Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Włókniarz Częstochowa-Start Gniezno
Autor Wiadomość
pocaluj_mnie 

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 13:44   Włókniarz Częstochowa-Start Gniezno

Po porażce na naszym torze ciężko sobie wyobrazić, abyśmy na obcym torze zaprezentowali się lepiej, odrobili 4 punkty straty i wjechali do E-ligi. Mówi się, że piłka w grze, ale trzeba przyznać, że armaty na częstochowskie mury, to my mamy za słabe.
Sugerowałbym jazda składem oszczędnościowym i jak najwięcej okazji do startów dla naszych juniorów.
Na koniec mam nadzieję, że po tym spotkaniu-czyli de facto po tym sezonie- przyjdzie czas na poważne zmiany. Wcale nie chodzi mi jednak o skład naszej kamandy(chociaż dojdzie do roszad), ale o parę personalnych posunięć na "górze".
Pozdrawiam, Pyskaty.

Mo*nia 
Mo*nia

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 14:08   

Może i masz racje, ale pamiętać trzeba, że w tym sezonie na wyjazdach spisywaliśmy się dobrze. :yes: Żużel to tylko sport i nigdy niczego nie można być pewnym. Może Częstochowa pewna zwycięstwa popełni błędy. :mruga: Mimo wszystko walczyć trzeba do końca. Należy się to przede wszystkim tym najwierniejszym kibicom. Ja jadę do Częstochowy i chciałabym aby skład był najsilniejszy. Mam też nadzieję, że w tym meczu pojedzie Krzychu i Mirek.

aneczka 

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 14:09   

Pyskaty napisał/a:
Na koniec mam nadzieję, że po tym spotkaniu-czyli de facto po tym sezonie- przyjdzie czas na poważne zmiany. Wcale nie chodzi mi jednak o skład naszej kamandy(chociaż dojdzie do roszad), ale o parę personalnych posunięć na "górze".

Jeżeli chodzi Tobie o sztab, to popieram, ale jeżeli chodzi o zarząd, to uważam, że powinien zostać w tym składzie.
Moim zdaniem mamy w tej chwili najlepszy Zarząd od lat, a poza tym trudno będzie znaleźć osoby, które przejęły by stery i dawały by się tak szmacić przez postronnych mądrali, jak jest to obecnie.

A co do meczu, to walczmy do końca. Choć szanse są nikłe, zawsze jakieś są i powinniśmy je próbować wykorzystać. Może np za tydzień Częstochowianie będą zaskoczeni swoim torem i szanse się wyrównają. Walczmy, bo o to w tym sporcie chodzi.

A wcześniej, przyjdźmy dopingować Oskara, bo na to zasługuje. :start_2:

Bartas0513 

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 15:54   

Pyskaty napisał/a:
Sugerowałbym jazda składem oszczędnościowym i jak najwięcej okazji do startów dla naszych juniorów.

Bardzo dobre wyjście. Zresztą co z tego że oni zdobędą jakieś punkty... i tak pewnie pieniądze za te pkt. dostaną jak Startowi będzie groziło nie uzyskanie licencji tak jak w zeszłym roku z Doylem czy Ferjanem...

Co do SS ... no comments. Kompletna katastrofa.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 17:01   

Swoją drogą, to wyobraźcie sobie, co byłoby, jakbyśmy jakimś trafem smyknęli do tel E-ligi.
Chodzi mi oczywiście o kwestie finansowe. Rozmawiałem z rozmaitymi ludźmi z bliskiego otoczenia braci Jabłońskich i zobowiązania są spore. Trudno bym podał dowody, bo nie nagrywam rozmów, ale mówi się o tym coraz głośniej. :olaboga:
Co do składu, to pewnie pojedziemy tak:
1. Michał Szczepaniak- przypomni się fanom Włókniarza
2. ZZ w miejsce naszego kapitana
3. Mirosław Jabłoński-dobry występ w pierwszym meczu, zasługuje w przekroju całego sezonu, aby na niego postawić także teraz.
4. Scott Nicholls- niech jedzie-chociaż mam nadzieję, że to będzie jego pożegnanie z naszym klubem.
5. Tai Woffinden- podobnie jak w przypadku Michała
6. Kacper Gomólski- nasz junior nr2
7. Oskar Fajfer- BOski to nasz najlepszy junior.
Sam bym jednak nie chciał ani ZZ ani Nichollsa, tyle, że wtedy będzie pogrom totalny.
A tak w ogóle, to jak zdobędziemy na tamtejszym torze, przygotowanym specjalnie przez Cieślaka-któremu się już pewnie nudzi po złocie z Falubazem- 30 punktów, to będzie super.

paatryk11 

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 19:44   

Cytat:

Cytat:
Co do składu, to pewnie pojedziemy tak:
1. Michał Szczepaniak- przypomni się fanom Włókniarza
2. ZZ w miejsce naszego kapitana
3. Mirosław Jabłoński-dobry występ w pierwszym meczu, zasługuje w przekroju całego sezonu, aby na niego postawić także teraz.
4. Scott Nicholls- niech jedzie-chociaż mam nadzieję, że to będzie jego pożegnanie z naszym klubem.
5. Tai Woffinden- podobnie jak w przypadku Michała
6. Kacper Gomólski- nasz junior nr2
7. Oskar Fajfer- BOski to nasz najlepszy junior.

No to naprawdę będzie skład juniorski i tryb oszczędnościowy...

pocaluj_mnie 

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 20:00   

Pierwszy fragment dotyczy tego, jak bym ja ustawił skład, a drugi tego jak ustawi go SS.
To chyba jasne do uchwycenia?

paatryk11 

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 21:23   

tak, tylko skąd pewność, jak skład ustawi SS?

dziup

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 22:55   

jedzie sie do konca a z juniorow wyboru zbytnio nie ma. wolalbym jednak za gbura dać liska, bo chłopak zaangażowaniem zasłużył na jakies wyróżnienie.
poza tym nie wiadomo czy gbur znów nie zarząda profitów z L4.
Pamietam szarże Liska w łodzi i uważam ze lepiej dac mu szanse, niz 6 bieg dla szczepana, scotta, taia i mirosława. to tylko delikatna sugestia, żeby Mirek nie pomyslal ze cos wymuszam na zarządzie

aneczka 

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 23:23   

A może w Częstochowie KJ pojedzie?
Spokój na trybunach ma zapewniony, a i "presji na zarządzie" nie będzie, więc nic nie stoi na przeszkodzie. Chociaż pewnie i tak wymyśli powód swojej absencji.

Sprzedam Wam jeszcze najnowszą plotkę. :mruga:
Dziś od jednego ze sponsorów braci J. słyszałam, że rozpoczęli już rozmowy odnośnie przyszłego sezonu z ...Piłą. :zdrowie:
Aby uprzedzić wszelkie ataki informuję, iż przekazuję tylko zasłyszany news, który narazie traktujcie jako plotkę. :ups:

Maena 

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 23:41   

aneczka napisał/a:
Sprzedam Wam jeszcze najnowszą plotkę. :mruga:
Dziś od jednego ze sponsorów braci J. słyszałam, że rozpoczęli już rozmowy odnośnie przyszłego sezonu z ...Piłą. :zdrowie:
:

Po pierwsze nie taką najnowszą, bo już można dawno było o tym przeczytać na tym forum. Po drugie - i co w związku z tym? Skoro "czas braci Jabłońskich w Starcie Gniezno się skończył" to chyba normalne że szukają innego klubu. Na co liczyłaś? Że dla Twojej przyjemności zakończą kariery? Pewnie będzie im w tej Pile dużo lepiej niż tutaj. I tego im - z ciężkim sercem - życzę.

I jeszcze jedno - KJ nie wymyśla powodów swojej absencji. To zarząd go wysyła na L4...

Mo*nia 
Mo*nia

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 07:59   

Żeby nie było, że w przyszłym roku jeszcze nie jeden z Was zatęskni za braćmi Jabłońskimi. :ups: Wielu z Was spisało Krzycha na straty nie tylko za przegrany mecz, ale przede wszystkim za to jaki jest. To są tacy sami ludzie jak my, nie maszyny do robienia punktów. Dlaczego nikt nie wyzywał Scotta jak w meczu w Grudziądzu przywiózł 5 pkt i w dodatku zrobił taśmę. Jak Taj zrobił 4 pkt w ostatnim meczu i nawet nie wyszedł do kibiców. Kacper w tym sezonie jak dla mnie wielka porażka. Chłopak ewidentnie bardziej gwiazdorzy i cofa się do tyłu. I co nikt z Was po nim nie jedzie. Moim zdaniem dlatego, bo nie nazywają się Jabłońscy. Bracia zrobili wiele dla Nas. Owszem zawalili też mecze jak każdy w Naszej drużynie. Nie ma zawodnika, któremu nie można zarzucić gorszego występu. To nie Krzysiek przegrał nam e-lige. Cała drużyna ją przegrała. Nie byliśmy tacy mocni, tylko na początku mieliśmy trochę więcej szczęścia. Zabrakło nam lidera takiego jak miał Gdańsk. Sztab szkoleniowy też się do tego przyczynił. :yes:
Patrząc teraz na spokojnie to może i lepiej, że się w tym roku nie udało. Na pewno nie byłoby nas stać na zespół, który walczyłby o pierwszą czwórkę, a mieć skład walczący o utrzymanie to żadna przyjemność. Mam nadzieję, że uda się władzą klubu na przyszły sezon skompletować skład z prawdziwym liderem, który poprowadzi Nas do upragnionej e-ligi. Mam też nadzieję, że Oski pozostanie z Nami i będzie cieszył Nas swoją jazdą. :jupi:

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 09:34   

Mo*nia napisał/a:
Żeby nie było, że w przyszłym roku jeszcze nie jeden z Was zatęskni za braćmi Jabłońskimi. :ups:

to jest więcej niż pewne, zwłaszcza, jak w Pile pojadą z jajem
Maena napisał/a:

Skoro "czas braci Jabłońskich w Starcie Gniezno się skończył" to chyba normalne że szukają innego klubu. Na co liczyłaś? Że dla Twojej przyjemności zakończą kariery?

:brawo:
Maena napisał/a:
Pewnie będzie im w tej Pile dużo lepiej niż tutaj. I tego im - z ciężkim sercem - życzę.

Również ciężko na duszy, ale niech zapomną o Gnieźnie, gdzie mogą liczyć tylko na wyzwiska i święte oburzenie

/nudne już są te wycieczki... no ale skoro Tobie się nie nudzą to mi dawanie ostrzeżeń takżej.

godziu 

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 09:59   

[quote="Mo*nia"]Żeby nie było, że w przyszłym roku jeszcze nie jeden z Was zatęskni za braćmi Jabłońskimi. :ups: Wielu z Was spisało Krzycha na straty nie tylko za przegrany mecz, ale przede wszystkim za to jaki jest. To są tacy sami ludzie jak my, nie maszyny do robienia punktów. Dlaczego nikt nie wyzywał Scotta jak w meczu w Grudziądzu przywiózł 5 pkt i w dodatku zrobił taśmę. Jak Taj zrobił 4 pkt w ostatnim meczu i nawet nie wyszedł do kibiców. Kacper w tym sezonie jak dla mnie wielka porażka. Chłopak ewidentnie bardziej gwiazdorzy i cofa się do tyłu. I co nikt z Was po nim nie jedzie. Moim zdaniem dlatego, bo nie nazywają się Jabłońscy. Bracia zrobili wiele dla Nas. Owszem zawalili też mecze jak każdy w Naszej drużynie. Nie ma zawodnika, któremu nie można zarzucić gorszego występu. To nie Krzysiek przegrał nam e-lige. Cała drużyna ją przegrała. Nie byliśmy tacy mocni, tylko na początku mieliśmy trochę więcej szczęścia. Zabrakło nam lidera takiego jak miał Gdańsk. Sztab szkoleniowy też się do tego przyczynił. :yes:
:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Jak dla mnie to dobry wpisik... zawinił każdy po trochu...
A "kozioł ofiarny" to KJ... :yes:
Ja osobiście jestem "przy Wrzesińskiej" od kilku- kilkunastu ładnych lat...
i co jak co zawsze Mi wpajano że trzeba szanować zawodników a przede wszystkim wychowanków...( bo z tego nasz START zawsze był znany...)...
Więc z moje strony wielki szacun dla KJ i MJ... i wszystkiego najlepszego dla nich na przyszłość...!!!! :yes:

Branch 

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 10:47   

do Częstochowy pojedzie skład który powalczy o dobry wynik...nazwiska jak wiadomo nie jeżdżą...a co zmian w klubie to na pewno bedą ale czy na górze(zarząd)?chyba nie ale za to na dole(kadra) może być mała rewolucja...a co sztabu szkoleniowego?chyba kazdy z nas by chciał żeby wreszcie ktos odpowiedni znalazł sie na tym miejscu
(przed sezonem myslałem że moze Lechu nią bedzie ale grubo się pomyliłem) =]
a wynik w Częstochowie 56-34

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 11:45   

/pkt 13 regulaminu forum.

aneczka 

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 11:55   

Maena napisał/a:
Na co liczyłaś? Że dla Twojej przyjemności zakończą kariery? Pewnie będzie im w tej Pile dużo lepiej niż tutaj. I tego im - z ciężkim sercem - życzę.

No muszę Cię rozczarować, bo tak naprawdę guzik mnie obchodzi kwestia dalszej kariery braci. Nie żegnam ich z ciężkim sercem, ale też nie skaczę z radości z powodu ich odejścia. :tancze:

rkempes 
Start od zawsze i na zawsze

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 13:07   

Ostatnio każdy założony nowy temat bardzo szybko zamienia sie w dyskusję o KJ ( częściej ) bądz o MJ ( rzadziej ale ostatnio w modzie ).
Chętnie widziałbym obu braci w naszym składzie na mecz z Włókniarzem ale to chyba juz nierealne . Raczej nie wygramy w Cze-wie , obyśmy tylko pokazali tam dobry zuzel i z honorem zakończyli ten emocjonujacy sezon :mruga:

FC Strzała 

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 14:07   

Młody Łaguta nie jedzie w niedzielę,startuje w IMRosji :yes: a Grisza albo pojedzie albo zawieszony przez rosyjską federację :hmmm:

I trochę z innej beczki ale dotyczy Startu-nie jest pewny los klubu z Wrocławia w Elidze :mruga:

Edddddd 

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 14:29   

Jeżeli Czewa pojedzie w najmocniejszym składzie, to niezwykle trudno będzie ugrać korzystny wynik - niestety. Ciekawe są słowa Oskara, który twierdzi, że na torze Włókniarza, może pójść im lepiej niż przy W25 - co chyba ostatecznie rozwiązuje spór na temat zagadkowości nawierzchni w Gnieźnie. Zresztą, pokazywały to wyniki wielu spotkań, gdzie nasi riderzy zdobywali większe ilości punktów na wyjazdach, niż u siebie. Będzie o czym myśleć w okresie zimowym. Wracając do meczu, nie wyobrażam sobie innej sytuacji, niż wystawienie wszystkich zawodników, którzy na ten baraż zapracowali, a więc (kolejność nie przypadkowa): Tai'a, Krzysztofa, Scotta, Mirka, Michała, Oskara i Kacpra. Jeżeli zarząd znów będzie wymuszał ZZ, to proponuję za Szczepana, który nie wierzy byśmy odegrali znaczącą rolę w Częstochowie - brak ducha walki nie wróży pokaźnych zdobyczy punktowych.
Co do ploteczek - sprawa absencji w meczu rewanżowym A. Laguty wisi na świeczniku od dłuższego czasu - nie wiem czy Strzała ma potwierdzone informacje, ale jeśli tak, to niespecjalnie dziwi mnie taki obrót sprawy. Co do G. Laguty, to trudno mi cokolwiek napisać, bo pierwsze o tym słyszę. Aczkolwiek byłoby to ogromne osłabienie dla Czewy. Btw, na Wrocław bym nie liczył ;)

Dawcio 

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 14:40   

http://www.sportowefakty....inalu-im-rosji/

Grisza z nami jedzie Artiom nie. Czewa więc będzie musiała jechać 3 juniorami. Po raz kolejny uśmiechnie się do nas szczęście? :ups:

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 15:05   

nie miałem czasu sprawdzić, ale na forum Czewy ktoś twierdził, że za młodego Łagutę można dać ZZ

Dawcio 

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 15:34   

Jeżeli dobrze rozumiem regulamin to średnią liczy się z trzech ostatnich meczy. Tym razem z trzech ostatnich przed rundą finałową. Włókniarz jechał w Lesznie gdzie za Artioma była zztka, u siebie z Gorzowem 9+2 (1,1*,3,1*,3) i w Tarnowie 1 (0,1,w,-). Tak więc Artiom na pewno nie ma średniej, która pozwalała by zrobić za niego zz. zz za młodego Łagutę częstochowianie mogli więc chyba robić w ostatnich meczach rundy zasadniczej. Jeżeli piszę źle to niech mnie ktoś poprawi.

FanatykStartu 

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 15:46   

Dawcio napisał/a:
Jeżeli dobrze rozumiem regulamin to średnią liczy się z trzech ostatnich meczy. Tym razem z trzech ostatnich przed rundą finałową. Włókniarz jechał w Lesznie gdzie za Artioma była zztka, u siebie z Gorzowem 9+2 (1,1*,3,1*,3) i w Tarnowie 1 (0,1,w,-). Tak więc Artiom na pewno nie ma średniej, która pozwalała by zrobić za niego zz. zz za młodego Łagutę częstochowianie mogli więc chyba robić w ostatnich meczach rundy zasadniczej. Jeżeli piszę źle to niech mnie ktoś poprawi.

Musi byc zz za niego bo inaczej ksm maja za niski, ale za niego tylko Karlson, Szombierski i juniorzy moga jechac jako zz.
W Czestochowie zobaczycie, ze nie bedzie tak zle. Mecz w Gnieznie to wyglądał jak na neutralnym terenie i sadze, ze byl do wygrania. Czewa tez robi tor do walki a nie pod siebie takze moze byc ciekawie.
Artiom jak nie jedzie to jest szansa na cud!!!
Kris i Mirek niech jadą bo kto inny ma jechac?
Walczymy do konca!!!

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 15:49   

w Ekstra są inne zasady ZZ, nie musisz być w trójce najskuteczniejszych, ale też wtedy nie ma opcji, żeby jechali za ciebie najlepsi

Dawcio 

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 15:53   

Już mnie denerwuje te ciągłe zmiany i różne regulaminy. Czyli zz może być tak?

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 22:50   

ZZ możliwa za Łagutę. W ekstra funkcjonuje ZZ dla 3 najlepszych zawodników, wg. zasad jakie znamy z I ligi, a oprócz tego zastępowany może być także zawodnik z czwartą i piątą średnią w drużynie, ale ten z czwartą może być zastąpiony tylko przez zawodników o niższej średniej niż on oraz przez zawodnika z trzecią średnią. A zawodnik z piątą średnią może być zastąpiony tylko przez zawodników o niższej średniej oraz przez zawodnika z czwarta średnią. To tak w skrócie

Wesol 

Wysłany: Czw Paź 06, 2011 10:17   

To definicja z regulaminu, kto może być zastepowany.

Cytat:
lub startuje w dniu zawodów w zawodach
FIM lub UEM w terminach kalendarzowych lub przełożonych na termin
rezerwowy pokrywających się z datą zawodów - nazwę zawodów FIM lub
UEM w których startuje zawodnik odnotowuje się w zgłoszeniu
do zawodów; startuje w dniu zawodów w zawodach ligi wskazanej
w zgodzie FMN na starty w lidze polskiej w terminach kalendarzowych
lub przełożonych na termin rezerwowy pokrywających się z datą
zawodów

To jest to ostatnie zdanie, które pozwala na z/z za Lagutę?
Nie do końca to rozumiem, bo zawody fim czy uem to chyba nie są:)

daria99 
Daria99

Wysłany: Czw Paź 06, 2011 18:38   

na wygrane mamy małą szanse ale trzeba walczyć do końca !

pocaluj_mnie 

Wysłany: Pią Paź 07, 2011 16:23   

Nie wiem, ile na tym forum optymistów, ale prześledźcie sobie wyniki Włókniarza z meczów u siebie i fakt, jaką morderczą walkę musiały z Lwami stoczyć niektóre zespoły.
Jedyne, o czym marzę przed tym spotkanie, to o brak totalnego blamażu. :ups:
Ciekawe, że w tym roku baraże nie są pokazywane przez TVP Sport. :mruga:

Odpowiedz do tematu