżecie szacowanym na ok 7 mln to jest jakieś 1,2%... wstyd by było działaczom w ogóle o tym wspominać...

Nicky napisał/a:

no obym się mylił.... ale już po meczu w Bydgoszczy kilka osób poddawało moją wiarygodność w wątpliwości...

Nicky napisał/a:

a wiesz co mnie najbardziej dziwi? że Rusiecki i jego współpracownicy siedzą w tym biznesie od ładnych paru lat- a cała ta sytuacja wygląda jakby pracowali w żużlu od tygodnia....

pocaluj_mnie 

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 09:22   

Czebyl napisał/a:
ugo napisał/a:

Był jeden poważny gość z Czerniejewa, co chyba nawet wykładał kilka dużych "baniek", ale dziwnym trafem nie dogadał się z Zarządem.
Co do tego bycia w Zarządzie, to ja się sponsorom nie dziwię w pewnym sensie- dajesz grubą kasę, niewiele z tego masz (bo np. zajmujesz się taką branżą, że reklama w sporcie żużlowym nie jest ci potrzebna), a nie możesz przyjrzeć się baczniej temu, na co idą twoje środki.

Najśmieszniejsze jest to, jak wszystkie klubu żużlowe nazywają się profesjonalnymi, a corocznie zimą stękają do Rad Miasta po kilkuset tysięczne dotacje na "promocje miasta" (czyt. zamknięcie budżetu). Nawet Unibax Toruń też pod to podpada, bo bez środków z tamtejszej Rady Miasta w życiu nie powstałaby MotoArena, chociaż przyznaję - dla mnie to Klub do naśladowania pod wieloma względami.

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 09:45   

od osób związanych z klubem wiem ( tzn oni tak twierdzą ), że finanse klubu są jasne, przejrzyste, klarowne, że są wystawiane FV itd...ale od strony sponsorów mam całkowicie inne dane. Kto mówi prawdę? Ci co wykładają kasę czy Ci którzy ją wydają? :)

co do stanu w klubie:
1. Przeliczenie się ze sponsorami ( nie dość, że sami mają kryzys to jeszcze nie przyszedł żaden nowy ).
2. Opóźnienie kolejek też zrobiło swoje ( późniejszy przypływ gotówki za mecze u siebie )
3. Nietrafione kontrakty ( kto to mógł przewidzieć? )
4. Przepłacone kontrakty ( jak się stoi pod ścianą to się bierze co jest wolnego )
5. Mniejsza liczba kibiców ( przeszacowanie )
6. Zeszłoroczne długi

można dopisać jeszcze parę rzeczy ale to nie o to chodzi. Mnie zastanawia jedno. Skoro Prezes mówi, że w zeszłym roku budżet był na poziomie 3,2mln zł, zakończyliśmy go ze stratą ok 800-1mln zł a teraz mamy mieć budżet ok 6-6,5mln...to chyba komuś zabrakło dobrych 3 mln zł! Pamiętajmy, że co roku mamy dług ok 1 mln zł i zanim przystąpimy do rozgrywek musimy to spłacić...matematyka...jedyne pocieszenie jest takie, że zawodnicy nie robią dużo pkt ale z drugiej strony- skoro Antonio może zarobić 1,7mln zł ( wraz z zeszłorocznym długiem ) a tych pktów nie robi więc skąd są aż takie długi? Ciągle nie moge się doliczyć :) zostało 7 meczy, gdy je odjedziemy w pełnym składzie można napisać, że te 6 baniek będzie realnym progiem długu? Pieniądze i to konkretne poszły lub powinny pójść na Mateja...coś mi się wydaje, że ktoś przesadził z kosztami stałymi...bo za punkty na pewno nie zapłacili tyle ile zakładali bo robimy ich mniej. Mam nadzieję, że nie mamy ryczałtów...czy się stoi czy się leży to 40 tys się nalezy! :)

yahu 

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 09:46   

To oczywiste że spółką powinni sterować udziałowcy, czyli ludzie którzy dają pieniądze na klub. Czy taki stan rzeczy ma miejsce w Gnieźnie? Podejrzewam że miasto ma jakieś udziały? Wie ktoś jak to wygląda?

Odpowiedz do tematu