Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gnieźnieńska Pralnia Brudów
Autor Wiadomość
Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 15:18   

No ja mam nadzieję że się wypowie. Zastanawiam się, co w tej historii jest dziwnego - raczej chyba chamskiego.

Głównie z tego tez powodu pozostawiłem ten wątek tutaj a nie przeniosłem do tematu "Blog roku"

Frank Black 

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 15:24   

No może być chamskiego wręcz perfidnego bym nazwał.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 15:48   

Taki argument, ze się ktoś nie przyzna, to zawsze można właśnie podać jako kontrę, iż chybiliśmy. ;) A swoja drogą sam blog mnie nie kręci, bo trzeba być na bieżąco z lokalną polityką, a tego unikam. ;)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 16:13   

Zsamot napisał/a:
iż chybiliśmy

Chcesz powiedzieć, że bierzesz udział w tym żałosnym procederze?

Zgadywać może każdy, ja mogę mówić, że zgadliście lub nie, zgodnie z prawda lub nie. I możemy się bawić w kotka i myszkę w nieskończoność i jest to etycznie neutralne. A;e pisanie listów do pracodawcy "uprzejmie donoszę iż Pan/Pani xxx pisze pod pseudonimem Szymon Sedno w godzinach pracy" jak nazwiesz?

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 16:16   

Szanowni Państwo, ten temat obelg pod moim adresem na portalu wiadomym i na drugim zapasowym, jakby nie wypaliło na pierwszym –osobiście przetrawiłam i zamknęłam. W końcu mam czyste sumienie, czyste ręce, a autorzy newsów wystawili sobie sami cenzurkę.
To, że ktoś ujawnił moje prywatne nazwisko i podał mojego nicka forumowego do publicznej wiadomości okraszając zdjęciem, pokazuje prawdziwe oblicze własne i niskie pobudki. Na dodatek popłynął daleko na fali euforii tworzenia i oskarżył mnie o działania, które są nieprawdziwe. Ocenę pozostawiam Państwu, gdyż wszystkie te artykuły, komentarze pod nimi (moich tendencyjnie nie umieszczono) , naruszają zasady dobrego współżycia społecznego, a także etyki dziennikarskiej. Mogłabym zastosować podobną technikę.
Np. podać treść korespondencji prywatnej na FB, na GFI z zainteresowanymi, podkręcającymi spiralę emocji- nie chcę, nie mam takiej natury. Ja po prostu wybaczam tym panom, bo tak trzeba i tak mi mówi zwykłe poczucie człowieczeństwa. Ci, którzy mnie znają, zdania o mnie nie zmielili, cenią moją pracę i profesjonalizm zawodowy. Co najważniejsze wokół tej sprawy, odebrałam gesty sympatii od wielu, którzy czytali hity stycznia i mnie wspierali, gdyż takiemu działaniu dziennikarskiemu należy powiedzieć jednoznacznie i głośno „nie” .
PS. Chciałabym mieć takie zaparcie pisarskie i lekkie pióro literackie, jak autor Życia w Zoo, ale jak powiedział mi pewien energiczny redaktor portalu wiadomego, jestem cienka, bez wykształcenia i polotu, więc na pewno nie czytaliby ludzie moich wypocin małego Kazia, tak, jak to w przypadku Szymona S. Chyba trzeba będzie iść na studia i wtedy się rozwinąć. Cóż, wszystko przede mną. Są przecież uniwersytety III wieku!
Niniejszym kończę osobistą dyskusję w tym temacie.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 16:21   

Warto też zauważyć jak chętnie ten temat był podtrzymywany i cóż... podżegany na konkurencyjnym forum - tym niekomercyjnym, niecenzurowanym, obiektywnym i uczciwym.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 16:35   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Zsamot napisał/a:
iż chybiliśmy

Chcesz powiedzieć, że bierzesz udział w tym żałosnym procederze?

Zgadywać może każdy,
Zgadywać może każdy. Nie mogę brać, bo nawet tego blogu nie czytuję, nikogo nie chce mi się tropić, ani typować. A szczerze mówiąc dostałem cynk od jednego użytkownika TEGO forum i sprawdziłem link do tamtych informacji. ;)
A kto udostępnił Diable tej Pani moje personalia na FB? :) Ano właśnie, to jest dopiero ch..stwo i złamanie paru regulaminów i przepisów prawnych... Ale co tam prawda? Liczy się przecież krąg wzajemnej adoracji...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 16:43   

Zsamot napisał/a:
A kto udostępnił Diable tej Pani moje personalia na FB?

Szczerze - nie wiem. Dziękuję że odpowiedziałeś na moje pytanie.

I rozumiem twoje stanowisko, ale zdecydowanie większym chamstwem jest oparty na fałszu donos do pracodawcy...

tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 16:46   

A;e pisanie listów do pracodawcy "uprzejmie donoszę iż Pan/Pani xxx pisze pod pseudonimem Szymon Sedno w godzinach pracy" jak nazwiesz?

Anonimowych? Czy podpisanych z imienia i nazwiska?

Dla przypomnienia Diable bo chyba doszła Cię amnezja.

Przypomnę:
URBIS Sp. z o.o. w Gnieźnie
Jedynym udziałowcem w Spółce URBIS jest Miasto Gniezno, które na Zgromadzeniu Wspólników reprezentuje Prezydent Miasta Gniezna.

Nie życzę sobie, aby pracownik w godzinach pracy buszował po internecie, bawił się słowem pisanym na forach internetowych jak również grzebał ołówkiem w uchu.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 16:53   

tomaszgrzybek napisał/a:
Anonimowych? Czy podpisanych z imienia i nazwiska?

W tym przypadku - bez znaczenia.

tomaszgrzybek napisał/a:
Nie życzę sobie,

Ależ nie życz sobie. Twoja wola. Jak dla mnie to pracownicy urzędów i spółek mogą sobie surfować w sieci pod warunkiem, że wykonują powierzoną im pracę należycie. To akurat moje zdanie. I moje i twoje dla oceny tego typu donosów nie ma zdanego znaczenia, jak również fakt czy są anonimowe czy nie. Zapewniam że żadna amnezja mnie nie doszła.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 16:58   

tomaszgrzybek napisał/a:
Nie życzę sobie, aby pracownik w godzinach pracy buszował po internecie, bawił się słowem pisanym na forach internetowych jak również grzebał ołówkiem w uchu.
tu mamy podobne życzenia Tomasz. dodałabym jeszcze "dłubanie w nosie". Jest administrator sieci, są połączenia, obecność w pracy- wszystko do sprawdzenia. Myślisz, że pozwoliłabym sobie na to, aby pisać w godzinach pracy i na służbowym komputerze w biurze pełnym petentów? Każdy mierzy swoją miarką.

Frank Black 

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 17:07   

tomaszgrzybek napisał/a:

Wybacz ale takie pierd...nie aż mi ciśnienie podnosi i nóż w kieszeni się otwiera. Sam pracuję w państwówce i uwierz mi, że pracownik szeregowy momentami nie ma czasu się załatwić a co dopiero siedzieć w necie i dłubać w nosie. Szczególnie właśnie Ci co obsługują petentów. Jednak nie ma dnia aby nie przyszła jakaś gnida z ryjem i gnoiła każdego bo jemu się wydaje, że on może. Życzyć sobie to każdy może we własnym domu. Tyle...

Tu mam te same zdanie co Diabeł, a to niecodziennie się zdarza :D

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 17:13   

Frank Black napisał/a:
Tu mam te same zdanie co Diabeł, a to niecodziennie się zdarza

No to ja powiem więcej. URBIS to spółka, która się samofinansuje. Żeby przetrwać musi być efektywna ekonomicznie, więc nikt z prezesów nie pozwoli sobie na to, aby zatrudniać ściemniacza który bryluje w sieci w godzinach pracy. Twoje życzenie Tomaszu ma takie same podstawy jak życzenie dobrego paliwa i obsługi na stacji, oraz świeżego chleba i obsługi w spożywczaku. Nie płacisz na Zofię żadnych podatków, tak jak robisz to w przypadku urzędników a nawet gdyby... to czytaj Franka. Szkoda że tak ewidentne świństwo Cię nie razi a dłubanie w uchu tak.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 17:37   

Kwestia netu- to tak samo wyłażenie na papierosa- uświęcony zwyczaj, czy pogaduchy z pracownikami... Tylko zawsze uważam, skoro obowiązki wypełnione, to co za problem?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 17:45   

A co sądzisz o tego typu donosach, bo, nadal nie wiem

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 18:06   

Cenię donos obywatelski, a nie porachunki na pograniczu mafijnych rozgrywek. Ale to już nieraz o tym pisałem.

tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 18:43   

zofia Nałkowska napisał/a:
Myślisz, że pozwoliłabym sobie na to, aby pisać w godzinach pracy i na służbowym komputerze w biurze pełnym petentów? Każdy mierzy swoją miarką.

Zdrowo-rozsądkowo - zapewne Nie ( i mam nadzieję, że tak jest ).
Co nie zamienia faktu, że jestem Pani fanem.

Twoje życzenie Tomaszu ma takie same podstawy jak życzenie dobrego paliwa i obsługi na stacji, oraz świeżego chleba i obsługi w spożywczaku.

Czyli co normalności?! Standard dziadostwo, wyjątek - luksus.

Nie płacisz na Zofię żadnych podatków, tak jak robisz to w przypadku urzędników a nawet gdyby... to czytaj Franka. Szkoda że tak ewidentne świństwo Cię nie razi a dłubanie w uchu tak.

Jeśli imiennie podpisane - taka tragedia. Tylko oczyści się atmosfera jeśli wszyscy są "czyści".

Frank Black napisał/a:

Jednak nie ma dnia aby nie przyszła jakaś gnida z ryjem i gnoiła każdego bo jemu się wydaje, że on może. Życzyć sobie to każdy może we własnym domu. Tyle...

Łał i w tym rzecz. Klasa sama w sobie. Słabo opłacani, sfrustrowani urzędnicy. I jak tu coś normalnie załatwić?!

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 18:49   

tomaszgrzybek napisał/a:
Czyli co normalności?!

Tak. Tak samo jak ładnej pogody.

tomaszgrzybek napisał/a:
Jeśli imiennie podpisane - taka tragedia. Tylko oczyści się atmosfera jeśli wszyscy są "czyści".

Nie zawsze smród zostanie - taka zasada rzucania błotem przez gnidy.

Frank Black 

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 21:50   

Cytat:

Łał i w tym rzecz. Klasa sama w sobie. Słabo opłacani, sfrustrowani urzędnicy. I jak tu coś normalnie załatwić?!

Klasa w sama sobie? Coś ci się chyba pomyliło... Brak szacunku dla innego człowieka i jego pracy to jest wina sfrustrowanych pracowników urzędów?? Przestań głupoty opowiadać. Jak pracujesz a przychodzi ci typ i Cię ruga od najgorszego bo on ma prawo się na kimś wyżyć. Akurat ja z petentami nie pracuje jednak widzę co się wyprawia i jak ludzie potrafią się zachować... nie wiem skąd w ludziach przekonanie, że pracownika urzędu tego czy owego mogą traktować jak śmieciai pozwalają sobie na wszystko. Śmieszą mnie teksty, że to z jego podatków itd. Tak samo jak i z jego jak każdego pracownika (w tym urzędnika) bo podatki płaci każdy. To, że płacisz podatki ma uprawniać Cię do agresji werbalnej ?

Ja sam nie raz musiałem coś załatwić w innych urzędach i nie miałem z tym nigdy problemu, więc wystarczy normalnie się zachowywać a nie z ryjem bo Tobie się coś należy. Podejrzewam, że w twojej pracy też nie życzyłbyś sobie aby każdy lepszy człowiek mógł przyjść i Ci naubliżać bo jemu wolno, bo on płaci za twoje stanowisko pracy. Szacunek dla ludzi... tyle

Kawki to mogą sobie spijać kierownicy i ludzie na wyższych szczeblach (nie twierdzę, że tak robią). Reszta zasuwa, szczególnie ludzie, którzy obsługują petentów i tak masz rację robią to w większości za śmieszne pieniądze... a wyników ich pracy w większości nikt nie docenia. Zarówno przełożony jak i osoba, którą obsługuje. No ale cóż wiemy lepiej siedzą w necie, piją kawkę za kawką i robią wszystko z wielkiej łachy...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Lut 08, 2012 08:53   

Dobra Frank.. Już sie nie unoś. Wracamy do tematu prania brudów, jak to okreslił Zsamot,
Zsamot napisał/a:
na pograniczu mafijnych rozgrywek

tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek

Wysłany: Sro Lut 08, 2012 09:12   

Zsamot napisał/a:
na pograniczu mafijnych rozgrywek

Etam mafijne, mała społeczność, wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą (lub chcą wiedzieć), chodzili razem do jednej, max dwóch szkół. ... często spokrewnieni. Plus do tego klasyczne ludzkie zawiści i zazdrości.
Diabeł jest chyba najlepszym przykładem na potwierdzenie tej tezy.

Jeśli nawet mafijne to wypadał by wskazać Don Corleone rodziny - skusisz się Szamot? :)

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Sro Lut 08, 2012 09:53   

Wiesz, dopóki to są słowne przepychanki/ obrażania na forum (tym czy innym) to już kwestia pewnej kultury, bądź jej braku. Ale jeżeli to się przenosi poza nie, na realne życie, oddziaływając na pracę- to po prostu jest oznaką miałkości tych ludzi. I tanie tłumaczenia, jak to zdobyto me personalia i pisze się na FB mnie nie przekonują, bo ja bym tego nie uczynił. Raz użyłem prawdziwego imienia Diabła i za przeprosiłem, bo takie są ZASADY forum. Mafijne ale w skali gnojstwa takich zachowań, bez wielkich słów, tym bardziej zwrotów Don.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Lut 08, 2012 11:36   

tomaszgrzybek napisał/a:

ALe której? :D

tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek

Wysłany: Sro Lut 08, 2012 13:09   

tomaszgrzybek napisał/a:

ALe której? :D

No przecież nie Don Diabeł ;)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Lut 08, 2012 13:15   

No wiesz dla wielu jestem ucieleśnieniem zła, wiec pytam.

tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek

Wysłany: Sro Lut 08, 2012 21:28   

/OT/
No wiesz dla wielu jestem ucieleśnieniem zła, wiec pytam.

Ehh to wina Nicka - jakiż on diabelski.
Mogłeś przybrać Nick - Renifer Rudolf :) , brzmi bardziej delikatnie, chociaż ryzykownie.

tomaszgrzybek 
Tomasz Grzybek

Wysłany: Czw Lut 09, 2012 08:08   

Zsamot napisał/a:
Wiesz, dopóki to są słowne przepychanki/ obrażania na forum (tym czy innym) to już kwestia pewnej kultury, bądź jej braku. Ale jeżeli to się przenosi poza nie, na realne życie, oddziaływając na pracę- to po prostu jest oznaką miałkości tych ludzi. I tanie tłumaczenia, jak to zdobyto me personalia i pisze się na FB mnie nie przekonują, bo ja bym tego nie uczynił. Raz użyłem prawdziwego imienia Diabła i za przeprosiłem, bo takie są ZASADY forum. Mafijne ale w skali gnojstwa takich zachowań, bez wielkich słów, tym bardziej zwrotów Don.

Słuchaj Szamot, zapewne dość naiwnie, ale ja to interpretuje w ten sposób: globalna wioska dotarła pod strzechy ( rozumiane dosłownie ).
Gdzie Ci ludzie mieli nabrać maniery posługiwania się internetem? Czy ktoś z nich zdobywał szlify na IRC, listacj mailingowych czy USENECie?! Takie zachowania były tam piętnowane przez ogół userów w sposób brutalny.
Środowisko użytkownaików zamykało się do ośrodków uczelnianych oraz ludzi których stać było lub którym naprawdę zależało na korzystaniu z internetu. Wydawali 1500 PLN na puszkę SDI i abonament 120 zł za 115kbps.
I nastała era neo.
Miałkość jak piszesz, weszła do WWW za 2 zł przez pierwsze dwa miesiące.
Teraz to tylko napalm.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Lut 09, 2012 08:38   

Trochę przerysowane ale trafne.

Ale skoro już ta era nastała i tylko może pomóc napalm to nie pozostaje nic innego jak wytyczać standardy, które nam odpowiadają. Rozumiem jednak, że wytyczanie takich standardów powinno mieć charakter uniwersalny a nie selektywny. Tymczasem mam wrażenie, że oburzenie dopada użytkowników forum wyłącznie gdy sytuacja ich dotyczy. Opluwanie innych ma mniejszą wagę i nieczęsto ktoś się nad tym pochyla prawda?

Patryk 
Administrator

Wysłany: Czw Mar 15, 2012 14:42   

Frank Black napisał/a:
Cytat:

Klasa w sama sobie? Coś ci się chyba pomyliło... Brak szacunku dla innego człowieka i jego pracy to jest wina sfrustrowanych pracowników urzędów?? Przestań głupoty opowiadać. Jak pracujesz a przychodzi ci typ i Cię ruga od najgorszego bo on ma prawo się na kimś wyżyć. Akurat ja z petentami nie pracuje jednak widzę co się wyprawia i jak ludzie potrafią się zachować... nie wiem skąd w ludziach przekonanie, że pracownika urzędu tego czy owego mogą traktować jak śmieciai pozwalają sobie na wszystko. Śmieszą mnie teksty, że to z jego podatków itd. Tak samo jak i z jego jak każdego pracownika (w tym urzędnika) bo podatki płaci każdy. To, że płacisz podatki ma uprawniać Cię do agresji werbalnej ?

Ja sam nie raz musiałem coś załatwić w innych urzędach i nie miałem z tym nigdy problemu, więc wystarczy normalnie się zachowywać a nie z ryjem bo Tobie się coś należy. Podejrzewam, że w twojej pracy też nie życzyłbyś sobie aby każdy lepszy człowiek mógł przyjść i Ci naubliżać bo jemu wolno, bo on płaci za twoje stanowisko pracy. Szacunek dla ludzi... tyle

Kawki to mogą sobie spijać kierownicy i ludzie na wyższych szczeblach (nie twierdzę, że tak robią). Reszta zasuwa, szczególnie ludzie, którzy obsługują petentów i tak masz rację robią to w większości za śmieszne pieniądze... a wyników ich pracy w większości nikt nie docenia. Zarówno przełożony jak i osoba, którą obsługuje. No ale cóż wiemy lepiej siedzą w necie, piją kawkę za kawką i robią wszystko z wielkiej łachy...

To pewnie dlatego urzędnicy mają taką dobrą opinie w Gnieźnie, Polsce i innych krajach. Z niczego nie biorą się takie negatywne opinie.

Poszukuje swojej córki już od ponad 3 lat, sam doświadczyłem jak działają urzędnicy. Jeden z przykładów: żaden urzędnik dziecka nie widział nigdy, ale to nie przeszkodziło im aby pozytywne opinie wystawić... ręce opadają a przykładów nie trzeba ze świeczką szukać. To najpierw środowisko "urzędnicze" powinno załatwić to między sobą i takie czarne owce zwolnić, skoro jak twierdzisz są tam jeszcze urzędnicy pracujący normalnie.

Więcej w materiale:
http://gniezno.com.pl/wia...prawa_ojca.html

Frank Black 

Wysłany: Czw Mar 15, 2012 18:35   

Urzędnicy to pracownicy różnych instytucji więc nie wrzucałbym wszystkich do jednego worka zwanym "KAŻDY URZĄD CZY URZĘDNIK JEST ZŁY etc."

W instytucjach w których ja pracowałem/pracuję znajdą się osoby, które nie powinny bądź nie nadają się na dane stanowisko. Jednak czy tak też nie jest w prywatnych firmach? Znam wielu świetnych specjalistów na danych stanowiskach pracujących dla idei bo na pewno nie dla $, która jest bardzo kiepska. W większości nikt ich pracy nie doceni nigdy.

szkoda, że twoje problemy nie zostały rozwiązane tak jak być powinny...zgodzę się, że jest to kpina z praw ojca i prawo powinno być po twojej stronie a nie przeciwko tobie :smuteczek:

Odpowiedz do tematu