Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rugby w Gnieźnie
Autor Wiadomość
Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Wto Maj 22, 2007 10:46   Rugby w Gnieźnie

W Gnieźnie działa ekipa, która pasjonuje sie kopaniem jaja. Całośc prowadi Roman Biskupski nauczyciel Wychowania Fizycznego z Gimnazjum nr2. Kopacze spotykaja się dwa razy w tygodniu we wtorki o 16 i w soboty o 11 przy Gim2 potem wyruszaja na boisko ;)

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam na zajęcia :)

Bishop 

Wysłany: Wto Maj 22, 2007 22:46   

Rugby to sport dla każdego, dlatego serdecznie zapraszam wszystkich chętnych. Gra w rugby dostarcza wiele emocji i jest jednocześnie świetną zabawą.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Maj 22, 2007 23:00   

Ta sobota odpada ale postaram się w następną pojawić i trochę popróbować tego sportu..

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Czw Maj 24, 2007 09:49   

Wszystkich zainteresowanych tym co słychać w gnieźnieńskim rugby zapraszam do lektury dzisiejszego wydania tygodnika REPORTER Gnieźnieński :)

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sob Maj 26, 2007 15:19   

Dzisiaj młodzi rugbyści z gniezna zagrali spotkanie pokazowe z ekipa Posnanii :) Nie byłem, ale mam nadzieje ze ktos napisze jakąs krótka relacje jak to wypadło :) Od siebie napisze tylko tyle, ze bardzo dobrze ze młodzi graja z silnymi zespołami, nie ma nic lepszego jak ogrywanie sie :)

Bishop 

Wysłany: Nie Maj 27, 2007 09:26   

Nasi młodzicy rozegrali bardzo dobry mecz z zawodnikami "Posnani". pomimo przegranej 19:10 wszyscy byli bardzo zadowoleni:-) nasi gracze pokazali kilka dobrych zagrań i widać, że poczynili duże postępy! Za tydzień jedziemy na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Rugby 7, tak więc mecz kontrolny był potrzebny. Pozdrowienia dla wszystkich odważnych młodych ludzi którzy grają i trenują!!!

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sro Cze 20, 2007 09:39   

w sobotę o 11 odbędzie sie kolejny trening rugby. Spotykamy sie pod Gimnazjum nr2 i idziemy na boisko :)

Ja moze postury Rugbysty nie mam ale co mi szkodzi.. troche sie poruszam i bedzie cool :)

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Pią Sie 24, 2007 09:00   

Odbyły sie już dwa treningi rugby w nowym sezonie :D

Kolejny bedzie miał miesjce we wtorek 28 sierpnia o 19 na boisku polanexu :) Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam. Naprawde warto czasem sie pomocowac i poprzepychac w młynie o tym jaka to frajda biegac z jajem nie wspomne :D

eredivision 

Wysłany: Pią Sie 24, 2007 21:35   

:ok: respect dla rugbystów :yes: Życzę sukcesów. Ja jakoś za tym sportem nie przepadam :)

sebastian 

Wysłany: Sro Paź 10, 2007 16:22   

Czy treningi jeszcze są.Bo chciałbym pograć sobie w Rugby...obejrzałem sobie Lige Polską i pomyslalem ze to jest fajny sport.Jeżeli są treningi to kiedy,o której godzinie i kiedy.

kaki 

Wysłany: Pią Paź 12, 2007 23:40   

swego czasu kupiłem piłkę w sportowym i graliśmy z kolegami na placu zabaw z zabawą nie miało to nic wspólnego ale było nieźle nawet bym się pobawił w ten sport gdyby była w Gnieźnie kategoria seniorów amatorów;)

Bishop 

Wysłany: Sro Lis 07, 2007 22:55   

Kaki, u nas mogą grać również weterani :P Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, będziesz grał z seniorami i juniorami i będziesz musiał się napocić zanim będziesz jednym z "amatorów". Zapraszam w najbliższą sobotę o godzinie 11 na boisku "Polanexu".

Pozdrawiam

robertos277 

Wysłany: Sro Gru 05, 2007 14:03   

zapraszam na oficjalne forum klubu TYTAN

Emilien 

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 02:50   

Kto powiedział, że rugby jest dla wszystkich? ;] Osobiście uważam, że jest to świetna gra! Ale, hmm... uważam również, że jest do gra dla osób o dość mocnych nerwach.
Nie sądze, by rugby była grą dla każdego (choć chciałabym tak myśleć xD)... już sobie wyobrażam taką przykładową 'Barbie' (że tak to ujmę, ale bez urazy, czy cuś :PPP ), która wychodzi na boisko, a za kilka chwil wraca do domu, z płacze, iż jej się tipsy złamały, or something like that x_x
Ale ogólnie gra jest greeeejt! :ok: :mruga:
xoxo

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 12:39   

Emilien napisał/a:
Kto powiedział, że rugby jest dla wszystkich? ;]
Roman Biskupski, a potwierdzam ja :D
Cytat:
Nie sądze, by rugby była grą dla każdego (choć chciałabym tak myśleć xD)... już sobie wyobrażam taką przykładową 'Barbie' (że tak to ujmę, ale bez urazy, czy cuś :PPP ), która wychodzi na boisko, a za kilka chwil wraca do domu, z płacze, iż jej się tipsy złamały, or something like that x_x
Wybacz, ale moim zdaniem takie dziewuszki nie maja w zwyczaju uprawiania sportu, a jezeli maja to raczej bez tipsów :D
Cytat:
Ale ogólnie gra jest greeeejt! :ok: :mruga:
xoxo
mnie tez odpowiada, ale niestety nie mam czasu zeby sie za jajem pouganiac :(

Emilien 

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 19:37   

Aaaa, mam to szczęście znać szanownego Pana Biskupskiego ^_^
Co do dziewuszek z tipsami, to zgadzam się z Tobą. Fakt, takie to nawet nie myślą o uprawianiu jakichkolwiek sportów... szkoda, można było by się pośmiać :P Żart, oczywiście.
Mam pytanie, czy szykuje się jakiś meczyk? Bardzo chętnie bym wpadła popatrzeć!

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 22:46   

Z tymi meczeykami to z racji braku odpowiedniego obiektu w Gnieźnie chłopacy graja sparingi i mecze towarzyskie w Poznaniu. Jednak zapraszam na trening w tą sobotę na 11 na boisko Polanexu :D

PawlakB_tów 

Wysłany: Sro Lut 13, 2008 12:27   

Witam !
Widzę ,że w Gnieźnie rugby się szybko rozwija ,podobnie jak w Bełchatowie :p
Pozdrowienia dla całej Waszej ekipy rugby - 3majcie się !! !
Kiedyś na pewno się spotkamy ;]

onar1992 

Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 17:26   

A ja mam takie małe pytanie dlaczego Tytan gra na tyłach Polanexu jeśli mogli by trenować na stadionie Mieszka przecież ten stadion jest prawie cały czas pusty nie licząc treningów piłkarzy???? Jak czasem przechodziłem koło tego boiska to tam jest nie równy teren i jest pełno dziur normalnie jestem jeszcze zdziwiony że nikt tam nie złamał jeszcze nogi???

Przecież Gniezno OTWARTE NA SPORT

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 06:21   

Bo to by bylo zbyt piekne zeby było prawdziwe :ups:

Na chwile obecna sa prowadzone rozmowy z władzami miasta. Głównym założeniem Tytana na chwile obecna jest możliwośc rozgrywania OFICJALNYCH spotkan na murawie NIE MIESZKA, ALE STADIONU MIEJSKIEGO. Teraz przez władzami Tytana spotkanie z przedstawicielami Mieszko, zeby dogadać sie i uzgodnić jakieś terminy, kiedy rugbysci będa mogli poganiać za jajkiem na boisku przy ulicy strumykowej. Owszem możnaby administracyjnie nałożyć obowiązek wpuszczenia rugbystów, ale pytanie po co ?? Kluby maja współzyć ze sobą w zgodzie, zeby nie było niepotrzebnych nikomu tarć i rzucania sobie wzajemnie kłod pod nogi. Myśle ze w przeciagu miesiąca sprawa zostanie sfinalizowana. Pewnie dałoby rade szybciej, ale działaczom mieszka cos znowu sie pod tyłkiem pali. Dlatego władze Tytana zdecydowały sie nie zaprzątać im teraz głowy.

czerwono-czarny 

Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 09:46   

trochę dziwie się że mają grać na stadionie przy Strumykowej lepszym rozwiązanie było by rozgrywanie meczy na Starcie a to dlatego że po kilku meczach rugbystów murawa może ulec zniszczeniu.... nie znam się na tym sporcie ale takie problemy przeżywają kluby piłkarskie w WB które użyczają swojego boiska a na drugi dzień mają wiele dziur ...

onar1992 

Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 14:13   

czerwono-czarny napisał/a:
trochę dziwie się że mają grać na stadionie przy Strumykowej lepszym rozwiązanie było by rozgrywanie meczy na Starcie a to dlatego że po kilku meczach rugbystów murawa może ulec zniszczeniu.... nie znam się na tym sporcie ale takie problemy przeżywają kluby piłkarskie w WB które użyczają swojego boiska a na drugi dzień mają wiele dziur ...

Piłkarze mają buty z korkami i rugbyści też , piłkarze kopią piłkę a rugbyści ją rzucają. Więc po czym miała być niby zniszczona murawa. A żeby grać mecze na stadionie Startu to potrzebna by była szatnia????może park maszyn?????

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 15:37   

Cytat:
Piłkarze mają buty z korkami i rugbyści też , piłkarze kopią piłkę a rugbyści ją rzucają. Więc po czym miała być niby zniszczona murawa.

Piłkarze nie robią "młynków", nie zapierają się kilku na kilku przy przepychaniu... Ponadto chyba rugbyści mają dłuższe korki.
Podobnie jak czerwono-czarny uważam, że granie na murawie stadionu przy Wrzesińskiej, byłoby lepszym pomysłem.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 15:43   

Jak jest więc robiona murawa na boiskach dla rugbystów ??

czerwono-czarny 

Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 16:01   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Jak jest więc robiona murawa na boiskach dla rugbystów ??

nie wiem ale na pewno potrzeba więcej czasu na przygotowanie...
tak jak powiedział Marcineek rugbyści robią młynek więc murawa się szybciej "zużywa" poza tym biega więcej zawodników, którzy troszkę ważą ...

jak się zniszczy murawa na Mieszku mogą być niepotrzebne uwagi a jak zrobią parę dziur na Starcie to nikt nie zauważy ...

korzystając z okazji życzę Tytanowi samych sukcesów

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Nie Wrz 14, 2008 15:30   

Ja jestem za opcja na Starcie. :)
Tam mozna przygotowac dla nich plyte boiska. :)
Niestety nie mamy innego obiektu-stadionu ktory mozna by zaadoptowac na stadion dla rugby. ;/
A na starcie jest ok. :)
I n ikt im nie bedzie wchodzil w parade. :)
Mecze np w Sobote. A w niedziele żużel. :)
czerwono-czarny napisał/a:
korzystając z okazji życzę Tytanowi samych sukcesów

Ja rowniez sie pod tym podpisuje. :)

onar1992 

Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 22:31   

Marcineek napisał/a:
Cytat:
Piłkarze mają buty z korkami i rugbyści też , piłkarze kopią piłkę a rugbyści ją rzucają. Więc po czym miała być niby zniszczona murawa.

Piłkarze nie robią "młynków", nie zapierają się kilku na kilku przy przepychaniu... Ponadto chyba rugbyści mają dłuższe korki.

Z tego co mi wiadomo to wątpię żeby była wystawiona drużyna z 15 zawodników, tylko na pewno z 7 więc młyny by były 3 osobowe więc żadne wielkie dziury by nie powstały, a jak piłkarze robią wślizgi to też niszczy się murawa

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 01:56   

Teren stadionu żuzlowego byłby bardzo dobrym rozwiazaniem gdyby nie małośc boiska wewnątrz toru. Z tego co sie orientuje jest ono małe to raz dwa okala je krawęznik, który w przypadku szarżowoania byłby groźny. Do tego jeżeli nie krawężnik to popularna „szlaka”. Dodatkowo są tam wybetonowane place.... choć skucie tego jest mozliwe i zasianie trawy również. Kolejnhy problem to fakt, że podczas spotkania zuzlowego nie moga na murawie wewnętrznej znajdowac sie żadne konstrukcje. W tym momencie bramki w kształcie litery „H” muszą być albo wkładane (problem z przechowywaniem), albo składane do poziomu gruntu. To mniej wiecej przemawia na nie...

Na tak przemiawia fakt, że jest to szansa na to, żeby ten obiekt żyl nieco cześniej niż raz na dwa tygodnie (przy szczęsliwym dla Startu scenariuszu), obiekt przechodzi za czas jakis pod władanie GOSiRu a zatem będzie zadbany czysty i dopilnowany. Tym samym rugbystom odejdą koszty związane z utrzymaniem obiektu. Kolejnym atutem jest możliwośc składowania sprzętu (piłki, pachołki, stroje etc...) w budynkach pod trybuną, zwłaszcza po remoncie, powiem więcej, może się tam znajdowac siedziba klubu.

Jak widać wymaga to wielu wielu przemyśleń.

Jeszcze w gwoli wyjaśnienia... nie zgodze sie nigdy prze nigdy ze rugbysci niszczą trawę bardziej niż piłkarze. Jeżeli dobry „młynek” (ładne mi określenie dla prawie tonowej konstrukcji z ludzi) sie zaprze to nie ma możliwości przepchnięcia go, a zatem nie tworzą sie dziury. Piłkarze wykonują wślizgi a tym samym niszczą trawę... możnaby wyliczać wiele wiele róznych przykładów jakie starty dają jedni a jakie drudzy.

Tuvalu 

Wysłany: Sob Lut 07, 2009 14:35   

Przed chwilą na francuskim kanale TV5Monde pokazywali fragmenty meczów rugby. Jedna z drużyn przed meczem odtańczyła/odśpiewała/wykrzyczała niesamowitą pieśń zagrzewającą do walki. Ten niesamowity wygląd, mimika twarzy na pewno deprymująco wpływa na przeciwnika i mobilizująco dla swoich graczy. Czy Tytan Gniezno ma cos takiego w programie? A jeśli nie to może nich się postara. Będzie to ciekawe urozmaicenie widowiska z korzyścią dla wszystkich jak myślę =]

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sob Lut 07, 2009 17:56   

Tuvalu napisał/a:
Czy Tytan Gniezno ma cos takiego w programie? A jeśli nie to może nich się postara.
tzw "Haka" wykonywana przed meczami.. taniec rytualny. Czy Gniezno bedzie miało cos takiego ?? hmm trudno powiedzec.. kopiowanie tego byłoby sucks.. ale... cos swojego wymyslec byłoby grejt :)

Odpowiedz do tematu