Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co się dzieje na Forum.Gniezno.com.pl?
Autor Wiadomość
elvis 

Wysłany: Wto Sie 16, 2011 13:42   Co się dzieje na Forum.Gniezno.com.pl?

Odeszło wielu forumowiczów. Co się dzieje? Należy rozmawiać. Mam inne poglądy niż Wielu z Was. To jest smutne.......

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Sie 16, 2011 14:07   

Jak dla mnie to kwesta wyborów. Na tym forum jest miejsce dla każdego bez względu na poglądy. A że starszyzna forum nie zgadza się z poglądami paru osób i je na dodatek obraża.To cóż. Nikt ich stąd nie wyganiał.Sami odeszli na znak protestu. Tylko jeszcze nie doszedłem do tego, czego ma dotyczyć ten protest. ;)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Sie 16, 2011 22:16   

Zastanawiam się, co Cie elvis popycha do wałkowania po raz kolejny tego samego...

Może zacznij od prawidłowego sformułowani tematu, który chyba powinien brzmieć "Co się dzieje na Forum.Gniezno.com.pl !! !?"

elvis 

Wysłany: Sro Sie 17, 2011 10:44   

Diable , należy rozmawiać. Nawet kilka razy o tym samym. Do skutku.....
Wyrażam tylko pogląd , ze brakuje niektórych osób. Tylko i aż tylko.

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Sro Sie 17, 2011 12:17   

elvis napisał/a:
... brakuje niektórych osób. Tylko i aż tylko.

mnie nie brakuje. interesuje mnie zasadniczo dział o sporcie, więc nie odczuwam braku kilku nawiedzonych kolesi (TH)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Sie 20, 2011 16:43   

kapusta napisał/a:
....nie odczuwam braku kilku nawiedzonych kolesi (TH)
Mojej skromnej osoby bynajmniej nie brakuje, tylko dyskusji poruszających interesujące tematy nieco teraz brakuje. Taki teraz czas, który owocuje zjawiskiem oczekiwania w nieskończoność na odpowiedź, cokolwiek by się nie napisało.

Aczkolwiek podzielam zdanie elvisa, że forum ubożeje samoograniczając (!?) różnorodność użytkowników.
kapusta napisał/a:
interesuje mnie zasadniczo dział o sporcie
A mnie z kolei wszystko co ciekawe i warte zwrócenia baczniejszej uwagi.
Nie mogę oczywiście powiedzieć, że interesują mnie sprawy stricte dotyczące mieszkańców Gniezna (w tym losów lokalnych drużyn sportowych!) ale z pewnością nie uważam ich za nieistotne i gdybym miał jakąkolwiek wiedzę na te tematy zapewne bym ją przedstawił.

W odróżnieniu od kapusty, któremu oprócz błękitnego nieba nic nie trzeba - a szczególnie nie brakuje - mnie, w lustrzanej sytuacji, zdecydowanie by brakowało kapusty!

Dlaczego tak?
Ano ciekaw jestem, dlaczego np. ów młody człowiek przyjął nick "kapusta", skoro jego rówieśnicy preferują biegunowo odmienne sądy o brzmieniu i wymowie nicka (czyżby "odwiecznie" przylgnięta ksywa?)
Podobnie dziwnym jest dla mnie fakt, że osoba radząca sobie w życiu na poziomie marzeń wielu innych Gnieźnian i przede wszystkim, umiejąca wykorzystać szanse, które daje nasza obecna sytuacja - nie akceptuje osiągnięć z których czerpie profity.

Tych pytań miałbym więcej, jako że nie interesuje mnie zasadniczo jedynie dział o sporcie - tylko meandry ludzkiego myślenia, zapatrywań i opinii.

Stąd pewnie to kapuściane stwierdzenie o nawiedzonych kolesiach ze specjalnym wyróżnieniem mojej osoby (w nawiasie!)

Pozdrawiam w/z Wuja, p.o. Senior Forum!

elvis 

Wysłany: Sob Sie 20, 2011 20:10   

Tomku nie podzielam wielu Twoich poglądów , ale uważam , że ciebie brakuje na tym forum i mam nadzieje , ze wrócisz... Mam nadzieję...

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Sie 21, 2011 00:05   

elvis napisał/a:
Tomku, nie podzielam wielu Twoich poglądów, ale ...
Poglądy - jak pieniądze - rzecz nabyta - i jak pieniądze, przynajmniej w teorii, powinny być pożądane, gdyż gromadzenie ich, weryfikowanie i poddawanie rozważaniom - rozwija i nieustannie kształtuje - a przede wszystkim daje szanse ciekawie żyć (wbrew poglądom, że to wyłącznie pieniądze czynią życie ciekawym!)

O ile jednak pieniądze wzbudzają pożądanie powszechne, poglądy jakby nie - większości wydają się tanie - i jedynie we wspólnocie rzeczonych jakaś ich wartość bywa dostrzegana.

Zadziwiające, że pieniądze leżące na ulicy, przynoszą niemały splendor tej osobie, która potrafi je podnieść.
Ponieważ to trudne - nikt pieniędzy na ulicy nie szuka.

Poglądy natomiast, te na ulicy znalezione, chętnie przysposabiamy jako swoje, choć z grubsza przynajmniej, wszystkim powinno być wiadomym, że to tani sposób ich pozyskiwania a i sam przedmiot przysposobienia, niezbyt wartościowy.

No - ale to łatwe z kolei, więc zamiast zadawać sobie trud pozyskania racjonalnie przemyślanych racji, większość gotowa jest bronić tych znalezionych niczym przysłowiowej Częstochowy.
No i tak ich bronią w złudnym przekonaniu, że skoro oni sami wartości tych poglądów dociec nie są w stanie, to i inni nie będą.

Mawia się, że tylko krowa nie zmienia poglądów, choć na forach dyskusyjnych, ta stara ludowa prawda zdaje się nie potwierdzać - a nawet zaprzeczać forumowej rzeczywistości!
Mawia się też, że historia - nigdy, nikogo i niczego jeszcze nie nauczyła.
To z kolei, wydaje się być najczystszą prawdą pod słońcem!

Jak długo zatem można "dyskutować" na forum, skoro te dwie powyższe zasady obowiązują tu niczym konstytucja?

No cóż - pewnie tak długo, aż nie przestanie się wierzyć, że można to zmienić.
elvis napisał/a:
... mam nadzieje , ze wrócisz ...
Przecież nigdzie nie byłem, elvis!

I nigdzie się nie wybieram!

Pozdrawiam, w/z Wuja, p.o. Senior Forum!

elvis 

Wysłany: Nie Sie 21, 2011 13:18   

Do pisania Tomku.
Masz rację. Tylko wymiana poglądów daje szansę do rozwoju. Inaczej tkwimy w tym co weszliśmy. . Media w Polsce to problem.
Inny niż News of the world/ na marginesie fajne płyty dodawali do gazet/
ale jest. To forum ma szanse być formą kontaktów i wymiany poglądów w zdominowanych mediach.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Sie 21, 2011 18:03   

elvis napisał/a:
To forum ma szanse być formą kontaktów i wymiany poglądów w zdominowanych mediach.

Wbrew pozorom to nie administracja stopuje to forum.

Nie jesteś elvis super odkrywcą - zajrzyj choćby do TEGO tematu.

To zwykle historia weryfikuje kto miał rację. A jeśli zależy Ci na forum to zwróć uwagę tym, co przeciwko innym podburzali.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pon Sie 22, 2011 22:15   

elvis napisał/a:
Media w Polsce to problem.
Nie sądzę, elvis!
W mediach dostrzegam tylko jeden problem i to wyłącznie w mediach publicznych, a mianowicie, zawłaszczanie ich przez rządzących (w mniejszym lub większym stopniu!)
No i może, jeszcze jeden - nieco mniejszy, - tak zwane zjawisko rzucania się na pomówionych (to czynią wszystkie media bez wyjątku!).

Załóżmy, że jakiś prominentny polityk otrzymał sądowe polecenie przebadania się pod kątem zdrowia psychicznego.

Media natychmiast nachodzą delikwenta i pytają, czy czasem nie jest pokajdany.

Albo inny ViP, spotkał się z życzliwością donoszących, że lata do domu samolotem rządowym.
No to media na niego napadają, że to be, bo społeczne pieniądze można wydać korzystniej.

Takie proste udawanie bezstronności mnie brzydzi! Wygląda to tak, jakby mistrz fechtunku na szpady, zamiast stanąć do pojedynku, zastrzelił przeciwnika z rewolweru lub zasunął niespodziewanie pałką po łbie!

To zaś, że media niezależne sprzyjają jakiejś opcji politycznej nie jest niczym zdrożnym!
Dziennikarze, w tym naczelni, mają prawo mieć poglądy polityczne i mają prawo je eksponować!
Jak ktoś czuje się zniewolonym przez UE, Niemcy lub Rosję, to do GW pisać nie idzie (tylko do GP!)

Wreszcie, gdybym to ja założył dziennik czy tygodnik, to z pewnością nie byłby to organ PiS!

No i to wszystko w zasadzie.
elvis napisał/a:
To forum ma szanse być formą kontaktów i wymiany poglądów ....
Małe!
Tu się ich nie wymienia i nie pyta skąd się wzięły. Tu eksponuje się wyłącznie własne, najczęściej też "święte" racje i ... tyle.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Sie 23, 2011 18:36   

Tomek Holka napisał/a:
Tu się ich nie wymienia i nie pyta skąd się wzięły. Tu eksponuje się wyłącznie własne, najczęściej też "święte" racje i ... tyle.

Każdy sądzi po sobie ;]

tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek

Wysłany: Pią Sie 26, 2011 13:36   Re: Co się dzieje na Gniezno.com.pl !!!?

elvis napisał/a:
Odeszło wielu forumowiczów. Co się dzieje? Należy rozmawiać. Mam inne poglądy niż Wielu z Was. To jest smutne.......

Może brakło im trochę dystansu do siebie ...?

Ty się Elvis nie obrażasz:
albo ignorujesz,
albo komentujesz
i idziesz dalej.
i piszesz dalej.

Strzelenie "foszka" nie załatwia sprawy.

Z mojej perspektywy, osoby przyjezdnej, wiele dowiedziałem się o Gnieźnie właśnie z tego forum:
o panujących nam światłych ludziach w Gnieźnie,
o elycie,
o pewnych zależnościach partyjno - przyjacielskich.

Nie wiem jeszcze kto z kim śpi :) , ... ale powoli, powoli...

Mimo wszystko, dobra pyskówka na forum ( w granicach przyzwoitości ) jest bardziej interesująca niż "oazowo-różańcowa" wymiana poglądów. Jest tygiel różnych poglądów i charakterów - to niech się to wszystko kotłuje.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Sie 28, 2011 13:30   

No więc właśnie Tomaszu. W tym sęk :)

A co do strzelenia fochów to proponuję zobaczyć w jakiej dyskusji doszło do spięcia po którym część użytkowników raczyła opuścić forum. A potem sprawdzić kto pierwszy zaczął obrażać adwersarzy.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Sie 28, 2011 21:04   

tomaszgrzybek napisał/a:
Strzelenie "foszka" nie załatwia sprawy.
Za pozwoleniem, Panie Tomaszu!
Zakończenie aktywności na forum, przez kilku starszych (i nie tylko!) użytkowników, nie ma nic wspólnego ze strzelaniem fochów!

Rozumiem! Na forum, wszyscy użytkownicy są równi. Pod jednym wszakże warunkiem!
Że jeżeli użytkownik ujawnia swój wiek, który najczęściej (wtedy!) daleko odbiega od średniej statystycznej, to dyskutując z nim należy o tym bezwzględnie pamiętać! (czytaj: nie traktować jak swego kumpla)

Z powyższego MUSI zdawać sobie sprawę administracja forum (każdego forum, które chce uchodzić za wartościowe!), szczególnie uważnie śledząc tematy kontrowersyjne lub wzbudzające emocje większości użytkowników.

Po co, chciałoby się zapytać?

Otóż po to, aby młody użytkownik nie zapomniał w ferworze udowadniania skrajnej głupoty swym adwersarzom (jak to najczęściej, NIESTETY się zdarza!), że adresuje swe wypowiedzi do kogoś, kto np. mógłby być jego ojcem a może i nawet dziadkiem.

Nie chodzi wcale o to, że starszyzna forum zawsze i we wszystkim musi mieć rację.
Wręcz przeciwnie - może racji nie mieć albo i nawet głosić z gruntu niesłuszne przekonania.

Tyle, że na szanującym SIĘ forum, nikt nie SZYDZI z przekonań starszych użytkowników, tylko MA W ZWYCZAJU zapytać, czym takie a nie inne stanowisko senior forum mógłby poprzeć.
Jeżeli zaś w ZWYCZAJU NIE MA, to administracja powinna ów zwyczaj zakorzenić!

SKUTECZNIE!

W świetle powyższego, eksponowanie stanowiska jak poniżej:
Diabel-tasmanski napisał/a:
... proponuję zobaczyć .... a potem sprawdzić, kto pierwszy zaczął obrażać adwersarzy
To żałosna KOMPROMITACJA, dyskwalifikująca osobę administratora!

Jasne, że forum nie musi być wcale ambitne! Wtedy jest jak wszędzie (choć mam nadzieję, że jednak wszędzie tak nie jest!)
Forum idzie na żywioł, tworzą się koterie, wspólnoty interesów, swoi występują przeciw obcym a obcy przeciw swoim itp, itd.

Tyle, że z takim obrazem forum i takimi zwyczajami, nie godzą się z kolei co ambitniejsi użytkownicy, w tym znacznie młodsi niż forumowa starszyzna.

Stąd i oni odchodzą.

Pozdrawiam w/z Wuja, Senior Forum!

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Nie Sie 28, 2011 21:58   

Tomaszu! Czy Ty naprawdę nie widzisz kto i dlaczego się obraził?
Czy to takie trudne napisać/powiedzieć przepraszam-popłynąłem-przesadziłem?
Czy to nie starszyzna powinna dawać przykład? Jeżeli się mylę to mnie poprawcie. Ja nie oczekuję po takim czasie przeprosin i padania na kolana.Podejrzewam że pozostali użytkownicy też (choć nie mam chyba prawa wypowiadać się w ich imieniu).
Jak dla mnie ta dyskusja i rozwodzenie się nad tym dlaczego seniorzy się obrazili i poszli sobie sięga dna.Dna które znajduje się 10 metrów pod mułem. I odwracanie kota ogonem doprowadza że czuję zażenowanie czytając tego typu teksty...

tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek

Wysłany: Nie Sie 28, 2011 22:05   

Tomek Holka napisał/a:

Zakończenie aktywności na forum, przez kilku starszych (i nie tylko!) użytkowników, nie ma nic wspólnego ze strzelaniem fochów!
ciach
Otóż po to, aby młody użytkownik nie zapomniał w ferworze udowadniania skrajnej głupoty swym adwersarzom (jak to najczęściej, NIESTETY się zdarza!), że adresuje swe wypowiedzi do kogoś, kto np. mógłby być jego ojcem a może i nawet dziadkiem.

Co do "foszka" - jak na zimno prześledzi się parę wątków - każdy wyrobi sobie swoje zdanie. Moja opinia.

Wracając do wyartykułowanego argumentu wieku.

Powyższy argument stanowi zaprzeczenie istnienia bordów, chatów, forów, grup - całkowicie internetu. W internecie stosujemy netykietę - to raz, a reszta to kwestia poziomu, który prezentujemy, wychowanie ....

Wyciąganie argumentu wieku jest kompletnym nonsensem. I proszę nie uważać tego Proszę Pana jako atak na Pańską osobę, przez szczeniaka.
Mnie Pana wiek nie interesuje! Dla mnie to nie ma znaczenia w dyskusji, czy gość ma 16 lat czy 60, kwestia treści i formy.

Coś mi się wydaje, że ma Pan zbyt, krótki staż w Globalnej Sieci.
Jeszcze nie jedno rozczarowanie przed Panem...!

tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek

Wysłany: Nie Sie 28, 2011 22:20   

Antek napisał/a:
I odwracanie kota ogonem doprowadza że czuję zażenowanie czytając tego typu teksty...

I co mam się teraz obrażać :) .
Słuchaj Antek (jeśli wolno per Ty) przedstawiłem swoją opinię - wszystko - tylko Koledzy proszę zobaczyć jakie mam intencje. Dokonałem oceny postawy jakiś tam userów.
Nie interesuje mnie jaki mają wiek, staż, narodowość, kolor skóry, zapatrywanie polityczne, orientacja seksualna. Cokolwiek się stało, awantura, bluzgi były warte by się odwracać od Tego forum i iść do jasnego diabła ?! ( tym bardziej jeśli podkreśla się ich staż, wiek, etc )
Może tu chodzi o urażoną dumę, ambicję - nie wiem.

Panowie i Panie - cholera jasna - czy to jest tego warte. Mało mamy na co dzień problemów, żeby jeszcze na forum.gniezno.com.pl się wypalać. To już nawet nie "foszek" to jest po prostu śmieszne, a może jak to powiedziałeś Antek - żenujące.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Sie 28, 2011 23:30   

Antek napisał/a:
... seniorzy się obrazili i poszli sobie ...
Antek! Seniorzy się nie obrazili - to po pierwsze - tylko nie dano im szansy, by mogli pisać dalej.
Przynajmniej tak jest w przypadku Wuja!
Takie jest moje zdanie, oparte na moim punkcie widzenia.
tomaszgrzybek napisał/a:
Powyższy argument stanowi zaprzeczenie istnienia bordów, chatów, forów, grup - całkowicie internetu ....

Zdaję sobie z tego sprawę, niemniej jednak, dlaczego tutaj, na forum.gniezno.com.pl, ta reszta o której pisłeś ...
tomaszgrzybek napisał/a:
... a reszta to kwestia poziomu, który prezentujemy, wychowania ....
nie może być ważniejsza (albo wogóle, choć cokolwiek znaczyć) ??
tomaszgrzybek napisał/a:
I proszę nie uważać tego Proszę Pana jako atak na Pańską osobę, przez szczeniaka.
Akurat tak się składa, że stereotypom rozpowszechnionym wśród młodszego pokolenia, dotyczącym ludzi starszych - nie podlegam.
Cytat:
Jeszcze nie jedno rozczarowanie przed Panem...!
Jednak z pewnością mniej, niż przed Tobą i nie dotyczących bynajmniej jedynie takiej błahostki jak public relations w Internecie (statystyka taka!)
tomaszgrzybek napisał/a:
Może tu chodzi o urażoną dumę, ambicję - nie wiem.

Nie chodzi !! Ale tłumaczyć nie będę, bo już mi nie wypada! (to takie Bushido lub, jak wolisz, kodeks Boziewicza - nic ważnego, zwłaszcza w Internecie!)

Powiem natomiast tak: albo chcecie mieć na forum starszyznę (własną, lubianą i docenianą!) - i przemyślicie nieco, choćby tylko nieco (!) - to, co napisałem wyżej - albo jej mieć nie będziecie!

Wszystko.

tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek

Wysłany: Pon Sie 29, 2011 07:23   

Tomek Holka napisał/a:

Powiem natomiast tak: albo chcecie mieć na forum starszyznę (własną, lubianą i docenianą!) - i przemyślicie nieco, choćby tylko nieco (!) - to, co napisałem wyżej - albo jej mieć nie będziecie!

Tak się zastanawiam, starszyzna wiekiem, nabitych postów, staszy duchem, starszy ciałem? Jakie ma to znaczenie na forum.
[...] proszę, proszę, właśnie Pan odkrył problem "Starszyzny" - tu po prostu chodzi o jakieś tam ambicje ( wieksze lub mniejsze), urażoną dumę. Pominę milczeniem lekki szantaż ... Szanowny Panie Tomaszu Holka - tak nie wypada ...
Tomek Holka napisał/a:

Wszystko.

W sumie dla mnie już wszystko jasne, proszę o więcej luzu i mniej pozerstwa.

... w tym temacie dla mnie EOT.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Sie 29, 2011 16:41   

tomaszgrzybek napisał/a:
I co mam się teraz obrażać :) .
Słuchaj Antek (jeśli wolno per Ty) przedstawiłem swoją opinię - wszystko - tylko Koledzy proszę zobaczyć jakie mam intencje.

To nie o Ciebie chodziło. Zainteresowana osoba wie o co chodzi. ;)
Tomek Holka napisał/a:
Antek! Seniorzy się nie obrazili - to po pierwsze - tylko nie dano im szansy, by mogli pisać dalej.
Przynajmniej tak jest w przypadku Wuja!
Takie jest moje zdanie, oparte na moim punkcie widzenia

Ja widzę co innego.Tak jak pozostała część użytkowników.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Sie 29, 2011 17:02   

Tomaszu (Grzybek) widzisz wcale nie chodzi o wiek, staż czy przekonania. Niektórzy urodzili się z prawda objawioną i za nic nie przyjmują do wiadomości że na forum może obowiązywać zasada równości w dyskusji. Dla niektórych jak Tomasz (Holka) świat dzieli się na lepszych i gorszych. Ci lepsi mogą nawet tworzyć twierdzenia, aby potem podporządkowywać im fakty i argumenty jak poniżej:

Tomek Holka napisał/a:
W świetle powyższego, eksponowanie stanowiska jak poniżej:

lub wypisywać bzdury jak poniżej:

Tomek Holka napisał/a:
nie dano im szansy, by mogli pisać dalej.

ci gorsi oczywiście takiego prawa nie mają. Dla nich jest broń gładkolufowa.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pon Sie 29, 2011 22:13   

tomaszgrzybek napisał/a:
... lekki szantaż ... Szanowny Panie Tomaszu Holka - tak nie wypada ...

Po pierwsze, to nie szantaż, tylko suche stwierdzenie zasady, która także i w Internecie ma zastosowanie (jak widać gołym okiem!)
Po drugie, to raczej ja (w poczuciu graniczącym z pewnością!) wiem najdokładniej (choćby z analizy zamieszczanych tu postów), co wypada - a czego nie wypada czynić!
tomaszgrzybek napisał/a:
dla mnie już wszystko jasne,
Antek napisał/a:
Ja widzę co innego.Tak jak pozostała część użytkowników
No jasne!
Zastanawiam się jednak, dlaczego właśnie ja, otrzymuję na PW maile od Waszych (Antek, Tomasz) rówieśników o treści zbliżonej do czegoś takiego:

"Panie Tomaszu - chce się jeszcze Panu ?? "

A Wy, podobnych nie otrzymujecie - ani od swoich - ani, tym bardziej, moich równolatków.

Czyżby zatem na forach internetowych panowały dwie zasady?
Jedna ta "z prądem", w myśl populistycznego ...
.... na forum ... obowiązuje zasada równości ...

Tyle, że owa "równość" polega, jak dotychczas, na tym, że byle kto może naurągać np. Księdzu Prymasowi, że jest głupim katolem, wierzącym w brednie i żerującym na ludzkiej głupocie!
Mało, że byleco może naurągać, to jeszcze będzie się dziwić, że Ksiądz Prymas, (pewnie, tak na wszelki wypadek!) głosu na forum zabierać nie chce!

Może się obraził ??

A druga zasada, jakby nieco bardziej cywilizowana, - na forum obowiązuje zasada równości oraz (chciało by się!) powszechnie przyjęte zasady grzeczności, umożliwiające wszystkim uczestnikom na swobodną wymianę poglądów, bez uszczerbku dla ich godności, światopoglądu i przekonań!

Tak mi się wydaje, że ten drugi pogląd też ma swych zwolenników. Jeno spokojniejszych nieco!

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Sie 30, 2011 08:09   

Tego postu absolutnie nie kieruję do cytowanych przeze mnie "seniorów". Robię to w celu pokazania pozostałym użytkownikom, jaki poziom prezentują "ambitniejsi użytkownicy" rzekomo stosujący "powszechnie przyjęte zasady grzeczności, umożliwiające wszystkim uczestnikom na swobodną wymianę poglądów, bez uszczerbku dla ich godności, światopoglądu i przekonań!".

Tomek Holka napisał/a:
Po drugie, to raczej ja (w poczuciu graniczącym z pewnością!) wiem najdokładniej (choćby z analizy zamieszczanych tu postów), co wypada - a czego nie wypada czynić!

wuja napisał/a:

Pokaż mi bałwanie, w którym miejscu pisałem o strzelaniu.
Jesteś chamowatym gnojkiem i takim już pozostaniesz - supertolerancyjny bezbożniku.
Czas już najwyższy, aby twoje kibolskie ( z tej najgorszej strony) wyskoki wreszcie ktoś ukrócił.
I tyle mam do ciebie - kumplu bandziorów stadionowych.

wuja napisał/a:
Tutaj ciebie gnojku zabolało, więc z łaski swojej zejdź ze mnie.

wuja napisał/a:

cham marcinek pozostanie chamem, no cóż, tata i mam nie postarali się z wychowaniem.
dziwię się, że admini tolerują takiego matoła jako moderatora.
]

wuja napisał/a:
czy wreszcie głupolu przestaniesz wycierać sobie gębę moim nickiem?

wuja napisał/a:
Piotrze, chyba nie ma dalszego sensu dyskusja ze smarkaczem, który nie widzi różnicy między kibolem-kibicem, a kibolem-bandytą.

wuja napisał/a:
może byś przestał smarkaczu wycierać sobie pyska moim nickiem?

wuja napisał/a:
Jesteś upierdliwy, jak g**** przy obstrukcji.

Tomek Holka napisał/a:

Wnioski niech każdy wyciągnie sobie sam.

wuja 

Wysłany: Wto Sie 30, 2011 09:00   

Wysilił się Marcineek na wyszukanie moich obraźliwych dla niego postów.
zapomniał tylko napisać, że kilkakrotnie wcześniej prosiłem go, aby nie wycierał sobie gęby moim nickiem, że obrażając się o słowo "kibol", beztrosko nazywał mnie "katolem" (które to określenie jest dla mnie, jako praktykującego katolika) obraźliwe, że szydersko pisał "a teraz do kościółka, do kościółka", gdy bandziorów stadionowych nazywałem bandytami.
Takie to jest prawo i sprawiedliwość marcinkowe. Jemu wolno, bo jest moderatorem, a inni "*** w kubeł"
Brawo marcinku, tak trzymaj i tak wychowuj swoje potomstwo - zobaczymy, co z tego wyrośnie.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Sie 30, 2011 09:46   

wuja napisał/a:
zapomniał tylko napisać, że kilkakrotnie wcześniej prosiłem go, aby nie wycierał sobie gęby moim nickiem

wuja napisał/a:
może byś przestał smarkaczu wycierać sobie pyska moim nickiem?

wuja napisał/a:
czy wreszcie głupolu przestaniesz wycierać sobie gębę moim nickiem?

To są właśnie te "prośby".

wuja napisał/a:
Takie to jest prawo i sprawiedliwość marcinkowe. Jemu wolno, bo jest moderatorem, a inni "*** w kubeł"

Moja funkcja na tym forum nie ma tu NIC do rzeczy. Nade mną w hierarchii są jeszcze Admini którzy w każdej chwili mogą mojego posta ukryć/usunąć a mi dać ostrzeżenie (co już zresztą się zdarzało).

Różnica między mną a "starszyzną" forum jest taka, że ja nie pozuję na pokrzywdzonego i nie staram się zrzucić winy za (nie oszukujmy się) kiepski poziom tamtej dyskusji tylko na jedną stronę. Przegięły obie, obrazili się jedni. Zdarza się, ale wmawianie innym jak to użytkownikom na poziomie "nie dano im szansy, by mogli pisać dalej", wobec powyższych epitetów, jest co najmniej nie na miejscu.

wuja napisał/a:
beztrosko nazywał mnie "katolem" (które to określenie jest dla mnie, jako praktykującego katolika) obraźliwe

Korzystając z okazji że wuja czyta forum, chciałbym go przeprosić za "katol(ik)a". Wykorzystanie argumentu wiary w dyskusji było faktycznie nie na miejscu. Moje oburzenie na brak reakcji (a wręcz poparcie!) na propozycję TH żeby do ludzi "strzelać tak, żeby leżeli jak szmaty i błagali o litość" mogłem wyrazić w inny sposób.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Sie 30, 2011 09:49   

Prawda jest taka, że oboje panowie sobie nawzajem pocisnęli (na początku pomijam, kto komu pocisnął pierwszy, kto komu pocisnął w rewanżu i czym kto komu za co)

Prawda jest taka że prosiłem obie stronu o powściągnięcie emocji

Prawda jest taka że obie strony mnie tak samo posłuchały

Prawdą jest to, że nikt nie dostał ostrzeżenia i poza moją prośbą o powściągnięcie emocji nie był żadnej interwencji administracji.

Nieprawdą jest więc twierdzenie, że:
wuja napisał/a:
Jemu wolno, bo jest moderatorem, a inni "*** w kubeł"

Nikt panów: wuja, lodołamacza czy Zsamota z forum nie wyrzucał. Sami panowie sobie poszliście głośno trzaskając drzwiami. A Marcinek mniej wiecej w tym samym czasie dostał od Andrzeja ostrzeżenie.

I jeszcze jedno...

Tomek Holka napisał/a:
owa "równość" polega, jak dotychczas, na tym, że byle kto może naurągać np. Księdzu Prymasowi, że jest głupim katolem, wierzącym w brednie i żerującym na ludzkiej głupocie!

Byle kto to akurat urągał na tym forum ś.p Lechowi Kaczyńskiemu i to nawet po jego śmierci. Taka bolesna wolnośc słowa...

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Sie 30, 2011 09:49   

Minął jakiś czas. Z tej perspektywy można ocenić na zimno większość wypowiedzi. Obrażania, odejścia, powroty lub podsycanie tematu, by coś się działo, co podnosi adrenalinę. Nikt nie jest bez winy, choć jedni do tego się przyznają, inni nie. Jeszcze inni są dumni z obrotu sprawy i z mina pawia czują się zwycięzcami. Każdego coś zabolało, każdy coś przemyślał. Jedni szukając winy u siebie, inni u drugich, bo przecież nie ja...
Zamknijmy temat. Wuja nie obrażaj się, szkoda zdrowia. Tomasz nie zbawisz świata. Marcinek więcej pokory. Diabeł więcej luzu i empatii. Elvis są ważniejsze rzeczy w życiu niż mamona i chęć posiadania. Zofia ludzie są muszą się różnić, inaczej świat byłby bezbarwny

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Sie 30, 2011 09:57   

Ani jednego ani drugiego mi nie brakuje. Jestem tutaj adminem choć się wielu to nie podoba. Moim zadaniem jest dbać o to forum. Na pewno właściwą drogą w tym celu nie jest przypodobanie się pewnym użytkownikom za cenę ich (nie)odejścia

tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek

Wysłany: Wto Sie 30, 2011 11:40   

Staram się być wierny zasadzie EOT, ale...
Tomek Holka napisał/a:

Na co mamy już odpowiedź ...

Niektórzy urodzili się z prawda objawioną [...]

Idąc dalej ...
Tomek Holka napisał/a:

Zastanawiam się jednak, dlaczego właśnie ja, otrzymuję na PW maile od Waszych (Antek, Tomasz) rówieśników o treści zbliżonej do czegoś takiego:

bo przecież Pan Tomasz Holka :) wie, że ...
Tomek Holka napisał/a:

A Wy, podobnych nie otrzymujecie - ani od swoich - ani, tym bardziej, moich równolatków.

Ja naiwny myślałem, że to tylko takie "prężenie mięśni", a tu jeszcze dochodzi megalomania połączona z kryzysem wieku. Wieku, który zawsze przewija się w wypowiedziach Sz. P. T. Holki.

PS Bardzo zabawna to dyskusja ... :) Jeśli pojawiają się "!" to znaczy, że emocje też są ...

EOT

Odpowiedz do tematu