Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kibicowskie grafitti
Autor Wiadomość
kubanGno 

Wysłany: Sob Lis 19, 2011 14:13   

Ja wam mówie ze na Starcie wkoncu powoli sie wszystko układa i ogarnia i ruch kibicowski w naszym miescie jest coraz lepszy! a sezon 2012 bedzie ***! i powiem wam ze w Gnieznie coraz wiecej osob nosi szale Startu pojawiaja sie wrzuty na scianach! np: u mnie na osiedlu jest juz ich coraz wiecej (Tajwan) takie jak: Tylko Start,SKS, Tylko SKS! trzeba wkoncu ruszyc dupy i poruszyc to miasto! niech pojawiaja sie Tagi,i poteżne grafy! Bedzie dobrze! Tylko START SKS!!!! pozdro od chlopakow z Tajwanu!

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sob Lis 19, 2011 14:18   

kuban a może znajdź na Tajwanie jakieś miejsce dobrze wyeksponowane, gdzie można by dać fajnego grafa startowego? Może coś byśmy podziałali w tym kierunku....

kubanGno 

Wysłany: Sob Lis 19, 2011 14:20   

już miejsce jest Wyznaczone teraz zbieramy sie z chlopakami na puchy i ruszamy! na Tajwanie takich miejsc jest duzo:) Marcinek w sezonie 2012 nawet pojawi sie Flaga osiedlowa Tajwan:) Liczysie Tylko Eska!

kurok 

Wysłany: Nie Lis 20, 2011 19:46   

A może nie tylko na Tajwanie trzasnąć coś takiego? Pewien pomysł mi chodzi po głowie, ale to Marcinek trzasne Tobie na pw w przeciągu kilku dni, yo przemyslisz to i moze razem coś zdziałamy. A co do Tajwanu, to byłoby git, ale najlepiej, gdyby to trzasnął ktoś konkret i żeby to jakoś konkret wygkladało, przykładem moze być graffiti jakie ma CKM jak się nie mylę.

kubanGno 

Wysłany: Nie Lis 20, 2011 21:36   

Moim zdaniem to takich graffiti powino sie pojawiac sporo. Jakos na dniach powinien powstac nasze Graffiti na Tajwanie jakby co wstawie zdjecia:) a w grudniu powstanie flaga osiedlowa:) pzdr!

kubanGno 

Wysłany: Pią Sty 13, 2012 16:44   

Miło mi poinformować ze tagów Startu pojawia sie coraz wiecej:) postarajcie sie też coś zdziałać. w strone mogilna jest ogrom tagów i w samym Mogilnie tez:)

adrenalina 

Wysłany: Pią Sty 13, 2012 19:03   

kubanGno napisał/a:
Miło mi poinformować ze tagów Startu pojawia sie coraz wiecej:) postarajcie sie też coś zdziałać. w strone mogilna jest ogrom tagów i w samym Mogilnie tez:)

A co z grafami na Tajwanie i z osiedlową faną?

gengasTajwan 

Wysłany: Pią Sty 13, 2012 23:19   

Robi się powoli :D wszystko idzie w dobrą stronę :D

Muzzy 
Wesoły Romek

Wysłany: Sob Sty 14, 2012 00:29   

Nazywajmy rzeczy po imieniu - nie "tagów", tylko bohomazów szpecących wszystko na czym się znajdą i niszczących własność prywatną i publiczną.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sob Sty 14, 2012 08:15   

Muzzy napisał/a:
Nazywajmy rzeczy po imieniu - nie "tagów", tylko bohomazów szpecących wszystko na czym się znajdą i niszczących własność prywatną i publiczną.

Muzzy taki jest kibicowski świat. ;) Nie wszystko w nim jest ładne i legalne. Są to tak zwane wrzuty ale to chyba wiesz. ;)

Muzzy 
Wesoły Romek

Wysłany: Sob Sty 14, 2012 11:14   

To jeżeli bycie kibicem = bycie wandalem, ja nie chcę być nazywany kibicem ;]

Dawcio 

Wysłany: Sob Sty 14, 2012 12:56   

Muzzy napisał/a:
To jeżeli bycie kibicem = bycie wandalem, ja nie chcę być nazywany kibicem ;]

Jeżeli te wrzuty są na wysokim poziomie artystycznym to raczej upiększają otoczenie ;)

Muzzy 
Wesoły Romek

Wysłany: Sob Sty 14, 2012 14:18   

Nie są.
Na wysokim poziomie artystycznym, to może być graffiti - ale też umieszczone w odpowiednim miejscu - a nie na przykład kurna, na ścianie dziewiętnastowiecznej kamienicy albo świeżo odnowionej / odmalowanej powierzchni.
Zresztą takiego prawdziwego graffiti to w Gnieźnie chyba nigdy nie widziałem. No, poza eSTeDe i tą ścianą dla "Toniczka"

Sterling 

Wysłany: Sob Sty 14, 2012 15:53   

100% zgoda z Muzzy.
Jak ktoś ma ochotę pochwalić się swoim wątpliwym talentem, to niech poświęci ku temu ścianę swojego domu czy drzwi samochodu... od cudzej własności wara :nonono:
A co do graffiti, to mur elposu ma też fajne motywy, tylko już trochę zniszczone.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sob Sty 14, 2012 17:39   

Muzzy spokojnie. :)
Wrzuty na ścianach domów zabytkowych to nie jest jakiś szczyt. Ale graffiti to już jest coś. Z tym u nas jest ciężko. Z jednej strony to cieszy bo pojawia się moda na Start. Z drugiej jeżeli jest to napis na zabytkowej kamienicy to irytuje. Ale jeżeli jest to wrzut na zwykłym murze i to w miarę ładny to dlaczego nie?

kubanGno 

Wysłany: Sob Sty 14, 2012 18:08   

Antek oni nie rozumieją co to znaczy Kibicowski Styl niestety ale u nas w Gnieżnie ciężko jest znalezć wiare kumata na Starcie. Na ten czas są to zwykle wrzuty nie jakies super ale chociaz ktos sie stara w tej dziedzinie ruszyc to miasto jako Start.

kubanGno 

Wysłany: Sob Sty 14, 2012 18:11   

I na żadnych zabytkowych kamienicach nie ma napisów. Pod trzema mostami byl jakies 2 czy 3 dni temu wrzut Zawiszy (Tylko Zawisza 1946 Leśne,KKS cwe...) i kto to by to inny zamalowal nikt bo nikt w tym miescie sie tym nie interesuje a tych kumatych jest garstka! Piona

Kenneth_Philips 

Wysłany: Sob Sty 14, 2012 21:57   

Antek napisał/a:
Ale jeżeli jest to wrzut na zwykłym murze i to w miarę ładny to dlaczego nie?
Głupie rozumowanie...nawet zwykły mur...ma swojego właściciela, któremu nie musi się podobać taka "sztuka". Dlaczego nie malujecie cos co należy do Was? Proponuję drzwi do Waszego mieszkania, elewację domu...albo karoserie Waszych samochodów. Toż to bardziej oryginalne niż jakiś zwykły mur

gengasTajwan 

Wysłany: Sob Sty 14, 2012 22:05   

wpisy pod mostami zamalowane zostły przez ekipe z tajwanu !! !

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Nie Sty 15, 2012 20:18   

Kenneth_Philips napisał/a:
Antek napisał/a:
Ale jeżeli jest to wrzut na zwykłym murze i to w miarę ładny to dlaczego nie?
Głupie rozumowanie...nawet zwykły mur...ma swojego właściciela, któremu nie musi się podobać taka "sztuka". Dlaczego nie malujecie cos co należy do Was? Proponuję drzwi do Waszego mieszkania, elewację domu...albo karoserie Waszych samochodów. Toż to bardziej oryginalne niż jakiś zwykły mur

Gdzie napisałem że ma to być bez zgody właściciela?
I pokaz mi mądre rozumowanie. Co do wrzutów przejrzyj zdjęcia z Chorwacji albo innego bałkańskiego kraju. ;)

Kenneth_Philips 

Wysłany: Nie Sty 15, 2012 21:09   

To może, mi powiesz że te wszystkie bohomazy pod wiaduktem albo w przejściach podziemnych pod Trasą Zjazdu Gnieźnienskiego jest za zgodą właściciela?? Jak pisał Muzzy pewnie jedyne grafitti legalne w mieście to te w estede i na W25, reszta w duchu Kibicowskiego Stylu - pod osłoną nocy, na szybko, żeby nikt nie zauważył i żeby przypadkiem nie mieć nieprzyjemności.
Wiesz co mnie obchodzą bałkańskie dzieła?? Nie mój kraj, nie moje otoczenie, nie mój problem...ale ten sam wandalizm - ten sam wykładnik.

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 09:00   

bez przesady. może być ładne graffiti namalowane na czyjejś prywatnej ścianie (byle nie zabytkowej) i nie ma powodu do takiej spiny. ale tagi, czy jakieś bohomazy odpadają.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 11:28   

Powiedz to Kennethowi. :D Wandalizm i tyle. :D

Kenneth_Philips 

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 12:14   

No i widzisz, celowo unikasz odpowiedzi na moje pytania (bo o głupotę Ciebie nie posądzam) i cynicznie wolisz się śmiać niż pomyśleć. A to zmusza mnie do zamknięcia dyskusji z Tobą - bo to nie ma sensu.
Reasumując: ładne graffiti nie jest złe - pod warunkiem, że jest legalne!! A niestety większość tego co można zaobserwować na mieście jest niczym innym jak wandalizmem.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 12:24   

Reasumując: ładne graffiti nie jest złe - pod warunkiem, że jest legalne!

A co napisałem przed Twoim postem z pytaniami? :)
A niestety większość tego co można zaobserwować na mieście jest niczym innym jak wandalizmem.

Pełna zgoda. :) I po co ta spinka? Co do Chorwacji to tam znajduja się te Graffiti w takich miejscach że ciężko byłoby pytać o zgodę kogokolwiek. :)

Kenneth_Philips 

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 12:43   

Antek napisał/a:
A co napisałem przed Twoim postem z pytaniami? :)
Pisałeś o zwykłym murze.

Antek napisał/a:
Pełna zgoda. :) I po co ta spinka? Co do Chorwacji to tam znajduja się te Graffiti w takich miejscach że ciężko byłoby pytać o zgodę kogokolwiek. :)
Nie wiem o jakiej napince piszesz: luzik Antek luzik. Po raz kolejny: co mnie obchodzi Chorwacja. Spójrzmy na siebie. Filary wiaduktu i przejścia podziemne pod trasą, o której pisałem - też mają właściciela

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 13:22   

Filary wiaduktu i przejścia podziemne pod trasą, o której pisałem - też mają właściciela

i co, stracą na swojej wartości i estetyce poprzez ładne graffiti?nie jestem zwolennikiem malowania byle czego i byle gdzie, ale np obskurne komunistyczne bloki na Winiarach ozdobione jakimś gustownym wrzutem nie przeszkadzają mi w żaden sposób.

krzysssiek 

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 15:16   

a to może pozwolisz na pomalowanie jakimś ładnym gustownym wrzutem elewację swojego domu, co? napisz mi gdzie, ja chętnie sprawdzę swoje zdolności artystyczne

jeżeli mieszkasz w brzydkich komunistycznych blokach na winiarach,to może pozwól wymalować swoje drzwi od mieszkania - ozdobi to trochę wnętrze klatki schodowej, a listonosz kibic Startu chętniej będzie pukał do drzwi

a może zamiast pukać do drzwi ten sam listonosz popuka się w czoło.

Jeżeli ktoś czuje ogromną potrzebę pomalowania czegoś, to ja chętnie zlecę - mam płot do pomalowania.

Dlaczego nie napiszecie do Prezydenta Miasta z prośba o udostepnienie jakiejś ściany, jak w innych miastach. Gdzieś na pewno zostanie wyznaczone miejsce, gdze będzie można coś namalować - a nie jak teraz pod mustami, na garażach, na brzydkich ścianach, po których sikają psy i menele. To nie jest pamięć i wyraz szacunku.

kondziu1989 

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 16:23   

Widać że w Gnieźnie mamy do czynienia z dużą liczbą nie ogarniętych ludzi nie znających kibicowskiego stylu.

Muzzy 
Wesoły Romek

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 16:30   

"kibicowski styl" czyli malowanie cudzych powierzchni bez pozwolenia ;]
Dobrze napisał krzysssiek, dlaczego nie pomalujecie swoich chat? Albo drzwi w blokach?
No, chyba, że mama nie pozwala, to rozumiem.
;)

Odpowiedz do tematu