Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
STADION!
Autor Wiadomość
CRC 

Wysłany: Sro Sty 11, 2012 15:52   STADION!

W związku z tym że coraz więcej wpisów pojawia się na temat oświetlenia itp. zakładam nowy temat.

http://www.tv.gniezno.pl/...ie_i_plany.html

Nie wiem jak to się ma do regulaminu, ale Prezio w wywiadzie mówi ze lampki prawdopodobnie będziemy mieć dopiero na „KORONIE BOLESŁAWA”! Czy to aby nie za pózno?

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Sty 11, 2012 19:01   

10.06 mamy pierwszy poważny mecz w lidze. Jeśli do tego spotkania będzie oświetlenie - ja będę zadowolony.

eugeniusz 

Wysłany: Sro Sty 11, 2012 19:17   

Niech całą inwestycję czyli oświetlenia zrobią profesjonalnie, bez kompromitacji podobnej jak przy budowie szpitala. Oświetlenie ma działać w każdych warunkach, a nie być sztuka która spełnia tylko wymogi licencyjne. Siatka naświetlenia stadionu 1200 lux ponadto musi na stadionie być zainstalowane oświetlenie alarmowe pozwalające bezpiecznie opuścić obiekt.

CRC 

Wysłany: Sro Sty 11, 2012 20:12   

Marcineek napisał/a:
10.06 mamy pierwszy poważny mecz w lidze. Jeśli do tego spotkania będzie oświetlenie - ja będę zadowolony.

Ja też! Ale czy przez ten poślizg nie będzie problemu z uzyskaniem licencji?
Przyznam się, że jestem zielony w tej kwestii, ale słyszałem, że lampki muszą być gotowe na 30 marca!
No chyba że budowa musi ruszyć do tego czasu? to niech mnie ktoś poprawi :wink:

klejbas 

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 13:05   

W ciągu kilku najbliższych dni postaram się wyjaśnić kilka spraw związanych z oświetleniem, dlatego wkrótce zapraszam na stronę oficjalną.

gengasTajwan 

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 15:36   

przy okazji jakies gniazdo by sie przydało :yes:

maniek111 

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 16:20   

Mam nadzieję, że derby dojdą do skutku hm ;> Ilu u was klub kibica liczy osób ?

Nicky 

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 19:28   

klejbas napisał/a:
W ciągu kilku najbliższych dni postaram się wyjaśnić kilka spraw związanych z oświetleniem, dlatego wkrótce zapraszam na stronę oficjalną.
\
Coś długo to wkrótce trwa?
Swoją drogą dziadostwo w tym urzędzie miasta jak nie wiem w Lublinie i Grudziądzu już dawno wzieli się do roboty za oświetlenie a w Gnieznie nawet nie wiadomo kto, kiedy i za ile...
Okaże się na koniec że tylko Start nie będzie miał "lampek" Łodzi nie licze.

krzysssiek 

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 19:48   

mamy takich przedstawicieli jakich sobie wybraliśmy...

krychu90 

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 20:41   

ja nie wiem w ogóle o co chodzi, z jednej strony wszyscy na czele z GKSŻ że wymogiem są "lampeczki", a nasi działacze wszem i wobec mówią że 2 czerwca Turniej... odbędzie się już być może przy oświetleniu. Czegoś tu nie rozumiem. To nasi włodarze chcą można powiedzieć w połowie sezonu zamontować maszty z lampami?
Klejbas, prosze wyjaśnij, i napisz coś jak obiecałeś....

Robak 

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 21:43   

Może jest tak,że ów przepis mówi,że oświetlenia musi być w sezonie 2012.Nikt jednak nie podał dokładnej daty,ważne aby powstało w 2012r.Może się mylę ale chyba o to loto :whoeva:

krzysssiek 

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 23:53   

a może dlatego my i łódź mamy warunkową licencję? Klub swoje zrobił w tej sprawie, reszta należy do miasta - a że miasto pieniążków nie ma, to musimy poczekać z budową. Nieoficjalnie (a może już nawet oficjalnie, nie śledziłem tego) mówi się, że lampki poświecą nam dopiero w czerwcu.

mimo wszystko uważam, że to chory pomysł z takim wymogiem w I lidze - i tutaj moje pełne poparcie ma Skrzydlewski.

z_trybuny 

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 08:08   

I liga I ligą ale my mamy aspiracje aby awansować do extra a tam światełka są wymagane wiec dla mnie tematu nei ma - światła muszą być i tyle.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 11:44   

Łódź ma bezwarunkową

krychu90 

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 15:38   

Odnośnie naszego stadionu i funkcjonowania na nim chciałbym jeszcze jeden temat poruszyć (z nadzieją że na poprzedni dostane odpowiedź od Klejbasa lub Muzzy'ego) odnośnie kart kibica. W ostatnich latach jest to bardzo popularne, na pewno nie szkodzi a pomaga w funkcjonowaniu klubu. W piłkarskiej Ekstraklasie jest to chyba wszędzie stosowane, natomiast w żużlowej elicie o ile się nie mylę to Apator i Falubaz posiadają takie karty. Taka karta sprawi że bilety będzie można zakupować elektronicznie, bez zbędnych papierowych biletów. Taka karta sprawi również identyfikacje każdego odwiedzającego stadion, do którego klub dąży i mówił o tym przed sezonem 2011 (podawane pesele chyba przy zakupie karnetu)..

Nicky 

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 18:17   

Cytat:
krzysssiek Klub swoje zrobił w tej sprawie, reszta należy do miasta - a że miasto pieniążków nie ma,

Pieniądze są , tylko nie wiadomo z jakiej przyczyny tak długo to wszystko trwa, nie kompetencja ludzi z miasta??
Cytat:
mimo wszystko uważam, że to chory pomysł z takim wymogiem w I lidze - i tutaj moje pełne poparcie ma Skrzydlewski.

A ja uważam że to jeden z lepszych pomysłów GKSŻ, tak nigdy by się nie wymogło na miastach danych klubów tego oświetlenia a jak Start chce jezdzić w Elidze to i tak to trzeba zrobić a odwlekanie w czasie nic nie da. Prawda jest taka że już dawno powinno być to oświetlenie w Gnieznie.

krzysssiek 

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 19:37   

z Łodzią się pomyliłem oczywiście - oni ze wgzlędów prawnych po prostu nie moga załozyć tego oświetlenia. Miałem na myśli Grudziądz, a napisałem Łódź, mój błąd.

Nicky, mylisz się - miasto pieniążków nie ma. oczywiście to nie znaczy, że oświetlenia nie będzie, bo już o tym pisałem wcześniej, ale gdyby miasto już posiadało na to środki, to dawno temu budowa by ruszyła.

Oświetlenie w I lidze to głupi pomysł, bo czemu ma to służyć - o ile się nie mylę to Piła i Rybnik mają oświetlenie, a ile razy z tego korzystali? jeżeli GTŻ i Star mają aspiracje na ekstralige, to i tak musieliby to zrobić, ale taki przepis dobija najbiedniejszych.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 20:06   

krzysssiek napisał/a:
Oświetlenie w I lidze to głupi pomysł, bo czemu ma to służyć - o ile się nie mylę to Piła i Rybnik mają oświetlenie, a ile razy z tego korzystali?

Kiedy byłeś ostatnio w Rybniku? O Pile nie wspomnę. Ja uważam że to bardzo dobry pomysł. Postawcie się na miejscu zawodników którzy muszą się ścigać latem w 40 stopniach C. To raz a dwa lepiej chyba na trybunach siedzieć pod wieczór niż w samo południe wybierać się na stadion. ;) To tylko pierwsze z brzegu argumenty.

krzysssiek 

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 23:57   

Antek, pytasz kiedy ostatnio byłem w Rybniku - byłem przedwczoraj.

Na stadionie byłem w poprzednim sezonie i jestem w stanie postawić zakład, że RKM ma oświetlenie. W Pile byłem kilka lat temu, ale nie wydaje mi się, aby ścięli maszty.

Zapytałem ile razy korzystali z tego dobrodziejstwa, bo nie wiem.

Nie uważasz, że GKSŻ dyskryminuje zawodników II-ligowych, bo oni będą zmuszeni ścigać się w 40stopniowym upale? Wychodzi na to, że uprzywilejowani są tylko ci lepsi, a ci gorsi po prostu są gorsi.

Crank 

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 07:51   

[quote="Antek"]
krzysssiek napisał/a:
Postawcie się na miejscu zawodników którzy muszą się ścigać latem w 40 stopniach C.

Haha dobre! To zobaczymy ile razy to oświetlenie (za którego uzycie trzeba zapłacić) będzie użyte w trosce o zdrowie zawodników - chyba, że kosztem ich kontraktów na które co rok brakuje pieniędzy. Po za argumentami stacji telewizyjnych (które wykładają kasę za transmisje) w ekstralidze nie ma żadnych racjonalnych wytłumaczeń na konieczność posiadania oświetlenia na stadionach.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 08:04   

krzysssiek napisał/a:
Na stadionie byłem w poprzednim sezonie i jestem w stanie postawić zakład, że RKM ma oświetlenie. W Pile byłem kilka lat temu, ale nie wydaje mi się, aby ścięli maszty.

Mają i w Pile i w Rybniku sprawne. ;) I używają regularnie. ;)
Co z drugoligowcami? Tam to jest dopiero bieda.I tym trzeba się zająć i to od razu.
Crank napisał/a:
Haha dobre! To zobaczymy ile razy to oświetlenie (za którego uzycie trzeba zapłacić) będzie użyte w trosce o zdrowie zawodników - chyba, że kosztem ich kontraktów na które co rok brakuje pieniędzy. Po za argumentami stacji telewizyjnych (które wykładają kasę za transmisje) w ekstralidze nie ma żadnych racjonalnych wytłumaczeń na konieczność posiadania oświetlenia na stadionach.

Tak. To spójrz na godziny rozgrywania meczy w ekstra znawco.U nas się kończy mecz a u nich zaczyna. ;) Pewnie specjalnie dla tych co chodzą na pierwszą ligę żeby po meczu u siebie zdążyli obejrzeć e-ligę w tv. Zwłaszcza w lipcu lub sierpniu. To na bank. ;)

Crank 

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 07:37   

Antek napisał/a:

Tak. To spójrz na godziny rozgrywania meczy w ekstra znawco.U nas się kończy mecz a u nich zaczyna. ;) Pewnie specjalnie dla tych co chodzą na pierwszą ligę żeby po meczu u siebie zdążyli obejrzeć e-ligę w tv. Zwłaszcza w lipcu lub sierpniu. To na bank. ;)

I co to ma do tego "znafco" - że tam kluby za transmisje dostają pieniądze od stacji tv a w pierwszej lidze nikt nie zapłaci za rozgrywanie spotkania w nocy czy późnym wieczorem. Biedne klubiki pierwszoligowe co nie mają na wypłaty dla zawodników nie wspominając już że prawie połowa ma problemy z wystartowaniem w lidze ma obowiązek montowania oświetlenia, którego wg. Ciebie ma używać żeby zawodnicy nie ścigali się w upale (lato mamy gorace w Polsce jak Egipcie) - tylko ja się Ciebie pytam - Czyim kosztem??? Bo skoro nie ma w klubach pieniędzy na podstawowe funkcjonowanie - to skąd mają nagle się znaleźć na taki rarytas jakim jest oświetlenie???

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 07:52   

Crank sprawa jest moim zdaniem prosta.
Jeśli chcemy utrzymać zainteresowanie żużlem, musimy zainwestować w stationy. Kibic musi mieć wygodne, czyste krzesełko zamiast brudnej ławki. Kibic musi mieć frytki, hot doga, popcorn, hamburgera czy dobrą kiełbasę z grilla. Kibic musi mieć komfort uniknięcia udaru słonecznego poprzez ustalenie godziny rozgrywania meczu na wieczór. To ostatnie nierozerwalnie łączy się z oświetleniem.
Te wszystkie "udogodnienia" musi mieć kibic zarówno w e-lidze, I lidze jak i II lidze. I docelowo nawet te II-ligowe drużyny będą musiały je mieć. Przynajmniej te, mające aspiracje do awansu.
Świat idzie do przodu, komfort oglądania widowisk idzie do przodu i to, co wystarczało "zjadaczowi chleba" 10 lat temu - teraz ten "zjadacz chleba" olewa. Dlatego jestem absolutnie ZA obowiązkiem posiadania oświetlenia na stadionach zaplecza ekstraligi!

Koniu 
Koniu

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 15:49   

pitu pitu kilko kitu...

o czym wy tutaj rozmawiacie? - o jakim upale? - o jakich 40 stopniach?
Przecież oświetlenie nie jest po to, żeby sobie latem w chłodzie oglądać mecz, ale po to, aby klub mógł zarobić więcej.

Wydłużenie godziny rozgrywania meczy na początku i końcu sezonu, spowoduje możliwość dopasowania się godzinowo do ewentualnych atrakcyjniejszych eventów: transmisji TV np z EURO a nawet tak głośno komentowanego latem sezonu grillowo jeziorowego., ze o innych meczach nie wspominając.

Również spotkania lub turnieje będzie można rozgrywać w inne terminy niż tylko weekendy.
Np piątek - późna godzina to i kibic przyjedzie z sąsiednich ośrodków i wróci do siebie i jeszcze będzie miał całe dwa dni weekendu dla siebie.

Światła - ale porządne - to również uatrakcyjnienie tego sportu. W dobrym oświetleniu żuzel zyskuje dodatkowe "decybele" atrakcyjności co przy *** tłumikach ma znaczenie.

Poza tym Marcinek ma racje, teraz trzeba kibicowi wchodzić w 4litery, żeby łaskawie przyszedł :)

Crank 

Wysłany: Pią Lut 03, 2012 08:16   

Oby było tak jak piszecie, a nie tak żeby maszty rdzewiały bezużytecznie a stadiony nie zmieniały się tak jak ten na Olimpii... Tam też kiedyś był komfort i oświetlenie... Jedynym pozytywem jest to, że może dzięki tym innowacjom na stadionach I ligowych w końcu jakaś stacja TV się przełamie i zacznie płacić za relacje live, a same stadiony staną się nie tylko areną żużlową...

eugeniusz 

Wysłany: Nie Mar 04, 2012 08:39   

Pan Prezydent Jacek Kowalski podczas gali i na konferencji prasowej poinformował o pomocy finansowej miasta w kwocie 1,800 mln zł. Z tej kwoty to 1,500 mln zł na oświetlenie. I tu moje obawy co do terminu wykonania tych prac do dnia dzisiejszego nie ogłoszono tego zadania w zamówieniach publicznych. Wykonanie takiego zadania nie jest prostym procesem należy wykonać pełną dokumentację techniczną, dokonać uzgodnień, otrzymać zgodę wszystkich służb. Następnie publicznie ogłosić przetarg, wybrać najlepsza ofertę mieszcząca się w cenie zabezpieczenia budżetowego i wybudować oświetlenie. Ponadto należy przebudować obecne schody w sektorach i wykonać balustrady. Wysokość stopnia na zewnątrz powinna wynosić 15 cm, szerokość 35 cm obecne schody są zagrożeniem dla życia ludzkiego. Podczas odbioru oświetlenie Nadzór Budowlany stwierdzi to uchybienie i nie wyda zgody na użytkowanie stadionu do czasu wykonania tych prac. Czasu zostało mało trzeba się spieszyć dziś aby nie robić na wariata tuż przed zapowiedziana imprezą.

Crank 

Wysłany: Pią Mar 16, 2012 08:53   

I to o czym pisałem niedawno zaczyna wchodzić w życie... a jeszcze sezon nie ruszył:
KOSZT UZYWANIA OSWIETLENIA W LUBLINIE

Niestety ale muszę to napisać: A NIE MÓWIŁEM??

Kenneth_Philips 

Wysłany: Pią Mar 16, 2012 10:01   

A ja powiem tak: jedna wielka ściema Lublina z tymi 47tyś.
Prosto to udowodnić. W Lublinie działa PGE.
Spoglądając na cenniki:
- http://www.pgesa.pl/pl/Dl...ny/default.aspx
- http://www.pgesa.pl/pl/Dl...ny/default.aspx
wychodzi, że koszt 1kWh maksymalnie ledwo co przekracza 50gr z podatkiem.
Do moich wyliczeń zaokrąglę 1kWh do 1zł dla łatwego liczenia.
Zatem koszt 47tyś to zużycie 47000 kWh. Biorąc pod uwagę 8 meczów u siebie (zasadnicza + play off) wychodzi na jeden mecz zużycie 5875kWh.
Licząc działanie oświetlenia przez 5h (mocno na górkę, wystarczyłoby z 3h meczu na 100% i 2h na 50% oświetlenia pewnie) to wychodzi 1175kW.
Ponoć w Lublinie jest 20 masztów (KLIK) plus jako jeden dodatkowy liczę park maszyn - zatem na jeden masz wychodzi 55,95kW, a skoro na jednym maszcie jest 10 (KLIK) reflektorów to moc jednego reklektowa/żarówki wynosi przeszło 5500 W.
Z całym szacunkiem dla Lublina ale nie znalazłem nigdzie żarówek o takich mocach, ale może ja się nie znam.

Powyższe dowodzi i podważa dość mocno lublińskie wyliczenia. Fakt faktem, że koszty użytkowania dla klubów na pewno wzrosną, ale zdecydowanie nie w takiej skali. Poza tym nikt przecież nie zmusza klubu do organizowania każdego meczu przy oświetleniu. W praktyce nie więcej jak połowa spotkań pewnie mogłaby się odbyć przy świetle - w zależności od potrzeb (lato/kibice/atrakcyjność/etc) a wtedy to już w ogóle te 47tyś można sobie włożyć między bajeczki

PS: już w ogóle nie wspomnę o możliwościach typu: przetarg na dostarczenie energii, zmiana dostawcy energii czy możliwości wynegocjowania specjalnych stawek od bieżącego dostawcy

Crank 

Wysłany: Pią Mar 16, 2012 10:30   

To czy koszta używania świateł w Lublinie są zawyżone czy nie - nie wiem, ale wiem, że kluby nie mają na wypłaty dla zawodników a co dopiero na dodatkowe rachunki za prąd i na przykładzie Lublina widać, że przepis o posiadaniu oświetlenia jest drętwy... chyba, że koszta utrzymania masztów również przejęłyby urzędy miejskie... co jest raczej nierealne. Jeszcze łudziłem się że sztuczne oświetlenie będzie pozwalało wykorzystywać stadion nie tylko do imprez żużlowych ale widać że ze względów finansowych jedynie będzie można oglądać podświetlony tor, bo na lepsze oświetlenie nie ma w miejskich kasach pieniędzy.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Pią Mar 16, 2012 11:04   

ale co ma zużycie do rzeczy? tam wyraźnie napisano, że to jest koszt comiesięcznego poboru nocy (nazwijmy to dla uproszczenia abonamentem za gotowość przesyłu energii). Nic wspólnego ze zużyciem to nie ma.

Odpowiedz do tematu