Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Speedway Express
Autor Wiadomość
Baju 

Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 22:14   

czyli klub dalej jest jedną wielką szopką ;) jak oni chcą zdobywać kibiców :whoeva:

Marvin- 

Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 22:32   

victorski napisał/a:
Szabla napisał/a:
co dobrego w audycji, jakieś godne odnotowania fakty?

Kompletnei nic. No i trzeba przyznać że audycja powoli zaczyna prezentować taki poziom jak nowa strona naszeo klubu. Strwierdzili że z torem nic złego sie nie dzieje , zgrupowania jako tako nie bedzie bo i po co skoro zaczyna sie liga szwedzka i czeska czyli sumując ...wszystko jest ok !!

ps. Wysłałem pytania po 17 nikt nie raczył przeczytać a co dopiero odpowiedzieć. ( Pytania były oczywiscie z tych nie wygodnych)

Co masz na myśli twierdząc, że poziom nowej strony? Co dokładnie wg Ciebie jest złe?

Kompletnie nie rozumiem Waszych rozterek na temat toru, jak wszyscy w Gnieźnie znają się na jego przygotowaniu to zapraszam w imieniu TŻ-u do pomocy w klubie, z pewnością przy Wrzesińskiej ucieszą się z kolejnych wolontariuszy.

Możesz podać co to były za pytania, bo szczerze to denerwuje mnie jak wiele osób posługuje się półsłówkami typu poziom nowej strony, niewygodne pytania itd, bądźcie konkretni i mówcie a raczej piszcie dokładnie o co Wam chodzi bo cytując trenera Kędziorę najłatwiejszym tematem jest oczywiście tor i jest to świetny temat do dyskusji przy piwku, wódeczce.

"Klub jest szopką"... gratuluję koledze poczucia humoru...

Pozdrawiam i na oceny przyjdzie czas we wrześniu...

krychu90 

Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 00:36   

Marvin- napisał/a:
Co masz na myśli twierdząc, że poziom nowej strony? Co dokładnie wg Ciebie jest złe?

Pytanie może nie do mnie kierowane, ale chciałbym odpowiedzieć.. Kolega Marvin chyba nie czyta dokładnie tego forum, bądź też nie widzi tych wad nowej strony. Trochę pomogę i odsyłam do strony z forum: http://forum.gniezno.com....p=171009#171009
Parę osób się wypowiedziała i wytknęło błędy, proponuje poczytać od początku tej strony (8). I może się do tego wszystkiego ustosunkować. Dziękuje

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 08:37   

Marvin- napisał/a:

Pozdrawiam i na oceny przyjdzie czas we wrześniu...

we wrześniu będzie idealny moment...żeby się z bezsilności i żalu w dupe ugryźć jak coś nie wyjdzie. Nie lepiej zawczasu wziąć się za wyciąganie wniosków? Lepiej palnąć, że z torem nic się nie dzieje - chociaż znów mamy sytuacje pt. "chyba były dwie koncepcje toru". Poczytaj co mówi Stachyra, zobacz co mówił Scott, Maciej czy też nawet Antonio.
W skrócie o to chodzi, skoro nie wiesz o co. Chociaż skoro wolisz podejść do tematu jak Kędziora - to tego tematu nie ma, bo dla Ciebie wszystko jest w najlepszym porządku.

z_trybuny 

Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 08:44   

najlepsze jest to że na turniej chrobrego tor przejdzie metamorfoze i będzie idealny do ścigania ale na lige sie nie da...

Marvin- 

Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 10:24   

Problem z torem? Jaki zatem jest ten problem?

Początek zawodów było lekko przyczepnie (jak to trener powiedział litle grip:D) a wiadomo, że z biegiem czasu zwłaszcza przy pogodzie jaką mieliśmy w niedzielę będzie się robiło twardo (nawiązuje do słów Zecia podczas jednego ze spotkań z kibicami z 10.5).

Zwiastuny dopasowania co dziwne mieliśmy właśnie w okolicy 10 biegu, a co do dalszych meczów to poczekajmy do meczu z Grudziądzem, który moim zdaniem będzie przełomowy i dajmy w spokoju pracować, wydaje mi się, iż w klubie są osoby, które wiedzą co robią...

krychu90 

Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 14:48   

Marvin dalej nie odpisałeś na moje pytanie. Co z tą stroną? Ludzie wypisują w innym temacie ze są problemy, odniesiesz się do tego?

Marvin- 

Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 15:07   

Jasne, że się odniosę, ale zadane przeze mnie pytanie było raczej w odniesieniu do audycji, a to, że wielu z nas narzeka na czcionkę, problemy z przeglądarkami to proszę o przeniesienie tego na grunt radiowy bo nie mogę połączyć problemów z nową witryną z poziomem audycji bo w sumie to temat poświęcony temu...

agwit 
agwit

Wysłany: Sro Lip 18, 2012 21:55   

Co tam dzisiaj ciekawego było w SE? Może ktoś wrzuci dzisiejsza audycje.

CzerwonoCzarny 

Wysłany: Pią Gru 21, 2012 18:07   

Ostatnio podczas audycji padł świetny tekst po którym nie mogłem się powstrzymać od śmiechu, a szło to jakoś w ten deseń
"Kto jak kto ale Leszek K. zna nasz owal jak nikt inny..."
Boki zrywać :-D

natalia2 

Wysłany: Pon Lut 25, 2013 15:05   

może jeździ może nie a kogo to interesuje
:nonono:

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Pon Lut 25, 2013 18:51   

A to jest wypowiedź odnośnie czego? Widzę, że na takim samym poziomie jak pozostałe w innych wątkach...

ponk 

Wysłany: Sro Cze 19, 2013 21:34   

nie wiem czy ktoś z Was słuchał dzisiejszej audycji i wywiadu z Prezesem... jeśli nie to może krótkie streszczenie... niestety zaczyna się potwierdzać to o czym tu i ówdzie od jakiegoś czasu wróbelki ćwierkały... a, że dłużej wszystkiego pod dywan zamiatać już nie szło- Pan Prezes "puścił dzisiaj pary z ust".... zaległości są na tyle duże a perspektywy na tyle marne, że będą renegocjowane z zawodnikami kontrakty- ci którzy nie zgodzą się na cięcie stawek- nie będą jeździć... część sponsorów nie wywiązuje się ze składanych przed sezonem deklaracji (ze swoich źródeł wiem, że Lechma niewiele- o ile wogóle- pomaga)... średnia sprzedanych biletów na mecz to 4700 (oczywiście założenia były inne)- i w tym miejscu się pytam "jak to możliwe"... karnetów 1950+ 4700 biletów = 6650 widzów... więc albo ja tracę wzrok albo śmierdzi mi tu grubym wałkiem- tudzież ogromnymi dziurami w płocie...
w każdym razie wniosek nasuwa się jeden... jeśli Rusiecki mówi już takie rzeczy publicznie to znaczy, że jest gorzej niż się dotąd wydawało....

speedhub 
speedhub

Wysłany: Czw Cze 20, 2013 07:18   

Rzeczywiście wydaje się, że jest gorzej niż komukolwie tutaj na forum się wydawało. Na dokładkę powiem, że Prezes w trakcie wywiadu nie mówił jak nas do tego przyzwyczaił bardzo płynnie. Łamał mu się głos - widać, że jest na pograniczu załamania tą sytuacją.

Z pozostałych ważnych faktów z audycji. Prezes wyjawił, że na samo "przygotowanie do sezonu" czyli same autografy pod kontraktami wydali 2 miliony. Drugie 2 miliony muszą wypłacić / częściowo zapłacili za punkty do tej pory zdobyte. Pamiętajmy, ze jeszcze jak dobrze liczę 7 meczów przed nami. Więc należy się spodziewać z 1,5 miliona na kolejne wypłaty.

Antonio nasz kochany, który jak nikt inny przed nim oszukał nasz klub, jeździ za największe pieniądze w kilkudziesięcioletniej historii klubu. Prezes odważył się wycenić w audycji 1 (JEDEN) zdobyty punkt przez Szweda na 6 000 PLN. Oczywiście Antonio dostał też za podpis (z moich informacji wynika, że nieco ponad 500 000 PLN).

Reasumując bez renegocjacji kontraktów mamy definitywne bankructwo klubu lub jazdę do końca sezonu z wynikami 70:20 dla przeciwników.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Czw Cze 20, 2013 08:42   

Raiden - możną Cię poprosić o linka do audycji?
o 17.00 jestem zbyt daleko od Gniezna, by wysłuchać jej, nie ściągam w aucie.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Czw Cze 20, 2013 09:03   

Cytat:
Antonio nasz kochany, który jak nikt inny przed nim oszukał nasz klub, jeździ za największe pieniądze w kilkudziesięcioletniej historii klubu. Prezes odważył się wycenić w audycji 1 (JEDEN) zdobyty punkt przez Szweda na 6 000 PLN. Oczywiście Antonio dostał też za podpis (z moich informacji wynika, że nieco ponad 500 000 PLN).

Sam sobie Lindback tych pieniędzy nie wypłacał. Poza tym, to trzeba pamiętać, że przed tym sezonem został zaszantażowany i powiedziano mu coś w stylu: "oddamy Ci zaległą kasę za 2012 r. , jak podpiszesz na przyszły sezon". Na pocieszenie powiem, że taka zagrywka to standard w wielu klubach.
Od razu mówię- nie wiem, czy tak było, bo wszystkie informacje tego typu wyciekają z Klubu trochę jak w zabawie w "głuchy telefon" i zastrzegam, że mogło być odmiennie.

Natomiast o tragicznym stanie naszej klubowej kasy słyszałem już jakiś czas temu, ale nie pisałem o tym na forum.

speedhub 
speedhub

Wysłany: Czw Cze 20, 2013 09:08   

Szabla napisał/a:
Raiden - możną Cię poprosić o linka do audycji?
o 17.00 jestem zbyt daleko od Gniezna, by wysłuchać jej, nie ściągam w aucie.

Raiden prowadzi audycję niezależną w poniedziałek. Wczoraj wywiad był emitowany w audycji klubowej (środowej). Być może jednak Raiden ma możliwość wklejenia audycji.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Czw Cze 20, 2013 09:29   

Wiem wiem, ale pracodawca ten sam to i pewnie jest opcja dostępu.
Rok temu - nie pamiętam, ale 2 lata temu na pewno Raiden wrzucał środowe audycje.

raiden 

Wysłany: Czw Cze 20, 2013 13:31   

Witam,
Od 18 jestem dzisiaj w pracy, nieco później spodziewajcie się udostępnionej audycji. Zapodam tutaj linka na wrzutę - identycznie jak w przypadku programu Speedway FM, który robie wspólnie z Hubertem i który jak ktoś zauważył wyżej jest programem niezależnym. :)

krzychu... 

Wysłany: Czw Cze 20, 2013 13:59   

Cytat:
Mam podobne odczucia... ceny oderwane od realiów patrząc przez pryzmat miasta w jakim się znajdujemy. Utwierdza mnie to coraz bardziej w przekonaniu że Gniezna nie stać na elige, a owe 6 mln budżetu to kijem na wodzie są pisane, ale jak to mówią zobaczymy po sezonie. Jak to mówią chytry dwa razy traci w dłuższej perspektywie, byle wyszła inauguracja bo kibic w pierwszej stolicy nie lubi chały za taką cenę, a tłumaczenia że to wielki Falubaz mogą do niego nie trafić. Podsumowując myślę że cena wielu utwierdzi w przekonaniu do jednej rzeczy kto jest był i będzie największym sponsorem klubu przy Wrzesińskiej... kibice. Długo czekali jak się doczekali to przesadzono z cenami... mówi się życie, jednak łaska kibica na pstrym koniu jeździ...

Cytat:

Daras wisienka na torcie dla Ciebie... kogo pozyskano, przecież zarządzający mówił że ma w kalendarzu bardzo dużo potencjalnych sponsorów, którzy odmówili mu, ale jak będzie eliga to się zdecydują, nikt się nie zdecydował!!!! Nie bądźmy śmieszni w takiej konfiguracji nie da się utrzymać eligi w Gnieźnie każdy sensowny człowiek to wie. Można doić tych kibiców na lewo i prawo, ale w dłuższej perspektywie to pęknie bo musi pęknąć, pierwsze objawy oburzenia pojawiają się już teraz (troszkę za wcześnie), kwestia czasu kiedy będą następne. Kończąc już to Start jest ładnie opakowanym przez marketingowców produktem, na pierwszy rzut oka wszystko wygląda fajnie gorzej jak zaczyna się ten produkt oglądać z bliska.

Podsumowując w mojej ocenie Start nie udźwignie eligi jako całości i spadnie, przegra tą rywalizacje głównie na płaszczyźnie finansowej, choć osobiście chciałbym innego rozwiązanie jednak patrząc na całą sytuacje obiektywnie nie widzę podstaw by było inaczej kilku sponsorów plus kibice nie są w stanie zapewnić płynnego finansowania na przestrzeni całego sezonu.

Kończąc Daras nie jestem tak zdesperowany by płacić za oglądanie Hampela Pepe Jonssona, P.Dudka czy Krzycha Jabłońskiego 50 zł. Ja rozumiem fanatyzm kibica z Gniezna który nie widział eligi 13 lat, jednak według mnie cena została zbyt mocno wygórowana, jednak tak jak pisałem na przestrzeni sezonu rynek zweryfikuje Start jako produkt i zobaczymy czy zaakceptuje podobne ceny w dłuższej perspektywie, osobiście wątpię. Do rozmowy mam nadzieje wrócimy po sezonie i ocenimy czy cena była adekwatna do produktu jaki był oferowany.

Cytat:
Od strony finansowej Start jest daleko, taka jest prawda. Sezon wcześniej budżet zamykam strata dość spora jak na sezon w którym i publika dopisała zawodnicy nie jechali na miarę swoich możliwości (czytaj nie wyciągnęli maksymalnych kwot z kontraktów). Teraz słyszę wypowiedzi 6 mln budżetów powiedz mi co mam sądzić po tych wypowiedziach. Dla mnie 6 mln jest kijem na wodzie pisane, biorąc pod uwagę że nie pozyskano żadnego partnera finansowego i nie mówię tu o sponsorach strategicznych itp... mnie interesuje niższy kaliber - wejdź z łaski swojej na stronę Startu i w zakładce sponsorzy sprawdź czy pojawiają się jacyś nowi partnerzy. Ja mimo szczerych chęci zauważenia nowych podmiotów nie widzę ich. Karmi się kibica przykładowo tym że współpraca z Bankiem Spółdzielczym została rozszerzona ciekawe na jakiej niwie kolejny kredyt na spłatę długów. Wszystko marketingowo fajnie wygląda jeżeli chodzi o małe rzeczy, szkoda tylko że przykładowo nie ma na stronie żadnej informacji że pozyskano nowego sponsora coś w tym kontekście. Powiedz mi jak zdrowo myślący kibic ma sądzić że Start jest w stanie udźwignąć elige finansowo, gdy rok temu skończono sezon debetem przy tych samych darczyńcach. Wydatki dwa razy wyższe, a podmioty finansujące takie same. Wiadomo darczyńcy pewnie i dadzą więcej, bo i poziom rozgrywkowy się zmienił, jednak patrząc na to od strony ceny biletu na Falubaz to maluje się obraz przerzucenia kosztów Eligi tylko na jednego darczyńce tego najwierniejszego czyli kibica, a on może tego nie zaakceptować bo są pewne granice smaku, one jednak zostały przekroczone. Tak jak wcześniej pisałem nie chce wchodzić w szczegóły bo nie ma sensu na forum publicznym, marzenia są po to by je spełniać tylko trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, a tu jednak trwanie jest silniejsze od racjonalnego myślenia.

Powyżej masz aspekt finansowy z którym nie podejmiesz polemiki z tego powodu że nie ma argumentów sensowych, tylko proszę nie wycinaj po pół zdania bo tak to ja nawet obalę każdy Twój argument. Nie chce polemizować od strony sportowej czy ten zawodnik jest dobry czy tamten bo to zweryfikuje tylko i wyłącznie tor. Skład jaki zbudowany jest widocznie na nasz "możliwości" finansowe. Od strony sportowej czepami się już dzisiaj jednej sprawy pozostawienia na stanowisku "trenera" Leszka.K. Nie rozumiem tej decyzji od żadnej strony, gościu który prawie by nie awansował mając personalnie najmocniejszy skład w lidze został. Już dzisiaj nie mogę się doczekać jego manewrów taktycznych, a może inaczej manewrów firmowanych jego nazwiskiem, ale bądź co bądź będą szły na jego garb.

Kończąc Start jest za słaby finansowo by utrzymać płynność przez cały sezon, a to najprawdopodobniej zadecyduje. Sezon będzie na tyle ciekawy że zadecydują niuanse typu przygotowanie toru, manewry taktyczne itp, a my na tej niwie wyglądamy blado. Można się łudzić że w innych drużynach będzie plaga kontuzji i to ułatwi owe utrzymanie. Życzę klubowi z Gniezna utrzymania po ciekawej walce o każdy punkt bo tylko to może przyciągnąć kibica który sfinansuje ten sezon, patrząc jednak przez kontekst sponsorów, cen biletów na ten nieszczęsny Falubaz to jakoś, tego nie widzę mimo szczerych chęci zauważenia.

Jak się pomylę w moich ocenach klub otrzyma normalną licencje (nie mylić warunkową) w elidze/I lidze chętnie wszystko odszczekam i przeproszę, każdy może się mylić, tylko trzeba umieć z tego wyjść z twarzą.

Cytat:
Jednak mimo wejścia do eligi Start Gniezno nie pozyskał żadnego partnera finansowego (Valtra, Hawa itp - mi nawet nie chodzi o coś większego), przez ten pryzmat nie można dobrze oceniać pracy marketingu nad którym wszyscy się tu zachwycają. Gniezno najbiedniejsze miasto w elidze, posiada najdroższe bilety (fenomen). Skład nie jest na tyle dobrym by cena była windowana do tych rozmiarów.

Można bronić zarządzających klubem, jednak przesadzili i tu nawet nie ma co polemizować. Patrząc dalej co kibic ma myśleć o klubie który nie potrafi pozyskać choćby jednego darczyńcy wchodząc do eligi!!! Na dokładkę ten sam kibic już na początku sezonu dostaje najwyższe ceny biletów. Wiadomo można w nieskończoność doić miejskie spółki (zwiększyły finansowanie), miasto Gniezno, kibiców - cenami biletów i tak dalej, jednak jeżeli samemu nie umie się pozyskać żadnego podmiotu to chyba coś jest nie hallo i o czymś to świadczy - na tej płaszczyźnie nie ma co bronić zarządu klubu czy całego tego marketingu bo wyglądają w tym elemencie bardzo biednie.

Cytat:
Rozumiesz pojęcie nowy darczyńca jak nie, to nie ma co za bardzo dyskutować te podmioty się już wcześniej przewijały - to jest tak samo jakby napisać miejskie spółki zaangażowały się większym stopniu. Mi chodzi o całkowicie nowy podmiot jeżeli zarząd klubu ma prawo podnieść cenę biletu do nieszczęsnych 50-55 zł to niech się wykaże na płaszczyźnie sponsorskiej dla mnie to jest akurat ważniejsze. Nie można przerzucać kosztów eligi tylko w jednym kierunku. Jestem w stanie zrozumieć że rynek sponsorski jest ciężki i najprawdopodobniej nie będzie łatwiej w tej materii. Jednak zarząd miał jeden potężny argument awans po 13 latach, jak się okazuje nie dało rady nawet tym argumentem przyciągnąć jednej osoby z całego kalendarza nazwisk. Kończę się pastwić bo nie ma sensu, dla mnie to ostatni post i nie będę już kuł nikogo swoimi wypowiedziami przez cały sezon, będzie lepiej dla wszystkich.

Podsumowując rynek oceni cenę biletów i pewnie mimo tego, jednak inauguracja będzie przy komplecie publiki. Kwestia tego co się stanie dalej bo patrząc tak krótkowzrocznie jak to się stało można łatwo się poślizgnąć.

Ogólnie to są to niektóre fragmenty które pojawiły się w temacie Ekstraliga 2013. Czemu cytuje aż tyle tych fragmentów... Jakoś dziwnie wyszło praktycznie tak jak opisywałem...

Ludzie otrząśnijcie się w końcu poczytajcie to co powyżej jest napisane i odnieście się do dzisiejszej sytuacji... Mnie jakoś radość nie przepełnia z tego że wykrakałem spadek Startu, olbrzymie długi i beznadziejne perspektywy na najbliższe sezony.

Szczerze jak obserwuje takie skamlanie w radiu, gdy mleko się rozlało to nie wiem jak mam traktować osobę Prezesa Arkadiusza Rusieckiego. Przecież to nie trzeba mieć wiele w głowie by wiedzieć że przy aktualnej sytuacji gospodarczej może ktoś się wycofać ze sponsoringu itp. Niech mi ktoś odpowie na co liczył ten zarząd kontraktując zawodników na typową kreskę - pamiętam jak wielu mówiło przed sezonem my kontraktujemy chociaż na tyle ile mamy (kontraktujemy na nasze możliwości), jak się okazuje my właśnie kontraktowaliśmy bez żadnego pokrycia finansowego przed tym sezonem. Rozmawiając z osobą dość blisko związaną z środowiskiem Startu w okresie okienka transferowego (moment zatrudnienia Zagara), osoba ta powiedziała mi wprost Start Gniezno kontraktuje zawodników nie mając pokrycia finansowego kontraktów. Zastanawiam się ciągle na co liczono na pełen stadion przy cenach biletów jakie były na początku. Czasami mam odczucie że Prezes z całym tym zarządem Startu zapomnieli czym jest matematyka, realne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość.

Należy pamiętać o tym że Start zakończył poprzedni sezon z długiem i to nawet nie tak małym, co mnie osobiście już mocno zdziwiło. Sezon wcześniej był idealnym momentem na wyprostowanie pewnych spraw właśnie od strony finansowej, było można zbudować ciut słabszy skład, a pewnie przy lepszym trenerze weszli by i tak bez problemu jak pokazało teraz życie gdy dano Anderssonowi troszkę wolnej ręki to nawet nieźle ten bajzel ogarnął w tak krótkim czasie. Start ustawił się w bardzo słabej sytuacji już w momencie samego wejścia był dług było trzeba go pokryć więc Prezes zastosował kreatywną księgowość wobec dwóch zawodników, co siłą rzeczy zmusiło go do podpisania kontraktów z ową dwójką zawodników, dalej podpisano z Zagraem. Co ustawiło klub w beznadziejnej sytuacji bo wszyscy w Polsce wiedzieli że Gniezno ma problem gdyż nie posiada żadnego polaka i na gwałt będzie musiało kogoś zatrudnić. Chcę tylko dość jasno pokazać że by móc wymagać od zawodników trzeba z nimi najpierw być na przysłowiowe zero. Nie najlepiej świadczy również o Prezesie kontrakt z właśnie Lindbackiem, jak pokazuje życie w nim raczej nie ma punktów do skutecznego zmobilizowania zawodnika, chociaż jak można kogoś zmobilizować do czegoś jak mu się zalega kasę.

Co do nieszczęsnej renegocjacji kontraktów, prawda taka że jak zawodnicy ustalą między sobą wspólną komitywę to Rusiecki będzie mógł, ale renegocjować swoją własną pensje w tym momencie. Zawodnicy dość łatwo mogą ugotować Start, tylko troszkę matematyki i będzie problem z minimalnym ksm dla ekipy. Jeżeli ciąć koszty to ja wiem gdzie można Leszek K. nie musi być tym "trenerem od młodzieży" zawsze parę gorszy będzie hehe...

Spadek pewny, perspektyw zero, długi z każdym tyg będą się powiększać. Tu nie znajdzie nikt złotego środka w tym momencie na uzdrowienie zaistniałej sytuacji. Ja wiem osobiście jedno piłka nożna w Polsce jeżeli chodzi o zarobki zawodników jest oderwana od realiów, jednak drugim sportem po kopanej właśnie jest żużel. Do tego doprowadzili właśnie prezesi głównie klubów eligowych. Kluby żużlowe żyją ciągle w przeświadczeniu że mamy okres prosperity chyba. Zarobki zawodników zostały nadmuchane do tego stopnia że dzisiaj nikt nie potrafi sobie z tym poradzić. Czytając wczoraj jeden z newsów o jednym klubie z elity który szacował że będzie miał na stadionie około 7-8 tys na meczu, życie jednak brutalnie to zweryfikowało dwa ostatnie mecze to 1,5 do 3 tys, pułapu zakładanego nie przekroczył ani razu. Zastanawiam się coraz bardziej gdzie to brnie, elipie regularnie płacą dwa kluby, czas chyba wprowadzić na prawdę prawdziwy proces licencyjny nich nawet w ekstra zostanie 5-6 klubów, ale niech będą to zdrowe kluby. Dalsza działalność klubów żużlowych w sposób jaki ją prowadzą nie da żadnych pozytywnych efektów dla dyscypliny.

Co do tych nieszczęsnych komisarzy moje zdanie jest krótkie w tym temacie, nie powinno być w ogóle takiej postaci na żużlu. Sztuczny twór który jest w stanie doprowadzić do przegranej każdej drużyny. Nim mniej osób funkcyjnych podczas imprezy tym lepiej. Za tor powinien odpowiadać sędzia. Czemu poruszam ten temat akurat tutaj? Sport motorowy jakim jest żużel zawsze słynął z jakiejś swojej specyfiki. Stworzono jakiś czas temu nowe tłumiki, zabrano charakterystyczny odgłos speedwaya, zlikwidowano atut toru (nikt mi nie powiem że ZG chciała z Gorzowem jechać na takiej skale jaką zaserwował komisarz, tam każde polanie dla Falubazu to był oddech). Tłumaczono wprowadzenie komisarzy tym by tory był bezpieczniejsze itp, jednak to w złą stronę wszystko brnie. Ja osobiście uważam że żużel właśnie atutem toru przyciągał po części kibica. Nie oszukujmy się speedway to domena mniejszych miast, tam ludzie przychodzą właśnie na to by móc się na tym sporcie po części "dowartościować", gdzie słabszy może zaskoczyć czymś lepszego przynajmniej teoretycznie i wygrać. Trzeba zrozumieć w końcu że w żużlu najważniejszym są zw u siebie bo to one głównie nakręcają klubom publikę, a co za tym idzie pieniądze na funkcjonowanie. Uważam po prostu że kluby pokazują jak są słabe nie potrafią współpracować i każdy robi pod siebie, co prowadzi do tego że dzisiaj mamy efekty. Umowa z NC+ jest kolejnym tego przykładem partykularne interesy wzięły górę nad zdrowym podejściem do tematu. Umowa podpisana na 3 lata, a w pierwszym roku już jestem tak zniechęcony do realizacji, gości którzy pojawiają się w studiu, nie mówiąc o zasięgu tego tworu. Prezesi mieli do wyboru Polsat lub choćby TVP wybrali największe *** jakie było można wybrać. Mówiąc krótko wkurza mnie skomlanie jednego czy drugiego Prezesa że jest źle, nie ma kibiców na stadionach nie ma sponsorów, ale jak się głębiej na to popatrzy to sami prezesi zakładają sobie przysłowiowy pstryczek na szyje. Wracają jeszcze do tych nieszczęsnych komisarzy by była jasność Start przegrał z Falubazem i Częstochową nie przez komisarza, a przez własną słabość tu nie ma nad czym się rozwodzić. Zastanawiam się czym 10 Prezesów, przepraszam 8 Prezesów uraczy kibiców następnym sezonie były tłumiki, byli komisarze, jest umowa z NC+... ciekawe co będzie następne, ale wiem jedno trzeba podziękować m.in za aktualny stan polskiego żużla Prezesom klubów żużlowych na przestrzeni ostatnich lat to oni właśnie są grabarzami tej pięknej dyscypliny.

Kończąc Start tak na prawdę teraz jest jeszcze dobrej sytuacji, to z każdym msc zacznie wyglądać coraz gorzej, a kulminacją będzie sezon 2014 w którym będzie bardzo ciężko przyciągnąć kogokolwiek na W25. Co najgorsze jak to się mówi dopiero przed Startem. Jeszcze co do tego skamlania w radiu niech Prezes nie przesadza to po części jego działania doprowadziły do dziadostwa jakie jest - Leszek K. trenerem pierwszym samobój przed tym sezonem, drugim samobójem były bilety na Falubaz cena 50 i 55 zł, przepraszam ale z tym kojarzy mi się Prezes klubu z Gniezna i będzie się już zawsze kojarzył ludzie czekali 13 lat na elige to przestraszył ich chłop już na samym początku cenami biletów. Przysłowiowego hat tricka nie ustrzelę dzisiaj, ale do końca sezonu się trafi jeszcze coś wyższych lotów taką mam nadzieje poki co ma Leszka K. i bilety na Falubaz. Abstrahując już od całości Arkadiusz Rusiecki mógł odejść z tego klubu w glorii chwały po awansie każdy kojarzyłby go z czymś pozytywnym, teraz będzie kojarzony raczej w moim odczuciu negatywnie po przez długi jakie powstały, kolesiostwo i owe bilety na Falubaz.

Piter 

Wysłany: Czw Cze 20, 2013 16:21   

hmm może trochę naiwne pytanie ale jak rozumieć to, że ''część sponsorów nie wywiązuje się ze składanych przed sezonem deklaracji'' ?? są tu jakieś umowy podpisywane w tych sprawach czy jak to się odbywa ?? czy w przyjacielskiej rozmówce pan Zdzich z panem Stachem na grillu w Skorzęcinie po kilku głębszych klepiąc się po plecach ustalają, że ... ??

ponk 

Wysłany: Czw Cze 20, 2013 21:03   

"krzychu..." zgadzam się z Tobą w 100% - zastanawia mnie jednak jeszcze jedna sprawa... w jaki sposób liczone były możliwości finansowe klubu przy podpisywaniu kontraktów- jeśli mamy tak olbrzymie zaległości w sytuacji, w której najdrożsi zawodnicy nie punktują- a ciężar zdobywania punktów spoczywa na barkach tych "tańszych"... a to "wyskoczy" Lisiecki, a to oczaruje Swiderski czy Watt, a to przedudzi się Bjarne... tymczasem najdroższy Lindback odstawiony od składu a Ułamek jedzie padlinę... co to by było gdyby to oni ciągnęli wynik?? nie wiem jak Rusiecki i spółka to wszystko kalkulowali ale jak dla mnie są oni do wypie@#$%...
p.s. miesięczne utrzymanie naszej pary trenerów to koszt ok 23 tyś PLN (zakładam 4 mecze w miesiącu).... czyż to nie zabawne, że jesteśmy klubem który na "sztab szkoleniowy" wydaje najwięcej w całej lidze??? nie ma jak to rozdmuchana administracja...

unreal86 

Wysłany: Czw Cze 20, 2013 21:41   

Witam. Po wynikach naszej drużyny, po wypowiedzi prezesa i po wszystkich "przeciekach" z klubu płynie jeden tylko wniosek. Jesteśmy ugotowani... Ale nie o tym chciałem pisać bo jako kibice nic za ten stan rzeczy nie możemy. No może po za jednym i o tym chciałem napisać. A właściwie to jest tylko pomysł (może głupi) Żeby na następny mecz wyjazdowy i ten na naszym torze zamiast sektorówek i innych kolorowych opraw zrobić coś takiego jak ostatnio na meczu z Tarnowie do Kacpra, tylko większe. Czyli tekstem z informacją do konkretnej osoby. W tym przypadku była by to cała drużyna. Nie chodzi mi o ubliżanie czy coś w tym stylu ale o teksty do zawodników takie jak np. "Chcecie zarobić? To pokarzcie to na torze. Będzie wynik, będziemy MY! Zapłacimy za bilety i damy wam zarobić" Lub "Wynik = Kibice, Kibice = Wypłata!!!", "Nie ma wyniku lub chociaż uczciwej walki to nie ma kibiców! Nie ma kibiców nie ma wypłaty!!!" Coś w tym stylu. Gdyby taka informacja do nich docierała przed każdym meczem może trochę inaczej by do tego wszystkiego podeszli ci nasi kolarze. Bo tak na dobrą sprawę klub z samych wiernych kibiców się nie utrzyma. Jako wierni kibice tylko to możemy zrobić, próbować przemówić do rozsądku zawodnikom. Jeśli zawodnicy zmienią swoje podejście do sprawy to przyciągną większą liczbe pikników i tym samym zwiększą swoje szanse na zarobek. Może to co napisałem jest naiwne ale już nic innego zrobić się nie da żeby chociaż spróbować ratować tą całą sytuację. Pozdrawiam

Czebyl 

Wysłany: Czw Cze 20, 2013 21:46   

Pikniki już na stadion nie wrócą, bo spadek jest przesądzony. Teraz już nam nic nie pomoże, chyba że ktoś ściągnie do Gniezna jakiegoś milionera i zainteresuje go żużlem.

unreal86 

Wysłany: Czw Cze 20, 2013 22:07   

Czebyl napisał/a:
Pikniki już na stadion nie wrócą, bo spadek jest przesądzony. Teraz już nam nic nie pomoże, chyba że ktoś ściągnie do Gniezna jakiegoś milionera i zainteresuje go żużlem.

Niby tak kolego ale uważam że najgorsze co można w tej sytuacji zrobić to... nic nie robić. Pozdrawiam

krzychu... 

Wysłany: Czw Cze 20, 2013 22:35   

Cytat:
"krzychu..." zgadzam się z Tobą w 100% - zastanawia mnie jednak jeszcze jedna sprawa... w jaki sposób liczone były możliwości finansowe klubu przy podpisywaniu kontraktów- jeśli mamy tak olbrzymie zaległości w sytuacji, w której najdrożsi zawodnicy nie punktują- a ciężar zdobywania punktów spoczywa na barkach tych "tańszych"... a to "wyskoczy" Lisiecki, a to oczaruje Swiderski czy Watt, a to przedudzi się Bjarne... tymczasem najdroższy Lindback odstawiony od składu a Ułamek jedzie padlinę... co to by było gdyby to oni ciągnęli wynik??

Krótka humorystyczna odpowiedź, przy dużej ilości pewnego 40% alkoholu, bo inaczej nie idzie tego wytłumaczyć.

By była jasność piszą post który jest powyżej nie wiedziałem co znajduje się w audycji w której wypowiadał się Prezes Startu. Przesłuchałem na spokojnie całość i powiem tak, nie żal mi za gorsz i niech klub nie robi tu ofiary z siebie. Konkretniej prosiłbym o mniej przekłamań w szczególnie w kontekście tego ile miasto przekazało na żużel w tym roku. Niech nie będzie mówione wystartowaliśmy w konkursie, kurcze tylko głupi nie wygrałby konkursu w którym specyfikacja jest tak skonstruowana że może go wygrać jeden klub w Polsce. Proszę następnym razem by Prezes informował szczególnie o tym ile przekazane jest przez miasto na Galę, Turniej Chrobrego, przez spółki powiązane ze Startem, a mianowicie głównie GOSIR i inne. Interesuje mnie cała kwota bo jak wszystko się policzy to wyjdzie że kibic gnieźnieński to główny sponsor jako podatnik i jako kupujący bilet, a tak na pewno nie powinien działać podobno profesjonalny klub. Kolejna sprawa niech Prezes nie mówi że miał z kimś zaawansowane rozmowy w sprawie sponsoringu bo ten tekst powtarza już od początku działania w Starcie, nigdy jakoś nie przełożyło się to na papier. Przed sezonem który skończył się awansem do eligi Gniezno podpisało z jednym z juniorów ugodę na 500 zł niech to świadczy o poziomie tego klubu, przez niecałe dwa lata za wiele się nie mogło zmienić.

Cytat:
nie wiem jak Rusiecki i spółka to wszystko kalkulowali ale jak dla mnie są oni do wypie@#$%...

Pełna zgoda, dla mnie nie miejsca speedwayu dla kolegów Arka jak i jego samego, a każdy kibic który dorzuci po wywiadzie w radiu choćby złotówkę do tego burdelu będzie bardzo naiwnym człowiekiem….

Ostatni kąsek …

LINDBACK 500 tys. podpis 6000 tys. pkt.

Bez komentarza...

Cytat:
p.s. miesięczne utrzymanie naszej pary trenerów to koszt ok 23 tyś PLN (zakładam 4 mecze w miesiącu).... czyż to nie zabawne, że jesteśmy klubem który na "sztab szkoleniowy" wydaje najwięcej w całej lidze??? nie ma jak to rozdmuchana administracja...

Odpowiem troszkę inaczej niż zwykle. Miałem kiedyś do czynienia z rozliczaniem imprezy czterodniowej w innej dyscyplinie sportowej niż żużel tam też były ciekawe faktury oderwane całkowicie od cen rynkowych. Elektryk zarobił 20 tys. za 4 dni pracy, inna osoba świadcząca usługę wystawiła fakturę na 320 tys. , gdzie odpowiedniki rynkowej ceny po sprawdzeniu w innych miejscach wynosiły odpowiednio 5 tys. i 160 tys. Ogólnie przywoływana impreza trwała cztery dni, zamknęła się sporym debetem, rozliczenie jej trwało blisko 6 lat, udało się przy bardzo dużej wyrozumiałości oraz ugodach z wierzycielami wyjść na zero, bałagan był spowodowany właśnie tym że ktoś chciał sobie coś chciał…. Zatem jak widzę Leszka K. od dobrych czterech lat w Starcie, zero kompetencji – same przypadkowe działania. Tolerowanie niekompetencji podwładnych to wiem już od dłuższego czas jaką rolę nasz kochany Lesio pełni w Starcie. Robiąc go trenerem młodzieży Prezes sam utwierdził mnie w przekonaniu że z Leszkiem będą po przysłowiowy grób, bo ich wiąże jeszcze coś więcej, a napisana przez Ciebie Ponk kwota mnie tylko w tym utwierdziła. Miłego wieczoru.

Dla mnie koniec już tej dyskusji, bo ona do niczego nie będzie prowadzić, by było jasność przyszłość Startu zależy tylko od rajców miasta Gniezno jeżeli oni się postawią i zaczną wymagać od klubu - wstrzymując środki choćby na jeden sezon to tego klubu nie ma oraz legendy Prezesa.

Nicky 

Wysłany: Pią Cze 21, 2013 13:55   

Nie będę cytował wszystkiego. Powiem jedno gdyby nie A.Rusiecki i jak ich nie którzy tu nazywają " kolesie wzajemnej adoracji " to dziś i od paru lat tematu żużel by nie było na tym forum bo zwyczajnie mówiąc nie było by ligi ŻADNEJ w Gnieznie! Mielibyście(myśmy ) stadion jak w Rawiczu, Krosnie itp i nie piszczcie mi że to miasto sponsoruje itd... Bo gdyby nie dobre czasami nawet bardzo dobre relacje na lini miasto - klub( wiem doskonale ile trzeba było się lat prosić (nalegać) o taki stadion itd ) tego Z .Noska ostatni prezes ( Frąckowiaka nie licze -1rok ) nie potrafił nic zrobić w tym kierunku od lat.
Dwa kwestia sportowa: Nikt z Was nie rozumie , że awansowaliśmy w najgorszym możliwym momencie ( 3drużyny spadają to my jako beniaminek 1 z 2 , najbiedniejszy klubów z 99% pewnoscią MUSIMY spasc ) i to nie wina ZARZĄDU tylko tych co ustalają regulamin. Pomijam już transfery ( przed sezonem wielu chciało tu Stachyre i Kosciucha ) :) co Ci zawodnicy prezentują każdy wie:)
I na koniec perałka : Czekałem od dawna żeby znalezc na tym forum kibica SUKCESU nr 1 w Gnieznie i o to się ujawnił !! !! nijaki krzychu " a każdy kibic który dorzuci po wywiadzie w radiu choćby złotówkę do tego burdelu będzie bardzo naiwnym człowiekiem…. "
Otoż koleś Ja ( My ) dopingujemy Start na dobre i na zle , obojętnie kto jest prezesem ,trenerem itd.... Jeśli Ty klub Start nazywasz burdelem to i tu ****** wpisz sobie co najgorsze o Tobie myśle. Dwa gdyby Start miał w tabeli ok 5-6 miejsca w tabeli nawet mając 10mln długu TAK TAK!!! To byś pierwszy chwalił zarząd itd. ) I na koniec Ci którzy "jadą " po zarządzie itd.... Odpowiedz jest krótka PRZYJDZ jeden z drugim i przedstaw swoją wizje klubu , przyprowadz sponsorów itd... To chętnie sam się będę domagał dymisji całego zarządu....

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Pią Cze 21, 2013 14:32   

Nicky napisał/a:
Powiem jedno gdyby nie A.Rusiecki i jak ich nie którzy tu nazywają " kolesie wzajemnej adoracji " to dziś i od paru lat tematu żużel by nie było na tym forum bo zwyczajnie mówiąc nie było by ligi ŻADNEJ w Gnieznie!

Zgodzić się z tym... może i mogę :mruga:
Nicky napisał/a:
I na koniec Ci którzy "jadą " po zarządzie itd.... Odpowiedz jest krótka PRZYJDZ jeden z drugim i przedstaw swoją wizje klubu , przyprowadz sponsorów itd...

Niestety ale chyba nie kumasz o co "biega".
Ja mam swoją pracę i mój pracodawca wymaga tego i owego.
A teraz "jechanie po zarządzie": nikt nikogo na żadne stanowisko nie pchał i nikt nigdzie nie będzie chodził żeby była jasność, i nikt z żadnym sponsorem przyprowadzonym za rączkę do klubu nie przyjdzie. Są ludzie którzy podjęli się tego zadania i bez względu na zasługi muszą być oceniani według kryteriów jak inni prezesi. Jeśli założyli sobie cele do spełnienia i wyliczyli kasę potrzebną do ich realizacji to nie ma tematu. Reszta to kwestia nadzoru jeśli oczywiście plan był dobry.
Niestety dziś wiemy że nie był, i trzeba było nie spać tylko się budzić wcześniej z letargu, a nie teraz gdy już szanse praktycznie pogrzebane opowiadać różne "bajki" których dziś już nikt nie zweryfikuje.
I tak dla jasności. Jeśli miałbym przyprowadzić sponsorów i miałbym zaplecze do tego aby kierować klubem to pchałbym się na prezesa - nie mam więc pracuję tu gdzie pracuję i jestem z tego rozliczany. Płacę kasę za bilet idę na mecz i oczekuję poważnego traktowania mnie jako kibica tak abym mógł przyjść na następny mecz i wiedzieć że moja kasa jest wydawana tak, że na ten ekstraligowy żużel w przyszłości będzie mógł chodzić mój syn bo ja na I i II ligę się nachodziłem.Jest wynik/praca jest płaca...

krzychu... 

Wysłany: Pią Cze 21, 2013 16:25   

Nicky napisał/a:
Nie będę cytował wszystkiego. Powiem jedno gdyby nie A.Rusiecki i jak ich nie którzy tu nazywają " kolesie wzajemnej adoracji " to dziś i od paru lat tematu żużel by nie było na tym forum bo zwyczajnie mówiąc nie było by ligi ŻADNEJ w Gnieznie! Mielibyście(myśmy ) stadion jak w Rawiczu, Krosnie itp i nie piszczcie mi że to miasto sponsoruje itd... Bo gdyby nie dobre czasami nawet bardzo dobre relacje na lini miasto - klub( wiem doskonale ile trzeba było się lat prosić (nalegać) o taki stadion itd ) tego Z .Noska ostatni prezes ( Frąckowiaka nie licze -1rok ) nie potrafił nic zrobić w tym kierunku od lat.

No i chwała gościowi za to że prowadzi ten klub. Ja nie podważam nigdzie jego zasług bo nie wątpliwie są, choćby awans do elity. Jednak nie można być ślepym są również błędy i w ostatnim okresie ich jest zdecydowanie więcej niż dobrych decyzji.

Nicky napisał/a:
Dwa kwestia sportowa: Nikt z Was nie rozumie , że awansowaliśmy w najgorszym możliwym momencie ( 3drużyny spadają to my jako beniaminek 1 z 2 , najbiedniejszy klubów z 99% pewnoscią MUSIMY spasc ) i to nie wina ZARZĄDU tylko tych co ustalają regulamin. Pomijam już transfery ( przed sezonem wielu chciało tu Stachyre i Kosciucha ) :) co Ci zawodnicy prezentują każdy wie:)

Zrozum tu nikt nie porusza kwestii sportowych od strony czy ten jest dobry czy tamten. Jak czytam Twoje wypociny to nie wiem czy Ty dokładnie przeczytałeś co było pisane powyżej.

Nicky napisał/a:
I na koniec perałka : Czekałem od dawna żeby znalezc na tym forum kibica SUKCESU nr 1 w Gnieznie i o to się ujawnił !! !! nijaki krzychu " a każdy kibic który dorzuci po wywiadzie w radiu choćby złotówkę do tego burdelu będzie bardzo naiwnym człowiekiem…. "

Pudło nigdy nie byłem kibicem sukcesu, nie wiwatowałem jak wchodzili do eligi na rynku jak połowa Gniezna, której dzisiaj nie uświadczysz nawet na jednym meczu w sezonie.

Nicky napisał/a:
Otoż koleś Ja ( My ) dopingujemy Start na dobre i na zle , obojętnie kto jest prezesem ,trenerem itd.... Jeśli Ty klub Start nazywasz burdelem to i tu ****** wpisz sobie co najgorsze o Tobie myśle. Dwa gdyby Start miał w tabeli ok 5-6 miejsca w tabeli nawet mając 10mln długu TAK TAK!!! To byś pierwszy chwalił zarząd itd. ) I na koniec Ci którzy "jadą " po zarządzie itd.... Odpowiedz jest krótka PRZYJDZ jeden z drugim i przedstaw swoją wizje klubu , przyprowadz sponsorów itd... To chętnie sam się będę domagał dymisji całego zarządu....

Po pierwsze razem wódki nie piliśmy więc żadnym Twoim kolesiem nie jestem. Słowo burdel odniosło się do sytuacji jaka jest aktualnie czyli bardzo duże długi już na ten moment o czym Twój Arek nawet już publicznie mówi co w poprzednich latach w tym okresie nawet przez myśl by mu nie przeszło. Chłopie w tej konfiguracji która jest aktualnie w Starcie to awans był maksimum które było można wykonać o czym Ty mówisz 5-6 msc chyba jak sobie je namalujesz.

Kończąc życie ułożyło mi się tak że nie muszę z żużla robić sposobu na życie, powinno to Tobie wystarczyć jako odp. Nikt nikomu nie będzie przyprowadzał sponsorów Arkadiusz Rusiecki pracuje dla Startu jednym z jego obowiązków zawodowych jest pozyskiwanie sponsorów. Ja nawet gdybym miał możliwość "przyprowadzenia" kogokolwiek jako sponsora do sportu to raczej bym odradzał takiej osobie ogólnie cały polski sport zawodowy, jak już to bym kierował owe środki w szkolenie dzieci i młodzieży obojętnie w jakiej dyscyplinie.

Kończąc bo czytam po raz kolejny te Twoje filozoficzne wypowiedzi, utwierdza mnie to coraz bardziej w przekonaniu że masz problem z czytaniem tekstu pisanego, rozumowaniem go, ja jednak nie pomogę na tej płaszczyźnie, gdyż jest to poziom podstawówki.

Nicky 

Wysłany: Pią Cze 21, 2013 16:39   

Krzychu widze ze brak argumentów z Twojej strony zabolało ;]
Krytykując A.Rusieckiego i jego zarząd.. Konkretne pytanie dla takiego Piknika- Laika co byś zmienił w Starcie ?? Widze że boisz się odpowiadać bo dobrze wiesz jak Gnieznieńskie jest zamknięte. Czas na krzycha ..... wizje Startu na 2014( nie zasłaniaj się długami ) i wiele pozostałych lat....!!!
aha i na koniec trener L.K miał podpisany kontrakt do Wrzesnia co za tym idzie i tak klub musiał by go spłacic ( to że poszedł na ugode to mało kto z Was wie ) i pracuje za pół darmo w klubie pomagać juniorów tego nikt nie widzi ( nie wie ) sum- sumarum zamiast niego Ando - ryzyk fizyk był. I tu wielki plus dla działaczy za odwagę.

Odpowiedz do tematu