Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Le Parkour
Autor Wiadomość
Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Nie Sie 19, 2007 14:42   Le Parkour

[URL=Parkour]http://pl.wikipedia.org/wiki/Parkour[/URL]

Co myslicie o tego rodzajuspedzeniu wolnego czasu ?? Czy nie jest to Waszym zdaniem skrajna głupota i narazanie zycia?? czy moze dostrzegacie w tym "sporcie" cos wiecej... ?? Zapraszam do dyskusji na temat tego ciekawego zjawiska :)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Sie 19, 2007 21:44   

Ukasz napisał/a:
Czy nie jest to Waszym zdaniem skrajna głupota i narazanie zycia??

Podobnie jak wspinaczka, boks, Formuła 1, skoki narciarskie i inne

Ola 

Wysłany: Nie Sie 19, 2007 22:38   

to jest swietne :)
oczu oderwac nie idzie..

http://youtube.com/watch?v=li3Wd_2_Y-4

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Nie Sie 19, 2007 22:41   

albo ja jestem za stary i za gruby, ale co w tym fajnego ??

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Sie 19, 2007 22:57   

No cóz to ja wtym wypadku też za stary. A czy za gruby... Nie wiem. Mi się to podoba. I cała otoczka z tym związana również.

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Nie Sie 19, 2007 23:01   

ja nie lubię takich klimatów, tak jak rolek, deski i jakiś badziewnych bmx

Ola 

Wysłany: Nie Sie 19, 2007 23:06   

Kapusta, nie czaisz bazy :D

" Ooo!... zobacz bracie, spójrz jak oni się ruszają. Nie sądzisz, że polskim chłopakom przydałoby się też trochę luzu...? Przykumaj te kocie ruchy... "

:)

bonanno 

Wysłany: Nie Sie 19, 2007 23:15   

Witam

Fajne. Ale nie dla moich kolan. Niestety.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Nie Sie 19, 2007 23:26   

Le Parkour i roof runing to są klimaty :) jest w Gnieźnie kilka osób pałajacych sie w te wynalazki :) moze kiedys zabiore sie z nimi. Na bank opisze jak było.... moze jakies ciekawe foty zapodam :D

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pon Sie 20, 2007 00:05   

Nooo... niezłe :yes:
http://www.youtube.com/watch?v=HSMTkhiaR9E
Ale ja wolę tylko popatrzeć. Jestem zwinna, ale już chyba za stara ;)
Już po pierwszym takim skoku pewnie byłabym połamana :D

abraxas 

Wysłany: Pon Sie 20, 2007 00:38   

Aliena napisał/a:
Nooo... niezłe :yes:

taaaa ... niezłe.
A czym to się różni od "małpiego gaju" w wojsku? Czy też innych torow przeszkod, ktore pokonują różni tacy umundurowani (lub i nie) - często z ciężkim oprzyrządowaniem? Tyle tylko, że nikt ideologii nie dorabia do tego.

Niech sobie biegają. I leczą się (nie życzę) w razie jakby co za swoje - choćby uczciwie placone składki :-)

bonanno 

Wysłany: Pon Sie 20, 2007 00:45   

Witam
abraxas napisał/a:

A czym to się różni od "małpiego gaju" w wojsku? Czy też innych torow przeszkod, ktore pokonują różni tacy umundurowani (lub i nie) - często z ciężkim oprzyrządowaniem? Tyle tylko, że nikt ideologii nie dorabia do tego.

Niech sobie biegają. I leczą się (nie życzę) w razie jakby co za swoje - choćby uczciwie placone składki :-)

Chyba tym, że w "małpim gaju" robią to ludzie do tego nieprzygotowani. I to właśnie oni leczą się później nie za swoje. :mruga:

Krzyś 

Wysłany: Sro Sie 22, 2007 11:22   

kapusta napisał/a:
ja nie lubię takich klimatów, tak jak rolek, deski i jakiś badziewnych bmx

hmmmm...
niektórzy kojarzą deskorolkę i bmx z hip hopem i tlenionym blondynem z krokiem do kolan i powtarzającym wyłącznie te same słowa: "joł elo gruby lans na rapie"
oczywiście zdarzają się tacy ludzie którzy kupują rowery tylko żeby chrom błszczał się na obręczach które można pokazac na rynku ;]
otóż tak nie jest, sam jeżdze na bmx-ie i przyznam że żadna rzecz nie fascynowała mnie tak w życiu jak rower, mam 20 lat i jeżdzę już rok, żałuję że nie zacząłem wcześniej jezdzić,
przykro mi że bmx postrzegane są jako "badziewne", to jest moja pasja, dla mnie już 3-4 dni bez jazdy to zdecydowanie za dużo, lepiej jeździć na rowerze i uczyć się ewolucji albo mieć jakąkolwiek inną pasję niż wybijać szyby, dilować amfetaminą, gwałcić nastolatki, okradać staruszki, blokować drogi z samoobroną, przesiadywać na ławce do 2 w nocy hałasując nie dać wyspać się innym, siedzieć 16h na dobę przy komputerze...

stereotypy=zło

Nowyyy 

Wysłany: Czw Sie 23, 2007 12:49   

"Podniecasz się panem Kunta Kinte!"

Proszę pisać na temat, z sensem, w sposób zrozumiały dla użytkowników i unikać wypowiedzi jednozdaniowych/Admin

swistak001 

Wysłany: Sro Sie 29, 2007 21:41   

Zrozumcie, że ta sztuka została zapoczątkowana przez kilku żołnierzy w Wietnamie, by jak najskuteczniej uciekać lub móc się gdzieś przedostać i chciałbym, żeby Parkour został utrzymany w takim znaczeniu. Trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, co jest użyteczne, a co nie w sytuacji awaryjnej. Jeżeli więc wykonujecie bezsensowne akrobacje na ulicy, by tylko pokazać swoje umiejętności, nie mówcie, że jest to Parkour.
David Belle

Główną ideą Parkour jest pokonywanie przeszkód stojących na drodze w jak najszybszy, najefektywniejszy sposób przy wykorzystaniu swojego ciała i jego możliwości, oraz tego wszystkiego, co nas otacza, obojętnie czy jest to aglomeracja miejska, czy też łono natury, jak np. las, góry. W "filozofii" Parkour zawiera się również dążenie do doskonalenia własnej osoby i wzmacniania siebie zarówno fizycznie jak i psychicznie. Osoba uprawiająca Parkour to traceur. Słowo pochodzi z francuskiego, oznacza nabój lub pocisk.

Za twórcę Parkour uznaje się Davida Belle'a.

Le parkour to styl zycia

Sam ćwicze Le parkour od kilku miesięcy
dla osób które zaczęły skakać n poważnie tródno jest rostać się z tym sportem
irytuje mnie jak ludzie ocenieją nas traceur'ów my poprostu nie mozemy bez tego żyć żeby zrozumieć ten sport trzeba go uprawiać
mam nadzieje że ludzie i policja zmienią swoje nastawienie do nas my przecież nic nie chcemy zniszczyć
LUDZIE PROSZE WAS ZMIENCIE SWOJE NASTAWIENIE DO NAS
CZEMU JAK KTOŚ GRA W PIŁKĘ NOŻNA TO NIKOMU TO NIE PRZESZKADZA A JAK MY UPRAWIAMY LE PARKOUR TO WSZYSCY NAS GANIĄ ?PRZECIEŻ LE PARKOUR TO SPORT

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sro Sie 29, 2007 23:02   

swistak001 napisał/a:
LUDZIE PROSZE WAS ZMIENCIE SWOJE NASTAWIENIE DO NAS
CZEMU JAK KTOŚ GRA W PIŁKĘ NOŻNA TO NIKOMU TO NIE PRZESZKADZA A JAK MY UPRAWIAMY LE PARKOUR TO WSZYSCY NAS GANIĄ ?PRZECIEŻ LE PARKOUR TO SPORT
jest grupka osób która parkurowców nie znosi bo ich zdaniem oni niszczą miasto, demolują różne miejsca. Mi osobiście taki pogląd jest zgola obcy. Dla mnie parkour to coś wiecej niż sport - to sztuka. Chciałbym sie kiedys nauczyc chociaż podstaw.

swistak001 

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 11:34   

[/quote] Dla mnie parkour to coś wiecej niż sport - to sztuka. [/quote] i tak samo uważa każdy prawdziwy tracur
ci co uprawiając ten sport niszczą celowo miasto nie mogą zawać się tracur'ami
podstawy wbrew pozorom nie są tródne
na początek proponuje sobie poczytać a potem spróbować się nauczyć kilku vault'ów
na początek proponuje two hand, lazyy i monkey to są podstawowe vaulty bez których nie można się obejść

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 12:05   

swistak001 napisał/a:
na początek proponuje sobie poczytać a potem spróbować się nauczyć kilku vault'ów
na początek proponuje two hand, lazyy i monkey to są podstawowe vaulty bez których nie można się obejść

Tylko ze nauka samemu nie sprawia tyle frajdy i radości co podpatrywanie kogos innego...

swistak001 

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 16:45   

najlepiej być koło teatró tak o 12 30
często tam ktoś jest
są to troche młodsze osoby od ciebie w wieku około 14-16 lat
ale zawsze warto podpatrzeć i poprośić by troszkę nauczyli

pozdrawiam

Adigno 
Red Army

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 22:09   

Mój kumpel skacze czy jak to nazwac :D Sam tez cos tam próbowałem. Fajna rzecz ;] A ta strona agravity nie działa ? Daj link do waszej stronki ;)

swistak001 

Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 09:05   

narazie swojej stony nie mamy ale wystarczy wpisać w wyszukiwarce le parkour i na pewno się coś znajdzie

Bergol 
antykler

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 14:03   

Postanowiłem nauczyć się również jakiejś miejskiej akrobacji i wyszło coś takiego :peace:

http://www.youtube.com/watch?v=kRX_1ZJqriY

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 15:48   

:ok: :yes: Jesteś na dobrej drodze do zostania prawdziwym yamakashi :okulary:

kaszi 

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 15:51   

yamaKASZI =]

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 18:22   

JAMA<->KASZI

Aliena 
anielska cierpliwość